Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : emigracija

zverina
03.01.2007, 11:55
a je mogoče, že kdo premišljeval o morebitni selitvi v kake eksotične države, primer JAR, Indija, Vietnam, baje, da se da lepo uspeti.

Jelengar
03.01.2007, 12:47
Ne. V čem pa lahko uspeš tam?

mrjerry
03.01.2007, 12:49
Sem, ampak se mi dozdeva, da ne bi bilo prav dosti bolje kot tukaj.

Besides... JAR in Vietnam nista ravno enak tip eksotike...

Knez
03.01.2007, 21:06
JAR ne bi nikomur priporočal, država z najvišjo stopnjo kriminala na svetu, odkar so ukinli rasno razlikovanje in uvedli demokracijo, se folku čist fuzla.Skratka, največja verjetnost, da pustiš glavo na ulici.

zverina
04.01.2007, 10:23

Kaka gostilnica v Indijski Goi, proizvodnja kranjskih klobas v JAR...itd. Nekaj takega sem mislu.

zverina
04.01.2007, 10:24
Sem, ampak se mi dozdeva, da ne bi bilo prav dosti bolje kot tukaj.

Besides... JAR in Vietnam nista ravno enak tip eksotike...

Katero destinacijo si imel v mislih?

Aldebaran
04.01.2007, 11:29
zame bi bilo več kot dovolj eksotično živeti v Avstraliji ali pa Novi Zelandiji...
1. (http://www.migrationexpert.com/) in 2. (http://www.activescgroup.com/)
... pa še primankuje jim strokovnih kadrov... če naprimer ustrezaš profilu, ki ga iščejo (kar se poklica tiče) imaš v štartu zelo dobre možnosti za odobritev prošnje... poleg tega je še tako, da ti poskrbijo za začetno nastanitev in pomagajo pri iskanju prve zaposlitve... v roku enega leta, pa lahko zaprosiš še za državljanstvo... Kar nekaj znancev se bo v roku nekaj mesecev preselilo ''Down under'' ...
...bomo videli, kako se bojo stvari odvijale v bližnji prihodnosti... mogoče se pa tudi sam preselim dol:)

zverina
04.01.2007, 11:51
sem pogledal link za NZ, ampak nikjer ne morem zaslediti podatka kateri kadri so zaželjeni.

Aldebaran
04.01.2007, 12:05
lej na temle linku je sicer za Avstralijo, mislim pa da velja tudi za NZ... klik (http://www.migrationexpert.com/content/skilled_visa_eligible_occupations.asp)... evo našel sem še za New Zealand in Canado... poklici na tem (http://www.activescgroup.com/occupations.html) linku so tisti, ki jih potrebujejo ...

Lp

mrjerry
04.01.2007, 12:46
Katero destinacijo si imel v mislih?

Evropske drzave (Nemcija, Francija, Svica, Anglija, Skandinavske), nato ZDA, juzna Amerika, severna Afrika, tudi JAR, Indija, Japonska...

Je pa res, da tam ne bi imel gostilnice... Rajsi bi jo imel tukaj in to taksno, kot se spodobi :approve:

Aleksander Vidmar
04.01.2007, 17:04
Probal bi v Afriki.

zverina
05.01.2007, 09:45
Probal bi v Afriki.

Kaj bi probal?

zverina
05.01.2007, 09:47
Evropske drzave (Nemcija, Francija, Svica, Anglija, Skandinavske), nato ZDA, juzna Amerika, severna Afrika, tudi JAR, Indija, Japonska...

Je pa res, da tam ne bi imel gostilnice... Rajsi bi jo imel tukaj in to taksno, kot se spodobi :approve:

zakaj si si premislil?

mrjerry
05.01.2007, 10:14
Na kratko: zato, ker imam zaenkrat tukaj vec, kot bi imel kje zunaj.

Toliko denarja oz. zasluzka, da bi se mi to poznalo na davkih in da bi se mi selitev bolj splacala, nimam. Tukaj opravljam delo, ki me veseli. Res je, da bi ga dobil tudi zunaj, vendar je na nivoju, na katerem sem trenutno, boljse pri nas. Je pa mogoce, da se bo, ko napredujem stvar obrnila. Pa se takrat bi najbrz pred popolno selitvijo preizkusil kaksno bolj gastarbajtersko varianto, kjer bi med tednom bival tam, cez vikende pa bi hodil domov. Ce bi bilo izvedljivo, seveda. Moje delo je namrec precej vezano na obmocje EU, izven tega bi moral oditi v ZDA, na Japonsko, Korejo, morda Indijo...

Skratka, za lepo pokrajino, prijetne vremenske pogoje in dejstvo, da je slovenska deklina najboljsa, mi je prav malo mar. Razlogi so povsem ekonomski in odraz realnosti in dejstva, da mi nase razmere ocitno se niso popolnoma preplozale. Ceprav gredo stvari v to smer...

Aldebaran
05.01.2007, 12:13
Za imigracije v ZDA je pa aktualna tale stran (http://travel.state.gov/visa/immigrants/immigrants_1340.html)

sati
06.01.2007, 14:01
a je mogoče, že kdo premišljeval o morebitni selitvi v kake eksotične države, primer JAR, Indija, Vietnam, baje, da se da lepo uspeti.

Zakaj bi zapuščal našo lepo in varno Slovenijo in šel v neznano? Na dopust že, samo živet, to pa ne, pa še v te eksotične dežele, kjer prežijo raznorazne bolezni.

Aleksander Vidmar
06.01.2007, 17:06
Kaj bi probal?

Začeti znova.. Recimo zelim si kaksno lepo farmo, plantažo ..

zverina
06.01.2007, 18:17

A imaš toliko kapitala?:D

zverina
06.01.2007, 18:19
Zakaj bi zapuščal našo lepo in varno Slovenijo in šel v neznano? Na dopust že, samo živet, to pa ne, pa še v te eksotične dežele, kjer prežijo raznorazne bolezni.

ni stresa.;)

lady_lucifer
24.01.2007, 07:59
jap, sem razmisljala o selitvi in prvi korak sm tud ze nardila :approve: sam v to "eksotiko" ne grem, ostajam v evropi :)

Lilly the Bear
24.01.2007, 18:15
jap, sem razmisljala o selitvi in prvi korak sm tud ze nardila :approve: sam v to "eksotiko" ne grem, ostajam v evropi :)

Jaz tudi :) Odhajam še letos :approve:

lady_lucifer
24.01.2007, 18:17
Jaz tudi :) Odhajam še letos :approve:

jst tud:approve: ze cez dober mesec:approve::P

nattka
24.01.2007, 20:35
kamorkoli človek gre ... samega sebe vedno nese s seboj ...

Nincha II.
25.01.2007, 19:38
Lady in Lilly, kam odhajata (ce ni prevelika skrivnost)? ;)
A prideta k nam? (beri - Nemcija) :)

Lilly the Bear
25.01.2007, 19:39

Sever VB zaenkrat ;) Ampak nikoli ne ves, kam te zanese pot... :approve:

Nincha II.
25.01.2007, 19:41
Sever VB zaenkrat ;) Ampak nikoli ne ves, kam te zanese pot... :approve:

Kul - Scotland :P

In tisto s potjo je cist res, pred par leti si ne bi mislila, da bom pristala v Nemciji, zato nikoli ne reci nikoli :approve:

Lilly the Bear
25.01.2007, 19:53
In tisto s potjo je cist res, pred par leti si ne bi mislila, da bom pristala v Nemciji, zato nikoli ne reci nikoli :approve:

Igzekli :approve:

Vznemirljivo, ni? ;)

lady_lucifer
25.01.2007, 20:00

vsekakor bom blizu :cool: :D

Nincha II.
25.01.2007, 20:06
Igzekli :approve:

Vznemirljivo, ni? ;)

Ja, je - in lepo je tudi.
Veliko novih izkusenj ti da, v vseh pogledih, ne glede na to, kaj je razlog selitve :)

A to gres zacasno al kar za "malo dlje"? :)

PS: Luciferka, dej povej no :blush:

Lilly the Bear
25.01.2007, 20:25
A to gres zacasno al kar za "malo dlje"? :)

Zaenkrat zacasno, potem bomo pa se videli :)

paradox
27.01.2007, 08:12
Ce bojo preglasne se ne bom mogla ucit, zato ne klici hudica dokler se spi :D...vazi :D ...drgac pa nebroj zanimivih dogodivscin :2thumbs: ;)

Lilly the Bear
27.01.2007, 10:11
...vazi :D ...drgac pa nebroj zanimivih dogodivscin :2thumbs: ;)

Just can't wait :approve: ;)

Landon89
30.01.2007, 23:19

Poznam primer Slovenskega dijaka, ki je mislim da že kar po srednji šoli(nisem prepričan) odšel na Tajsko, ustanovil firmo, si zgradil hišo, itd. Uspel je na področju računalništva,telekomuniakcij semizdi, bom poiskusil najti vir, mislim, da sem bral o tem v nekem časopisu.

Kar se pa tiče uspeha-z neba ti ne pade nič, že mogoče da imaš neke večje možnosti, vendar je treba delat, se znajti oz. si na nek nacin prizadevati, da potem lahko uspes; utopicno je razmisljanje, da bos sel v JAR pa tam potem lepo zivel, kr tko..

Aldebaran
31.01.2007, 08:31
ja itak, da če nisi priden ne prideš nikamor... Hec je v podrobnostih: V tujini je tako, da je tvoje delo veliko bolj cenjeno in se pridnost veliko bolj splača... Poznam modela, ki se je preselil v ZDA... Šel je čisto tako s trebuhom za kruhom... ( nekaj mesecev je živel pri sorodnikih, je imel pač srečo)... Našel je službo v eni izmed večjih trgovskih mrež, kjer je začel tako, da je filal police. Ker je bil priden ga je poslovodja hitro povišal v prodajalca, no to cut a long story short... model je po 2h letih prišel do poslovodja in se mu v kratkem obeta napredovanje...
drug primer: model je odšel na Irsko isto s trebuhom za kruhom... Službo je našel v hotelu in pravtako začel na ''dnu'' lestvice... Po letu in pol je s pridnostjo prišel do pomočnika manegerja hotela...

Pri nas to na žalost ni mogoče... oziroma prej redkost kot pa praksa... Namreč lahko si še tako priden in iznajdljiv ... slej ko prej udari ven zavistnost sodelavcev, ki ti začnejo metati polena pod noge...

Še tretji primer: avstralci in novozelandci se soočajo s pomanjkanjem določenih profilov poklicev. Vodovodarji, električarji, mizarji, tesarji, kuharji, zlatarji, pa seveda cela mera visokokvalificiranih (univ.dipl ing.) v zameno za tvoje znanje, ti podarijo državljanjstvo, pomagajo ti pri iskanju bivališča ter zrihtajo ti prvo zaposlitev. Kaj hočeš lepšega... ????

Se pravi: možnosti za uspeh so v tujini veliko boljše kot pa pri nas. Sad but True ampak tko je...

Patsy
31.07.2007, 13:20
Emigracija se splača. Pri nas moraš iti pa zgleda na svoje, da lahko uspeš.

zverina
01.08.2007, 07:50

Saj tam tud.

jullia
01.08.2007, 12:21

:) :) :) pa se res je........

summer
01.08.2007, 13:02
Kaka gostilnica v Indijski Goi, proizvodnja kranjskih klobas v JAR...itd. Nekaj takega sem mislu.
nehaj na vox-u oddaje gledat:d

sem srečala zadnjič na letalu gospo, ki se je po 30 letih iz JAR preselila sinu v Pariz...ker je rekla da je nevzdržno stanje tam...v enem letu so jo 3krat oropali sred belega dne....in a "white" soseski.....ful zanimiva zgodba vglavem...pri 20 sta šla z možem tja...sta tam nardila neko podjetje...2 leti nazaj ji je mož umrl....hčrka živi v Londonu, sin pa v Parizu..skratka, povedala je, da se ljudje izseljujejo iz JAR

zverina
01.08.2007, 13:08
nehaj na vox-u oddaje gledat:d

sem srečala zadnjič na letalu gospo, ki se je po 30 letih iz JAR preselila sinu v Pariz...ker je rekla da je nevzdržno stanje tam...v enem letu so jo 3krat oropali sred belega dne....in a "white" soseski.....ful zanimiva zgodba vglavem...pri 20 sta šla z možem tja...sta tam nardila neko podjetje...2 leti nazaj ji je mož umrl....hčrka živi v Londonu, sin pa v Parizu..skratka, povedala je, da se ljudje izseljujejo iz JAR

na kabel 1 gledam.:blush: :rolling: , če bi že šel bi emigriral v Kanado, Novo Zelandijo al pa v Turkmenistan.:approve:

summer
01.08.2007, 13:11
na kabel 1 gledam.:blush: :rolling: , če bi že šel bi emigriral v Kanado, Novo Zelandijo al pa v Turkmenistan.:approve:
no..sorry...kr jz tud gledam namreč...na kabel1.......drgač pa, se mi Kanada najbolj dopade...
je prjatlca prišla pred 2 mesecma iz NZ..je bla tam pol leta s fantom..je Jabolka al kaj že obirala...:d pravi, da ne bi šla nikol tja živet

zverina
01.08.2007, 13:28
kaj pa se te frendici ni dopadlo v Kanadi? Na kabel1 so ponavad vsi zadovoljni.:shy:

summer
01.08.2007, 13:31
kaj pa se te frendici ni dopadlo v Kanadi? Na kabel1 so ponavad vsi zadovoljni.:shy:
ne..bila je v Novi zelandiji...........in tam ni blo nič vrei...:d

jz pravim, da bi šla v Kanado mal:d je blo zadnjič na kabel1..in sem ugotovila, da so tam ful simpl:d

zverina
01.08.2007, 13:45
v Kanado, čimbolj na sever bi hotu it.

summer
01.08.2007, 13:49
pretiravat ni treba....:d...

zverina
01.08.2007, 13:55
pretiravat ni treba....:d...

zraven sem še hotu napisat, da bi medvede lovil, ampak do spoštovanja do drugih forumašev, ki so v različnih društvih sem se tega raje vzdržal.:blush:

summer
01.08.2007, 13:56
pol bi bil tak ko James..k je v rusiji medvede lovil in dnevno spožrl 2 litra vodke:d

zverina
01.08.2007, 13:59
Bond?

summer
02.08.2007, 06:02
ne James Bond..ampak Hetfield od Metallice............je bil v Rusiji na lovu medvedov...nekaj mesecev se mi zdi

zverina
02.08.2007, 08:45
sodeč po tej oddaji na kabel 1, dajeta največjo kvaliteto življenja Kanada, ZDA in Nova Zelandija. V teh državah so ti novi izseljenci najbolj zadovoljni.

summer
02.08.2007, 08:49
ja....jz sem po vsem tem še vedno za Kanado..če bi morala izbirat...pismo dve familije sem gledala....ej...nobenih problemov s papirji...s hišo..nič no....cene ugodne, kvaliteta življenja itak...prav zadopadla se mi je:approve:

zverina
02.08.2007, 09:03
ja....jz sem po vsem tem še vedno za Kanado..če bi morala izbirat...pismo dve familije sem gledala....ej...nobenih problemov s papirji...s hišo..nič no....cene ugodne, kvaliteta življenja itak...prav zadopadla se mi je:approve:

mislim, da imajo Nemčija in Kanada sklenjen nek dogovor o priseljevanju.

To vem, da glede priseljevanja v anglo-ameriških državah velja pravilo, da imajo prednost germani, nato romani, pol slovani...itd.

paradox
02.08.2007, 22:22
To vem, da glede priseljevanja v anglo-ameriških državah velja pravilo, da imajo prednost germani, nato romani, pol slovani...itd....kje si pa ta podatek dobu :o ...ce prides mal v moje mesto bos kuj spremenu mnenje...ce bi 'cakal' na germane, romane in slovane, bi imela danes Kanada tretino manj prebivalcev, prblizen :d

...prednost imajo tisti, ki so polni cvenka in lahko takoj investirajo z odprtjem svojih podjetij in zaposlitvijo domace delovne sile in seveda vsi tisti, ki imajo poklice, ki jih dezela potrebuje...to od kje prihajajo vsaj pri nas nima kaksnih dodatnih tock na imigracijskih formularjih.

king16
03.08.2007, 15:32
Imam soseda, ki se je rodil našim emigrantom ( emigrirali 1954 ) v kanadi in živel s straši v kanadi do svojega 18 leta starosti. Nato se je s starši vrnil 1988 v Slovenijo.
Ko se pogovarjam z njim in njegovim očetom pravita, da ima vsaka država nekaj dobrega in nekaj slabega. V Kanadi nasploh ni slabo ( manj birokracije ) lažje postanež podjetnik - konkurenca je res huda, ampak oba pravita, da nazaj v Kanado ne bi šla živet. Jima je lepše tu.

zverina
04.08.2007, 15:34
...kje si pa ta podatek dobu :o ...ce prides mal v moje mesto bos kuj spremenu mnenje...ce bi 'cakal' na germane, romane in slovane, bi imela danes Kanada tretino manj prebivalcev, prblizen :d

...prednost imajo tisti, ki so polni cvenka in lahko takoj investirajo z odprtjem svojih podjetij in zaposlitvijo domace delovne sile in seveda vsi tisti, ki imajo poklice, ki jih dezela potrebuje...to od kje prihajajo vsaj pri nas nima kaksnih dodatnih tock na imigracijskih formularjih.

bral sem o tem....ta podatek ziher drži.

matjazm
20.11.2007, 12:57

V življenju.

matjazm
20.11.2007, 13:01

Se mi zdi da mal romantiziraš farmsko življenje...

matjazm
20.11.2007, 13:13
Pri nas to na žalost ni mogoče... oziroma prej redkost kot pa praksa... Namreč lahko si še tako priden in iznajdljiv ... slej ko prej udari ven zavistnost sodelavcev, ki ti začnejo metati polena pod noge...

Oprosti - "zavistnost" ni slovenska posebnost. Razlika tiči v sistemu. Pri nas se ne napreduje zato, ker imamo večji "job security". Prideš nekam in če imaš srečo te zaposlijo. Ko si enkrat podpisal to sveto pogodbo je pa vsega konec. Podpisal si za TISTO delovno mesto in nobeden ti ga ne more vzeti - delodajalec ima zvezane roke, če opravljaš delo tako kot si se zavezal. V določenih okoliščinah ko je kje kaj frej ali pa, ko se podjetje širi ali reorganizira so možne spremembe drugače pa v nasprotju s tujino se napreduje skoraj izključno z selitvami iz podjetja v podjetje. Zakonodaja ovira fleksibilnost delovnih mest in delavcev in ne nagrajuje podjetnosti in poslovne iniciative posameznikov.
Z druge strani je pa to tudi fino. Ko enkrat naletiš na določeno delovno mesto, ki ti ustreza ga - če ne delaš hujših napak - obdržiš do penzije. Ni kakih ambicioznih drekaških mulčkov ali pi’kic, ki ti vsi polni energije hočejo napasti udobje in te zriniti iz pozicije. To se mi zdi bolj humano. Saj v končni fazi ne živimo zato da delamo in se potrjujemo v delu, ampak delamo zato, da nam dajo zato odškodnino in da imamo potem spet mir do ponedeljka. :)

kokos
23.12.2007, 17:01
kakšne ZAE recimo..sam je mal prevroče poleti, maybe v ZDA, če bi imela garantirano službo, stanovanje in soliden zaslužek, s trebuhom za kruhom se ne bi nikamor odpravljala.

Aleksander Vidmar
27.12.2007, 19:07
Se mi zdi da mal romantiziraš farmsko življenje...

Ne,ne pac menjati life style her and there