Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nedelovanje programa - 400 BAD REQUEST

eros1
28.12.2006, 15:04
Uporaba komunikatorja ni mogoča. PO klicu na SIOL helpdesk nič bolje, bo obisku formua tudi ne. Podobnih postov še nisem zasledil. Tako klicanje kot tudi sprejemanje klicev ne deluje, javlja "400 BAD REQUEST" pri klicu ven, pri klicu noter pa "Neznana požarna pregrada" .FW najbrž dela težave.
Ima kdo kakšno idejo ?

admin
11.01.2007, 09:45
Kakšna je mrežna topologija? Je vmes kakšen router, firewall, itd?

morfeum
11.01.2007, 20:38
Klical sem na SIOL POMOČ pa so mi rekli da naj pogledam tukaj na forumu ! Torej sem tudi zbrisal vse programe in jih na novo naložil pa še zmerom ista pesem < xmpp.siol.net > sistem je nedosegljiv ! Povezava je u redu dela vse tik tak samo kar je je to da mi ne dela komunikator !!!

bostov
11.01.2007, 20:46
Če imaš usmerjevalnik za modemom, preveri, če nimaš mogoče na usmerjevalniku podprte in vklopljene opcije SPI. Ta opcija zna delat težave SK, poleg številnih drugih malenkosti.

bostjanj
05.02.2007, 19:06
Tudi sam sem naletel na enako težavo: komunikator se prijavi, nato pa dobim 400 Bad request.
Ko sem imel na računalniku inštaliran Norton Security center, je zadeva delovala precej zanesljivo.
Preveril sem nastavotve na routerju, pa ni nič posebnega, tudi SPI ali kakšne podobne opcije nisem zasledil...

Sem in tja mi kakšen drug IP softphone deluje (X-Lite), vendar tudi ta podobno precejkrat javlja 400 Bad Request napako.

Je morda kaj za postoriti na Windosih/Windows firewallu?

V naprej hvala za odgovore!

admin
06.02.2007, 07:43
- Ali se pojavi ta napaka pri klicu?
- Ali sprejem klicev deluje?
- Ali ste poskusili klicati na več različnih številk?
- Kateri router uporabljate? Glede na to da vam je prej z Norton SC delovalo ok, je očitno težava pri routerju ali Windows firewallu - ste SK dodali na seznam programov v Win firewall?

bostjanj
06.02.2007, 08:37
Kot kaže, je problem v routerju, saj mi na drugi mreži zadeva deluje.
Router je Linksys WRV200 business series.
Žal na njihovi strani nisem našel nič uporabnega...

admin
01.03.2007, 11:09
Linksys WRV200: na neki strani (http://www.pricegrabber.com/rating_getprodrev.php/masterid=19933589/form_keyword=/) sem našel naslednje:

5. System "hangs" when trying to use with Asterisk. Asterisk works great on a different router, but with WRV200, the system is unable to register with SIP providers, even with the appropriate ports opened and forwarded.

Mogoče bi pomagala nadgradnje firmware-a - popravek, na taisti strani piše da upgrade ni preveč priporočljiv :(