Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : življenje v dvoje

PESA
02.01.2007, 21:47
Bilo je pred šetimi leti, ko sem prijateljeval s sodelavko. Bila mi je zelo dobra prijateljica za pogovor, kakšen sprehod, družbo na sindikalnih izletih in tudi popestritev delovnih dni. To ni šlo za seks, temveč le za malo nežnosti. Moje načelo je bilo, da najine družine zaradi tega ne smejo trpeti. Nekaj časa je šlo, nato pa je moja potegnila ljubosumnost iz pete v celo telo in "znorela". Takoj sem ukrepal in ga nehal "srati", kar pa tudi prijateljici ni bilo čisto po godu. Minilo je že šest let, ko sem pridno doma pri svoji, vendar pa se razmere le slabšajo. Še vedno mi meče v nos in ugotavljava, da imava po 26 letih zakona čedalje več nasprotnih navad in mnenj. To že onemogoča pogovore, ker ostajava vsak pri svojem. Moti je že vse na meni: da smrčim, da se pri plesu potim, da ji diham v obraz, da ji prepuščam skrb za kuhinjo (ostalo postorim v glavnem jaz), da se družim s kom, da grem h komu na obisk itd.
Razmišljam, kako naprej?
Za letos napovedujejo leto ločitev. A morda kdo pozna kakega dobrega in ne preveč dragega advokata, da bi bil pripravljen, če pride do tega.
Hvala za sodelovanje v tej temi.
LP ;)

Lencka
02.01.2007, 21:55
Ne poznam sicer odvetnikov, razmisljam pa takole:
Hm... obcutek imam, da si ze cisto "sprijaznjen" s tem, da se bosta locila, ce ze isces advokata. Ce je tako, potem - zakaj torej ne storis tega koraka, ampak cakas, "ce bo do tega prislo"?
Ce pa mislis, da se ni vse izgubljeno (upam sicer, in drzim pesti), potem skoda, se se usmerjas v iskanje odvetnika, temvec energijo raje usmeri v iskanje resitve za vajino zvezo. Se se ljubita? Si zelita resiti zakon? Sta se o tem se pogovarjala?

Katrin
02.01.2007, 22:11
Jaz bi bila zelo rada pozitivna, ampak ko te enkrat začne vse motit pri človeku, te ne bo kar naenkrat spet nehal...

Jelengar
02.01.2007, 22:24
Jaz mislim, da je bil čas za ločitev že zdavnaj. Dokaz je tisto prijateljstvo s kolegico. Tako kot si pravilno ugotovil - ni vse in zaradi sexa. Po moje si bil osamljen, čeprav poročen. In zdaj ni nič drugače, zato se mi zdi ločitev logična. Edino, ne vem zakaj rabiš advokata? :dontknow: Sporazumno ne bi šlo? :dontknow: OK, jaz sem slišal, da je na izredno dobrem glasu za slačenje moških do kosti - Tjaša Andre. Probaj vsaj poskrbeti, da tvoja bodoča bivša žena ne pride do nje. :veryevil: Ne vem pa kako se obnese, ko zastopa moške. :dontknow:

mrjerry
03.01.2007, 10:07
Tjasa Andree-Prosenc, ce smo natancni.

Ce se ne motim, ima office na Trubarjevi...
Pa sigurno ni poceni.

cliena
03.01.2007, 14:28
Tjasa Andree-Prosenc, ce smo natancni.

Ce se ne motim, ima office na Trubarjevi...
Pa sigurno ni poceni.
Poznam jo :dontknow: pa res ni poceni!

Jelengar
03.01.2007, 14:55
Poznam jo :dontknow: pa res ni poceni!
Noben advokat ni poceni in med njimi ni bistvene razlike v cenah, ker imajo cene standardizirane s "točkami". So pa očitne razlike v kvaliteti. Zato je najdražji advokat ravno tisti, ki je najcenejši. ;) Tako da, ne se ozirat na ceno, ker vsi stanejo približno enako. Treba je dobit samo tapravega. :approve:

cliena
03.01.2007, 15:57
Noben advokat ni poceni in med njimi ni bistvene razlike v cenah, ker imajo cene standardizirane s "točkami". So pa očitne razlike v kvaliteti. Zato je najdražji advokat ravno tisti, ki je najcenejši. ;) Tako da, ne se ozirat na ceno, ker vsi stanejo približno enako. Treba je dobit samo tapravega. :approve:
Maš čisto prav. :D

mrjerry
03.01.2007, 16:21

Razlikujejo se v ceni odvetniske ure ;)

PESA
04.01.2007, 22:27
Ja, saj meni je tudi zoprno, da bi to moral urejati preko advokata, vendar je naša tako trmasta in trdoglava, da se z njo nebi dalo preveč sporazumno. Že večkrat sem slišal:"kar vzemi vrečko in pojdi!" Jaz pa mislim, da po 26 letih vlaganja lahko odnesem kaj več. Prodaja hiše ne pride v poštev, ker to preprečujejo njeni stari, saj so oni odstopili parcelo, pa še dostop je okoli njihove hiše. Lahko le odidem in prepustim bivanje ženi in hčerama. S tastarejšo se tud itak grdo gledava, saj me ne upošteva in je kot senca, tamlajša pa je v puberteti in je precej zadirčna, čeprav se včasih postavi na mojo stran. Tako stanje me je skupaj še s službenimi težavami že spravilo v depresijo in se zdravim. Trenutno je moja zavest višja, tako da se lahko dokaj uspešno upiram. Dobivam razne napotke, da se naj skulirava in nadaljujeva skupno pot, a mislim da bo to težko, saj se pot že precej cepi. Pogovarjava se zelo malo, saj pride koj do krega, nekdaj skupne interese (sprehodi, ples,kolesarjenje itd) le še malo koristiva, družbe je ostalo malo, saj ima ona načelo, da ima pač vsak svoje interese. Za vsak obisk naj bi bile nevem kakšne predhodne najave, tako da potem do tega sploh ne pride itd. itd.......:mad: :dontknow:

d28
05.01.2007, 00:18
Če kdo najde res dobrega odvetnika, ki je zmožen hkrati biti normalen človek naj mi javi, ker sem jaz že skoraj obupal.

Zamenjal sem 5 odvetnikov in eden je slabši od drugega. Naj zaračunajo veliko ampak naj tudi naredijo nekaj.
Lahko bi knjigo napisal o trikih odvetnikov kako nategujejo ljudi. Grozljivo in vsega obsojanja vredno!

Dobro premislit preden se spustit v tožbe, ker poleg takih odvetnikov živimo v čudni državi, kjer je pravo zelo relativna zadeva.

monster
05.01.2007, 05:48
za ločitev ne potrbuješ nujno odvetnika, ker je strošek:

- če bi se tvoja strinjala, gresta lahko v sporazumno razvezo zakona
- če se ne strinja, pa vložiš tožbo na razvezo, ki je tožba samo po imenu, saj je smisleno bolj enostranski predlog za razvezo, saj po naši zakonodaji je dovolj, če se eden od partnerjev ne počuti več dobro v zakonu :)

ne takoj laufat do odvetnikov ...

mrjerry
05.01.2007, 08:05
Osebno bi sel najprej k odvetniku in mu placal uro ali dve zato, da se z njim POGOVARJAM. Da mu (kot pravnemu strokovnjaku) razlozim svoj primer, on bo (kot strokovnjak) postavil prava vprasanja. Na podlagi tega se lahko potem odlocis, na kaksen nacin se bos zadeve dejansko lotil, ce sploh.

Recimo to, da pravis, da njeni starsi nasprotujejo prodaji hise in glede dovoza... Tukaj bi moral en strokovnjak preveriti, kdo ima dejansko pravico do cesa. O tem nima smisla parlamentirati na forumu, moja poanta pa je, da sigurno obstajajo tudi kaksne pravice, ki jih imas, pa se jih ne zavedas, najbrz pa tudi vice versa.

mrjerry
05.01.2007, 08:06
Če kdo najde res dobrega odvetnika, ki je zmožen hkrati biti normalen človek naj mi javi, ker sem jaz že skoraj obupal.

Zamenjal sem 5 odvetnikov in eden je slabši od drugega. Naj zaračunajo veliko ampak naj tudi naredijo nekaj.
Lahko bi knjigo napisal o trikih odvetnikov kako nategujejo ljudi. Grozljivo in vsega obsojanja vredno!

Dobro premislit preden se spustit v tožbe, ker poleg takih odvetnikov živimo v čudni državi, kjer je pravo zelo relativna zadeva.

Obstaja folk, ki uspe s prvim. Odvetnika si si izbral sam in za izbiro tudi sam odgovarjas. Ne posplosuj potem tega na celotno populacijo odvetnikov.

monster
05.01.2007, 08:15
se pardoniram, ker sem spregledal post o težavah z nepremičninami ... v zakonu pridobljen material se obravnava kot skupen, če ni posebej navedeno, da gre za ločeno lastnino ... če so starci odstopili parcelo, so to morali narediti z neko pogodbo (darilno?). Če so podarili ženi in je to ločena lastnina, potem se to ne obravnava kot skupna lastnina ... sicer pa ...ne me narobe razumet:
A se želiš razvezat in zaživeti drugače ali te zanima pol lastnine :D

Pravim to zato, ker ponavljam, da tožba na razvezo ni tožba v pravem pomenu besede, bolj predlog ...

nepremičninske zadeve se obravnavajo ločeno od same razveze ;)

mrjerry
05.01.2007, 08:17
Sam dodajam... Ravno zaradi taksnih `cejev' je treba imet nekoga, ki je pripravljen tvojo zadevo prestudirat. Zdaj, a je to odvetnik, brat, najljubsi pivski bratec niti ni pomembno, pomembno je vedeti, da je clovek sam odgovoren izbiro pomocnika.

Je pa lepo, da si poudaril, da tozba za razvezo ni tozba, ker res ni. Dejansko se zaprosi nevtralnega razsodnika, da presodi, kako se bo najbolj pravicno razdelilo premozenje. Za nevtralnega razsodnika pa ze zaprosi v primeru, ko se posameznika sama ne morete zediniti, kaj je posteno. Zato se zedineta, da bosta spostovala tisto, kar bo razsodil nekdo tretji. Simple as that.

monster
05.01.2007, 08:32
točno :approve:

konzultacija pa res ni neumna zadeva, seveda ne ;)

Jelengar
05.01.2007, 12:55
za ločitev ne potrbuješ nujno odvetnika, ker je strošek:

- če bi se tvoja strinjala, gresta lahko v sporazumno razvezo zakona
- če se ne strinja, pa vložiš tožbo na razvezo, ki je tožba samo po imenu, saj je smisleno bolj enostranski predlog za razvezo, saj po naši zakonodaji je dovolj, če se eden od partnerjev ne počuti več dobro v zakonu :)

ne takoj laufat do odvetnikov ...
Tole pa ne bo držalo. Za sporazumno ločitev potrebuješ notarski zapis kot potrdilo, da sta sta se zakonca sporazumela o delitvi premoženja. To pa je problem, kot pravi Pesa. Prav tako pa se morata zmeniti pred CSD o skrbništvu otrok. Glede na vse povedano, bo Pesa rabil zelo dobrega odvetnika, da bosta skupaj ugotovila pravice in dolžnosti, tako kot je to že pravilno ugotovil g. Đeri.

P.S. OK, V naslednjem postu vidim, da si se popravil.

Verbal
05.01.2007, 19:07
O skrbništvu nad skupnimi otroki in stikih drugega partnerja z njimi se je treba domeniti kar pred sodiščem, CSD je zgolj še nekakšen pomočnik pri odločanju + posrednik za sodišče (poda mu svoje mnenje).

Jelengar
05.01.2007, 19:34
Brez CSD-ja ni nič. Ko se tam vse lepo fino zmeniš (in zmenit se moraš, ker te sodišče tja napoti :veryevil: ), potem bo tudi ločitev na sodišču potekla izredno hitro. Tam moraš edino dahniti odločilni: "DA" na vprašanje: če se želiš ločit. Sicer pa nima smisla komplicirat. Najprej se je dobro posvetovat z odvetnikom.