Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pokanje...in To KakŠno!

d28
31.12.2006, 21:23
Ravno zdaj poslušam pokanje zunaj in me zanima vaše mnenje o temu.

Kot otrok sem tudi sam metal pasje bombice, petarde, žvižgavce itd. ampak nikoli nisem to počel tako, da bi metal, kjer so bloki ali soseske z veliko ljudmi ipd. kaj šele na ljudi ali živali same.

Poleg tega opažam, da so se pokalice od let odkar sem jih sam metal močno spremenile. Danes me te spominjajo na granate in letalske napade. A je to normalno? Hiša se nam dobesedno strese in nam kljub zaprtim oknom in vratom še nekaj sekund odmeva v ušesih.

Nič nimam proti pokanju ampak NAJ SE TO POČNE NA TAKŠEN NAČIN, DA SE TO NE VSILJUJE DRUGIM!
Poleg tega bi država morala prepovedati takšne pokalice, ki presegajo moč in hrup reaktivnih letal.

Kam gre ta naša družba... :nonono:

Kaj pa vi mislite?

Vsemogočni
31.12.2006, 22:50
Že ves mesec je na izobilje pokanja petard, raket in drugih pirotehničnih izdelkov. Posebno "vojno" stanje je na Planini v Kranju. Tu se odmetavajo petarde stalno, brez prestanka. Nekateri pa zanalašč še ponoči vsako uro. in to ne navadne petarde, ampak med bloki topovske udare. Tako, da cele noči ni miru. Zadnje tri dni poka ves dan in cele noči, kot v Palestini. Človek ne ve več ali se nekateri pripravljajo na vojno, ali imajo res tako dobre dohodke, da lahko ves dan odmetavajo petarde in drge eksplozivne zadeve.

Ravno danes sva šla z ženo popoldan na sprehod. Na Planini pokanje kot bi se pobijali vsi poprek. V mestu že bolj spokojno turobno tiho, le poki s Planine so se slišali. Pod Jelenovim klancem mir, kot je bil včasih, ko so šli vsi na dopuste. V Stražišču mir in prijetna tišina, sem in tja nekaj ljudi. Na drsališču pred občino nekaj zagretih drsalcev, malček priprav na praznovanje, vse skupaj omemebe ne vredno. Se vidi, da je novi župan psiholog in še nima vpogleda v praznično praznovanje. Skratka,če ne bi bilo drsališča, bi bilo tudi mesto opustošeno, vendar saj prebivalci živijo v miru.
Ko prideš do kokrškega mostu pri stari pošti, se odpre pogled na bliske, ki sledijo eden drugemu ali se kar prepletajo med seboj. Na Planini pa moraš že gledat kako priti do doma, da ne fašeš kakšne rakete, žvižgavca ali petarde za vrat. Kot na bojišču. Prideš domov, se vsedeš za mizo, da malo v družinskem krogu povečerjaš in se pogovoriš, pa poka zunaj okoli bloka, kot da bi se medseboj pobijala dva bataljona vojakov. In to cel večer, celo noč in po predhodnih dneh sodeč vse do jutra.

So nekateri res tako bogati, da tolko denarja zapravijo za pirotehniko???, jim to omogoča socialna podpora ali se pozna, da je tukaj vedno več hrčkov??? Nimam pojma, me ne bi zanimalo, če ne bi bili tako nasilni in brezobrazni s tem pokanjem. Ne spoštujejo starejših, ne spoštujejo bolnih, ne spoštujejo dojenčkov. Krasna demokratična država, ki dopušča vse, le da bi kerega "pirotehnika " na gobec ne.

Ima res toliko ljudi še tako primitivno pamet in to tam od 6 let naprej :dontknow: da se ob odmetavanju pirotehničnih izdelkov počutijo ko bogovi, močni inteligentni in sploh nekaj naj naj :dontknow: In ti, ki največ denarja zapravijo za pirotehnične izdelke bodo po novem letu oddajali prošnje za socialno podporo, krasno ne, saj jo bodo dobili prej kot tisti, ki resnično nima denarja za položnice in hrano. Se res pozna, da so nekateri prišli iz krajev, kjer so imeli včasih vojno, pa se ne morejo otresti sindroma pokanja, ker bi mislili, da je tišina pogubna :dontknow: Nimam pojma, sem pa dobil predstavo, kako je v Palestini, kako je bilo v južnih krajih in skratka povsod, kjer je in še divja vojna.

Živela naša demokracija in vsi ki se tako hvalijo z njo in hvalijo tiste, ki so nam jo zrihtali. :rolling:

ervin34
31.12.2006, 22:52
Kaj ni škoda denarja? :dontknow:

pk
31.12.2006, 23:59
:2thumbs:
moja psica se trese in jo fajn mirim, da ne spaničari. nočejo pa nočejo nehat. pa še v naselju izven lj smo:(

d28
01.01.2007, 08:58
:2thumbs:
moja psica se trese in jo fajn mirim, da ne spaničari. nočejo pa nočejo nehat. pa še v naselju izven lj smo:(

naš maček pa se presenetljivo niti zgane ne tudi ob največjem pokanju.

lady_lucifer
01.01.2007, 09:01
Nič nimam proti pokanju ampak NAJ SE TO POČNE NA TAKŠEN NAČIN, DA SE TO NE VSILJUJE DRUGIM!

in kako?
edina resitev po moje je, da se pokanje v celoti preove, kot je to ze uveljavljeno v nekaterih drzavah. ampak pri nas tega seveda ne bo.

Dalmatinec
01.01.2007, 09:20
So nekateri res tako bogati, da tolko denarja zapravijo za pirotehniko???, jim to omogoča socialna podpora ali se pozna, da je tukaj vedno več hrčkov??? Nimam pojma, me ne bi zanimalo, če ne bi bili tako nasilni in brezobrazni s tem pokanjem. Ne spoštujejo starejših, ne spoštujejo bolnih, ne spoštujejo dojenčkov. Krasna demokratična država, ki dopušča vse, le da bi kerega "pirotehnika " na gobec ne.

Če z izrazom "hrčki" misliš na Hrvate, ne vem, kako naj bi bila nacionalnost povezana s tem primitivizmom. Tudi sam sem hrvaške narodnosti, pa že 15 let nisem vrgel niti ene petarde, spustil niti ene rakete ali kaj podobnega in tudi sam sem striktno proti takšni vrsti "pranovanja" - s pirotehniko namreč!:nonono:

kapara
01.01.2007, 09:29
Že ves mesec je na izobilje pokanja petard, raket in drugih pirotehničnih izdelkov. Posebno "vojno" stanje je na Planini v Kranju. Tu se odmetavajo petarde stalno, brez prestanka. Nekateri pa zanalašč še ponoči vsako uro. in to ne navadne petarde, ampak med bloki topovske udare. Tako, da cele noči ni miru. Zadnje tri dni poka ves dan in cele noči, kot v Palestini. Človek ne ve več ali se nekateri pripravljajo na vojno, ali imajo res tako dobre dohodke, da lahko ves dan odmetavajo petarde in drge eksplozivne zadeve.

Ravno danes sva šla z ženo popoldan na sprehod. Na Planini pokanje kot bi se pobijali vsi poprek. V mestu že bolj spokojno turobno tiho, le poki s Planine so se slišali. Pod Jelenovim klancem mir, kot je bil včasih, ko so šli vsi na dopuste. V Stražišču mir in prijetna tišina, sem in tja nekaj ljudi. Na drsališču pred občino nekaj zagretih drsalcev, malček priprav na praznovanje, vse skupaj omemebe ne vredno. Se vidi, da je novi župan psiholog in še nima vpogleda v praznično praznovanje. Skratka,če ne bi bilo drsališča, bi bilo tudi mesto opustošeno, vendar saj prebivalci živijo v miru.
Ko prideš do kokrškega mostu pri stari pošti, se odpre pogled na bliske, ki sledijo eden drugemu ali se kar prepletajo med seboj. Na Planini pa moraš že gledat kako priti do doma, da ne fašeš kakšne rakete, žvižgavca ali petarde za vrat. Kot na bojišču. Prideš domov, se vsedeš za mizo, da malo v družinskem krogu povečerjaš in se pogovoriš, pa poka zunaj okoli bloka, kot da bi se medseboj pobijala dva bataljona vojakov. In to cel večer, celo noč in po predhodnih dneh sodeč vse do jutra.

Ima res toliko ljudi še tako primitivno pamet in to tam od 6 let naprej :dontknow: da se ob odmetavanju pirotehničnih izdelkov počutijo ko bogovi, močni inteligentni in sploh nekaj naj naj :dontknow: In ti, ki največ denarja zapravijo za pirotehnične izdelke bodo po novem letu oddajali prošnje za socialno podporo, krasno ne, saj jo bodo dobili prej kot tisti, ki resnično nima denarja za položnice in hrano. Se res pozna, da so nekateri prišli iz krajev, kjer so imeli včasih vojno, pa se ne morejo otresti sindroma pokanja, ker bi mislili, da je tišina pogubna :dontknow: Nimam pojma, sem pa dobil predstavo, kako je v Palestini, kako je bilo v južnih krajih in skratka povsod, kjer je in še divja vojna.

Živela naša demokracija in vsi ki se tako hvalijo z njo in hvalijo tiste, ki so nam jo zrihtali. :rolling:
Potrebno bi bilo ustanovit posebno policijsko enoto, ki bi uhvatila vse takšne nepridiprave, ki so željni pokanja in jih poslala z živinskimi vogoni v Irak. Siguren sem, da v svojem življenju ne bi več vzeli v roke petarde.
Z njimi vred pa tudi našo vlado, ki je dovolila pokanje že od 26 decembra.

pinky
01.01.2007, 09:35
Zakon tako tudi letos med 26. decembrom in 2. januarjem dovoljuje uporabo pirotehničnih izdelkov razredov ena in dva, katerih glavni učinek je pok. Ob tem opredeljuje še uporabo srednjih in velikih ognjemetov, ki sodijo v tretji in četrti razred, ter pirotehnične izdelke za posebne namene.

Prodaja in uporaba med prazniki dovoljenih izdelkov je mlajšim od 15 let dovoljena le pod nadzorstvom staršev ali skrbnikov.

Pri uporabi petard zakon predvideva nekatere omejitve. Petard tako ni dovoljeno uporabljati v strnjenih stanovanjskih naseljih, zgradbah, zaprtih prostorih, v bližini bolnišnic, v javnih prevoznih sredstvih in na javnih shodih oz. prireditvah.

mene pa zanima kaka statistika, kolk kazni za tiste, ki se česarkol od tega niso držali, so izdali

pa naj mi ne rečejo, da je težko ugotovit, kdo krši zakon ....

bobi
01.01.2007, 09:45
Za Šiško (Ljubljana) lahko rečem samo bravo!! Že par let ne slišim petard, ampak samo rakete in razlika je očitna :2thumbs:

kartako
01.01.2007, 10:25
Ja, smo v vojni. Samo tega se narod ne zaveda dokler ne pridejo kakšni prazniki.
Takrat pridejo do izraza tisti, ki skrivajo svoje potencialne želje po krvi.
Dobro vedo, da nazaj ne bo (razen kadar kdo popeni) priletelo nič.
Potem se izvaja teror nad ostalimi, kar so cele mesece skrivali kot dobri sosedje.
Če posameznik strelja, je kriminalec, če je pa masovno dovoljeno pa ni problema, je zakonito!

sati
01.01.2007, 10:28
in kako?
edina resitev po moje je, da se pokanje v celoti preove, kot je to ze uveljavljeno v nekaterih drzavah. ampak pri nas tega seveda ne bo.

V nekaterih evropskih državah je pokanje dovoljeno samo na silvestrski večer. Drugače pri nas res dvomim, da bi prišlo do prepovedi, čeprav očitno petarde gredo veliki večini na živce, prevlada manjšina, ki veselo terorizira večino z blagoslovom države. Ti prazniki so izgubili svoj čar v očeh mnogih samo zaradi izživljanja posameznikov. Ti brezvestneži se pa tako ali tako ne vprašajo, kako se ob njihovi kanonadi počutijo na smrt prestrašene žvali, stari ljudje, otroci... Kar človeka najbolj boli je, da država ne zaščiti večine pred zvočnim nasiljem in tem huliganom celo daje proste roke za prikaz vojne v mirnem času.

d28
01.01.2007, 10:52
lady lucifer, jaz sem še kot otrok in pubertetnik vseeno spoštoval, da so tudi ljudje, ki pač tega ne marajo in sem metal pokalice na velikem travniku malo izven naselja. prav tako mi nikoli ni niti na misel prišlo, da bi jih metal na sosedov vrt, ljudem pod noge ali na živali. vse to pa sem videl, da se počne zadnja leta in se nič ne naredi, da bi se to spremenilo.

ne gre se zato, da se prepove metanje petard ampak da se jih meče na način, da ne bo vedno nekdo žrtev.

in to je možno po moje tako, da se ne le uzakoni ampak tudi dejansko uvaja nadzor, da se petarde meče v določenem obdobju in prostoru ter, da se postavi mejo kaj so sploh še pokalice, ki so namenjene za komercialno rabo, ker opozarjam še na to, da so petarde danes bolj podobne granatam kot pa pokalicam.

in žalostno je prav to, kar je napisal sati, da manjšina terorizira večino. četudi bi bila večina takšna, ne bi imela pravice nikogar terorizirati s tem. :nonono:

rikec
01.01.2007, 10:55
Veste, kaj mene zelo čudi. Imam dva psa. Nobeden niti trzne ne na pokanje petard, ko pa poleti grmi, sta pa čisto posrana...:dontknow: :dontknow: :dontknow:

d28
01.01.2007, 11:03
To temo sem že sam odprl "Pokanje...in to kakšno" ampak lahko vseeno pokomentiram tudi tukaj.
Vsemogočni, strinjam se s tem, da je to nedopustno in da mora država nekaj storiti-tudi z nadzorom ne samo z zakoni ampak ne strinjam se s tvojim načinom kako naj bi to storili.

Ne vem zakaj se tukaj meša nacionalnost, ker ne vidim povezave. Pa tudi, ko nekdo omeni da bi (bo) koga na gobec se spomnim na Pavla Ruparja. Žal, ampak na takšnem nivoju so zame samo primitivci, ki razen s fizično silo ne znajo drugače reševati problematičnih situacij v življenju.

Sicer pa sem že v drugi temi napisal, da ni problem v metanju petard ampak na kakšen način se jih meče in dejstvo, da petarde že nekaj let niso več petarde ampak bolj podobne granatam.

Potreben je dejanski nadzor (ker zakonski predpisi so dobri) in postavljanje meje kaj sploh še je pokalica.

d28
01.01.2007, 11:06
pa še en vidik te problematike nismo načeli, ki se mi zdi ravno toliko pomemben: onesnaževanje s temi pokalicami.

kdo potem čisti za vsem tem? in kako te pokalice vplivajo na že tako uničeno ozračje?

Dalmatinec
01.01.2007, 11:11
Jaz vseeno mislim, da problem obstaja že v sami uporabi petard, pa naj bo to kjerkoli; še posebej zaradi vsega tega grozivitega pokanja trpijo živali, tako tiste doma, kot tudi divje živali. Že zaradi njih bi morali prepovedati ta primitiviziem. Ampak žal se ljudje še vedno vse premalo zavedamo, da ta planet še zdaleč ne pripada samo nam...:nonono:

sati
01.01.2007, 11:12
naš maček pa se presenetljivo niti zgane ne tudi ob največjem pokanju.

Zanimivo. Naši mucki so se izjemno bali petard, takrat so se zmeraj zatekli in skrili v najbolj zaprte prostore, pa še zmeraj jih je bilo strah. Sosedov pes je pa prav tagična žrtev petard, revež vse dni, kar traja pokanje, presunljivo zavija in tuli od strahu, tako da mi je reveža pasjega res žal. Danes je pa umolknil, včerajšnja kanonada ga je verjetno dotolkla, verjetno bo rabil nekaj dni, da preboli stres.

fazan
01.01.2007, 11:13

Kot otrok sem tudi sam metal pasje bombice, petarde, žvižgavce itd. ampak nikoli nisem to počel tako, da bi metal, kjer so bloki ali soseske z veliko ljudmi ipd. kaj šele na ljudi ali živali same.

Poleg tega opažam, da so se pokalice od let odkar sem jih sam metal močno spremenile. Danes me te spominjajo na granate in letalske napade. A je to normalno? Hiša se nam dobesedno strese in nam kljub zaprtim oknom in vratom še nekaj sekund odmeva v ušesih.

Poleg tega bi država morala prepovedati takšne pokalice, ki presegajo moč in hrup reaktivnih letal.

Kaj pa vi mislite?

Časi se spreminjajo in tak čas se je pač treba navadit na pokanje čeprav jaz prav tako ne podpiram pokanja do zadnjega dneva v letu pa še to ima svoj čar samo ob polnoči.Psa pa rešujem ,da je ob večernih urah v hiši zraven nas ,ker postane zelo nervozen .Ljudje bodo morali spoznati kdaj se začnejo čari tega pokanja sicer pa tako ali tako vsak svoj denar meče v zrak.Prepovedat-hjha nima smisla ,ker nekateri so direktno bolani če ne začnejo pokat -mislim da bi mediji morali predstaviti pa ljudje bi morali biti mali bolj osveščeni pa bi bilo ob polnoči bum pa konc pa ne bi noben trpel tak pa je tak kot je.

lady_lucifer
01.01.2007, 11:13
lady lucifer, jaz sem še kot otrok in pubertetnik vseeno spoštoval, da so tudi ljudje, ki pač tega ne marajo in sem metal pokalice na velikem travniku malo izven naselja. prav tako mi nikoli ni niti na misel prišlo, da bi jih metal na sosedov vrt, ljudem pod noge ali na živali. vse to pa sem videl, da se počne zadnja leta in se nič ne naredi, da bi se to spremenilo.

ne gre se zato, da se prepove metanje petard ampak da se jih meče na način, da ne bo vedno nekdo žrtev.

in to je možno po moje tako, da se ne le uzakoni ampak tudi dejansko uvaja nadzor, da se petarde meče v določenem obdobju in prostoru ter, da se postavi mejo kaj so sploh še pokalice, ki so namenjene za komercialno rabo, ker opozarjam še na to, da so petarde danes bolj podobne granatam kot pa pokalicam.

in žalostno je prav to, kar je napisal sati, da manjšina terorizira večino. četudi bi bila večina takšna, ne bi imela pravice nikogar terorizirati s tem. :nonono:

lepo od tebe, da si spostoval druge. ampak hec je tud v tem, da ce gres ti petardo (in podobne mocnejse zadeve, ki jih sploh ne poznam) vrzt nekam v naravo, travnik, hosto...motis pa zivali. tako da ja, vedno je nekdo zrtev.

d28
01.01.2007, 11:23
lady lucifer, to kar sem napisal za moj primer je vsaj začetek v pravo smer. in žal pri kompromisih ni nikoli idealne situacije.

bil bi prevelik egoist, če bi hotel kar prepovedati petarde in nenazadnje je to slaba rešitev za družbo, ker vem, da ljudje potrebujejo ventile, da se sproščajo.

ampak naredimo to tako, da ne bo ena ali druga skupina ljudi žrtev egoistov.

kartako
01.01.2007, 11:27
Ne vem zakaj se tukaj meša nacionalnost, ker ne vidim povezave. Pa tudi, ko nekdo omeni da bi (bo) koga na gobec se spomnim na Pavla Ruparja. Žal, ampak na takšnem nivoju so zame samo primitivci, ki razen s fizično silo ne znajo drugače reševati problematičnih situacij v življenju.
.

Potreben je dejanski nadzor (ker zakonski predpisi so dobri) in postavljanje meje kaj sploh še je pokalica.[/QUOTE]
__________________________________________________ ____________________________________
Nacionalnost krepko stopi do izraza, če pogledaš malo- količino- kdo zmeče največ te šare.
Če nimaš možnosti ali nočeš, je pa že tako, da ti bodo drugi povedali, da prednjačijo jugoviči.
Primitivci? Nevem, če bi kar tako označil vse, ki bi koga na gobec za primitivce?
Eni z denarjem, drugi z pestjo. pač v tistem trenutku pravi argument.

lady_lucifer
01.01.2007, 11:31
sej jst tebe cist stekam;) hocm sam povedat, da zrtve bodo zmerm in da ne smemo mislt samo na ljudi....

nattka
01.01.2007, 13:26
včeraj je po šiški dve uri pokalo kot v bagdadu ... res po večini rakete, pa vendarle si ne morem predstavljati, kaj se je dogajalo med tistimi ubogimi živalmi v živalskem vrtu ...

te zadeve so očitno še vedno prepoceni in si narod še lahko privišči za nekaj ur pokanja ... te stvarčice je treba podražiti nekajkrat ... pa bo pri marsikomu mir ...

sicer pa so tile prazniki že zdavnaj postali sinonim za pijančevanje, prenažiranje, potrošništvo in pokanje vse povprek ...
tako da je čisto vseeno če bi bil božič sredi avgusta ... itak je samo izgovor za pranje vesti staršem in nezvestim partnerjem in polnjenje žepe trgovcem ...

pa še zeblo nas ne bi na koncertih na prostem ...

d28
01.01.2007, 13:28
seveda, da so poleg ljudi tukaj tudi skrb do živali in narave. včasih sem celo bolj pro zanju kot pa za ljudi, ker nenazadnje smo le ljudje tisti, ki delamo takšne probleme.

super, da se štekava! ;)

Nincha II.
01.01.2007, 16:46
Pri nas je dovoljeno pokat sele po 18h na prednovoletni dan.
Nasi macki ni blo sicer nic hudega, malo se je bala, se skrila pod posteljo in tam prestala "tanajhujse" :)
Drugace pa se dobro, da imam tocno uro - letos so iz meni neznanega razloga tle sosedi zacel pokat ze 10 minut pred polnocjo, bili so kar zagreti, kljub temu, da jih je precej dez pral. :D

Nasa ulica je zelo ozka, tko da je kar precej odmevalo, na sreco pa ni trajalo predolgo, tako da se nihce ni prav prehudo pritozeval...

Knez
01.01.2007, 16:55
V Mariboru so se petardarji precej unesli.Zelo intenzivno je pokalo samo včeraj na silvestrovo.

buba
01.01.2007, 17:14
absolutno prepovedat -- ne sluzi nicemur -- negativnih posledic, pa vec, kot prevec -- teror manjsine nad vecino -- frustracije zivali in tudi precejsnjega stevila ljudi -- poskodbe in nenazadnje onesnazenje s hrupom in odpadki, ki jih nihce za seboj ne cisti....:mad:

d28
01.01.2007, 17:31
Vsaka tema se sprevrže v nacionalno, versko in ne vem katero še nestrpnost. :nonono:

Se absolutno NE strinjam s tabo, kartako, ker sem dolgo časa živel tako v Fužinah, kot v soseski, kjer ni t.i. jugovičev, pa bil večkrat na praznovanjih v večjih mestih in manjših krajih po Sloveniji in nisem videl NOBENE POVEZAVE!
Te "granate" veselo mečejo ljudje vseh nacionalnih, verskih in ne vem katerih še pripadnosti.

Edina delitev pri tem zame je na tiste zrele in fer osebe in tiste nezrele in nefer.

Sem pa videl jasno povezavo med t.i. čistimi Slovenci in nacionalno nestrpnostjo kot jo širite nekateri tukaj.

Napadate vse tiste, ki so neslovenci in jih okarakerizirate za primitivce, kriminalce in nasilneže potem pa ne vidite nič narobe s tem, da nekoga "užgete po gobcu", ki vam ne ugaja.

Katera je zdaj prava resnica? Kdo je zdaj pravi nasilnež in primitivec? Naj vsak sam pri sebi oceni. :shy:

P.S. Ne bi pa želel odpirati teme o absurdnosti tistih, ki verjamejo, da so čisti Slovenci. Vsak "čisti" Slovenec naj si malce prebere pisanja Dr. Vida Pečjaka, ki bo na razumljiv a odkrit način potrkal vsakomur na intelektualna in duhovna vrata.

Balonar
01.01.2007, 17:32
v Celju je bilo dokaj mirno vse dni .. samo na silvestrovo je šlo v zrak miljon raket :) tudi v mestu so bili kulturni .. do pol enih zjutraj ni zraven mene počila niti ena petarda .. vsi so jih lepo metali na delu ceste predvidenem za to.

pohvalno!

Knez
01.01.2007, 18:28
Pri nas je zato toliko nesreč s petardami, ker naša pametna država legalno prodajo vseh vsaj malo močnejših petard prepoveduje.Legalne so samo petarde, ki počijo nekje v rangu pasje bombice.Potem pa ljudje kupujejejo od prodajalcev na črno nepreverjene izdelke, ali še huje, doma eksperimentirajo.

V Italiji in Avstriji pa so vso pirotehniko legalizirali, ljudje kupujejo tudi močne petarde v trgovinah in potem je nasreč manj, če sploh kaj.

popka
01.01.2007, 18:50
Jaz sem pa praznovala v Litiji in, ko sem gledala iz balkona kdo meče petarde, sem videla da sami otroci- brez nadzora odraslih seveda. Ko sem kolegoma pomagala nest stvari iz avta, je po stopnicah prišla gospa s polno roko raket in vulkančkov in, ko sem pripomnila, da hvalabogu vsaj petard nima, je rekla, da te so pa že porabili. Predvidevam, da je nesla te rakete otrokom, ki so vztrajno pokali celo noč.

kartako
01.01.2007, 20:58
D28
__________________________________________________ ____________________________________
No ker si tako spretno navižal na primitivce, se bom kar sprijaznil z tem, da moram biti na drugi
strani,če se hočem pogovarjati.!
Lepo te prosim, kdo pa deli ljudi na primitivce in tiste druge?
Kateri pa so tisti drugi, ki niso primitivci?
Kako naj tvojega pečjaka bere ali razume primitivec?
Oz, kje se po tvoje začne primitivizem? V izobrazbi? V denarju? V življenju? :rolling:

d28
02.01.2007, 10:41
Nisem nič navižal ali kaj podobnega, ker si se sam definiral s tem, ko si napisal, da zate ni primitivec, če nekoga udari na gobec, ki mu ne ugaja v določenem trenutku v povezavi s pisanjem avtorja.
Sam se pa opredeli na kateri strani si, ker jaz lahko sklepam samo na podlagi pisanj, ker te pač ne vidim in ne poznam.

Zame je sila sprejemljiva samo takrat, ko je neposredno ogrožena varnost ali življenje človeka. Ampak to je pač samo moje videnje.
Ne vem v kakšni družbi bi živeli, če bi vsak vsakogar na gobec, ko bi nekdo pač ocenil, da je za to primeren trenutek? :nonono:
In sklepam, da ti zase verjameš, da nisi jugovič pa imaš tako nasilno miselnost. To nekako ne gre skupaj s tistim, ko je bilo napisano, da so jugoviči tisti nasilni. :shy:

In, če že sprašuješ se zame začne primitivizem tam, kjer eden človek ne spoštuje osnovnih človekovih pravic drugega človeka. To pa vsi vemo katere so to pravice. Sej pozna večina že tisto, da se svoboda enega človeka konča tam, kjer se začne svoboda drugega.
V naši vrli državici pa si nekateri ljudje nenehno vzemajo pravice, ki jih nimajo. Pokanje je en lep primer tega o čemer sem že pisal.

Katrin
02.01.2007, 10:44
Nekatere detonacije so tako močne, kot bi bili res nekje na bojnem polju...

Balonar
02.01.2007, 10:49
tisto so bili pa "topovski udari", ki jih nekateri hranijo še iz naše JNA :D

Balonar
02.01.2007, 10:50
SNS, SDS: Pravi Slovenec ne meče petard in se jih spretno izogiba!!!

popravek:
Peče: V Slovenski Nacionalni stranki smo mnenja .. itd

Ker on vedno navede stranko .. da ja ne bi pozabili od kod je :rolling:

stLARA
02.01.2007, 11:11
Mislim, da se predvsem mladostniki, ki se izživljajo z metanjem petard praktično pod noge drugim ljudem (verjetno so to isti, ki so tudi siver bolj kot ne vandalsko razpoloženi ob drugih situacijah...) premalo zavedajo, da lahko stvar koga tudi precej resno poškoduje in da pirotehnika ni zgolj samo nedolžna zabava.

Sama proti pokanju nimam nič proti, če je le v mejah normalnega in če ne gre zgolj za metanje petard objestnežev. Recimo v svetlovnih efektih (proti ognjemetu, za katere poskrbijo strokovnjaki ali pa vsaj bolj odgovorni ljudje) jimam prav nič.

Cavallo
02.01.2007, 11:18
Ponavadi tistie petarde mecejo ki imajo majhna orodja ....

Lencka
02.01.2007, 11:49
Pridruzujem se vsem tistim, ki jim pokanje ni vsec.
Nisem iz mesta - zivim na vasi, in pri nas je od Miklavza do 2. 1. neznosno, od bozica dalje pa nobeni zamaski v usesih ne pomagajo. Tako da sem mi zdi tista prepoved pred 24. 12. cisto brezveze - pri nas je nihce ne uposteva - ce ne drugega, bi lahko na ta racun nasa ljuba mati domovina kaj zasluzila.
Pa tudi o strnjenih naseljih ne bi - ce mi poci pred hiso, je zelo zelo zoprno. Ze par let nimamo samo petard in raket - to ne poci dovolj. V modi so karbidovke, sodi in podobne domace iznajdbe, tako da te slisijo od Zagreba do Ljubljane. Zadnja dva dneva leta je ponoci svetlo tako kot podnevi (na zacetih te norije smo naivno mislili, da bodo vse porabili ze do srede decembra, a zaloge so ocitno neizmerne).
Strinjam se s tistimi, ki mislijo, da je pokanje teror, ki ga manjsina izvaja nad vecino, zalostno je samo, da v takih rovtah, kot so nase, poka vecina. Pa se necesa ne razumem: jamranje o premajhnih placah, nimajo denarja niti na normalen avto, hisa propada - pa nikogar ni sram priznat, da porabijo eno placo le za pirotehniko. Cudi me le, da nikoli nikogar ne ubije. (Razen dobre volje tistih, ki nas moti - ti smo pa itak manjsina.)
Ja, jaz sem za prepoved pirotehnike. Dovoljena bi lahko bila le, na primer, kot ognjemeti na organiziranih zabavah, na silvestrovo ipd. (pa ne se zdaj sem obesit, mislim, da ce bi bila volja, bi lahko precej dobro opredelili, katere bi bile tiste priloznosti, zaradi katerih bi pokali).

Octapus
02.01.2007, 11:49
tisto so bili pa "topovski udari", ki jih nekateri hranijo še iz naše JNA :D

Ti topovski udari niso samo tko, to je resna zadeva.

d28
02.01.2007, 13:19
Vidim, da je kar nekaj ljudi podobnega mnenja kot jaz.

Upam, da se bomo zganili in prisilili državo, da spremeni predvsem nadzor nad uporabo petard in da postavi mejo kaj se sploh še šteje za pokalico, ki se jo lahko proda slehernemu državljanu, ker takšna pokanja, ki spominjajo na vojno bi morala ostati le v vojski.

Cavallo
02.01.2007, 13:25

Upam, da se bomo zganili in prisilili državo, da spremeni predvsem nadzor nad uporabo petard in da postavi mejo kaj se sploh še šteje za pokalico, ki se jo lahko proda slehernemu državljanu, ker takšna pokanja, ki spominjajo na vojno bi morala ostati le v vojski.

ŠE bolje bi pa bilo če tega tudi v vojski nebi bilo :)

Leeloo
02.01.2007, 15:21
Novo leto sem preživela na prostem in - haloo!!! Stisnila sem se nekam k zidu in samo gledala, od kje bo kakšna stvar priletela! In gledam okrog sebe...

Vidim priletnega gospoda, ki gre na travnik sred mesta (ogromen travnik), prižge raketo in veselje se začne... Z ženo sta se prijela pod roko in uživala v ognjemetku :) Še meni je postalo toplo in lepo, ko sem se pridružila njuni (sicer javni) intimi :) Temu se reče "luštno".
Vidim skupinico osnovnošolcev, vedno, ko so šli mimo mene, je zagrmelo in streslo tako, da me je imelo, da bi vsakega posebej stresla iz hlač in ga obesla za noge dol z enga balkona. Pa mu pokala te zadeve direkt pod glavo. Tri dni.

Odnos ljudi do tega je ful pomemben. V tem se kaže odnos, ki ga imajo prvenstveno sami do sebe, in če je to pošlihtano, imajo tudi spoštovanje do drugih ljudi, domačih in divjih živali in narave same.
Če bi želeli tole, kar se je dogajalo zadnje dneve pred novim letom, omilit, bi bilo potrebno začet pri samih osnovah. Spoštovanje in odgovornost. Kam pa ta svet gre zadnje čase, pa se itak vidi. Zelo malo je še družin, v katerih se res tudi v praksi izvaja tisto, kar se pridiga pri nedeljskem kosilu za domačo mizo. Na žalost.
Vlada lahko res mogoče s prepovedmi, omejitvami in kaznimi omili zadevo, ampak še vedno ne bo niti pod razno posegla v jedro problema. Samo odgovornost prelaga s posameznika na državo, vsaj tako to doživljam jaz.

Dajmo naše tamalčke lepo vzgojit in jim dat občutek za vse živo in neživo, pa bo mogoče v parih letih svet malo tišji. ;)

Pa happy NY07 :)

LP,

kartako
02.01.2007, 19:25
d28
__________________________________________________ ___________________________________
Ko sem napisal, da si navižal sem tudi tako mislil.
In v tem tvojem postu spet vižaš k jugovičem nasilnežem?
Nisem nikjer pisal o nasilnežih- o nekaterih, ki pridejo takrat do izraza.!
Kar se pa tiče pravic......Kolikor denarja toliko muzike.
In še to: Naslov- poklic, še ni mera za tisto kar je v človekovi glavi.

d28
02.01.2007, 19:35
kartako kakor hočeš, vidim, da nisva na isti valovni dolžini, ker sploh ne vem o čem pišeš. jaz nisem nikjer pisal o nekih nazivih, izobrazbi itd.

Glede ostalega, kar si pa sam napisal pa se očitno sprenevedaš ampak meni je itak vseeno. po tvoji zaslugi smo že zdavnaj zašli s teme. pišeš o nekih jugovičih medtem, ko mi razpravljamo o pokanju petard. :confused:

kartako
02.01.2007, 20:33
Metanje petard je zakonito in imam - pravico- , če pa komu ne paše naj se pa pritoži.

nattka
02.01.2007, 20:34
absolutno prepovedat -- ne sluzi nicemur -- negativnih posledic, pa vec, kot prevec -- teror manjsine nad vecino -- frustracije zivali in tudi precejsnjega stevila ljudi -- poskodbe in nenazadnje onesnazenje s hrupom in odpadki, ki jih nihce za seboj ne cisti....:mad:

:approve: :approve:

Cavallo
02.01.2007, 20:35
Metanje petard je zakonito in imam - pravico- , če pa komu ne paše naj se pa pritoži.

Ti jih kar meč. Če te kdo vparaša zakaj jih mečeš imaš itak izgovor zakaj. Ker so vse večje od tvojega orodja ....

nattka
02.01.2007, 20:36

saj ne gre za to, koliko je stvar zakonita ... ampak koliko srčne kulture premore človek, ko se odloča v določenih stvareh ...

kartako
02.01.2007, 21:02
Prepoved ima vedno nasprotni učinek. Poglejte si samo koliko zakonov- prepovedi je sprejetih
pa ni - manj alkoholikov, drogerašev, pronmetnih nesreč ,v bistvu gredo pospešeno naprej.
To sem hotel povedati z postom o pravici, in prej 28 tki.:rolling:

Lencka
02.01.2007, 21:05
Zanimivo, kartako. Po tvojem torej pri metanju petard ne gre za kulturo oz. upostevanje drugih, niti za spostovanje pravil - zakonov, temvec za upor proti sistemu represije... hja, pa sploh ni prepovedano. Kaj bi sele bilo, ce bi bilo, kaj?
Tezka logika, ni kaj.

kartako
02.01.2007, 21:10
Ja nekatere stvari je težko razumeti, ampak tako je.!
Ker, ko enkrat spustiš duha iz steklenice ga ne bo več nazaj.

d28
02.01.2007, 23:27
Ja nekatere stvari je težko razumeti, ampak tako je.!
Ker, ko enkrat spustiš duha iz steklenice ga ne bo več nazaj.

Tebe je pa sploh težko razumeti. :D

In po reakcijah sodeč bi rekel, da si prav ti spustil duha iz stekleničke.
Pa srečno s svojo "pravico"! ;)

Jelengar
02.01.2007, 23:31
V Parizu je bilo pokanje in ognjemeti na Silvestrovo prepovedano. Ampak, ta prepoved ni bila dovolj, da nepridipravi ne bi podkurili čez 400 avtomobilov. :nonono:
Nizozemci so nažigali cel dan Silvestrovega in v zrak izstrelili (v enem dnevu) 16 milijonov €vrotov. :nonono: Vosli!
Vsi tisti, ki oporekate tovrstnemu početju, bodite vendar strpni do teh ljudi. :clown: To so pač ljudje, ki celo leto svojim šefom kadijo korenjaka in se ja vendar morajo ob novem letu malce sprostiti. :( :nonono:

anarchy
03.01.2007, 04:36
Pa nic ni lepsega od poka, kaj ni lepo? Kot, da bi bila vojna, samo z to razliko, da ves, da ni in se lahko pocutis varnega. Za une par dni v letu bi se lahko pokalo in mi ponavadi smo zaceli en mesec prej pokat in cisto prav je tako, ker ze tako vsi tezijo in prakticno se kao sploh ne bi smelo pokati. Samo kje je fora, ce poci nekaj, ce drugi ne slisijo, potem je res skoda denarja, namen poka je lih zato, da ga lahko vsi slisijo, tudi slepi, gluhi pa lahko celo cutijo udarni val. Sej vrhunec se itak doseze za novo leto, potem te pa res ze vsi cudno gledajo, ce meces nekaj ur po novem letu.

Ce komu ni kaj prav, naj spremenijo zakon in malo boljse organizirajo to glede pokanja, dolocene dneve ob dolocenih urah pred novim letom, da lahko ljudje tudi izprobajo svoje izdelke in vidijo, kaj se splaca kupiti v vecjih kolicinah. Ze tako je glupo, ker se kao ne sme preprodajat pirotehnicnih izdelkov, mislim, haloooo? Kaj, ce jaz kupim v obi rakete jih ne smem naprej prodat komu, ali kako to mislijo?

Ma prokleta drzava, ki mi gre res na .... Prakticno ne smes nic delat, ali lahko sploh kupim hrano in dam zastonj svojemu otroku, ali mora otrok delati, da si zasluzi za hrano? Ce otrok joce ponoci, kaj naj ga pokrijem z povstrom, da nekako zadusim njegov glas, da ne bom motu sosede, ali mu celo dam malo heroina ali ne vem cesa, da bo tisji? Samo, da bom spostoval zakon, toda zakon treba krsiti na neki strani, ce hoces, da ga spostujes na drugi, kdor pricakuje, da bomo spostovali zakon je ali diktator ali umsko prizadeta oseba.

anarchy
03.01.2007, 04:39
V Parizu je bilo pokanje in ognjemeti na Silvestrovo prepovedano. Ampak, ta prepoved ni bila dovolj, da nepridipravi ne bi podkurili čez 400 avtomobilov. :nonono:
Nizozemci so nažigali cel dan Silvestrovega in v zrak izstrelili (v enem dnevu) 16 milijonov €vrotov. :nonono: Vosli!
Vsi tisti, ki oporekate tovrstnemu početju, bodite vendar strpni do teh ljudi. :clown: To so pač ljudje, ki celo leto svojim šefom kadijo korenjaka in se ja vendar morajo ob novem letu malce sprostiti. :( :nonono:
Ja ce ne bo drugega se bo pa avte in trgovine zazigalo verjetno, kar prav tako ugodno vpliva a ekonomijo, kot, ce bi denar porabili za nakup petard, bodo kupili pa nove avte, drzava sigurno ne bo bila oskodovana zaradi tega, prej nasprotno, nizozemci pa porabili samo 16 miljonov evrov? Baje da smo mi porabili okoli 4 miljone evrov "800.000.000SIt nekje sem slisal uradno kao" neuradno veliko vec sigurno.

anarchy
03.01.2007, 04:47
Zanimivo, kartako. Po tvojem torej pri metanju petard ne gre za kulturo oz. upostevanje drugih, niti za spostovanje pravil - zakonov, temvec za upor proti sistemu represije... hja, pa sploh ni prepovedano. Kaj bi sele bilo, ce bi bilo, kaj?
Tezka logika, ni kaj.

Pokanje je pac uzitek, nacin sprostitve, kaj pa lovci, ko streljajo? Poka se lahko samo enkrat na leto, vse ostalo se pa lahko pocne vse dni v leto skoraj, zato ne razumem, zakaj ne bi te pravice tudi izkoristili. Novo leto brez poka ne bi bilo vec to, isto, kot, ce za bozicka ne bi vec okrasevali jelke, itd..., samo metanje denarja proc, pa da ne omenjamo koliko denarja gre za darila, tako, da glede petard samo bodite tiho, ker se se premalo porabi.

Ce komu poci petarda v roki vprasanje zakaj mu je in ce ni pravilno ravnal z njo je cisto sam kriv, saj se zmeraj je dosti manj smrtnih zrtev od pokanja petard, kot od drugih sportnih dejavnosti, voznji avta, itd....

Prepoved pokanja je neumna, naj raje naucijo otroke pravilno ravnanje z petardami in naj se res kaznuje une, ki napacno uporabljajo te izdelke in, ce bi se tu pa tam prodajalo mocnejse petarde, ne bi bilo potrebe po predelavi ali izdelavi lastnih izdelkov, katere se vcasih res zgodijo z tragedijo, torej le kdo je pa takrat kriv?

anarchy
03.01.2007, 04:49
Če koga mogoče zanima, dodajam link, kjer so navodila, kako se izdela doma petarde, rakete in podobne bisere človeškega uma:

http://fireworld.ru/ystrojstvo_pirotexniki.htm
jast ne govoriti rusky

anarchy
03.01.2007, 04:54

Ma samo nehaj, ki ze tako za kaksne mocnejse pokalice treba kupovati na crno, ker v trgovini ne dobis primernih izdelkov. Dobis neke smeti, ki so nekvalitetne in se drage in povrhu moras biti se star 14 let in vec da lahko kao uno vrzes? Ma kaj smo otroci ali kaj? Upam,d abom se pri 50 letih metal petarde, saj v otrostvu nisem smel uradno metati do 14 leta ali neki takega.

anarchy
03.01.2007, 05:00
Ti jih kar meč. Če te kdo vparaša zakaj jih mečeš imaš itak izgovor zakaj. Ker so vse večje od tvojega orodja ....

Dej, samo tiho bodi, vprasajte se raje zakaj ljudje pijejo alkohol in potem se grejo voziti avto , ter koliko smrtnih nesrec pride ven. Aja, sem pozabu, da imamo pravico piti alkohol, voziti pa ne bi smeli v taksnem stanju, torej bi mogli prepovedati pitje alkohola nasploh ali morda celo prepovedati voznjo avta vsem, saj je prevec smrtnih nesrec prav zaradi avta, da ne omenjam onesnazevanja in hrupa avtov.

Le zakaj se vozimo z avti.? Ali, zakaj nekateri kadijo cigarete? A niso to neumna vprasanja?

Cavallo
03.01.2007, 06:23
Dej, samo tiho bodi, vprasajte se raje zakaj ljudje pijejo alkohol in potem se grejo voziti avto , ter koliko smrtnih nesrec pride ven. Aja, sem pozabu, da imamo pravico piti alkohol, voziti pa ne bi smeli v taksnem stanju, torej bi mogli prepovedati pitje alkohola nasploh ali morda celo prepovedati voznjo avta vsem, saj je prevec smrtnih nesrec prav zaradi avta, da ne omenjam onesnazevanja in hrupa avtov.

Le zakaj se vozimo z avti.? Ali, zakaj nekateri kadijo cigarete? A niso to neumna vprasanja?

Ammmmm ? Govori se o petardah oz. pirotehnčinih sredstvih ....

d28
03.01.2007, 08:49

Ja, sem videl, da je anarchy prebral samo zadnje poste in ne celotne teme oz. vseh postov.

Da lahko resno debatiramo je treba slediti celotni razpravi. :shy:

ksimon
03.01.2007, 09:25

Kaj pa vi mislite?

Se popolnoma strinjam s tabo, ker to kaj se dogaja danes, je neznosno. Še včeri je vrezala granata pred bajto, da so se tla stresla, pa ne živim na Jesenicah.

Če se poka, se poka na silvestrovo in še to tam, kjer je to dovoljeno in varovano s strani pirotehnikov in ostale garde.
OK, že že da doma spustiš nekaj raket in petard, ampak to naj počnejo tisti, ki se zavedajo kaj delajo in predvsem z trezno glavo.

Aja, kdo mi bo povrnil škodo, ki mi jo je naredil 11 letni froc, ko je spustil raketo in je šla direkt v moj avto?:mad:

stuF
03.01.2007, 09:52
rakete so povsem sprejemljive, maš vsaj kaj za vidt... petarde so pa za en *****!!! na novo leto smo bili zunaj v mestu in sta dva po***ana čapca (stara prbl. 30!!! ) v eni ulici na cesto skoz metala petarde (magnumke, ki so vodilne pri poškodbah ljudi) in človek sploh ni mogel it čez... eni so si upal pa so šli, ampak čeprou sta vidla da folk hod tam čez sta metala petarde pod noge... pr***jeni mongoloidi k s petardami sm sproščajo jezo!!! boli me *****, če jo morajo sproščat!!! če uživaš ob pokanju ti z veseljem 10cm zraven glave razbijam s kladivom po železu, mogoče bi po 100 udarcih mal zgrešil pa te po glavi užgal, men bi blo čist kul:mad: (govorim za vse, ki neodgovorno pokajo petarde)

ljudje zmeri hočjo še več, se pravi da kmalu tud te petarde ne bojo zalegle in bo folk začel karbid uporablat (eni ga že):nonono:

rakete podpiram (ob odgovorni uporabi), petarde bi pa prepovedal

d28
03.01.2007, 11:52
Jaz bi recimo dal primer prejšnjega Novega leta, ko je sosed namerno ali nenamerno večkrat usmeril rakete direktno v našo hišo.

Ne predstavljam si kaj bi se zgodilo, če bi tistih par cm šlo drugam in odletelo v našo hišo.

A je to normalno? In ali si ti tako kolega forumaš "kartako" predstavljaš pod vzemanje pravice? :hammer:

kartako
03.01.2007, 13:38
D28
Tvoja stvar, kako boš rešil to težavo, ker ga nisi ali ga ne boš na gobec.
Lahko ga tožiš, lahko kot kulturen človek prosiš,da tega ne počne, lahko mu rakete nazaj spustiš.
sam izberi način, ali pa bodi tiho in jamraj sam zase. :nonono:
To je tvoja težava
Jaz bi to reševal po svoje, tako kot vedno.
Pogovarjam se pa lahko o stotinah načinov in verjamem, da marsikomu niso všečni.
To ni jemanje pravice v svoje roke- to so dejanja za zavarovanje mojih pravic in imetja
kar imam zopet po zakonu pravico in dolžnost. :D

d28
03.01.2007, 14:23
Kartako, jamrajo otroci, odrasli pa debatirajo in iščejo rešitve kot to počnemo vsi ostali tukaj razen tebe.

In ne verjemi meni na besedo, preberi si reakcije večine. Razen obtoževanj na jugoviče, sklicevanja na svoje pravice in neupoštevanja večine, nisi napisal POPOLNOMA NIČ!

Jelengar
03.01.2007, 14:36
pišeš o nekih jugovičih medtem, ko mi razpravljamo o pokanju petard. :confused:
Lahko prosim navedeš številko tega posta? Jaz ga ne najdem. :dontknow:

Jelengar
03.01.2007, 14:44
Nekoč, pred mnogimi leti, sem se peljal z avtobusom. Avtobus je bil nabito poln, tako, da nihče ni mogel vanj, ne ven. Tik preden je odpeljal s postaje je en ****** vrgel vanj eno petardo, avtobus pa je zaprl vrata in odpeljal naprej. Potem, ko je počilo nisem slišal čisto nič naslednjih 15 minut. Za 15 minut sem oglušel. Takrat sem se že spraševal kakšno bo odslej moje življenje zaradi enega kretena. Če bi ga dobil v roke bi mu v anus zaril dva ducata petard, potem pa bi ga počasi pekel na ražnju.

Matr, a tudi besedo ****** zdaj cenzurirajo!?!?!? :( Tam kjer so zvezdice bi moralo pisat ******
A na tem forumu tudi kretena ne smeš več pravilno poimenovati???? :(

nejc
03.01.2007, 14:53
Čeprav že dolga leta nisem kupil petard, sem še predlani z veseljem pokal, če sem kakšno dobil. Letos sem pa čudil sam sebi, ker se mi je tako spremenil pogled. Petarde so mi postale povsem odvečne, saj povzročajo le hrup. Rakete so mi sprejemljive, ker imajo zaradi vizualnega efekta nek čar.

Je pa jasno, da večino nepravilbe, moteče itd. uporabe pirotehničnih sredstev izvedejo mladostniki, predvsem tisti, ki so tudi drugače bolj nasilni, primitivni, nagnjeni h deviantnemu ravnanju, vse prej kot umirjeni itd..

Zakonodaja bi se morala precej poostrit. Uporabo pirotehničnih sredstev v naslejih bi kaznoval z več kot 100.000-300.000 k sit. Poleg tega bi se nad nepravilno uporabo moral izvajati večji nadzor. Čist konkretno v Velenju so določeni deli mesta, ko med temi prazniki ni varno hoditi, ker določeni idioti mečejo petarde z balkonov in te prav priladno pokajo na višini okoli glave.:mad: Pravtako je problematično metanje petard vspovprek na odprtih silvestrovanjih. To je dirketno ogrožanje vseh prisotnih in js osebno bi se kot varnostnik temeljito spravil na osebke,ki to počno.

Čeprav sem v otroštvu dal skozi svoj del petard(vedno kupil nekaj 100 in jih tudi porabil), sem vedno pazil, kje sem jih metal. Poškodoval sebe ali drugih nisem nikdar Je pa res, da nam je z družbo pred parimi leti vse ušlo izpod kontrole in smo se na slovaškem znesli nad hotelom.:) Slaba volja , večja samo moška družba in alokohol nardita svoje.

kartako
03.01.2007, 16:17
Kartako, jamrajo otroci, odrasli pa debatirajo in iščejo rešitve kot to počnemo vsi ostali tukaj razen tebe.

In ne verjemi meni na besedo, preberi si reakcije večine. Razen obtoževanj na jugoviče, sklicevanja na svoje pravice in neupoštevanja večine, nisi napisal POPOLNOMA NIČ!
Ja res je tole postaja debata za upokojence.

Napisal sem ti vse variante- zaradi katerih lahko le pišeš in pišeš , učinka ne bo .
Ali pa daš svojo rešitev ,ki bi jo rad slišal ali bral. :D

Če hočeš še drugače: Z prepovedjo prodaje teh sredstev, bi ostalo tisoče- OTROK ,ki izdelujejo ta sredstva brez dohodka, sicer so izkoriščani ampak nekaj pa imajo. ????
Še kaj? Mnogim je to delo edini zaslužek!
Lepo si napisal v uvodu- ko si bil majhen si jih metal.!
Čas je šel naprej, sedaj jih pa poslušaš.

Reakcijo večine, si pa lahko bereš v postu Ambrusu. (večine, da ne boš spet kam zavižal),
ampak to je tako majhna večina, ker nimajo vsi interneta ali pa ne živcev za pisanje.
Prava večina, zakonita ali ne se vedno zgodi na ulici, pa če jih je še tako malo. :rolling:

Njuška Trap
03.01.2007, 17:50
Ojoj... :nonono:
Takole z distance je tole pisanje o "pravih večinah" še zabavno, ko dojameš, da je to dejansko rezultat "živega uma", postane pa grozljivo...

Kar se pa pokanja tiče: manj ga slišim, srečnejša sem. In v življenju nisem vrgla ene same petarde, mogoče sem kot otrok spustila kaki dve raketi (tiste, ki jih držiš v roki), ker mi enostavno ni bilo do tega... Pravzaprav mi je tole pokanje resnično odveč.

nejc
03.01.2007, 18:33
Človeških žrtev pravzaprav ni zarad petard, če pa so, pa so to običajno tisti, ki najbraje pokajo.

Se mi pa pri vsem smilijo živali. Ne samo hišni ljubljenčki, temveč tudi divje. Večino psov, za katere vem, med temi prazniki resnično z***e, so čist iz sebe, pod stresom, prestrašeni itd.

Me je pred kratkim v podobni debati prijatlca spomnala na vse živali, ki so iz Bosne pribežale med vojno.

Pokanje očitno ima na živali ogromen vpliv, ki ga povsem zanemarjamo.:mad:

Whitezero
03.01.2007, 18:45
mah, proti petardam nimam nič, dokler jih bodo pokali stran od gužve in sicer na kakšnem obrobju naselja bo v redu, saj bo malo možnosti za mimodoče.

Ko sem se 31.12.06 odpravil v šotor(javni veliki) sem videl polno smrkavcev, ki so samo blizu šotora in metali petarde 3-4 metre stran od sebe (brez ljudi itak! ) in pol pok.
Kje je tu smisel pokanja petard, jaz bi vso to nevzgojeno mularijo kar poslal v kakšen milejši "Auschwitz", kjer bodo nonstop pokali in bodo videli, ali je to zabavno, drhal razvajena...

d28
04.01.2007, 00:00
Lahko prosim navedeš številko tega posta? Jaz ga ne najdem. :dontknow:

Na 3. strani. Lahko ti pa citiram: "Nacionalnost krepko stopi do izraza, če pogledaš malo- količino- kdo zmeče največ te šare.
Če nimaš možnosti ali nočeš, je pa že tako, da ti bodo drugi povedali, da prednjačijo jugoviči."

Pa preberi si še ostale komentarje veleumneža o njegovih pravicah in temu kako ga ne zanima večina ipd.
Ko pa se sklicuješ na njegove komentarje, se začne sprenevedati.

Vem, da je takšne ljudi najbolje ignorirati, ker spada med tiste, ki resnice ne želijo slišati ampak želijo vedno zdrahe delati. Skratka izguba časa.

Želim mu veselo pokanje in upam, da bo pri tem spoštoval vsaj zakonske predpise, če je že tako brezbrižen do drugih ljudi. ;)

Jelengar
04.01.2007, 02:10
Nacionalnost krepko stopi do izraza, če pogledaš malo- količino- kdo zmeče največ te šare. Če nimaš možnosti ali nočeš, je pa že tako, da ti bodo drugi povedali, da prednjačijo jugoviči. Jaz vsekakokor nisem zagovornik jugovičev, ampak tale trditev se mi pa zdi preveč posplošena in za lase privlečena. Pred nekaj leti sem silvestroval v Amsterdamu in nisem opazil, da bi jugoviči kakorkoli izstopali. Niti ne tamkajšnji "jugoviči". ;) Jaz mislim, da je želja po besnem nažiganju kar internacionalna in v tej temi ne bi posebej izpostavljal jugovičev. :dontknow:

Jelengar
04.01.2007, 02:15
Na 3. strani. Sporočilo # 22. Jaz ga imam na 1 strani, ker imam nastavljeno, da imam 50 sporočil / stran. Zato je za navajanje določenega sporočila najprimernejša njegova # ( številka). ;) (vidiš jo v desnem zgornjem kotu sporočila)

kartako
04.01.2007, 13:39
d28
Kakorkoli obrneš,imaš rit zadaj so rekli včasih.

Če imam take izkušnje bom tako rekel, čeprav jelengar pravi, da ne bi posploševal drugače ne gre.
Sicer bi bilo treba prešteti in popisati kdo je kupil kakšno petardo. :D

V našem okolišu, če je to kaj bolje- prednjačijo jugoviči. :rolling:

Živim v Sloveniji in primerjava Amsterdama ali kateregakoli drugega kraja razen juge, v navezi z jugoviči
oprosti jelengar ni na mestu.
Če nekje ne mečejo petard in ostalega,še ni rečeno, da drugi ne dvignejo povprečja.
d28 :Drugače pa če bi poste bral tako kot so napisani, bi ti morda kapnilo ali pa bi razumel, da sem pisal
kdo in zakaj meče petarde in reakcije na to.
Če hočeš, ti pa še narišem . :nonono:

d28
04.01.2007, 17:26
Ker sem videl, da je nekdo drug odprl temo izjava tedna, bi jaz tole izjavo kot zaključek teme, ki sem jo odprl podal za izjavo preteklega leta 2006:

"Metanje petard je zakonito in imam - pravico- , če pa komu ne paše naj se pa pritoži."

V takšni družbi živimo ampak verjamem, da so takšni ljudje kot ta, ki je to napisal izumirajoča vrsta. Pa srečno! ;)

Njuška Trap
04.01.2007, 17:58
Oprosti, ampak ti pojma nimaš, kaj si zamudila v življenju. A veš, kakšen občutek je, ko prižgeš na črnem trgu kupljeno petardo in ko se je uspeš znebiti pod noge mimoidoče ženice in pri tem početju ti ni eksplodirala v roki!?? Ženička je skoraj preč od strahu, ti pa imaš še vseh pet prstov na roki. To ni ruska ruleta, to je slovenceljska ruleta. Jao!
Očitno nisem dovolj adrenalinski tip človeka. :D

Njuška Trap
04.01.2007, 18:00
d28
Kakorkoli obrneš,imaš rit zadaj so rekli včasih.

Če imam take izkušnje bom tako rekel, čeprav jelengar pravi, da ne bi posploševal drugače ne gre.
Sicer bi bilo treba prešteti in popisati kdo je kupil kakšno petardo. :D

Živim v Sloveniji in primerjava Amsterdama ali kateregakoli drugega kraja razen juge, v navezi z jugoviči
oprosti jelengar ni na mestu.
Če nekje ne mečejo petard in ostalega,še ni rečeno, da drugi ne dvignejo povprečja.
d28 :Drugače pa če bi poste bral tako kot so napisani, bi ti morda kapnilo ali pa bi razumel, da sem pisal
kdo in zakaj meče petarde in reakcije na to.
Če hočeš, ti pa še narišem . :nonono:
Ker drugod jih sploh ni, a ne?
Sicer pa, že uporaba besede "jugoviči" bi bila za koga lahko sporna... :angel:

Jelengar
04.01.2007, 19:06

Živim v Sloveniji in primerjava Amsterdama ali kateregakoli drugega kraja razen juge, v navezi z jugoviči oprosti jelengar ni na mestu. Če nekje ne mečejo petard in ostalega,še ni rečeno, da drugi ne dvignejo povprečja.
Poglej :) , jaz sem hotel samo podat svoje mnenje, da se na Silvestrovo besno nažiga vsepovsod, tudi drugje po Evropi ter Svetu in tudi tam kjer ni veliko jugovičev. ;) Gre pač za svetovni fenomen bučnega praznovanja in zreducirati ga samo na jugoviče bi bilo nepošteno. Amsterdam sem pač navedel zato, ker sem se pač enkrat znašel tam na Silvestrovanju. Tam nažigajo za dvojno dozo jugovičev. :veryevil: Ampak ne po zaslugi jugovičev. Niti ne po zaslugi njihovih "jugovičev". Pač, nažigajo VSI ne glede na barvo polti. Če pa ti živiš v Ljubljani na Fužinah, potem pa bi tvoja trditev nemara lahko celo držala in bi ne bila nič nenavadnega. Pač logično, saj vemo, da je v Fužinah največja koncentracija jugovičev. Ampak nažigalo se je tudi drugod in sploh ne samo na Fužinah. ;)

anarchy
04.01.2007, 20:14

Ja in ne vidim smisla, zakaj se pogovarjati o petardah, ko imamo vec drugi problemov, petarde ne predstavljajo hudih problemov in ne sme se jih ukinit.

Lencka
04.01.2007, 20:41
Hja, tebi mogoce ne, enim pa precej grenijo zivljenje 1/12 leta. Kar ni zanemarljivo...

kartako
04.01.2007, 20:48
Poglej :) , jaz sem hotel samo podat svoje mnenje, da se na Silvestrovo besno nažiga vsepovsod, tudi drugje po Evropi ter Svetu in tudi tam kjer ni veliko jugovičev. ;) Gre pač za svetovni fenomen bučnega praznovanja in zreducirati ga samo na jugoviče bi bilo nepošteno. Amsterdam sem pač navedel zato, ker sem se pač enkrat znašel tam na Silvestrovanju. Tam nažigajo za dvojno dozo jugovičev. :veryevil: Ampak ne po zaslugi jugovičev. Niti ne po zaslugi njihovih "jugovičev". Pač, nažigajo VSI ne glede na barvo polti. Če pa ti živiš v Ljubljani na Fužinah, potem pa bi tvoja trditev nemara lahko celo držala in bi ne bila nič nenavadnega. Pač logično, saj vemo, da je v Fužinah največja koncentracija jugovičev. Ampak nažigalo se je tudi drugod in sploh ne samo na Fužinah. ;)
Fer.!:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

pk
04.01.2007, 21:09
to bo še veselo - Fužine, Štepanjc, pa drugod po podobnih blokovskih naseljih - pravoslavni Božič in Novo leto sta tik pred vrati;)

d28
05.01.2007, 00:09
Škoda, ker sem sam živel skoraj 20 let na Fužinah in lahko rečem, da se je zadnjih 5 let zmanjševala uporaba pirotehničnih sredstev. Zdaj pa že več let živim v majhnem kraju, kjer "jugovičev" skoraj ni in je vsako leto kot vojna tukaj.

Nemara bi to lahko pomenilo, da so jugoviči evoluirali, nejugoviči pa ne? :D

To je bil sarkastičen odgovor na predsodke nekaterih, da ne bo pomote. ;)

Tako kot je jelengar napisal, ni nacionalnega vzorca kdo bolj meče te petarde. Lahko so kvečjemu demografski, pa še to se da debatirati.

anarchy
09.01.2007, 12:14
Škoda, ker sem sam živel skoraj 20 let na Fužinah in lahko rečem, da se je zadnjih 5 let zmanjševala uporaba pirotehničnih sredstev. Zdaj pa že več let živim v majhnem kraju, kjer "jugovičev" skoraj ni in je vsako leto kot vojna tukaj.

Nemara bi to lahko pomenilo, da so jugoviči evoluirali, nejugoviči pa ne? :D

To je bil sarkastičen odgovor na predsodke nekaterih, da ne bo pomote. ;)

Tako kot je jelengar napisal, ni nacionalnega vzorca kdo bolj meče te petarde. Lahko so kvečjemu demografski, pa še to se da debatirati.

Jugici streljajo z orozjem in mecejo bombe, ki niso toliko glasne, kot petarde, ker namen petarde je pociti in ne ubiti ali poskodovati, torej mi uporabljamo pok petarde varno, oni pa orozje za ustrahovanje in po moznosti skodovanje tuje lastnine.

Sej ni lih tako no, samo lih tako malo za primerjavo, zakaj so petarde tako zazeljene, vsaj zame, ker jaz imam rad varen pok, ker to je uzitek.