Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : predelava greznice v zbiralnik vode

Z750
29.12.2006, 16:31
naša ulica bo v 2007 končno dočakala kanalizacijo:2thumbs: ne morem verjet po 4. letih odkar so začeli pobirat cekinčke :veryevil: no pa pustimo to :nonono:
poraja se mi vprašanje, kaj bomo sedaj z greznico? nekateri sosedje pravijo da jih bodo enostavno zasuli, spet eni bodo pustili tako kot je, en model je prišel na idejo, da jo bo imel za klet .....
No vglavnem mene zanima, če je že kdo prakticiral, da je drekfabriko:D temeljito očistil, na novo zapucal in jo uporablja kot zbiralnik vode? sam bi speljal noter deževnico, vodo bi pa uporabljali za sanitarije, zalivanje vrta itd ...

hvala za odgovore in morebitne nove ideje ;)

Štrudl
29.12.2006, 16:46
tole je pa kar resna tema za VD :veryevil:

bobi
29.12.2006, 16:50
Fičo :rolling::rolling::rolling:

Kot prvo, kakšno imaš, prekatno ali navadno? Če je prekatna, prvi drek prekat zasuj in v drugem se šele spravi pucat. Pokličeš cisterno za odvoz fekalij, ki ima tudi češčenje z vodo, da ti malo olajša delo. Potem potrebuješ obvezno gas masko, ker cigaret je premalo, mi lahko verjameš, ker sem spraznil polski skret že ene parkrat :clown:
Če je notranji beton še dober ga potem ko si dobro vse sčistil premaži z hidrotesom da ti bo držalo vodo. Ko si to naredil si že zmagal in zbiralnik je pripravljen :2thumbs:
Za kakšen ribnik je jama pregloboka, za bazen premajhna, ma klet pa raje ne pomisli, ker sosed ni čisto diht :D
Kakor koli, verjetno boš pri koncu pomislil da se vse skupaj ni splačalo in bi bilo res najbolje če bi vse skupaj zasul.
Pripravi se tudi na to, da boš par dni do vratu v dreku in pri stoenki tisti tedenj ne boš spal :nonono:

Z750
29.12.2006, 17:10
štrudl :D vd-gre h koncu :veryevil:

bobi :D kva se :rolling:

drekfabrika je prekatna (2 dela), beton je ok in zasmoljen, to z čiščenjem vem kako je ker jo moramo praznit 1x na leto ker je ponikvalnica šla k hudiču:veryevil: vem da me bodo osušil za 200€ da mi jo izpraznijo in pomijejo. to da se mi zadeva ne izplača vem, investicija ne bo povrnjena nikoli, me pa malo srce boli ko rabimo za splakovanje vodo ki je za pitje, v bajti so trije sekreti pa na vsakem se vsaj 10 x na dan voda potegne po cca 8l:clown: pa še v času suše bi se lahko bahal pred sosedi da sem celo leto vodo zbiral, da lahko zalivam :clown: :D

mertseger
29.12.2006, 17:31
mi smo naredil isto,greznco fajn spucal zdej mamo za rože in travo zalivat, avto prat itd.... zelo uporabno

Vsemogočni
29.12.2006, 20:22
naša ulica bo v 2007 končno dočakala kanalizacijo:2thumbs: ne morem verjet po 4. letih odkar so začeli pobirat cekinčke :veryevil: no pa pustimo to :nonono:
poraja se mi vprašanje, kaj bomo sedaj z greznico? nekateri sosedje pravijo da jih bodo enostavno zasuli, spet eni bodo pustili tako kot je, en model je prišel na idejo, da jo bo imel za klet .....
No vglavnem mene zanima, če je že kdo prakticiral, da je drekfabriko:D temeljito očistil, na novo zapucal in jo uporablja kot zbiralnik vode? sam bi speljal noter deževnico, vodo bi pa uporabljali za sanitarije, zalivanje vrta itd ...

hvala za odgovore in morebitne nove ideje ;)

Zakaj pa nisi pomisli, da bi si uredil zaklonišče :dontknow: Sčasoma bo prišel še kako prav, je pa vseeno če tud sosed tega ne ve.

strašljivka
05.01.2007, 07:31
...to je tud mene zanimal. dobri odgovori :2thumbs:
kaj pa če not vstaviš plastične cisterne ?

amadej
05.01.2007, 18:46
tudi prinas so nedavno naredili kanalizacijo in imamo zelo veliko greznico ker je na tem območju kjer imamo zgrajeno novo hišo stala nekdaj kar velika kmetija v vasi.
Ker so podirali stara poslopja so not metali kamenje in beton tako je bila delno zasipana.
ker so na firmi ROTO v prekmurju pri MS izdelovali plastične cisterne oz. še izdelujejo se nam je prebrodila zamisel da bi jo vgradili v greznico.ker velikost nikakor ni ustrezala njihovim meram so nam joi naredili kar po merah tako da smo greznico pospravili in vgradili plastični zbiralnik za 5000L z potopno črpalko in stvar deluje.
ker je zdai zima in bo padal sneg vsaj upam da bo sem zbiralnik spraznil ker ko s ebo sneg stopil bo kar velika količina vode in bomo spel lepo polivali vrt in sadovnjak.
tako da lepo na delo in taki zbiralniki niso dragi.
lp