Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Muslimane v BIH moti božič

Knez
29.12.2006, 12:57
http://slobodnadalmacija.hr/20061229/bih01.asp

BIH je država treh konstitutivnih narodov in treh veroizpovedi, samo kot zgleda nekateri Bošnjaki tega nočejo razumeti.

Vse bolj se dozdeva, da v BIH več niso problem Srbi, temveč Bošnjaki-muslimani.

Rojen v 20. stol.
29.12.2006, 13:41
Radikalizacija islama po vsem svetu.

yannchy
29.12.2006, 14:09
Kaj pa če za vsem ne stojijo Bosanci, ampak priseljenci iz arabskih držav, ki se v Bosni širijo kot kuga zadnja leta...

warlord
29.12.2006, 16:07
(’što će ova govna ovdje’; ’izbacite to napolje’; ’ovoga nema u arapskom svijetu’...),

ROFL
"Arapski svjet" se, kolikor jest vem, zacne 2500 km proti JV, in ce komu kej ni prav,

brco v rit pa na vlak

ce quotam enega bivsega clana tega foruma.

TIGR
29.12.2006, 16:45
Kaj pa če za vsem ne stojijo Bosanci, ampak priseljenci iz arabskih držav, ki se v Bosni širijo kot kuga zadnja leta...

Ne samo v Bosni. V celi Evropi ustvarjajo Evrabijo.:approve:

ClintEastwood
29.12.2006, 18:25
O sveta preproščina. :)

warlord
29.12.2006, 19:02
Ne samo v Bosni. V celi Evropi ustvarjajo Evrabijo.:approve:

Ma ne, v Bosni ni mudzahedinov in radikalnega islamizma. Tudi >>ne slavijo al kajde (http://media5.filewind.com/g.php?filepath=1586), ker ta >>ni sposobna izvesti taksnih napadov (http://www.islambosna.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=1644&Itemid=46), cetudi eden od vodij zatrjuje drugace. In podobno. :rolling:

rikec
29.12.2006, 20:06
Saj Bosna ni arabski svet. Pa to bi pa tudi muslimani (priseljeni ali ne) v Bosni lahko vedeli. Ali se pa spet nekateri želijo nekaj ven metat in biti pomembni.
Če lahko malo karikiram... Pri nas v Sloveniji ne želimo imeti džamije. Me zanima kako bi bilo v Bosni (ali v nekateri od arabskih držav), da bi ljudje krščanske vere želeli postaviti cerkev. Kakšni bi kaj bili tam odzivi. Kaj pravite????:dontknow: :dontknow: :dontknow:

almir16
29.12.2006, 20:52
V bosni da ni cerkev??? V centru sarajeva vidis na vsakem vogalu eno al katoliško ali pravoslavno cerkev:2thumbs: :2thumbs:

rikec
29.12.2006, 21:11
Nisem rekel samo v Bosni. A samo v Bosni živijo muslimani. Koliko cerkva je pa npr. v Savdski Arabiji ipd....???

mataj
29.12.2006, 21:12
Mene praznik koka kole tudi moti, pa nisem musliman.

Knez
29.12.2006, 21:37
Mene praznik koka kole tudi moti, pa nisem musliman.

Ma ne gre samo za božič, gre za to, da muslimani v BIH očitno ne razumejo, da niso edini v tej državi in da imajo katoliki (Hrvatje) in Srbi (pravoslavci) iste pravice.

BIH ni nikakršna muslimanska država, BIH je država treh narodov in treh veroizpovedi.

almir16
29.12.2006, 21:58
Nisem rekel samo v Bosni. A samo v Bosni živijo muslimani. Koliko cerkva je pa npr. v Savdski Arabiji ipd....???

Aja sj res pozabu sm, da S. Arabija ni kraljevina ampak demokracija in strica Abdulaha ful zanima za gun procent kristjanov, ki zivi tam, njih pa tudi dokler služijo mastne dolarje tam.

PS Srecno novo leto vsem:xmas: :angel:

mataj
29.12.2006, 22:01
Ma ne gre samo za božič, gre za to, da muslimani v BIH očitno ne razumejo, da niso edini v tej državi in da imajo katoliki (Hrvatje) in Srbi (pravoslavci) iste pravice.

BIH ni nikakršna muslimanska država, BIH je država treh narodov in treh veroizpovedi.Očitno se ravnajo po Izetbegovićevi Muslimanski deklaraciji. Izetbegović se je napram svetovni javnosti delal blazno prijaznega in strpnega, dejansko pa je bil islamska varianta Justina Stanovnika.

almir16
29.12.2006, 22:04

BIH ni nikakršna muslimanska država, BIH je država treh narodov in treh veroizpovedi.

Powej mi kdo vse se krega od teh treh narodov??? Njihovi kmetavzarji, ki ne dajo miru in iscejo izgovor zakaj je njihov narod boljsi od drugega tisti pametnejsi del je ze zdavni pogruntal in skomercializiral vse, na konc koncev zakaj pa ne Srbi bojo spekl baklavo muslimanom, ti pa prodajal jelke. Hocem reci od tega bi imeli mir drug od drugega pa se kaj v denarnici.

Nincha II.
30.12.2006, 18:38
Aja sj res pozabu sm, da S. Arabija ni kraljevina ampak demokracija in strica Abdulaha ful zanima za gun procent kristjanov, ki zivi tam, njih pa tudi dokler služijo mastne dolarje tam.

PS Srecno novo leto vsem:xmas: :angel:

O cem govoris?

Saudova Arabija je monarhija (sef drzave je KRALJ Abdullah) in ne bi vedla, da imajo tam ravno volitve oblasti in neke priznane politicne stranke, ampak je oblast dedna, tako da o demokraciji ravno ne more bit govora ...

almir16
30.12.2006, 23:20
A bejs a res?? Hotu sm bit sarkastičn...

človek
31.12.2006, 09:57

Koliko je pa mušej v sloveniji?

Drugače pa vedno - kar seješ to žanješ! Tako se sedaj vrača katolikom in isto se bo vračalo muslimanom!!!!
Vsega obsojanja pa je vredno dejnje, da z načinom protesta proti drugačnim vrednotam razbliniš svoje vrednote in prikažeš svojo vero v luči nestrpnosti!!!

Nincha II.
31.12.2006, 13:42
A bejs a res?? Hotu sm bit sarkastičn...

Oprosti, da nisem dojela tega briljantnega sarkazma :sleepy:

Duh
31.12.2006, 14:37
Sicer tega ne podpiram, ampak to da bosanski mulsimani postajajo vedno bolj nestrpni in kontra nastrojeni me sploh ne preseneča. Treba se je vprašat zakaj, ko pa so ti isti muslima še pred 15imi leti veljali za ene od "najliberalnejši muslimanov" v evropi, če ne celo na svetu...so pa ekstremisti in vojna na balkanu pustila svoje posledice tudi na muslimanih...

Na začetku razpada jugoslavije in predvsem vojne v bosni so bili bosanski muslimani še najmanj pripravljeni na zadeve ki so se dogajale kasneje...so tudi tisti narod, ki se je na tem področju naorožil najkasneje...ne pozabit, da je bila edino bosna tista republika, ki jim je lahko dajala zavetje..srbi v bosni so imeli srbiji, hrvati pa hrvaško...muslimani so ga doli grdo nasankali, ravno zaradi svoje naivnosti...in ko so jih začeli na začetku radirat srbi (ker so muslimani) in potem še hrvati (ker so muslimani) in na kocnu so se stepli še sami med seboj...ko te začnejo tlačit ker si slovenec, musliman, hrvat, srb, ...se večina komaj prav zave kaj je in se zateče k svojim koreninam in religiji...Podobno sem se počutil tudi sam med vojno, ko sem slišal tisto "slovenija od kod lepote tvoje.." pa sem se skoraj razjokal...še kak teden prej bi se samo režal...

ko jim živ bog ni bil pripravljen pomagat so jim pomoč ponudile arabske države...tudi z uvozom svojih "borcev"...

jaz pravim da ekstremizem na eni strani vedno ustvari še ekstremizen na drugi strani...in tako jaz vidim situacijo doli...ko so začeli srbski ekstremisti pa potem hrvaški...popetm pa so se tud bosanski muslimani "zavedli" kdo so in začeli religijo in kar spada zraven tretirat z dosti večjo inteznivnostjo, kot so jo pa še par let pred tem...

Tudi splošno stanje v svetu ima svoj vpliv, da je ponekod po svetu pojem musliman skoraj že izenačen z pojmom terorist...

Tudi po vojni doli, ogromno vlagajo arabske države...je prav zanimivo, ko primerjaš to z našo cerkveno ustanovo...kateri se "vrača" gozdove in nepremičnine..ravno kontra kot v bosni...a pri nas vatikan gradi cerkve?

Rojen v 20. stol.
03.01.2007, 10:17
Sicer tega ne podpiram, ampak to da bosanski mulsimani postajajo vedno bolj nestrpni in kontra nastrojeni me sploh ne preseneča. Treba se je vprašat zakaj, ko pa so ti isti muslima še pred 15imi leti veljali za ene od "najliberalnejši muslimanov" v evropi, če ne celo na svetu...so pa ekstremisti in vojna na balkanu pustila svoje posledice tudi na muslimanih...

Na začetku razpada jugoslavije in predvsem vojne v bosni so bili bosanski muslimani še najmanj pripravljeni na zadeve ki so se dogajale kasneje...so tudi tisti narod, ki se je na tem področju naorožil najkasneje...ne pozabit, da je bila edino bosna tista republika, ki jim je lahko dajala zavetje..srbi v bosni so imeli srbiji, hrvati pa hrvaško...muslimani so ga doli grdo nasankali, ravno zaradi svoje naivnosti...in ko so jih začeli na začetku radirat srbi (ker so muslimani) in potem še hrvati (ker so muslimani) in na kocnu so se stepli še sami med seboj...ko te začnejo tlačit ker si slovenec, musliman, hrvat, srb, ...se večina komaj prav zave kaj je in se zateče k svojim koreninam in religiji...Podobno sem se počutil tudi sam med vojno, ko sem slišal tisto "slovenija od kod lepote tvoje.." pa sem se skoraj razjokal...še kak teden prej bi se samo režal...

ko jim živ bog ni bil pripravljen pomagat so jim pomoč ponudile arabske države...tudi z uvozom svojih "borcev"...

jaz pravim da ekstremizem na eni strani vedno ustvari še ekstremizen na drugi strani...in tako jaz vidim situacijo doli...ko so začeli srbski ekstremisti pa potem hrvaški...popetm pa so se tud bosanski muslimani "zavedli" kdo so in začeli religijo in kar spada zraven tretirat z dosti večjo inteznivnostjo, kot so jo pa še par let pred tem...

Tudi splošno stanje v svetu ima svoj vpliv, da je ponekod po svetu pojem musliman skoraj že izenačen z pojmom terorist...

Tudi po vojni doli, ogromno vlagajo arabske države...je prav zanimivo, ko primerjaš to z našo cerkveno ustanovo...kateri se "vrača" gozdove in nepremičnine..ravno kontra kot v bosni...a pri nas vatikan gradi cerkve?

Ma ja, seveda, mi smo krivi zato, ker oni neprestano vsiljujejo svoj prav, kjerkoli, pa naj bodo v večini ali pa v manjšini. Kakšno zblojeno razmišljanje.
Po tej logiki, bi morali tudi armenci neprestano izvajati takšne in drugačne ****arije po celi Turčiji, glede na to, da jim je Atraturkov režim pobil 75% prebivalstva. Pa jih ne.

Duh
03.01.2007, 17:47
...Kakšno zblojeno razmišljanje...

Hvala za kompliment :veryevil:

Drugače pa kje si ti prebral, da smo "mi" krivi? Sicer pa koga pod "mi" si sploh mislil to?

Muslimani v bosni so bili pred zadnjo balkansko vojno eni izmed najbolj liberalnih muslimanov nasploh.
Esktremizem na eni strani vedno sproducira tudi ekstremizen na drugi strani. Ekstremistov je na začetku vedno malo, je pa ogromno neumnega folka, ki jim nasedajo...na koncu se pa tak al tak "borimo" vsi in tud na***emo vsi, ne dolžni ne krivi...zaradi ekstremistov, ki so polni samega sebe, pa malo v glavi...