Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Janez Janša Quo Vadis

DrOnyx
27.12.2006, 18:47
Neksončno potrebo po objavi te teme sem dobil potem, ko sem to soboto po več kot letu in pol prvič kupil sobotno Delo, oziroma kar je od tega sploh ostalo.

V prejšnjih časih vladavine levice oziroma LDS sem natančno prepoznal, kateri članki so bili politično naročeni in pisani po diktatu. Samo to kar je nastalo iz Dela sedaj pa je ne samo enako kot prej, le za drugo elito oziroma politično opcijo, temveč je vse skupaj še bistveno bolj dodelano. Očitno je Slivnik uspel z čistko stare nomenklatur na Delu pred realnim rokom.

O RTV nima smisla izgubljati besed, je pa zadeva očitno kopiraj/prilepi.

Ko se pogovarjam z volilci in volikami mi potožijo, da se sedaj sploh ne upajo več govoriti, ker jih je strah mnogo bolj kot v komunizmu, kjer so vedeli kje je meja. Novinarje je strah, uradnike je strah, gospodarstvenike v paradržavnih podjetjij je strah, pa čeprav je nomenklatura poražena.

Toliko policistov in pripadnikov posebnih enot kot sem jih videl po TV v zadnjih nekaj mesecih jih prej nisem videl od osamosvojitve dalje.

Problem 31 čalnske romske družine rešuje VRH DRŽAVE, od premiera, ministra za notranje zadeve, šefa policije, ministra za okolje ministra za šolstvo, predsednika, ki družino sam osebno dvakrat obišče in armade uradnikov iz ozadja. In ta država bo leta 2008 prevzela vodenje EU, skupnosti neodvisnih držav, ki ima toliko sestavnih delov, kot je skoraj članov romske družine. Kako bo to izgledalo verjamem ne ve še nihče.

Sam sem se vrsto let tudi na forumih zavzemal za menjavo oblasti. Leta 2004 se je to zgodilo, danes pa dvojec Janša Slivnik deluje, kot bi sklenil stavo z Kučanom, da lahko vlada še bolj premeteno. In to jima bo tudi uspelo. Časa je še štiri leta (se hecam SAMO ŠE DVE LETI).

Samo ta vlada ni reklama za desnico, temveč je samo dokaz, da je bil sistem, ki ga je postavila LDS dejansko tako dober za vladajočo elito, da ga nima smisla sploh kakorkoli korigirati. Potrebnio je samo zamenjati ljudi nomenklature z novo new age nomenklaturo.

Premier Janša sicer zame izjemno prebrisano uporablja VOX POPULI, SAJ GA TA USMERJA PRI VSAKI ODLOČITVI. Najprej fama z reformami in Damjan, potem vox populi to zavrže in ostane tako kot je. Potem romska družina Strojan. NAROD HOČE PRAVNO DRŽAVO in za začetek ukažejo, da je potrebno izvršiti odločbo inšpekcije in kolibe podreti. Zakaj? NAROD JE TAKO HOTEL IN NENAZADJE JE JELINČIČ V PIRAMIDI Z 70% GLASOV TO SAMO LEGITIMIRAL.

Koliko je drugih črnih gradenj nima smisla niti razmišljati in morda bi lahko kakšen novinar Dela čez enkaj mesecev zahteval seznam vseh porušenih zgradb za zadnje pol leta. MORDA BI MORAL VOX POPULI TUDI ZA OSTALE ČRNE GRADNJE ZAHTEVATI RUŠENJE.

Vox populi je proti davku na nepremilčnine zato Janša zatrdi, da ga ne bo, ker ni nor. ZAKAJ PA POTEM MILIJARDNI STROŠKI Z POPISOM NEPREMIČNIN? ZATO, DA SE BOSTE SAMO NASLAJALI NAD PODATKI? kakšen smisel ima potem to?

Drnovška zaradi očitno ponesrečene tranzicije vidim nekako v vlogi povelnika operacije v Mogadišu leta 92, ki je posneta v filmu BLACK HAWK DOWN. Enostavna akcija specialcev za nekaj ur se sprevrže v masaker za nekaj dni. Specialce rešijo pripadniki UN na stadion, kjer je postavlejna poljska bolnišnica. POVELJNIK OSEBNO PRIDE V ŠOTOR, VZAME KRPO IN BRIŠE KRI PO TLEH. Vrhunsko Riddley Scott. Brez besed, samo prizor, ki pove vse. Povelniku je zaradi diletantstva, amaterizma in posledičnih žrtev HUDO in ga po operaciji upokojijo. In to je danes dr. Drnovšek, po prestani težki bolezni in razsvetlenju, da izven politične manipulacije obstaja drug svet, svet, ki se politikom nasmiha, zbija kakšno šalo in živi LEPO, NA DRUGEM NIVOJU ZAVEDANJA...:approve:

kaj je z Janšo narobe, zakaj je organiziral svoje privržence v vojaško formacijo in vnesel med ljudi strah ne vem. Jasno mi je samo, da se je Janša učil iz komunističnih učbenikov za obramboslovje in opozna dobro manipulacijo in tehnike nadzora nad ljudmi (sam sem se to tudi učil in vem, da preden nardiš zares korak, naredi v mislih dva:veryevil: :veryevil: :veryevil: ). Zakaj jih leta 2006 še vedno ni zavrgel ne vem, samo ti učbeniki, Janez Janša sodijo na smetišče zgodovine, tako kot Vladin politični nadzor državne televizije, časopisov in najdobičkonosnejših monopolističnih firm.

Sam sem VOLil Novo Slovenijio, v pismu sodišču v Strasborugu zaradi primera Kramberger leta 1992 pa sem zapisal, da se voliev ne bom več v tej državi udeležil. Sam se spomnim nekega omizja, ko se je opozicijski Janez Janša nasmehnil nekemu LEVAKU in ga podrezal, kdo je ubil Krambergerja. Sedaj ima vzvode moči in ga to ne zanima, ker VOX POPULI pojma nima o prevari leta 1992. Volilci me sprašuejjo, zakaj sedaj, ko je nomenklatura premagana ne vemo, kdo je trgoval z orožjem, zakaj ni nobenega zlobnega LDSovca v zaporu, razen državnega sekretarja Šuštarja, pa še tega so zaprli sami LDSovci. Tudi tu se je Janša nasmihnil, ker verjetno ve, da je Šuštar deloval mimo strogih politični pravil in so ga v opomin zaprli. V OPOMIN TUDI JANŠEVIM NAMEŠČENCEM, DA SE JIM LAHKO KADARKOLI ZGODI ENAKO. SAJ JE SISTEM ENAK, LE NEKOLIKO BOLJ TRD NA POGLED.:rolling: :rolling: :rolling:

VESELI DECEMBER PA JE ZARADI dr. GOODY V spamu:

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=22304&page=3

Dela naslednji dve leti seveda kupil ne bom več. Kot mi pravijo volilci, pa je sedaj Dnevnik začel objavljati sobotno prilogo dela in verjetno bodo tudi boljši novinarji Delo in RTV zapustili. Škoda. Zakaj ni Vlada raje v slogu državnega zbora izdajala skromnega VLADINEGA POROČEVALCA? Aja, to ni v doktrini Janševih učbenikov iz fakultete?

IN ŠE VEDNO OBSTAJA INTERNET, KI LAHKO NAREDI KLJUB NADZORU BYPASE, ČEPRAV PREMIER NA NAŽIGANJE PO FORUMIH NE BO ODGOVARJAL. KAJ PA NAJ BI REKEL? TO BERE 1000 LJUDI MAKSIMALNO, JAZ IMAM PA POD NADZOROM PA OSTALIH MILIJON DEVETSTO OSEM IN ŠESTDESET TISOČ ODJEMALCEV ELEKTRIČNE ENERGIJE.

VRHUNSKO. PET ZVEZDIC, VREDNO OGLEDA.

Da ne bo pomote. Da zadevo tako natančno vojaško zastaviš in tudi praktično brezhibno izpelješ je vredno magisterija na West Pointu. POTEM PA V IRAK.:veryevil: :veryevil: :veryevil:

Glinaste golobe izstrelijo v zrak zato,
DA JIH LAHKO POTEM SESTRELIJO.:clown: :O

Ali kdo misli da je premieru žal, da so se norčevali iz NJIHOVEGA VOLILCA DOKTOR ONYXA?

buba
27.12.2006, 18:57
:approve: :2thumbs:

Knez
27.12.2006, 19:38
Janša vlada tako,kot je Slovenčkom pač treba vladat.Naučil se je od tistih, ki so vladali 14 let na 45 let podlage

Janša pač ni budalo, normalno je, da bi rad vladal malo dlje, kot samo en mandatek..

PaToNeMoreBitiRes
27.12.2006, 22:07
DrOnyx, zadeva je klasična. Poskusi našteti vladarje, ki so vladali v korist svojih podložnikov. Prideš do številke 10?

Rešitev za boljše življenje posameznika pač ne moremo pričakovati od oblastnikov. "Pomagaj si sam in Bog ti bo pamagal!" so govorili stari ljudje.

Mad Gandhi
27.12.2006, 22:17
Ko se pogovarjam z volilci in volikami mi potožijo, da se sedaj sploh ne upajo več govoriti, ker jih je strah mnogo bolj kot v komunizmu, kjer so vedeli kje je meja. Novinarje je strah, uradnike je strah, gospodarstvenike v paradržavnih podjetjij je strah, pa čeprav je nomenklatura poražena.

Para organizacije so Janševa specialiteta. Naiven je bil tisti, ki je mislil, da se jim bo odpovedal, ko bo prišel na oblast. Navsezadnje je imel svojo parastrukturo že leta 1994. Sam sicer mislim, da mora vsak dober politik imeti neko neformalno omrežje, vendar je to, kar se dogaja pri Janši že too much. Pa smo mislili, da smo se znebili Kučanovih metod.

DrOnyx
28.12.2006, 12:01
Para organizacije so Janševa specialiteta. Naiven je bil tisti, ki je mislil, da se jim bo odpovedal, ko bo prišel na oblast. Navsezadnje je imel svojo parastrukturo že leta 1994. Sam sicer mislim, da mora vsak dober politik imeti neko neformalno omrežje, vendar je to, kar se dogaja pri Janši že too much. Pa smo mislili, da smo se znebili Kučanovih metod.
Kučanovih metod, oziroma metod manipulacije vladanim, ki jih je dejansko dodelal komunizem so za vsakega postkomunističnega despota preveliko mamilo.

Ko si v opoziciji, si želiš demokracije. Ko si na vladi, si želiš vladati, ne boriti se z opozicijo in volilci za naklonjenost. Vladati za dolgo in to je z demokracijo v komfliktu (recimo primer Bush in Zakon o domovinski varnosti).

J.J. NESKONČNO SOVRAŽI LJUDI, KI MU NISO VOJAŠKO POKORNI. Toliko v opozorilo dr. Onyx.:veryevil: :veryevil: :veryevil:

Recimo problem, ki se je zgodil monsinjor Dr. Hribarju:

„Enkrat po vojni, ko sem šel na igrišče, pride do mene cela skupina obritoglavcev in mi rečejo, a ti oponašaš Janšata na radiu, sem rekel ja, ves vesel. SAMO ŠE ENKRAT, PYZDA TI MATERNA, TI BOMO GOBEC RAZBILI.“ vir: Straina

:rolling: :rolling:

Mad Gandhi
28.12.2006, 12:27
Kučanovih metod, oziroma metod manipulacije vladanim, ki jih je dejansko dodelal komunizem so za vsakega postkomunističnega despota preveliko mamilo.

Ko si v opoziciji, si želiš demokracije. Ko si na vladi, si želiš vladati. Vladati za dolgo in to je z demokracijo v komfliktu (recimo primer Bush in Zakon o domovinski varnosti).

Janez Janša je sicer zame inteligentna oseba, ker poznam nekdanje KOSovce, ki so delali pri njem še na MORSu v 6. upravi za časa, ko je bil minister in bili njihovi tesni sodelavci v vojni za slovenijo, ki jo Janša razume skoraj kot Normandijo, potem pa jih je Kaco imenovani Kacin preprosto DELOŽIRAl, ker so se mu zdeli prenevarni.

To je šele štala. Janša je dejansko zelo inteligenten, samo na dolgi rok take osebe zgodovina OSMEŠI.:rolling: :veryevil:

IN NESKONČNO SOVRAŽI LJUDI, KI MU NISO VOJAŠKO POKORNI. Toliko v opozorilo dr. Onyx.:veryevil: :veryevil: :veryevil: :veryevil:

A si služil vojsko Onyx? Sicer ne vem, ampak sodelavci iz 6. uprave pravijo, da je bil Janša kot stažist iz JNA predčasno odpuščen zaradi zdravstvenih težav s srcem. In zdaj se o Janši govori v vojaškem besednjaku. To je šele ironija, ki spominja na nekega tipa s kaplarskim činom, ki je ganze Europa erobern!

DrOnyx
28.12.2006, 12:28
A si služil vojsko Onyx? Sicer ne vem, ampak sodelavci iz 6. uprave pravijo, da je bil Janša kot stažist iz JNA predčasno odpščen zaradi težav s srcem. In zdaj se o Janši govori v vojaškem besednjaku. To je šele ironija, ki spominja na nekega tipa s kaplarskim činom, ki je ganze Europa erobern!
Jaz sem malce starejši in mi gre na smeh, ko je prišel na MORS Kaco imenovan Jelko kacin in je zabrisal v napadau paranoje iz šeste uprave vse bivše KOSovce, ki jih je janša v zahvalo za izdajo JLA zaposlil na MORS. potem so pod Kacom postali NAVADNI FIKUSI in smo včasih se norčevali iz nekaterih bizarnosti iz prvih let Očetnjave.:rolling: :rolling: :rolling:

Vojsko sem služil še v JLA kot pripadnik posebne enote izvidnikov. Zdržal sem celo leto, večinoma pa sem hodil igrat bilijard na gospodarca, kjer je sedaj plesna šola Urška. povelnik voda je vedno rekel, da smo ELITA, potem smo se pa zapeljali okrog hriba in igrali FUZBAL, medtem ko so ostali navadni kaplarji nosili protitankovske mine.

Je pa štala iz JLA za celo knjigo, ker so bile fore boljše kot v vseh jugo komedijah skupaj. Mešanica HOMIJEV iz Kosova,mNiša, Trogira in lokalnega HOMIJA je bila KILLER.

Mad Gandhi
28.12.2006, 12:37
Jaz sem malce starejši in mi gre na smeh, ko je prišel na MORS KAco in je zabrisal iz šeste uprave vse bivše KOSovce, ki jih je janša v zahvalo za izdajo JLA zaposlil na MORS. potem so pod Kacom postali NAVADNI FIKUSI in smo včasih se norčevali iz nekaterih bizarnosti iz prvih let Očetnjave.:rolling: :rolling: :rolling:

Jap, Kaco jih je zabrisal v kot. Sicer pa so bili tisti KOSovc (recimo, da so bili iz KOS, čeprav ni bilo tako) v MORS zaposleni še pred osamosvojitvijo - iz JLA so izstopili prej kot vsi ostali in s tem veliko tvegali. 6. uprava je bila majhna služba in KOS jih je imel vse na broju. Na potek osamosvojitvene vojne so ti ljudje s svojimi informacijami iz enot armije zelo pozitivno vplivali. Kar pa ne moremo trditi za ostale obrambne strukture, predvsem TO in Moris. Naj mi nekdo odgovori na naslednje vprašanje: Kako genialen vojaški strateg in vojskovodja je Janša, če se je lahko zgodilo, da tankovska enota na Vrhniki na dan osamosvojitve ni bila zablokirana v vojašnici in so se tanki neovirano valili proti Ljubljani? Prva ovira na poti tankov, ki so šli nad Slovenijo je bila policijska stoenka na Brezovici. Janševo vodenje obrambe je bil čisti popuš. Takrat bi se armija nemoteno lahko zarolala s tanki v center Ljubljane, zasedla državne ustanove in RTV, vojaška policija iz Šentvida pa bi aretirala naslednje osebke: Kučan, Janša, Bavčar, Peterle, Rupel. Samo dejstvu, da je JNA uporabila scenarij s pohodom na meje (milejša varianta) se imamo zahvaliti, da se osamosvojitev ni izjalovila. Če je Jaša heroj osamosvojitve, bo moral odgovoriti na nekaj neprijetnih vprašanj.

Njegova sposobnost vodenja in strateškega obvladovanja problemov pa se je nenazadnje pokazala v Ambrusu.

DrOnyx
28.12.2006, 13:02
Ne morem si kaj, da se ne bi postavil v bran našemu premierju. Ali res ne najdete nič dobrega na njem? Pozivam vse forumaše, ki so čistega srca in pozitivnega mišljenja, da v tem topicu napišejo še kaj lepega o njem. Bratje, napišimo čim več!!!

Bom sam začel: Naš premier igra še kar dobro nogomet.

Mene moti da živi v grehu z Urško in daje slab zgled mladim družinam, ki so katoliško vzgojene.

Sicer pa menim, da bi moral premier Urško zaprositi in končno poročiti, ker bi bil tako lep zgled za slovenske mlade katoliške družine.

Janša je sicer dober golfist, ima smisel za izbiro ljudi, ki ga obkrožajo, ima lep nasmeh, je magnet za ženske, kar nihče zares ne razume kje je fora (morda na CIPRU?:rolling: :rolling: :rolling: ), je dober prosti plezalec, ne zna lagati, ne da ga odkrijejo.

Morda še najbolj smešno pa je, da so mediji predstavili obisk v ZDA, kot da ga je Bush povabil, ker smo kao neki faktor in NE DA JE ŠLO ZA ZAGOVOR PRI AGENTIH CIE, KER SMO V NATU PREŠIBKI IN PREMALO AKTIVNI.

Uf, kako smo se v Washingtonu spotili. Da štale z Patrio tu ne omenjam.:veryevil: :veryevil: :veryevil:

Jaz sem Bushu takrat sicer svetoval, da ga ne previje tako močno, ker bo užaljen. Pa ni pomagalo.

DrOnyx
28.12.2006, 13:08
Slovenija meni danes figurativno deluje kot ESMERALDA strojan.

mala, simpatična, nemočna in čisto nič kriva za vso štalo komunistov.;)

DrOnyx
28.12.2006, 13:15
LDS je leta 2004 živel v iluzijah Toševih raziskav, ki so mu kazale zmago in niso želeli prebirati, kaj ljudje o vladavini LDS pravijo na forumih. Izkazalo se je, da so imeli ljudje na forumih prav in se je Toš skupaj z mediji hudo motil.

Tokrat ima janša še dve leti časa, da prebere kakšno rit na forumu in se ZAMISLI.

TO JE PA NOVOLETNO DARILO VLADI REPUBLIKE SLOVENIJE PREDSEDNIŠKEGA KANDIDATA 2008.:xmas:

Dr. Drnovšku darila ne bom poslal, ker ima že vse, tako da sploh ne vem kaj bi mu podaril. Morda kakšne karte za TAROT, da bo naslednjič lažje izbral državo, ki jo bo poizkušal rešiti. Sicer so pa baje Dennya na Kanalu A nogirali in bi ga lahko Drnovšek zaposlil kao v kabinetu. Saj so imeli vsi veliki vladarji svoje astrologe in hareme (tu namigujem na nekatere spremembe, ki jih bom leta 2008 uvedel)

strašljivka
28.12.2006, 13:17
kruha in iger. vsekakor je v sedlu ko se bo v sloveniji zgodila največja, sicer nominalna pa vseeno, pocenitev življenja od rajnke juge in markovičevega nepozabnega nastopa z k.d. naprej...
matematika s tromestno plačo pa je tud pohvalno lažja...

dr. onyx, uspešno kandidaturo, ponudba ostaja ;)

Medved Pu
28.12.2006, 13:17
Jap, Kaco jih je zabrisal v kot. Sicer pa so bili tisti KOSovc (recimo, da so bili iz KOS, čeprav ni bilo tako) v MORS zaposleni še pred osamosvojitvijo - iz JLA so izstopili prej kot vsi ostali in s tem veliko tvegali. 6. uprava je bila majhna služba in KOS jih je imel vse na broju. Na potek osamosvojitvene vojne so ti ljudje s svojimi informacijami iz enot armije zelo pozitivno vplivali. Kar pa ne moremo trditi za ostale obrambne strukture, predvsem TO in Moris. Naj mi nekdo odgovori na naslednje vprašanje: Kako genialen vojaški strateg in vojskovodja je Janša, če se je lahko zgodilo, da tankovska enota na Vrhniki na dan osamosvojitve ni bila zablokirana v vojašnici in so se tanki neovirano valili proti Ljubljani? Prva ovira na poti tankov, ki so šli nad Slovenijo je bila policijska stoenka na Brezovici. Janševo vodenje obrambe je bil čisti popuš. Takrat bi se armija nemoteno lahko zarolala s tanki v center Ljubljane, zasedla državne ustanove in RTV, vojaška policija iz Šentvida pa bi aretirala naslednje osebke: Kučan, Janša, Bavčar, Peterle, Rupel. Samo dejstvu, da je JNA uporabila scenarij s pohodom na meje (milejša varianta) se imamo zahvaliti, da se osamosvojitev ni izjalovila. Če je Jaša heroj osamosvojitve, bo moral odgovoriti na nekaj neprijetnih vprašanj.

Njegova sposobnost vodenja in strateškega obvladovanja problemov pa se je nenazadnje pokazala v Ambrusu.
JNA se je togo držala načrta zasedbe meja, v tej fazi dogodkov ni imela možnosti, da bi vkorakala v LJ, pa tudi vseh, ki si jih naštel ni bilo v LJ, ker so vedeli, da je tako močno enoto M-84 težko ustaviti z ročnim orožjem, ne da bi bila škoda nepopisna..vse to se vedeli tudi v JLA, zato so se držali strategije-gremo na meje.
Že Curchill je rekel, ni važno koliko bitk izgubiš, važno je dobiti vojno.
V tistem kaosu jo je JJ dobil in tudi v Ambusu jo pošteno dobiva, čeprav gre za politično vojno, zaradi katere si na kvazi levi strani političnega pola poraženci že režejo skalpe med sabo..:)

Mad Gandhi
28.12.2006, 13:27
Kučan je bil tiste noči doma v Murglah, Rupel tudi, Bavčar tudi, Peterle tudi. Janša pa je bil edini na poti med CD in domom. Pa kako, da JLA ni imela možnosti vkorakatati v LJ? JLA je že bila v Ljubljani!!!!! V petih kasarnah. Skratka. Prva ovira na cesti tankom, ki so peljali v smeri Ljubljane (!) - je bila policijska stoenka na Brezovici. Slovenijo je 26. junija 1991 prva branila stoenka iz Crvene zastave (kakšno naključje - ista tovarna iz katere so bile M-70, ki so Slovenijo napadale :D). Bistveno vprašanje pa ni, zakaj je bila tam stoenka in ne fičo, bistveno vprašanje je, zakaj ni bila blokirana že sama spodnja kasarna na Vrhniki? Kje so bili takrat španski jezdeci, ki so jih na Jesenicah zašvasali šele 4. dan vojne? Vse skupaj je bilo tako slabo pripravljeno, da se imamo res samo Alahu za zahvaliti, da ni bilo večjega prelivanja krvi in opustošenja.

Medved Pu
28.12.2006, 13:52
C est la guerre.. Žal nimam toliko info kot ti o zadevi, pa tud mal daleč je že..
Ker sem bil v vojski v SLO, sem imel možnost spoznati kaos in neorganizirano togost-razsulo JLA v SLOže v 70 ih.
Večina armade in orožja je bila stacionirana južneje, SLO je bila v doktrini JNA le tamponsko območje polno stare oborožitvene šare(z izjemo Vrhnike), ki ga bo vsak napadalec prevozil v kratkem času.
Nepomembno ozemlje za trgovanje, kot vedno v Jugi.
Seveda je bilo v skladu z težnjo po preplavljenju Slovencev nenavadno veliko oficirjev in podoficirjev oženjenih s Slovenkami, ki so jih v nasrotju z prakso JLA, da jih pogosto premeščajo, pustili, da službujejo v SLO neprekinjeno...
In tu se jim je zalomilo..Kadar sem šel čez planke vojašnice v oštarijo, sem sčekiral, če je kak tak oficirski Janičar v njej..Če je bil, smo ga lahko mirno pili, ni se hotel zamerit sosedom, bil že domač...
In takih je bilo veliko..Peta kolona "ubogega" Miloševića. :veryevil:

Mad Gandhi
28.12.2006, 14:23
C est la guerre.. Žal nimam toliko info kot ti o zadevi, pa tud mal daleč je že..
Ker sem bil v vojski v SLO, sem imel možnost spoznati kaos in neorganizirano togost-razsulo JLA v SLOže v 70 ih.
Večina armade in orožja je bila stacionirana južneje, SLO je bila v doktrini JNA le tamponsko območje polno stare oborožitvene šare(z izjemo Vrhnike), ki ga bo vsak napadalec prevozil v kratkem času.
Nepomembno ozemlje za trgovanje, kot vedno v Jugi.
Seveda je bilo v skladu z težnjo po preplavljenju Slovencev nenavadno veliko oficirjev in podoficirjev oženjenih s Slovenkami, ki so jih v nasrotju z prakso JLA, da jih pogosto premeščajo, pustili, da službujejo v SLO neprekinjeno...
In tu se jim je zalomilo..Kadar sem šel čez planke vojašnice v oštarijo, sem sčekiral, če je kak tak oficirski Janičar v njej..Če je bil, smo ga lahko mirno pili, ni se hotel zamerit sosedom, bil že domač...
In takih je bilo veliko..Peta kolona "ubogega" Miloševića. :veryevil:
:veryevil: Hehehe

Vsekakor imaš prav glede stare šare. Ni namreč logično, da denimo Mariborski in Pivški tankovski bataljon nista bila opremljena z M-84 - glede na bližino osovraženega Zahoda (predvsem Pivka, ki je mejila na Nato pakt). Si imel pa v notranjosti YU tankovske bataljone z M-84.
Dejstvo pa je, da bi vojska že samo z vojaško policijo iz Šentvida in njenimi BOVi lahko zasedla vse državne institucije v LJ. Če bi v mesto pripeljali še vrhniške tanke in pešadijo, zasedli RTV ter ukrepali zoper republiško vodstvo, bi bil kaos popoln. Zato je nerazumljivo, da prestolnice Janša ni zaščitil takoj po razglasitvi neodvisnosti. Tem bolj, ker je imel na mizi papir, da bo vojska udarila jutro po razglasitvi samostojnosti. in imel je tudi papir, da ima vojska pripravljeno hard in soft varianto. Skratka:dontknow: Sam vidim 4 možnosti - ali je bil Janša nesposoben, ali je podcenjeval nevarnost, ali je vedel, da bo vojska uporabila soft varianto (v 6. upravi niso vedeli, kateda varianta se bo zgodila), ali pa je stvari prepuščal naključju in zavestno pustil LJ odprto, s čemer bi lahko prišlo do masovnega prelivanja krvi.:dontknow:

DrOnyx
29.12.2006, 10:43
Izmišljena šala dneva predsedniškega kandidata dr. Onyxa:

Stojim takole v prazničnem času na železniški postaji v dolgo vrsto za karto in se dolgočasim, ker se vrsta nikakor ne premakne. Baje so imeli težave zaradi računalniškega programa, ker napačno obravnava štirimestne zapise datuma (znana računalniška napaka, ki ni upoštevala, da leto 00 pride samo enkrat). Nič ne de, si rečem in si čas krajšam z čiščenjem ušesnega masla in z puljenjem dlak iz nosu.

Pred mano v vrsti stoji simpatični deklič morda že blizu šestnajstih, z kitkami Pike Nogavičke. Puder je dekliču skril pegice na nosku in močno rdečilo za ustnice prikrilo herpes v zadnjem stadiju, stranska posledica uporabe zdravil za zdravljenje spolno prenosljivih bolezni. Na konici jezika se je lesketala svetleča kovinska bunkica premera 5 milimetrov proizvajalca Pearsing, kar je nekako nakazovalo, da gre za tako imenovano lezbačo oziroma ženskega homija iz hooda.

Da bi nekoliko razdrl monotonijo, ki je parala močno pregreto ozračje železniške postaje, sem želel vzpostaviti stik z klasično šalo, ki se danes uporablja za tovrstne namene in se jo da kupiti v vsakem bolje založenem 99 cent šopu.

Z smrtno resnim pridušenim glasom in nekoliko paranoičnim pogledom izza kratko pristriženih obrvi ji rečem:

ALI VESTE ZAKAJ SE MILAN KUČAN NIČ VEČ NE OGLAŠA?
KER JANEZ JANŠA DOBRO DELA.
:rolling: :rolling: :rolling: :2thumbs:

Ona pa obstane kot vkopana.

Najprej sem mislil, da ji je postalo zaradi pregretega ozračja slabo. Potem seže v stilsko torbico iz umetnega skaja z veliko rumeno zvezdo, povleče denarnico in mi v slogu kriminalistov pokaže izkaznico na kateri piše:

PODMLADEK SDS

Potem se zasliši krajši ljubek ženski „fart“ oziroma lepo povedano prdec, brez vonja, ker je dekletce očitno že dlje časa resna vegetarjanka, ki ne goljufa z znanim trikom z kranjsko klobaso, ki je tako značilna za metro kvazi vegetarjance (beri homije iz hooda, ki se furajo na foro, da so vegetarjanci, v resnici pa na skrivaj jedo mesno svinjsko rižoto in namesto riža uporabijo kar mleto maso za čevapčiče). Potem pa začne kriliti z rokami, cepetatiti z nogami in kovinska kroglica na konici jezika je pričela nemirno udarjati ob plombirano šestico. Na ves glas v napadu histerije začne kričati:

NOMENKLATURA, NOMENKLATURA

Sponzor izmišljene šale dneva je:
Podmladek NOMENKLATURE

DrOnyx
29.12.2006, 10:44
Predsedniški kandidat Dr. Onyx je znan po stilskem WC humorju. To učinkovito odganja nadležne ženske mnogo bolj, kot pa nogavice HOMIJA iz HOODA, ki ga je POP TV promoviral med zvezde leta 2006 po izboru predsedniškega kandidata.

OK. To šalo moram pa razložit. Dela POP TV anketo o evro in nek HOMIE iz HOODA v mikrofon in pred kamero, ki očitno teče reče, da MI MENJAMO VALUTE KOT ON GATE. Šefu komercialke morda priporočilo, da da da za december novinarki prispevka dodatek, ker tega HOMIJA iz HOODA pa ji res ne bi bilo potrebno prenašati in dela sramoto ostalim homijem, ki redno enkrat mesečno menjamo spodnje perilo.

Sponzor resnične šale dneva je:
MALICIJA, VONJ, KI OSVAJA
OŠ Dr. Orgazma Vložka, 6 let

Tako. Upam da me po tem prispevku ljubka šefica pravne službe ne bo več nadlegovala po pošti (nekoč bom tudi to pismo objavil da bodo homiji videli, kako daleč gre lahko ženska ....).
:shy: :shy: :shy: :blush:

DrOnyx
29.12.2006, 10:45
Šala dneva predsedniškega kandidata dr. Onyxa:

Zaradi primera Hotiza in prikaza moči slovenskih pripadnikov posebne enote je baje dr. Mesić tako znorel v Banskih dvorih, da je takoj naslednji dan poslal gasilce na Hotizo, ki so specialce pošpricali z vodo.

To je javnosti znano, ni pa znano, da je hkrati poslal tudi vroče pismo predsedniku komisije za raziskovanje trgovine z orožjem iz začetka 90 let in v katerem naj bi bila RAZODETA večina problemov slovenske tranzicije, ki so jo zaznamovali kovčki polni gotovine, ki še danes usodno zaznamuje pregreto politično prizorišče med homiji iz hooda, ki se ukvarjajo bolj resno z trgovino z orožjem, ki je nekoliko bolj donosna, kot pa trgovina z belim blagom in trdimi drogami.

Naslednji dan se je že na borzi pojavila prevzemna ponudba SDS za nakup LDS z Mogetom vred. Prevzemna cena je bila 1200 SIT in je do konca trgovalnega dne narasla celo do 432,99 SIT. Kaj se je zgodilo z dr. Mogetom je ovito v tančico skrivnosti.
:veryevil: :clown:

DrOnyx
29.12.2006, 10:47
TOLE SEDAJ PA SMRTNO RESNO:
Ko sem že pri tem, ali morda kdo ve, kakšne so bile provizije in komu so šle ob nakupu PATRIE oziroma ljubkovalno imenovane OČETNJAVE?

10% od 66.660.000.000,00 SIT

davkoplačevalskih bivših SITnišev je kar nekaj denarčkov. Predvidevam, da bo ta denar financiral naslednje volitve NOMENKLATURE do leta 2022 in morda še dlje. Samo upamo lahko, da ne bodo šle v roke DESUSUSU, ker potem bomo imeli leta 2022 Vladote, ki bodo izgledali kot VRH KITAJSKE PATRIJE z starostnim povprečjem 92 let (članstva v KP Kitajske jasno) in bomo za EU kot Lesoto za Južno Afriko.

OPOMBA
Spoštovani davkoplačevalci morajo biti vendarle tudi toliko objektivni, da se je ta vsota pojavila šele po TRDIH POGAJANJIH po kočanem javnem razpisu (Ko sem videl, da je vodja pogajalcev dr. BAVČAR, za katerega sem mislil, da je bil nekoč pri uboju Ivana Krambergerja notranji minister in je danes šef Istrabenza, mi je postalo jasno, da je čas za ANTIPSIHOTIK). PRVOTNA CENA JE BILA BISTVENO NIŽJA.

:rolling: :rolling: :rolling: HOMIJI, tuki je tudi vsega vajenega Onyx padu s stola.:2thumbs:

Janez Janša ne bo očitno nikdar razumel, da je tudi Hudič... (morda vrhunski šaljivec? - to je parodija na njegov solzav govor ob Prešernovem spomeniku, ki ga je končal z BOG NAM POMAGAj in ČUDEŽ JE TU)

Sponzor šale dneva je:
Vincencij, 98 let, podmladek LDS iz Drstvenika

Vicencij, hvala za čudovito špehovko. Drugič bi samo prosil, če lahko daste vanjo tudi kaj špeha (vem, težko je slediti upokojencem inflacijo cene svinjine).

Novoletna želja doktor Onyxa:
Prosim Karel Erjavec, kupi mi tole:

http://www.voodoo.cz/falcon/new2/f16446.jpg

DrOnyx
29.12.2006, 11:00
Z lokalnimi homiji se enkrat tedensko dobimo na strelišču in ob vrčku hladnega piva študiramo scenarij za vrhunski politični tirler. Nek homi, sicer po poklicu strugar se je spomnu ideje, da bi malo slovensko tranzicijo PREDELALI. Njegova ideja za scenarij je pa taka (tip je imel v riti pol litra travarice, ker pravi, da tisti ki se furajo na absinta so navadni homiči in ne homiji:rolling: :rolling: :rolling: ):

Milan Kučan leta 1990 razdeli komunistično partijo na levico in desnico. Desnica je zaupana Janezu Janši, ki dobi nalogo, da prevzame oblast z desnico, ko bo levica dokončno razkrinkana in ne bo šlo več. Janez janša ima ves čas nalogo, da kao sovraži Milana Kučana, za posebne naloge pa nomenklatura zadolži Danila Slivnika, ki ima za nalogo, da po prevzemu oblasti desnice nudi tako imenvano podporo Janezu Janši.

Monstruozni načrt predvidi, da žrtvujejo nekatere kmete na šahovnici zato, da se lažje manipulira z čustvi volilcev. Navidezno se žrtvuje prvega moža Najboljšega soseda, ki je v načrtu pripravljen za župana Ljublajne, ki je taktično v operaciji zelo pomembna funkcija in jo nomenklatura nikdar ni želela izpustiti iz rok.

Večina naivne desnice načrta ne razume, ker se ukvarjajo z polnjenem lastnih katetrskih vrečk in odnašanjem še zadnje družinske zlatnine. Večina je veselih, ker jim je po tolikih letih končno uspelo in morda tudi oni ne bodo poraženci tranzicije.Janez Janša ima za nalogo, da sistema ne popravlja bližje demokraciji, temveč izvede še zadnje nujno potrebne popravke, da dokončno Očetnjavi zavlada NOMENKLATURA za naslednjo dekado.

Manjšo epizodno vloogo dajo tudi Karlu Erjavcu, ki ga kamere preprost ljubijo in naj bi tozadevno vrgel v javnost kost, da je aretacijo Popoviča naročil kar sam Kučan.

Seevda gre tu za FIKCIJO, ki jo je navdihnila RESNIČNOST.

Faust
29.12.2006, 11:25
Po naslednjem spamu bo šla tudi ta tema v spemerski kotiček!

Kajtimar
29.12.2006, 12:12
Ne morem si kaj, da se ne bi postavil v bran našemu premierju. Ali res ne najdete nič dobrega na njem? Pozivam vse forumaše, ki so čistega srca in pozitivnega mišljenja, da v tem topicu napišejo še kaj lepega o njem. Bratje, napišimo čim več!!!

Bom sam začel: Naš premier igra še kar dobro nogomet.
Bom nadaljeval... Naš premier ima lepo mlado hčer... ups! Punco sem mislil reči.

Lep dan vsem skupaj... :)

Medved Pu
29.12.2006, 12:17
Se strinjam s Faustom(kva pa govorim?:blush: )
Kakšne blazne izbire na zadnjih volitvah ni bilo, ker je v 12 letih LDS pogrobarila in polastninila večino koalicijskih in nekoalicijskih partnerjev, razglasila Drugi pol nepravovernih ksenofobov, vmes pa kradla kot zmešana, izkrivljala zakone, korumpirala sodstvo, skratka uvedla zgodnje fevdalni princip vladanja roparskih vitezov in politični orto primitivizem kot referenco....Daleč od grškega Polisa v Ogovo Potočko Zijalko so odfurali to družbo.
Po takem družbenem samomoru iz zasede vsi segmenti družbe kažejo zelo nizek EKG, tako da mislim, da tudi, če vlado prestavimo v Lurd, čudeža še dolgo ne bo.... :) :D :2thumbs:

Konfucij
29.12.2006, 13:54
JJ quo vadis, je vprašanje. Po moje še sam ne ve kam gre. Je pa čist nesposobn. Če ga, npr., primerjamo z Jankovičem. Tud ta ni ne vem kako sposobn, sam si je pa znau zbrat sposobno ekipo k zlo dobr fura zadeve. In večina te ekipe je zdej tud na Magistratu. Janša pa ma same težave. Pa ne mi rečt da so to krive ostale stranke v koaliciji k neki bluzijo v tri krasne. Če bi biu JJ sposobn, bi najdu prave ljudi za reforme, ne pa ene mlade napihnence k se nč ne spoznajo na politiko (ekonomijo kao že obvladajo, sam morš bit pa tud mal politično prilagodljiv da prežviš v politki, se prav, včasih tud kej popustit in kej požret, kar pa mladi ekonomisti niso znal in hotl). Po propadu reform JJ samo še životari. On in njegova klapa sam še neki flikajo in delajo katastrofo.:nonono:

Medved Pu
30.12.2006, 11:39
1.-Magistrat je mikrokozmos, vladne službe in ministrstva pa zelo makro kozmos...
2.-Ob vsaki menjavi kakega nesposobneža v vladnih službah je bilo pravcato medijsko divjanje-kadrovski tsunami, nedolžne jedo!!!!
3.-Ko pa je Janković izvedel v sekundi še preden se je usedel čistko tisočletja v stilu absolutnega cesarja, pa še miš ni prdnila, tako se ga mediji bojijo, ali pa navijajo zanj!!!:veryevil:
Po 20 000EU za en špil na Prešercu za njegove tuje bende, ki mu špilajo na njegovih feštah, bo zelo popravilo kanalizacijo in infrastrukturo, to da vsak dan pride tja in razglasi podaljšanje špila čez uro, ki je v pogodbi in mestnih odlokih, pa pove o avtarkičnem gledanju in požvižgu ZJ na vse, marsikaj.
Sposobna ekipa?????
Že na prvi seji je njegova desna roka, arhitekt zaspal in je spal tudi, ko je govoril ZJ!!!!
Vodenje mesta v Alfa stanju torej:veryevil: :veryevil: :veryevil: :veryevil:
Kakih drugih rezultatov razen mastno plačanega spanja na seji in metanja občinskega denarja za hrvaške estradnike čez okno, oblastnega razgrajanja v centru in kršenja odlokov za samopromocijo še ni videti..
Je pa pobožal par otročičev po bučkah in talal avtograme kot Severina, to pa je novost...:veryevil: :veryevil: :veryevil: :xmas:
Rec mu za avtogram, dokler mu kdo ne prišepne, da župani ne talajo avtogramov, še bolje, vzemi bianco ček in ga prosi za avtogram...:) :) :) ....

DrOnyx
30.12.2006, 13:42
Šala dneva predsedniškega kandidata sir. dr. onyxa:

Pride janez Janša po smrti pred Boga in Bog mu zaupno reče:
VI STE PA KOMUNISTE PREGANJAL?:O :O :O

janez janša malo razmisli in odvrne:
DA, DA, VEČ KOT 15 LET.:rolling: :rolling: :rolling:

Bog pa odvrne z resnim glasom in mrkim pogledom:
PA VI VESTE, DA SEM JAZ UTOPIČNI SOCIALIST?:mad: :mad: :mad:

janez janša se takrat prvič ustraši, začne mencati in se potiti potem pa reče
SAJ JAZ SEM BIL TUDI V PARTIJI, PA TUDI KOMUNISTOV NISEM NIKDAR ZARES PREGANJAL.:shy: :shy: :shy:

Potem pa Bog reče:
Gospod Janša, vi ste pa težak problem. Bom še HUDIČA poklical, pa bova skupaj priredila poslovilno zabavo.:P :P :P

Sponzor šale dneva je:
Podmladek NONEKLATURE

Tole pa resno:
Medtem ko naš premier v Avstraliji živi v smrtnem grehu in monsinior Rode ne reče ničesar mu je v domovini NOMENKLATURA skoraj naredila

BARVNEGA VALATA

:clown: :clown: :clown: :D

DrOnyx
30.12.2006, 13:50
Zame je ena redkih svetlih točk vladavine janeza janše ta, da se umazan denar od prodaje orožja za gotovino v času Balkanskih vojn in tudi embarga na trgovanjem, ki je veljal za tako imenovani ostali svet, po poročanju moje tajne službe (Sektor 22 imenovan BLACK MAMBA :veryevil: :veryevil: :veryevil: ) vrača nazaj v Slovenijo in na borzo, oziroma dobro stoječa podjetja, ki jih je NEOKLATURA (parodija na faliranega odrešenika NEA iz MATRIXa in NOMENKLATURO iz sanj janeza janše) že očistila stare nomenklature.

Upam da tuji preiskovalni organi budno spremljajo finančne transakcije na njihovih bankah in da bodo nekoč, tako kot je to storila CIA v primeru bivše Jugoslavije, pokazali zanimive dokumente in pročila. Naj se vsaj zanamci rolajo po tleh od smeha, kako naivni so bili davkoplačevalci na začetku tretjega tisočletja v podalpski švici.

ČESTITAMO:2thumbs:

Mnogi mmenijo, da je škoda, ker janez janša ni sprejel ponudbe doktor Onyxa in ga posla v Bahrain za ambasadorja dobre volje. Če je lahko zagotovil dobre službe njegovi najožji ekipi iz časov, ko je bil še minister za obrambo in vsem ostalim zaslužnim za njegov polom v letih od 2004 do 2008, bi nenazadnje lahko požrl tudi to kost in se preprečil osmešiti. V Bahrainu se sigurno ne bi ukvarjal z nekim Balkanskim premierom, ki je vrgel na finto nekaj naivnih homijev.

Opomba:
Sponzor tega prispevka je bivši obrambni minister, ki so mu sodelavci nastavili prevaro z stanovanjem in je letel direktno v milnico doktor Stojana PRESS

Pod opombo
Natega z stanovanjem nesrečnemu ministru še danes med homiji iz hooda velja za referenčni primer, kako se pravilno in neboleče odstrani obrambnega ministra. Metoda pa ni primerna za tako imenovane trigger happy homie, ker nekako ni tistega pravega ŽMOHTA.

DrOnyx
30.12.2006, 13:55
JANKEY ALPHA NOVEMBER ECHO ZULU this is OSCAR NOVEMBER YANKEE X-RAY

Radar is now in TWS ( TRACK WHILE SCAN) mode.

Za diplomante šole za obramboslovje še razlaga:
Stari radarji v bojnih letalih so imeli to slabost, da je bilo potrebno iz načina pregleda preklopiti na način spremljanja ene same tarče, kar je praktično pomenilo, da je pilot lahko napadel eno samo tarčo.

Novejši radarji so to slabost odpravili, tako da lahko simultano spremljajo več tarč, kar pa običajno plačajo z tem, da se zoža kot, ki ga lahko radar skenira. Na ta način je sevda možno, da je hkrati napadenih več tarč (recimo Drnovšek in Jašna ter predsedniški protikandidati Petrle, Barbika, Mrki in še kdo, kii bo zbral pogum in preiskusil srečo proti protikandidatu dr. Onyxu).

Sicer se radar v nosu letala uporablja na sodobnih bojnih stroji zato, da se odkrije tarče na večje razdalje, potem pa iamjo projektili vrste AIM 120 AMRAAM vgrajen v konici lasten radar manjšega dosega, ki omogoča potem napade vrste

FIRE AND FORGET

NOMENKLATURA bo upam to razumela pravilno kot

FOX THREE
(rocket launched with pasta al Dante Alighieri)

http://www.aeroflight.co.uk/types/usa/lockheed_martin/f-16/f16_10.jpg
(za tiste, ki so obramboslovje študirali že pred časom pomeni FOX THREE, da je nasprotnikovo letalo praktično že GOOD KILL:veryevil: :veryevil: :veryevil: :2thumbs: )

V taboru NOMENKLATURE pa že sveti

CODE RED
ker imajo tako imenovan RED STAR DOWN. Repeat, RED Star is going down, is going down. Is down. SHIT. We have situation.

Pa tako sem jih opozarjala. A ne zaleže.

:veryevil: :veryevil: :veryevil:

Pod črto:
Ko je dr. Onyx izstrelil AIM 120 je v kokpitu premiera besno utripala žarnica pod napisom TWS (Threat Warning System), ki je bil prilepljen čez nek napis v cirilici.

Ker je premier vedel, da rdeča lučka vedno pomeni nevarnost je nagonsko aktiviral stikalo pod napisom CHAFF, ki je prekrival napis v cirilici (METALNE MRVICE PROTIV RAKETA). Kljub temu je zgolj nekaj sekund po opozorilo njegovo letalo zadela AIM 120 v rit in je premier vedel, da je čas za tako imenovani EJECTULATION HANDLE (http://www.youtube.com/watch?v=jaWNj-ZkADY):

Ko ga je posebna enota obrambnega ministrtsva locirala in rešila je takoj zahteval obrambnega ministra in ga nadrl, kakšno sranje to kupuje. Obrambni minister pa ga je opozoril, da ima v letalu dva gumba in sicer CHAFF in FLARE. Ker je raketa bila infrardeče vodena je pravo stikalo FLARE in ne CHAFF.

Potem pa se premier razburi:

KAKO PA NAJ VEM KAKO JE VODENA RAKETA, ČE NIMAM VZVRATNEGA OGLEDALA?

Ekskluzivni posnetki Premiera (http://www.youtube.com/watch?v=e2_kYrLKwZI) med begom pred podmladkom NOMENKLATURE (zvočna podlaga je v originalu Od višin se zvrti):

Premier je tu igral na taktiko, da na minimalni višini (ground level oziroma športna dvorana PODEN) niso možni napadi vrste FOX THREE, ker se mora sovražnik ukvarjati z letom in ne z sistemom za lansiranje rakete. Janez janša je pozabil, da slej ko prej ti zmanjka goriva in moraš NAZAJ V ZRAK. LOL.

Ali so posnetki nastali na obalah Avstralije zaradi slabših posnetkov moj Sektor 22 še ni uspel ugotoviti. POZOR. Posnetki niso fotomontaža.

DrOnyx
30.12.2006, 13:58
Vsak Premier bi moral imeti smisel za HUMOR.:approve:

DrOnyx
30.12.2006, 19:30
V katerem razredu se pri vas učite latinski rek:

VOX POPULI, VOX DEI?

:2thumbs:

Mad Gandhi
31.12.2006, 08:56
V katerem razredu se pri vas učite latinski rek:

VOX POPULI, VOX DEI?

Dr. Tole je pa ena taka lepa pravljica.:2thumbs:

Sicer pa - a je našemu Jašni trip na Dolenjsko (down under) plačal prijatelj Lajo?

Medved Pu
31.12.2006, 11:08
Delujoč Polis je osnova demokracije, uničenje funkcije polisov in nora centralizacija sta razgradila možnosti, da bi Slovenec demokracijo dojel kot nekaj v čemu je udeležen...
Tako še kar pada petolizno na kolena pred avtarkičnimi vladarji tipa Janković, ki vsak dan na Prešernovem trgu osebno naštima potenciometre za jakost zvoka na mešalni mizi, potem pa se gre samopromocijo pod odrom in na odru !!!!!!
Nek se vidi, ko je gazda, kdo pa hlapec!!!!:)

Konfucij
31.12.2006, 13:04
Master and Servant - Depeche Mode:D

DrOnyx
01.01.2007, 16:14
PRVA ŠALA Z LETNICO 2007 PREDSEDNIŠKEGA KANDIDATA IN MORONA DR. ONYXA NA RAČUN PREMIERA:

Ker je nomenklatura janeza janšo zbadala, da lahko Petrol uspešno vodi tudi napihljiva sex lutka se janez janša razjezi, gre v najbližji sex shop in kupi napihljivo sex lutko z službeno bančno kartico.

Potem odbrzi v 14. nadstropje poslovne zgradbe, ter zamenja Križan-ovskega z napihljivo sex lutko.

Čez pol leta finančno poročilo pokaže, da se je dobiček zaradi izrednih prihodkov iz naslova davčnih spodbud države malim in srednjim podjetjem ter neizplačane plače in otroških dodatkov predsedniku uprave zvišal za 10% nominalno.

Janša je nad rezultatom poslovanja skrajno navdušen in ponovno odbrzi v sex shop.

Tokrat z službeno bančno kartico pokupi celotno zalogo napihljivih sex lutk. Odloči se modro in zamenja čez noč celotno srednjo upravljalsko strukturo v Petrolu z napihljivimi lutkami iz sex shopa. Temu se v žargonu reče VERTIKALNO NIŽANJE STROŠKOV POSLOVANJA (ekonomist dr. Damjan bi morda temu rekel napačno latinsko numus est verticalis causalus).

Čez pol leta ga paničen zopet pokliče finančni minister, češ da je dobil na mizo STROGO ZAUPNO poslovno poročilo Petrola in da je zadeva katastrofalna, saj je tik pred blokado tekočega računa. Finančni minister mu potem nalije čistega vina:

JANEZ, SEM TI REKU DA SO DELAVCI VEDNO NAJVEČJI PROBLEM!

DRUGA ŠALA Z LETNICO 2007 PREDSEDNIŠKEGA KANDIDATA IN MORONA DR. ONYXA NA RAČUN PREMIERA:

janez oborožen z znanjem pokliče dobavitelja napihljivih sex lutk iz Taiwana ter pokupi celotno zalogo lutk vključno z starejšimi modeli iz 60 let prejšnjega stoletja.

Tokrat se loti optimizacije poslovanja Mercatorja po obratni metodi VERTIKALNO NIŽANJE STROŠKOV POSLOVANJA, ne ponovi napake iz Petrola ter začne z optimizaciji delavcev, ki so se izkazali za največji problem že v primeru Petrol. Polletnega poročila tokrat ni bilo več. Stečajni postopek se je končal mnogo pred rokom za oddajo rezultatov poslovanja. LOL PRESS

Sponzor prve novoletne šale je:
Podmladek NOMENKLATURE

Druga novoletna šala je gratis v kompletu, plačaš tri, dobiš dve.

Doktor Onyx je predsedniški kandidat.

DrOnyx
01.01.2007, 16:16
Babica od znanca se je zelo bala janeza janše zaradi sina, ki je bil še v prejšnih časih funkcionar zsms in strokovnjak za napačno Marxovo teorijo enakih želodcev, ki vedno pade zaradi različnih RIti (v prevodu ASSHOLES).

Potem sem ji pa pokazal tole nit in ji dejal, da smo lahko veseli, ker ima naš premier tak smisel za humor.

Babica nit prebere, potem pa reče:

KAKŠEN SMISEL ZA HUMOR? SAJ SE TU SAMO DRUGI NORCA DELAJO IZ NJEGA?

Jaz pa ji modro odvrnem:

JA, SAMO FORE SO PA NJEGOVE.

Sponzor šale je:
SO volilci in vinilke (LPjevke), nad katerimi NEOKLATURA izvaja

MOBING
NESPOLNI ODNOS NEPOSREDNO V GLAVO
BREZ PENETRACIJE.
Vir. Webstar Dictionary Ltd

:rolling: :rolling: :rolling:

Prijateljici od sina babičine hčerke sem žele razložiti poanto mojega slogana, z katerim želim dati moji predsedniški kampaniji nekoliko revovulacijarnegaa podtona

Dr. Onyx for PRESIDENT
REVOLUTION IS CUMING

Pol ure sem se trudil, da bo dojela šalo, POTEM JO JE PA POJEDLA.

intervju z predsedniškim kandidatom Doktor Onyxom:

Dr. Onyx, zakaj ste se odločili za kandidaturo do predsednika?
Mislim da sem sedaj dokončno dozorel za politični samomor in bi rad zbral 500.000 glasov.

Kaj pa boste potem z glasovi?
Prodal jih bom Peterletu za 800.000 SIT in informacijo, da sem prodal glasove Petrletu bom prodal še Pahorju za 400.000 SIT, ki jo lahko potem nese na Direkt in postane nesporni predsednik republlike za na Erjavčevo.

Doktor Onyx je še vedno predsedniški kandidat.:D :D :D

DrOnyx
01.01.2007, 16:18
Volilci so me opozorili, da sem med izvajanjem moje TEME naredil napako. Janez janša ne uporablja več učbenikov iz komunizma, ampak naj bi celo uporabljal nekaj stoletji starejše učbenike kitajskega vojskovodje dr. SUN TZU JA, seveda prirejene za sodoben čas in dopolnjene z novimi spoznanji na področju teorije vojskovanja

THE ART OF WAR FOR DUMMIES
(primerno za otroke od 6 do 10 let)

Seveda je pa naravnost smešno, če janez janša misli, da lahko potolče NOMENKLATURO z učbeniki, ki so namenjeni mlajši poopulaciji in ko je na drugi strani jasno, da se NOMENKLATURA poslužuje najbolj umazanih trikov iz mnogo kasnejšega obdobja.

Osnovna natega je ta, da je NOMENKLATURA v prvih dveh letih spopadov z tako imenovano levo DESNICO , žrtvovala nekaj svojih kmetov na šahovnici zato, da janez janša misli, da je njen poraz dokončen in da je prišlo do razkola na strani nasprotnika. To, da je ta razkol in navidezna nemoč dejansko režirana s strani najboljših strategov LEVE levice, v slikanici dr. Sun Tzu Ja ni bilo zaslediti.

DrOnyx
01.01.2007, 16:19
Nekateri starejši volilci in volilke z alzhaimerjevo boleznijo so me opozorili, da zaradi zdravstvenih težav zelo težko sledijo vsem PREMIKOM na slovenski politični sceni. Za njih in ostale, ki sodite v rizično skupino pa daruje predsedniški kandidat dr. Onyx sledečo razlago.

Sodobni postkomunistični sistemi, ki so napadli z transformacijo sistema navidezne enakosti v sistem prave nenakosti, temeljijo na zelo dodelani taktiki spretne pozicijske igre, ki ima za nalogo, da glasovalni stroj, ki odloča vsake štiri leta o zmagovalcih prepriča, da so vredni ponovnega zaupanja in da jim gre dobro (to prodajo sicer kot bolj volilčevim ušesom všečno, da gre NAM dobro ha, ha, ha).

Glavni igralci te pozicijske igre so tako:

POZICIJA – ti bi radi še en mandat

OPOZICIJA – ti bi radi zopet en mandat

VELIKA PODJETJA V DRŽAVNI LASTI – ti so ključni dejavnik igre, ker prispevajo večino denarja v dobrodelni sklad POZICIJI, v katerem je pa izjemno pomemben vir grozdnega sladkorčka tudi ljubkovalno imenovana slaščica OGLAŠEVALSKI KOLAČ

MEDIJI – ti so mokre sanje vsake POZICIJE, ker radi jedo tako imenovan OGLAŠEVALSKI KOLAČ in je ta slaščica dejansko njihova šibka točka. Ker MEDIJI z svojimi sofisticiranimi napravami DALJINSKEGA UPRAVLJANJA lahko vplivajo na holinergične in solinergične poti frontalnega ražnja razmišljujočega volilca (za tiste, ki še niso p.h.d. - vplivajo preprosto na razmišljanje volilca in mu vsiljujejo mnenje na daljavo, ki se še ne šteje za težjo obliko duševne motnje) je vsaki razgledani POZICIJI jasno, da brez medijev zmage na volitvah NE MORE BITI, ker volilci privzeto ne marajo POZICIJE, ki jih vedno vleče za nos.

VOLILEC – ta dejansko v trdi obliki demokracije navidezno vpliva na volilni rezultat vsake štiri leta, vendar sem ga navedel na koncu, ker dejansko NIMA POJMA O NIČEMER ter deluje skrajno zmedeno.

Ob poznavanju glavnih igralcev je spoštovani moji volilci in vinilke, tudi tistim, ki še niso prelistali SLIKANICE dr. Sun Tzu Ja THE ART OF WAR FOR DUMMIES, jasno, kako je potekala pozicijska igra janeza janša zadnje dve leti. Prav je, da jo čez štiri leta ustrezno nadgradimo.

DrOnyx
01.01.2007, 16:20
Tole je pa zopet resno:
V življenju me je bilo na smrt strah samo dvakrat in ena takšna izkušnja sega v začetek 90 let, ko se je začela tako imenovana vojna za slovenijo, oziroma ONI KAO DA SE ODCEPE, A MI KAO DA NE DAMO, kot je to lepo opisal prestrašen vojak JLA, golobradi mladenič na pobočju Kočevskega gozda v kamero TV YUTEL (Vem dr. Madgandhi in ostala šesta uprava, da so obstajali dokumenti o trdi in mehki varjanti, samo dr. Onyx pravi sledeče: JAVNO DOSTOPEN TAJNI DOKUMENT JE LAHKO TAKTIČNA PREDNOST, SAMO POTEM MORA BITI PA LAŽEN – beri prosrbski vrh JLA je pom mojem želel samo čim prej iz slovenije in to na način, ki ne bi izgledal patetično, ker pač nismo bili del scenarija Velike Srbije – samo to lahko pojasni amatersko obnašanje JLA).

Takrat smo vsi na trnih spremljali TV in ko se je začelo zares in je janez janša nastopil pred kamerami v maskirni uniformi in smešno kapo šilkarico ter deloval na smrt prestrašeno, je še mene postalo tako strah, da sem delal zaloge vode v kleti.

Potem me pokliče še nek homie iz hooda, star znanec in mi prosi, če pridem na zbirno mesto, ker potrebujejo kao živo silo za upor proti golobradim in prestrašenim maminim sinčkom JLA (ja vem, kasneje so prišli mamini sinčki iz Niša, ki so se pretvarjali da so specialci LOL, HALO, ste videli prave specialce na delu – pravi specialci imajo ponavadi razmerje mrtvih 1: 100 ali še več v svojo korist naspram enotam kot so takratna TO, da so prišli pa opaziš samo po velikem porastu mrtve žive sile čez noč zaradi uporabe nightvision googles).

Ker nekaj akcije nikoli ne škodi očeta prosim, da me odpelje na dogovorjen kraj. Na smrt strah me pa postane, ko zagledam pred nekim podvozom sošolca iz osnovne šole, ki je ponavljal že 5 razred osnovne šole. Stoji oblečen v uniformo, z puško, ki jo nisem znal identificirati, šlo pa je za nek model iz prve ali druge svetovne vojne, seveda o kakšni vsaj polavtomatiki ni bilo govora. Model je imel, da bo mera polna, nastavljeno sredi cesta še PROTITANKOVSKO MINO. Jaz pa mu rečem:

KAJ PA TI TU DELAŠ?
On pa odvrne:
BLOKIRAM PREMIK TANKOVSKE ENOTE.

Takrat me je drugič postalo NA SMRT STRAH.

In sem se obrnil nazaj domov (kot rečeno sem vojsko služil v JLA in niti ne bi mogel streljati na golobrade mamine sinčke, ki so študirali samo o tem, kako jih bo po nekaj mesecih obiskala Jagodinka in bosta skupaj prespala v hotelu. Tega janez janša ne more razumeti, ker o tem učbeniki obramboslovja niso veliko pisali LOL.

Zato še vedno trdim, da jedro vsake resne vojske morajo biti homoseksualne profesionalke ženskega spola, ki jih je sovražniku škoda pobijati, ker ne vedo, da so homoseksualke. One pa ne mislijo enako in to je taktična prednost.

Upam da karel Erjavec tega ne bere, ker sicer .... (Max Modic upam da tega ne bere, ker sicer ....)

Vem volilci in volike me lahko imajo za revo in izdajalca, samo ko bi vi videli tisto puško mojega sošolca. Kaj pa naj bi s tem proti tanku? Še samomora ne moreš narediti, ker je bila cev predolga.

DrOnyx
01.01.2007, 21:03
Kdaj se vrne premier iz Avstralije? Faust ali Goody, tole bi bilo potrebno pobrisat, da premier ne bo hud.

Kot je dr. Žerdin lepo zapisal umetnost driblanja ni v virtuuoznosti, ampak v tem, da se pravočasno ustaviš in oddaš žogo.

Ker vem, da se premier rad razjezi, če ljudje ne razmišljajo pravilno smo se z mojimi hoodi iz hoda dogovorili, da če bo poklicala agentka, ki meri vox populi smo vsi zapremiera in podpiramo Vlado, tako da bo rezultat vedno čez 50%. Ni hujšega kot gledati jeznega premiera.

;)

DrOnyx
03.01.2007, 15:39
Kdaj se vrne premier iz Avstralije? Faust ali Goody, tole bi bilo potrebno pobrisat, da premier ne bo hud.

Kot je dr. Žerdin lepo zapisal umetnost driblanja ni v virtuoznosti, ampak v tem, da se pravočasno ustaviš in oddaš žogo.

Ker vem, da se premier rad razjezi, če ljudje ne razmišljajo pravilno smo se z mojimi hoodi iz hoda dogovorili, da če bo poklicala agentka, ki meri vox populi smo vsi zapremiera in podpiramo Vlado, tako da bo rezultat vedno čez 50%. Ni hujšega kot gledati jeznega premiera.

;)
Bratje in sestre!

Naš plonklistek, ki nam je v pomoč, če pokličejo vox populi merilci je sledeč:

ALI VLADA DELA DOBRO: DA
ALI PODPIRATE PREMIERA JANŠO: DA
BI PONOVNO VOLILI VLADO PREMIERA JANŠE: DA
ŽIVITE BOLJE KOT PRED DVEMA LETOMA: DA
ALI PREMIER DELA DOBRO: DA
PODPIRATE MINISTRA DROBNIČA: NE VEČ

Danes sem doživel osebni šok in skoraj ARITMIJO, ko dobimo zadnjo številko Nedeljskega dnevnika v nabiralnik, kjer NOMENKLATURA silovito udarila po Janezu Janši in v nekakšnem kolažu prispevkov iz začetka 90 let in trgovine z orožjem navrgla celo kopico ključnih dogodkov in ljudi. Poznavalci razmer seveda v tem vidijo jasen prstni odtis nomenklature, ki je očitno nekaj časa počakala, sedaj pa udarila z težkimi topovi tam, kjer nasprotnik nima obrambe in lahko samo opazuje.

Sam sem že pred časom na forumu pisal, kako nevarno je izbirati predsednike in politike, ki imajo veliko masla na glavi in po možnosti so to maslo poslikali še tuji obveščevalci, ali pa si obremenilne dokaze preprosto kupili za denar. Sevda v takem primer se lahko vedno bojimo, da se obiski v tujin, ki naj bi bili prijateljski, sprevržejo v mučno izsiljevanje v posebni sobi z projektorjem in računalnikom. Žrtev je po kakšni uri običajno vsa potna in takrat je že MAT za davkoplačevalce.

Mnogi bratje in sestre me sprašujejo, zakaj je za mojega STRICA v NEBESIH (jaz sem mu nečak), trgovanje z orožjem tak SMRTBNI GRE, ki ga Nebeško pravosodje tako hudo obsodi.

In tu je maša Dr. Onyxa:
Če bratu ali sestri podarite ribiško palico, ste bratu brat, ribi pa morilec.

Če bratu prodate orožje, ki se uporabi za morijo brata na brata, kar ej primer zadnje Balkanske orgije, JE NA VSAKEM TRUPLU, VSAKI RANI, VSAKEM RAZMRCVARJENEM TRUPLU TUDI VAŠ

PRSTNI ODTIS

AHA!

Nebeško pravosodje JE POČASNO, A TEMELJITO. Samo tega v cerkvah žal ne učijo, ker ne priznavaj, da je Bog dobil NEČAKA.

http://www.partner.dn.ua/rep/films2/big/2059.jpg

Meni je to čisto COOOOOL!:D ;)

Je pa res, da so verjetno eni najbolj nevarnih ljudi (trigger happy nevarnih) v tej državi prav trgovci z orožjem, ki običajno nimajo vesti in so obsojeni vnaprej na Pogubo. Meni je tudi to čisto COOOOL!:veryevil: :veryevil: :veryevil:

Seveda vsega tega napisanega podmladek SDS ne more razumeti, ker ne pozna ljudi, ki so INNER CIRCLE Janeza Janše in od kje so prišli ter kaj so prej počeli. Če jaz prav razumem Janez Janša uporablja SDS samo zato, da ima COVER UP za ostale posle, ki so prioriteta. Kaj bo z SDS in bratom NSI pa nikogar več ne zanima.

DrOnyx
03.01.2007, 15:48
Kako ZELOOOOOOO umazano igro igrajo ti ljudje pa samo primer:

PEDIATRIČAN KLINIKA:

Dogovori, medvedki, razpis, kazenska ovadba, tožba, razpis, dogovori, dobrodelni koncerti, pa spet medvetki, pa nova kazenska ovadba, medvedki, razpis .....

http://www.homespy.com/images/teddybear.jpg

OČETNJAVA oziroma PATRIA

Izbira, razpis, izbira drugič, POGAJANJA O POVIŠANJU CENE, pogodba. PIKA. Neznosna lahkost bivanja premiera Janeza Janše

http://www.defesanet.com.br/laad2005/imagens/patria.jpg

SAMO V ČEM JE FORA:
Orožarski posli vedno poznajo PROVIZIJE in večina držav ima zakonodajo, po kateri se ti posli odviajo SKRITI PRED OČEM JAVNOSTI in neumnimi vprašanji novinarjev.:rolling: :rolling: :rolling: ;)

Moj Oče v PEKLU pa ČAKA.:veryevil: :veryevil: :veryevil:

HELLFIRE (http://www.youtube.com/watch?v=nRK8DFfbYt0&mode=related&search=)

Posnetek prikazuje lansirano raketo vrste HELLFIRE. Kaj to naredi z posadko v OČETNJAVI ne bom govoril, ker se jim običajno stopijo od vročine tudi oči. Podobna raketa je tudi raketa AGM 65 oziroma MAVERICK:

http://www.militaryfactory.com/munitions/imgs/agm65.jpg

Žal tudi ta raketa z infrardečim, laserskim ali TV vodenjem ko zadene OČETNJAVO, POSADKI SKURI OČI IN OD NJE OSTANJEO SAMO ZOOGLENELA TRUPLA.

Tisti, ki dobivajo pri takih poslih provizije OBIČAJNO NISO ISTI, KI NA BOJIŠČU PREIZKUSIJO MOČ PEKLENSKEGA OGNJA.:approve:

Janez Janša tega nikdar ne bo mogle razumeti. Samo Janez Janša. DOBER STRATEG SE UČI IZ UČBENIKOV SVOJEGA NASPROTNIKA. TAKO NE SAMO DA POZNA NJEGOVO TAKTIKO, POZNA TUDI NJEGOVE HIBE.:rolling: :rolling: :rolling: :D :D :D :O :O :O :shy: :shy: :shy:

Dr. onyx Il candidado de la presedencia del Republic Slovenia. (to je fora na Latin America)

zlato
04.01.2007, 07:10
Samo to potrebujemo, da dozorimo kot ljudje ne pa drhal

Sedanja vlada se samo izgovarja, da je za vse kriva prejšnja vlada, kaj pa je storila da bi bilo drugače samo izgovori in nedelo ne bo prineslo dobrih sadov. VLADA SE OBNAŠA KOT NEDONOSENČEK KI JE NEBOGLJEN NIMA NE AVTORITETE NE VIZIJE, MORDA ZA ELITO. KAJ PA OSTALI MI NISMO DRŽAVLJANI TE DRŽAVE. NEMOREJO MI REČI DA JE ZATO KRIVA PREJŠNJA VLADA, DA SO LJUDJE PREGLEDOVALI POLICIJO, TO JE LAHKO SAMO PRI NAS IN NIKJER DRUGJE. GOSPOD NOTRANJI MINISTER SE NIČ NE VPRAŠATE ZAKAJ JE PRIŠLO DO TEGA DA TISTI KI BI MORALI DELATI RED IN MIR IN SO ZA TO PLAČANI SO ODPOVEDALI NA CELOTNI ČRTI. Če je po vaše to demokracija pa naj bo samo ne vem kam nas bo to pripeljalo.

zlato
05.01.2007, 07:15
Je zmanjkalo besed, no kje ste zdaj tisti,ki imate toliko dobrega za povedati o naši vladi in njenem predsedniku.

DrOnyx
05.01.2007, 12:56
EVO NADALJEVANJE:

Janševi MAGi LUSTRIRALI Staričevo.

Predsedniški kandidat se tokrat zopet po dolgem, dolgem času spozabi in kupi revijo Mag (kot kandidat moram slediti vse časopise, kar tudi precej stane minister doktor Virant). Da ne bo pomote spoštovani urednik, sem včasih revijo kupoval, se nasmihal paranoičnim prispevkom o skorupmiranih LDSovcih, ki harajo po deželi in upal, da bo revija nekoč uspela se otresti ozke politične usmerjenosti in postala nekakšen domači Stern ali Spiegl. Vem, naivnost, a taki smo predsedniški kandidati.Upaš do bridkega konca.

No v tej številki pa je BISER MED BISERI v trgovini z umetnim kitajskim porcelanom članek nekega starejšega gospoda Blažica, ki je SILOVITO IN BREZ ZAVOR (tu sledi tožba, ker je nekdo uporabil MOJE BESEDE) napadel novinarko RTV SLO Staričevo, češ da se je grdo vedla do premiera, ker je krilila z rokami in postavljala neprijetna vprašanja premieru Vlade, ki je dosegla IZJEMNO GOSPODARSKO RAST (cool, moja plača se NIŽA dr. Virant PRESS), je IZJEMNA in BLESTI na vseh področjih, A TI, TI ZLOBNA STARIČEVA se spravi na Ambrus, kadrovski cunami, izbrisani, policijski sindikat, privatizacija zdravstva in tako naprej. TI, TI ZLOBNA STARIČEVA je bila celo bolj ostra kot na TV POPru Slakov Uroš, pa čeprav je RTV sedaj domnevno že Vladna TV in bi moral Možina vendarle že obračunati z novinarji iz tako imenovane NOMENKLATURE.

Res pa avtor prizna, da mu je prišlo na ušeso informacija, da naj bi TV dala Staričevo v oddajo in ETER zato, da ne bi gledalci z IQ nad 50 bili paranojični, da Janša v eter spušča samo provladne novinarje.

Članek je sicer napisan kot šolski primer tako imenovanega političnega umora oziroma linča novinarke Staričeve, čeprav glede na revijo ter njen doseg služi zgolj kot učno gradivo, kako so novinarji delovali v prejšnjem, komunističnem sistemu in kako grdo izgleda takšen politični pamflet.

Da bo predsedniški kandidat objektiven moram povedati, da si oddaje nisem ogledal, se pa spomnim, da tudi v svinčenih časih LDS državna RTV ni bila povsem nemilostna do politične elite in se to ni kazalo kot nek hud problem. Pač težave so, premier pa se mora na probleme odzvati, govoriti samo o delovnih zmagah, visoki gospodarski rasti in sanjskih uspehih, pri čemer povprečni ljudje tega nikjer ne vidijo je NESMISEL in to smo že videli 45 let na 15 let podlage.

Kako bizaren je ta članek pa samo stavek vzet iz članka:

Da bomo priča prizoru, kakršnega na naši nacionalki že dolgo čakamo, namreč miren,recimo kar normalen dvogovor, ki ga bo na strani spraševalca narekoval namen, zvedeti od ZNAMENITEGA SOGOVORNIKA (janeza janše op. Znamenitega Predsedniškega kandidata LOL) čim več državniško pomembnih zanimivosti ....
Avtor: Viktor Blažič:rolling: :rolling: :rolling:

Ambrus, cunamiji, privatizacija zdravstva so meni zanimivi, če gospodu, ki je politično izvedel linč nad Staričevo že niso in bi rad izvedel več zanimivosto o ZNAMENITEM SOGOVORNIKU LOL PRESS.

Spoštovani volilci in volilke predsedniškega kandidata. Prav je, da na take primer tudi javno opozorimo, ker tu jaz vidim predvsem pronicljiv pristisk na novinarko (nekakšen novinarski MOBING med brati in sestrami), ki pač verjetno ni ostala ravnodušna nad tem, zame v čisto udbaškem slogu napisanim pamfletkom.

Pod črto predsedniškega kandidata:
Glede velike gospodarske rasti je v poskomunizmu žal tako, da se ta odraža morda na upravljalskih strukturah in lastnikih kapitala, delavci pa od tega imajo bore malo, oziroma nič, oziroma se sindikati prepirajo ali bo povišanje plače 2 evra ali 1 evro in več za nagrade nadzornemu svetu LOL PRESS, ki ga v paradržavnih podjetjih večinoma sestavlja ZNAMENITI OSEBI lojalen in všečen kader, kar je tudi nenazadnje prav.

Meni kot državnemu uradniku in sedaj že domnevnemu predsedniškemu kandidatu se je plača v zadnjih dveh letih celo precej znižala zaradi banalnega razloga, ki ga je iznašel sovražnik državnih uradnikov številka ena, ki sedaj plačuje povračilo najcenejših potnih stroškov, tako da sedaj natega z avtobusno karto bi me lahko stala zaposlitve. Konkretno če sem prav pogledal gre za izpad dohodka cca. 30.000 SIT, kar pa je tudi nekaj. (seveda gre tu za politični populizem za širšo javnost, DOKTOR VIRANT PA SE NE ZAVEDA, DA BODO SEDAJ DRŽAVNI URADNIKI V SLUŽBI LAHKO SAMO TEDAJ, KO BO VOZIL NAJCENEJŠI VLAK ha, ha, ha – vsaka genialna ideja ima dve palici)

Gospodu Balažicu se opravičujem za nerazumevanje njegovega članka. Prebral sem ga dvakrat, ker skoraj nisem mogel verjet, da je to lahko nekdo napisal z letnico 2007. Pa je. Prisežem pri pokojnem Maršalu.

SPONZOR PRISPEVKA:
Sivi Panterji NOMENKLATURE

Ah, DAJTE NO. Dr. Onyx je kandidat za Erjavčevo.:veryevil:

DrOnyx
05.01.2007, 12:57
Neresnična šala moje volike:

Pride povsem statistično povprečna volilka do predsedniškega kandidata dr. Onyxa in mu reče: Posluši Onyx, ti pa imaš VELIKA JAJCA (latinsko il grande testicalis), da si upaš takole pisat o premieru, samo vprašanje če je tu notr tud kj vsebine. Potem sva se pa šla edn FUMARE MIO MACHIATINON in kaj hitro je ugotovila bistvo mojega slogana REVOLUTION IS CUMMING.

DrOnyx
05.01.2007, 12:58
Zame kot predsedniškega kandidata in „vernika“ janeza janše (copyrigh dr. [ime sem že pozabil] P. Damjan), kako lahko nekdo v dveh letih povsem igubi stik z tako imenovano volilno bazo in morda celo z realnostjo ter prične sanjati o umetnem otoku pred Izolo, katerega navdih sega v z Nafto bogati Dubai, zabaviščni park v Prekmurju, ki naj bi Gardaland spravil v rdeče številke, tako kot je Atlantis spravil na kolena slovenska zdravilišča, o velikih golf igriščih, kjer je navdih nekje na Mavriciusu, o velikih igralnicah po vzoru Las Vegasa in tretjega dela filma Boter ETC, ker je seznam tu dolg.

Zanimivo je, če pustimo ob strani neka povsem psihološka razmišljanja, da se vsi ti načrti berejo kot plansko gospodarstvo, kjer Vlada razmišlja o podjetniški iniciativi, njej blizu momci z novci, večinoma fantje zaslužni za osamosvajanje, ki so to potem bogato unovčili, pa naj to izpeljejo in financirajo, kjer bo zmanjkalo državnega denarja (LJUBLJANSKA VZPENJAČA PRESS). Če bi bili ti plani napisani kot humor v kakšni kolumni, bi se morda celo nasmehnil, tako se lahko samo primem za denarnico.

Problem izguba stika z realnostjo in volilno bazo, z katero komuniciraš samo še prek tebi podložnih medijev, je pa v tem, da ljudje čutijo, da ni več pravega ŽMOHTA, prave POZITIVNE ENERGIJE in visokega nivoja zavedanja med izbrancem ljudstva in volilno bazo.

IN TO LJUDI BEGA. In kadar so ljudje ZMEDENI, zmagujejo kandidati kot je dr. Onyx, ki znajo popihati tam, KJER NAJBOLJ PEČE.:approve:

DrOnyx
05.01.2007, 13:13
LEAD PURSUIT

BALKAN THEATRE - DONE RIGHT

Prokleti AMATERJI, SAMO TO LAHKO REČEM. PA ŠE BRANIT SE NE ZNAJO.

http://www.salthillairshow.com/f16/images/fighters_f16_3.jpg

DrOnyx
05.01.2007, 13:14
Če je po vaše to demokracija pa naj bo samo ne vem kam nas bo to pripeljalo.
POGUBO alias DOOM3.;)Šef sove si verjetno sedaj misli, bolje tega tipa imeti v Dubaju za veleposlanika kot na Erjavčevi za predsednika. MANJ KOLATERALNE ŠKODE.

Prvič je Bog poslal na zemljo svojega Sina, drugič raje nećaka. Manj kolateralne škode.
:veryevil: :veryevil:

Izbrisan
05.01.2007, 14:32
Ampak ti pa imaš monologe sam s sabo! Težko te je brati veš, ker samo ti pišeš. Jaz sem vesel, da je Janez Janša zmagal na volitvah, tudi zato da se je zamenjala oblast, pa da smo videli kaj ima za pokazat. Tudi sam sem malo razočaran, nad tem kar je pokazal in kaže, ampak problem ni v tem. Jaz sem naprej vedel, da Janša še ni prava rešitev. Je pot naprej, je pot v demokracijo, samo do demokracije je še zelo, zelo daleč. Torej problem je kako naprej! Kdo naj zmaga na naslednjih volitvah? Praktično razen Jelinčiča so že vsi bili tako ali drugače na oblasti, vsi so že pokazal kar imajo za pokazat. Vsak je le bolj jemal. Jelinčič pa itak hvala Bogu ne more biti, niti noče biti. Kje je alternativa? To nas more skrbet. Če smo preživeli komunizem, bomo tudi Janšo. Samo kako naprej?

DrOnyx
05.01.2007, 15:44
Danes sem govoril z nekom, ki ima teorijo, da je bil Ambrus dimna bomba zaradi debakla z evrom, ker pač evri za navadnega volilca niso noben plus, ampak podražitve in KRALJESTVO DROBIŽA.

Po mojem bi moral janša natisniti še bankovce za 1 in 2 evra, ker tako kot je sedaj ni primerno za bivško komunistično državo z povprečno OD 800 evrov. Na zahodu so centi drobiž vključno z kovanci za 1 in 2 evra, ki jih daš kot napitnino.

Sicer hvala za pozitivno energijo in visok nivo zavedanja.

Janševa vloga je bila verjetno primerna na začetku tranzicije, danes pa očitno z načinom mišljenja in dela sodi na smetišče zgodovine. Pa sem Drnovšku večkrat dejal, da snemajo skrito kamero in je naredil miselni preskok. Brat Janez pa ....:dontknow: :dontknow: :dontknow: (škoda:) )

Mora pa brat Janez gledati tudi na to, da ne bo miniral celotno desnico in jo poslal v opozicijo, ker si verjetno tega ne želimo.

DrOnyx
07.01.2007, 13:29
Predsedniški kandidat je za hip ujel novičko, da Premier še vedno ni zadovoljen z delom in uspehi tožilstva. Baje naj bi bila težava v tem, da kljub novi generalni državni tožilki VELIKE RIBE ŠE VEDNO NE PRIJEMLJEJO tako, kot bi to vsi skupaj pričakovali. Morda je težava v vabah in predvsem NAČINU RIBARJENJA, ali pa gre predvsem za globokomorske ribe, ki se jih z običajnimi površinskimi mrežami za lovljenje planktona, sardelic in giric preprosto sploh ne da doseči.

Preden zopet nastanje težave večjih razsežnosti naj samo namignem, da kakor šibko nakazuje Ustava Republike Slovenije, naj bi bilo domnevno tožilstvo sodna veja oblasti in ne tako kot recimo v nekaterih drugih državah del organov pregona.

Kot predsedniški kandidat se sicer zavzemam, da se to neumnost popravi in da postanejo kriminalistična policija, finančna policija in tožilstvo organ, ki deluje usklajeno pri ribarjenju in je sposoben odvreči tudi kakšno GLOBINSKO BOMBO, ki ljudem da občutek, da ribiči ne lovijo samo sardelic. Predvsem pa vodje teh organov v imeniku GSM aparata nimajo telefonskih številk premiera in obratno za KLICE V SILI.

Le tako, bratje in sestre, se je moč utopični ideji enakosti pred zakonom vsaj približati.

Revolution is cumming, bratje in sestre.:P :P :veryevil:

DrOnyx
07.01.2007, 13:33
Kako zelo copy/paste so si podobne bivše komunistične države vzhodnega bloka vključno z bivšo Yugoslavijo pa priča tale besedna zveza vzeta iz knjige World Desk reference za leto 2005:

The small wealthy elite is made up mainly of former COMMUNIST OFFICIALS, manly of whom have benefited from PRIVATIZATION or are members of President's clan.

Tako se konča prispevek, ki opisuje bivšo komunistično državo, ki pa bi bila lahko tudi Slovenija, ampak ni in je Kazahstan, ki ga je tako lepo predstavil svetovni javnosti Sasha baron Cohen v svoji komediji BORAT, ki se ji smeje celotni svet po kinodvoranah.

Seveda je Kazahstan zaradi bogatih naravnih resursov kot je nafta in nekoliko bolj karizmatičnega samodržca Potempkinova vas nekoliko drugačnega tipa, kot mala Slovenija, so pa vzporednice očitne, sploh če nam uspejo nekatere ideje, ki jih ima sedanji primer z umetnimi golimi otoki, igralnicami in lunaparki:

http://www.griven.com/imgevents/15-green-430.jpg-1051698116.jpg

Če sem nekoliko ambiciozen menim, da moramo tudi pri nas zgraditi umetno upravno središče po vzoru Astane ali Brazilije nekje na Ljubljanskem barju. Tako bi lahko povprečni IQ prebivalca Ljubljane dvignili vsaj za 20 odstotnih točk in naredili mesto bolj prijazno domačinom in ga razbremenili državnih uradnikov in politikov.

DrOnyx
07.01.2007, 13:34
Ker je sedanji premier Janez Janša v času več kot desetletnega vzpona na vrh oblasti večkrat uporabil povsem strokovne izraze kot so UDBOMAFIJA in NOMENKLATURA je prav, da v tej niti, ki niti ni bila zamišljena kot slavospev dobremu delu premiera, osvetlimo bistvo TRANZICIJE SISTEMA NAVIDEZNE ENAKOSTI V SISTEM PRAVE NEENAKOST.

Ključno za razumevanje tranzicije je dejstvo, da so imeli KOMUNISTI v rokah vse vzvode moči, kako bo tranzicija potekala in so si scenarij priredili lahko po lastnih željah in potrebah. Tako imenovani zahod temu ni nasprotoval, ker si je želel čim prej znebiti komunizma, ki je z svojo hladno vojno zaviral razvoj, na drugi strani pa so seveda videli v privatizaciji in spremembi sistema veliko poslovno priložnost, ki je bila bistveno večja, če so bili na odgovornih položajih SKORUMPIRANI BIVŠI KOMUNISTI, kot pa neke prave demokratične strukture, ki bi z logiko in odgovornostjo do prihodnosti izvedle postopno tranzicijo in vzpostavile resen, demokratičen sistem, kjer veljajo stroga pravila igre.

Tu velikega vpliva bivših komunističnih tajnih služb ne bom posebaj poudarjal, saj so bile te službe številčne, dobro obveščene o notranjepolitični situaciji in so seveda uslužbenci teh služb želeli tranzicijsko brezvladje kar se da dobro unovčiti (v zgodovini bo ta igra znan kot CASH THE CATCH – zgodovinska sramota je bila posneta, sram pa ni nikogar, ker tega občutka ti ljudje ne morejo poznati, ker jim to NI DANO).

Slovenska tranzicija je zaradi majhnosti države in prstnimi odtisi, ki so jih gospodarji tranzicije puščali brez sramu povsod, vključno z krvnimi madeži, ki so jih posnele skrite kamere leta 92, primerna za proučevanje in analizo odigrane PARTIJE oziroma sedaj že bolj znane kot Božanske tragedije, ki jo je Hudič snemal s skrito kamero neprestano in za novo lekcijo iz Zgodovine.

Osnovna človekova lastnost iz nabora SEDEM SMRTNIH GREHOV, ki je vodila pri delu gospodarje tranzicije, je bil seveda POHLEP. Komunisti so vedeli, da skupaj ustvarjena družbena lastnina ne more biti razdeljena pravično in ker je bila ustvarjena v sistemu, ki so ga sami upravljali desetletja seveda VEČINA PRIPADA NJIM.

Po zgledu kapitalizma jim je bilo jasno, da mora biti kapital za učinkovito upravljanje v rokah peščice, ostali so tako imenovana [CENENA] delovna sila, ki se jo lahko brez sramu izkorišča kolikor gre zato, da so dobički čim višji in da so podjetja uspešna za tiste, ki stavijo na borzi.

Tu velja omeniti znamenito misel Janeza Janše: GOSPODARSTVO DELUJE ČEDALJE BOLJE, NAM GRE ČEDALJE BOLJE.

Kar je seveda poznavalcem, ki se pogajajo za povečanje plač 1 ali 2 evro, čisti ČRNI HUMOR, dostojen UDBOMAFIJE IN NOMENKLATURE.

DrOnyx
07.01.2007, 13:34
Spregledani KOMUNISTI so tudi natančno poznali smisel igre MONOPOLY in so vedeli, da se da z ustreznim združevanjem podjetji, prikrito regulacijo trga s strani države in ostalimi spretnimi manevri dobro živeti (seveda to velja za 10% zmagovalcev tranzicije, da ne bo kdo preveč NAIVEN slovencelni, moja SRAMOTA), brez boja in pretiranih skrbi.

Tu seveda velja tudi poudariti, da nekatere panoge zaradi same narave poslovanja so preprosto priviligirane in v večin držav mokre sanje vladajočih. To velja recimo za naftna podjetja, energetski sektor, telekomunikacije, finance, komunala, javni transport vključujoč edina morska luka, delno pa tudi trgovina in seznam se še nadaljuje.

Tem podjetjem je bila v tranzicijskih državah posvečena VELIKA SKRB, da jih upravljajo pravi (NAŠI DOMAČI, DOMAČI:rolling: :rolling: :rolling: ) ljudje in da so ti ljudje Z POLITIKO KOMPATIBILNI.

Zaradi priviligiranega položaja so zaslužki v teh podjetjih veliki in so vse po vrsti uspešna (razen SŽ he, he), za njih pa je značilno, da jih lahko uspešno upravlja praktično kdorkoli ob pomoči manjšega števila sposobne srednje upravljalske strukture. Ostalo so večinoma pol ali nekvalificirana cenena delovna sila, ki pretovarja nafto, dela na blagajnah, priklaplja kable in nemške centrale ter podmazuje turbine za dr. Zagožna iz HSE. Ta kader je tu bistveno cenejši kot v razvitem zahodu, zato je zaradi tega strošek delovne sile tudi primerljivo nižji.

Kadar politiki želijo kazati NA SVOJO USPEŠNOST, vedno omenijo ta podjetja (ok, pivovaren nisem omenil, ker niso monopolisti pod državnim nadzorom, je pa njihov nekvalificiran delavec bistveno cenejši kot ekvivalent pri HAINEKENU in so dobički tudi solidni he, he...) in se tolčejo po prsih, kako DOBRO NAM GRE, hkrati pa so ta podjetja vključena v vse statistike, ki jih lahko umetno napihnejo, kadar je za to potreba.

Kar se tiče ostalega gospodarstva, ki ni priviligiran in recimo pod plaščem politike vsi poznamo Akrapovića in njegove svetovno znane IZPUHE, morda še SEAWAY in svetovno znane jadrnice ter Pipistrela z jadralnimi letali. To pa je grozljivo, ker samo nakazuje, kako šibak je inovativen in ustvarjalen del gospodarstva in ga vsi znamo našteti na pamet.

Ostali nepriviligiran gospodarski sektor se bori z zadnjimi močmi z konkurenco (recimo Mehano z Kitajci, ki izdelajo 90% igrač) na trgu, nekateri kot je Gorenje uspevajo z pomočjo tudi tujih oblikovalcev nekako držati stik z zahodnjaki, Revozu mora država dajati finančne inekcije, sicer bi Renault že odšel, nekoč močna lesna, obutvena, tekstilna, strojna in elektro industrija večinoma životari na rezervi, pozabljena od Vlade in vzklikov evforije NAM GRE DOBRO, ki so tako značilni za sedanjega premiera z vizijo prvega umetnega golega otoka pred Izolo.

Zdravilišča in ostali turizem so večinoma uspešen del gospodarstva, vendar tu velikih rezerv po mojem mnenju ni, ker Slovenija ima še vedno za večji del sveta pridih bivše komunistične dežele, kot ga je lepo prikazal Sasha Baron v svojem Kazahstanskem Boratu. Z očitnimi podražitvami storitvenega sektorja ob uvedbi evra, pa bomo postali verjetno še za stopničko nižje na konkurenčni lestvici.

Na koncu pa je tu še kmetijstvo, ki zaradi svojega obstaja drži visoke cene živliskih izdelkov (kdorkoli pozna tuje borze z živilskimi proizvodi ve, kako poceni je danes hrana), samo pa večinoma životari ob pomoči subvencij. Če bi ta vir usahnil in se povsem sprostijo meje pri nas ni od kmetijstva ničesar več.

Žal pa bi tako izginila še tista zadnja romantika, ko smo kot otroci hodili vsak večer po mleko k lokalnemu kmetu in si z zanimanjem ogledovali kravice in bikce v štali.

DrOnyx
07.01.2007, 13:35
Kar se tiče poklicev prihodnosti (to pridigo delujem zaradi vrhunskega šaljica doktor ZUPANA, ki mi deluje izjemno zmedeno, kot da ne bi živela v isti državi), je tu na prvem mestu vsekakor

PRAVO in to z naskokom. Pravniki so ljudje, ki postavljajo pravne okvire tej državi in državljanom in zato NI VRAG, DA ZNAJO NAJPREJ ZASE POSKRBETI, SAJ KOT VELEVA STARA MODROST, JE TUDI BOG SEBI NAJPREJ BRADO USTVARIL.

Kot je lepo povedal moj znanec pravnik z nekaj let izkušnjami, ki ni zelo ambiciozen, gre lahko za sodnika, ki zasluži minimalno 4000.000,00 SIT neto v žep, kdor pa je ambiciozen gre v odvetništvo, kjer celo uslužbenci v pravi prav[n]i pisarni dobijo lahko tudi današnjih 10.000 evrov na mesec, jasno in na roko.

Seveda to razkriva zakaj je tak naval na pravno fakulteto.

Velika fama vlada tudi okrog ekonomije, čeprav tu ni vse tako rožnato, ker sicer res peščica tako imenovanega zahodnega managmenta z individualno pogodbo lahko dobi na mesec tudi bivših 20.000.000,00 SIT, kar pa je poudarjam še enkrat izjema, ki se jo v statistiki zaradi objektivnosti sploh ne upošteva.

Medicina je veljala do nedavnega za podcenjeno stroko, tudi glede na vložek, ki je potreben za naziv specialista. Z privatizacijo se to sunkovito spreminja in zdravnik bo postal v nekaj letih poklic, ki lahko po zaslužkih dohiti pravno stroko.

Poklica zdravnika in pravnika sta sicer povsod po svetu najbolj cenjena in večinoma tudi glede zaslužka za dobre in najboljše v vrhu med poklici.

Glede računalništva vladajo sicer med mojimi homiji iz hooda neke nejasnosti, ali je to perspektivno ali ne. Jaz bi rekel tako, računalništvo kot se ga gremo pri nas ni zannost za fakulteto in gre bolj za obrt, KJER VELJA SAMO ZNANJE IN NE TOLIKO PAPIR (znanje pa je večinoma v knjigah, ki se kličejo zaradi debelosti vse po vrsti kar THE SQL BIBILE, THE FIREWALL BIBLE, THE LINUX BIBLE.... ). V teh poklicih se zahteva velik angažma zaposlenih, kot rečeno zaradi zahtevnosti tematike, tako da če realno žrtev deli mesečni prejemek z porabljenimi urami so ti ljudje lahko slabše plačani kot soboslikarji na črno.

Fakultete tehnične stroke kot je strojništvo, elektro, kemija, nuklearna fizika so veljale včasih za zelo zahtevane in v utopičnem socializmu tudi za cenjene. Danes je ta kader na trgu vreden drobiž, ker preprosto del gospodarstva, ki ga ta kader nagovarja za zaposlitev, životari. Seveda zaradi tega ti ljudje tudi niso motivirani za resno delo in razvoj in zadeva se sklene v KROG. Poleg tega v teh poklicih ni dobro plačanih državnih služb kot so sodniki, notarji, zdravniki in podobni profili, če pa službe že so, gre za ljudi, ki prenašajo in priklapljajo računalnike, kar samo kaže na odnos vladajoče elite do teh poklicev.

Danes med mojimi homiji iz hooda velja zlato pravilo, če dobiš vrhunsko idejo, ki je lahko na trgu nekaj vredna HIT THE ROAD JACK. In na srečo so meje sedaj ODPRTE ŠIROKO, KOT ŽE DOLGO NE.

DrOnyx
07.01.2007, 13:37
Tako, draga moja NOMENKLATURA in UDBOMAFIJA. Morda je to realnost, ki jo širša javnost vedeti ne sme. Sam sem večkrat poizkušal lokalnim DESPOTOM razložiti, da pred zgodovino in Bogom ni druge lige.

Angel varuh samo vpraša:
PRIPELJITE MI PRED OBLIČJE PREMIERA, PREDSEDNIKA, GENERALNEGA TOŽILCA, ŠEFA POLICIJE, VRHOVNEGA SODNIKA IN VARUHA ČLOVEKOVIH PRAVIC, pa še dva varnostnika.

Ostala druga liga so za zgodovino marginalci. Zato bi morali ti pozerji, ki se delajo pametne, premisliti vsak korak, če ima vse skupaj smisel (o zidanicah, dogovorih med sodniki in odvetnih etc tu ne bomo govorili, ker bomo prepustili sodbo gospe dr. Zgodovini p.h.d.).

Za vse vernike, ne glede na veroizpoved, vključno z ateisti, pa naj med mašo povem, da je Bog ustvaril tudi majhne narode, z svojim lastnim jezikom in kulturo ne zato, da bodo izumrli in odšli na SMETIŠČE ZGODOVINE.

http://www.kodywood.com/imagenes_kodywood_v2/noticias/andrei_tarkovsky_1.jpg (http://genesismission.jpl.nasa.gov/)

P.S. Očitno je Tarkovsky izbral igralca, ki spominja na bivšega predsednika?

Kam v tej tragediji sodi janez janša sam ne vem. Veliko ljudi je v njem videlo odrešenika depresivnega postkomunističnega sistema, ki mu vlada NOMENKLATURAiz ozadja. Prve poteze kot premiera so žal pustile prstne odtise NOMENKLATURE. Prevzem gospodarstva, časopisov, RTV in stari dobri mobing nad kadri, ki niso po okusu NOMENKLATURE.

Nekateri analitiki menijo,da je bila ideja z reformami zgolj dimna zavesa za druge, za janeza janšo taktičnobolj pomembne poteze. Nekaterimenijo,da je bil Ambrus in romska družina umetno ustvarjena zato,da se prikrije pred neprijetnimi vprašanji medijev nakup patrie ali posledice evra.

UDBOMAFIJI in NOMENKLATURI (copyright domnevno dvojec Slivnik-Janša) pa ni bila JLA nikdar zares pravi dostojni SOVRAŽNIK, vam je bil slovenski narod PRIMERNA ŽRTEV. Še zmeraj menite enako?

Kakršnakoli že je resnica, leta 2007 se ne da vladati z učbeniki izpred 1000 in več let o umetnosti vojskovanja, pri čemer janez janša zares še ni okusil na svoji koži prave bitke.

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/REIN/14309~Art-Of-War-Posters.jpg (http://www.chinapage.com/sunzi-e.html)

Še enkrat za premiera:
PAMETEN STRATEG PREBIRA NASPROTNIKOVE UČBENIKE O TAKTIKI
IN SKRIVA SVOJE UČBENIKE O TAKTIKI.

:angel: :rolling: :rolling: :rolling:

BREAK LEFT
http://studentweb.tulane.edu/~jbrown4/maskedpilot.jpg

Dr. Onyx je predsedniški kandidat.
ČE NISTE GREŠILI, SE NIMATE ČESA BATI.

DrOnyx
07.01.2007, 13:53
Šala dneva Dr. Onyxa:

V čem je janez janša podoben angleškem princu?
Obema je v Sloveniji spodrsnilo.
Princu na navadnem KRAVJEM DREKU.

http://blogs.salon.com/0001301/my%20Images/prince%20charles.jpg

Dame in gospodje, Dr. Onyx je kandidat za predsednika.

Izbrisan
07.01.2007, 15:56
Jaz ne vem ali je to forum ali bi ti šel raje bloge pisat?

DrOnyx
07.01.2007, 17:42
Jaz ne vem ali je to forum ali bi ti šel raje bloge pisat?
Hvala za visok nivo zavedanja in pozitivno energijo.

Bratje in sestre volilci!

Zaželimo bratu janezu, da ne bo več tako otročji in se ne bo učil iz slikanic Kitajskih vojskovodij, ampak bo stopil po sledeh dr. Drnovška in spoznal še on svojega

http://www.iskanja.si/slike/anam.jpg

Slovensko različico izdala založba Iskanja (http://www.iskanja.si/John.htm).:2thumbs: :rolling:

NOROST in GENIALNOST
STA RAZLIČNI STRANI
ISTE ULICE

[ME NI] NEZNANI AVTOR

lupus is back
09.01.2007, 18:42
Veliki kmetavzar je ugotovil da:
-lahko laže celemu narodu ( JN za helikopter ),
-nagradi RKC za narodno izdajstvo z gorami denarja in lastnine ( odškodnine ??),
-se gre zelo verjetno mega korupcijo ( helikopterska afera )
in podpora pri sveti preproščini bo še dodatno narasla!

Zgleda da dober pozna dolenjski pregovor:
osel gre enkrat na led,
bimbo gre 2x
revček ( narod ) gre na led zmeri zato, ker mora.

Res ga je dober razorožu, narod ( tisti preostali delček ) namreč: ni več opozicije, mediji so njegovi, da ne govorim o gospodarsvu itd,itd..bla...bla...:(

yamamoto
09.01.2007, 19:46
Ja, zdaj sem še jaz, večni optimist, izgubil vsako upanje. :(
Odkar sem zvedel, da je šel JJ s punco v Avstralijo namesto na proslavo ob dnevu samostojnosti sLOVEnije, sem spoznal, da je šla resnost naših politikov v franže. :nonono:
Reši se kdor se more. :dead:

DrOnyx
11.01.2007, 09:43
Ja, zdaj sem še jaz, večni optimist, izgubil vsako upanje. :(
Reši se kdor se more. :dead:

Ne vem zakaj mi tu nekaj MANJKA? dr. GOODY HELP!

Sicer je moja ideja za DELIVERANCE ta, da zmagam za predsednika na Erjavčevo 2007/2008, napovem prvi uradni državniški obisk NOVI ZELANDIJI, potem pa takoj po pristanku na letališču v Aucklandu že na diplomatski menji kontroli zaprosim za

POLITIČNI AZIL

ker me v sloveinji preganja NOMENKLATURA. LEVA in DESNA, da ne bo pomote.:2thumbs:

Če mi to uspe, potem bodo končno v sloveniji oblastniki orgazmirali, ko bo slovenija UDARNA NOVICA NA CNN IN SE BO CELOTEN SVET SMEJAL, DA JE PREDSEDNIK REPUBLIKE SLOVENIJE ZAPROSIL ZA POLITIČNI AZIL.:rolling: :rolling: :rolling:

Bolje rečeno, prejšnji predsednik dr. Drnovšek je skoraj rešil SVET,. novi dr. Onyx pa samo SEBE.:2thumbs:

100% PURE NEW ZELAND

Šele sedaj zares opažam, koliko ljudi je dejansko STRAH moje predsedniške kandidature. Samo kot po naključju sami moroni, ki imajo veliko masla na glavi, kot se temu uradno reče pri vas. Sicer sem v slovenščini nekoliko šibak, samo neke krilatice pa razumem kljub vsemu.

Oblasti v senci ni STRAH raznih Pahorjev in Petrletov, ker ti ljudje so obvladljivi in večinoma samo pozirajo ter sanjajo o neki kvazi spravi. Dobr Petrle je že skoraj pravi utopični socialist, samo mi ne deluje za predsednika države. Ga imam pa že raje v Bruslju, kjer vsaj ne dela škode in nobeden pri nas ne ve kaj tam ti ljudje zares počno.

Ali kdo ve, kaj delajo Brejc, petrle, kacin, pahor in mislim da še neka ženska v Bruslju in kakšna stališča zastopajo? ALI TI LJUDJE SPLOH HODIJO V SLUŽBO? ALI JIH JE KDO V BRUSLJU SPLOH ŽE VIDEL?

Moj sektor 22, oziroma enota BLACK MAMBA, je posnela šokantne zadeve. Upam samo, da gre za fotomontažo, KER SICER SEM ŽE IZGUBIL DVA PROTIKANDIDATA. VABLJENI NOVI!!!

Goody
11.01.2007, 14:31
tuki sem, sam ne vem kaj naj bi manjkaloo ;) :shy:

DrOnyx
11.01.2007, 14:35
tuki sem, sam ne vem kaj naj bi manjkaloo ;) :shy:
Samo neki mi je nekdo prestavu drugam. Pa čeprav smo ugotovili, da obstaja sicer minimalna možnost, da se skriva sin Sadama Huseina v janševi vladi (Udaj je imel več dvojnikov, tako da nikdar ne veš, kdo je kdo;) ):

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=17151&page=29

Ima pa predsedniški kandidat svoj BLOG po navodilu dr. Goody:

http://dronyx.blog.siol.net/

Jaz računam, da bodo mediji sprejeli IGRO in bom ostal virtualni kandidat do prvega soočanja na TV, kjer bom poslal pa svojega dvojnika. Baje, ampak res baje je morda Petrletu že žal, da ni najprej POGLEDAL KONKURENCE, preden se je prijavil za na VROČI STOL ZA ERJAVČEVO 2008.

DrOnyx
11.01.2007, 20:13
Če bi bil janez janša pameten, bi dal veleposlanika iz izraela za kmetijskeag ministra, mene se pa znebil na mesto veleposlanika v Tel Avivu, da me ne bi bilo v sloveniji za časa predsedniških volitev in desnice ne bi bilo strah, da bi NOMENKLATURA zopet obvladovala Erjavčevo in prek svojih LOVK TUDI GREGORČIČEVO.

Tel Avivi ima čudovito plažo, ki se konča na Andromedinih skalah pa arhitektura je zanimiva z rahlim pridihom Bauhausa.

Stanoval bi pa tule, če bo seveda [Adobe] Premier zato:

http://www.israeli-art.com/architektur/images/bauhau34.gif

strašljivka
12.01.2007, 06:46
Če bi bil janez janša pameten, bi dal veleposlanika iz izraela za kmetijskeag ministra, mene se pa znebil na mesto veleposlanika v Tel Avivu, da me ne bi bilo v sloveniji za časa predsedniških volitev in desnice ne bi bilo strah, da bi NOMENKLATURA zopet obvladovala Erjavčevo in prek svojih LOVK TUDI GREGORČIČEVO.

Tel Avivi ima čudovito plažo, ki se konča na Andromedinih skalah pa arhitektura je zanimiva z rahlim pridihom Bauhausa.

Stanoval bi pa tule, če bo seveda [Adobe] Premier zato:

http://www.israeli-art.com/architektur/images/bauhau34.gif

...jp. največje še ohranjeno bauhaus naselje, se splača pogledat. je pa problem ker se je najprej srečal z arabci. verjetno je kupoval preproge da bo pod njih pometal drek ki ga producira. madeže ki nastanejo pa poskuša čistit z rusko vodko...

evajet
13.01.2007, 09:46
"V prejšnjih časih vladavine levice oziroma LDS sem natančno prepoznal, kateri članki so bili politično naročeni in pisani po diktatu. Samo to kar je nastalo iz Dela sedaj pa je ne samo enako kot prej, le za drugo elito oziroma politično opcijo, temveč je vse skupaj še bistveno bolj dodelano. Očitno je Slivnik uspel z čistko stare nomenklatur na Delu pred realnim rokom.

O RTV nima smisla izgubljati besed, je pa zadeva očitno kopiraj/prilepi."

Tale zadnji stavek me je vrgel iz stola !

Sej priznavam drugačno mnenje ampak to ni nkakršno drugo mnenje to je preprosta laž osebka ki sploh nima svojega osebnega mnenja in absorbila vse kar naokoli trosijo zafrustrirani levaki, ki ne norejo preživeti realnega stanja, da se v tapravi demokraciji vsake tolk časa oblast zamenja.

Kar se tiče DELA je stvar kristalno jasna, je pač d.d. ki ima znane lastnike, ki pač po profitnem načelu furajo posel. Kadar bodo ugotovili da jim Slivnik dela izgubo ga bodo zamenjali. A je to res tako težko za razumet ?:nonono: DELO že dolgo ni več glasilo-trobilo SZDL !!!
Ne pozabit da so danes novinarji svobodni in niso več aparatčiki kot nekoč, imajo svoje osebne interese in pragmatično delujejo in balansirajo svoja prepričanja.

RTV SLO je druga zgodba. Po sprejetju novega RTV zakona se na javni TV ni dosti bistvenega-vsebinskega spremenilo. To ni moje opažanje ampak je to že 2x po analizah ugotovil MIROVNI INŠTITUT. Če imajo ti levaki, aktivisti tako mnenje potem je vsako drugačno povsem odveč in pove vse; na Javni TV je vse tako kot je bilo prej.
Zamenjal oz prestavil so Petrovčičko, ki je dobra novinarka in je bila po mojem bolj desno orjentirana včasih, da bi zamenjali kakšnega levaka recmo iz Studio citi ni ti slučajno ali pa Hribarja, ne to pa ne.

Torej JJ je uspešen politik vsak dan mu javno mnenje naklonja več podpore, na drugi strani LDS vsak dan bolj razpada, sicer mi ni jasno zaka,j ker so vsi po vrsti skrajni in malomanj skrajni levičarji, verjetno imajo kakšne neporavnane račune med seboj. Pahor bo kandidiral in zmagal za predsenika RS in takrat se bo začel še bolj poglabljati propad ZL in levakom preostane se najbogatejši Slovenec Jankovič da popelje slovenske neokomuniste na pravo pot . :2thumbs: :2thumbs:

strašljivka
13.01.2007, 10:12
logično. sicer je to možno samo pri nas a kaj pomeni za lastnike "več svobode" = manj naklade ? napačni bralci in gledalci ? al "napačna" svoboda ?

evajet
13.01.2007, 16:25
logično. sicer je to možno samo pri nas a kaj pomeni za lastnike "več svobode" = manj naklade ? napačni bralci in gledalci ? al "napačna" svoboda ?

Vse povsod je preveč ideologije in stereotipov. Svoboda je manj pomembna kot varnost. Čas je, da se zadeve obrnejo, počasi, naj razum v glavah zamenja ideologijo, ki so jo nam ulivali vanjo, desetletja ! :2thumbs:

Mad Gandhi
13.01.2007, 16:31
Vse povsod je preveč ideologije in stereotipov. Svoboda je manj pomembna kot varnost. Čas je, da se zadeve obrnejo, počasi, naj razum v glavah zamenja ideologijo, ki so jo nam ulivali vanjo, desetletja ! :2thumbs:
Narod, ki se odpove svobodi zaradi varnosti, ni vreden ne enega ne drugega, je rekel neki demokrat že pred ohoooo leti.

Ti pa si komunistične ideje pil že z materinim mlekom, a ne?

evajet
13.01.2007, 17:08
Narod, ki se odpove svobodi zaradi varnosti, ni vreden ne enega ne drugega, je rekel neki demokrat že pred ohoooo leti.

Ti pa si komunistične ideje pil že z materinim mlekom, a ne?

Dobro bi bilo zate da vsaj dvakrat prebereš kar sem zapisal, Če še tako obračam besede ne morem razumeti da sem bil narobe razumljen !

Popolnoma se strinjam z zgoraj citiranim demokratom!:2thumbs:

Mad Gandhi
13.01.2007, 20:31
Dobro bi bilo zate da vsaj dvakrat prebereš kar sem zapisal, Če še tako obračam besede ne morem razumeti da sem bil narobe razumljen !

Popolnoma se strinjam z zgoraj citiranim demokratom!:2thumbs:
Zdaj te seveda razumem drugače. Ni pa prej bilo tako jasno.:shy:

DrOnyx
13.01.2007, 22:20
Sej priznavam drugačno mnenje ampak to ni nkakršno drugo mnenje to je preprosta laž osebka ki sploh nima svojega osebnega mnenja in absorbila vse kar naokoli trosijo zafrustrirani levaki, ki ne norejo preživeti realnega stanja, da se v tapravi demokraciji vsake tolk časa oblast zamenja.

Kar se tiče DELA je stvar kristalno jasna, je pač d.d. ki ima znane lastnike, ki pač po profitnem načelu furajo posel. Kadar bodo ugotovili da jim Slivnik dela izgubo ga bodo zamenjali. A je to res tako težko za razumet ?:nonono: DELO že dolgo ni več glasilo-trobilo SZDL !!!
Ne pozabit da so danes novinarji svobodni in niso več aparatčiki kot nekoč, imajo svoje osebne interese in pragmatično delujejo in balansirajo svoja prepričanja.

RTV SLO je druga zgodba. Po sprejetju novega RTV zakona se na javni TV ni dosti bistvenega-vsebinskega spremenilo. To ni moje opažanje ampak je to že 2x po analizah ugotovil MIROVNI INŠTITUT. Če imajo ti levaki, aktivisti tako mnenje potem je vsako drugačno povsem odveč in pove vse; na Javni TV je vse tako kot je bilo prej.
Zamenjal oz prestavil so Petrovčičko, ki je dobra novinarka in je bila po mojem bolj desno orjentirana včasih, da bi zamenjali kakšnega levaka recmo iz Studio citi ni ti slučajno ali pa Hribarja, ne to pa ne.

Torej JJ je uspešen politik vsak dan mu javno mnenje naklonja več podpore, na drugi strani LDS vsak dan bolj razpada, sicer mi ni jasno zaka,j ker so vsi po vrsti skrajni in malomanj skrajni levičarji, verjetno imajo kakšne neporavnane račune med seboj. Pahor bo kandidiral in zmagal za predsenika RS in takrat se bo začel še bolj poglabljati propad ZL in levakom preostane se najbogatejši Slovenec Jankovič da popelje slovenske neokomuniste na pravo pot . :2thumbs: :2thumbs:

J.J. je dober politik.

Delo dela dobro in Slivnik je dober urednik

RTV dela sdaj tudi dobro.

Ljudem vedno povej to, kar želijo slišati.:veryevil:

Mad Gandhi
13.01.2007, 23:02
J.J. je dober politik.

Delo dela dobro in Slivnik je dober urednik

RTV dela sdaj tudi dobro.

Ljudem vedno povej to, kar želijo slišati.:veryevil:
Očitno ni zahtevno biti politik:shy:

evajet
14.01.2007, 08:16
....povsem jasno je da vsaka oblast želi sebe predstaviti javnosti v najboljši luči. To poskuša verjetno tudi zdajšna. Meni se zdi da zaenkrat kar neuspešno, prvič ker je vpletena v kar nekaj afer in šlamparij in zato ker za boljše nadziranje RTV slo nima lobija. Ne mislim na klasični interesni lobi ampak na tisto "tajno vezo" ki je globoko zakoreninjena v novinarjih da vedo kaj morajo govoriti ali pisati da bodo ugajali svojim gospodarjem skladno svoji ideološki zavesti. Ni težko ugotoviti kakšna ideološka smer je dominantna na Javni RTV ! Vodstvo naj bi bilo bolj desnosredinsko ostali predvsem novinarji pa so v več ini levo do skrajno levo .
To JJ dobro ve in zato na RTV SLO večjih vsebinskih sprememb ni in tudi, po moje, na hiro jih ne bo, JJ želi delovati na dolgi rok na 2-3 vladna mandata na zamenjavo generacij. Za enkrat mu ne kaže najboljše !:2thumbs:

Medved Pu
14.01.2007, 08:42
Vse povsod je preveč ideologije in stereotipov. Svoboda je manj pomembna kot varnost. Čas je, da se zadeve obrnejo, počasi, naj razum v glavah zamenja ideologijo, ki so jo nam ulivali vanjo, desetletja ! :2thumbs:To mladi počno že v defaultu, živijo tukaj in zdaj, kar pa starce žre, saj ni nikogar več, razen redkih izjem, ki padajo na pravljice o svetli preteklosti, ko smo imeli le gnile banane na policah in še kje drugje.:)

Medved Pu
14.01.2007, 08:49
....povsem jasno je da vsaka oblast želi sebe predstaviti javnosti v najboljši luči. To poskuša verjetno tudi zdajšna. Meni se zdi da zaenkrat kar neuspešno, prvič ker je vpletena v kar nekaj afer in šlamparij in zato ker za boljše nadziranje RTV slo nima lobija. Ne mislim na klasični interesni lobi ampak na tisto "tajno vezo" ki je globoko zakoreninjena v novinarjih da vedo kaj morajo govoriti ali pisati da bodo ugajali svojim gospodarjem skladno svoji ideološki zavesti. Ni težko ugotoviti kakšna ideološka smer je dominantna na Javni RTV ! Vodstvo naj bi bilo bolj desnosredinsko ostali predvsem novinarji pa so v več ini levo do skrajno levo .
To JJ dobro ve in zato na RTV SLO večjih vsebinskih sprememb ni in tudi, po moje, na hiro jih ne bo, JJ želi delovati na dolgi rok na 2-3 vladna mandata na zamenjavo generacij. Za enkrat mu ne kaže najboljše !:2thumbs:
Reforme so uspele le delno, tudi zaradi ščurkov. priviligiranih pogoltnih službičarjev, ki so zalezeni v državne institucije že v prejšnjih cajtih..
Pametno je, da se vlada ni lotila tega problema po revolucijkem principu, ampak na smiseln način, ta pa potrebuje več časa...
Taki disfunkcionalni ščurki sinekuristi, so na stolčkih po zaslugi strank, ki so tvorile bivše koalicije in zagrizeno ščitijo svoj in interes svojih botrov...:mad: :rolling:
Sicer pa imamo tudi miselnost tako, da jih veliko vidi sebe kot božji dar, ki se je nalepil na nek stolček.

Vsemogočni
18.01.2007, 01:32

Ne more mu kazati niti dobro, še manj kar najbolje.
Vsaj dokler bo skrbel, da se kršijo že sklenjeni dogovori in se cerkvi podarja za božičnico kar 8,1 miljona evrov (za tisto, kar se je cerkev že davnega leta soglasno s pisno izjavo sama odrekla), nam državljanom pa se povečuje davek, toliko časa ne morem in ne smem voliti tako vlado. :nonono: