Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Odstranjevanje brazgotin

raufnk
21.12.2006, 21:49
mogoče kdo ve kako uspešno se lahko odstranijo brazgotine od prask po roki?
kje to delajo in kako? cena?

Aldebaran
27.12.2006, 09:30
oddelek plastične kirurgije na kliničnem centru v Ljubljani... pa še kakšna privatna klinika za plastično kirurgijo... več informacij: klik (http://www.fabjan-mf.si/) in klik (http://www2.kclj.si/kc-7.html)

freya
27.12.2006, 10:33
Brazgotine od prask....po moje niso tako globoke in grdo zaraščene, da bi jih bilo treba odstranjevat operativno.
V lekarni dobiš kontratubex, kontrakel, dermatix (/ verjetno še kaj) mazila, s katerim brazgotino zmehčaš in zgladiš. Brazgotino mažeš izmenično z bepanthen mazilom in kontratubexom, vsak dan in uspeh je kmalu opazen, garantirano.

ponga
27.12.2006, 11:01
kontratubex je v redu, samo pri zastaranih brazgotinah pa ponavadi ne pomaga več.

freya
27.12.2006, 11:17
za to je pa menda dermatix ( mal je treba povprašat v lekarni)

ponga
27.12.2006, 11:48
dermafixa pa ne poznam.
je pa res, da bo zdravljenje zmeraj bolj uspešno, če se lotimo še sveže brazgotine - takoj ko se rana zaceli. da se koža ne zabrazgotini toliko, kot bi se sicer.

freya
27.12.2006, 12:14
drži
tko da za manjše brazgotine res priporočam najprej kremo, šele nato plastično kirurgijo.
Pri brazgotinah od operacij je slika malo drugačna.....vendar so posegi verjetno samoplačniški.

ponga
27.12.2006, 13:01
Obtajajo tudi neki obliži v ta namen, ki so menda dosti bolj učinkoviti od krem, so pa precej dražji. Imena žal ne vem, je za povprašat v lekarnah, čeprav tudi to nisem sigurna, da se jih dobi pri nas.

freya
27.12.2006, 13:32
mogoče pa le govoriva o isti stvari ...gel, poliuretanski obliž...za več informacij bo treba povprašat v lekarni. Jaz sem se že zanimala za obliže- v naši lekarni bi se jih dobilo po predhodnem naročilu, cena pa ni majhna.
Dermatix- klik (http://www.lekarnar.com/Dermatix-silikonski-gel/)

Možnosti blaženja brazgotin:
Invazivne metode

* kirurški poseg
* injekcije steroidnih hormonov
* radioterapija
* krioterapija
* terapija z laserjem

Neinvazivne metode

* Dermatix – silikonski gel
* kompresivna terapija
* površinsko nanašanje steroidnih hormonov
* poliuretanski obliži

ponga
27.12.2006, 14:01
freya, jst tle vidm samo gel... :shy:

obliži, ki jih je uporabljal znanec po neki poškodbi izgledajo kot običajen obliži, le da so prepojeni...z nečem pač. :blush:
če se ne motim, jih je naročal iz tujine, ker mu naše kreme niso pomagale, ti obliži pa so mu izboljšali stanje. čist zginila pa brazgotina seveda tudi s tem ni.

amaze646
27.12.2006, 14:38
mislim, da je celo lepo ce ma moski kaksno brazgotino na sebi. se mi zdi da ded more met kako.mogoče kdo ve kako uspešno se lahko odstranijo brazgotine od prask po roki?
kje to delajo in kako? cena?

cliena
28.12.2006, 20:10
mislim, da je celo lepo ce ma moski kaksno brazgotino na sebi. se mi zdi da ded more met kako.
Moj fant si je pri 16 letih s šestilom vrezal v roko začetnico njegovega imena. Še zdaj se mu pozna. Rekel je da se ni s tem nič zastrupil ker si je rano razkužil z alkoholom. Zakaj si je to naredil? :rolling: Nima pojma. Najstniška leta ane?!?!:nonono:

amaze646
12.01.2007, 10:30
Ah js si jih nism lih sam delal, ampak so poseldica mojih podvigov in nerodnosti. Imam okoli 10 brazgotin ampak so vse manjse in komaj vidne, edino na levi roki kjer sem imel operirano zaradi zloma:D