Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : HDTV in SiolTV

Klemen.S
04.01.2007, 11:26
Zato, ker mam LCD TV že več kot 6 mesecev in bi rad izkoristil TV do konca(predvsem zaradi lepše slike in zvoka) me zanima kaj se dogaja na HDTV področju?

Ali bodo letos tudi samo govorice ali se bo kaj premaknilo na tem področju?

LP, Klemen

uporabnik2
04.01.2007, 12:19
do "praktične" uporabe hdtv (SLO1, SLO2, AKANAL, POPTV ...) bo itak preteklo še mnogo let, tako da boš zihr vmes zamenjal TV :-) boš pa prej gledal kake propagandne in nekatere tuje programe v tej tehniki.

brabrabranc
04.01.2007, 12:37
Zato, ker mam LCD TV že več kot 6 mesecev in bi rad izkoristil TV do konca(predvsem zaradi lepše slike in zvoka) me zanima kaj se dogaja na HDTV področju?

Ali bodo letos tudi samo govorice ali se bo kaj premaknilo na tem področju?

LP, Klemen

lol, še delovanje 'navadnega' TVja ti ne morjo zagotovit brez motenj in kakor zgleda, še dolg ne bo drugače. Mirne duše lahko odmisliš HD za dobrega pol pol desetletja.

janezko
11.11.2007, 09:12
Takole, malo sem prebrskal forum in mislim, da teme, ki bi se ukvarjala le z vprašanjem HD vsebin in kdaj misli telekom na tem področju začeti migati, še ni!

torej, postavljam vprašanje SIOLU, kaj se trenutno dogaja na tem področju. ali bo siol nam uporabnikom v doglednem času ponudil tudi kakšen pravi HD program??? znano namreč je, da je konkurečni T-2 pred kratkim pričel z oddajanjem prvega resnega programa v HD, in sicer Discovery. Mislim, da je zadeva zelo aktualna, saj je, vsaj v mestih, optika pred vrati, v domove so se že naselili HD ready ali Full HDTV televizorji in nedvomno bo pri izbiri ponudnika TV signala pomembno vlogo igrala tudi ponudba HD vsebin.

vaša mnenja in morda kakšen namig s strani SIOL-a???!!!!

LPJ

nejevernez
11.11.2007, 11:30
HDTV se že testira. Že več kot eno leto. Bolj točno, od lanskega nogometnega prvenstva. Samo še malo manjka, pa bo pri uporabnikih. Pozivitno pri tem je, da HD vsaj ne oglašujejo, tako kot ostale "promocijske" in testne zadeve :veryevil: Sicer pa jim ne uspe niti MPEG4 usposobiti, ga tudi obljubljajo že več kot eno leto. V MPEG2 pa na ADSL2+ ne morejo prenašati HD signala, ni pasovne širine.

Tommy Kebab
11.12.2007, 19:30
Pop tv že oddaja v hd. T-2 ga že ima.

kitl
11.12.2007, 20:10
Jp res je POP je že na HD, kar pomeni, da bo tudi kanal A kmalu potem pa sledi sigurno TV3 itd. SLO1 in 2 pa verjamem, da čez kakih 10 let prej ne :)

janezko
14.12.2007, 10:50
zanimivo je, da SIOL ne daje nobenega odgovora na to temo. sam sem jo odprl že nekaj tednov nazaj, tudi s pozivom po morebitnem odgovoru s strani SIOL-a, pa seveda ničesar:dontknow:.

Urban, je to tabu tema, ali molk z vaše strani lahko razumemo na način, da ste na tem področju še svetlobna leta daleč!?

T2 hiti s svojo optiko in če bodo res pričeli ponujati HD vsebino, bo to gotovo razlog za preskok h konkuremnci!!

Kakšna informacija s trani SIOLA-a????

Ipod
14.12.2007, 11:33
Kje pa si ti videl, da ima t-2 pop tv v HD. Na njihovi strani jst tega nism zasledil

080 Urban
14.12.2007, 12:02
HDTV-ja zaenkrat še ne bo.... Zakaj? Ker bi pokrili drobčken procent uporabnikom z zelo malo kanali.

lp

janezpesec1
14.12.2007, 17:35
Kje pa si ti videl, da ima t-2 pop tv v HD. Na njihovi strani jst tega nism zasledil

Uradno ga se ni, neuradno pa ga lahko gledas na racunalniku. Mimogrede, to sploh ni HD TV pac pa samo oddajajo v 16:9.

nejevernez
14.12.2007, 17:41
Je HDTV, ker je ločljivost slike primerna standardu HDTV. Upajmo da ne mislijo tega prodajati, ker je signal slabši od spodobne slike standardne ločljiovosti. Sicer pa imajo ljudje na Telekomu/SIOLu neke svoje predstave o kvaliteti slike, to dokazujejo z obstoječimi programi.

Tommy Kebab
14.12.2007, 18:28
Uradno ga se ni, neuradno pa ga lahko gledas na racunalniku. Mimogrede, to sploh ni HD TV pac pa samo oddajajo v 16:9.

Tudi v sdtv tehniki oddajajo 16:9 Trenja, Vzemi ali Pusti, A si ti tud not padu mogoče se še kaj najde.

stayby
19.05.2008, 19:49
Smo že v letu 2008 pa še ne duha ne sluha o HD v Sloveniji!!
Kaj je že z unimi testi iz leta 2006??

LP
Grega

rock
19.05.2008, 20:56
Javno se nič več ne objavlja. Stvari so očitno malo bolj tajne kot včasih, ko so prišle ven potem pa ni bilo praktične realizacije oz. je zmujala, da smo se spraševali za koliko so se zmotili pri letnici.

Sicer pa dvomim, da bodo HD ponudili v kompresiji cca. 10 mbps, ki bi še šla skozi pri precejšnjem delu ADSL2+ naročnikov, ki smo verjetno v večini.
Zadnji odgovor, ki se nekje v forumu najde je bil, če me emšo preveč ne matra: Optika je še premalo razširjena.

In če mal povežemo bi bil strošek za tistih nekaj kanalov, ki so že dostopni relativno visok na naročnika. V zadnjem času pa je občutek, da se z vidika uporabnika "miga" glede na tempo oranžnih, ki pa so začeli komplicirat pri ponudbi.

Kot smo lahko nedavno brali nekateri že kar senilnost in smrt Siolu napovedujejo??

No upam, da T1 optika pride in bo tudi pri nas preden bo signal v novopostavljenem T2 jašku pred hišo. Trenutno s stališča same ponudbe dajem prednost Siolu.

DVB-T pa bo veliki večini verjetno prvi prinesel omejeno št. HD signalov.

george32
20.05.2008, 06:12
Pa saj že promocijsko testirajo EUROSPORT HD, na kanalu ANIXE v SIOL PLUS tv!! Malo potipkajte po daljncih. Sicer pa Melody ZEN HD tudi deluje in ravno tako SLO 1 in SLO 2 v MPEG 4 formatu! Kaj ste tako kritični in neučakani? Siol je daleč pred vsemi,s ponudbo in cenami!!

Frenky
20.05.2008, 08:40
Mene SiolTV sploh ne prepriča. Nikakor ne. Slika preko Telekom kabelske je boljša, nobenega zatikanja in podobnih jajc. Imam pa optiko. Zaradi enega testnega Eurosporta pa ne mislim še dodatno plačevat, da bi lahko gledal en HD kanal.

Eno vprašanje; če imam trenutno SIOL preko optike, in sicer: IP Telefonijo, Telekom kabelsko, ter internet; koliko bi sedaj dodatno plačeval za SiolTV (en priključek)?
Zanima me čisto tako, informativno. To bi bil potem že nek trojček+ paket, al kaj:rolling: Sem pa eden izmed srečnežev s 16mesečno brezplačno naročnino:2thumbs:

bobi
20.05.2008, 10:08
HDTV se že testira. Že več kot eno leto. Bolj točno, od lanskega nogometnega prvenstva. Samo še malo manjka, pa bo pri uporabnikih. Pozivitno pri tem je, da HD vsaj ne oglašujejo, tako kot ostale "promocijske" in testne zadeve :veryevil: Sicer pa jim ne uspe niti MPEG4 usposobiti, ga tudi obljubljajo že več kot eno leto. V MPEG2 pa na ADSL2+ ne morejo prenašati HD signala, ni pasovne širine.

In kje je zdaj ta tvoj čuveni HD?
Drugod je delujoče tudi kaj drugega in ne samo promocija ;)
Mogoče kakšen Discovery HD :veryevil:

george32
20.05.2008, 12:21
Siol Tv,kabelska Tv,internet,telefon Osnovni = 43,00 €

janezpesec1
21.05.2008, 18:40
In kje je zdaj ta tvoj čuveni HD?
Drugod je delujoče tudi kaj drugega in ne samo promocija ;)
Mogoče kakšen Discovery HD :veryevil:

Wow neverjetna ponudba HD kanalov, takoj grem narociti prehod na T-2. T-2 fanboyi ste enaki kot Apple fanboyi, prav nobenega obcutka za realnost. Mimogrede kako je kaj s HBO na T-2 ? So Športklub ze zaceli predvajati v spodobni kvaliteti (ponavadi T-2 fanboyi pljuvate po SiOLu glede kvalitete slike) ?

iaasm
21.05.2008, 18:47
Potem ga pa naroči!

Frenky
21.05.2008, 20:25
Boš ti videl Apple fanboyi. Apple je zakon:cmoka:

Frenky
21.05.2008, 20:27
Wow neverjetna ponudba HD kanalov, takoj grem narociti prehod na T-2. T-2 fanboyi ste enaki kot Apple fanboyi, prav nobenega obcutka za realnost. Mimogrede kako je kaj s HBO na T-2 ? So Športklub ze zaceli predvajati v spodobni kvaliteti (ponavadi T-2 fanboyi pljuvate po SiOLu glede kvalitete slike) ?

T2 dejansko ima lepšo sliko kot SiolTV. Navijaštvo gor ali dol... tko je. Pač nimajo omejitve širine kakršne smo na žalost deležni mi. Ja, celo na optiki.

george32
22.05.2008, 06:00
Ne vem če je ravno tolk kvalitetnejša slika na T-2! Malo smo ratal prezahtevne stranke po mojem. A T-2 sploh ima radijske postaje? Meni je to pomembno k veliko poslušam radio?

miro74
22.05.2008, 07:37
T2 dejansko ima lepšo sliko kot SiolTV. Navijaštvo gor ali dol... tko je. Pač nimajo omejitve širine kakršne smo na žalost deležni mi. Ja, celo na optiki.

Do oktobra ima T-2 rok za postavitev centrale pr nas. Pol pa adijo Siol. Poln k... že mam opozarjat na ene in iste probleme s tem SiolTV pa se že 2 leti ni poravlo nič.

rock
22.05.2008, 08:37
Zgleda, da so kot celota kar precej podobno pakiranje le problemčki so nekoliko prerazporejeni. Le malo pojdi na neuradni T2 forum pogledat če se še nisi nič tam oglasil.

Če nam oboji ponudijo optiko ob trenutnih ponudbah ostanom pri Siol-u v nasprotnem pa seveda... T2, ko jim uspe signal dobavit.
Kaj se bo skuhalo na področju ponudbe TV bo pa do takrat tudi že precej bolj jasno. Celotna ponudba, paketi??, cene,... Telefon in NET kar se mene tiče ne vagata. Le delat morata za kak €+-.

To da cel sistem TV teče vzporedno takorekoč v prazno mi pa kot sem že nekjkrat napisal res ni prav nič jasno. Zakaj? Z PC dekoderjem tudi pri 3mbps stremih še vedno krepko žaga. Zakaj se sistema ne uporabi za optiko saj je že davno jasno, da oddaljenih naročnikov ne bo pokrival?

janezko
22.05.2008, 09:09
kaj se pa dogaja z Eusrosport HD, ki so ga nekaj časa vrteli na Anixe kanalu (SIOL TV +). ta naj bi zalaufal s 25. majem, ko se začne pariški grand slam. zadnja dva dneva promo material na tem kanalu niso več vrteli. nam je SIOL samo kost vrgel za glodanje, ali je bilo to testiranje resno??

Frenky
22.05.2008, 09:11
Mislim da gre to tako; dokler je promo Eurosport dovoli vsem da predvajajo (ja, mečejo kosti), potem ko pa zares stvar štarta je pa treba sklenit pogodbo, ter plačat. Kakšna je politika Siola glede HD pa itak veš; mali procent naročnikov z malo kanali... da se ne splača. Škoda, ker nekje je pač treba začet.

janezko
22.05.2008, 09:25
ja, to je velika škoda in mislim da je taka politika zgrešena. urban je že na nekem drugem mestu govoril o tem, da je število naročnikov s priključkom, ki prebavlja HD premalo, zato se naj jim ne bi splačalo.

čudno in škoda, se pa sprašujem, kje je tisti SIOL, ki je bil skoraj da revolucionar na tem področju (samo spomnimo se predvajanje svetovnega nogometnega prvenstva, res je sicer, da ga je predvajal samo na javnih mestih ampak vendarle). tedaj so obljubljali kar precej, no, zdaj je pa vse tiho bilo. se mi dozdeva, da so jih tožbe T2, pa Sinfonike, zadnja v tem nizu je še Amisova, finančno izčrpale!?

rock
22.05.2008, 11:29
Na tem področju sem še vedno optimist in ne verjemem že zgoraj omenjenemu članku in raznoraznim negativnim špekulacijam, ki se jih da brat predvsem nepodpisane po forumuh na račun Siol-a. No nekaj tam napisanega je pa kot tukaj vsi vemo tudi res.

Dobili smo Viasate, HBO, Š1... Lani takle čas še debat ni bilo na to temo. No morda glede Š1.

Če pa nekdo hoče plačilo, ki ga prenese 500000 uporabnikov trži se pa lahko 5000-im pa zadeva nikakor ne more znesti in jo nima smisla sofinancirat...
HD se bo očitno moral tudi malo pohladiti pol pa bo. Trenutno pa bi bil res dobrodošel za šport. Fuzbal me osebno ne gane jeseni za olimpijado bi se pa prileglo. A ne le "HD" z imenom ampak tudi prava kakovost. A tehničnih možnosti razen DVB-T pri nas še ne bo.

palceksmuk
22.05.2008, 15:21
Siol Tv,kabelska Tv,internet,telefon Osnovni = 43,00 €
siol tv + kabelska tv ??
Zakaj pa imaš oboje ,če smem vprašat?

Frenky
22.05.2008, 17:18
Saj ni rekel da ima. Pogovarjali smo se koliko bi stalo.

george32
22.05.2008, 17:54
Ja ima oboje,ker imam kabelsko še na preostalih dveh televizijah. Saj veste,otroci-risanke,mamica-filmi...,očka-šport,potem je pa treba imet več ekrančkov!

janezpesec1
23.05.2008, 17:30

Ali sem napisal da je nima ? Malo sem pac zbodel moderatorja (neuradnega) T-2 foruma.

george32
24.05.2008, 17:33
Ja res imam oboje in dela zelo dobro,razen nekaj težav s SIOL TV,ampak jaz sem potrpežljiv. Pri nas v Hrastniku gledajo kabelsko od lokalnega operaterja za 13 € na mesec in imajo ušivih 39 programov. To je šele žalostno! Sedaj pa vsi množično hodijo k SIOLU na optiko!

bobi
24.05.2008, 18:10
Ali sem napisal da je nima ? Malo sem pac zbodel moderatorja (neuradnega) T-2 foruma.

Ne bodi smešen :d
Dobro si me nasmejal in ne zbodel ;)

janezpesec1
25.05.2008, 16:57
Ce je kdo smesen si ti s strasnimi HD vsebinami ki jih imas bojda na voljo. Saj vem da resnica boli, je tezko priznati ne ? :d

george32
26.05.2008, 18:48
Kaj je sedaj z Eurosport HD bo kaj ali samo tema?

george32
28.05.2008, 19:33
Hrvati preko IP televizije že gledajo EUROSPORT HD!!

janezko
28.05.2008, 20:26
samo tole pa res že meji na ignoranco odgovornih pri siolu. ne spomnim se več, kdaj se je kdo od pristojnih nazadnje oglasil in posredoval kakšno informacijo nam uporabnikom!!

Frenky
29.05.2008, 07:27
Hrvati preko IP televizije že gledajo EUROSPORT HD!!

U, blagor se njim. K Eurosport prenaša EP iz Avstrije in Švice?
Kaj bi blo to zakon gledat :loly: Zunaj 35°C, mi pa lepo zaroletani v hiši, s hladnim pirom v roki, pa fusbal v HD :2thumbs:

brivec
29.05.2008, 20:55
U, blagor se njim. K Eurosport prenaša EP iz Avstrije in Švice?
Kaj bi blo to zakon gledat :loly: Zunaj 35°C, mi pa lepo zaroletani v hiši, s hladnim pirom v roki, pa fusbal v HD :2thumbs:

:p jp. To bi bilo zelo lepo.:d

080 Urban
30.05.2008, 10:03
Veliko vas sprašuje po HD kanalih. Vse skupaj še ni v produkciji, ker so vse te vsebine plačljive, na voljo pa le peščici uporabnikov.

Prav tako ne bo še Eurosporta HD. Tisto je bila njihova "free" reklama preden so začeli oddajati.

Se pa strinjam, da bi bilo lepo imeti HD programe, vendar zaenkrat žal to še ni izvedljivo.

lp

*naj se sedaj vsuje plaz psovk čez mene* ;)

bobi
30.05.2008, 12:49
Zakaj bi sploh kdo pluval čez tebe Urban? Zato ker si napisal resnico in realno stanje, ki pa se odraža skoraj po celi EU!
HD programi so v EU enostavno predragi, pa še za seboj potegnejo kar veliko stroškov za predvajanje in sprejemanje.
Treba bo počakat še par let, da se tržišče umiri in da se pojavi večje število ponudnikov HD vsebin, nekaj takega kot je v Ameriki.

george32
30.05.2008, 18:22
Za dodatek! V Nemčiji je komaj 10.000 naročnikov na HD paket PREMIERE pa samo primerjajte standard in njihovo kupno moč in število prebivalcev!

rock
31.05.2008, 06:03
V EU marsikaj nočejo med "rajo" spustiti. A ni bolje od pol miljarde folka kasirat po 10 centov mesečno kot od par tisoč 10€ za posamezen kanal. 10-15€ od naročnika bi za solidne pakete distributerji lahko dobili. Kako se pa potem pogača razreže je pa seveda tudi svojevrsten??

Bere se, da ima recimo Poljska čisto druge vhodne cene za nekatere kanale za distributerje kot SLO.
Naj jih pa imajo - neprodane pravice mislim.

diolen
31.05.2008, 08:02
Za dodatek! V Nemčiji je komaj 10.000 naročnikov na HD paket PREMIERE pa samo primerjajte standard in njihovo kupno moč in število prebivalcev!

Premiere HD ima 120.000 naročnikov. To kar si navedel je številka novin naročnikov v prvem
četrtletju. Baje bi naj RTV Slovenija testno prenašala OI v HD.

boste25
31.05.2008, 11:53
Premiere HD ima 120.000 naročnikov. To kar si navedel je številka novin naročnikov v prvem
četrtletju. Baje bi naj RTV Slovenija testno prenašala OI v HD.

RTV Slovenija niso sposobni oddajat niti 16:9 formata slike (spomnte se kakšno skropucalo od slike je bilo med SP v hokeju ter kakšno sliko nam dajo na ogled, ko se gre za prenose Eurosonga - da pomagam - številk se niti ne vid oz. slabo vidne) in pol nam bodo dal na ogled OI v HD :rolling:

Smeha polna skleda... :nonono:

diolen
31.05.2008, 12:10
Oddajalo naj bi se v sklopu Multipleksa RTV Slovenija.

rock
31.05.2008, 12:41
Upam, da je tudi kaj ognja na tem.:yey::yes: ;)

el Lobo
31.05.2008, 13:40
Ja, tudi mene res zanima kako bo to zgledalo...

george32
31.05.2008, 15:12
Ja pustimo se presenetiti!

janezko
01.06.2008, 19:03
Veliko vas sprašuje po HD kanalih. Vse skupaj še ni v produkciji, ker so vse te vsebine plačljive, na voljo pa le peščici uporabnikov.

Prav tako ne bo še Eurosporta HD. Tisto je bila njihova "free" reklama preden so začeli oddajati.

Se pa strinjam, da bi bilo lepo imeti HD programe, vendar zaenkrat žal to še ni izvedljivo.

lp

jaz pa misim, da je problem drugje in ne v tem, da b bili HD programi na voljo le peščici uporabnikov. mislim, da HD vsebin enostavno niste sposobni zagotoviti iz razlogov na vaši strani, mogoče tehničnih??!! verjamem, da bi bil marsikateri uporabnik pripravljen primakniti kakšen evro na mesec k naročnini za kvalitetno HD ponudbo. Ali se motim;)??

080 Urban
01.06.2008, 19:13
Se motite :)

nescafe
03.06.2008, 17:34
Ali mogoče testirate HD na testnem kanalu, program ARD?

080 Urban
04.06.2008, 09:02
ADR je navaden MPEG-2, samo da je brez omejitve stream-a. Nemoteno ga lahko gledajo tisti ki imajo optiko ali 2TV.

lp

diolen
04.06.2008, 09:45
Ali razmišljate, da bi vsem, ki so na optiki
pošiljali vse programe brez omejitve stream-a

Ed004
04.06.2008, 09:56
Ali razmišljate, da bi vsem, ki so na optiki
pošiljali vse programe brez omejitve stream-a

To se tudi jaz sprašujem. Ne vidim razloga, da mi nam omejevali stream, če smo že na optiki.

Je mogoče kak tehnični razlog?! :dontknow:

080 Urban
04.06.2008, 11:02
Razlog je tehnične narave, da. Verjemite da če bi bilo tako preprosto, bi to že storili.

lp

Frenky
04.06.2008, 13:00
Ja potem pa pljunite v roke, a ne ;)

Ed004
04.06.2008, 13:31
Razlog je tehnične narave, da. Verjemite da če bi bilo tako preprosto, bi to že storili.

lp

Hvala Urbanu za pojasnilo.

DzaroG
04.06.2008, 22:42
Pri vas pri siolu je vedno vse tako težko pa vsaj dan je slabše z kvaliteto kanalov žalostno pa je to da ljudje ki imajo optiko jim televizija šteka prej ste se izgovarjali da so slabe linije in ne zmorejo prenosa ko pa imaš optiko pa se na to ne morete izgovarjati je pa tehnični problem sami izgovori da bi pa kaj konkretnega povedali pa ne...

Miheec
05.06.2008, 11:32
Meni se to tudi zdi čudno, ker jaz imam iptiko in mi vse dela :)! Sem zelo zadovoljen

george32
05.06.2008, 13:23
tudi meni dela zelo v redu! razen ažuriranja nekaterih težav s programi!

boste25
06.06.2008, 12:15
Mal primerjejte sliki danes na RTV Slo 2 in Eurosportu... prenos tenisa... slika na RTVju da te oči bolijo...

In oni nam bodo ponudl HD... haha sj to je vic stoletja :nonono:

diolen
06.06.2008, 13:45
In kakšna je kvaliteta slike na Multipleksu?
Vidim, da so dodali TV3. Klik (http://dvb-t.apek.si/multipleks_rtv_slovenija)

bobi
07.06.2008, 10:14
To ni TV3, ampak Televizija Slovenija 3!
Če si pričakoval kako boljšo sliko na TV3 za čas evrofusbala, pozabi :clown:

nescafe
07.06.2008, 11:49
Na multipleksu je tud TV 3 poleg SLO 1, 2, 3 in RTV Koper. Sm ne vem ali je to že HD tehnologija, ker kvaliteta slike je okol 20 Mbit/s.

bobi
08.06.2008, 12:03
O HD ni variante, da nas doleti pred 2010, ali pa še pozneje!
Še najbližje zmožnosti HD predvajanja doma, je POP TV, ki pa nima pravic za prenos tekme.
Imaš samo dve možnosti, da bi gledal fusbal v HD-u in to da loviš digitalen signal od ORF, ali od HTV in ga preko dvb-t pretvornika gledaš na svojem vsaj HD ready tv sprejemniku.

nescafe
08.06.2008, 12:39
20 Mbit/s je že HD kvaliteta. Pejt na multipleks RTV stran in maš tm vsa navodila.

Pozabim3
09.06.2008, 16:50
Dej ne ga srat z hdjem.... Nobenmu se to ne splača predvajat...ne pr ns, ne v Evropi... Ja, amerika si je poštimala to že zdavni...ampak poglejte kaj je use pr njih....laptop pol cnej k pr nas....isto z ostalimi kompi, elektroniko itd. Isto je s hdjem....nam ga hočjo prodajat po eni smešn velki ceni, da čimveč zmolzejo od ns. Zdej pa reč da se komu splača predvajat hd če hočjo za nega 5€ za vsazga naročnika k bo to gledu....

janezko
12.06.2008, 07:44
HDTV na Televiziji Slovenija - objavljeno na spletni strani www.monitor.si

"11. junij 2008

Televizija Slovenije bo v avgustu poizkusno prenašala poletne olimpijske igre iz Beijinga v visoki ločljivosti (HDTV). HD slika po vsebini ne bo popolnoma enaka kot običajna slika SD in jo bo spremljal zvok s prizorišča brez slovenskega komentarja. HDTV pa bodo zaenkrat lahko spremljali samo prebivalci Ljubljane in bližnje okolice, ki bodo nabavili sprejemnik DBV-T (MPEG-4) . Televizija Slovenija bo signal ponudila tudi kabelskim operaterjem, seveda samo tistim, ki v svojih omrežjih že ponujajo digitalne pakete, in internetnim ponudnikom, ki imajo dovolj zmogljivo infrastrukturo za prenašanje televizijskega signala v ločljivosti HD. Razen tega bo ogled olimpijade v tehniki HD možen na posebnih »HD točkah« v nekaterih trgovinah s tehnično opremo.
Poletna olimpijada bo samo preizkus predvajanja televizijskih vsebin v digitalni tehniki HD, pred Televizijo Slovenija pa je še pomembnejša naloga digitalizacije televizijske produkcije, saj bodo, kot vemo, leta 2010 v Sloveniji ugasnjeni analogni televizijski oddajniki. Sočasno z digitalizacijo bo potekala nadgradnja dela tehnike, da bo le-ta omogočala produkcijo televizijske slike v ločljivosti HD. Televizija Slovenija že ima nekaj kamkorderjev za HD, v začetku naslednjega leta bodo s HD tehniko opremili Studio 1 za prenose HD v živo in nadgradili telekino za pretvorbo filmov v HD, razen tega pa bodo morali predvsem za športne prenose v naslednjih dveh letih nabaviti HD reportažni avtomobil.
Televizija Slovenija načrtuje redno oddajanje posebnega HD programa za začetek prihodnjega leta, prav tako z oddajnika na Ljubljanskem gradu in prek omrežij zainteresiranih kabelskih in internetnih operaterjev, medtem ko bo možno HD program prenašati po vsej Sloveniji prek ustrezno posodobljene oddajniške mreže šele po sprostitvi frekvenc za DVB-T leta 2010."

janezpesec1
12.06.2008, 17:16
To me pa prav zanima ce bo tudi SiOL prenasal, lahko bi uvedli na testnem kanalu.

Frenky
12.06.2008, 18:09
Nehaj pit ker se ti blede :-)

Miheec
13.06.2008, 12:49
Kaj bi dal, da bi Siol imel OI v HD :) !!!!!!!

el Lobo
13.06.2008, 15:56
to bo še zanimivo... :-s

ursa
14.06.2008, 07:47
25 maja 2008 je Eurosport pričel z oddajanjem Full HD signala v razmerju 16:9. Se ga da dobiti kje na Siol TV. Nekaj sem slišala govoriti, da obstaja Eurosport HD testno, pa ga ne najdem.

Miheec
14.06.2008, 08:47
25 maja 2008 je Eurosport pričel z oddajanjem Full HD signala v razmerju 16:9. Se ga da dobiti kje na Siol TV. Nekaj sem slišala govoriti, da obstaja Eurosport HD testno, pa ga ne najdem.

Ja je obstajal na Anixe HD na kanalu 202 v siol tv plus ampak je bil kasneje zatemnjen in sedaj ni več v shemi

rock
14.06.2008, 09:04

lp

ursa mal preber ... ;)

T-a-d-e-j
14.06.2008, 17:11
ZDF HD preko satelita (Astra) je FTA - zastonj. Pa še kak zastonjski HD se najde preko satelita, tako da je to bolj slab izgovor.

Miheec
14.06.2008, 17:17
ZDF HD preko satelita (Astra) je FTA - zastonj. Pa še kak zastonjski HD se najde preko satelita, tako da je to bolj slab izgovor.

Ja to je pa res. Ne vem zakaj takih kanalov,ki so zastonj pa še HD ni:dontknow:

T-a-d-e-j
14.06.2008, 17:28
Tudi SD kanali preko satelita ali pa DVB-T pa tudi DVB-C (kabelska digitalna) so po kvaliteti daleč pred IPTV-jem, ki na večjih TV-jih odpove. Zakaj vsaj na optiki Telekom ne ponuja vsaj DVB-C kabelsko ali manj kompresiran IPTV stream je tudi dobro vprašanje. Očitno te tehnične ovire T-2 s svojim IPTV-jem, kjer ponuja nekatere HD kanale boljše premaguje.

Schime
14.06.2008, 17:48
Pri siolu bi blo bolš, če bi se lotli pokrivat Slovenijo z dvb-t. Tko bi dobil veliko pokritost in sprostil bi linije (internet) za nas, ki smo še samo na dsl linijah. IPTV bi pa fural samo preko optike. Tko bi lahko dal not tud hdtv in boljšo kvaliteto slike.

Je pa nekaj res, da ne vem kolk kanalov lahko oddajaš preko takih oddajnikov. Vem, da gre na multipleks do 12 kanalov različnih kvalitet.

Vem, da je to utopija sam kaj čem-:d

janezpesec1
15.06.2008, 16:47

Spet siris neresnice. Tudi ce je program brezplacen to se zdalec ne pomeni da ga lahko operater distribuira dalje brez ustreznih pogodb.

T-a-d-e-j
16.06.2008, 07:36
Neresnice? Seveda ne pomeni, a če lahko sklene pogodbo za HBO FTA program HD menda ne bo problem.

Da pri HD predvajanju na SIOL TV ne gre le za stroške ali probleme s pogodbami dokazuje relativno slaba slika obstoječih SD programov in scalanje 16:9 signala na 4:3. Menda 16:9 izvorna slika ni dodaten strošek? Ali pa je dodaten strošek zvok v Dolby Digital? Oz. je za ta dva "luksuza" treba skleniti dodatno pogodbo?
Bomo pa kmalu videli kako je s HD-jem na SiolTV ko bo RTVSLO prenašala olimpijske igre.

Frenky
16.06.2008, 08:42
A resno upate na HD Rtvslo med olimpijskimi na SiolTV :clown:

tommm1234
16.06.2008, 12:01
hd brez komentarja, verjetno včasih še zamik zvoka in slike

prvovrstno presenčenje nam pripravlja rtvslo hd

Miheec
16.06.2008, 12:28
A resno upate na HD Rtvslo med olimpijskimi na SiolTV :clown:

Jaz res upam :2thumbs:

Frenky
16.06.2008, 12:45
Ena stvar je Melodyzen, kjer praktično fotografije gledamo, drugo je pa največji športni dogodek, kjer bi moral biti prenos (za Siolove razmere) nabit v nebo. Ne verjamem... morda tako kot pred leti HD nogomet; v izbranih gostilnah.
Ne razumem zakaj za optiko ne naredijo ločene TV...

rock
16.06.2008, 13:35
... pravijo, da je premalo priključkov. Zakaj jih ne naredijo?

zagor.tenej
16.06.2008, 14:30
Ena stvar je Melodyzen, kjer praktično fotografije gledamo, drugo je pa največji športni dogodek, kjer bi moral biti prenos (za Siolove razmere) nabit v nebo. Ne verjamem... morda tako kot pred leti HD nogomet; v izbranih gostilnah.
Ne razumem zakaj za optiko ne naredijo ločene TV...

Ker so Kekci...ker drugo kot porničev itak ne znajo ponudit...tri leta nič novega

Kaki HD? Še SD ne znajo ponudit...

Miheec
16.06.2008, 14:48
Jaz samo upam, da bo Siol imel OI v HD tehniki, ker potem se bo videlo, da za HD res nekaj delajo/pripravljajo. Če pa ne potem bom pa kar razočaran :(

Frenky
17.06.2008, 08:13
Nove HD vsebine na SIOLTV... Ambient:clown:
Če prav vidim po slikcah na www.siol.tv je treba za gledanje "kamina" plačati 12 € :censored:

zagor.tenej
17.06.2008, 08:51
Nove HD vsebine na SIOLTV... Ambient:clown:
Če prav vidim po slikcah na www.siol.tv je treba za gledanje "kamina" plačati 12 € :censored:

Mislim...hahahaha:rolling::2thumbs::angel:, to ne moreš verjet...

Ob tem, da SIOL ne more zagotoviti normalno gledljive SD slike na SIOL TV, zanič vmesniku na SIOL TV +, neločenm omrežju optike in ADSL za SIOL TV... nam hočejo na mesec vzeti še 2 EUR(in to fiksno 6 mesecev) za neke kekčeve ambijent filme v HD...

Če bi nam to zastonj dali, bi bilo že predrago...:censored:

el Lobo
17.06.2008, 18:50
Ma kakšen HD, prosim vas... :censored:
Da bi vsaj zagotavljali tako sliko kot jo ima npr. HBO ali Eurosport, ko pa gledam Šport TV je vse kockasto... :nonono:

Najprej zagotovite najvišjo kvaliteto SD in potem se lahko pogovarjamo naprej...o HD se bomo resno pogovarjali očitno šele čez nekaj (deset)let... :dontknow:

Miheec
17.06.2008, 19:17
Meni je pa slika na Šport TV in TV3 (nogomet EP) čisto lepa in ne vem kako vam zgleda, ko pravite, da je čudna pa kockasta.

Frenky
17.06.2008, 19:26
Potem pa nujno očala rabiš. Razlika med SatTV kjer gledam ZDF in TV3 med fusbalom je nekako enaka razliki med DVD in VHS. Sploh se ne da primerjat. Da o zvoku ne govorim.

el Lobo
17.06.2008, 21:09
Meni je pa slika na Šport TV in TV3 (nogomet EP) čisto lepa in ne vem kako vam zgleda, ko pravite, da je čudna pa kockasta.

Češ rečt da je pri tebi kvaliteta HBO in Eurosport enaka kot Šport TV??:o Ma kašn televizor pa imaš...jst imam nov Samsung LCD 37 pa je razlika velika. Še posebej pa je velika napram sat tv al pa dvb-t...

Miheec
18.06.2008, 13:12
Češ rečt da je pri tebi kvaliteta HBO in Eurosport enaka kot Šport TV??:o Ma kašn televizor pa imaš...jst imam nov Samsung LCD 37 pa je razlika velika. Še posebej pa je velika napram sat tv al pa dvb-t...

Sony Bravia KDL-40V3000 LCD tv 40. Edino zvok na Šport tv me malo moti drugače pa ne vidim velike razlike in čist lepo lahko gledam ! :rolling:

zagor.tenej
18.06.2008, 13:20
Sony Bravia KDL-40V3000 LCD tv 40. Edino zvok na Šport tv me malo moti drugače pa ne vidim velike razlike in čist lepo lahko gledam ! :rolling:

Eh...slika je vspovsod daleč od kvalitete DVD...novi TV so itak prirejeni za vsaj 720 p in je slaba SD slika še toliko manj gledljiva kot na starih TV...

Če je že kdo videl film na HD, potem bo vedel kaka je razlika med HD in DVD...SIOL TV pa je daleč od slabega DVD...:2thumbs:

rock
18.06.2008, 13:27
Ja miha sej gre. Gre tud 1 mbps strem prek mms serverja. Ampak, ko se enkrat mal razvadiš z Blu-ray je pa precej mučno šport pri obstoječem kodiranju gledat.
Razlike med kanali pa so še kako opazne.

zagor.tenej
18.06.2008, 14:11
Ja miha sej gre. Gre tud 1 mbps strem prek mms serverja. Ampak, ko se enkrat mal razvadiš z Blu-ray je pa precej mučno šport pri obstoječem kodiranju gledat.
Razlike med kanali pa so še kako opazne.
Jap...jaz še DVD več ne gledam odkar imam HD player...ob SIOL TV mi pa gre na jok:angel::2thumbs::rolling:

ursa
15.07.2008, 11:50
Malo filozofsko moralnega razmisleka. Zakaj se tisti, ki so plačani,da nam tu odgovarjajo tako krčevito ogibajo HD tematik s komentarji (in citiram) "vse ob svojem času" ipd. Ne čutite, da je plaz HD zahtev vse močnejši in se ga ne bo več dalo ustaviti, pa naj si želite kolikor hočete? Bi bilo res tako težko priznati: Čas nas je povozil, opravičujemo se in poskušali bomo zadeve popraviti. Ampak ne. Namesto tega je treba iz plačnikov delati bedake, jih ignorirati in jih med vrsticami imenovati za požrešne težake. V EU živimo, fantje. Zakaj ne dobimo povsem jasnih odgovorov (in OBRAZLOŽENIH) na vprašanja, ki sem jih v raznih oblikah našla na forumu najmanj 20 identičnih:

1. Bodo OI v HD na SIOL TV?
2. Bodo sploh kakšni HD kanali (razen Zena)?
3. Kako hitro bodo spremembe v smeri HD izpeljane?

Upam in se zahvaljujem za odgovor

zagor.tenej
15.07.2008, 12:45
Hm...kot sem že enkart napisal, "...SIOL TV je za ljubitelje porničev..." in tiste, ki imajo TV malo večje od ekrana mobilnega telefona.

Niso sposobni zagotoviti niti spodobne SD slike tistim, ki so na optiki, kaj šele ponuditi HD. Tu je na prvem mestu kvaniteta, kvaliteta pa je pojem, ki jim je tuj.

P.S.

Ambient je res fenomenalna pridobitev:rolling::2thumbs:

Forenzik
15.07.2008, 12:54
HD kanali naj bi prišli avgusta oziroma sredi poletja. Takrat naj bi naredili tudi pakete......

Frenky
15.07.2008, 12:55
HD kanali naj bi prišli avgusta oziroma sredi poletja. Takrat naj bi naredili tudi pakete......

Seveda, se strinjam. Kakopak manjka letnica tega avgusta tko da bo najbrž res držalo kar si napisal:2thumbs:

Miheec
15.07.2008, 13:02
Siol TV zelo zaostaja in se bo moral pomoje malo zresniti.
Nobenih novih vsebin v videoteki ali kakšnih HD kanalov (jaz sem zelo za Discovery HD)
Nobenih odgovorov ali bodo OI v HD. Manj kot mesec do OI in sedaj bi se pa že moralo vedeti :dontknow:
Ni 5.1 zvoka :(

Čeprav je poletje (počitnice) bi se moralo kaj dogajati :dontknow:

Miheec :2thumbs:

080 Urban
15.07.2008, 13:03
1. Bodo OI v HD na SIOL TV?
2. Bodo sploh kakšni HD kanali (razen Zena)?
3. Kako hitro bodo spremembe v smeri HD izpeljane?

1. Ne ve se še.
2. Bodo.
3. Predvidoma jeseni, vendar še ni nič zagotovo.

Ne vem kaj taki odgovori koristijo, ker sem nekaj podobnega že najmanj 5x napisal.

Frenky
15.07.2008, 13:05
Sagemu bi morali NUJNO posodobiti FW, pa bi bilo že vsaj za 20% boljše v mojih očeh. In sicer ti dve stvari:

a. Popraviti tiste črne črte ko je stb priljučen preko scarta
b. Omogočiti več funkcij za spremembo formata slike (manjka 'povečani podnapisi' ter 'dodatna širina') - vsaj tisti s Philipsovimi LCD-ji bodo vedeli o čem govorim.

Miheec
15.07.2008, 21:40
Edino kjer bi se moralo malo novosti dodajati je zame najpomembnejša VIDEOTEKA!
Tu si jaz veliko filmov sposodim.

zagor.tenej
16.07.2008, 08:32
Edino kjer bi se moralo malo novosti dodajati je zame najpomembnejša VIDEOTEKA!
Tu si jaz veliko filmov sposodim.

Hm...filmi so stari, te si lahko že TV gledal, za moje pojme lahko Viodoteko kar ukinejo, pa še draga je...

Miheec
16.07.2008, 14:04
Meni se p ne zdi draga! Ukiniti je NE SMEJO :mad:.
Je pa res, da so filmi že kar stari. Bi bilo treba kakšne iz 2008 pomoje pa bi ljudje bolj kupoval :veryevil:

zagor.tenej
16.07.2008, 14:17
Meni se p ne zdi draga! Ukiniti je NE SMEJO :mad:.
Je pa res, da so filmi že kar stari. Bi bilo treba kakšne iz 2008 pomoje pa bi ljudje bolj kupoval :veryevil:

Saj...vsaj v koraku z vidotekami bi morali biti...ampak tu je nekaj drugega - slika je daleč od DVD, zvok pa samo stereo.

HBO ima novejše filme in isto slabo sliko...

Miheec
16.07.2008, 14:35
Ja zvok bi moral biti 5.1. Slika se mi zdi pa kar dobra

ursa
18.07.2008, 11:22
Saj res. Kaj je z update-om Sagema in obljubljeni odstranitvi črt in duhcev?

Forenzik
18.07.2008, 12:34
080 Urban je napisal:

"Z veseljem vam sporočam, da se bo ta "saga" navpičnih črt na Sagemu kmalu zaključila. Imamo že pretestirano novo verzijo, ki te težave odpravi in bo predvidoma na voljo do konca meseca."

jakob.murko
22.07.2008, 18:17
SIOL, pozivam vas da nekaj naredite glede HDTV. Za zdaj je na voljo samo en kanal, pa še ta je brezvezen :D. Nerad omenjam konkurenco , ker prisegam na Siol :D, ampak T-2 ima trenutno boljšo ponudbo HDTV. Prosim naredite nekaj glede tega (kakšen Discovery HD bi prišel prav). Če pa ste carji, pol pa si na bazi(pač kje mate) naredite UPSCALE-ing. Torej da navadnemu TV signalu date več pikslov in tako dobi večjo ločljivost in pol to oddajajte kot HD kanal, saj je slika veliko boljša. Če ne bo pač treba kupit kak DVD player ali pa čip z opcijo upscale-inga.

lp,
Jakob:2thumbs:

zagor.tenej
26.07.2008, 08:59
SIOL, pozivam vas da nekaj naredite glede HDTV. Za zdaj je na voljo samo en kanal, pa še ta je brezvezen :D. Nerad omenjam konkurenco , ker prisegam na Siol :D, ampak T-2 ima trenutno boljšo ponudbo HDTV. Prosim naredite nekaj glede tega (kakšen Discovery HD bi prišel prav). Če pa ste carji, pol pa si na bazi(pač kje mate) naredite UPSCALE-ing. Torej da navadnemu TV signalu date več pikslov in tako dobi večjo ločljivost in pol to oddajajte kot HD kanal, saj je slika veliko boljša. Če ne bo pač treba kupit kak DVD player ali pa čip z opcijo upscale-inga.

lp,

Hahahaha...iz dreka se ne da narediti cukra...

Tebi upscaling tak dela TV...PAL => 720 p ali 1080 p, odvisno kak TV imaš.

ursa
27.07.2008, 09:23
Pa med Tour de France so na Eurosportu vseskozi delali sline s komentarji, kako božanska je slika na Eurosport HD. Njihovo navodilo je bilo: "Contact your provider and you can enjoy HD imediately". Kako so naivni ti Angleži ...

robida
27.07.2008, 09:45
Zakaj so ti Angleži naivni ? Saj ti lepo povedo da kontaktiraj tvojega ponudnika kabelske ali IP TV.Preko satelita je kodirano v NDS in brez abonmaja to ni možno gledat.Menda se pogajajo s ponudniki kabelske.

ursa
28.07.2008, 16:24
Naivni so zato, ker mislijo, da bo kontakt karkoli pomagal. Odgovor našega ponudnika je ponavadi "Ni mogoče".

robida
28.07.2008, 16:27
Moraš ta pravga ponudnika vprašat,pa bo.

janezko
02.08.2008, 07:29
T2 je svojim naročnikom ponudil Eurosport HD, tako da bodo njihovi naročniki olimpijske igre spremljali v HD-ju!!

SIOL, kaj pa mi??

iuuuuan
03.08.2008, 15:01
T2 je svojim naročnikom ponudil Eurosport HD, tako da bodo njihovi naročniki olimpijske igre spremljali v HD-ju!!

SIOL, kaj pa mi??

Veš Siolu se ne da potruditi za tako mali procent ljudi (kot sva npr. midva), ki imajo celo LCD TV doma ... :veryevil:

Kupi si na boljšem trgu en navaden TV recimo gorenje color letnik 1984 ... :veryevil:

primko
03.08.2008, 15:45
Za mene osebno je bolj pomembno kaj gledam kot v kakšni kvaliteti gledam.

Miheec
05.08.2008, 15:32
Siol se ris čisto nič ne potrudi za nas :(. Ne T-2 ne Siol nista zrihtala SLO HD ampak zato je T-2 zrihtu Eurosport HD. Siol pa nič :(. Jaz sem naročnikže nekaj mesecev pa nobenega novega kanala, vsebine v videoteki, ni snemalnika ITD.

Frenky
05.08.2008, 16:27
Sej baje za jesen neki pripravljajo novosti. Dajte malo potrpežljivosti...
Jaz sem zato, da se naj najprej kvaliteta trenutnega izboljša. Mi ni toliko do ne vem koliko novih kanalov.

ChaoS
05.08.2008, 17:14
Frenky

Kakor vidim iz tvojih postov poznaš zadevo, tako da veva oba zakaj se gre - sem imel sam identično težavo, zato mene na ipTV ne vidijo vsaj še kako leto, zato pa lepo uživam na ČISTI sliki preko kabelske!

Evo pa še malo, da neboš sploh kaj v bodoče upal, vsaj še ne tako hitro!
Kompresirana slika je zaradi ADSL-ov itd. V omrežje bi bilo potrebno potem spuščati 2 različna signala, kar bi pa na veliko lokacijah bilo preveč za omrežje samo in ne bi nato delovalo nobenemu. Išče se rešitev, da bi se na optiki izboljšale zadeve, ker je prepustnost pač večja, ampak bližnje rešitve še ni na vidiku.

lp

Frenky
05.08.2008, 17:22
No, sej... tisti ki smo na optiki itak kolnemo predvsem zato, ker prek optike kabelska recimo ne ponuja naprednih možnosti (recimo sporedov, novic, hd...), po drugi strani nas pa bremzajo lastniki starih bakrenih povezav, zaradi katerih Siol niti noče povohati možnosti, da bi iptv razdelil na tiste ki so na optiki ter tiste ki živijo 100 milj od central na bakrenih povezavah. Po eni strani jih sicer razumem, da je stvar vsaj malo komplicirana, po drugi pa; imajo veliko bazo naročnikov, in ogromno nas je že na optiki, in v čem je fora optike če ne v višanju kvalitete. Meni se ne gre samo za poceni 20-20 internet; človek bi upal tudi na kvalitetno sliko TV-ja, gled ena to, da imamo praktično neomejeno možnost prenosa podatkov gor in dol po steklu. Tako moramo na optiki gledati skompresirano sliko, ki je včasih nekje na ravni youtube videov. Rešitev, vsaj po moje, bi bila uvedba DVB-C za navadno kabelsko preko optike. Pa bi imeli in sporede in hd kanale, pa še ne vidim logike, da ne bi imeli HBO-ja, tko kot ga mamo na iptv.

ChaoS
05.08.2008, 17:37
Točno tako Frenky, vendar tu nastopi že enkrat moj prejšnji post, nažalost!
Včerajšnji telekomov zadnji odgovor, ki se ga dobil na mail:
Spoštovani,

Veseli nas, da ste se z vašim vprašanjem obrnili na nas

Žal vam konkretnega odgovora ne moremo posredovati, ker zaenkrat nimamo nobenih informacij o trženju digitalne kableske televizije.

Lepo Vas pozdravljamo,

Telekom Slovenije d.d.

Majda Pestotnik

Služba za teleprodajo

Zaenkrat kaže bolj slabo, samo verjamem, da se digitalnemu prehodu ne bodo mogli izognit, kot to že počneta najmanj dva slovenska punudnika kabelske (triera,telemah...)

lp
potrpljenje je božja mast, samo kaj ki jo je treba ZELO veliko!

mimogrede koliko maš ping na optiki, jst nekje konstantno 4ms (www.siol.net)?

lp

Frenky
05.08.2008, 19:01
Joj, mam čist frišnega macbooka, pa sploh ne vem kako se to tle pogleda :-)

Mislim pa da ne more bit kaj dosti, ker mi recimo xbox-Live odlično dela.

Schime
05.08.2008, 21:48
Optiko in tv prek nje ma verjetno 5% uporabnikov telekoma (siola) napram onih na bakru tko, da verjetno je pošteno, da se najprej za nas porihta, da bo vse redu delalo. Oziroma da bo lahko čim širši krog ljudi gledal tv.

Sicer pa si naroči kablesko in siol tv te pride ravno toliko (no 2€ več sam imaš 20/20), kot mene brez klasičnega telefonskega priključka 1/256 in siol tv. Boš imel boljšo sliko in več kanalov.:2thumbs:

Pa da ne boš mislil, da jaz tudi ne bi imel rad boljše slike.

Frenky
06.08.2008, 06:58
Na bakru mate sliko, kakršno mate. Boljše ne boste imeli nikoli. Saj vidiš da niti mpeg4 očitno ne pomaga, saj so šli z njim v napačno smer; torej ne večanje kvalitete obstoječim uporabnikom, ampak v razširjanje krogra potencialnih odjemalcev. Zato pa pravim, da bi bila najboljša rešitev za uporabnike na optiki uvedba dvb-c, pa bi bil volk sit in koza cela;)

rock
06.08.2008, 07:48
Ne nikakor DVB-C. Je zadeva preveč omejena s storitvami, ki se lahko dodajo.

IP je čist OK za osnovo, ker se nadgradnja lahko prilagaja. Le trenutno Siol še ni "pripravljen" investirat še v 3 set opreme za IPTV. Morda je bolše tako, kot pa da bo zadeva čez 2 leti spet škripala, če morda trenutno dobavljiva oprema ni sposobna "prenašat in obdelovat" HD na vseh kanalih itd. ...

No kakorkoli optika zaradi neponudbe HD TV (za sprejemljivo ceno) /še/ ni vroča žemljica. Baje se ponekod zaradi več dejavnikov (tudi konkurence) ne prodaja kot so tržniki predvidevali. Tudi zato se verjetno pri ponudbi ne premakne in delno čaka kaj se dogaja drugod. Gonilo prodaje je zaenkrat le P2P kar pa sicer zanima kar nekaj potencialnih naročnikov. Za ostale pa verjamem, da je bolj kot ne žalost.

Frenky
06.08.2008, 09:19
No, ja, načeloma se strinjam, je pa prednost optike nekje drugje...
Jaz sem bil prej malo pod 2km od centrale, in mi je prek T2 vdsl2 delal paket 4/256 (se mi zdi da sem mel tega).
Ko je prišla optika se mi je šlo predvsem za to, da znižamo strošek; torej da imamo TV, telefon in internet pri najboljšem možnem ponudniku. Telemach s kabelsko TV dobesedno obira folk z nikakršno ponudbo, ter s ceno, enako recimo Telekomovi kabelski. Vsekakor je Siolov Trio paket najbolj ugodna zadeva na moji lokaciji. Je pa res, da bi človek v dobi optike, HD ready TV-jev pričakoval kaj več kot standard PAL, oz. skompresirano sliko preko IPTV.
Nekje bo treba začet. Vem da ni najceneje, ampak morali bi delati ločeno stvari za baker in optiko. Drugače bomo še 10let capljali za sedanjostjo.

zagor.tenej
06.08.2008, 10:53
No, ja, načeloma se strinjam, je pa prednost optike nekje drugje...
Jaz sem bil prej malo pod 2km od centrale, in mi je prek T2 vdsl2 delal paket 4/256 (se mi zdi da sem mel tega).
Ko je prišla optika se mi je šlo predvsem za to, da znižamo strošek; torej da imamo TV, telefon in internet pri najboljšem možnem ponudniku. Telemach s kabelsko TV dobesedno obira folk z nikakršno ponudbo, ter s ceno, enako recimo Telekomovi kabelski. Vsekakor je Siolov Trio paket najbolj ugodna zadeva na moji lokaciji. Je pa res, da bi človek v dobi optike, HD ready TV-jev pričakoval kaj več kot standard PAL, oz. skompresirano sliko preko IPTV.
Nekje bo treba začet. Vem da ni najceneje, ampak morali bi delati ločeno stvari za baker in optiko. Drugače bomo še 10let capljali za sedanjostjo.

Itak...točno tak! SIOL TV v 3 letih ostaja tam kjer je. Tu ne bi smelo it za kvantiteto ampak za kvaliteto, Tisti, ki je na bakru, se bo pač motral zadovljit s slabšo sliko. Kar se optike tiče, pa je popolnoma nerazumljivo, da SIOL v enem letu ni sposoben ponudit kvalitetnega PAL signala. Danes ko je DVD mrtev, nisem že 6 mesecev gledal filma nd DVD, ko 1x vidiš film na 720p, da o 1080p sploh ne govorim, se mi srce para, ko vidim sliko na SIOL TV - šajba.

Ljudje kupujejo velike širokozaslonske TV, ker navadnih tak več ni, SIOL pa jim zagotavlja signal za diagonalo 51 cm...

Pri vsem tem cena spolh ni odločujoči faktor, bi bil pripravljen za lepšo sliko tudi več plačat - samo naj mi to ponudijo, ne pa da so tam, kjer so bli pred 3 leti.

Saj nam je vsem jasno, kakšen napredek se je v teme času zgodil pri hardware-u na področju računalniške tehnologije in telekomunikacij...

SIOL TV bi v tej primarjavi bil zadaj 15 let....

rock
06.08.2008, 13:04
Kje pa imaš 720, 1080 na viru za TV?? Na tej strani Atlantika ni ničesar. Edino Eurosport in par neuporabnih malenkosti.

DVD ni taka kriza kot praviš. Z dobrim upscalerjem je slika dobro narejenega DVD lahko briljantna. Sem naletel na par BD diskov, kjer je slika slabša kot marsikateri DVD. "Pretoki" dobrih DVD-jev pa so okoli 7mbps in nič več.

Vse kar se tiče TV distribucije je še vedno "PAL". Edino kar se da narediti je, da se ta PAL za optiko ne bi stiska tako kot se za xDSL. Kdaj bo to smiselno bodo pa komercialisti in ne tehniki odločili.

zagor.tenej
06.08.2008, 13:21
Kje pa imaš 720, 1080 na viru za TV?? Na tej strani Atlantika ni ničesar. Edino Eurosport in par neuporabnih malenkosti.

DVD ni taka kriza kot praviš. Z dobrim upscalerjem je slika dobro narejenega DVD lahko briljantna. Sem naletel na par BD diskov, kjer je slika slabša kot marsikateri DVD. "Pretoki" dobrih DVD-jev pa so okoli 7mbps in nič več.

Vse kar se tiče TV distribucije je še vedno "PAL". Edino kar se da narediti je, da se ta PAL za optiko ne bi stiska tako kot se za xDSL. Kdaj bo to smiselno bodo pa komercialisti in ne tehniki odločili.

Saj o tem govorim...naj zagotovijo dober PAL signal na optiki, pa bo že nekaj. O upscalerjem pa raje ne bi. Če je resolucija 576 i, pol ti noben upscaler ne more dat slike primerljive kvalitete native resolucije 720p. "sve su to nagađanja", kot bi rekli južni bratje oz. iz dreka se ne da naredit cuker.

P.S.

Si že kdaj gledal na HD TV film v HD? Že v 720 p je noro...verjami, je pa tudi res, obstajajo DVD z visokim bitratom, ampk manjka jim ločljivost in ta je kar te fascinira.

rock
06.08.2008, 13:34
Pogledal sem kakih 35-40 BD diskov. In kakih 100+ DVD-jev v zadnjem letu... PS3 upscaling na 1080p, Sony 46W3000...

nekaj primerjave je ;)...

matjazm
07.08.2008, 06:37
Ljudje kupujejo velike širokozaslonske TV, ker navadnih tak več ni, SIOL pa jim zagotavlja signal za diagonalo 51 cm...

Saj ni TV postaj, ki bi oddajale širokozaslansko sliko. Še tiste ki bi lahko tega ne delajo.

zagor.tenej
07.08.2008, 08:02
Saj ni TV postaj, ki bi oddajale širokozaslansko sliko. Še tiste ki bi lahko tega ne delajo.

ORF, ZDF, ARD, PRO7...pri nas, jih pa res ne

rock
07.08.2008, 08:44
Le komu rabijo ti kanali? V HD pa so od vira v glavnem le studijske oddaje.

Frenky
07.08.2008, 09:12
Recimo bobu bob... nove LCD in plazma TV-ji pridejo do izraza zgolj ob priklopu računalnika in gledanju kakšnih x.264 ripov, oz. ko nanj priklopimo xbox360 ali PS3. Z izjemo obeh državljanov SLO ki sta redna uporabnika blu-ray komponent ter diskov:)
Takšna je pač realnost.

zagor.tenej
07.08.2008, 09:38
Recimo bobu bob... nove LCD in plazma TV-ji pridejo do izraza zgolj ob priklopu računalnika in gledanju kakšnih x.264 ripov, oz. ko nanj priklopimo xbox360 ali PS3. Z izjemo obeh državljanov SLO ki sta redna uporabnika blu-ray komponent ter diskov:)
Takšna je pač realnost.

Ne bo glih držalo...media playerji nove generacije(TVIX, NMT playerji...) predvajajo x.264 ripe, Bluray playerji pa BD. Danes je vsak film, ki je na DVD tudi že na BD in seveda posledično takoj x.264 rip, ki je iste kvalitete kot BD, samo manjši.

Torej doba LCD in PLASMA TV se je že začela, drugo pa je TV, ki je v Sloveniji za časom...

Frenky
07.08.2008, 10:25
... no, sej to je point; da pač naši dobavitelji TV signala pač capljajo, oz. niti ni neke hude ponudbe, katero bi lahko tržili. Bi pa vsekakor morali nekje začeti. Sploh pa (praktično) monopolist kot je Siol; morali bi imeti Eurosport HD, Discovery HD; kot prvi! To je atraktivno in tu bi dobivali na številu zadovoljnih odjemalcev. Ne pa da capljajo za drugimi... ah, saj je vse bilo že 100x povedano.

rock
07.08.2008, 10:42
Eurosport je kanal, ki je na Siol IPTV med najboljšimi. Tako da letošnja olimpijada, kar bo časa pogledat se bo kar to gledalo. No mal bo tudi za prečekirat SD SLO2 prek DVB-T.

Imam pa občutek, da gre bolj za zatišje pred nevihto in se mal čaka na določen trenutek. Kablaši tudi kot je slišati (sedaj že iz kar nekaj virov) pripravljao pravo revolucijo na svojih omrežjih v smer digitalizacije. T2 pa pač poskuša bit pol koraka pred nacionalnim operaterjem.

Škoda pa, da spektakla kot so OI vsi ne izkoristijo za promocijo nove tehnologije. Za moj pogled ima HD smisel pri športu. Mozolji na facah v studiju, ki jih morda poslušam me ne zanimajo.

Frenky
07.08.2008, 13:55
Včeraj sem gledal NDR (nek dokumentarc je bil), pa je bla slika vrhunska. Ne vem kako ne morejo biti vsi, ali pa vsaj najbolj gledani kanali v takih resolucijah, oz. v gledljivostni kvaliteti.

Miheec
07.08.2008, 18:03
Siol se čisto nič ne potrudi. Nobenih HD kanalov. Da ne govorim o stiskanju pasovne širine. Nič v videoteki

pihi06
08.08.2008, 07:40
Nima smisla sploh kej razmišljat k o kakšnih Hd zadevah v naslednjih 5 letih, utopija za Siol, niso sposobni zagotovit normalnega delovanja navadnega Tvja zdej bodo pa neki HD fural, sam tok da bodo lahko spet mastno zaslužili s kvantiteto in ne kvaliteto, mi ovce bomo pa spet nasedli. Mislim da bom po izketu pogodbe zamenjal ponudnika, ker v tem letu bo t2-ju najbrz uspelo dvigniti kvaliteto svojih storitev medtem ko bo na siolu verjamem da samo še slabše, ker vse kar bodo naredili bo to da bodo povečali število priključkov na centralah ki so že sedaj preobremenjene. Upajmo da bo Siol čimprej zgubil monopol, ker bo to dobro samo za nas.

rock
08.08.2008, 11:08
Osnovni problem je infrastruktura in nič druzga. Telefonsko omrežje se je delalo 50-70 let. Sedaj bi vsi optiko v 10 dneh? Žal ne bo šlo. Kakšna je kvaliteta paric ? in njihova propustnost iz 60-70 let je pomoje velik ?? kar se meni zdi NEUMNO so investicije TK izven SLO namesto, da bi 101% energije usmerili v obstoječe območje. Sistem telekomunikacij je nekaj podobnega kot oskrba z energijo, hrano, zdravstvo... minimalne zahteve pa so "mojstri" postavili dovolj nizko za svoje potrebe.
T2 koker gledam tud ni neki biser. Kompleksajo v zadnjem času kar se le da. Za visoko ceno se da marsikaj narest. Za zmerno manj. Problem "monopola" pa je, da razvoj, ki je na tem področju nujen zaspi.

Sawyer
10.08.2008, 21:48
Ne bo glih držalo...media playerji nove generacije(TVIX, NMT playerji...) predvajajo x.264 ripe, Bluray playerji pa BD. Danes je vsak film, ki je na DVD tudi že na BD in seveda posledično takoj x.264 rip, ki je iste kvalitete kot BD, samo manjši.

Torej doba LCD in PLASMA TV se je že začela, drugo pa je TV, ki je v Sloveniji za časom...

Medijaplayeri nove generacije? Kje lahko kupim tega in kolko je cena?

zagor.tenej
11.08.2008, 07:46
Medijaplayeri nove generacije? Kje lahko kupim tega in kolko je cena?

Jaz imam Tvix M-6500, cena 400 EUR, obstajajo pa NMT playerji, ki so cenješi...

Kupiš pa prek neta...pri nas prodajajo samo jetrca, ki ne znajo predvajat MKV, samo kake DVD...moj predvaja vse.

Poglej sem gor...http://www.mpcclub.com/

Sawyer
11.08.2008, 12:23
ah no sem mislo da je bol cheap. Te pa bom se reje dalje kar comp uporabljal za predvajanje.

zagor.tenej
11.08.2008, 14:04
ah no sem mislo da je bol cheap. Te pa bom se reje dalje kar comp uporabljal za predvajanje.

Da ti HD 1080p film predvaja comp rabiš full dober PC...tak da...

Veron
11.08.2008, 16:41
čemu hd kanali, če ni nič primernega za gledat? Samo neko prelivanje in posnetki narave v HD (z izjemo trenutnih OI).

Seveda, če (in ko bo) začel t1 uvajat HD kanale, bojo garant za doplačat in potem boste spet ****il in na konc ga bo mel redko kdo...

janezko
11.08.2008, 21:48
čemu hd kanali, če ni nič primernega za gledat? Samo neko prelivanje in posnetki narave v HD (z izjemo trenutnih OI).

Seveda, če (in ko bo) začel t1 uvajat HD kanale, bojo garant za doplačat in potem boste spet ****il in na konc ga bo mel redko kdo...

no, to je tipičen primer razmišljanja, zaradi katerega smo tam kjer smo. saj ni problema, tisti, ki bo za HD kanale želel doplačati, bo pač doplačal, tisti, ki ne, bo pač ostal na navadni programski shemi. nihče ne bo nobenega v nič silil, v tem, da se da uporabnikom izbira, kako si bo sestavil programsko shemo, pa ni nič narobe.

LP

Frenky
08.09.2008, 14:28
Zgleda da bo še lep čas T2 edina možnost, če hočeš videti kaj od HD.

js1234
02.10.2008, 19:50
imam HD ready LCD TV in seveda HDMI kabel vendar mi TV nikakor noče prikazati INFO TV ter kanala 201!
Torej kanala v HD kvaliteti! Kaj je potrebno nastaviti, da zadevo lahko gledaš na HD ready kvaliteti?

diolen
02.10.2008, 20:03
INFO TV bi naj začel oddajati v HD kvaliteti danes zvečer z novicami ob 22. uri.
Tako vsaj trdijo v Financah. MelodyZen bi ti moral delati brez problema, če si na optiki.

Sawyer
02.10.2008, 20:08
Kaj nam te pomagajo taki kanali. HBO, Fox, Discovery in toti nej zacnejo. Prej o HDju brezveze govorit. Samo potem bo pa spet par € na 1 HD kanal kot ma T2 ali pac? Te pa spet nevidim smisla.

Frenky
02.10.2008, 21:09
Info TV že dela. Je 16:9 ni pa HD

Danes zvečer naj bi štartali HD v kabelskih omrežjih. Za IPTV, Siol in T2 pa nisem nikjer nič prebral da bi dobili.

NOD 32
04.10.2008, 05:59
Na T-2 TV je že INFOTV HD na kanalu št. 16 :d

janezko
04.10.2008, 09:58
škoda, da sploh še razpravljamo o HDTV. SIOL je očitno tu še svetlobna leta zadaj oziroma ima druge prioritete. naročniki na IPTV še dolgo časa ne bomo gledali HD programov!

zagor.tenej
04.10.2008, 10:10
škoda, da sploh še razpravljamo o HDTV. SIOL je očitno tu še svetlobna leta zadaj oziroma ima druge prioritete. naročniki na IPTV še dolgo časa ne bomo gledali HD programov!

Dovolj bi bilo že, če bi na optiki porihtali SDTV, brez stiskanja slike...da bi lahko vsaj normalno TV gledali, ne pa da so na nekaterih programih na ravni YouTube...

rock
04.10.2008, 11:21
Brez kompresije ne bo šlo. Pomoje je Mpeg4 kar pravi sistem. Če bi v tem formatu dobavljali kakih 6 mbps bi bile slike zelo OK. Je pa velik ? če je smiselno trenutno karkoli vlagat v kompresijo SD formatov, ki se poslavljajo. Mislim, da bomo za teh nekaj let kar "obsojeni" na koriščenje obstoječih kapacitet. Kaj in s kakšnimi kompromisi se iz tega da ven potegnit za zadovolitev celotnega spektra naročnikov pa je seveda ključno ?.

Ključen problem je pravzaprav pri nas uporabnikih. Na 19" monitorju je slika kot "solzica" na 46-52" pa "bog pomagaj".

Še nihče ni povedal pravega vzroka za ukinitev Aminov! ??

Frenky
04.10.2008, 11:37
SD se nič ne poslavljajo. HD ne bo prevladujoč sistem še par let. Za formate se strinjam da bodo v kratkem času večinoma vsi 16:9, hd pa še ne. Se splača vlagat še v sd in njegovo kvaliteto.

zagor.tenej
04.10.2008, 12:03
Brez kompresije ne bo šlo. Pomoje je Mpeg4 kar pravi sistem. Če bi v tem formatu dobavljali kakih 6 mbps bi bile slike zelo OK. Je pa velik ? če je smiselno trenutno karkoli vlagat v kompresijo SD formatov, ki se poslavljajo. Mislim, da bomo za teh nekaj let kar "obsojeni" na koriščenje obstoječih kapacitet. Kaj in s kakšnimi kompromisi se iz tega da ven potegnit za zadovolitev celotnega spektra naročnikov pa je seveda ključno ?.

Ključen problem je pravzaprav pri nas uporabnikih. Na 19" monitorju je slika kot "solzica" na 46-52" pa "bog pomagaj".

Še nihče ni povedal pravega vzroka za ukinitev Aminov! ??

Ta zadeva je pa popolnoma črno - bela:

Na eni strani ADSL, na drugi optika. Na ADSL se kaj dosti verjetno ne bo dalo popravit, zaradi mene naj počnejo tam kaj hočejo oz. želim, da uporabnikom ponudijo kar naj več in v najboljši kvaliteti.

Na optiki, pa ni nobenih omejitev, kaj se tiče kompresiranja slike, odvzemanja zvoka, saj so možnosti neskončne. In tu se naj pokaže SIOL, kot nosilec naprednih tehnologij, da bo uporabniku ponudil kvaliteto, pa naj bo to SD ali HD.
In kje piše, da se naj na optiki gre v IPTV? Zakaj ne DVB-C? Konkurenca ne spi, na omrežju, ki ni na taki tehnološki ravni kot je optika, ponuja uporabnikom digitalno TV, ki je na dosti višjem nivoju kot na SIOL TV - na žalost.

Gledanje športa na SIOL TV je na meji gledljivosti, sploh pri kakem vaterpolu, kajaku, kjer je voda - festival kockanja.

SIOL !!- zganite se že enkrat, berite kaj pišejo uporabnik, česa si želijo... Vi pa jih posiljujete z nedodelanim vmesnikom + in dodatno povzročate slabo voljo pri uporabnikih.

rock
04.10.2008, 12:30
Tudi nekaj sivine je VDSL2....

zagor.tenej
04.10.2008, 12:42
Tudi nekaj sivine je VDSL2....

Samo za tiste, ki so blizu central...teh pa je malo in za te sigurno ne bodo delali svojega sistema.

Zefram
04.10.2008, 21:08
No nekaj mogoce le razmisljajo v tej smeri, sem malo povprasal na info@siol.net in zvedel naslednje:

> Tehniki delajo na temu da bodo imeli uporabniki na optiki nekodiran
> signal, saj na optiki ni motenj
> in ni problemov z preveliko oddaljenostjo.

Ko pa sem hotel zvedeti za kak konkreten deadline pa nisem dobil direktnega odgovora:

> Glede na višanje deleža uporabnikov na optičnih povezavah se išče primerno
> rešitev. Najprej se lahko pričakuje paket popularnih HD programov, višanje
> oziroma odpravo kodiranja pa šele kasneje.

Skratka eno upanje obstaja za nekodiran signal, mogoce se preden se mi pogodba iztece :(

NOD 32
05.10.2008, 18:52
Samo za tiste, ki so blizu central...teh pa je malo in za te sigurno ne bodo delali svojega sistema.
VDSL 2 deluje na 3000 metrih zračne razdalije od centrale, sicer paket 1/256 in telefon

kitl
05.10.2008, 19:37
Sem 1100m oddaljen od centrale po kablu zračne 700m in na VDSL2 ne moteno gledam 1x HDTv

mravlja
05.10.2008, 19:55
sem 300 metrov od centrale in prav tako brez vseh problemov gledam HD Zen Melody ali pa HD filme v videoteki. Imam VDSL 2 ( trio 5/5).

Sawyer
05.10.2008, 21:02
In kaj hoceta stem zdaj povedat oz dokazat? Jaz sem pa 1550m zracne nekje 2.8-2.9 Po kablu pa je vleklo komaj 8/756. Tak da o kakem siol TVju sploh ni govora, glede na to da eni kanali pozerejo do 1000kB/s pa niso HD, (WDR,NDR)

mravlja
05.10.2008, 22:01
povedat hočeva, da tudi preko VDSL2 dela HD, zakaj ga tistim, katerim zadeva deluje ne ponudijo programov

Sawyer
06.10.2008, 00:19
ker je takih ocitno dosti, mnogo premalo da bi pokrili stroske? Dvomim da bojo HDje dali kr tak zastojn in prosto po presernu. Tudi T2 kasira za tistega enega ko ma, ceprav je ne HD verzija zastojn v osnovni shemi.
Za bolsi kanal hocejo 4€ dodatka, za slasbe 1.5€. Torej kaj bomo zdaj placali se za vsak HD posebej? Ce je temu tak jih nerabim.

zagor.tenej
06.10.2008, 07:54
povedat hočeva, da tudi preko VDSL2 dela HD, zakaj ga tistim, katerim zadeva deluje ne ponudijo programov

Point vsega je v tem, da SIOL ni sposoben oz, mu ni v interesu imeti kvalitetno sliko. Osredotočili so se na kvantiteto, to je, ponuditi IPTV vsakemu, ki ima baker v Sloveniji. Na žalost. Rezultat je preveliko stiskanje slike. Tudi, če bodo uvedli HDTV, ga bodo stisniili do take meje, da bo na meji gledljivosti. Dokler ne bo ločenega optičenga omrežja od bakra...

Včeraj mi je model na 0801000 rekel, da je slika na 50-70 cm TV čisto OK. Halo? Kdo te ma danes tak malo TV? V trgovini izpod 82 cm TV sploh kupit ne moreš.... In on mi pol reče, da mam prevlko TV(107cm). Hahahah, kje ti živijo. Morali bi biti ponudnik v Afganistanu...pa še tam bi jih zavezniki začeli j***, ker so si plazme zraven pripelali.

matjazm
09.10.2008, 16:57
Sem 1100m oddaljen od centrale po kablu zračne 700m in na VDSL2 ne moteno gledam 1x HDTv

sem 700m zračne pa mi ne dela noben HD kanal, še kake z malo boljšo sliko kot so 16:9 nemški mi šteka.

matjazm
09.10.2008, 17:09
Včeraj mi je model na 0801000 rekel, da je slika na 50-70 cm TV čisto OK. Halo? Kdo te ma danes tak malo TV? V trgovini izpod 82 cm TV sploh kupit ne moreš.... In on mi pol reče, da mam prevlko TV(107cm). Hahahah, kje ti živijo. Morali bi biti ponudnik v Afganistanu...pa še tam bi jih zavezniki začeli j***, ker so si plazme zraven pripelali.

Ni problem kje oni živijo. Hec je ker sami prodajajo na telekomu velike widescreen televizorje v svojih akcijah s sioltv. Tko da ne vem od kod je model potegnil ven idejo da ima nekdo prevelik TV.
Še večji hec je pa ker jih prodajajo s sloganom da s tako TV "vidiš več" - ja več my ass - itak razen par nemcev skoraj ni kanala ki oddaja v 16:9. Tko da s takim TV res vidiš več - več deformirano sliko (kjer so vsi kot ležeča jajca) in pa več napak v sliki.

matjazm
09.10.2008, 17:22
Kaj nam te pomagajo taki kanali. HBO, Fox, Discovery in toti nej zacnejo. Prej o HDju brezveze govorit. Samo potem bo pa spet par € na 1 HD kanal kot ma T2 ali pac? Te pa spet nevidim smisla.

Men i se pa SPLOH ne zdi problematično če se nekaj zaračuna za HD kanale. Samo naj mi jih zagotovijo, da jih imam v ponudbi in v izbor. Jaz razumem da je treba za HD mal več hardverske moči imet na ponudnikovi strani. Če bi mi dali v nek paket nekaj HD kanalov (če bodo nekoč kaki filmski, dokumentarni, novičarski ...) in mi s tem znižali ceno za posameznega bi si tak paket izbral in si recimo odpovedal vse športne in magari tudi vse glasbene. Itak me od vseh jajc zanima samo cartoon/tnt, dokumentarni od katerih me NE zanimajo živali in potovanja, slovenski (1,2,tv3,kana a, pop), hrt1,2, orf, rts bg, tvcg,maktv. HBO in ostali filmski me ne zanimajo dokler jih oddajajo v 4:3 s podnapisi v črnem delu (kakšen debil si je to izmislil!?! bolje ne oddajati programa kot tako oddajati). Če bi si lahko tako sestavil svoj siol tv, računam da bi zanbj lahko plačeval podobno kot zdaj, pa četudi malo več, s tem da bi imel programe, ki me dejansko zanimajo in hkrati (HD) še izkoriščajo možnosti mojega TV.

matjazm
09.10.2008, 17:27
Info TV že dela. Je 16:9 ni pa HD

Danes zvečer naj bi štartali HD v kabelskih omrežjih. Za IPTV, Siol in T2 pa nisem nikjer nič prebral da bi dobili.

Samo ni PRAVI 16:9... SPET! Kanal je 4:3 z dvema črnima črtama. Torej je TV treba nastavljati na zoom (kdor ima auto format funkcijo se mu sicer nastavi samo, ampak resolucija slike je še vedno manjša - tu gledamo zumiran 4:3 kanal namesto native 16:9.

Zakaj?

rock
09.10.2008, 17:36
Če mal ugibam glede na dogajanje v zadnjih letih Siol ne bo spal. Urban je pred časom jasno povedal, da je cena eden od ključnih dejavnikov glede trenutne politike okoli HD.
V naslednjih mesecih pa bodo zagotovo odgovorili T2, ki na trenutno zadovoljstvo in srečo svojih naročnikov vključuje kanale na prvo žogo. Kolk dejansko plačajo zanje in kolk bi bla realna cena se bo pa šele pokazalo, ko jih dobijo še TK in UPC.

rock
09.10.2008, 17:37
Samo ni PRAVI 16:9... SPET! Kanal je 4:3 z dvema črnima črtama. Torej je TV treba nastavljati na zoom (kdor ima auto format funkcijo se mu sicer nastavi samo, ampak resolucija slike je še vedno manjša - tu gledamo zumiran 4:3 kanal namesto native 16:9.

Zakaj?
To govoriš za Siol ali T2. Siol ima pomoje na xDSL nastavljene enake omejitve in HD ne gre skozi ??

patrik03
09.10.2008, 20:50
samo kaj jim pa pomaga (T-2) da vključuje HD programe,če pa jih lahko gleda samo peščica izbranih več ali manj na optiki. no je pa res, da jih ne kompresirajo in so lepi za videti :d, na Siol TV pa :nonono: :nonono:

telex
10.10.2008, 07:06
matjazm 09.10.2008, 18:22
...4:3 s podnapisi v črnem delu (kakšen debil si je to izmislil...

Kje pa tebi to uspe gledati 4:3 sliko na 16:9 ekranu s črnim robom spodaj? A so mogoče napisi levo in desno :)
Drugače se strinjam, da bi lahko SIOL omogočil, da si sam sestaviš programsko shemo in bi na ta način lahko prihranil kašen €.

matjazm
10.10.2008, 07:32
To govoriš za Siol ali T2. Siol ima pomoje na xDSL nastavljene enake omejitve in HD ne gre skozi ??

Za siol. Sej si ne upam želeti HD. Vsaj 16:9 naj mi spuščajo skozi. Ker tole zdaj v resnici ni 16:9 (pal plus) ampak je navaden 4:3 s črnima črtama kar v končni fazi če sliko dam čez cel ekran pomeni da gledam v še nižji resoluciji kot do zdaj. To je poden. Mimogrede - slika na infoTV je po novem obupna že v osnovi - jpeg artefakti, grozno ... in to naj še povečujem da bo sedlo na ekran?. Dokler je bil info tv v starem formatu je bila slika boljša.

matjazm
10.10.2008, 07:34

Kje pa tebi to uspe gledati 4:3 sliko na 16:9 ekranu s črnim robom spodaj? A so mogoče napisi levo in desno :)

?!? Prosim?

Torej, HBO gledamo v sloveniji izključno v načinu 4:3. Tudi če nam kažejo material ki je 16:9 (oziroma še več) nam ga spravijo v format 4:3 in v črno polje, ki jim ostane pod dejansko gibljivo sliko dajo podnapise, tako da se niti ne da uporabiti televizorjeve funkcije "zoom" ker si porežeš s tem podnapise. Ko bi bili vsaj čisto na dnu slike da jih magari lahko popolnoma skrijem. HBO je tako za vsakega, ki ima televizor 16:9 mukotrpen za gledanje ker moraš uporabiti eno od defrmacij slike, to pa je zame popolnoma nesprejemljivo.

Frenky
10.10.2008, 07:56
Matjaž ima prav. Enako je s TV1000.

zagor.tenej
10.10.2008, 08:20

Drugače se strinjam, da bi lahko SIOL omogočil, da si sam sestaviš programsko shemo in bi na ta način lahko prihranil kašen €.

Ti pa si zdaj res napisal nekaj pametnega, na 16:9 TV lahko gledaš 4:3 sliko in obratno na 4:3 TV 16:9 sliko. V obeh primerih ne izkoristiš celotnega zaslona. Pri ZOOM-iranju se slika še poslabša.

On govori o letterbox formatu, črni neizkoriščen del slike pa se uporablja za podnapise, kar je debilno(HBO). Pravi 16:9 oddaja ORF in še nekateri nemški programi...

robida
10.10.2008, 11:01
To sploh ni noben problem če imaš ta prav TV ki automatsko izravna sliko,tako da ni prav nobenih črnih robov,mislim levo in desno,in če so podnapisi malo skriti,enostavno z daljincem pomakneš sliko malo navzgor in je vse v najlepšem redu.Seveda da ni optimalna,kar je tudi logično da 4:3 format slike se ne da optimalno prilagodit na 16:9 format in je slika malo širša,kar pa ni tako moteče da ne bi bilo možno gledat.

Lp
robida

matjazm
10.10.2008, 11:33
Matjaž ima prav. Enako je s TV1000.

TV1000 in tv3 sta včasih še celo toliko "prijazna" da lahko delno povečam sliko (14:9 format) in so podnapisi še vedno na ekranu, pri kraih je pa manjši rob. Ampak to variira od oddaje do oddaje.
Je pa res - vsako zumiranje izpostavlja slabo kvaliteto slike.

matjazm
10.10.2008, 11:46
To sploh ni noben problem če imaš ta prav TV ki automatsko izravna sliko,tako da ni prav nobenih črnih robov,mislim levo in desno,in če so podnapisi malo skriti,enostavno z daljincem pomakneš sliko malo navzgor in je vse v najlepšem redu.Seveda da ni optimalna,kar je tudi logično da 4:3 format slike se ne da optimalno prilagodit na 16:9 format in je slika malo širša,kar pa ni tako moteče da ne bi bilo možno gledat.
Lp
robida

Ja, sploh je super z daljicnem telovadit pred ekranom in šibat slike gor in dol, potem pa preklopiti kanal in nastavljati nazaj...

V tuje okuse za sliko se res ne gre spuščati, ampak glasno poudarjanje, da je horizontalna deformacija nekaj "kar se lahko preživi" se pa zdi zaskrbljujoče, ker se ponudnikom potem ne bo dalo zagotavljati normalne storitve glede na "orodje" ki ga nas zdaj že velika večina uporablja za spremljanje tv programov - to je TV formata 16:9. To da je "slika malo širša" je nesprejemljivo do temeljev in sprejeto nujno dejstvo bi moralo biti, da se ponudniki signalov čimbolj trudijo prilagoditi svojo vsebino oz. tehniko na ta format.
Mislim da bi morala kaka državna agencija sprejeti standarde in določiti dolžino prehodnega obdobja za uvedbo primernega formata oddajanja signala tv postaj s sedežem v Sloveniji (kot to določajo za podnaslavljanje programa postajam, ki imajo odprto podjetje v Slo. - mtv, national geo. discovery itd). Tole zdaj je prav cigansko. Z rolls roycei se vozimo po blatnih kolovozih.

Frenky
10.10.2008, 11:49

Lp
robida

LOL, in kaj imaš od tega? Povečano sliko (se pravi slabša kvaliteta slike) +tega, da je razmerje popačeno :2thumbs: Res ne rabimo biti čisto z vsem zadovoljni kar dobimo za naš denar ;)

matjazm
10.10.2008, 11:56

Lp
robida

Aja - mene robovi levo in desno DALEČ manj motijo kot raztegnjena slika. Jaz govorim čisto o nečem drugem - če prikazujejo film na recimo HBO ki je že v osnovi widescreen in mi ga dostavljajo v formatu 4:3 letterbox s podnapisi v črnem polju letterboxa pomeni da s ene morem izgniti slikovni deformaciji, oziroma moram samo za ta kanal štimati vertikalno pozicijo slike in potem nastavljati nazaj ... v glavnem preveč dela za gledanje televizije - neuporabno. In Ne ni kriva televizija kriv je format ki ga filajo v TV. To da si tv nekaj prilagaja sliko in se dviga in spušča - to so neke zasilne rešitve v slogu alfa in beta izdelkov.
In zavedam se da trenutno je kot je in ej potreben čas - ampak bi bilo pa fino da nam potem na kanalih, ki so tehnično zastareli ne oddajajo slike v letterboxu (widescreen v 4:3 tehniki s črto zgoraj in spodaj). Še na DVD si imel velikokrat izbiro kupiti film ki je bil prilagojen za 4:3 televizorje ali pa si lahko kupil widescreen verzijo. Torej naj nam vrtijo samo 4:3 verzije filmov na kanalih ki so samo v formatu 4:3. Pa naj se potem ljubitelji spačene slike znajdejo tako kot jim je všeč jaz bom pa z veseljem gledal s črtama levo in desno in brez popačenj.

robida
10.10.2008, 13:27
Matjazm,saj nisem napisal da ne smeš gledat take slike,ti glej kar ti paše,me ne zanima kaj ti gledaš.

Lp
robida

Frenky
11.10.2008, 17:26
Ravnokar je na AnixeHD fusbal v HD

mravlja
12.10.2008, 17:34
http://www.hdpictures.com/sched.htm

pa pravijo, da ni veliko HD kvalitetnih programov

rock
12.10.2008, 17:47
na oni strani Atlantika je kar nekaj ...

george32
12.10.2008, 17:48
tole so samo v USA HD kanali!! anixe je pa pr T-2!

Frenky
12.10.2008, 18:10
Tudi pri nas jih je kar nekaj.
http://en.kingofsat.net/hdtv.php

AnixeHD se da tudi na Siolu prek VLC ali Frip gledat.

george32
12.10.2008, 21:09
Ja Frenky povej mi ip od ANIXE HD!!! za VLC!!

robida
12.10.2008, 21:30
Tukaj:

#EXTINF:0,ANIXE HD (nemški)
udp://@239.255.0.201:5002

Lp
robida

Sawyer
12.10.2008, 22:10
to nedela skoru dobenmu. Definitivno meni ne.

george32
13.10.2008, 06:06
Meni ne dela!!!

robida
13.10.2008, 10:31
Meni deluje,samo ni gledljivo,blokira sliko.Na TV ga pa sploh ni.
Področna koda 05.

P.S. Možno tudi zato da mi dela,ker je centrala v neposredni bližini.Se bojim da bodo v bodoče nastale težave ker so na to ubogo centralo obesili še T2 poleg AMIS.

Lp
robida

rock
13.10.2008, 10:52
pomoje je na xDSL omejitev za 2TV nižja kot je strem HD kanala...

Deflektor
13.10.2008, 21:53
Meni delujeta na 13800 Melodyzen in AnixeHD ok

Sawyer
13.10.2008, 23:33
jaz dobenga od teh ne dobim preko VLC.

Schime
14.10.2008, 05:26
Mene pa zanima, če je normalno da na Sagem komunikatorju vedno ko dam kaj z HD vsebino napiše, da storitev ni na voljo in moram potem komunikator resetira.

Res je da nimam dovol velike sinhronizacije a vendar ne bi moral dobiti vsaj kako kockasto sliko.:dontknow:

matjazm
14.10.2008, 17:40
Tudi v sdtv tehniki oddajajo 16:9 Trenja, Vzemi ali Pusti, A si ti tud not padu mogoče se še kaj najde.

To NI res. Oddajajo 4:3 letterbox.

matjazm
14.10.2008, 17:55
HD programi so v EU enostavno predragi, pa še za seboj potegnejo kar veliko stroškov za predvajanje in sprejemanje.
Treba bo počakat še par let, da se tržišče umiri in da se pojavi večje število ponudnikov HD vsebin, nekaj takega kot je v Ameriki.

Hm, sej gotovo mi kak del celotne slike manjka - ampak - ne vem v čem je točno problem? Zadnjič mi je Urban prijazno nekaj poštimal in sedaj sprejemam tisti šašavi HD Melodyzen in tudi HD filme iz videoteke si lahko pogledam.
Če imamo videoteko kjer si proti plačilu naročimo ogled nekega filma bi si lahko tudi izbrali neke plačljive programe, ki jih bi radi spremljali? Kar se tiče stroškov za predvajanje in sprejemanje - sagemov komunikator je očitno že sposoben sprejemanja hd vsebin. Edino predvajanje (na strani siol) je pa res da verjetno zahteva veliko enih kapacitet.

matjazm
14.10.2008, 18:09
Saj...vsaj v koraku z vidotekami bi morali biti...ampak tu je nekaj drugega - slika je daleč od DVD, zvok pa samo stereo.

HBO ima novejše filme in isto slabo sliko...

Jah -je pa slika vsaj v originalnem formatu in pravilno prirejena za widescreen tvje v videoteki.

matjazm
14.10.2008, 18:12

lp,

upscaling ne pomaga nič. Tko al tko ti tv sam upscala signal da ga prikaže na celem ekranu. drugače bi imel na sredi ekrana eno slikico.
Iz dreka ne moreš naredit zlata. Iz jpega 200x200 pikslov ne moreš naredit slike 400X400 pikslov, noben računalnik manjkajoče informacije ne more "izmislit" in dorisat nečesa kar nihče ne ve da je tam.

janezko
15.10.2008, 06:48
kot sem zaznal na uradni spletni strani T2, ti že ponujajo Info TV v HD kvaliteti. Ne vem no, kaj naj si mislim o našem nacionalnem providerju, ampak tole mi pa res že meji na nasposobnost ali pa totalno ignoranco tega področja.

Zefram
15.10.2008, 07:27
...noben računalnik manjkajoče informacije ne more "izmislit" in dorisat nečesa kar nihče ne ve da je tam.

Ja tega niti CSI-jevci ne morejo