Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : pecivo...zazgano pecivo

lady_lucifer
24.12.2006, 11:26
jap, dans se mi je zazgal angleski bozicni sadni kruh (skratka pecivo). analiziram mozne vzroke, da bom vedla za prihodnjic. hec je v tem, da sem to isto pecivo spekla en teden prej, pod istimi pogoji (ista temperatura pecice, ista visina v pecici, isti pekac...) in je ratal. danes se je zapekel od zgoraj, spodaj in z obeh strani in to v krajsem casu, kot se je uni tadober spekel! edino, kar je blo danes malo drugace, je bla kolicina moke....ker nam jo je zmanjkalo, sm jo notr dala malo manj (namesto 450g sm dala 425g) in je bla zadeva malenkost bolj tekoca. a je mozno, da je to vzrok tele danasnje prave male katastrofe?:angel:

Trillian
24.12.2006, 11:50
men so se pa mafnizazgal... pa tud ne vem kaj je šlo narobe...

ponga
24.12.2006, 11:52
jap, dans se mi je zazgal angleski bozicni sadni kruh (skratka pecivo). analiziram mozne vzroke, da bom vedla za prihodnjic. hec je v tem, da sem to isto pecivo spekla en teden prej, pod istimi pogoji (ista temperatura pecice, ista visina v pecici, isti pekac...) in je ratal. danes se je zapekel od zgoraj, spodaj in z obeh strani in to v krajsem casu, kot se je uni tadober spekel! edino, kar je blo danes malo drugace, je bla kolicina moke....ker nam jo je zmanjkalo, sm jo notr dala malo manj (namesto 450g sm dala 425g) in je bla zadeva malenkost bolj tekoca. a je mozno, da je to vzrok tele danasnje prave male katastrofe?:angel:

lady, drugič s šalčko k sosedu po 25 g moke. ;)

ponga
24.12.2006, 11:53
moj mandarinin kolač se ni zažgal, tko da zgleda, da z elektriko ni nič narobe. ;)

lady_lucifer
24.12.2006, 15:35
lady, drugič s šalčko k sosedu po 25 g moke. ;)

pri kerem sosedu bi jst dobila bio polnozrnato moko:nonono::D

ponga
24.12.2006, 15:53
pri kerem sosedu bi jst dobila bio polnozrnato moko:nonono::D

odvisno kakšne sosede maš. :D
če bi bla moja soseda... je res ne bi dobila. :rolling:

lady_lucifer
24.12.2006, 15:55
odvisno kakšne sosede maš. :D
če bi bla moja soseda... je res ne bi dobila. :rolling:

bedne...k bi se mi roka posusila, sam da bi na zvonc prtisnla:D:D

ponga
24.12.2006, 16:19
bedne...k bi se mi roka posusila, sam da bi na zvonc prtisnla:D:D

ampak navadno bi ti pa jst rade volje dala. :angel:
pr nas si kar pridno posojamo - največkrat komu jajčk zmanjka. :)

pinky
24.12.2006, 17:59
pri kerem sosedu bi jst dobila bio polnozrnato moko:nonono::Dprov ti je ... kaj pa nisi moja soseda :dontknow:

pa tud uno mešano seme mam, k tko fajn paše v polnozrnat kruh :approve:

lady_lucifer
24.12.2006, 18:01
ni bil to navadn kruh..

a to je pol zihr zarad premal moke? kje je kle kaka logicna razlaga?

clea
24.12.2006, 18:06
Mogoče si pekla v bližini kakšnih izgredov:dontknow
:http://www.triangles-roses.org/burn_cake.jpg

pinky
24.12.2006, 18:08
ni bil to navadn kruh..

a to je pol zihr zarad premal moke? kje je kle kaka logicna razlaga?ampak moko bi vseen dobila :approve:

drugač pa ne vem ... jaz sem enkrat v muffine dala preveč tekočine (kar bi blo približn kot premal moke) - pa so bli premal pečeni, ne pa zažgani

fancy
25.12.2006, 08:25
Če je bilo vse identično je možnost variacije kvalitete sestavin :)

Cvetlični deček
25.12.2006, 09:29
25g moke, al pa drugačen atmosferski pritisk :p