Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako razbremeniti Ljubljano višjih stroškov?

porota3
24.12.2006, 09:53
Jaz sem za to, da nekatera ministrstva in urade preselijo v druga mesta in s tem razbremenimo Ljubljano. Prav tako državni stadion zgradimo izven Ljubljane, fakultete Ljubljanske Univerze preselimo v Kamnik Domžale,...

kartako
24.12.2006, 10:21
Ljubljančane pa v Ambrus.

Konfucij
24.12.2006, 11:30
Jaz sem za to, da nekatera ministrstva in urade preselijo v druga mesta in s tem razbremenimo Ljubljano. Prav tako državni stadion zgradimo izven Ljubljane, fakultete Ljubljanske Univerze preselimo v Kamnik Domžale,...
Ne bi reku da je problem dnar. Tud Maribor nima ne vem kok dnarja pa je vseen čist spodobno urejen.

Medved Pu
24.12.2006, 13:49
Jaz sem za to, da nekatera ministrstva in urade preselijo v druga mesta in s tem razbremenimo Ljubljano. Prav tako državni stadion zgradimo izven Ljubljane, fakultete Ljubljanske Univerze preselimo v Kamnik Domžale,...Definitivno! Centralizacija je povzročila že preveč škode....
V on line družbi ni več potrebe zanjo...:)

Sranjemir
25.12.2006, 19:48

Ne razumem najbolje, kaj bi ti razbremenil; promet ali prihodek MOL-u?! Ce si Ljubljancan in si zelis, da bi manj avtomobilov vozilo v mesto, da bi se javne ustanove preselile izven LJ, obemen pa zelis LJ razbremenit visjih stroskov, potem nekaj tukaj ne stima. Ce Ljubljana ne bi imela vseh teh javnih ustanov, potem bi imela manj prihodkov, posledicno manj fluktuacije ljudi, kar spet sledi manjsi pretok denarja. Ljubljana bi bila se bolj malomescanska kot je sedaj. Ce gres v soboto ali v nedeljo malce po LJ, potem vidis samo tugo, nikjer nobenega cloveka, prav zalostno zgleda to belo mesto.

yamamoto
25.12.2006, 19:59
Ne razumem najbolje, kaj bi ti razbremenil; promet ali prihodek MOL-u?! Ce si Ljubljancan in si zelis, da bi manj avtomobilov vozilo v mesto, da bi se javne ustanove preselile izven LJ, obemen pa zelis LJ razbremenit visjih stroskov, potem nekaj tukaj ne stima. Ce Ljubljana ne bi imela vseh teh javnih ustanov, potem bi imela manj prihodkov, posledicno manj fluktuacije ljudi, kar spet sledi manjsi pretok denarja. Ljubljana bi bila se bolj malomescanska kot je sedaj. Ce gres v soboto ali v nedeljo malce po LJ, potem vidis samo tugo, nikjer nobenega cloveka, prav zalostno zgleda to belo mesto.

Saj ravno to zadnje je dokaz, da je Ljubljana polna denarja. :)
Čez vikend jo vsi mahnejo v vikendice, na izlete in kdo ve še kam. Na primorskih cestah nam naredijo gnečo že v petek dopoldne. :(
Če bi se denar, ki ga že ves čas od osamosvojitve vse vlade centralizirajo v Ljubljani, razporedil enakomerno med vse Slovence, bi se ob vikendih tudi mi odpeljali v Lj. na izlet. Tako bi imeli promet lepo porazdeljen čez cel teden. :D

BMX
26.12.2006, 12:02
A đamija "ostane" v LJ ali se jo "preseli" kam drugam?:dontknow: :dontknow:

Knez
26.12.2006, 14:11

Normalno,da je LJ čez vikend prazna, takrat gre večina Ljubljančanov namreč domov.Čez teden se delajo, da so Ljubljančani, čez vikend pa so spet to, kar so: Primorci, Štajerci, Gorenjci, Dolenjci..

Vsemogočni
29.12.2006, 20:18
Ne bi reku da je problem dnar. Tud Maribor nima ne vem kok dnarja pa je vseen čist spodobno urejen.

Denar je in bo vedno problem, dokler bodo ljudem jemali kolikor potrebujejo, ne kolikor je potrebno. In, da so vse veselice, vsa praznovanja, opremljanje smrek, trošenje elektrike, slavni raketometi in ogromno balasta plačanih iz davkoplačevalskega denarja, potem tolk časa ne bo nihče smel reči, da denar ni problem.

Odpovedati se 3/4 izvajanih bedarijam, ter ostalim krajam z nadpovprečnimi - beri oderuškimi cenami, ter se vsemu temu odpovedati zato, da bi ljudem zmanjšali davek, tolko časa bo denar in še kaj prekleto velik problem. Lahko ga je srat, se prsiti z pojedinami, proslavami in ogromno tega, ter od ljudi za to enostavno pobirati vedno več davka. Zelo težko pa se je odpovedati raznim nepotrebnim bedarijam in reči, poslušite ljudje državljani Slovenije, če želite zarazkošne zabave, dajte prinesite denar, ker smo zdaj zaradi teh zadev vsem zmajšali davek in denarja za take stvari brez vaših vlaganj enostavno ni več.

bajs01
30.12.2006, 06:05
gledam , pa gledam , pa se mi zdi , da je nekaj narobe. pa glej ga zlomka DRŽAVNI STADION , LJUBLJANSKA UNIVERZA .
a je res DRŽAVNI stadion? Spet na stranska vrata centralizacija.
a je LJUBLJANSKA UNIVERZA ali pa je slučajno UNIVERZA v LJUBLJANI?Tudi to je drobec , kako se centralistično razmišlja in to mogoče ne namerno pa žal tako je.

pk
31.12.2006, 23:56
Da se odpoveš vsem vprašljivim dobrotam, ki nanesejo kar nekaj denarja :2thumbs:

moj priklon, Vsemogočni;)
pa ravno danes, ko je center Ljubljane "zgled" in prispodoba tvoje trditve:)