Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Utripanje podnapisov

sinner
25.12.2006, 18:59
Rab bi vas opozoril, da podnapisi na National geo./cnbc(ali nationalgeographic.ro) utripajo v hitrih intervalih in je zato zelo težko gledati kanal.Prosim če se težava odpravi,ali se to dogaja samo meni?
LP Aleš

J_O
25.12.2006, 19:15
Mislim, da se vsem.:xmas:

rock
25.12.2006, 22:03
Žal že znana tema!
Kot Siol razume in priodicira gledanje mpeg2(x) TV signala na uporabniški strani se do neke mere dogaja vsem neglede na TV. Za tole je odgovoren bolj kot ne le software v STB-ju. Podnapisi NG so res slabi.
Je Sagem kaj boljši??

Pri moji trenutni kombinaciji je NG in njegovi podnapisi 100.0% OK in dobro berljiv kljub mal rumenkasti barvi.
PC-VLC prek HDMI (720p) na mal manši (32") LCD TV.
Na 19" LCD je zadeva mal slabša a utripa nič le debelina znakov je tudi ob manjši razdalji mal švoh za povsem normalno branje.

Dejstvo je, da imajo kanali prek Siol-a 100+ izvorov, ki so tako ali drugače različni. Vsi v osnovi izhajajo iz PAL, ki ima za večje zaslone premajhno ločljivost. Na malo večjih ekranih so razlike med kanali res očitne. Razlike v barvni globini, kontrastu, svetilnosti,... zvok pa je spet poglavje zase...

Žal se kar nekak ne mormo sprijaznit da PAL, PAL-mpeg2 ni HD niti današnji DVD in da HD še kar nekaj časa ne bo. Sploh na podeželju. Se pa iz Siol mpeg2 vsekakor da iztisniti očem prijaznejšo sliko kot iz analognega kabla. Tudi v večini kombinacij STB TV je slika opazno boljša. Zelo veliko doprinesejo nastavitve TV ekranov - razna odpravljanja šumov in mpeg popačenj na LCD/plazmah...
T2 na enaki opremi pa še nisem uspel primerjat. Pravjo da je kvalitetnejši? Me zaenkrat niti ne zanima, ker so zaenkrat predaleč. VDSL2 pa bo v teoriji prenašal enako kot ADSL2+ in če bo dosegljiv bo spet treba mal pogledat "z dežja pod kap".

SloCop
26.12.2006, 04:07
Moram rečt da zadeva utripa tudi na CATV, tako da si upam trditi da kle siol ni kriv :=

J_O
26.12.2006, 07:51
Pri nas na CATV podnapisi na NG nič ne utripajo, in so lepo berljivi. Preko Siol TV pa veselo utripajo.:nonono:
Tako da, je krivda pri Siolu.

rock
26.12.2006, 08:12
Pri nas je na CATV podnapis OK, slika kot celota pa je slabša neglede na CRT ali LCD.
kot sem rekel VLC z mal zabavanja z nastavitvami Siol verzijo lepo reši, prek STB je zadeva praktično neberljiva
očitno so signali različni?? oz. ima nekdo nekaj narobe nastavljeno glede prepletanja

J_O
26.12.2006, 08:21
Pri nas je na CATV podnapis OK, slika kot celota pa je slabša neglede na CRT ali LCD.
kot sem rekel VLC z mal zabavanja z nastavitvami Siol verzijo lepo reši, prek STB je zadeva praktično neberljiva
očitno so signali različni?? oz. ima nekdo nekaj narobe nastavljeno glede prepletanja
:2thumbs:

sinner
26.12.2006, 13:19
Ja pri meni utripa samo ta kanal in noben drug!Ja mam Sagem-a sam pomoje da ni nič bolje, ker imam prvič sploh to zadevo in se ne spoznam na to :) .Ker tukaj so zelo dobre oddaje in je škoda če ena taka stvar po domače povedano "za***a" celo oddajo :(, žalostno ampak res, se bo to v času ki prihaja popravilo?Ali sploh kdo iz SiOL-a bere te forume?
LP

janezpesec1
26.12.2006, 13:25
rock tudi na Sagem STB podnapisi utripajo. Mimogrede ko smo se imeli Telemach kabelsko tv se je tudi tam veckrat pojavilo takole utripanje podnapisov.

sinner: seveda da SiOL-ovi zaposleni spremljajo forume.

madmitch
26.12.2006, 18:38
rock tudi na Sagem STB podnapisi utripajo. Mimogrede ko smo se imeli Telemach kabelsko tv se je tudi tam veckrat pojavilo takole utripanje podnapisov.

sinner: seveda da SiOL-ovi zaposleni spremljajo forume.

Meni Telemach še ni prekinil signala, tako da lahko primerjam in ja, tudi tam na NG podnapisi utripajo.

SloCop
26.12.2006, 19:21
No vsaj nekdo ki je realen :=)

J_O
26.12.2006, 19:58
No vsaj nekdo ki je realen :=)

Realen v čem? :dontknow:

J_O
26.12.2006, 19:59
Meni Telemach še ni prekinil signala, tako da lahko primerjam in ja, tudi tam na NG podnapisi utripajo.

Pravkar gledam NG in podnapisi na CATV na programu NG prav nič ne utripajo, pa je tudi CATV operater UPC Telemach.

SloCop
27.12.2006, 09:23
Realen v čem? :dontknow:
v izjavah

sinner
27.12.2006, 10:22
Upam, da bo ta težava kmalu odpravljena :O
LP

SloCop
27.12.2006, 14:34
Pravkar gledam NG in podnapisi na CATV na programu NG prav nič ne utripajo, pa je tudi CATV operater UPC Telemach.

SEJ NE UTRIPAJO SKOS

J_O
27.12.2006, 14:56
v izjavah

A ostali pa nismo?

J_O
27.12.2006, 14:57
SEJ NE UTRIPAJO SKOS

Sploh ne utripajo, a se ti ne da dopovedat.

sinner
27.12.2006, 20:49
Ja zgleda da večini utripa ane, ne saj mene to ne moti tako, ampak ta denar ki ga plačujemo SiOL-u in da za ta denar dobimo kanale ki nekateri sploh ne delujejo na omenjenmu vtripajo podnapisi me zelo moti, ker je ta kanal edn po mojem mnenju najbolj priljubljenih, ker so vedno zanimivi dokumentarci in zaradi teh podnapisov odžene večino gledalcev(moje mnenje!). Lepo bi belo, da bi za ta denar ki ga plačujemo vse delovalo tako kakor mora biti, ali imam prav ali ne presodite sami!Ampak za moje pojme bi moralo vse delovati normalno, ko smo ravnokar pri tej temi bi tudi rad omeniv da Discovery Channel ima velikokrat kvadratke, in še bi lahko našteval napake na drugih kanalih, kvaliteta se zelo razlikuje, na nekatrih je slika prefketna ponekod pa malo slabša!Ampak ne da bi blativ SiOL, nasprotno mene še niso pustili na cedilu, imam pa pogodbo že od vsega začetka odkar so ustanovili podjetje in začeli z prodajo paketov in širokopasovnih povezav, edino moti me to da se kvaliteta kanalov razlikuje, v kar sem pa prepričan da bojo kmalu odpravili in tudi upam da bojo, ker s tem se dobi samo več uporabnikov.Če sem v tem postu koga užaliv naj to ne vzame resno, ker to je samo moje mnenje in tudi mogoče mnenje drugih?
LP