Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vprašanja

mtj
30.12.2006, 17:53
Evo, zdravo,

Imam par vprašanj in komentarjev...

Rad bi preklopil na kakšno novo storitev (vsaj Duo), ker opažam, da že lep čas za svoj nepaketni ADLS dostop 386 / 2 plačujem več, kot paketaši za mnogo višje hitrosti. Logike Siola tu ne razumem najbolje.

Torej, najprej sem uredil ISDN, kupil hišno centralo, dva brezvrvična telefona (vse Siemens), za vse skupaj dal cca 170K SIT, potem sem šel iz kabla na ADSL, ker brez ISDN na začetku tega tako kao ni bilo možno priključiti. Sedaj bi zaradi zgoraj omenjene ugotovitve rad ponovno nadgradil.
Torej:
telefoni so 2 x ISDN SIemens
ADSL modem, na njem wisi Linksys 54 WRT (z g-brezžičnim omrežjem), na tem pa je en gigabit switch in en 10/100 switch. Brezžično pa en access port z enim 10/100 switchem.
Računalnikov je precej, sami Maci.

Zanima me naslednje:
1. Kateri komunikacijski prehod je najboljši, da bi enostavno zamenjal obstoječi ADSL modem
2. Ker imam vse požarne zidove vključene in vsa kodiranja, bi ta naj nov modem imel možnost enostavnega pass thru načina (ni ravno rač. terminologija, a upam, da je razumljivo).
3. Kaj naj z ISDN centralo in telefoni? je to za vrečt v smeti?
4. Katere telefone priporočate? Rad bi seveda brezžične.
5. Ali se da priključiti samo en IP telefon? ali dva analogna? kaj pa kombinacija 1 IP in 1 analogni?
6. Kako funkcionira televizija? obstaja kakšen brezvrvični link, ker ne bi rad po hiši kopal ali pa žic vlekel po kotih?
7. Kakšna bo nova tehnologija in cca kdaj pride? Da vidim,kdaj bodo spet telefoni za v smeti...

Hvala

fazan
30.12.2006, 20:49
1. Kateri komunikacijski prehod je najboljši, da bi enostavno zamenjal obstoječi ADSL modem
-Dobil ga boš zraven paketa katerega boš pač izbral verjetno sagem
Kaj naj z ISDN centralo in telefoni? je to za vrečt v smeti?
-V kolkor se ne boš odločil za razvezan dostop ti isdn povezava v hiši ostane ista
-Razvezan dostop so ti pa možne dve ip številke vendar so isdn telefoni neuporabni ker boš moral na analogne telefone
Ali se da priključiti samo en IP telefon? ali dva analogna? kaj pa kombinacija 1 IP in 1 analogni?
Dva analogna telefona kar pa če imaš centralo jih menda lahko več obesiš samo št.so menda samo dve možne.
6. Kako funkcionira televizija? obstaja kakšen brezvrvični link, ker ne bi rad po hiši kopal ali pa žic vlekel po kotih?
Televizija funkcionira tako tako odvisno od hitrosti odvisno od kablovja ter sameega omrežja ter centrale.Jes ne bom hvalo niti tadlo sem zadovoljen dela kot paač dela v slučaju napak pomaga 0801000/3 .
-Za brezvrvični link ne vem če sploh obstaja trenutn je vezano vse preko kablovja vsaj jes ne vem.

Takšno je moje mnenje ,ker sprašuješ ti bodo pa še drugi opisali in povedali upam da nisem kaj narobe napisal.

:xmas: