Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Internet hitrost zadnje dni

Voti
30.12.2006, 15:11
Pozdravljeni!

Mel bi eno vprasanje kaj bi blo lahko narobe oz. mi lahko eden razlozi v cem bi lahko bil problem? :dontknow:
Siol je za tezavo sporocil naprej na Telekom in telekomov tehnik je zagotovil da ima centrala se dovolj kapacitet in da ni z njihove strani nobenih tezav :mad: .

Sam enako pravim, z moje strani ni nobenih tezav se najmanj pa z PC-jem.

Pocasi me res ze mineva potrpljenje, da placujem za nekaj kar lahko iskoristim le 50% :nonono:
Upload dela 24h normaln, tezave so le z downloadom, ki pa niha (od priblizno 23:00 do 14:00 je vse OK :2thumbs: , v mesnem casu pa niti ne dosezem 50% od 2M :nonono: ).

Od vceraj pa do danes sem pa slikic naredil
Vceraj 29.12.2006:
17:46
http://shrani.si/files/29122006q4pr.jpg
21:49 Zacetek prenosa
http://shrani.si/files/29122006hiq4pt.jpg
22:06 Konec prenosa
http://shrani.si/files/29122006hiq4pv.jpg
22:07 Zacetek prenosa
http://shrani.si/files/29122006hiq4pv.jpg
22:16 Konec
http://shrani.si/files/29122006hiq4pw.jpg
Po 23:00 se stanje normalizira in je prenos
23:38
http://shrani.si/files/29122006hiq4px.jpg

30.12.2006
11:35
http://shrani.si/files/30122006hiq4qf.jpg
13:14
http://shrani.si/files/30122006hiq4qg.jpg

15:20 pa linija spet za....:nonono:
http://shrani.si/files/30122006hiq4qh.jpg

Slike hitrosti od 1.11.2006 (http://test-base.iitalia.com/foto/)

In zdaj naj mi en razlozi kej je problem ce je vse "OK" na telkomovi in moji strani.
Zamenjava inet ponudnika tudi ni resitev ker dvomim. da bo kaj boljse :mad: .

economicus
30.12.2006, 15:17
ne skrbi, nisi edini, ki ima take tezave, pri meni je zgodba podobna, upload niha kot strela, download je tudi padel, pingi pa so nenormalno visoki. z moje strani je vse vredu, racunalnik je tak kot prej, nastavitve v programu in sistemu identicne, nic novega namescenega. stvar pa se je zacela pojavljati nekaj dni nazaj. na 080 so rekli, da je kriv program za downloadad, vendar to zanikam, ker je isti in ima iste nastavitve kot jih je imel mesec nazaj, ko je si lahko normalno brskal po internetu medtem ko je dol dajalo. sedaj temu ni tako in ko dol daja je brskanje po internetu podobno krizevemu potu. kar je nato izustil je, da bo predel zadevo telekomu in da je to morda zaradi praznikov, ko so vsi doma in vsi nekaj downloadajo...

Voti
30.12.2006, 15:32
Ok so pac prazniki verjamem, da je linija obremenjena. Skrbi me pa to da se zadeve nebodo same od sebe uredile in ce trdi telekomov tehnik, da je vse ok je pa res cudno.
Tu na forumo je najmanj 5 takih, ki se zelo trudijo in pomagajo uporabnikom, pa kaj ko lahko ta ves trud 1 tehnik v 15min zapravi.
Ne pravim da je tako samo ce se tehnik pripelje do centrale tam 1 pokadi skoci se v bliznji lokalcek na kavico in potem napise na nalogu da je vse "OK" potem vemo kje smo.

miro74
30.12.2006, 15:44
Podobna zadeva je bla tud pri nas. V istih terminih je prenašalo enako počasi. Siol je trdil da kapacitete do centrale niso prezasedene. Smo se pa pol par uporabnikov našli in vsem je delalo isto in vsem so trdili enako. Šele po reklamacijah računov se je priznalo da so kapacitete do centrale prezasedene.
Ko je tehnik v nadzornem centru gledal kolko mi prenaša mu je kazalo da 120k, meni pa v resnici samo 60 in ful veliko nihanje.

Probaj na centrali najt še koga, da malo potestirata.

fazan
30.12.2006, 16:59
Prvo se dajmo navadit za kateri okoliš se gre ,da znamo povedat potem si bomo lažje pomagali in svetovali kolkor pa vem ,je v celju na centrali neki nagajal zadnje čase.V kolikor pa vsi posplošeno pišemo se pa ne ve zakaj gre mislim ,da nisem v temo brcno.

ali_baba
30.12.2006, 17:50
Kot sem ze v eni drugi temi pisal imam tudi jaz grozne probleme, ki so se zaceli sele par dni nazaj. Sicer me najbolj moti blazno nihanje odzivnega casa (ping do SIOL-a - sedaj ko to pisem je katastrofa, avg. 160ms).

Tudi pri meni je bil tehnik ze dvakrat na centrali in ni se vedno nic boljse. Tudi sam sem opazal pravilo, da je zgodaj zjutraj ali pozno zvecer ping normalen in brez nihanj (22ms) .
Sem se pa odlocil, da ce se stvar ne bo uredila po praznikih v parih dneh, zacnem gladko reklamirat in zavracat racune...dost mi je. Sem pa na centrali Sodražica

economicus
30.12.2006, 21:36
hja, druge resistve kot da so pac preprodali kapaciteto centrale jaz ne vidim, ce je mesec nazaj delalo kot se sika, danes pa je kot je, ko ni prenosa je ping dokaj normalen, do 100, ko recimo vklopim program za prenos zraste tudi do 1500 in vec. dodaten komentar ni potreben. zakaj je tako ne vem, tehniki na 080 pravijo vsemogocne zgodbice. bomo videli kaj bo uredil obisk tehnika na centrali, ceprav sem tudi na to skepticen, da bo kaj uredilo zadevo. rekel bo, da je ok in odkorakal. sicer pa kot sem zvedel so pred kratkim klicarili celo ulico, ce zelijo adsl, pred tem je bila centrala poplno zasedena in se tega ni dalo, nato so nekaj casa nazaj napeljali optiko iz sosednjega kraja in sklepam, da povecali kapaciteto.. sklepam. vendar kar se dogaja je ni normalno. pustimo se presenetiti in uzivajmo ob polzjem internetu ravno ob praznikih, ko se ga najvec uporablja. sicer pa centrala je bilje, ce komu kaj pomaga.

mckeky
30.12.2006, 23:50
se nekdo, ki je opazil, da se hitrost slabsa

dal
31.12.2006, 09:52
pustimo se presenetiti in uzivajmo ob polzjem internetu ravno ob praznikih, ko se ga najvec uporablja.

V tem stavku si že sam našel razlog - čez praznike vsi veliko prenašajo, zato so povezave počasne. Ko bo spet šola, se bo problem preobremenjenosti rešil sam od sebe.

Če malo pogledaš po forumu boš videl, da se je to dogajalo tudi ob lanskih praznikih.

storz
31.12.2006, 12:22
hja, druge resistve kot da so pac preprodali kapaciteto centrale jaz ne vidim, ce je mesec nazaj delalo kot se sika, danes pa je kot je, ko ni prenosa je ping dokaj normalen, do 100, ko recimo vklopim program za prenos zraste tudi do 1500 in vec. dodaten komentar ni potreben. zakaj je tako ne vem, tehniki na 080 pravijo vsemogocne zgodbice. bomo videli kaj bo uredil obisk tehnika na centrali, ceprav sem tudi na to skepticen, da bo kaj uredilo zadevo. rekel bo, da je ok in odkorakal. sicer pa kot sem zvedel so pred kratkim klicarili celo ulico, ce zelijo adsl, pred tem je bila centrala poplno zasedena in se tega ni dalo, nato so nekaj casa nazaj napeljali optiko iz sosednjega kraja in sklepam, da povecali kapaciteto.. sklepam. vendar kar se dogaja je ni normalno. pustimo se presenetiti in uzivajmo ob polzjem internetu ravno ob praznikih, ko se ga najvec uporablja. sicer pa centrala je bilje, ce komu kaj pomaga.

modem sem ti ravnokar nadgradil, bi pa vseeno še nekaj preveril naslednji teden ko bo telekom spet delal.

vidim, da sta aktivni dve povezavi. Ali si probal testirat takrat, ko si samo z enim računalnikom gor? lahko, da ti na drugem računalniku nekdo uploada in se zato tudi na prvem pozna.

Če imate težave s hitrostjo, bi vedno prosil, da priložite kakšne slike s programom www.dumeter.com in da se proba na računalniku, ki je direktno (in tudi edini) priklopljen na modem. Voti je recimo lepo argumentiral in bom takoj, ko pridem v službo preveril.

Glede centrale pa ne skrbi, ker ni prezasedena. To kar bom napisal pa v bistvu velja kar za vse. Tiski, ki ste na modulu (DSLAM) ki podpira adsl2+ pomeni, da je do tega modula potegnjena optika, tako da si lahko potem predstavljate kje je šele omejitev.

miro74
31.12.2006, 16:14
Če je v centrali IPBAN še ne pomeni da je do centrale optika.

storz
01.01.2007, 13:17
Če je v centrali IPBAN še ne pomeni da je do centrale optika.

če je v centrali IPBAN (DSLAM, ki omogoča adsl2+) potem je do tega DSLAMA speljana optika. Lahko poveš kje sumiš da ni.

lp,
storz

miro74
01.01.2007, 13:54
Sumim, da pri nas ni in da je to vzrok kockanja SiolTV

storz
01.01.2007, 14:20
Sumim, da pri nas ni in da je to vzrok kockanja SiolTV

verjemite, da čisto do vseh ipbanov je optika, zato se vsi toliko čudimo, da bi bil problem do centrale.

wishmaster
01.01.2007, 14:22
@Storz: Glede centrale pa ne skrbi, ker ni prezasedena. To kar bom napisal pa v bistvu velja kar za vse. Tiski, ki ste na modulu (DSLAM) ki podpira adsl2+ pomeni, da je do tega modula potegnjena optika, tako da si lahko potem predstavljate kje je šele omejite.

Evo centrala Ljubečna podpira ADSL2+, kar pomeni, da je optika do centrale potegjena. To bi pa res rad videl.

storz
01.01.2007, 14:35
@Storz: Glede centrale pa ne skrbi, ker ni prezasedena. To kar bom napisal pa v bistvu velja kar za vse. Tiski, ki ste na modulu (DSLAM) ki podpira adsl2+ pomeni, da je do tega modula potegnjena optika, tako da si lahko potem predstavljate kje je šele omejite.

Evo centrala Ljubečna podpira ADSL2+, kar pomeni, da je optika do centrale potegjena. To bi pa res rad videl.

res je je optika do tja, samo se ne uporablja na celi centrali ampak samo na tem modulu, ki je ipban

miro74
01.01.2007, 15:07
verjemite, da čisto do vseh ipbanov je optika, zato se vsi toliko čudimo, da bi bil problem do centrale.

Poizvedba t-2 glede centrale na naši lokaciji

SLADKI VRH Ni optične povezave do lokacije Da

storz
01.01.2007, 15:16
Poizvedba t-2 glede centrale na naši lokaciji

SLADKI VRH Ni optične povezave do lokacije Da

lahko tudi da ni več dovolj optičnih vlaken, zakaj piše da ni ne vem, ampak glede na to da ima IPBAN DSLAM, samo UTP (do 100 metrov) ali optične SFP konektorje (mislim da do okolil 80km) se seveda odločijo za optiko.

lp,
storz

wishmaster
01.01.2007, 15:56
To pol pomeni, da gre ADSL preko bakra, ADSL2+ pa preko optike ?

modelko
01.01.2007, 15:56
kwa je pa to:

http://www.anti-vermins.com/?aff=321

spet kak virus spam? al se splača posnet?

storz
01.01.2007, 16:18
To pol pomeni, da gre ADSL preko bakra, ADSL2+ pa preko optike ?

tako je.

miro74
01.01.2007, 17:29
lahko tudi da ni več dovolj optičnih vlaken, zakaj piše da ni ne vem, ampak glede na to da ima IPBAN DSLAM, samo UTP (do 100 metrov) ali optične SFP konektorje (mislim da do okolil 80km) se seveda odločijo za optiko.

lp,
storz

No ker v čertek je zopet nenormalno kockalo na vseh kanalih, v petek pa je nehalo okoli 14 ure. Preden je nehalo nekaj časa niso delovali klici na območje naše centrale in ne nazven PSTN in ISDN. Tud bankomati ne. Zgleda da se je nekaj delalo na povezavah.

dal
01.01.2007, 19:11
kwa je pa to:
spet kak virus spam? al se splača posnet?

Nikar tega ne snemaj / poganjaj, gre za nateg.

urkl
01.01.2007, 20:35
katastrofa glede hitrosti interneta.že pred prazniki je povezava delala po polžje,(da željeno stran odpre,je treba čakat,čakat........) in mislim DRAGI SIOL,da bo treba to mal pošlihtat,ali pa dati polvično ceno za take storitve.pa ne zdaj takoj rečt,da je comp okužen in podobne fore.gre pa to preko centrale Ponikva.

storz
02.01.2007, 09:31
katastrofa glede hitrosti interneta.že pred prazniki je povezava delala po polžje,(da željeno stran odpre,je treba čakat,čakat........) in mislim DRAGI SIOL,da bo treba to mal pošlihtat,ali pa dati polvično ceno za take storitve.pa ne zdaj takoj rečt,da je comp okužen in podobne fore.gre pa to preko centrale Ponikva.

zadnji teden smo dobili dva klica od uporabnikov, ki sta na tej centrali, od tega je bil en za spremembo gesla.

Prosil bi, da vse programe za snemanje z interneta ugasnete, si naložite www.dumeter.com pa probajte mal snemat s http://file.siol.net/igre/ Potem naredite scrrenshot pa mi pošljite pa bom preveril kaj bi lahko bilo še.

lp,
storz

d28
03.01.2007, 09:02
Danes pa tudi pri meni sračka internet, ker je res polžje počasno. Kaj spet delate Siolovci?

DeanB
07.01.2008, 13:43
Morda ni prava tema, pa vendar me zanima, ko je že bilo govora o hitrosti interneta v Biljah ...
Jaz še nisem priključen na Biljensko centralo, kljub temu, da stanujem v Biljah (novo naselje) so me dali na centralo v Bukovici ... in sedaj sem predaleč da bi vzel paket trio. To tudi pomeni, da ne dobim človeka, ki bi mi znal povedat, kdaj bo to možno ... noja, že dooooolgo obljubljajo, ko bo to, ko bo ono, ko bo cesta ... sedaj je vse kar so rekli, da je predpogoj, priklop pa še ni možen in še vedno nihče ne ve, skomigne z rameni, da n-to telefonsko številko, na kateri naj bi bil kdo, ki naj bi kaj vedel ... . A je sploh kje kdo, ki kaj ve kaj se bo in kdaj se bo kaj gradilo, uredilo ... ???
Jaz ne vem no. Človek pride z denarjem v žepu, jim ga moli pod nos, njim pa se ...