Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako kupiti XBOX

ivanaD
12.12.2006, 12:38
Ojla
Bratu bi za božič kupila Xbox, in ker jast nimam pojma kaj moram gledat pri konzoli prosim za nasvete.
Kot so krkaj je treba dat za solidno konzolo, kaj moram prašat o opremi ( čipi, hard disk.....). in kako naj vem kere džoke naj vzamem ( kere bojo delale).:D
P.S: Nimam preveč denarja tako da bi kupila iz druge roke.

XxSystemxX
12.12.2006, 13:42
Jah, Xbox je slabo (oz. najslabše) podprta konzola v Sloveniji - tako da o tem razmišljaj ko boš kupovala. Sicer pa je pred kratkim izšel naslednjik Xboxa, Xbox360, ki naj bi bil bolj podprt z strani uvoza iger in dodatne opreme.

Rabljen Xbox bi pomoje kotiral tam, 30-40 tisoč sit. Če ga kupuješ iz druge roke povprašaj prodajalca, če je DVD pogon dobro ohranjen (sam sem imel težave ker je bil moj v okvari, in se igre niso hotele predvajati).
Trdi disk je v Xbox že vlkjučen (PS2 naprimer, potrebuje memory card). Glede čipiranja je tako, v sloveniji je to siva zona (niti ne legalno, niti ne ilegalno) - to dela veliko ljudi, samo najt jih je treba. Če kupuješ Xbox iz druge roke, ti priporočam da kupi takega, ki je že čipiran.

Sicer pa sam priporočam "šparanje" in nabavo Xboxa 360, ali katere drugo generacijske konzole (PlayStation 3, ali Nintendo Wii).

Malo poglej po www.bolha.com.

d28
12.12.2006, 16:34
Če nimaš veliko denarja a mu hočeš kupiti dobro zadevo, mu kupi Playstation 2, ki ga dobiš rabljenega za cca. 20 jurjev.

Če pa imaš več denarja na razpolago in je tvoj brat totalen freak na takšne zadeve, naredi tako kot ti je napisal xxsystemxx in sicer, da kupiš XBOX360 ali Playstation 3, ki je med vsemi najdražja konzola.

ivanaD
12.12.2006, 17:42
COOL, Hvala fantje za nasvete. Upoštevala jih bom pri nakupu Playstationa ali Xboxa. lol

Nincha II.
13.12.2006, 13:38
Tudi jaz sem bla v tej dilemi, a naj si kupim Playstation 2 al XboX. Verzija 360 je se mal predraga, pa nisem bla tolk dnarja prpravljena odstet, pa se igrc ni tolk velik za dobit kokr za Playstation 2. No, zdej mam PS 2 (crnega, ni se mi zdelo vredno dati 10E vec za srebrno, pa itak ga imam pod TV in se ga sploh ne vidi) in ga imam s tistim ze vgrajenim cipom vred (fino, ker tko lahko sprobam igro in grem potem kupit original, da lahko igram tut online), z dvema joypadoma in cisto novega za 200E. Sicer se mu obcasno ze mal leta poznajo, a je velika vecina iger zelo solidnih in bom z lahkoto pocakala, da se PS 3 malo poceni :)

BTW, nekje sem zasledila podatek, da so do sedaj po svetu prodali 73 milj. Playstationov. :shy:

_Es_
17.12.2006, 14:54
Men se zdi da je XboX veliko bolj napreden kot PS2 kar se tiče kompleksnosti iger

Nincha II.
17.12.2006, 17:48
Men se zdi da je XboX veliko bolj napreden kot PS2 kar se tiče kompleksnosti iger

Ne samo, kar se tice kompleksnosti iger, amapak je na splosno XboX boljsi od PS2, saj je tudi kasneje izsel in ima temu primeren opazen tudi napredek. Ravno tako bo PS3 npr. boljsi od XboX 360, itd ...

Pac stvar timinga in izpopolnitev, kar je cist normalno.

snežko
18.12.2006, 19:05
:) vsi sam nekej na grafiki delajo... nobenih revolucionarnih idej..wii poseka in ps3 in xbox kot za šalo

Nincha II.
18.12.2006, 19:58
:) vsi sam nekej na grafiki delajo... nobenih revolucionarnih idej..wii poseka in ps3 in xbox kot za šalo

Men se zdi pa un njihov novi joypad beden :clown:
Prav pase mi sedet na kavcu in uzivat od dobri igri, ne pa da bom zdej se morala tam stat in mahat, ce se bi hotla sabljat, igrat tenis, itd... :rolling:
Baje so mel pri Nintendu ze velik pritozb na to, da je folk enostavno imel muskelfiber (kaksna je pravilna slovenska beseda za to? :O ) po predolgem igranju iger in da je kabel za ta pad prekratek, skratka, kar ene par nerodnih reci, na katere niso pomislili, preden so ga dali ven ...

Wii mogoce poseka XboXa 360 (navadnega Xboxa tko al tko), ampak PS3 pa ne bi rekla ... :dontknow:
Razen, ce smatras ta pad za oh in sploh.

snežko
18.12.2006, 20:38
:) lenuhi japonski...mal nej športajo... kakorkoli - men je všeč ker je mal drgač...

Xtmprszntwlfd
19.12.2006, 01:11
...Baje so mel pri Nintendu ze velik pritozb na to, da je folk enostavno imel muskelfiber (kaksna je pravilna slovenska beseda za to? :O ) po predolgem igranju iger in da je kabel za ta pad prekratek, skratka, kar ene par nerodnih reci, na katere niso pomislili, preden so ga dali ven ...
...kabel? Vaš kaj wireless oz. brezžično pomeni? Če pa misliš kabel, ki povezuje Wii Remote in Nunchuck/Classic Controller/Whatever pa verjemi, da ni. Kljub moji nadpovprečni velikosti mi ni premajhen, zato imam dvome, da bi se veliko ljudi pritoževalo.
Edini problem, ki ga ima Wii je, da nekako ljudem uspeva metat kontroler okoli, npr. v televizije. Mislim, igral sem že tenis na zelo agresiven način, ampak mi še ne uspelo, da bi kontroler padel iz roke. Bah. Ljudje.
Drugače pa v navodilih lepo piše glede premorov in intenzivnega igranja. Wii sports, specifično vsake toliko časa tečnari, da si je treba vzeti odmor.

Drugače pa tale tema ni namenjena za to.

Glede Xbox-a... Kolikor vidim se ga da kupit na bolhi, ampak... kaj bolj konkretnega ne morem povedat. Te konzole se izogibam v zelo velikem loku.

IceY
19.12.2006, 10:23
Za Xbox360 je treba se mal pocakat , da pride vn PS3 potem bo pa cena padla upajmo

Nincha II.
19.12.2006, 17:34
...kabel? Vaš kaj wireless oz. brezžično pomeni? Če pa misliš kabel, ki povezuje Wii Remote in Nunchuck/Classic Controller/Whatever pa verjemi, da ni. Kljub moji nadpovprečni velikosti mi ni premajhen, zato imam dvome, da bi se veliko ljudi pritoževalo.
Edini problem, ki ga ima Wii je, da nekako ljudem uspeva metat kontroler okoli, npr. v televizije. Mislim, igral sem že tenis na zelo agresiven način, ampak mi še ne uspelo, da bi kontroler padel iz roke. Bah. Ljudje.
Drugače pa v navodilih lepo piše glede premorov in intenzivnega igranja. Wii sports, specifično vsake toliko časa tečnari, da si je treba vzeti odmor.

Drugače pa tale tema ni namenjena za to.

Glede Xbox-a... Kolikor vidim se ga da kupit na bolhi, ampak... kaj bolj konkretnega ne morem povedat. Te konzole se izogibam v zelo velikem loku.

Ja, tisti kabel sem mislila. Hvala za poudarjene besede, govorim tekoce anglesko.
Tudi za te probleme Wii-ja, da letijo kontrolerji v TVje, sem ze slisala. Pac se te stvari pojavijo kasneje in na njih preizkusevalci ocitno ne pomislijo. Da je treba vzeti premor, velja za vse igre in pise v knjigi vsake igre, tudi PC igre, da mora bit obvezno pavza vmes, pa se tega noben ne drzi ;) Ne vem, zakaj so mislili, da pri Wii Sports bo pa to drzalo :shy:

Zakaj pa je potem ta tema?
Mislim, da moderatorji niti malo ne bodo jezni, ce tu razvijemo debato o konzolah, namesto da odpremo par novih brezveznih tem za vsako konzolo posebej.

Drugac pa ja, IceY, pomoje se zna zgodit, da bo PS3 mal zbil ceno 360ki, sam se vedno pomoje ne tolk, da bi folk zacel masovno kupovat XboXe - mogoce sele takrat, ko bo nova generacija Xboxov360 na vidiku ... :dontknow:

Xtmprszntwlfd
19.12.2006, 17:59
PS3 bi lahko zbil ceno drugim konzolam če bi bil vsaj približno na podobnem cenovnem nivoju. Trenutno je predrag. Xbox se nima česa bat.

Drugače pa, če že razvijamo tole temo... Opazil sem, da je grozno težko najti neSonyjeve konzole v Sloveniji. DS/GBA sta edini izjemi, pa še to imajo najbrž po nesreči.
Med tem, ko je bil celoten "razvit" svet frantičen o bližujočem se izidu Wiija je Big Bang v Sloveniji dal ven banner velik 1/4 strani publikacije v kateri se je pojavil. Par strani prej pa celostranska reklama za Playstation in PSP.

Kako lahko z resnim obrazom rečejo, da ni zanimanja, če dejansko nobeden, ki ni sledil Nintendu na internetu ne ve za to. Potem se je pa nenazadnje sumljivo hitro razprodalo vse skupaj.

Pa glede ideje, da bi vsaka konzola imela vsaj svojo temo... Je to slabo? Misliš, da jih je tako veliko, da to nebi bilo izvedljivo? :p

Nincha II.
19.12.2006, 21:25
Pa glede ideje, da bi vsaka konzola imela vsaj svojo temo... Je to slabo? Misliš, da jih je tako veliko, da to nebi bilo izvedljivo? :p

Izvoli, odpri jih, pa bomo videli, ce se bodo obnesle oz. ce jih bodo moderatorji dovolili.
Jaz nisem za to pristojna na tem forumu.