Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : sindikat zahteva zaokrožitev plač navzgor

zlati13
19.12.2006, 14:52
Res žalostno, da se sindikati borijo za drobtinice delavcev, zase so že zdavnaj dobro poskrbeli gospodje iz vodstev vseh sindikalnih skupin.Če bi bili pošteni in bi imeli poštene namene bi se borili za take plače delavcev, da bi bile vredne dostojnega življenja, ne da morajo delavci in predvsem mladi premisliti ali bodo imeli enega ali dva otroka. Ali naj raskirajo in na svet spravijo reveža in pa predvsem zamorca kot poje jani kovačič v pesmi delam delam kot zamorc jaz pa dodajam plačan pa sem za en k**c.Sindikalni voditelji če imate slabo vest z semuličem na čelu nepreklicno odstopiti, s tem bi naredili za delavce največ.:nonono: :dontknow: :mad:

kartako
19.12.2006, 16:08
15 Let prepozno. :D

Konfucij
19.12.2006, 16:25
Če bi biu LDS še zmeri na oblasti se sploh ne bi nč bunl.

kartako
19.12.2006, 16:30
Čutijo, da se jim nategovanje folka izteka.....:nonono:

buba
19.12.2006, 16:58
Res žalostno, da se sindikati borijo za drobtinice delavcev, zase so že zdavnaj dobro poskrbeli gospodje iz vodstev vseh sindikalnih skupin.Če bi bili pošteni in bi imeli poštene namene bi se borili za take plače delavcev, da bi bile vredne dostojnega življenja, ne da morajo delavci in predvsem mladi premisliti ali bodo imeli enega ali dva otroka. Ali naj raskirajo in na svet spravijo reveža in pa predvsem zamorca kot poje jani kovačič v pesmi delam delam kot zamorc jaz pa dodajam plačan pa sem za en k**c.Sindikalni voditelji če imate slabo vest z semuličem na čelu nepreklicno odstopiti, s tem bi naredili za delavce največ.:nonono: :dontknow: :mad:odkar so sindikati dobili legitimno konkurenco, z "balvan revolucijami", so zadovoljni z drobizkom --- lekcija, z "jogurt revolucijo", je bila ocigledno poucna...:clown: :clown:

jabolko
19.12.2006, 18:47
Sem član ZSSS .
Trditve da sindikati in njihovi predstavniki ne naredijo za delavce nič, so iz trte zvite.
Takšne stvari lahko napiše nekdo, ki sploh nima pojma kaj je sindikalni boj.
Za delavske pravice bi se morali boriti vsi delavci, tisti ki so člani sindikata in tudi tisti kateri niso člani.
Vsakdo bi se moral vprašati, kaj pa sem jaz storil, da bi delavec ali študent imel boljši standard.

Na koncu bom napisal takole :
S sindikati ni najboljše, a da nebi bilo sindikata sploh pomisliti ne smem.

kartako
19.12.2006, 18:59
Sem član ZSSS .
Trditve da sindikati in njihovi predstavniki ne naredijo za delavce nič, so iz trte zvite.
Za delavske pravice bi se morali boriti vsi delavci, tisti ki so člani sindikata in tudi tisti kateri niso člani.
Vsakdo bi se moral vprašati, kaj pa sem jaz storil, da bi delavec ali študent imel boljši standard.

__________________________________________________ ____________________________________
Članov je kar precej, tistih ki so veliko naredili in tistih v nasprotni smeri.
Član sindikata plačuje funkcionarje, da v njegovem imenu dosežejo dobro, ne slabo.
Sindikalni boj? Ne me sezuvat.:nonono:

zlati13
19.12.2006, 19:07
Sem član ZSSS .

Veliko vem, kako delujejo in za kaj se vodilni borijo za ohranitev svojih osebnih interesov. Da o pomoči pravne službe ne bi izgubljal besed, namesto da bi pomagali delavcem in jim v čimkrajšem času zadevo pripeljali do konca zaradi svoje nesposobnosti do onemoglosti nategujejo delavce in se vedno znova zmišljujejo da naj jim dostavijo dokumente, do katerih lahko pridejo samo na protipraven način in z kršitvijo osebnih podatkov.:mad:

kartako
19.12.2006, 19:16
Sindikati so tudi prepričani, da bi bilo treba spodbujati zaposlovanje za nedoločen čas. "Vsaka država z razvitim trgom spodbuja zaposlovanje za nedoločen čas, kar pa ne pomeni, da niso odprte druge oblike dela," pravi Rebolj. Glede nalog o preprečevanju dela na črno bodo sindikati so naslednjih usklajevanj podali svoj predlog, in sicer da se sproti obvešča inšpekcijo za delo, sindikati pa naj bi tudi začeli objavljati črno listo podjetij, ki zaposlujejo na črno oz. mimo kolektivnih pogodb.
__________________________________________________ ____________________________________
Kdo je pa pripeljal do izničenja dela za nedoločen čas?
Šele sedaj se zaposluje na črno?
A ni to norčevanje iz delavcev?
Pa še preverjeno si poglej- delavke Mehana!

Konfucij
19.12.2006, 19:18
Pa tkole čist po domač povedan: Sindikalni boj se mora poznat v denarnicah in zadovoljstvu delavcev. Na tem področju pa je stanje bolj porazno.

Medved Pu
19.12.2006, 19:36
15 Let prepozno. :DMotiš se, 14 let prepozno..:)

kartako
19.12.2006, 19:51
Vsaj eden, ki ve o čem govorim. :2thumbs:

doli
19.12.2006, 20:12
Vsaj eden, ki ve o čem govorim. :2thumbs:
Motiš se, treh čistih nimaš kaj govorita. Sindikalisti nas vse nategujejo že dolga leta. Če lastniki ne bojo zadovoljni z izkupichkom, bodo enostavno pipce zaprli in sindikalisti ne morejo nič proti temu. Ne morejo! Lastniki kupujejo mir, da lahko delajo (delamo in zaslužimo), sindikalisti si pa za to samo zasluge lastijo. Drugače pa kvakajo čisto v prazno. Če lastnik ne da, pač ne da. Če da, pa da zaradi tega, da delavci delajo in ne zato, ker bi sindikalisti kaj zrihtal. Na mesec pa naj bi 4000 tolarjev dajal za sindikalno članarino. Sramota. Mrš, banda pokvarjena.

kartako
19.12.2006, 20:16
Motiš se, treh čistih nimaš kaj govorita. Sindikalisti nas vse nategujejo že dolga leta. Če lastniki ne bojo zadovoljni z izkupichkom, bodo enostavno pipce zaprli in sindikalisti ne morejo nič proti temu. Ne morejo! Lastniki kupujejo mir, da lahko delajo (delamo in zaslužimo), sindikalisti si pa za to samo zasluge lastijo. Drugače pa kvakajo čisto v prazno. Če lastnik ne da, pač ne da. Če da, pa da zaradi tega, da delavci delajo in ne zato, ker bi sindikalisti kaj zrihtal. Na mesec pa naj bi 4000 tolarjev dajal za sindikalno članarino. Sramota. Mrš, banda pokvarjena.
Si se mal zaletu, preber kakšen post na temo sindikatov.:nonono:
Sicer pa imaš prav kar se sindikatov tiče :D

zlati13
20.12.2006, 07:04
Pa tkole čist po domač povedan: Sindikalni boj se mora poznat v denarnicah in zadovoljstvu delavcev. Na tem področju pa je stanje bolj porazno.

Seveda se strinjan, da bi se moralo poznati tudi kaj delavcem, ki plačujejo članarino in ne samo sindikalnim funkcionarjem. Dokler bomo imeli tak sindikat, kot je sedaj in takšno inšpekcijsko službo za delo, da se prodajo za kosilo ali večerjo, delavci od njih ne bomo imeli nič drugega, kot da jih plačujemo. Ko bo, če kdaj sploh bo uvedeno, da bo inšpektor imel minimalno osnovno plačo in bo nagrajen procentualno po učinku preprečevanja kršitev, poteb bo pa bistveno drugače za delavca, ko bo vsak inšpektor imel interes, da z poštenim delom čim več zasluži. Samo to potrebujemo in nikakršne druge filozofije.:mad:

radib
20.12.2006, 07:52
Žal je tako,da pametni živijo na račun nas.........................,ki še vedno zaupamo v poštenje in pridno delo pa čeprav to že zdavnaj ne drži.Sidikati pa so lahkokruhniki,ki baje zagovarjajo delavce in njihove pravice -nas pa je vse več na cesti.

kartako
20.12.2006, 09:02
Ali bodo zaokrožili- 999,999 na jurja? :D

zlati13
20.12.2006, 09:53
Žal je tako,da pametni živijo na račun nas.........................,ki še vedno zaupamo v poštenje in pridno delo pa čeprav to že zdavnaj ne drži.Sidikati pa so lahkokruhniki,ki baje zagovarjajo delavce in njihove pravice -nas pa je vse več na cesti.

V večji večini smo si pa krivi sami da smo na cesti, ker smo pzaupali funkcionarjem sindikata čeprav sem bil sindikalni zaupnik in invalid tretje kategorije se pristal na zavodu za zaposlovanje, ker sem tudi sam bil naiven in sem se preveč izpostavljal in boril za vse otale na koncu so mi večina obrnila hrbet in sam sem potegnil nakrajši možni scenarij in konec mojega službovanja. Seadj pa me je tobož zastopala oravna služba sindikata, ki me je tri leta nategovala in zavlačevala z mojim in našim primerom vseh cca25 delavcev, ki smo pristali na zavodu.
Od jutri pa me bo zastopala pravna služba sindikata temveč odvetnik, ki sem ga najel čeprav nimam denarja in naj bi me pravna služba zastopala brezplačno.:dontknow: :nonono: :mad:

kartako
20.12.2006, 10:15
Pravna služba sindikata dela vse drugo kot tisto za kar so plačani.

radib
20.12.2006, 10:51
Kar naj jo imajo zase ko pridejo drugi časi jo bodo sami potrebovali

anarchy
22.12.2006, 00:44
Ma dvig plac prinese vec slabega kot dobrega, to je napacna borba, ljudje bi se mogli buniti, da bi se vsi ostali stroski znizali ali vsaj ostali ist, cene stanovanj pa bi mogle obvezno pasti dol vsaj za 5x, saj menda ja ne mislimo delati skoraj celo zivljenje samo zato, da lahko kupimo stanovanje, kdor ima otroka in zivi v podnajemu je egoist. Ne moras ziveti v podnajemu in imeti otrka, dokler nimas lastnega stanovanja, sploh ne smes razmisljat o otroku, saj prijoriteta bi mogla biti najprej semi si zagotoviti prezivljenje, sele nato razmisljati o otroku, saj tako obsodite v bistvu sebe in se otroka v mozno smrt, ker ni garancije, da boste lahko preziveli.

Ce se zivljenski stroski nebi visli se tudi place nebi rable visati, sedaj, ko se pa vse visa in tudi place bi se jasno mogle, karkoli vi presparate v bistvu izgubite in tle je problem. Meni bolj kot se placa visa bolj sem zalosten, ker vem, da v bistvu samo zgubljam denar. Zares bom bil vesel, ko mi bo placa ostala ista ali celo zmanjsala za kaksen procent, samo, da bodo ostali stroski ostali fiksni ali celo padli za 10-500% "recimo stanovanja" dol, odvisno.

Konfucij
22.12.2006, 05:04
Sweet dreams are made of this....... :(

zlati13
22.12.2006, 05:14
Ma dvig plac prinese vec slabega kot dobrega, to je napacna borba, ljudje bi se mogli buniti, da bi se vsi ostali stroski znizali ali vsaj ostali ist, cene stanovanj pa bi mogle obvezno pasti dol vsaj za 5x, saj menda ja ne mislimo delati skoraj celo zivljenje samo zato, da lahko kupimo stanovanje, kdor ima otroka in zivi v podnajemu je egoist. Ne moras ziveti v podnajemu in imeti otrka, dokler nimas lastnega stanovanja, sploh ne smes razmisljat o otroku, saj prijoriteta bi mogla biti najprej semi si zagotoviti prezivljenje, sele nato razmisljati o otroku, saj tako obsodite v bistvu sebe in se otroka v mozno smrt, ker ni garancije, da boste lahko preziveli.

Ce se zivljenski stroski nebi visli se tudi place nebi rable visati, sedaj, ko se pa vse visa in tudi place bi se jasno mogle, karkoli vi presparate v bistvu izgubite in tle je problem. Meni bolj kot se placa visa bolj sem zalosten, ker vem, da v bistvu samo zgubljam denar. Zares bom bil vesel, ko mi bo placa ostala ista ali celo zmanjsala za kaksen procent, samo, da bodo ostali stroski ostali fiksni ali celo padli za 10-500% "recimo stanovanja" dol, odvisno.

Pravilno razmišljanje v pravo smer. Samo žal je tako, ko nekdo dvigne ceno jo še ostali, ko eni izsilijo povišanje plač jo želijo tudi drugi in to je začaran krog in potem si z večjo plačo lahko privoščimo manj ker se je vse ostalo podražilo. predvsem osnovne življenske potrebščine so pomembne predvsem za tiste z minimalno plačo. Kajti meni nič ne pomeni če se je mercedes pocenil za miljon ker si ga tako ali tako ne morem privoščiti. agre pa v povprečjr kjer pa se osnovne potrebščine podražijo za dvajset procentov v skupnem povprečju je pa inflacija pol odstotna. :xmas:

Konfucij
22.12.2006, 05:19
Sam čudn, ponavad če so plače nizke in si folk ne more tok prvoščt, pol se posledično tud cene znižajo. Sam pr ns zgleda da to ne klapa....

anarchy
23.12.2006, 02:00
Sam čudn, ponavad če so plače nizke in si folk ne more tok prvoščt, pol se posledično tud cene znižajo. Sam pr ns zgleda da to ne klapa....

Ja ocitno nas hocejo se malo oskubiti, ker se zmeri si privoscimo stanovanje. Saj stanovanje je najdrazji strosek v zivljenju, sama hrana je se dokaj poceni, ceprav v povprecju se porabi eno tretjino place samo za hrano na osebo.

zlato
28.12.2006, 07:32
Gospod Semulič in vodilni v ZSSS NAJVEČJO KORIST IN POŠTENO POTEZO BI NAREDILI ZA DELAVCE, ČE BI SESTOPILI IZ POLOŽAJEV, KI JIH ZASEDATE VAŠ ČAS IN NAČIN BOJA ZA DELAVCE JE PREŽIVEL . DAJTE MLADIM SPOSOBNIM MOŽNOST, DA DEJANSKO NEKAJ STORIJO ZA DELAVCE. ČE IMATE JAJCA IN STE POŠTENI DO SEBE IN NAS STORITE TO.:xmas:

kartako
28.12.2006, 10:36
Ne bo šlo. So se že previsoko potegnili, tako ,da jih lahko odnese le izstop članstva oz ukinitev sindikata, ki ga pa spet nihče razen njih ne more uveljavit. Lepo a ne? :nonono:

Konfucij
28.12.2006, 13:16
Razn če delavci potegnejo skp pa ustanovijo svoj sindikat. Sam pr tej stopni zavesti ljudi je to težko prčakvat...

anarchy
29.12.2006, 15:22
Razn če delavci potegnejo skp pa ustanovijo svoj sindikat. Sam pr tej stopni zavesti ljudi je to težko prčakvat...

Ja sej, to bi bla edina moznost in kjer bi bili vsi clani enakopravni, torej demokracija. Da ne bi bil samo en zastopnik, ki govori namesto vecine, temvec cene drugega, ce ze mora biti en zastopnik, potem, naj vsaj govori v imenu vecine.

Na zalost zivimo v diktatorski nedemokraticni drzavi in nepravni. Pa samo ne mi soliti, kaj pomeni demokracija, diktatosrvo, suzenjstvo in ustava RS. Jaz ze vem, kaj je prav in kaj ne in kar je po zakonu prav se ne pomeni, da je prav! !! ! !!!! !!! !! !!! !!!!! ! !!!! !!! ! !!!! !!!! !! !!! !!!!!!!!!! ! !! ! !!!!! !! !!!! !!! ! ! ! ! ! !!! ! ! ! !!!!!! ! !!!!!! ! ! ! ! !

zlato
04.01.2007, 11:33
SIndikati se ja borijo tudi za starejše, a potem niso dovolj osveščali svojih članov, da sedaj starejši niso seznanjeni z svojimi pravicami. Najpomembnejše sindikatu je da je plačana članarina iz katere se preživljajo vodilni v sindikatu in to ne tako slabo plačani kot delavci.

lila5
04.01.2007, 12:58
A bi se potemtakem morali sindikati boriti za zaokrožitev plač navzdol......?:nonono: In na ta način "pomagati" podjetju s približno 1000 zaposlenimi, da prihrani na mesec kakih 300 EUR kar znese na leto 3.600 EUR.....pa managerjem podjetja ni potrebno s prstom migniti za to, plačo le zaokrožijo na 0,20 ali 0,30 EUR navzdol.......

Rusy
04.01.2007, 14:04
Da bo podjetje plače zavkrožili na vzgor to lahko samo sanjamo..prej bojo navzdol ...:mad:

kartako
04.01.2007, 14:40
Oni se ne preživljajo, oni se izživljajo! :rolling:

yamamoto
04.01.2007, 16:23
Kaj ni bolje, da kapitalisti plačajo slabo domače delavce kot pa, da pripeljejo sem poceni Kitajce? :angel:

kartako
04.01.2007, 17:48
Kaj ni bolje, da kapitalisti plačajo slabo domače delavce kot pa, da pripeljejo sem poceni Kitajce? :angel:
Bingo !:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

kartako
04.01.2007, 18:50
Sindikat mornarjev se je že zbrihtal.! :2thumbs:

Kajtimar
04.01.2007, 19:10
Poceni Kirajce bi "uvažalii"? Pa naj poskusijo... Ljubljana bi hitro doživela množičen "turistični obisk" nezadovoljnih delavcev in brezposelnih, prijavljenih na zavodu za zaposlovanje, kot ga še ne pomni! Tisti, ki bi omogočili ta "uvoz" bi se verjetno morali preseliti na Kitajsko, saj bi v Sloveniji oz. Evropi težko našli kraj, kjer bi se lahko skrili... :veryevil:

Lep večer vsem skupaj... :)

yamamoto
04.01.2007, 19:46
Poslušam Trenja in zvem, da je cel kup slovenskih podjetij v izgubah zaradi predragih delavcev. :O
O nesposobnih menedžerjih z astronomskimi plačami pa nič. :mad: :nonono:

anarchy
04.01.2007, 19:49
Place gor in stroske gor, pa otrokov manj in bo koncno vecina srecna.

MP3CE
04.01.2007, 21:11
In jih po tvoje bolje plačajo od domačih delavcev ? Bullshit... Slovenski sindikati so v resnici še dokaj kooperativni do kapitalistov, saj so do sedaj dovoljevali zaostajanje rasti plač za rastjo produktivnosti. Po drugi strani je še preveč kapitalistov, ki enačijo večanje profita z zniževanjem plač, namesto, da bi z boljšo uporabo resursov in novimi idejami večali dodano vrednost in produktivnost. Glede na to, da sem danes bral v financah, da je stanje v slovenskem managementu v resnici porazno, so rezerve še definitivno drugje kot v prenizkih plačah delavcev (govorim za tiste, ki delo korektno opravljajo).