Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Prekinitev pogodbe

brabrabranc
27.12.2006, 09:32
Glede na to, koliko dni - v skupnem seštevku - sem preživel na telefonu na 080 1000 in kar je najpomembneje, koliko resetiranj in NEDELOVANJ televizije sem dal čez, sem se odločil, da prekinem pogodbo zaradi neizpolnjevanja obveznosti s strani siola. Linijo mi meče na dnevni bazi dol + zopet so se mi začele težave na TVju, vse kar dobim je obljuba arogantnega (zanimivo) operaterja, da bo v roku treh delovnih dni prišel telekomovc in stvar 'pogledal'. Seveda nobenega na spregled. Me popolnoma NIČ ne briga, kakšni prazniki so, če mi en kabel precvikne komunikacijo s svetom (internet + TV).

Stvar se vleče pribl. od začetka julija, vmes je EN MESEC delalo zadovoljivo:nonono: (kockasto, ampak vsaj premika se),

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=18940 ----> tako se je pa začelo (če imate slabo srce, ali težave s pritiskom, odsvetujem branje)

Torej, pravi razlog, zaradi katerega pišem je vprašanje ali sem upravičen do povračitve stroškov, ker sem navkljub porazni kakovosti molče plačeval, upajoč na izpolnitev obljub, ki jih je tekom mesecev bilo na desetine?

Druga opcija, da si sam postavim tarifo, ker bi za ta drek in slide showe, ki ga dobivam na popolnoma nov LCD TV (ki sem ga kupu samo in le zarad SIOL TV), ne odštel več kot 1000 sit/mesec.

LP,
Brane

Ipod
27.12.2006, 10:48
Mislm, da bi mogu račune reklamirat.

moglasi
27.12.2006, 12:19
Brane, bog ti pomagaj!
Zaradi nekakovostne slike in zvoka sem prekinil pogodbo! Čeprav je od tega že več kot 14 dni.. sem na servisnih straneh še vedno napisan kot lastnik "trojčka". Šlamparija do konca.
Sedaj pa čakam račun, in , ga bom zavrnil.. če ne bo pravilen.
Bom pa videl.. kako mi bodo želeli aminota zaračunat. In seveda, od tega je odvisno ali jih bom tudi za internet in telefon SKENSLAL.

summer
27.12.2006, 12:22
Brane, bog ti pomagaj!
Zaradi nekakovostne slike in zvoka sem prekinil pogodbo! Čeprav je od tega že več kot 14 dni.. sem na servisnih straneh še vedno napisan kot lastnik "trojčka". Šlamparija do konca.
Sedaj pa čakam račun, in , ga bom zavrnil.. če ne bo pravilen.
Bom pa videl.. kako mi bodo želeli aminota zaračunat. In seveda, od tega je odvisno ali jih bom tudi za internet in telefon SKENSLAL.

tele zavrnitve računa so mi znane:D:D:D:D
čeprav sem takrat že 2meseca bila pri drugem operateerju in sem vse skenslala po pravilih sem še kr dobivala račune.........:D:D:Dnisem mogla ljudem dopovedat...:D:D:Dda nisem več tam....
no, da ne bi izgubljala še nadaljnih živcev, sem dala to našemu računovodji za delat, in moram povedat, da je mel, kr lep cajt priporočenga pošiljanja sem ter tja:approve:

brabrabranc
27.12.2006, 13:01
mislm.....jst mam zadevo mal kočljivo, in sicer zarad tega, KER NIMAM ALTERNATIVE, except 56K modem. Kako je pa po dobrih treh letih širokopasovnosti (in nekaj TB prenešenih podatkov) muka jit nazaj v kameno dobo, vam je lahko jasno. Plus službo sem imel (oz. imam) tako, da moram bit skos dostopen - na mailu.

Kar se pa T-2 tiče, ga je pa sosed naroču (oddaljenost od centrale 1730 m) in so ga lepo odpravli, da je predaleč, kar pomeni, da tut jst nimam kej praskat!

brabrabranc
27.12.2006, 13:56
no, pravkar sem klical še na Amis in so mi povedali, da je na moji lokaciji možen prenos 20 mbit in mi povedali tudi ime sokrajana, ki ima že to storitev.
Poraja se mi vprašanje, who's the real Kekec? Jaz, ki imbecilno plačujem Siolu 2 mbita za isto ceno, ki jo dobim pri amisu za 20 mbit ali siol (glede na to, da 'gresta' operaterja po ISTIH kabilih), kateremu stranke počasi, ampak zanesljivo odžirajo trg zaradi nebuloznosti, v katere se je ujel s svojo monopolno (im)potentnostjo?

"Hmm, ne moreš verjamet!"

Ipod
27.12.2006, 14:13
Ne vidim razloga, da čakaš potem. Če ti zadeva ne deluje je normalno, da zamenjaš ponudnika,

direktor
27.12.2006, 14:28
kaj ga pa serješ stari? a veš čemu si se odpovedal? brezplačni spam sex pošti. joj koliko tega sem jaz dobil, ko sem bil še na siol priklopljen.

brabrabranc
27.12.2006, 15:35
Ne vidim razloga, da čakaš potem. Če ti zadeva ne deluje je normalno, da zamenjaš ponudnika,

Edini razlog je SIOL TV. TV-ja mi pri Amisu (še) ne morejo ponuditi. Pri T-2 sem pa za 130 m 'prekratek'.

direktor: hehe, ne boš verjel, navkljub temu, da sem radodaren pri dajanju e-maila, imam SPAMA v inboxu pribl. 10 mailov /leto, kar ni nič. Se mi zdi, da imajo kar učinkovite filtre. Da, uporabu sm besedo učinkovito v kontekstu z našim operaterjem, ne moreš verjamet.

Ipod
27.12.2006, 15:59
Direktor je zgleda Siolovo povezavo uporabljal za druge nameno kot pa zdejšno ;)
Pa brez zamere.

Veron
28.12.2006, 09:43
1.7km odddaljenosti in 20m me zlo zanima, če bo šlo. Sicer pa je jasno da Amis tud na 4.6km oddaljenosti proda 10m (tako so meni "zagotovili" - seveda ker gre ta bučko nisem uzel)

rock
28.12.2006, 10:12
Na 1.7 km bi še marsikdo imel 20mbps, žal pa je realnost na dobri polovici tega!
Na zlo podobni razdalji dobim 10.9 mbps. ADSL2+, da ne bo dileme.
Če kdo to obljublja ni resen. Stran od njega kar daleč se da!

brabrabranc
28.12.2006, 12:12
glede na to, da me siol neteguje oz. me zelo na kratko pomiri s tem, da mi TV dela en mesec zadovoljivo, vse alternative vzemam resno........sem pa hitro natro nategljiv in naiven, ker verjamem, da beseda ni konj. Se mi je pa mčkn čudno zdelo, ker mi je en telekomovc prišel z laptopom zmeriti 'kapaciteto linije' in mi ie nameril TEORETIČNIH 13.7 mbita.

Death Paladin
28.12.2006, 12:19
Veliko je odvisno od parice, v kaksnem stanju je. Jaz sem oddaljen okoli 2 km, ce ne vec.. In je mozen signal do 16 Mbit/s. Trenutno pa imam sinhroniziran modem na 13.8 Mbita (2 TV + 2 Mbita internet). Lahko je nekdo dosti blizje s slabsim kablom in mu bo slo mogoce max do 7 Mbit/s. Tako, da brez meritev je res, da ti oni ne morejo zagotavljat.

LP

janezpesec1
28.12.2006, 14:53
Tisto kar dobis od Amisa sploh ni nujno enako ponudbi ki bo res mozna na tvoji lokaciji. To bodo preverili sele ko jim posljes podpisano pogodbo.