Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Brat bratu podal roko

1knap
21.12.2006, 19:44
http://img.rtvslo.si/upload/Svet/ahmadin_rabiji_1_show.jpg

Konference o holokavstu so se udeležili tudi predstavniki skupnosti Judje proti Zionizmu, ki jih je z odprtimi rokami sprejel iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad. Foto: EPA

yannchy
21.12.2006, 21:33
Za domobrance si kdaj že slišal?

Barak
22.12.2006, 06:16
"Brat bratu podal roko",..: no tokrat se vsaj v nečem strinjava
:xmas: :xmas:

Za domobrance si kdaj že slišal?

Povsem napačno si razlagaš. Sionizem ima oz. je imel poslanstvo, vrnitev "izvoljenega ljudstva" nazaj v sveto deželo. Ena od judovskih ločin pa pravi, da jim je Bog namenil izgnastvo, medtem ko o vrnitvi ni govoril...torej po njihovo bi judje morali ostati razseljeni in delati pokoro!

Konfucij
22.12.2006, 06:44
Namen te konference je bil zlo političen ampak vseen se mi zdi da je blo prou da je bla. Če zagovarjamo svobodo misli pol mormo dopustit tud to da nekateri dvomijo v holokavst. Glih pred kratkim so v Avstriji enga obsodl ker je javno izrazu dvom v holokavst. Men se ne zdi to prou. To me spominja mal na srednji vek. Takrat nisi smel dvomt o tem da je vse napisano v Svetem pismu resnica in ne mogoče alegorija.

Barak
22.12.2006, 07:06
Namen te konference je bil zlo političen ampak vseen se mi zdi da je blo prou da je bla. Če zagovarjamo svobodo misli pol mormo dopustit tud to da nekateri dvomijo v holokavst. .

Ampak, da se neko "svobodno" dvoma gredo ravno Iranci, ki so pred kratkim prepovedali nekatere spletne portale, (da ne bi okužili neomadeževane iranske družbe) je to vsem v posmeh oz. težko jo je jemati resno!!!

shem_me_zion
22.12.2006, 10:16
Drzava Izrael je v nasprotju z mnogimi interpretacijami Talmuda, kot todi Misne in Tore same. Judje naj bi ziveli razprseni med "narodi" in ne smemo imeti "zemlje", dokler se ne prikaze Mesija. Te interpretacije sicer izhajajo iz nekatere hakhahe (prava) v Talmudu, a so mnogo bolj dozivete v Zoharju, oz. Hasidik mistiki. Judje so preziveli kar nekaj stoletij med narodi vzhodne Evrope/Rusije in v tamkajsni bedi so se porodile tako ideje Cionozma, kot tudi njegovega nasprotja.

Konfucij
22.12.2006, 11:30
Ampak, da se neko "svobodno" dvoma gredo ravno Iranci, ki so pred kratkim prepovedali nekatere spletne portale, (da ne bi okužili neomadeževane iranske družbe) je to vsem v posmeh oz. težko jo je jemati resno!!!

To maš prou. Ampak v Evropi, območju svobode izražanja, te pa dajo v čuzo če podvomš o holokavstu (vsaj v Avstriji in Nemčiji).

1knap
22.12.2006, 15:23
Drzava Izrael je v nasprotju z mnogimi interpretacijami Talmuda, kot todi Misne in Tore same. Judje naj bi ziveli razprseni med "narodi" in ne smemo imeti "zemlje", dokler se ne prikaze Mesija. Te interpretacije sicer izhajajo iz nekatere hakhahe (prava) v Talmudu, a so mnogo bolj dozivete v Zoharju, oz. Hasidik mistiki. Judje so preziveli kar nekaj stoletij med narodi vzhodne Evrope/Rusije in v tamkajsni bedi so se porodile tako ideje Cionozma, kot tudi njegovega nasprotja.
A spet novo ime?