Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Končno boljša slika in zvok

moglasi
15.12.2006, 21:59
Samo da se ne boste preveč veselili...:
Danes so me priklopili na optiko (T-2).Za preizkus sem vzel samo TV.
Prvi občutki:
Slika je dosti boljša, enako velja za zvok. Vmesnik od SIOLA mi je bolj všeč., vendar ima t-2 več kanalov.
Glede kockic... tudi tu se včasih pojavijo (mnda odpravljajo te težave).. vendar dosti manj jih je.
Tako da... imam enga AMINOTA 110ko odveč. Če ga kdo želi kupit naj mi pošlje sporočilo.

Podpora od T-2 ni tako dobra kot od SIOLA
Tako.. za zdaj..
Če vas še kaj zanima pa vprašajte...

doli
15.12.2006, 23:28
Če vas še kaj zanima pa vprašajte...
A so tud kej cnej?

moglasi
16.12.2006, 08:32
A so tud kej cnej?

JA, cene so nižje.. vendar je bil slab zvok in ne tako dobra slika pr siol razlog da sem vzel t-2.. in za zdaj mi ni žal.

Cavallo
16.12.2006, 12:39
Tolk nerazlocno pises da zde nc nevem. Kaj mas, kaj je kej dobr itd. ....

poba2001
16.12.2006, 13:55
"moglasi" kakšen vmesnik imaš med optiko in ethernetom in kakšna je hitrost.

LP

bobi
16.12.2006, 14:18

LP
Nobenih vmesnikov, ker je zadeva FTTH!
To je optika direktno v stanovanje. V stanovanju se vgradi Milan in iz njega gre Utp naprej do Vooda (razdelilc)
Brzina se da pa računat že v gbajtih

moglasi
16.12.2006, 14:36

LP

Optika in, (8)10 mrežnih izhodov ven..to je to..
Hitrost? za zdaj imam samo aminote in telefon..

borac
16.12.2006, 15:09
kako je z aminom, je še na voljo ali je že prodan

lepotec
16.12.2006, 15:57
kako je z aminom, je še na voljo ali je že prodan
Koliko pa hočeš,za 110 aminota?

Balonar
16.12.2006, 19:46
A so tud kej cnej?

:rolling:

ko sem jaz prestopil sem plačeval siolu za 1MB linijo ter 1TV 15-16.000 SIT (vključno ISDN+impulzi)

sedaj na T2 pa imam 4MB linijo 2x TV in IP telefon za 11.200 SIT (vključno z impulzi)

.. go figure

tomazz
16.12.2006, 20:56
Nobenih vmesnikov, ker je zadeva FTTH!
To je optika direktno v stanovanje. V stanovanju se vgradi Milan in iz njega gre Utp naprej do Vooda (razdelilc)
Brzina se da pa računat že v gbajtih

Kaj pa je Milan drugega kot "vmesnik" med optiko in ethernetom? Končne naprave še vedno rabijo ethernet tako da brez konverterja ne gre.

Kaj če bi probal biti malo bolj objekitven, skoz pluvaš po vsem kar je siolovega, kar pa je od t-2 pa hvališ kot suho zlato. Gre za kake stare zamere?

bobi
16.12.2006, 21:13
Lahko obrazložiš svojo trditev da pluvam po siolu? Kje sem kdaj pluval po siolu?
Imam občutek da si malo paranoičen, kakor je bil že tvoj šef pred teboj in povsod vidite strahove in pluvanja.
Nimam nobene zamere, na gajbo pira od šefa sem pa že itak pozabil, če si mogoče mislil na to :D

Kako pa kaj matematika Tommaz, jo že kaj bolje obvladaš, ali se še vedno motiš v korist siola pri obračunavanju reklamacije?

kitl
16.12.2006, 22:11
bobi pa res nikoli ni pljuval po Siol-u. Ne vem Tomazz od kje ti takšno mnenje. Siol še danes trdim, da je dober provider edino kar mene osbno moti je to, da se ni ob pravem času podvizal in prešel na sodobnejšo tehnologijo, kar baje bo opravil v kratkem. Glede omrežji pa ve vsak noramalen človek ve, da je FTTH tisoč svetlobnih let pred bakrom. In vsak, ki bo imel to možnost ne glede na ponudnika si bo po zdravi pameti izbral FTTH in ne baker s katerim so večni problemi.

moglasi
17.12.2006, 08:26
bobi pa res nikoli ni pljuval po Siol-u. Ne vem Tomazz od kje ti takšno mnenje. Siol še danes trdim, da je dober provider edino kar mene osbno moti je to, da se ni ob pravem času podvizal in prešel na sodobnejšo tehnologijo, kar baje bo opravil v kratkem. Glede omrežji pa ve vsak noramalen človek ve, da je FTTH tisoč svetlobnih let pred bakrom. In vsak, ki bo imel to možnost ne glede na ponudnika si bo po zdravi pameti izbral FTTH in ne baker s katerim so večni problemi.

Drži...
Jaz bi ne šel na t-2 če bi mi siol TV delal dobro. Pa ni. Da je zvok zelo slab sem opozarjal in opozarjal.. pa se ni nič zgodilo.Žal.. (in za slab zvok ni kriv baker..) Sedaj pa ko sem vzel T-2 TV.. vidim da je slika boljša in zvok tudi. Za zdaj včasih slika zmrzne za kakšne pol sekunde, a ne zelo pogosto. Kompresije skorajda ni več zaznat. Dobil sem 2 AMINOTa.. in koliko sem moral plačati? (0) Za koliko časa sem se moral zavezati?(0).
Res pa je.. da ima SIOL boljšo podporo (čeprav je treba čakati kar dolgo da dobiš koga na 0801000), Pa tv vmesnik od SIOLA je meni osebno bolj všeč.To je to...

Ali bom šel na t-2 internet ne vem še. Se bom še odločil.

tomazz
22.12.2006, 23:24
Lahko obrazložiš svojo trditev da pluvam po siolu? Kje sem kdaj pluval po siolu?
Imam občutek da si malo paranoičen, kakor je bil že tvoj šef pred teboj in povsod vidite strahove in pluvanja.
Nimam nobene zamere, na gajbo pira od šefa sem pa že itak pozabil, če si mogoče mislil na to :D

Kako pa kaj matematika Tommaz, jo že kaj bolje obvladaš, ali se še vedno motiš v korist siola pri obračunavanju reklamacije?

Iz glave mi na pamet pade recimo obračunavanje prometa če bomo pod DT, da Telekom ne bo vlekel optike do stanovanj, da bitdefender spušča čez vse živo. Mogoče pluvanje ni primeren izraz, rad pa pišeš o stvareh ki jih ne poznaš.

Ne vem kaj si mel z mojim šefom (katerim? pred menoj??), tudi poznal sem te samo na videz, tako da take stvari me ne zanimajo. To da bi kdaj delal obračun reklamacij se ravno ne spomnim, razen če misliš na to da sem še v časih dialupa (kje je že to) posredoval kake podatke po katerih so potem preverili zadeve?

anarchy
23.12.2006, 01:55
Ma sej t-2 je najcenejsi in najkvalitetnejsi ponudnik interneta Ip telefonije in televizije v sloveniji, torej ali je sploh se kaj za razmisljat? Sej vprasaje, kdo stoji za t-2 ampak vseeno vazno samo, da je cenejsi in kvalitetnejsi.