Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ste ateist? Ste sodelavec Satana!

Mad Gandhi
04.01.2007, 11:11
Veliki ajatola se je spet razhudil. Talibani, katolibani in ostali telebani se očitno združujejo proti laičnosti. V šole želijo spraviti kreacionizem kot enakovreden evoluciji - berite britanski tisk... Sam sicer nisem ateist, toda tole, kar se gredo kleriki je too much. Lepo se nam piše. Srednji vek.:2thumbs:

http://www.dnevnik.si/novice/svet/220995/

Kajtimar
04.01.2007, 12:11
Ta Ratzingerjeva izjava me ne preseneča, saj je že prej veljal za pripadnika struje "orlov" v cerkveni vrhuški (tej struji je pripadal tudi Wojtyla). RKC je doslej priznala že premnoge pretekle "zmote", vendar se ob tem postavlja vprašanje: "Ali se tudi sodobni papeži, kakršna sta bila denimo Pavel VI. in Janez Pavel II., lahko motijo, tako kot so se motili predhodniki, ko so vernikom vsiljevali inkvizicijo, odpustke, čarovniške grmade in podobno? In zakaj ne?"

Lep dan vsem skupaj... :)

ribnčan
04.01.2007, 12:19
RKC naj se zamisli koga so postavli na stol, ker če dobro pogledaš današnjega papeža vidiš kako škodoželen in hudičevski obraz ima. Samga hudiča porkamadona

Sem ateist in bom ostal ateist

pa pa

mataj
04.01.2007, 13:11
Ja no... Bolje kraval okoli znanosti in kreacionizma, kot kraval okoli pedofilije.

stLAMA
04.01.2007, 14:20
Ko se ti muslimani ne pustijo, lahko zmeraj udariš po ateistih. :clown: :rolling:

Mogoče so te besede posledica tega, da se v ateisti v zadnjem času vse bolj pojavljajo v javnem življenju v takšnih državah kot so ZDA.

Sam Harris in Richard Dawkins sta pred par meseci izdala knjigi, ki sta nemudoma postali svetovni uspešnici. Meseca marca izide še "God is not great" slavnega Christopherja Hitchensa. :veryevil:

Tanatie
04.01.2007, 14:44
zaradi mene naj gre v sole. nimam nic proti. ampak naj gre v sole VSE. cisto vse. ne sme biti niti malenkost poudarka na krscanstvu, islamu ali na katerikoli drugi stvari. bo folk vsaj izbiro dobil.

Lipovnik
04.01.2007, 14:55
zaradi mene naj gre v sole. nimam nic proti. ampak naj gre v sole VSE. cisto vse. ne sme biti niti malenkost poudarka na krscanstvu, islamu ali na katerikoli drugi stvari. bo folk vsaj izbiro dobil.
Saj je.
V OŠ je obvezno ponujen izbirni predmet Verstva in Etika.

Konfucij
04.01.2007, 15:34
Dokler bo Verstva in etika kulturološki predmet, nej kr bo v šolah.

Takile papeževi izbruhi so pa sam znak da gre katoliški cerkvi zlo slabo. Zmeri ko se ena institucija, država al pa skupnost znajde v krizi, se uveljavjo konzervativci, fanatiki in fundamentalisti, ki boge ovčke strašijo in prestrašijo. Npr. Hitler je biu direktni produkt ponižanja Nemčije med 1. sv. vojno in katastrofalnega ekonomskega stanja po njej. Bush in konzervativci v Ameriki so dobil oblast po propadu "nove ekonomije" ko je šlo ceu kup internetnih podjetij v maloro in je ZDA ostala sam "stara ekonomija", ki je zares stara in zastarela.

Pol ni čudn, da en papež k nadzoruje zmeri manj ovčk, nardi tak cirkus. Ateizem in agnosticizem sta dons zmeri bl uveljavljena in velik katoliških ovčk in ovnov se je zatekl pod njuno okrilje.

Konfucij
04.01.2007, 15:37
Btw, a to pomen da smo agnostiki good guys?:D:angel: :approve:

Vsemogočni
04.01.2007, 17:16
Dokler bo Verstva in etika kulturološki predmet, nej kr bo v šolah.

Takile papeževi izbruhi so pa sam znak da gre katoliški cerkvi zlo slabo. Zmeri ko se ena institucija, država al pa skupnost znajde v krizi, se uveljavjo konzervativci, fanatiki in fundamentalisti, ki boge ovčke strašijo in prestrašijo. Npr. Hitler je biu direktni produkt ponižanja Nemčije med 1. sv. vojno in katastrofalnega ekonomskega stanja po njej. Bush in konzervativci v Ameriki so dobil oblast po propadu "nove ekonomije" ko je šlo ceu kup internetnih podjetij v maloro in je ZDA ostala sam "stara ekonomija", ki je zares stara in zastarela.

Pol ni čudn, da en papež k nadzoruje zmeri manj ovčk, nardi tak cirkus. Ateizem in agnosticizem sta dons zmeri bl uveljavljena in velik katoliških ovčk in ovnov se je zatekl pod njuno okrilje.

Konfucij, sigurno ni to kulturološki predmet ampak "neobvezna" predpriprava za pridne ovčke, ki bodo polnile mošnjiček cerkvi.

Že že, ampak vsi minejo, ljudje se spočijejo po njihovi smrti, cerkev pa že stoletja konstantno vztraja za svoj dobrobit. Edino to jim je važno, kajti kaj lažjega kot pridne ovčke brez lastne pameti pripraviti da jim polnijo mošničke. Le metode prilagajajo času.

Mi pa nekako realno razloži zakaj kljub temu, da jih izdatno financira država, rabijo toliko denarja, toliko zemlje, toliko gozdov ....., če čepijo v farah, v samostanih, v palačah in nimajo šanse zapravljati "podarjeni" denar (sej morajo vsega odvajati v Vatikan). Res vsi delajo le za blagor enega :dontknow: Je sploh kaj razlike med tistimi, ki si jih našteval :dontknow: Vsi (so) se borijo za nadvlado, podrejanje množic in imeti čimvečje bogastvo. Bogastvo pa kroji politiko, svet ..... Res dela cerkev za svoje ovcice, razen da jim delijo pridige in dopovedujejo v celofan zavito, da ne smejo biti taki, kot so sami :dontknow:

Tanatie
04.01.2007, 18:14
sej to sem hotu rect, zakaj mora bit pr takih predmetih povdarek na krscanstvu?

pa cist tko mimgrede: zakaj verstva in etika? ceprov verniki mislijo da ostali nimajo moralnih nacel, etika se vedno ni stvar religije...

mataj
04.01.2007, 18:17
zaradi mene naj gre v sole. nimam nic proti. ampak naj gre v sole VSE. cisto vse. ne sme biti niti malenkost poudarka na krscanstvu, islamu ali na katerikoli drugi stvari. bo folk vsaj izbiro dobil.Že mogoče, ampak ne pri biologiji.

Tanatie
04.01.2007, 18:25
itak, ceprov ne vidim povezave...tut pr matematiki recimo ne (?)...

Lipovnik
04.01.2007, 18:38
Najbolje bi bilo to poučevat pri zgodovini.:D:veryevil:

anarchy
04.01.2007, 19:55

Ja, samo naj grejo uni verniki lepo k duhovniku ko so bolani in ne k zdravniku, ker samo vera te ozdravi in ne "evolucija" medicine ali mislite, da je bog naredu zdravnike in zdravila? Taksni verniki bi mogli umreti, pa ne, da sem nesramen, samo naj bodo posteni sami do sebe in naj sebe slisijo, kar govorijo, ker jaz ne mislim vec poslusat njihovih blodenj, pa ne zato, ker blodijo, temvec zato, ker se sami ne drzijo svojih blodenj. Ce res verjamejo v obstoj boga, da jih je naredu, naj verjamejo, dajih bo tudi on ozdravil!!!!!!!!1

Kyrra
04.01.2007, 20:37
"The gratest trick the devil ever pulled off, was making people think he didn't exist." (iz filma Hudičev odvetnik) Pa še ne par je takih iz tega filma, ki bi jih zmetala novemu papežu (če bi imela priliko in jajca) zmetala v obraz, ob takih izjavah, kot jih dela on.

Jelengar
04.01.2007, 20:53
Vade retro, satana Benedictus XVI !!! :veryevil:

n.p. Sympathy for the Devil (dem Teufel zugeneigt) - LAIBACH. :veryevil:

Satan rules! :veryevil:

pk
04.01.2007, 21:16
me prav nič ne čudi. Btw če je lahko nezadovoljen z vodenjem vatikanskih financ, ima Sveti oče definitivno svoj intimno prav nič sveti cilj. Kdo pa si je sploh kdaj želel izobražene ovčke?:rolling:

slehernik
04.01.2007, 22:53
Saj ne da hočem kvariti igro, ampak kaže, da papež sploh ni rekel očitanega.

Jelengar
05.01.2007, 00:13
A da ne!? Kaj pa je Papež zares povedal?

Kyrra
05.01.2007, 08:23
Bil je le narobe citiran/so bile njegove besede vzete izven konteksta. :approve:

bladzo
05.01.2007, 11:08
Samga hudiča porkamadona

Kje so administrratorji, ki bi moral to cenzurirat??!!!

Če že žališ figuro, ki nekaterim katoličanom in tudi kristjanom veliko pomeni, potem ne žali oseb, ki vsem kristjanom veliko pomenijo (namreč mislil sem na Marijo)!

pa mal se skuliri...
lp

Jelengar
05.01.2007, 13:03
Bil je le narobe citiran/so bile njegove besede vzete izven konteksta. :approve:
Matr, to se mu pa nekam pogosto dogaja. Nazadnje je raspisdil muslimanski svet, tudi narobe citiran - my ass. :nonono:
Naj utihne in neha srat, če svojih misli ne zna oblikovat, da bo rzumljiv.

Nincha II.
05.01.2007, 14:43
Matr, to se mu pa nekam pogosto dogaja. Nazadnje je raspisdil muslimanski svet, tudi narobe citiran - my ass. :nonono:

Glede na to, da je bivsi profesor, mislim, da se zna se kako jasno izrazat. Vprasanje je, ce to zeli.

Nincha II.
05.01.2007, 14:47
Kje so administrratorji, ki bi moral to cenzurirat??!!!

Če že žališ figuro, ki nekaterim katoličanom in tudi kristjanom veliko pomeni, potem ne žali oseb, ki vsem kristjanom veliko pomenijo (namreč mislil sem na Marijo)!

pa mal se skuliri...
lp

Dej delat paniko, no. :sleepy:
Najbolj mi gre na zivce to "zaljenje" ... Ne vem, zakaj je treba skoz bit uzaljen za vsako figo. :dontknow:

Jaz, kot nevernik, bi se tudi lahko dostikrat pocutila uzaljena, ko o nas kleriki govorijo kot o hudicevem semenu in podobnih nebulozah. Pa se ne. Ker mi je vseeno za to, kaj si cerkev misli. Zakaj se cerkev tako vtika v nevernike? Mislim, da ima pred lastnim pragom dovolj za pomesti in ni treba preusmerjat pozornosti drugam, da bi prikrili lastne tezave.

Jelengar
05.01.2007, 15:00
Glede na to, da je bivsi profesor, mislim, da se zna se kako jasno izrazat. Vprasanje je, ce to zeli. V tem primeru pač naj žanje kar je sejal. :veryevil: Ashes to ashes and bull to shit. :veryevil:

Nincha II.
05.01.2007, 15:01
V tem primeru pač naj žanje kar je sejal. :veryevil: Ashes to ashes and bull to shit. :veryevil:

But of course :veryevil:

Jelengar
05.01.2007, 15:13
Dej delat paniko, no. :sleepy:
Najbolj mi gre na zivce to "zaljenje" ... Ne vem, zakaj je treba skoz bit uzaljen za vsako figo. :dontknow:

Jaz, kot nevernik, bi se tudi lahko dostikrat pocutila uzaljena, ko o nas kleriki govorijo kot o hudicevem semenu in podobnih nebulozah. Pa se ne. Ker mi je vseeno za to, kaj si cerkev misli. Zakaj se cerkev tako vtika v nevernike? Mislim, da ima pred lastnim pragom dovolj za pomesti in ni treba preusmerjat pozornosti drugam, da bi prikrili lastne tezave.
Se popolnoma strinjam s povedanim. Tudi sam imam enak pristop do takšnih nebuloz. Pa kljub vsemu mislim, da so tovrstne nebuloze nevarne. Če se jim ne zoperstavimo, jih bodo počasi "ustoličili" kot vse-družbeno sprejemljiva dejstva (za celotno družbo). Saj vemo tisto staro resnico: Ponovi laž 10 X in postala bo resnica. Tukaj vidim isto analogijo. Kleriki imajo dostop do vseh medijev, nas - navaden folk pa še na forumih cenzurirajo. Se bojim, da spet prihajajo črni časi. Še dobro se nismo iznebili enega totalitarizma, že tonemo v drugega. :dontknow:

lupus is back
05.01.2007, 15:23
Se popolnoma strinjam s povedanim. Tudi sam imam enak pristop do takšnih nebuloz. Pa kljub vsemu mislim, da so tovrstne nebuloze nevarne. Če se jim ne zoperstavimo, jih bodo počasi "ustoličili" kot vse-družbeno sprejemljiva dejstva (za celotno družbo). Saj vemo tisto staro resnico: Ponovi laž 10 X in postala bo resnica. Tukaj vidim isto analogijo. Kleriki imajo dostop do vseh medijev, nas - navaden folk pa še na forumih cenzurirajo. Se bojim, da spet prihajajo črni časi. Še dobro se nismo iznebili enega totalitarizma, že tonemo v drugega. :dontknow:

Žal se moram popolnoma strinjati!

Dodati pa je še treba, da so preproščine odatno nevarne, ker so indoktrinirane in kot take zelo vodljive in je zato meja med strpnostjo in fanatizmom ozka in zato hitro preskočljiva, kar pomeni, da se v trunuku nestrinjanje spremeni v pogrome in uveljavljanje njihovega prava, ki je zelo priročno: ta črni so dobri, ta rdeči so hudiči. Policija in država pa znata stati le obstrani. ( ne vem, zakaj me to tako spominja na vaške straže?!)

Seveda ateisti že po definiciji niso ovce, zato bo morebiten kleš zelo hud.

Tanatie
05.01.2007, 15:29
tut js se strinjam...ce bi bli za vsak drek uzaljeni tut nikamor ne bi prsli...js sm za povrh vsega se kadilc, pa bi mogu bit pol uzaljen vsakic ko kupim skatlo cigaret na kateri mi nek nekadilec pamet soli z nalepkami, k da sam tega ne vem...

Jelengar
05.01.2007, 16:14
... ta črni so dobri, ta rdeči so hudiči. Policija in država pa znata stati le obstrani. ( ne vem, zakaj me to tako spominja na vaške straže?!)

Seveda ateisti že po definiciji niso ovce, zato bo morebiten kleš zelo hud.
Bingo! :approve: In še nekaj. Nadvse perverzno se mi zdi, da sedaj "črna totalitarna opcija" hoče zapolniti izpraznjen prostor "rdeče totalitarne opcije". A smo se zato borili da eden nebodigatreba zamenja drugi nebodigatreba? :nonono: Če je tako, mi je rdeči totalitarizem ljubši, čeprav ga tudi nisem maral in sem se boril proti njemu. Črni in rdeči naj odhebejo, zaživi pa naj resnična demokracija. Vero in religijo pa je treba (po)spravit tja kamor spada - v intimo vsakega posameznika.

slehernik
06.01.2007, 00:27
Saj je v članku, katerega povezava je na začetku teme. Mdr. so članek že nekajkrat popravili, ker so sprva povzemali po virih iz druge ali tretje roke, potem pa uskladili s siceršnjimi papeževimi besedami.

In res je neverjetno presenečenje, da je za papeža ateizem oblika zavračanja božje luči in s tem del teme, če naj uporabim krščanske prispodobe.
Kaj je, soneverniki, ste se zbali za dušico? :D :D :D

Igor20
06.01.2007, 00:38
J.... cerkev je bla po moje še največja morija na tem planetu in še zdej je.
Te zadeve so že tok zabite folku u glavo da se noben več ne zaveda tega sranja.
World is build on korruption
Bi prvo to poštimal?

sati
06.01.2007, 07:07
Ta Ratzingerjeva izjava me ne preseneča, saj je že prej veljal za pripadnika struje "orlov" v cerkveni vrhuški (tej struji je pripadal tudi Wojtyla). RKC je doslej priznala že premnoge pretekle "zmote", vendar se ob tem postavlja vprašanje: "Ali se tudi sodobni papeži, kakršna sta bila denimo Pavel VI. in Janez Pavel II., lahko motijo, tako kot so se motili predhodniki, ko so vernikom vsiljevali inkvizicijo, odpustke, čarovniške grmade in podobno? In zakaj ne?"

Lep dan vsem skupaj... :)

Ratzinger je tipičen Nemec, radikalen, samo njegove metode in izjave ne bodo žele takega odobravanja kot od njegovega pokojnega predhodnika. Tu lahko dam za primer Rodeta, ki je z ostrimi in brezkompromisnimi izjavami ravno tako marsikoga odbil, pa kljub temu se je visoko povzpel v Vatikanu, kar verjetno pomeni, da tam vladajo "orli", ki jim je tako izrazoslovje pri srcu, vprašanje pa je, ali je tudi ljudem, ali se bodo približali Cerkvi, če jih bodo že predhodno označevali za podanike teme ipd.

Kyrra
06.01.2007, 09:28
Kaj je, soneverniki, ste se zbali za dušico? :D :D :D

Glede na to, da bomo vsi itak pristali v peklu* - who cares? ;)

*Glede na to a je na svetu kar par religij, ki nevernike pošilja v svojo razlićico pekla

Kyrra
06.01.2007, 09:32

Ni fora v tem da je razumliv, saj je - le da se z povedanim lahko prav lepo igračkah. Ampak kljub temu - kaj je povedal, je mar le tistim, ki iščejo razlog za kritiko, tistim, katerim se pa ***e, kaj je povedal oziroma je/ni mislim, pa je itak vseeno. :angel:

slehernik
06.01.2007, 11:44
RKC je doslej priznala že premnoge pretekle "zmote"Čisto mimogrede, ne glede na splošno prepričanje RKC ni priznala nobene zmote, Prejšnji papež se je opravičil za dejanja, ki so jih lahko v dobri veri zagrešili pripadniki RKC, sama RKC pa se kot božja ustanova na zemlji in v nebesih, mistično telo Jezusa Kristusa, ne more motiti.

In tudi papeži so za katolištvo povsem zmotljivi. Njihova nezmotljivost se nanaša na zelo posebne primere, ko se ex cathedra izrečejo o vprašanjih verskih resnic, ki se drugače ne dajo ugotoviti. To se je v zadnjih časih zgodilo samo 2x (brezmadežno spočetje 1854 in marijino vnebovzetje 1950), predtem pa je morda še kakih 5 primerov, ki ustrezajo opredelitvi papeževe nezmotljivosti.

lupus is back
08.01.2007, 10:15
V Ameriki so se ateisti organizirali , ker ne morejo več prenašati posegov teistov v izobraževalni sistem, zdravstvo,šport itd. Elton John se se je javno deklariral za ODPRAVO vseh religij. Se bi popolnoma strinjal, saj religije pomenijo zacementirane predsodke in nestrpnost do vseh drugače mislečih. Pri nas hoče RKC ustoličiti Cerkveno državo, vsaj iz zakonov in kulturnega boja, ki ga izvajajo je to evidentno. Čeprav so ateisti po definiciji nečredni posamezniki, se bo potrebno zaradi skupnega dobra pač organizirati, če ne bomo morali dihati pod diktatom svete preproščine ki bo v simbiozi s fanatično duhovščino, pol nam pa boh pomagi!

sati
08.01.2007, 10:21
V Ameriki so se ateisti organizirali , ker ne morejo več prenašati posegov teistov v izobraževalni sistem, zdravstvo,šport itd. Elton John se se je javno deklariral za ODPRAVO vseh religij. Se bi popolnoma strinjal, saj religije pomenijo zacementirane predsodke in nestrpnost do vseh drugače mislečih.

Resnično religiozni ljudje nimajo zacementiranih predsodkov in niso nestrpni do drugače mislečih, nasprotno, spoštljivi so do vsakega živega bitja. Ko pa govorimo o fundamentalistih, ali zgolj navidezno vernih ljudeh, pa res pride do nesprejemanja drugačnosti. Samo taki v resnici niso verni, samo mislijo, da so.;)

Jelengar
08.01.2007, 10:32
Čeprav so ateisti po definiciji nečredni posamezniki, se bo potrebno zaradi skupnega dobra pač organizirati, če ne bomo morali dihati pod diktatom svete preproščine ki bo v simbiozi s fanatično duhovščino, pol nam pa boh pomagi!
:2thumbs: Jaz se bom za vsak slučaj raje priporočil gospodu z rožički. :veryevil: :veryevil: :veryevil:

Konfucij
09.01.2007, 17:40
.

Resnično religiozni ljudje nimajo zacementiranih predsodkov in niso nestrpni do drugače mislečih, nasprotno, spoštljivi so do vsakega živega bitja. Ko pa govorimo o fundamentalistih, ali zgolj navidezno vernih ljudeh, pa res pride do nesprejemanja drugačnosti. Samo taki v resnici niso verni, samo mislijo, da so.;)
In ti so dons žou v večini, z večino klera na čelu. Najbolj glasni v cerkvi so konzervativci, una peščica reformatorjev in naprednih pa sploh do besede ne pride. So jih zlo temeljito zatrl po 2. vatikanskem koncilu.:(

lupus is back
09.01.2007, 21:46
.

Resnično religiozen??! Ne vem, ali si lahko neresnično religiozen? Religioznost pomeni, da verjameš v nekaj samo po sebi in v to NE dvomiš razen seveda v lastni um ki , če bi odvomil bi ga cenzuriral in klavziral. Jasno je torej, da je vsak vernik nestrpen do vsakega dvoma in stem do nečesa esencialno človeškega! Kašna ljubezen neki, to je SIMBIOZA, ne pa ljubezen. Simbioza na račun esencialno človeškega med verujočim in producentom spoštljivosti. Tisti , ki dvomi pač ni spoštljiv ( bljak ), temveč spoštuje!

sati
09.01.2007, 22:02
In ti so dons žou v večini, z večino klera na čelu. Najbolj glasni v cerkvi so konzervativci, una peščica reformatorjev in naprednih pa sploh do besede ne pride. So jih zlo temeljito zatrl po 2. vatikanskem koncilu.:(

Zakaj se sploh gre pri tem 2. vatikanskem koncilu? Že večkrat sem slišala o tem, podrobnosti pa ne vem, praviš, da se je šlo za zatiranje reformatorjev in naprednih, na kak način?

sati
09.01.2007, 22:07
Resnično religiozen??! Ne vem, ali si lahko neresnično religiozen? Religioznost pomeni, da verjameš v nekaj samo po sebi in v to NE dvomiš razen seveda v lastni um ki , če bi odvomil bi ga cenzuriral in klavziral. Jasno je torej, da je vsak vernik nestrpen do vsakega dvoma in stem do nečesa esencialno človeškega! Kašna ljubezen neki, to je SIMBIOZA, ne pa ljubezen. Simbioza na račun esencialno človeškega med verujočim in producentom spoštljivosti. Tisti , ki dvomi pač ni spoštljiv ( bljak ), temveč spoštuje!

Bodimo realni, vsaka religija uči pravzaprav dobro, ljudje so tisti, ki pokvarijo dobre ideje. Če bereš Sveto pismo, recimo, ki vsebuje zelo visoke moralna načela, od tistega ne ubijaj naprej, ne moreš reči, da uči slabo. Ne moreš reči, da so notri navodila, ki jih prakticirajo nestrpneži ali fundamentalisti. Po drugi strani se tudi ateisti med vladavino niso ravno proslavili, saj so pobili na milijone ljudi, od Stalina naprej.

slehernik
09.01.2007, 22:25
Bodimo realni, vsaka religija uči pravzaprav dobro, ljudje so tisti, ki pokvarijo dobre ideje. Če bereš Sveto pismo, recimo, ki vsebuje zelo visoke moralna načela, od tistega ne ubijaj naprej, ne moreš reči, da uči slabo. Ne moreš reči, da so notri navodila, ki jih prakticirajo nestrpneži ali fundamentalisti. Po drugi strani se tudi ateisti med vladavino niso ravno proslavili, saj so pobili na milijone ljudi, od Stalina naprej.Ojla, sori, ker nocoj kar ne neham dajati pripomb.
... vsaka religija uči pravzaprav dobro, ljudje so tisti, ki pokvarijo dobre ideje ... Sistem je dober, zamenjajmo ljudi, torej?!

Prosim, poglej katera načela so zapisana zraven 'ne ubijaj'. Celotno poglavje je pravi cvetnik visokih moralnih načel. In ja, prav tam notri so navodila za nestrpneže in fundamentaliste (za slednje prav po definiciji!). Tudi na tem forumu so bila navedena neštetokrat ...

Stalin je bil semeniščnik, enoumna socializacija ne more obroditi nič dobrega. Med drugim so ravno ateisti prvi pokazali na izrazito religioznost socrealistične ideologije. Zgolj preslikano krščanstvo z vso orodjarno nestrpnosti.

Bi mi kaj osvetlila sveto vojno ateistov, ki so morili milijone v imenu ateizma?

Lipovnik
09.01.2007, 22:30
Bodimo realni, vsaka religija uči pravzaprav dobro, ljudje so tisti, ki pokvarijo dobre ideje. Če bereš Sveto pismo, recimo, ki vsebuje zelo visoke moralna načela, od tistega ne ubijaj naprej, ne moreš reči, da uči slabo. Ne moreš reči, da so notri navodila, ki jih prakticirajo nestrpneži ali fundamentalisti. Po drugi strani se tudi ateisti med vladavino niso ravno proslavili, saj so pobili na milijone ljudi, od Stalina naprej.
Čakaj malo.
Stalin ni pobijal ljudi ker bi bil ateist. Če je nekdo brezbožen še ne pomeni da je tudi sadist, pedofil, morilec ali kaj podobnega. Podobno kot ne moremo reči za vse vernike da so pedofili. So pač redke izjeme in teh ne moreš dajati za primer.

Poleg tega Sveto pismo res vsebuje visoka moralna načela. Vsebuje pa tudi visoka nemoralna načela.
Nasilneži in fundamentalisti ravno v svetih tekstih najdejo ne samo izgovor marveč pobudo za svoja dejanja.
Sveti teksti močno obsojajo, tako nevernike v specifičnega boga, ki ga tekst omenja, kot nekatere druge skupine ljudi, ki piscem (takratni verski politiki) v določenem obdobju in določeni religiji pač niso ustrezale in se jih je bilo ptrebno znebiti.

Ne mislit, da so sveti teksti nekaj nedolžnega in dobrega.
Če nekdo v njih najde samo dobre stvari, je to dobro zanj. A kaj ko ljudje najdejo in si k srcu vzamejo ter interpretirajo (ni potrebne neke pretirane interpretacije ampak le dobesedno brasnje) stvari ki so za njih navodila za pobijanje in genocid.

Govorim na splošno o svetih tekstih trenutno nabolj razširjenih religij, da ne bo pomote.

sati
09.01.2007, 23:16
Prosim, poglej katera načela so zapisana zraven 'ne ubijaj'. Celotno poglavje je pravi cvetnik visokih moralnih načel. In ja, prav tam notri so navodila za nestrpneže in fundamentaliste (za slednje prav po definiciji!). Tudi na tem forumu so bila navedena neštetokrat ...

Pravzaprav glede krščanstva nisem prav na tekočem, čeprav, kot sem že rekla, mislim, da Sveto pismo uči dobro, bedak pa lahko poišče milijon interpretacij za svoje nestrpne zamisli, ni nujno, da iz svetih spisov, lahko kar iz lastne glave.

Stalin je bil semeniščnik, enoumna socializacija ne more obroditi nič dobrega. Med drugim so ravno ateisti prvi pokazali na izrazito religioznost socrealistične ideologije. Zgolj preslikano krščanstvo z vso orodjarno nestrpnosti.

Bi mi kaj osvetlila sveto vojno ateistov, ki so morili milijone v imenu ateizma?

Nekje sem prebrala, da se je v imenu komunizma ubilo sto milijonov ljudi, torej za morije niso krive samo napačno interpretirane religije, ampak tudi ateistična načela komunizma, ki se jih je po svoje razlagalo.

sati
09.01.2007, 23:23
Čakaj malo.
Stalin ni pobijal ljudi ker bi bil ateist. Če je nekdo brezbožen še ne pomeni da je tudi sadist, pedofil, morilec ali kaj podobnega. Podobno kot ne moremo reči za vse vernike da so pedofili. So pač redke izjeme in teh ne moreš dajati za primer.

Se popolnoma strinjam, da če je nekdo brezbožen, še ne pomeni, da je slab človek ali še kaj hujšega. Pravzaprav po mojem mnenju danes ateisti v mnogočem prednjačijo v strpnosti, etiki itd. pred deklariranimi verniki.

Ne mislit, da so sveti teksti nekaj nedolžnega in dobrega.
Če nekdo v njih najde samo dobre stvari, je to dobro zanj. A kaj ko ljudje najdejo in si k srcu vzamejo ter interpretirajo (ni potrebne neke pretirane interpretacije ampak le dobesedno brasnje) stvari ki so za njih navodila za pobijanje in genocid.

Jaz najbolj poznam vedske svete spise, ki temeljijo na nenasilju, ne le do ljudi, ampak tudi do živali. Zdaj pa, če piše v Bibliji ne ubijaj, spet ne moremo zatrjevat, da so v Bibliji navodila za pobijanje ali genocid.

Lipovnik
09.01.2007, 23:32
Mislim, da so ateisti vedno prednjačili v omenjenih odlikah.

V Bibliji res piše da ne ubijaj.
Piše pa tudi, da lahko kamejaš zakonca za zločin varanja, da naj tepeš otroke, če se ti zgovarjajo jih kar kamenja, vsi lažni preroki morajo umreti, mesta v katerih živijo pa naj bodo požganaj, ipd.
V eni drugi temi je blo navedenih ogromno citatov z omenjenimi knjigami in odstavki kje to piše. V glavnem, če nisi po naravi moralna oseba te zna zanest na za moralno družbo obsojanja vredna dejanja.

Edit:
Tule so tri od omenjenih objav:
- Genocid in umor: http://forumi.siol.net/showpost.php?p=1117357&postcount=154
- Tanatie opisuje : http://forumi.siol.net/showpost.php?p=1116828&postcount=122
ter: http://forumi.siol.net/showpost.php?p=1116829&postcount=123

sati
09.01.2007, 23:45
Tista prva, genocid in umor je pravzaprav grozljiva. Skoraj ne morem verjeti, da bi bila to Božja navodila. Da, take stvari te znajo zapeljat na nemoralna dejanja. Kaj naj rečem, pobrat iz Biblije kar je dobrega? Tega, kar piše na tisti tvoji strani, definitivno ni za prakticirat.

Lipovnik
09.01.2007, 23:47
Tista prva, genocid in umor je pravzaprav grozljiva. Skoraj ne morem verjeti, da bi bila to Božja navodila. Da, take stvari te znajo zapeljat na nemoralna dejanja. Kaj naj rečem, pobrat iz Biblije kar je dobrega? Tega, kar piše na tisti tvoji strani, definitivno ni za prakticirat. Ma saj ni moja stran, jaz sem samo copy/paste iz biblija.com.
Tm zraven imaš link in dobesedno to piše v bibliji. Preveri, ne mi verjet.

sati
09.01.2007, 23:53
Ma saj ni moja stran, jaz sem samo copy/paste iz biblija.com.
Tm zraven imaš link in dobesedno to piše v bibliji. Preveri, ne mi verjet.

Vem, da ni tvoja stran, ;) mislila sem, da si bil ti avtor tistega prispevka, kjer si podal citate iz Biblije.

Lipovnik
09.01.2007, 23:55
No, saj sem vedel da veš, ampak sem moral še malo poudarit:D

Lipovnik
10.01.2007, 00:00
Nekje sem prebrala, da se je v imenu komunizma ubilo sto milijonov ljudi, torej za morije niso krive samo napačno interpretirane religije, ampak tudi ateistična načela komunizma, ki se jih je po svoje razlagalo. To da so bili večinoma ateisti je pri pojasnjevanju pobijanja ravno tako pomemben podatek kot to, da so bili večinoma moški. Sicer pa ne vemo ali so bili ateisti, vsaj jaz v tem trenutku ne.

lupus is back
10.01.2007, 07:04
Pa sej ne gre za ateizem ali teizem ali kakršen koli izem oz. ideologijo. Gre za zavedanje o lastnih (ne)sposobnostih in predvsem, da se rešitev ne išče v shemah, ki so dale v praksi neprimerne rezultate-po domače, da se Ne dovoli nekritično ponavljanje zgodovine.Zato je sheme potrebno stalno razvijati in na novo preverjati oz. jih opustiti ali pa na novo ustvariti. Problem vernikov ( ateistiv in teistov ) pa je ravno v tem, da ne preverjajo, temveč zgolj verujejo. Problem fanatikov pa je, da v celoti verjamejo apriori.

Torej čas bi že bil, da se z raznimi OZNANJEVALCI rešitev dokončno pomete ali pa se jih vsaj stalno razgalja ( oboje teiste in ateiste )! Ne pa da jih celo država finančno podpira HALLOOOO!? Mogoče jih je podpirati le v obliki kašnih terapevtskih skupin, nikakor pa ne kot stebre morale ali celo opcijo rešitve!

Tanatie
10.01.2007, 16:59
sveto pismo je knjiga za vse ocitno...vsak si lahko najde notri odlomke ki mu ustrezajo in jim sledi...od ljubezni in strpnosti, preko tepeza otrok, da niso neumni do genocida in incesta...

lupus is back
10.01.2007, 20:17
Kot sem rekel, teisti v terapevtskih skupinah ni nič narobna stvar, tam lahko v miru berete sveto pismo!:P

sati
10.01.2007, 22:45
To da so bili večinoma ateisti je pri pojasnjevanju pobijanja ravno tako pomemben podatek kot to, da so bili večinoma moški. Sicer pa ne vemo ali so bili ateisti, vsaj jaz v tem trenutku ne.

Sistem je temeljil na ateizmu, v kaj pa je vsak posameznik verjel, niti ni pomembno, pomembno je, da so ubijali. Torej ne gre iskati krivde v svetih spisih, raznih ideologijah, ker je zmeraj človeški faktor tisti, ki zlorabi idejo, ki je lahko še tako dobra, in poseže po zločinskih metodah.

zlato
11.01.2007, 00:25
Sem zelo zelo velik vernik, celo večji od samega papeža, a žal ne verjamem RKC ali kateri drugi cerkvi. BOLJE JE BITI TAK VERNIK KOT PA PRODANA DUŠA, KI MISLI, DA GRE K SPOVEDI IN OPROŠČEN JE VSEH GREHOV IN SVNJARIJ, KI JIH JE NAREDIL SVOJIM PODREJENIM SOSEDOM PRIJATELJEM UN ZNANCEM. Po nedeljski mači pa se že spet stvar ponavlja in se krega z sosedi in vemi drugimi. To pa so satanovi verniki.

Tanatie
11.01.2007, 09:24
zlato, vidis, to se podpiram, grejo pa tut men na zivce cerkveni verniki...

1313
12.01.2007, 13:50
Najbolj verni ljudje so najbolj žleht! To je nekaj kar mi je fotr govoril in v kar sem se že sam neštetokrat prepričal.

Tanatie
12.01.2007, 15:36
mam sosedo, ki je tok (cerkveno) verna, da je zupnik ne spusti vec v cerkev, ker spravlja s svojim fanatizmom vse ostale ob zivce...doma pa z metlo tolce po avtomobilih, ki hocejo obrnit na njenem dvoriscu:)

sati
12.01.2007, 21:01
Najbolj verni ljudje so najbolj žleht! To je nekaj kar mi je fotr govoril in v kar sem se že sam neštetokrat prepričal.

Tu pa najdemo isti miselni konstrukt, kot pri napačno interpretirani izjavi papeža. On naj bi rekel, vsi ateisti so slabi, ti pa praviš, da so vsi verniki slabi- žleht.:veryevil: Ko pa vemo, da najdeš slabe in dobre ljudi med vernimi, nevernimi, kristjani, muslimani itd. Zaslepljenost z obeh strani, bi rekla.;)

sati
12.01.2007, 21:57
mam sosedo, ki je tok (cerkveno) verna, da je zupnik ne spusti vec v cerkev, ker spravlja s svojim fanatizmom vse ostale ob zivce...doma pa z metlo tolce po avtomobilih, ki hocejo obrnit na njenem dvoriscu:)

Ženska ima očitno psihične težave, to ni povezano z vero.;) Če bi bila kriva vera, bi po tej logiki vsi verniki ob nedeljah, ko bi se vračali od maše, stolkli sosedom avte z metlami.:)

ervin34
12.01.2007, 21:58

Tudi jst prav tako. :2thumbs:

1313
15.01.2007, 10:35
Tu pa najdemo isti miselni konstrukt, kot pri napačno interpretirani izjavi papeža. On naj bi rekel, vsi ateisti so slabi, ti pa praviš, da so vsi verniki slabi- žleht.:veryevil: Ko pa vemo, da najdeš slabe in dobre ljudi med vernimi, nevernimi, kristjani, muslimani itd. Zaslepljenost z obeh strani, bi rekla.;)

Rekel sem, najbolj verni, torej sem že kar precej skrčil "seznam".;)

Žeruh
23.01.2007, 17:06
Jaz res ne vem kva majo verski fanatiki proti znanosti, saj sami nadvse rad koristijo produkte unanosti za širjenje svojih idej.
Po domče povedano. Če ne bi bilo znanstvenikov, ne bi imeli verniki svojih tankov, atomskih bomb, kemijskega orožja in ostalega sranja za zatiranje dugače mislečih. Še vedno bi z meči in sulicami prodajali odrešitev v trpljenju.

Sam nisem ravno ateist, samo pa poznam vleiko ateistov in vernikov. Zanimivo je da so ravno verniki tisti ki so bolj škodoželjni in pokvarjeni - vsaj tisti ki jih jaz poznam. Res pa da znajo ateisiti bolje za***avati vernike:) .

Vem pa tudi, da če bi ateisti vladali, bi vsi imeli pravico, do svoje izbire - vere......
Če bi vladali verski fantaiki, bi vsi morali peti tako kot oni "sviraju".

Zanimivo je tudi, da mnogi znanstveniki verujejo v boga, samo ne verujejo v tradicionalno dogmo (Adam in Eva in podobno).