Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ukinitev Zoisovih štipendij?

abcabc
22.12.2006, 17:39
Slišal sem, da se z novim zakonom, ki sicer še ni sprejet, ukinjajo Zoisove štipendije za nadarjene.
Ve kdo kaj več o tem?
Kaj bo s starimi štipendisti?

ponga
22.12.2006, 18:01
Ja res je. Predvideno je, da Zoisovih štipendij več ne bo, nadomestile naj bi jih štipendije za izjemne dosežke, a je vse še čisto nedorečeno. In bo tako ostalo, dokler ne bo sprejet nov zakon.

Stari štipendisti Zoisove štipendije najbrž obdržijo, dokler imajo veljavne pogodbe (torej do konca SŠ ali faxa).

strašljivka
23.12.2006, 08:17
a so čist znorel ?!

ponga
23.12.2006, 08:29
Ta predlog je še iz Drobničevih časov... ampak dvomim, da bo pod novo ministrico kaj drugače.
Ampak - pustimo se presenetiti.;)

Teo
23.12.2006, 08:35
a so zmešani. Jst je ne dam niti pod razno:)

ponga
23.12.2006, 11:34
a so zmešani. Jst je ne dam niti pod razno:)

za obdobje, ko maš aktivno pogodbo, ti je ne bojo vzel! :)
no, menda ne... :shy:

Teo
23.12.2006, 12:30
mislm no ja... sej še eno leto, pa je itak ne bom dobival več:) bo treba diplomirat počasi:)

G3nius
23.12.2006, 14:13
Ker nimam nič informacij glede tega, ne morem nič trdit. Ampak v primeru, da takih štipendij več ne bo, je to sramotno za vso državo.

yannchy
23.12.2006, 17:34
Pa bodo kakšne štipendije namesto teh?

ponga
23.12.2006, 18:23
Pa bodo kakšne štipendije namesto teh?

naj bi bile - štipendije za izjemne dosežke.
ampak menda je tudi v predlogu novega zakona to še ne čisto dorečeno. Podeljevali naj bi jih centri za socialno delo in naj bi bile vezane tudi na cenzus družine. :dontknow:

fix
29.12.2006, 17:01
Mogoce kdo ni dobil decemberske še?

ponga
29.12.2006, 18:28
Mogoce kdo ni dobil decemberske še?

decembrske štipendije bojo izplačane 10.1.07 - kot vedno za mesec nazaj.

namgyal
02.01.2007, 09:49
@ ponga: štipendije za izjemne dosežke bodo podeljevali na CSD??? ne me zezat. Po kakšni logiki?

ponga
02.01.2007, 09:55
@ ponga: štipendije za izjemne dosežke bodo podeljevali na CSD??? ne me zezat. Po kakšni logiki?

tak je predlog novega zakona.
kaj se bo zares zgodilo, pa ne vem. :dontknow:
in logike tudi jaz ne vidim... :nonono:

Kren3
02.01.2007, 16:27
Jaz sem trenutno v zadnjem razredu OŠ. in me zanima če bodo drugo leto še vedno cojzove štipendije?
Sicer rezultatov še newem ampak upam na štipendijo:D

ponga
02.01.2007, 18:40
Jaz sem trenutno v zadnjem razredu OŠ. in me zanima če bodo drugo leto še vedno cojzove štipendije?
Sicer rezultatov še newem ampak upam na štipendijo:D

Sej lih to govorimo, da se še ne ve. Če bo vlada sprejela predlagan zakon, Zoisovih štipendij ne bo.

Rezultete testiranja pa itak že lahko zveš - pri psihologinji na šoli, če je nimate, pa na zavodu za zaposlovanje.

Kren3
02.01.2007, 20:53
Rezultete testiranja pa itak že lahko zveš - pri psihologinji na šoli, če je nimate, pa na zavodu za zaposlovanje.

No ja! Mi mamo ene 2 psihologinji ampak rezultatow še ni.. mogoče zej po počitncah enkrt:D ampak upam d se ministrstvu ne mudi pa da bojo VSAJ še kšn let počakal:dontknow: :dontknow:

_tina_
29.01.2007, 15:47
Cau,

jest bom mogoce mal off topic, zanima me namrec povprecje, ki ga moras imet ce hoces zoisovo stipendijo obdrzat. letos namrec ponavljam prvi letnik in sm zadnja generacija, ki je se lahko imela dober uspeh v srednji soli in 7 na faxu, vse kasnejse generacije pa se mi zdi da morajo imeti prav dober uspeh oz. 8. Ali drugo leto (letos je moja stipendija zamrznjena) tudi jaz padem v mlajso generacijo z zahtevanim povprecjem 8 ali je pogoj se vedno 7? A se komu kaj sanja??

Lencka
29.01.2007, 18:10
Poglej v pogodbo, ki si jo podpisala. Ce nisi kasneje podpisala kaksnega aneksa, velja, kar pise v njej, sicer pa mora biti sprememba v aneksu.

ponga
29.01.2007, 18:58
Cau,

jest bom mogoce mal off topic, zanima me namrec povprecje, ki ga moras imet ce hoces zoisovo stipendijo obdrzat. letos namrec ponavljam prvi letnik in sm zadnja generacija, ki je se lahko imela dober uspeh v srednji soli in 7 na faxu, vse kasnejse generacije pa se mi zdi da morajo imeti prav dober uspeh oz. 8. Ali drugo leto (letos je moja stipendija zamrznjena) tudi jaz padem v mlajso generacijo z zahtevanim povprecjem 8 ali je pogoj se vedno 7? A se komu kaj sanja??

Nič se ni spremenilo za stare Zoise.
Že dalj časa se govori, da se bodo zaostrili kriteriji za ohranitev štipendije, a iz tega zaenkrat še nikoli ni nič bilo.