Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sistem za brezžični prenos pri Hoferu

jema
15.12.2006, 08:27
Ali kdo ve, če bi ta sistem deloval za prenos slike SIOL TV ali pa je to bolj igračka? Se kdo kaj spozna an te zadeve?

http://www.hofer.si/offers_thursday/product_513.html

Matej

p3trca
15.12.2006, 09:25
Ali kdo ve, če bi ta sistem deloval za prenos slike SIOL TV ali pa je to bolj igračka? Se kdo kaj spozna an te zadeve?

http://www.hofer.si/offers_thursday/product_513.html

Matej

Mislm da je to bl kot ne igračka pa da se to le bl za začetnike splača za kej več ne bolš je če kej taga uzameš. Mejhn draži ampak velik bl zanesliv
:rolling:
http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=1140445019

doli
15.12.2006, 09:40
Mislm da je to bl kot ne igračka pa da se to le bl za začetnike splača za kej več ne bolš je če kej taga uzameš. Mejhn draži ampak velik bl zanesliv
:rolling:
http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=1140445019
On sprašuje za jabolke, ti mu pa hruške turiš.
Tisto je za prenos avdio in video signala, ne pa antene, da ne bo kdo narobe mislil.

spirit
15.12.2006, 10:19
Js pa iščem že nekaj časa tak oddajnik in sprejemnik, kateri bi imel svoj tuner noter, s tem mislim, da bi ga imel pri anteni, in bi signal pošiljal na neko TV, s tem da bi izbiral lahko na tej TV tudi kanale.

To kar je omenjeno v prvem postu, je samo pošiljanje slike, to pomeni, da kar nekdo gleda na TV1, se bo prikazovalo tudi na TV2.

Enkrat so prodajali to v BigBangu (mislim da od iskre), ampak je bilo vse takoj razprodano povsod. Če bi kdo vedel, kje bi lahko kaj takega dobil, bi mu bil zelo hvaležen.

doli
15.12.2006, 10:50
Js pa iščem že nekaj časa tak oddajnik in sprejemnik, kateri bi imel svoj tuner noter, s tem mislim, da bi ga imel pri anteni, in bi signal pošiljal na neko TV, s tem da bi izbiral lahko na tej TV tudi kanale.

To kar je omenjeno v prvem postu, je samo pošiljanje slike, to pomeni, da kar nekdo gleda na TV1, se bo prikazovalo tudi na TV2.

Enkrat so prodajali to v BigBangu (mislim da od iskre), ampak je bilo vse takoj razprodano povsod. Če bi kdo vedel, kje bi lahko kaj takega dobil, bi mu bil zelo hvaležen.
Piše: 433 MHz povratni kanal za priloženi infrardeči daljinski upravljalnik.
Mal sem gledal po netu in ponavadi dajo zraven kakega programljivega daljinca. Če imaš srečo, da lahko sprogramiraš tega daljinca za tvoj televizor, lahko prestavljaš programe. Ne vem točno ali lahko uporabiš tudi tvojega TV daljinca. Vsekakor imajo pa skoraj vsi probleme s tem, ker moraš dati zadevo 1cm stran od senzorja. :dontknow:

kvaka
15.12.2006, 11:28
Pred par leti sem tole (tak sistem, na 2.4GHz) kupil v big-bangu, pa je bila kvaliteta slike in zvoka, po prenosu cca. 10m preko ene pregradne stene obupna. Jaz si take zadeve več ne bi upal kupovati, ne da bi se prej zmenil, da jo lahko vrnem, če ne bo ok...

jema
15.12.2006, 11:48
Kar jaz rabim je nekaj, kar bi zamenjalo UTP kabel od modem do TV komunilkatorja. Če je to to v Hoferu ali na mimo vrste, ne vem. Zato pa sprašujem. Torej, ker imam modem v eni sobi, TV pa v drugi (cca 10m razlike), bi rad ta signal poslal po zraku, a imam pomisleke glede kvalitete prenosa. A pozna kdo kaj takega, da bi bil prenos zadovoljil?

doli
15.12.2006, 11:53
Kar jaz rabim je nekaj, kar bi zamenjalo UTP kabel od modem do TV komunilkatorja. Če je to to v Hoferu ali na mimo vrste, ne vem. Zato pa sprašujem. Torej, ker imam modem v eni sobi, TV pa v drugi (cca 10m razlike), bi rad ta signal poslal po zraku, a imam pomisleke glede kvalitete prenosa. A pozna kdo kaj takega, da bi bil prenos zadovoljil?
To pa vsekakor ni tisto v Hoferju, če je pa tisto v mimovrste pa ne vem, ker ne vem, če je hitrost dovolj velika. Se pravi, ti rabiš hruške. :D

kvaka
15.12.2006, 12:05

To kar prodajajo zamenja kabel med komunikatorjem in televizijo. Torej lahko imaš komunikator poleg modema, TV pa drugje... če deluje tako kot naj bi.
Ti pa hočeš brezžično mrežo od modema do TVja... Malo si tule poglej: http://www.monitor.si/images/revije/pdf/Monitor0605.pdf... Stran 64... Ta Ruckus bi naj v redu deloval, vsaj tako se je pisalo po forumih - tudi nekje tule... Tisi video sender iz istega članka pa je podoben temu iz hoferja.

jema
15.12.2006, 12:58
Saj meni je v bistvu vseeno, ali gre za brezžičen prenos signala od komunikatora do TV-ja ali pa od Modema do komunikatorja. V prvem primeru imam pač v eni sobi modem s komunikatorjem, v drugi pa TV, v drugem primeru pa imam skupaj TV in komunikator, modem pa posebej. Ne vidim prave razlike. Se motim?

Sem se spomnil, da pa ena razlika je - komunikator bi moral biti zraven TV-ja. Drugače ne bom mogel menjavati programov...