Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Cigav je modem po 2eh letih?

mckeky
25.12.2006, 17:44
Imam vezavo na 2 leti. Pa me zanima, ce je po 2eh letih placevanja modem moj ali je se zmeraj od siola?..
...ce drugace obrnem vprasanje..... -Po 2eh letih wezave in rednega placewanja se odlocim, da ne bom wec imel dostop preko siola...-Ali lahko modem (ganymede822) obdrzim ali ga moram vrniti?

kitl
25.12.2006, 17:53
Obdržiš oziroma prodaš.

Cavallo
25.12.2006, 18:07
od siola je!

mckeky
25.12.2006, 22:29
:rolling: :rolling: Spet wem glih tolk kot pa prej :)

Voti
25.12.2006, 23:16
ce mas solo, duo ali trio paket je modem tvoj
ce si se pa na stari shemi pa je modem od Telekoma

mckeky
26.12.2006, 00:18
Imam solo.. Torej je moj.. aha.. hvala..

fazan
26.12.2006, 08:13

ganymede822 je tvoj modem in po dveh letih ko ti poteče pogodba se zopet sam odločaš kaj boš naredil oziroma zavisi kako ti piše v pogodbi ker so pa dela prosti dnevi je pa najboljše da stopiš v eno od telekomovih trgovin in povprašaš kako je .

Veron
26.12.2006, 10:17

Ganymade modem je tvoja last.
Tako kot so Sagem in Sinope last stranke.

Medtem ko so Calisto, siemens last Telekoma.

MrBoombastic
26.12.2006, 17:57
Modem je tvoja last že od prvega dne in ne po dveh letih. Dve leti samo odplačuješ.

fix
26.12.2006, 18:49
Ja samo zanimivo je pa nekaj. Jaz sem npr imel siol tv in sicer noben paket. Pac placujem ze 2 ali 3 leta tv 3000 sit poleg interneta. No sedaj ko sem se pa hotel ponovno narociti na trio da bi dobil nov sagem komunikator ki bo tudi omogocal mpeg4, so mi pa zraven dali le nov modem, saj naj bi komunikator od njih ze imel. Seveda ga imam, ampak sem 3 leta placeval 3000 sit za tv. Uglavnem tudi ce je tvoja last, v novem paketu ne dobis novega. Malo me cudi to.

rock
26.12.2006, 19:10
Ja tko to je. STB-je smo takrat dobili v uporabo. Birokratske zadeve na tem segmentu so mal čudne sploh, ko je marketing Telekom-Siola vključen. Delajo pač tko, da imajo čimmanjše stroške.
Verjetno pa, če bi TV odjavu za kakšen mesec, nato pa preskoču na trio dobu Sagema??
Za 45 K se verjetno splača, sploh če je še kakšen drug signal do hiše.

Jakec
27.12.2006, 10:52
kaj pa če se ti stari pokvari/ga razbiješ/ ti ga poje pes... ? :)

mckeky
27.12.2006, 21:04
kaj pa če se ti stari pokvari/ga razbiješ/ ti ga poje pes... ? :)

Ce se ti pokvari brez razloga koristis garancijo.. Ce ti ga pa pes poje je pa druga zgodba ::)

mckeky
27.12.2006, 21:05
Modem je tvoja last že od prvega dne in ne po dveh letih. Dve leti samo odplačuješ.

Hmm.... Se ne strinjam s tabo... Ce je moj od prvega dne-torej ga obdrzim tudi ce predcasno prekinem pogodbo :) ;)

..Poleg tega imam se eno vprasanje- v premeru, ce zamenjas modem moras potem vrjetno sporociti tudi MAC stevilko sicer se vrjetno ne mores povezati???-se motim?

rda
27.12.2006, 22:08
..Poleg tega imam se eno vprasanje- v premeru, ce zamenjas modem moras potem vrjetno sporociti tudi MAC stevilko sicer se vrjetno ne mores povezati???-se motim?
Če se jaz ne motim, je MAC potreben zaradi telefonije (na MAC adreso je vezana tel. številka). Sam imam Solo paket in deluje katerikoli modem (no, sprobal sem 2)

lp

ali_baba
28.12.2006, 07:49
Hmm.... Se ne strinjam s tabo... Ce je moj od prvega dne-torej ga obdrzim tudi ce predcasno prekinem pogodbo :) ;)

S4eveda ga lahko obdrzis ce prekines pogodbo, kakor ga moras tudi kupit ce ti ga v tem casu skuri strela.

MrBoombastic
28.12.2006, 13:44

Če kupiš avto za dve leti na kredit, je tudi že od prvega dne avto tvoj. Pa če ga že prvi dan razbiješ, boš kredit še vedno 2 leti odplačeval. Zdaj jasno? :)

anarchy
29.12.2006, 14:58
Imam vezavo na 2 leti. Pa me zanima, ce je po 2eh letih placevanja modem moj ali je se zmeraj od siola?..
...ce drugace obrnem vprasanje..... -Po 2eh letih wezave in rednega placewanja se odlocim, da ne bom wec imel dostop preko siola...-Ali lahko modem (ganymede822) obdrzim ali ga moram vrniti?

Prav bi bilo, da bi ga po 2 letih kar z eno macolo razbil, saj je tvoj in zamenjal ponudnika. Ce pa mislis podaljsat se za dodatni 2 leti, ti odsvetujem, ker ugodnosti imajo samo prvi narocniki, potem, ko si star, te ne ***ejo vec, prav bi bilo, da bi po 2 letih dobil nov modem, vsaj tako sem jaz zahteval na telemach, ker novi uporabniki, dobijo za isti paket in isto ceno, nov modem, itd....

Mi stari uporabniki pa moramo obdrzati stari modem in se podaljsati za dodatni 2 leti, ce zelimo imeti boljse ugodnosti novih paketov. tudi pri ponudnikih mobilne telefonije, je gsm tvoj po 1 ali 2 letih in, ce podaljsas pogodbo, dobis nov mobitel.

anarchy
29.12.2006, 15:04
Vglavnem, ne podaljsat pogodbe, ce ti ne dajo novega modema. T-2 ima zelo dobro narejeno, v bistvu modem ti dajo zastonj, brez casovne vezave, ko prekines pogodbo, pa ga vrnes, v bistvu ni nikoli tvoj, tako, da se ne rabis buniti, ker boljse kot tako ne moras, drugace pa so modemi itak predragi, ker oni nabijejo ceno, se dobro, da ne recejo, da stane modem 100.000SIT. Itak modemi bi mogli biti standardni, odvisno na kaksnem protokou deluejo, torej, bi mogel eno model delati pravilno na istem protokolu po celem svetu, torej cena modema bi mogla biti minimalna, okoli 5000SIT, saj za ta denar dobis ze skoraj ruterje, ki si kot cel racunalnik, ki imajo vgrajen firewall, vec portov, itd...., nas modem pa je neumna sktla, ki za ceno 20.000SIT bi mogu imeti vgrajen ze ruter gor inminimalno 4 porte!!!!!!!

rda
29.12.2006, 18:32
Prav bi bilo, da bi ga po 2 letih kar z eno macolo razbil, saj je tvoj in zamenjal ponudnika. Ce pa mislis podaljsat se za dodatni 2 leti, ti odsvetujem, ker ugodnosti imajo samo prvi narocniki, potem, ko si star, te ne ***ejo vec, prav bi bilo, da bi po 2 letih dobil nov modem, vsaj tako sem jaz zahteval na telemach, ker novi uporabniki, dobijo za isti paket in isto ceno, nov modem, itd....

Mi stari uporabniki pa moramo obdrzati stari modem in se podaljsati za dodatni 2 leti, ce zelimo imeti boljse ugodnosti novih paketov. tudi pri ponudnikih mobilne telefonije, je gsm tvoj po 1 ali 2 letih in, ce podaljsas pogodbo, dobis nov mobitel.
Ob ponovni vezavi za 2 leti (ali nakupu modema) - torej ob podpisu nove pogodbe - imas cist iste ugodnosti kot novi uporabniki + popust na zvestobo. Prav tak dobis nov modem (ki je tvoja last) ob podpisu nove pogodbe.

In se to: Ob podpisu nove pogodbe ne mores obdrzati starega modema (ker je last Telekoma), razen ce si ze na novi shemi (Solo, Duo, ...).

gloris
29.12.2006, 19:46
Ja samo zanimivo je pa nekaj. Jaz sem npr imel siol tv in sicer noben paket. Pac placujem ze 2 ali 3 leta tv 3000 sit poleg interneta. No sedaj ko sem se pa hotel ponovno narociti na trio da bi dobil nov sagem komunikator ki bo tudi omogocal mpeg4, so mi pa zraven dali le nov modem, saj naj bi komunikator od njih ze imel. Seveda ga imam, ampak sem 3 leta placeval 3000 sit za tv. Uglavnem tudi ce je tvoja last, v novem paketu ne dobis novega. Malo me cudi to.
Ob prehodu iz starega paketa ADSL + TV na paket trio lahko dobiš poleg modema tudi nov komunikator za TV. Potrebno je le odjaviti SiOL TV in vrniti stari komunikator SiOLu. Seveda si potem nekaj dni brez SiOL TVja. Najbolje se je odpraviti v Teletrgovino, kjer nato skleneš novo pogodbo za Trio in prevzameš novo opremo. Seveda ne uide ponovna vezava za dve leti. Sicer pa, vezava je potrebna že za modem, zakaj ne bi potem dodal še komunikatorja za TV, ki je nov in ima garancijo :approve: . Vsa nova oprema je v lasti uporabnika storitev.

T-a-d-e-j
30.12.2006, 07:50
Ob ponovni vezavi za 2 leti (ali nakupu modema) - torej ob podpisu nove pogodbe - imas cist iste ugodnosti kot novi uporabniki + popust na zvestobo. Prav tak dobis nov modem (ki je tvoja last) ob podpisu nove pogodbe.

In se to: Ob podpisu nove pogodbe ne mores obdrzati starega modema (ker je last Telekoma), razen ce si ze na novi shemi (Solo, Duo, ...).

V vsakem primeru pa moraš vzeti Siolov modem in v vsakem primeru moraš ta modem plačati oz. podpisati pogodbo za 2 leti, tudi če imaš drug modem že doma...

storz
31.12.2006, 08:03

modem je tvoj takoj ko ga dobiš, samo da ga ne plačaš. ker imaš vezavo (tako kot so GSM aparati pri Mobitelu/Simobilu)

MAC naslov je potreben samo zato, da mi vemo kateri modem je pri vas, saj ko se nastavlja telefonijo, je potrebno vedit na kateri modem se jo daje. Internet pa deluje v vsakem primeru.

lp,
storz

lostsoul
31.12.2006, 13:55
Mal mimo teme ma useeno. Jst sm naročnik že tri leta pa pol. Modem smo mogli kupit že na začetku (ni blo sprotnega plačevanja). Problem je pa sledeč: v kratkem se bomo selili, in obdržali bomo SiOL (drugih ponudnikov tam ni), in me zanima ali bomo morali plačevat polno ceno, kot da bi vzeli modem al ne?

mitevz
05.01.2007, 13:57
Mene pa zanima naslednje:
Naslednji teden po poteklo dve leti od sklenitve pogodbe s SIOL-om, in prešel bom na T-2. Pri slednjem sem označil skupno razvezan dostop (pomeni da obdržim isdn).
Me zanima pa ali isdn je vezan le z Telekomom ali tudi kaj s Siolom?
Kaku je zdaj z modemom, in odtalimi "škatlicami", jih obdržimo al jih vrnemo???

MrBoombastic
05.01.2007, 19:42
Odvisno, kaj si v pogodbi napisal oz. podpisal. Načeloma moraš modem vrniti v Teletrgovino, telefon ti ostane, če obdržiš isdn.

rda
05.01.2007, 19:44
Odvisno, kaj si v pogodbi napisal oz. podpisal. Načeloma moraš modem vrniti v Teletrgovino, telefon ti ostane, če obdržiš isdn.
Nimaš kaj hodit v Teletrgovino. Naj si pridejo po njega, če ga hočejo imet :veryevil:

mitevz
05.01.2007, 22:51
Ja ISDN bom obdržal!

hehe, kar naj si pridejo ponj, imaš prav!:veryevil:

falotXP
06.01.2007, 15:02
Se pravi, da je ob preteku dveh let od podpisa pogodbe modem tvoj....?
Kaj pa Amino, če želiš prestopiti k drugemu ponudniku ostane tvoj? Aja, kaj pa če spet na novo podpišeš pogodbo za dveletno vezavo ali potem dobiš novi modem (Sinope 568+) in novi STB (Sagem)?

kandazar
06.01.2007, 15:07
Če imaš sedaj modem od sagema ali pa ganymede je ta po dveh letih tvoj. Če pa imaš slučajno še calisto pa je ta od telekoma in ga moraš če prekineš pogodbo vrniti.
Če želiš se lahko zopet vežeš za dve leti in lahko dobiš nov modem.

janezpesec1
06.01.2007, 16:52
Aja, kaj pa če spet na novo podpišeš pogodbo za dveletno vezavo ali potem dobiš novi modem (Sinope 568+) in novi STB (Sagem)?
Ni nujno da dobis to opremo, vmes so bili spet Sagem modemi tako da raje prej preveri ce zelis Sinope.

mitevz
07.01.2007, 10:46
Hm...torej če imam modem calisto, ga bo po preteku pogodbe telekom zahteval nazaj?

Kako pa je sploh po preteku pogodbe, ti naslednji dan kar odklopijo povezavo, ali ti pošljejo pogodbo v podpis za naslednje dve leti?

kandazar
07.01.2007, 10:51
Ne. Ko ti preteče vezava normalno naprej deluje. Nič ti ne pošiljajo pogodb. Calisto boš moral vrniti le če boš prekinil pogodbo ali pa zamenjal obstoječ paket na solo, duo, trio ali pa adsl2+.

storz
07.01.2007, 10:52
Hm...torej če imam modem calisto, ga bo po preteku pogodbe telekom zahteval nazaj?

Kako pa je sploh po preteku pogodbe, ti naslednji dan kar odklopijo povezavo, ali ti pošljejo pogodbo v podpis za naslednje dve leti?

nobena pogodba ne poteče, poteče samo subvencija. Pogodbo teče dokler jo nekdo pisno ne prekine.

lp,
storz

mitevz
07.01.2007, 15:35
Torej, kadar pridejo T-2 priklopit in nočem več SIOL-a, jim napišem da hočem prekinit pogodbo in to je to?

kandazar
07.01.2007, 16:31
Za prekinitev pogodbe s siolom pooblastiš t-2. Tako je tisti čas, ko si brez neta minimaln.

mitevz
07.01.2007, 17:28
Ja ampak T-2 se lahko tudi pač zavleče (glede priklopa itd...), tko da bi jaz kar obdržal siol dokler ne pridejo T-2 fizično priklopit, in še isti dan poslal siol-u, pač prekinitev. Se da takole?:dontknow:

kandazar
07.01.2007, 17:46
Sedaj ni več tega. Da se sam ni priporočljivo glede na to, da ponavadi rabijo še ene 3 tedne da te odklopjo (ki jih seveda plačaš). Pa rabil bi še eno parico. Ker ta je že zasedena.

mitevz
07.01.2007, 23:33
hm...
Kako pa pooblastiš T-2, da te oni odklopijo od siol-a?
Kadar podpišeš pogodbo, jim zraven napišeš nekaj v tem smislu glede odklopa siola-?

Veron
08.01.2007, 06:12
Majo posebn obrazec za prehod med ponudniki.

Gojc07
26.01.2007, 17:48
Mene pa zanima naslednje:
Naslednji teden po poteklo dve leti od sklenitve pogodbe s SIOL-om, in prešel bom na T-2. Pri slednjem sem označil skupno razvezan dostop (pomeni da obdržim isdn).
Me zanima pa ali isdn je vezan le z Telekomom ali tudi kaj s Siolom?
Kaku je zdaj z modemom, in odtalimi "škatlicami", jih obdržimo al jih vrnemo???

ISDN je v primeru SRD vezan izključno na Telekom, kar je tudi najbolje in najsigurneje, saj ti v tem primeru telekomovci prej odpravijo napako (prijava 116), kot pa če imaš PRD-popoln razvezani dostop.

SebastijanP
30.11.2008, 08:43
Sedaj pa mene nekaj zanima. mogoče je mal offtopic.

Če po dveh oz.štirih letih ostane modem v lasti naročnika in kot sem prebral, da se pogodba ne izteče pač pa samo subvencija ali se potem naročnina kaj zmanjša?

Glede na to da je modem izplačan je potem za pričakovati manjšo naročnino.
Kako je s tem?

080 Tehnična pomoč
02.12.2008, 06:48
Pogodba je sklenjena za nedoločen čas, vezava za modem pa je bila odvisna od tega, katerega si vzel. Naročnina ni nižja po izteku vezave, sicer pa so sedaj modemi v lasti Telekoma - če ti ga skuri strela in imaš lastniški modem, dobiš nadomestnega, če podpišeš aneks. Lahko pa tudi novega kupiš.

tomo81
21.02.2009, 12:49
Bom kar tukaj vprašal, in sicer se mi te dni steče dve leti, in zaradi selitve moram prekiniti naročnino na Siol, zdej me pa zanima:
1.Kakšen je postopek prekinitve razmirja(kaj z modemom,...) ?
2. če se bom preselil nekam kjer bo omrežje in možnost adsl-a, da nisem spet novinec oz. a je možno da ne podpišem spet pogodbe za 2 leti in da kar nadaljujem s to???

rakovec1
21.02.2009, 13:25
1. Greš v najbližji mobitelov center in izpolniš obrazec za odpoved SiOL storitev.
Modem je (kot že ničkolikokrat rečeno na tem forumu...) last Telekoma in se ga vrne!
2. Preselitev priključka stane 40€, če želiš na novem naslovu PRD je obvezna preveritev
možnosti za vklop, če ni možen PRD moraš NAJPREJ naročiti PSTN (s pogojem, da je
naknadno možen ADSL) in šele po priključitvi PSTN-ja naročiš ADSL!

Vse to lahko urediš v najbližjem Mobitelovem centru!