Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Darila

The_beast
21.12.2006, 20:39
(ce ta tema ze bila oz. ne sodi sem,prosim moderatorja naj jo prestavi...)

Ker prihaja spet tisti cas v letu,ko navadno drug drugega obdarimo z darili....me zanima s cim ste oz. boste obdarili vase bliznje. Kaj (bo)ste kupili oz. v koliksni vrednosti?

Lencka
21.12.2006, 20:56
Jaaa! A ni prijetno obdarovat in bit obdarovan?
Jaz bom obdarovala sebe :D pa starše pa brata... pa neki sem misla se ravnokarpostalemu bivsemu partnerju dat, pa me je danes raz****il, ampak, ker sem kolegica, vseeno dobi :D (Ups, odvijam) Seveda ne bom sla mimo tanartabols prijateljice ter dveletnega mulca, s katerim se dobro ujameva. In to bo to, ostali dobijo le voscilo. Darila so pa tam okoli 2000 sit po osebi, ko jih kupim, in po moji skromni oceni neprecenljiva, ko jih podarim. Vsaj namen imam tak :approve:.
Aja - dobijo pa, kar je v preseku tega, kar zelijo in kar zelim podariti. Dober CD, zepni koledar, seksi stunfi...

Vsemogočni
23.12.2006, 01:03
Hja no, ko ni ravno rojstni dan, bo žena dobila pegel dilo (za rojstni dan dobi kako malenkost, ki pa je izključno za njo, ne družinsko rabo), katero si želi že dve leti, jaz bom dobil nogavice, take navadne za na nogi, nogi pa pol v čevlje, da ni zdejle hladno, ostali mlajši pa kak tolar pa malček sladkarije, ker velik jo tko ne marajo.
Vrednosti so čisto minimalne, ker je to bolj običaj. Je pa drgač tko pr nas, čez celo leto manjše pozornosti, nč kej drazga, pol tud ob takih slučajih ni treba kake drage stvari iskat in kupovat. Tolk, da pokažeš pozornost.

Tam pa kjer se celo leto kregajo pa tepejo, morjo pa res kupit nekej ful drago, da se odkupjo za celoletne zdrahe. Sicer pa kakor so kje zahteven ali preprost. :2thumbs: :xmas:

Vsemogočni
28.12.2006, 23:08
A ste vsi tolk zahtevni, da noben več ne upa napisat, kako je pri vas tole zmenjenu??

Lencka
29.12.2006, 13:54
Po mojem so ali tako zahtevni, pa jih je sram ;) ali ne poznajo veselja z obdarovanjem, ali pa hocejo vsi izpast blazno razsvetljeno in novodobno ("ne, mi nismo del te potrosniske druzbe, se ne obdarujemo, ker je to balast"). :rolling: V vseh treh primerih - skoda zanje!
Se strinjam, smisel obdarovanja ni v bogatih darilih, in ni le novoletni cas primeren za to - je pa dober izgovor, da sebi in drugim naredis dodatno veselje. In to je smisel daril, vsaj zame. Daril je pa lahko toooliko vrst... glavno, da osrecujejo. Obdarovalca in obdarovanca.

Aldebaran
04.01.2007, 16:47
kilska gorenjka dela čudeže...

Lencka
04.01.2007, 20:54
Joj, jst bi jo tudi... s cudezem vred :blush:

Katrin
04.01.2007, 22:28
Men se že megla dela pred očmi od preveč cukra... :)

Aldebaran
05.01.2007, 10:32
Joj, jst bi jo tudi... s cudezem vred :blush:
Ni problema... vse se da zment:) ... (miracles included:))

Lencka
06.01.2007, 16:23
Ni problema... vse se da zment:) ... (miracles included:))
:clapping: To je pravi duh obdarovanja!!! :D (Madonca, all inclusive!)
Ze sam namen je pravo darilo... :rolling:

nemehecat
06.01.2007, 19:54
meni je bilo ful všeč, ko je uni bogati tip v Piramidi rekel, da je pretirana skromnost pri obdarovanju le hinavščina - oz. nekaj v tem stilu. Všeč mi je , če se obdarujemo po svojih zmožnostih, prijetno mora bit za vse, ne pa da mi je tašča kupila npr. čokolado in potem trikrat rekla, da ona nima denarja, da bi kaj več kupila, tako da me je prijelo, da bi ji še tisto vrnila, da gre v trgovino zamenjat za kakšno stvar zase.
Sedaj pa itak že dve leti ne kupi nič, ker "nismo več otroci", je pa neizmerno vesela darila, ki ji ga midva prineseva, včasih celo namigne, kaj bi rada, da ji kupimo.

Njuška Trap
07.01.2007, 15:05
Letos nisem nobenemu kupila nič, ker se enostavno nisem mogla pripravit do tega feelinga, ko bi z užitkom izbirala, iskala, zavijala...
Prej sem par let zapored z novoletnimi darili (in domiselnim zavijanjem - v tem sem res dobra) navduševala prijatelje in družino, za letos sem se pa vsem opravičila in lahko rečem samo to, da imam srečo, da so vsi razumeli.
Imam pa itak navado, da ljudi presenečam že med letom - z malenkostmi, za katere se ve, da so bile izbrane za dotičnega človeka, recimo prijateljica jamra, kako ji bo kmalu zmanjkalo prostora v beležnici, ji jo kupim, nato pa sama porišem platnice, da izpade res cute...

silence
07.01.2007, 15:11
Jaaa! A ni prijetno obdarovat in bit obdarovan?
...nocna mora..sploh ce to delas leta in leta za rd, nov let, valentinovo, god:clown: ....ne resno..pol je smiselno sam se prasat: ''kwa rabs'':shy: ..al pa ce ves, kupis neki kar rabi:dontknow: Tole zadnje je men se sploh vsec...ce ni treba prevec po stacunah letat pa iskat:angel:

silence
07.01.2007, 15:13
Letos nisem nobenemu kupila nič, ker se enostavno nisem mogla pripravit do tega feelinga, ko bi z užitkom izbirala, iskala, zavijala...
Prej sem par let zapored z novoletnimi darili (in domiselnim zavijanjem - v tem sem res dobra) navduševala prijatelje in družino, za letos sem se pa vsem opravičila in lahko rečem samo to, da imam srečo, da so vsi razumeli.
Imam pa itak navado, da ljudi presenečam že med letom - z malenkostmi, za katere se ve, da so bile izbrane za dotičnega človeka, recimo prijateljica jamra, kako ji bo kmalu zmanjkalo prostora v beležnici, ji jo kupim, nato pa sama porišem platnice, da izpade res cute...To ja:2thumbs: ..neprisiljeno!!:approve:

Lencka
07.01.2007, 15:44
nocna mora..sploh ce to delas leta in leta za rd, nov let, valentinovo, god:clown: ....ne resno..pol je smiselno sam se prasat: ''kwa rabs'':shy: ..al pa ce ves, kupis neki kar rabi:dontknow: Tole zadnje je men se sploh vsec...ce ni treba prevec po stacunah letat pa iskat:angel:
Se strinjam, zna bit tudi zoprno, samo, kot je Njuska napisala, potem je bolje, da sploh ne delas tega. Ampak tisto pravo obdarovanje, ki pride od srca in gre do srca, pa je vseeno prijetno, ni? Kar se mene tice, bi itak moralo biti vsako obdarovanje taksno.

Njuška Trap
07.01.2007, 15:58
Se strinjam, zna bit tudi zoprno, samo, kot je Njuska napisala, potem je bolje, da sploh ne delas tega. Ampak tisto pravo obdarovanje, ki pride od srca in gre do srca, pa je vseeno prijetno, ni? Kar se mene tice, bi itak moralo biti vsako obdarovanje taksno.
Jah, tisto pravo obdarovanje, ko res v feeling padeš, je itak super, če imaš pa občutek, da moraš, je pa živa katastrofa...
Letos mi je bilo najprej kar malo zoprno (imela sem občutek "everybody else is doing it, so why can't I??), ampak sem se hitro "zmenila sama s sabo", da bom raje sproščena in iskrena, kot pa da mrzlično razmišljam in kupujem na silo...

vejca
08.01.2007, 09:41
Mislim da si preveč belite glave z darili. Jaz si jo ne, ker nimam denarja niti za svoje domače ( se pravi moža in otroke). Tako nimam nobenih problemov z kupovanjem, zavijanjem...

lady_lucifer
08.01.2007, 09:53
ce ze, sem vedno dajala "personalized" darila. recimo za familijo sm enkrat nabavla komplet salc in jih popisala, prjatlcam sm nardila unikaten nakit itditd. da bi sla konkretno v soping...a-a, to se men ne da. letos sm mela mal manj casa, pa sm tablizje povabila ven na malo bolj fensi kosilo, kamor so si zelel. mama pa, k je vedno dala nekej pod jelko, je letos rekla "imas tolk in tolk kesa, gremo na razprodaje v italijo." in smo sli in smo si nabavl tisto, kar smo res rabil in to je to :approve:

Lencka
08.01.2007, 10:45
Hja, lady, kot si rekla, "personalized" darila... lepo, saj se tudi jaz potrudim, da je darilo tako, samo vcasih se mi pa zdi, da kar malo pretiravamo s tem - zdaj mora biti vse rocno delo tistega, ki podarja, pa unikatno, pa takooo zelo osebno (ali pa, po drugi strani, nekaj strasno uporabnega in oh in sploh potrebnega)... da se potem kar nekaj posiljujemo, samo da bi bili izvirni.
Primer: jaz sem mojemu predragemu ocetu, ki je itak tavec problem za darila, kupila ene stunfe, ki 1. niti najmanj niso bili dragi, 2. niso bili taki, kot jih potrebuje (ker so imeli gor opice), 3. niso bili moj izdelek (ceprav sicer prav rada ustvarjam), ampak, in kar je bistveno, narezal se je in (doma, ne v sluzbo :D) jih z veseljem nosi, so ze cist preprani :rolling:. (In on mi je letos vrnil udarec s takimi nogavicami, da me je kar "zadelo".) Pa ne bi moglo biti vecjega veselja.
Saj kaka dva tedna pred prazniki (osebnimi in temi novoletnimi) tudi jaz vcasih padem v "krizico" kaj za vraga naj podarim, ampak ob odpiranju daril pa se mi zdi da sem se bolj neucakana kot tisti, ki jih dobi ;)

3nity
08.01.2007, 10:59
ponavadi obdarimo to kar tisti potrebuje in izrazi željo, da bi imel in si namerava to tudi kupiti, vendar potem počaka in mu mi kupimo za r.d. ali novo leto.
jaz in sestra ponavadi kupiva knjige, ker jih zelo radi bereva (večkrat).
če imam čas, včasih tudi kaj nareidm iz gline ali fimo mase. npr. stojalo za dišeče palčke, stojalo za svinčnike in papir itd.
sem pa iskala letos denarnice, pa jih nikjer nisem našla.

lady_lucifer
08.01.2007, 11:03
Hja, lady, kot si rekla, "personalized" darila... lepo, saj se tudi jaz potrudim, da je darilo tako, samo vcasih se mi pa zdi, da kar malo pretiravamo s tem - zdaj mora biti vse rocno delo tistega, ki podarja, pa unikatno, pa takooo zelo osebno (ali pa, po drugi strani, nekaj strasno uporabnega in oh in sploh potrebnega)... da se potem kar nekaj posiljujemo, samo da bi bili izvirni.

no, jst se nic ne silim, idej mam se prevec in rada ustvarjam:approve: sploh pa ni primerjave s tem, da bi po trgovinah hodila:nonono:

Lencka
08.01.2007, 13:29
:) Saj verjamem, da se ne - hotela sem samo povedat, da se mi zdi, da so taka darila danes ze kar trend in si najbolj originalen, ce nisi niti najmanj originalen in kupis flaso vina ;) drugace pa nimam nic proti ustvarjanju, ker je tudi meni blizu. Sem naceloma kar za v isti kos :rolling:, samo da vcasih sem spada tudi iskanje cesa dolocenega po trgovinah. Ne vem, meni pa je tudi brsanje po trgovinah, ko iscem darila - ce vem, kaj iscem, in ce ni gnece (tega res ne prenasam) in imam cas, ki sem si ga pa naucila vzeti - kar v veselje.

Njuška Trap
10.01.2007, 17:03
Ko se spravim izdelovat darila, mi "biti originalna" sploh ni point - gre za to, da v darilo vdahneš del sebe.
Steklenica vina je pa še vedno izhod v sili, nekaj, kar kroži, nekaj, kar ponavadi dobiš od nekoga, ki ti je znanec, sodelavec, pač nekdo, ki ti ni ravno zelo blizu, ampak se spodobi (uh :dead: ), da mu nekaj daš. Po navadi steklenico vina, ki si jo dobil od nekoga drugega... Originalnost? Yeah, right. Mogoče takrat, ko bo steklenica vina kot darilo postala resnična redkost. Ali ko bomo podarjali sorte vina redkih serij...

veska
24.01.2007, 13:40
www.eurotrade.si

Vsemogočni
25.02.2007, 23:13
No drugi mesec je 8. marec. Ampak ker bo ta dan vse polno, bom peljal ženo šele kak dan kasneje ali pa prej v Botra na Vrhniko, ker obožuje školjke. Pravi, da sicer ni treba nič, ampak zakaj ne bi včasih dobila kar ima rada, saj celo leto pridno dela doma in se nič ne pritožuje.
Vesela je že, da sem ji obljubil, da jo bom peljal ven, ker je že celo leto brez službe.

Ostalim pa kako drobceno malenkost. Rož pa nič, ker jih je treba po dveh dnevih zavržt in čeprav so lepe, nimaš kej dost od njih. Rajš eno flaško Underberga za zdravje! :2thumbs:

Lencka
26.02.2007, 10:31
No drugi mesec je 8. marec. Ampak ker bo ta dan vse polno, bom peljal ženo šele kak dan kasneje ali pa prej v Botra na Vrhniko, ker obožuje školjke. Pravi, da sicer ni treba nič, ampak zakaj ne bi včasih dobila kar ima rada, saj celo leto pridno dela doma in se nič ne pritožuje.
Vesela je že, da sem ji obljubil, da jo bom peljal ven, ker je že celo leto brez službe.

Ostalim pa kako drobceno malenkost. Rož pa nič, ker jih je treba po dveh dnevih zavržt in čeprav so lepe, nimaš kej dost od njih. Rajš eno flaško Underberga za zdravje! :2thumbs:
Če so rože rastoče in ne rezane, jih ni treba zavržt :blush: