Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Osovnikar in Majdičeva športnika leta 2006

dadod
21.12.2006, 21:36
Čestitke obema
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10351300612212127070

Duh
21.12.2006, 23:53
Čestitke Majdičevi in Osovnikarju...

Mislim da izbor Majdičeve ni vprašljiv..je pa definitvno izbor Osovnikarja za "najšportnika" zelo vprašljiv...

Me pa zanima kako je lahko Pegan drugi "najšportnik" slovenije. Njegovi letošnji rezultati pa so naslednji:
2. mesto na svetovnem prvenstvu
7. ali 8. na evropskem prvenstvu
3. zmage v svetovnem pokalu
1. mesto na letošnji svetovni rang lestvici v svoji disciplini

se mi ne zdi najbolj pošteno..tudi rezultati tretjega "najšportnika" Petkovška so v športnem merilu boljši:
1. mesto na evropskem prvenstvu
3. zmage v svetovnem pokallu
1. mesto na svetovni rang lestvici v svoji disciplini

Osovnikar je bil 3. na evropskem prvenstvu...

Tudi gimnastika je panoga, ki je široko razvita po vsem svetu...

Izbor so delali novinarji. In po njihovih rezultatih se ta razglasitev definitivno ne bi smela imenovati kot nek "izbor najboljšega športnika v sloveniji", ampak kvečjemu "najboljvšečnega športnika novinarjem"...vsaj tako je to letos izpadlo...naslov in izbor zavajata!

Zanimivo je da je športna zveza ljubljane, včeraj podelila naj športnika v ljubljani in tam je zmagal Pegan, drugi Petkovšek in šele tretji Osovnikar...je pa dejstvo, da so to razvrstitev naredili bolj ali manj pravi športni strokovnjaki...to na nivoju slovenije pa športni novinarji...mi ni jasno zakaj se potem podeljuje nagrado najuspešnejšem športniku?

Pa nimam nič proti Osovnikarju...sem skoraj jokal od sreče ob njegovem rezultatu. Matic ni kriv. On je svoje oddelal odlično na tartanu in mu za njegov ŠPORTNI rezultat čestitam še enkrat...

se pa definitivno ne morem strinjat z to letošnjo novinarsko sprdačino...kje je njihova kredibilnost...ŠPORTNI novinarji? Kaj moraš znat, da lahko postaneš športni novinar?

mrjerry
22.12.2006, 08:47
Duh, se kar strinjam. Titulo `naj sportnik' naj podeljuje sportna zveza in ne sportni novinarji. S tem diskreditirajo sami sebe, da o nic hudega slutecih sportnikih sploh ne govorim.

dija
22.12.2006, 09:40
jaz tud mislim da bi si kdo drug zaslužil 2. mesto za športnika leta

sicer je prireditev "uspela", presetil me je stojanovič, mal bedni so bili govori podeljevalcev na odru
pa veslanje, veslanje, veslanje,...

snežko
22.12.2006, 19:36
:) ja -sem tudi jaz mal čudno pogledal ko sem slišal za matica...petra pa bla fensi šmensi v tisti oblekici...

Spyder
22.12.2006, 23:59
Ma jaz se pa ne bi strinjal z vsemi predhodnjimi, nasprotno! Sigurno, da je atletika kraljica športov in sem popolnoma prepričan, da je Matic upravičeno bil izbran za športnika leta! Sicer gredo čestitke tudi vsem ostalim športnikom, vendar ni mogoče primerjat dosežkov, kot je recimo atletika, z nekaterimi manj popularnimi športi, katere se resno udeležuje le peščica držav, da ne naštevam nam tako zanimive športne panoge kot so sm. skoki, smučanje......pa še mnogo tega, ker pol, smo pa že čisto blizu našemu 'fenomenalnegu športniku' Strelu, ki čofota, ko mali otroci, predvsem ga pa dosti 'cuka' in se ima skoraj za narodnega heroja....ammmmm, bom kr nehal, da se ne razpišem preveč.

grofica
23.12.2006, 11:53
bREZ KONKURENCE JE ZAME NAJ ŠPORTNIK LETA KOPITAR...IN KR NEKAK MAM FILING, DA BO NAJ ŠPORTNIK TUT NASLEDN LET....

rikec
23.12.2006, 12:38
No, Kopitar je sigurno zelo dober in izjemno talentiran hokejist. Vsaka mu čast! Odlično se je znašel v ameriški ligi.
Ne vem, če me boste vsi bralci pravilno razumeli, kar bom sedaj napisal, pa vendar...
Če npr.: vzamemo rang NHL in NBA. Potem bi lahko bili Nesterovič, Brezec, Udrih, Nachbar... tudi že kdaj naj športniki.
Ampak enostavno ne morejo biti, ker se njihovega dosežka ne da realno primerjati oz. oceniti z dosežki v individualnih športih. Mogoče bi se lahko primerjali, če bi bili Jagr (hokej) ali Jordan (košarka). Jagr in Jordan, sta definitivno "razturala" v hokeju in košarki, za kaj takega pa Kopitarju še manjka.

Duh
23.12.2006, 15:15
Spyder,

Govoriš, da je nemogoče primerjat rezultate med atletiko in ostalimim nepopularnimi športi, potem pa naštevaš nekatere športe in strela, ki nimajo veze z gimnastiko...

Gimnastika je bazičen šport in ne glede na to, da ni ravno najbolj popularna ali komercialna, še ne pomeni, da ni razvita po vsem svetu...Pojdi malo primerjat rezltate z raznih evropskih in svetovnih prvenstvih...malo preveri finalaiste in boš videl, kje vse se "telovadi"...gimnastika je razvita tako na vzhodu-zahodu, kot sever-jug...Konkurenca je ogromna in v vseh teh državah imajo zelo resen pristop k temu športu in ogromno vlagajo...ZDA, Brazilija, Kuba, Japonska, Kitajska,J in S Koreja, Rusija, Ukrajina, Belorusija, Kazahstan, Anglija, Nemčija, Grčija, Italija, Francija, države S afrike...ma brez veze da sploh naštevam...ker je praktično ni resne "države", ki načrtno ne vlaga v ta šport ins e ga ne loteva resno...to ni šprot v katerem tekmujjo predvsem alpske države + še 10 ostalih...

Tudi atletika je izredno popularen in konkurenčen šport...ampak ne mi trdit da je 2. mesto s SVETOVNEGA prvenstva v gimnastika manj vredno, kot pa 3. mesto v atletiki z EVROPSKEGA....Ne mi rečt da je 1. mesto z EVROPSKEGA v gimnastiki manj vredno, kot 3. mesto z EVROPSKEGA v atletiki....kje so še ostali rezultati...

Malo si v primerjavi preveč posplošil...

Drugače je pa že imenovanje te prireditve zavajujoče. NAJUSPEŠNEJŠEGA ŠPORTNIKA ne morejo razglasit športno novinarji...ker velika večina njih nima tri čiste o športu...lahko pa to prireditev poimenujemo "NAJPOPULARNEJŠI ŠPORTNIK" al kaj podobnega...je pa prireditev odmevna, ker izbor sestavljajo novinarji, ti pa obvladajo medije...športni strokovnjaki so te zezultate drugače ovrednotili!

Pa še za tiste, ki po navadi jamrate, da slovenci nismo sposobni nizat rezultatov čez daljše obdobje...P&P počneta ravno to....začelo pa se je že v prvi polovici 90ih..od 99 pa ga ni leta, da ne bi prinesla "vsaj medalja" z evropskega, če že ne s svetovnega...zmag v svetovnem pokalu in ostali nagrad pa nima smisla naštevat...

Gre za raglasitev v individualnih športih...in tudi tukaj so že bile izjeme, kjer so športniki ekipnih športov prigurali na razglasitev...ampak ta posameznik mora res narest močan vtis v ekipi, in dosečt nekaj z to ekipo, da bo lahko konkuriral z individualcem...z vsem spoštobvanjem do športnikov v ekipnih športih...ampak ni isto, ko ti sam stojiš na štartni črti in si odvisen sam od sebe, kot pa ko se ob tebi bori še dodatnih 5 ali 10 sotrpinov...ni isto...sicer pa tudi v hokeju obstajajo svetovna prvenstva...tudi v košarki...jaz sem prepričan, da če bi naši košarkaši zmagali svetovno in bi en posameznik imel res močan vpliv na ekipo, da bi tud ta posameznik bil nagrajen na podobni podelitvi...ampalk takega ni...

Drugače pa...
A je nowitzki športnik Nemčije? A je kak ameriški hokejist ki igra v NHL v vodečem klubu pobral kako kolajno z olimpijskih tud postal športnik amerike?

Kopitar je dober...odličen...ampak v konkurenci vseh hokejistov na svetu, katero mesto bi pa zasedel? A bi prišel med prvih 30? Isto velja za Nesteroviča in ostale...

Pa ne me narobe razumet, tud za vse ostale navijam!

Spyder
23.12.2006, 19:17
Duhc, da ne bom dolgovezil čist po nepotrebnem, še enkrat pravim, da atletike NE moreš primerjat, NE z tvojo priljubljeno gimnastiko, še daleč manj pa z ostalimi športi kot so smučanje itd.. Mislim, da pa pometaš, s tem, da je bazičen šport gimnastika…..ammmm, nisi malo zamešal….saj to je vendar atletika, oziroma njena panoga (tek)… Mislim, pa tle neke države naštevaš čist brezveze, to dobro oba veva, lahko ti tudi jaz scitiram države od- do, sam nima smisla, tok se pa spoznava na zemljepis.
Drugače pa, vsak ima svoje mišljenje in prav je tko, sam glede bazičnega športa pa lepo prosim….
Lepe praznike tebi in vsem ostalim, lp.

grofica
23.12.2006, 20:05
No, Kopitar je sigurno zelo dober in izjemno talentiran hokejist. Vsaka mu čast! Odlično se je znašel v ameriški ligi.
Ne vem, če me boste vsi bralci pravilno razumeli, kar bom sedaj napisal, pa vendar...
Če npr.: vzamemo rang NHL in NBA. Potem bi lahko bili Nesterovič, Brezec, Udrih, Nachbar... tudi že kdaj naj športniki.
Ampak enostavno ne morejo biti, ker se njihovega dosežka ne da realno primerjati oz. oceniti z dosežki v individualnih športih. Mogoče bi se lahko primerjali, če bi bili Jagr (hokej) ali Jordan (košarka). Jagr in Jordan, sta definitivno "razturala" v hokeju in košarki, za kaj takega pa Kopitarju še manjka.

KOKR VIDM, DEBATA NE GRE V TEJ SMERI...OD NOMINIRANIH JE ZAME DABEST PAČ KOPITAR...SE PA STRINJAM, DA SI TVOJI NAŠTETI TUT ZASLUŽJO..USAJ NOMINACIJO....

Duh
24.12.2006, 11:22
Spyder,
eno so različna mnenja, dejstva so pa taka kot so...

samo še glede bazičnosti....obstajajo trije bazični športi, kateri so "priznani" po celem svetu in ti se ne imenujeojo bazični ker so jih neki novinarji ali javnost postavili za bazične, ampak je to tako postavila "športna (svetovna) znanost" in tu ni potrebno izumljat tople vode...in med tri bazične spadajo: atletika, plavanje in gimnastika...in glede tega se strinjaji strokovnjaki v ameriki, rusiji, jap...pa tud v sloveniji...

Tud OK, če se ti s tem ne strinjaš in imaš neko svoje mnenje, je pa vprašanje, če imaš prav?

rikec
24.12.2006, 15:44
Glede ocenjevanja za najboljšega športnika res ne morejo imet glavno besedo novinarji. Mislim, da bi morali formirat določeno lestvico USPEH=TOČKE. Tako bi lahko športniki v individualnih in team športih nabirali točke in potem bi lahko videli kdo je res najuspešnejši.

Ampak tu se mi postavlja vprašanje, ali je to (lestvico) sploh možno postavit???:dontknow:

gordano
24.12.2006, 15:45
ja tudi mene zanima kako je osovnikar zmagal pri moški

MERLIN
25.12.2006, 11:43
Majdičeva zasluženo
Osovnikar-presenečenje,vendar ne nezasluženo
nezasluženo je, da Peter Mankoč 7-kratni zaporedni prvak v kratkih bazenih iz EP in še nosilec srebrne medalje v delfinčku ni bil niti med privh 5....če se že kregamo gimnastika al atletika
potem je plavaje sigurno nekje vmes...