Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Operaterji

brabrabranc
24.12.2006, 17:47
Ali je operater na 080 1000 dolžan povedati ime in priimek, če stranka oz. klicoči to zahteva?

Cavallo
24.12.2006, 18:14
Da! !

ervin34
24.12.2006, 20:05
jp :xmas:

d28
24.12.2006, 20:52
Ime itak vsak pove. Mislim pa, da četudi ne bi bilo tako predpisano, da obča kultura zahteva, da vsak pove svoje ime in priimek.

brabrabranc
24.12.2006, 21:22
včerej zvečer je bil en aroganten, da je joj in sem iz fore vprašal za ime in priimek in priimka ni hotel povedati.

Tommy Kebab
24.12.2006, 21:49
Enkrat sem osebno na siol odnesel pooblastilo ker so ga zgubili. Preden sem se odpravil sem poklical tudi 0801000 in se mi je operater predstavil in rekel če bom imel kakšne probleme pri oddaji pooblastila, da ga naj pokličem na 0801000 in zahtevam njega da bo dol prišel po pooblastilo. Pridem pred siol vstopim v stavbo varnostnik me vpraša kaj želim. In mu opišem celotno zgodbo, da se je pač nekak izgubilo pooblastilo in da sem klical na 0801000 in mi so mi tam rekli, da lahko prinesem pooblastilo direktno na siol. Potem me varnostnik vpraša kako je bilo ime gospodu, ki sem govoril na 0801000 povem ime. Varnostnik je v roke vzel telefon klical v pisarno pove ime te osebe in mi pove, da ta oseba sploh ne obstaja in mi reče, da se na 0801000 vedno izmišljujejo imena, da nikoli ne povejo pravilnega. Potem je le prišla ena gospodična po pooblastilo.

sojus
24.12.2006, 22:28
Enkrat sem osebno na siol odnesel pooblastilo ker so ga zgubili. Preden sem se odpravil sem poklical tudi 0801000 in se mi je operater predstavil in rekel če bom imel kakšne probleme pri oddaji pooblastila, da ga naj pokličem na 0801000 in zahtevam njega da bo dol prišel po pooblastilo. Pridem pred siol vstopim v stavbo varnostnik me vpraša kaj želim. In mu opišem celotno zgodbo, da se je pač nekak izgubilo pooblastilo in da sem klical na 0801000 in mi so mi tam rekli, da lahko prinesem pooblastilo direktno na siol. Potem me varnostnik vpraša kako je bilo ime gospodu, ki sem govoril na 0801000 povem ime. Varnostnik je v roke vzel telefon klical v pisarno pove ime te osebe in mi pove, da ta oseba sploh ne obstaja in mi reče, da se na 0801000 vedno izmišljujejo imena, da nikoli ne povejo pravilnega. Potem je le prišla ena gospodična po pooblastilo.

Kva, da si izmišljujejo??

WTF?? Kaj vseega je Siol še sploh zmožen storit, če je to res :dontknow:

:nonono:

bobi
24.12.2006, 22:35
Jaka, se ti zna zgodit da ti bo Tommaz napisal da samo pluvaš čez siol :veryevil:
Ne straši novincev z realnostjo :kmet:

Tommy Kebab
24.12.2006, 22:46
Kva, da si izmišljujejo??

WTF?? Kaj vseega je Siol še sploh zmožen storit, če je to res :dontknow:

:nonono:

To je meni dobesedno rekel varnostnik, ki je bil tam. Ko je končal klic mi je rekel, da si tam skoz izmišljujejo imena v klicnem centru.

d28
25.12.2006, 08:52
včerej zvečer je bil en aroganten, da je joj in sem iz fore vprašal za ime in priimek in priimka ni hotel povedati.

Zame, če nekdo ne želi povedati imena in priimka pomeni, da je ta človek nekdo, ki ne dela svojega poklica tako kot je treba in se skriva za anonimnostjo.

Takšne ljudi je potrebno takoj opozoriti šefom, da jim takšne neumnosti ne pridejo več na pamet.

brabrabranc
25.12.2006, 16:51
ne, sej stvari so mi popolnoma jasne. Človek pač dela na takem mestu, kjer mu večina ljudi stresa jezo. Ampak halo? Da se ne predstaviš? Da ne stojiš za svojimi besedami? Čemu? Tle se je za vprašat:
a) po kriterijih, po katerih zaposljujejo ljudi na klicnem centru. Jëbi ga, očitno ni zadost, da stvar obvladaš, moraš bit tut mal pedagoga,
b) morda vedo da itaq nič ne laufa pr Siolu in se iz 'varnostnega razloga' ne razkrivajo,
c) oboje?

LP,
brane

dal
25.12.2006, 18:09
Meni pa se zdi popolnoma pravilno, da pove samo svoje ime. Koga briga njegov priimek. V primeru pritožbe se tako ali tako da ugotoviti, kdo je s kom govoril.

Še tega se manjka, da bodo uporabniki po forumih težili, da jim Janez Novak ni zrihtal tega in onega. :nonono:

brabrabranc
26.12.2006, 12:53
Meni pa se zdi popolnoma pravilno, da pove samo svoje ime. Koga briga njegov priimek. V primeru pritožbe se tako ali tako da ugotoviti, kdo je s kom govoril.

Še tega se manjka, da bodo uporabniki po forumih težili, da jim Janez Novak ni zrihtal tega in onega. :nonono:

Delno se strinjam samo z zadnjim stavkom, ki si ga napisal. Ampak tut zato imamo moderatorčke in admine, ne?

Drugače pa - človek, ki ne stoji za svojimi besedami in delom, ki ga opravlja, si tega delovnega mesta NE zasluži in sem prepričan, da bi se zelo hitro najdel kdo drug, ki bi se predstavil.

T-a-d-e-j
26.12.2006, 15:24
Ma kakega poklica, poklica "študenta"? :D Get real, tako siol kot vsi ostali ISP-ji imajo 80-90% delovne sile študentov. Raje ne bom načenjal problematike študentskega dela tukaj:P.

dal
26.12.2006, 18:50
Drugače pa - človek, ki ne stoji za svojimi besedami in delom, ki ga opravlja, si tega delovnega mesta NE zasluži in sem prepričan, da bi se zelo hitro najdel kdo drug, ki bi se predstavil.

SiOL stalno išče osebje za tehnično pomoč, tako da očitno ni nekega strašnega navala. Osnovno plačilo pa tudi ni ravno visoko - od 800 SIT na uro dalje. Za enako plačilo lahko delaš na blagajni v trgovini, delo je precej manj zahtevno in stresno.

steve316
27.03.2007, 17:31
ja samo si nezaslužijo tega denarja ker pojma nimajo:2thumbs:

steve316
27.03.2007, 17:31
pojma nimajo

shyama
29.03.2007, 18:18
potem se na razpis javite vsi "pametni" v tej temi, pa da vidimo vaše znanje :D

npr predstavljaj si da delaš na njihovem klicnem centru. zanima me, koliko bi se vas res predstavljalo z imenom IN priimkom. :censored: zdaj ste itak vsi pametni, v končni fazi ste tudi na forumi prijavljeni pod nickname-om. pa bi se registrirali s pravim imenom in priimkom. pa da vas vidim JOžeti in Janezi:angel:

fazan
29.03.2007, 19:44
Zame, če nekdo ne želi povedati imena in priimka pomeni, da je ta človek nekdo, ki ne dela svojega poklica tako kot je treba in se skriva za anonimnostjo.

Takšne ljudi je potrebno takoj opozoriti šefom, da jim takšne neumnosti ne pridejo več na pamet.

Na konc koncev ali je tem ljudem sploh možno zaupat kajti marsikdo pove vse kaj rabi npr user pa včasih še geslo.

simnovv
29.03.2007, 20:54
aj , da ne boste mislili da so drugje kaj boljši recimo pri telekomu

HardTack
29.03.2007, 22:42
ja ko sm jst rabu pomoč mi je povedal ime priimek in ko sm nazaj nekaj klical sm povedal in so me vezali njemu da sva se dokonca zmenila. Če pa so nekateri operaterji tako arogantni pa ni siol kriv da jih mame niso učile bontona.

fazan
30.03.2007, 17:55
ja ko sm jst rabu pomoč mi je povedal ime priimek in ko sm nazaj nekaj klical sm povedal in so me vezali njemu da sva se dokonca zmenila. Če pa so nekateri operaterji tako arogantni pa ni siol kriv da jih mame niso učile bontona.

Sej noben ne govori ali tarna čez operaterje na pamet nekateri so vredu nekateri pač ne.In ker se tukaj povejo na 080 včasih še zasebni podatki in v slučaju,da je kaj narobe poveš s katerim si se pogovarjal pa rečejo,da ga ne poznajo kaj boš prvo pomislil oziroma kaj boš naredil.Sicer pa boš počas vse sladkosti in grenkosti počasi okusil.Saj siol ni slab ponudnik je najboljši trenutn v sloveniji vendar so stvari,ki dvignejo slabo voljo mogoče smo pa malo nestrpni nekateri tudi to je možno samo če plačuješ hočeš tudi imeti a ne.

dal
31.03.2007, 09:18
Na konc koncev ali je tem ljudem sploh možno zaupat kajti marsikdo pove vse kaj rabi npr user pa včasih še geslo.

Kolikor vem ti podatke povejo / spremenijo samo v primeru, da kličeš s telefonske številke, ki jo imaš v tvojem profilu.

fazan
31.03.2007, 09:39
Kolikor vem ti podatke povejo / spremenijo samo v primeru, da kličeš s telefonske številke, ki jo imaš v tvojem profilu.

Če verjameš je vredu!

HardTack
31.03.2007, 09:44
točno tako je če ne kličeš iz priključka na katerem je priklopljen adsl ti ne povej nič ne tvojga ipja ne passworda itd.

Veron
03.04.2007, 21:41
Če verjameš je vredu!
Sam se prepričaj. Pokliči z ena tretga mobja, ki ga nimaš upisanga kot kontaktni telefon in prosi za zamenjavo gesla. Me zanima kakšen odgovor boš dobil.
ja samo si nezaslužijo tega denarja ker pojma nimajo:2thumbs:
Hm zanimivo razmišlanje, ampak če use veš, zakaj potem kličeš (prosiš) tehnično pomoč na klicnem centru? Na to "uprašanje" ne pričakujem odgovora.

Aldebaran
03.04.2007, 22:38
Zaklepam!