Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : glezenj...zvin?

lady_lucifer
15.12.2006, 08:17
šit tud, včerej sem precej nerodno stopila na desno nogo in me zdej mal boli...tolk da cutim, ko hodim. vidt ni nc, sam cutit. u bistvu sploh ne gre za glezenj (ne znam vec naslova teme zamenjat), ampak za predel od gleznja naprej (v smeri prstov), ce stopalo gledam od zgoraj. a bi jst to mogla it k zdravniku al se bo to samo ustimalo?

:nonono::(

3nity
15.12.2006, 08:20
ponavadi se zvini sami uštimajo. no, vsaj pri meni so se. je pa fajn, da malo manj obremenjuješ nogo, pa led na gleženj.

če pa te vseeno po enem tednu še boli, pa ni nujno, da je navaden zvin in pojdi k zdravniku

Limml
15.12.2006, 08:37
LEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEED

sam to rabiš... :)

nattka
15.12.2006, 08:53
lejdika ... pomaga če dvakrat na dan po ene 10 minut "voziš" steklenico ...

steklenico na tla, razbolelo nogo gor in jo rolaj sem in tja ( od prstov do pete in nazaj) ... na začetku boli, potem pa čedalje manj ...

lady_lucifer
15.12.2006, 08:55
hvala za vse nasvete :kisses:

hudic, k je glih mene to doletelo, ker sm skoz peske, za vsako trolo morm tect innasploh sm le redko pr mer :nonono:

summer
15.12.2006, 09:31
jz mam nategnjeno vez..al mišico al kaj je že reku dohtar:D:D:Dpod kolenom
in pomaga led...2x na dan 15 minut..in masiranje...
in res pomaga...pr men je ž skor čist vredu in delam to 1 tedn...
če hočeš si še lahk eno kremo kupiš...reče se Diana--in je ful vrei...:approve:

Aldebaran
15.12.2006, 10:10
poleg ledu lahko uporabiš tudi kisove obkladke:
- vzameš lavor naliješ notri vodo in dodaš kakšen deci ali pa deci in pol kisa... premešaš, v to stvar namočiš brisačo, jo ožameš in nato zaviješ stopalo v brisačo, čez to namočeno pa še eno suho brisačo, pa nogo dvigneš... Preverjeno pomaga... pa seveda tudi led in pa ''vožnja steklenice'' nekaj dni in boš kot nova...

edina slaba stran te metode je tist zoprn vonj po kisu...

... ''zgolj v vednost in ravnanje'': tole (http://www.ynhh.org/healthlink/womens/womens_6_01.html) in pa tole (http://www.mayoclinic.com/health/foot-problems/WO00114)

Enivej čimprejšnje okrevanje:)

3nity
15.12.2006, 10:12
jaz sm tudi kisove obkladke dajala na gleženj, potem pa mi je en zravnik rekel, da to ni glih priporočljivo, ker ti kis malo zrahlja kosti oz. omehča. kis je namreč kislina

summer
15.12.2006, 10:32
poleg ledu lahko uporabiš tudi kisove obkladke:
- vzameš lavor naliješ notri vodo in dodaš kakšen deci ali pa deci in pol kisa... premešaš, v to stvar namočiš brisačo, jo ožameš in nato zaviješ stopalo v brisačo, čez to namočeno pa še eno suho brisačo, pa nogo dvigneš... Preverjeno pomaga... pa seveda tudi led in pa ''vožnja steklenice'' nekaj dni in boš kot nova...

edina slaba stran te metode je tist zoprn vonj po kisu...

... ''zgolj v vednost in ravnanje'': tole (http://www.ynhh.org/healthlink/womens/womens_6_01.html) in pa tole (http://www.mayoclinic.com/health/foot-problems/WO00114)

Enivej čimprejšnje okrevanje:)

kisovi obhladki tud, sam ne preveč...zarad tega, ker kis mehča kosti...in ni dobro za kosti...

3nity
15.12.2006, 10:34
samer, poglej moj post :D

summer
15.12.2006, 10:35
aja:D:D:D:Dsorry....sem po vrsti brala:D

3nity
15.12.2006, 10:39
nč hudega. to samo pove, da je res :D

summer
15.12.2006, 10:42
to je men že oma povedala, ko sem bila mala in mi je povijala nogo....
drgač so ša to delali v vojski tud včasih....baje...tk pravjo tile starejši....ko so na kupu...v stari JNA so prst povili v kis in ga dali v šibično škatlico(seveda pokrčenga), tako so imeli čez noč, ko so se zjutaj zbudili so samo stegnili prst in je bil počen...pa je bil stacionar:D:D:D:D

Aldebaran
15.12.2006, 11:30
... no sam imam gležnje kot čigumije, ... ob vsakem zvinu sem se poslužil te metode, se pravi kisovihobkladkov...
nogo sem zavil v obkladek in jo nato dvignil... To sem ponovil ene dvakrat potem pa navaden obkladek z ledeno mrzlo vodo ... spet zavil gleženj in jo dvignil... nato pa še masaža z ledom... najlažje je to izvest tako, da vzameš jogurtov kozarec, vanj naliješ vodo in postaviš notri še eno lpalčko 8 tista za ražnjiče ali pa kakšno majhno žličko...stvar zmrzneš in nato s tem masiraš prizadet del noge...

lady_lucifer
15.12.2006, 12:56

ne nosim petk:D:D hvala vseen;)

Aldebaran
15.12.2006, 12:59
aha... in drugače, je kej boljše z nogo???

lady_lucifer
15.12.2006, 14:49
se mi zdi, da je dans ze mal boljse...vsaj ne sepam vec tako:D vceraj po tem incidentu sem kot nalasc zamudila tazadnjo trolo in sm mogla se kr precej pes :nonono:

sm pa dans ze valjala steklenico, pa se jo bom;)

Duh
15.12.2006, 16:32
Pri navadnih zvinih, je najboljši led...pa nogo povit...torej prvih 48 ur hladit (ne nonstop :P )...pa met povito nogo...na oteklino se da do neke mere vplivat...in s povitjem in hlajenjem pač "zaustavljaš" otekanje, kolkor se le da...v bistvu z obojim zmanjšaš pretok krvi in ostalih tekočin v sklepu...večja bo oteklina, daljša bo rehabilitacija...potem pa po ene dva dnevih, začneš lahko migat...čim več, kolikor se pač da...tudi stopat na nogo in začetki hoje...gre pa zato, da moraš zdaj povečat pretok, da oteklina prej zgine...eni pravijo celo, da tud kak aspirin v tem obdoju pride prav, ker redči kri in posledično se poveča obtok...

Pred leti se spomnim, so za malo hujše zvine dajali še celo gips na noge...kar je bla katastrofa in tudi rehabilitacijija je bila dosti daljša...

Pri majhnih zvinčkih pa ni treba tak komplicirat...malo hladit..premagat jutranjo bolečino in čimprej na noge, pa bo ;)

Skratka prva dva dnih "zapirat kapilare", po tem pa "odpirat" ;)

pa da ne bi kdo s kakim miosprayam al kaj podobnega špricat ob zvinu ;)..tud to sem že videl...miospray "greje", širi kapilare in povečuje pretok...torej bo oteklina večja...če pa je zraven kak sprej, ki hladi in oži kapilera, potem pa ja ;)

freya
15.12.2006, 20:24
led ( pa ne čisto na golo kožo ampak čez povoj, da ne stakneš še revme ;) )

duhec, a miospray ne hladi? a misliva isto stvar?
...brez njega jaz ne bi prišla na triglav

Duh
15.12.2006, 21:46
led ( pa ne čisto na golo kožo ampak čez povoj, da ne stakneš še revme ;) )

duhec, a miospray ne hladi? a misliva isto stvar?
...brez njega jaz ne bi prišla na triglav

Ja..prav maš tisti miospray ne hladi...miospray "greje" al boljše širi kapilare in pospešuje pretok v kapilarah...misopray bo verjetno prej prišel prav ob kakšnem "musklfibru", kjer je potrebna boljša prekrvavitev, da se "svinjarija" čim prej "nažene" en z mišice ali sklepa...drugače pa obstajajo drugi spreji, ki pa dejansko hladijo...to so kao tisti "čudežni" spreji z raznih športnih prireditev, kjer se športnik po faula valja, ko da mu j enekdo polomu vse kosti in zgleda, da v naslednjih nekaj dneh sploh ne bo mogel stopit na nogo...potem pa prilaufa doktor, pošpreja s "čudežnim" sprejem in fuzbalr spet lahko zaigra ;)...ti spreji hladijo..res pa je da dosti teh fuzbalerjev tud simuilar na začetku, da bo "faul" bolj očiten..oziroma, da bo bol prepričal sodnika, da ga je res nekdo brcnu, eheh

Tanatie
16.12.2006, 00:10
lady, kaka je pa bla ta bolecina? ker je mene ene pol leta nazaj na podobnem mestu bolel...neki sem ful ornk zbolu in sem cel mesec samo lezu (razen kar je blo treba na wc al pa kej pojest) in tko po kakem tednu sem mel vsakic ko sem vstal obcutek kot da sta se mi med lezanjem dve kosti v nogi postavili druga nad drugo in da sta se poravnali ko sem naredil prvi korak...bolel k svina ampak sam prvih par korakov...

lady_lucifer
16.12.2006, 12:06
ne znam opisat, kaka je to bolecina (ni pa taka kot tvoja)...pac boli:D
morm pa povedat, da je danes ze res precej boljse in pricakujem, da pondelk ne bo vec nic cutit :approve:

hvala vsem :kisses:

Teo
16.12.2006, 12:26
mal off topic:

teh gelov in sprayev je miljaužnt
maš ene ki grejejo in ene, ki hladijo

tisti tapravi dooolgoletni športniki, ne morejo brez tega niti 10 metrov pretečt. Pred aktivnostjo daš najprej gel, ki greje gor na razbolela mesta, po koncu aktivnosti, pa še hladilnega.

Pejt kdaj pogledat v slačilnico, ko ma trening kaka veteranska ekipa, kako diši:D

Tisti hladilni spray je pa tudi čarovnija, kadar zgrabi krč. Maratoncem rešuje zadnje kilometre.

btw, lady.. če lahko hodiš, ti ni nič:)

iri
16.12.2006, 13:18
my ass, če lahko hodi, ji ni nič. Jst sem si prav tako zvila ta predel med peto in prsti (nart?), ampak ker sem morala priti naslednji dan iz Španije v Slovenijo, je bilo pač kar nekaj hoje po peti zraven. V danem momentu je bolelo kot hudič, vse skupaj je pa trajala praktično dva meseca, da se je popolnoma pocajtalo.

Sicer si zvijem gleženj vsaj enkrat na leto in vedno dovolj dobro, da imam fajn otečeno in sploh ne morem hoditi, tale z nartom je bila pa prva in še bolj nadležna kot gleženj, ker pač stopala ne moreš normalno prepogibat.

Da ne omenjam, da me na urgenci niso hoteli z rentgenom poslikati, ker sem pozabila lagat, da se je poškodba zgodila manj kot 24 ur nazaj, osebna zdravnica mi pa v prepričanju, da gre le za običajen zvin, ni hotela napisati napotnice. Lepo in prav, če bi me vsaj pregledala, tako sem ji pa samoiniciativno molela nogo pred oči, da jo je le enkrat ošvrknila. Preden sem šla ven, me je celo vprašala: "Sej kakšne odprte rane nimate, a ne?" Ja halo, a nisem ravnokar skušala pokazati stanja noge?! džizs krajst...

Ok, mal sem se razpisala, sem pač še vedno jezna :shy:

Teo
16.12.2006, 14:19
sej so ti višje povedali... ledeni obkladki pa mogoče hladilna kremca. če čakaš, da se bo samo pozdravlo, lahko čakaš precej časa.
Ne bit name jezna, če si nesposobna:D

iri
16.12.2006, 14:34
a sem kje napisala, da nisem imela kreme in obkladkov?

Teo
16.12.2006, 15:35
my ass, če lahko hodi, ji ni nič. Jst sem si prav tako zvila ta predel med peto in prsti (nart?), ampak ker sem morala priti naslednji dan iz Španije v Slovenijo, je bilo pač kar nekaj hoje po peti zraven. Na obolelo mesto nisem dajala obkladkov in kreme, z nogo sem raje veselo mahala okoli. V danem momentu je bolelo kot hudič, vse skupaj je pa trajala praktično dva meseca, da se je popolnoma pocajtalo.

Sicer si zvijem gleženj vsaj enkrat na leto in vedno dovolj dobro, da imam fajn otečeno in sploh ne morem hoditi, tale z nartom je bila pa prva in še bolj nadležna kot gleženj, ker pač stopala ne moreš normalno prepogibat.

Da ne omenjam, da me na urgenci niso hoteli z rentgenom poslikati, ker sem pozabila lagat, da se je poškodba zgodila manj kot 24 ur nazaj, osebna zdravnica mi pa v prepričanju, da gre le za običajen zvin, ni hotela napisati napotnice. Lepo in prav, če bi me vsaj pregledala, tako sem ji pa samoiniciativno molela nogo pred oči, da jo je le enkrat ošvrknila. Preden sem šla ven, me je celo vprašala: "Sej kakšne odprte rane nimate, a ne?" Ja halo, a nisem ravnokar skušala pokazati stanja noge?! džizs krajst...

Ok, mal sem se razpisala, sem pač še vedno jezna :shy:

jp:clown:

jasna.jh
17.01.2007, 10:29
Živjo. Zadnjic sem ravno gledala eno oddajo o nekem aparatu Vitafon, ki naj bi pomagal pozdraviti zvine, zlome, izpahe, natege mišic itd. Pa uporabniki so govorili o svojih izkušnjah in je bil en fant, ko je sportnik in si je zlomil nogo. Pa je pol govoril ful pozitivno o tem aparatu, kako mu je pomagal da se je ful hitro vrnil k treningom. Pa da je še njegov fizioterapeut bil presenečen nad učinkom aparata.

Mogoče bo tudi vam pomagal.

Pa srečno!:2thumbs: , :kisses: