Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : kužki in javni lokali

Matilda
04.01.2007, 16:48
Ok, mene pa nekaj zelo močno zanima, ker ne vem več ali je z menoj kaj narobe ali so drugi ovce (nič proti ovcam, ki imajo za to ceritifikat). Kakšno je vaše mnenje o vodenju hišnih psov v lokale kot so kavarne, restavracije, trgovine (izključujem trgovine z živili).
Sama sem zadnje čase presenečena, ko me nekateri gostinci mečejo ven iz lokalov , brez nekih jasnih razlogov, drugje se čudjo, ko vprašam a gre kuža lahko noter in ji potem takoj vodo prinesejo (redki, ampak so), drugje nimajo nalepk pa jih to ne moti, da te nahrulijo...skratka pri nas je ta zadeva zeloooo nejasna. V tujini grem z mojo kužo prav povsod.
Vem, da je normalno, da se vsak odloča o svoji politiki lokala, ki ga vodi, vendar me zanimajo vaše izkušnje. Npr. lokali kjer smo dobrodošli, kjer ni šans ipd...zanimajo me tudi razlogi, katere ste morda slišali, zakaj ne. Skratka izkušnje.

Pri vseh živalih, ki jih danes imamo doma in so pravzaprav člani naših družin in posledično našega vsakdanjika, se mi zdi slovenska srenja, kar se tega tiče zelo omejena. Vsaj na Obali.. Iluminirajte me.

Njuška Trap
04.01.2007, 19:02
Delam v lokalu in pri nas imajo psi svojo posodo za vodo, ki jo redno menjamo. In večinoma zahajam v lokale, kjer so psi dobrodošli. Pravzaprav se v tem trenutku ne spomnim nobenega lokala, kjer bi izrecno prepovedovali vstop s psom. Očitno se takim lokalom nagonsko izognem. :D

The_beast
04.01.2007, 20:34
U restavracijo se hodi jest,ne pa pse sprehajat.

Katrin
04.01.2007, 22:26
Psi v lokalih me prav nič ne motijo, če se znajo obnašat. Približno tako kot otroci... :)

Limml
05.01.2007, 05:40
psi niso za v lokal, će bi blo sam psom dovoljeno je potem, diskraminitorno do tistih k majo mravlje in ne vem če bi mu pustil terraij prinest v gostilno pa da bi pol še enga mokarja mu dal za njegove mravlje.....

p.s. glede ovc.... po moje je to tko... da une brez certifikata vozjo pse v oštarije

Matilda
05.01.2007, 07:25

Nikogar še nisem vidla, ki bi psa v restavraciji sprehajal:O

Matilda
05.01.2007, 07:27
psi niso za v lokal, će bi blo sam psom dovoljeno je potem, diskraminitorno do tistih k majo mravlje in ne vem če bi mu pustil terraij prinest v gostilno pa da bi pol še enga mokarja mu dal za njegove mravlje.....

p.s. glede ovc.... po moje je to tko... da une brez certifikata vozjo pse v oštarije

Ah, terarij ne bi nikogar motila, sam da ne maha z repom. Psi so pač del naše življenske kulture, mravljice pa mal manj:rolling:

Mimogrede, tole z ovcami te je pa prizadelo;)

mrjerry
05.01.2007, 08:24
Mislim, da je to najbolj odvisno od lastnika lokala. Lahko odpres lokala izrecno za ljubitelje mravelj, kot je to (po sprevrzeni logiki) izpostavil Limml. Lokal lahko deluje, dokler ne moti okolice, torej dokler se mravlje ne zacnejo razpasovati k sosedom.

Ce te moti, da so nekje psi, se moras glede tega pritoziti lastniku lokala ali restavracije (knjiga pritozb), ampak ultimativno gledano je odlocitev njegova. Pri restavracijah bi eventuelno lahko bil problem s sanitarno inspekcijo, ampak govorim malo na pamet, ker predpisov natancno ne poznam. Ce pa ti to dokoncno ni vsec, potem pac ne zahajas v ta lokal.

Matilda
05.01.2007, 08:54
Delam v lokalu in pri nas imajo psi svojo posodo za vodo, ki jo redno menjamo. In večinoma zahajam v lokale, kjer so psi dobrodošli. Pravzaprav se v tem trenutku ne spomnim nobenega lokala, kjer bi izrecno prepovedovali vstop s psom. Očitno se takim lokalom nagonsko izognem. :D

V Kopru nisi dobrodošel v Kavarni Kapitanija (brez nalepke), v Kavarni Triglav (brez nalepke), V piceriji Štorija na Tržnici si lahko na hodniku, kjer je prostor tudi za nekadilce (dve mizi).
Dobrodošel si v restavraciji Storia v Hotelu Triglav (postrežejo z vodo), Kavarna Caffe Teater v Piranu (postrežejo z vodo), gostilna Pri Mari v Piranu (postrežejo z vodo). Zdaj, ko to pišem, ugotovaljam, da so gostoljubni lokali predvsem tisti, ki imajo precej tujih gostov...le zakaj?:dontknow: :D ?

Aja, pa v Knjigarni Dom knjige v Kopru so nas tudi veseli.

mrjerry
05.01.2007, 09:00
Najbrz bo pes bolj verjetno dobrodosel v lokalu, katerega lastnik je tudi sam lastnik psa...
Sam sicer nisem ljubitelj psov, me pa v lokalih ne motijo. Edino lastnike malo tezko razumem, zakaj bi zeleli svojo mrcino vlaciti v zakajen in naguzvan prostor (v ljubljani je pogosto tako). Kako potem psu smrdi kozuh po cigaretnem dimu, si tezko predstavljam, zihr pa ni fajn.

Matilda
05.01.2007, 12:39
Najbrz bo pes bolj verjetno dobrodosel v lokalu, katerega lastnik je tudi sam lastnik psa...
Sam sicer nisem ljubitelj psov, me pa v lokalih ne motijo. Edino lastnike malo tezko razumem, zakaj bi zeleli svojo mrcino vlaciti v zakajen in naguzvan prostor (v ljubljani je pogosto tako). Kako potem psu smrdi kozuh po cigaretnem dimu, si tezko predstavljam, zihr pa ni fajn.

Ah, saj se ni za bati, da bi jih vlačili v zakajene lokale, tako kot otrok tja ne vlačimo. Ko pa greš na sobotni ali nedeljski sprehod , zapaše zaviti na kavo v kavarno ali si privoščiti kosilo, ko si kje na izletu. In ponavadi je takrat pes s teboj. Zakajeni lokali pa so pa ponavadi aktualni zvečer in zvečer je kuža pri stari mami:)

V Italiji so psi zakon, prav povsod jih vodijo s seboj...sem spadajo tudi trgovine z oblačili, kjer je zelo normalno srečati fino gospo s svojim kužijem (in ogromno je mešančkov, da si ne bi kdo predstavljal samo torbičnih terirečkov ipd.). Jaz sicer moje kuže ne bi s seboj vlekla v nakupovalni center (enkrat sem to naredila in jo je skoraj kap), vendar tudi drugače raje nakupujem sama ali v družbi prijateljice. Za take zadeve je namreč potrebna koncentracija:rolling:

Goody
05.01.2007, 12:55
v tujini imajo to dovoljeno, psa (ali drugo malo domačo živalico) lahko pelješ tudi v trgovino z živili ali kako drugo trgovino ... Tudi v lokale ali službo in podobno.
Pri nas te kulture še ni, prost vstop je dovoljen samo psom pomočnikom, ki grejo lahko po enem od novejših zakonov v vse trgovine in podobno, kjer so na splošno prepovedani psi ali druge živali z nalepkami.
Jaz gledam tako, če v trgovini z oblekami ali čevlji ali pa v lokalu s pijačo prepovedujejo pse, tam ne hodim(tudi takrat kadar moja kužika ni z mano). Sicer je res, da večina lokalov, ki imajo terase zunaj (tudi restavracije večinoma) pustijo pse in res, nekateri mu prinesejo tudi vode.
Razumem, da bi bil mogoče problem v trgovinah, restavracijah s hrano, če smatrajo, da bodo sanitarni problemi, samo vseeno menim, da živali niso čisto nič bolj umazane oz ne smetijo čist nič bolj v štacuni k ljudje ali v restavraciji, ker itak leži pod mizo :D

mrjerry
05.01.2007, 15:18
da živali niso čisto nič bolj umazane oz ne smetijo čist nič bolj v štacuni k ljudje ali v restavraciji, ker itak leži pod mizo :D

Po mojih izkusnjah ponavad lezijo pod TUJO mizo z ocmi na pecljih in pogledom, kot da ze od izmurtja dinozavrov niso dobili niti grizljaja :clown:

Katrin
05.01.2007, 17:51
Kako potem psu smrdi kozuh po cigaretnem dimu, si tezko predstavljam, zihr pa ni fajn.

Ne mi govort! In pol se ne moreš niti objemat z njim, dokler se ne stušira...
:clown:

Katrin
05.01.2007, 17:54
Po mojih izkusnjah ponavad lezijo pod TUJO mizo z ocmi na pecljih in pogledom, kot da ze od izmurtja dinozavrov niso dobili niti grizljaja :clown:

Kjuuuut!!

The_beast
05.01.2007, 20:11
Nikogar še nisem vidla, ki bi psa v restavraciji sprehajal:O

Storklja ga tud verjetno do mize ne prinese!? ajde ne brbljaj,k bojo sam temo zaklenil :)

Matilda
08.01.2007, 12:33
Storklja ga tud verjetno do mize ne prinese!? ajde ne brbljaj,k bojo sam temo zaklenil :)

Za sprehajanje naj bi štela pot ot od vrat do mize !?! Daj, daj, i ti meni o brbljanju. Mej se.:)

Matilda
08.01.2007, 12:52

Hahhaha. Maš čisto prav! Če jim to pustiš. Ja pa tudi otroški mladički tako radi pri sosednji mizi preštevajo skodelice in sprašujejo kaj je na krožnikih, ali pa recimo kakšno pesmico zapojejo...:nonono: Lastne izkušnje. Z lastnimi mladiči. Ne ene ne druge ne smeš z oči spustit. Ta prvi so lažji za dresirat in posledično bolj poslušni;)

doody
09.02.2007, 22:12
Ti si pa tolk brihten,da ti kar škodi.Ali si že videl koga v restavraciji,da sprehaja tam svojega psa.Jaz še nisem,pa veliko hodim z mojo psičko v lokale.Sprehajam jo namreč po gozdu in po pešpoteh,v lokalu pa samo pridno sedi ali leži ob moji nogi.Včasih dobi tudi krožniček sladke smetane od prijaznih natakaric ali prijaznih lastnikov lokala.Do sedaj sem imel samo en tak problem in to v nekem zanikrnem bifeju v Vnanjih Goricah.Pa še to na vrtu.Ker se najemnica lokla boji psov,mi ni hotela postreči s kavo na vrtu,kjer sem sedel z mojo psičko.ko sem jo pa prosil za skodelico vode,je pa skoraj dobila živčni zlom.:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:
Od takrat naprej ne zahajam več tja,če prav so ostale natakarice prijazne do moje psičke.

Lencka
10.02.2007, 13:29
No, ja, proti psom nimam nič, ga imam tudi sama, in tudi proti psom v bifejih in podobnem nimam nič, v restavracijah... hja, tudi gre, če je pač "pesetina" vzgojena - samo za boga milega mi povejte, ne s stališča tega, kaj je dovoljeno in kaj ne, ampak s stališča ljubljenca: zakaj bi psa vlačila v nakupovalna središča in supermarkete in trgovine z oblačili??? Tega pa res ne razumem... mogoče pač zato, ker grem s psom na sprehod v naravo, ne po nakupih.

d28
11.02.2007, 09:13
Če ti lastnik gostilne dovoli in s tem ne motiš drugih ljudi potem imej psa v gostilni.

Čeprav se že v štartu sprašujem ali je peljati psa v gostilno sploh razumno.

šnela
11.02.2007, 09:59
No, ja, proti psom nimam nič, ga imam tudi sama, in tudi proti psom v bifejih in podobnem nimam nič, v restavracijah... hja, tudi gre, če je pač "pesetina" vzgojena - samo za boga milega mi povejte, ne s stališča tega, kaj je dovoljeno in kaj ne, ampak s stališča ljubljenca: zakaj bi psa vlačila v nakupovalna središča in supermarkete in trgovine z oblačili??? Tega pa res ne razumem... mogoče pač zato, ker grem s psom na sprehod v naravo, ne po nakupih.

To je res, da so kakšni nakupovalni centri ipd mučni za živali (v bistvu so že zame). Ampak na primer ... da moraš nujno po nekaj, psa pa nimaš nikamor za dat v tistem momentu. Jst ga ne bi nikol pustila zunaj privezanega za kakšno drevo ali pa tam, kjer puščajo kupci kolesa. Pač ne zaupam folku, da bi bli prijazni do njega. Tud otroka ne puščamo kr tko zunaj pred trgovino, ko gremo mi samo nekaj kupit.
Ne vem, to je moje mnenje. Da bi pač blo velik boljš, če bi se mentaliteta ljudi malce prilagodila oz. spremenila.
Ker če gledamo iz stališča higiene - ok, včasih ko se peljem na avtobusu, bi rekla, da je tudi potepuški pes bolj čist od koga tam :nonono:

d28
11.02.2007, 11:38
Zakaj že?
No sej vedno pravim, da tisti, ki nimajo psov ne vedo, kaj je pes.

Pri nas doma smo veliki ljubitelji živali, saj imamo mačko in papigi ampak primerjati žival in otroka je res neumestno. :nonono:

BTW, ko berem te vaše poste ali obstajajo animal-sitterji? :D :D :D

Lencka
11.02.2007, 14:23
Brez zamere ampak takšni ljudje imajo ponavadi živali za človeški nadomestek.
Tule pa malo ustavi konje. :nonono:

Lencka
11.02.2007, 16:30
d28 :D hja, če bi to razumeva v stilu kakih gospa, ki svojega pudeljčka oblačijo v otroška oblačila in pravijo "bo mamica dala papat", potem bi verjetno res priporočila terapijo :)
Ampak tega nisem razumela tako. Verjetno tebi težko razložim, mislim pa (čeprav se seveda lahko motim), da se z roxo razumeva. Gre za to, da pač psa ne dojemaš kot objekt. Seveda se zavedaš, da je žival in ne človek... ampak to je le en konec palice, drugi konec je tisti, za katerega se verjetno oba strinjava, da je nezdrav, ko se meja med bitjem v kožuščku in (čustveno neizpolnjenim) lastnikom izbriše - vmes pa je mnogo.
Naš pes je član družine - drugače ne morem reči, vsi ga tako dojemamo.

Faust
11.02.2007, 17:01
Držite se teme, drugače bodo objave brisane!

Lencka
11.02.2007, 17:09
lencka, ne ga biksat. ;) od majhnega sem obkrožen z živalmi in jih imam resnično rad. tudi trenutno imamo doma živali in jih ne dojemamo kot člane družine v istem smislu kot našega otroka. to je bistvo.

mogoče si brez otrok in tega ne razumeš, ne vem.

in ne obstajata samo dva pola-ali psa dojemaš kot objekt ali pa ga dojemaš kot "pravega" člana družine.
to je posploševanje, ki je krivično.

pozorno preberi predhodne poste in mi prosim povej ali je zdravo, da nekdo raje preživlja čas z živalmi kot z ljudmi?
sej to ne pomeni avtomatično, da je nekdo trčen ampak, da ima mogoče trenutno kakšne intimne stiske, ki se jih da dokaj enostavno rešiti. še vedno pa to ne pomeni, da je takšen način življenja zdrav.

jaz sem tudi jezen na ljudi, ker vidim toliko slabih stvari na svetu, ki smo jih povzročili ampak še vedno ne morem zaradi tega enačiti otroke z živalmi in raje preživljati čas z živalmi kot z ljudmi. :nonono:

mislim, da prav ta zadnji stavek dovolj pove. :sleepy:

Saj to ti glih govorim - mogoče ti izraz "član družine" zveni skrajnostno... pa ni tako mišljeno.
Mislim, da tudi roxa ni mislila dobesedno pes = otrok v smislu, kot očitno razumeš ti. Vidiš, ravno zato sem rekla, da ti verjetno težko razložim... Ne gre ta to, da bi mu zvečer dali dudko v usta :D
Glede preživljanja časa pa - spet vidiš skrajnostno. Saj to ne pomeni, da je a priori raje s psom kot kakim človekom, včasih pa le, pač odvisno od človeka ;)

Ampak mislim, da smo zdaj že precej odvili s teme. Vrnimo se.

Pripis: Pardon, Faust, sem ravno pisala odgovor.

d28
11.02.2007, 18:36
se strinjam, da je tole zgrešeno, ker sploh ni tema. mogoče je pa to ravno namen, da se zamegljuje, ne vem.

kot sem že napisal bi morali lastniki živali bolj spoštovati druge ljudi in bomo vsi zadovoljni. sam se prištevam med razumne in tolerantne lastnike živali. žal pa na nas drugi, ki niso takšni, mečejo slabo luč.

SuPerGiR|
11.02.2007, 21:56
Mi gremo tukaj pri nas lahko z našo psičko povsod.. Ljudje ne komplicirajo, dobi še ponavadi vodo.. Smo že bli tudi v MB v parih lokalih z njo, kjer ni bilo problemov.. Nekateri pa pač ne dovolijo..

Me je pa enkrat razjezil en primer, ko hočema it s fantom in s psičkom v en lokal na pijačo in gre on noter lepo vprašat, če lahko pridemo s psom noter in tako.. Reče lastnica ja brez problema itd.. Pa hočema it noter pol pa reče a tak pa ne bo šlo, ker se jaz takih psov bojim.. :D Moja psica se pa boji takih tet pa sem se raje kar obrnila :2thumbs:

Je pa v Avstriji kul, da lahko greš povsod s psom.. Jaz itak podpiram take zakone in tak.. Pri nas je ful bedno, ko ne morš nikamor skoraj s psmi. :( :mad:

SuPerGiR|
12.02.2007, 22:48
Ja :( Razen v kakih bednih zakonih in cenah pa nismo za časom.. :veryevil:

doody
19.02.2007, 22:07
Ne,nismo za časom.Smo pred njim.Saj imamo nekatere cene višje kot ostali v Eu,plače pa nižje.Ali ni to znanstvena fantastika?Tudi ostali nam bodo sledili,nič bat!!
Psi pa še vseeno ne smejo v vsak lokal.:approve:

Matilda
20.02.2007, 14:05
Ha, ha, ha..., da so nekateri pred nami, za nami, z nami.... ponekod v angleških restavracijah niso dovoljeni mali otroci, ker motijo ostale goste, sama sem bila v lokalu, kjer v en del ne smejo otroški vozički, ker motijo "pretok" gostov in osebja...Evo nam sada, enačenje otrok in tkz. otoških nadomestkov:veryevil:
Verjetno pač imajo radi otroke al so vsi bolni in nezdravi.
To je bilo samo tako, bajdevej.
Ne zanima me kultura in nekultura ljudi do živali, kaj je zdravo, kdo ima duševne stiske...vsak ima svoje zdravje in svoj mali svet.
Gre za način obnašanja do gostov. Daj gor nalepko - prepovedani psi (vsi), prepovedani psi nad 15 kg, prepovedani otroci z šmrkavimi nosovi, prepovedane tete z oranžnimi in belimi lasmi (mogoče komu jemlje apetit), prepovedani blatni čevlji..skratka, kogar ne želiš imet v lolkalu, mu prepovej vstop (saj nisi javna služba). Ne me pa ven metat:)

doody
20.02.2007, 14:23
Ha, ha, ha..., da so nekateri pred nami, za nami, z nami.... ponekod v angleških restavracijah niso dovoljeni mali otroci, ker motijo ostale goste, sama sem bila v lokalu, kjer v en del ne smejo otroški vozički, ker motijo "pretok" gostov in osebja...Evo nam sada, enačenje otrok in tkz. otoških nadomestkov:veryevil:
Verjetno pač imajo radi otroke al so vsi bolni in nezdravi.
To je bilo samo tako, bajdevej.
Ne zanima me kultura in nekultura ljudi do živali, kaj je zdravo, kdo ima duševne stiske...vsak ima svoje zdravje in svoj mali svet.
Gre za način obnašanja do gostov. Daj gor nalepko - prepovedani psi (vsi), prepovedani psi nad 15 kg, prepovedani otroci z šmrkavimi nosovi, prepovedane tete z oranžnimi in belimi lasmi (mogoče komu jemlje apetit), prepovedani blatni čevlji..skratka, kogar ne želiš imet v lolkalu, mu prepovej vstop (saj nisi javna služba). Ne me pa ven metat:)
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: Tudi tako si lahko razlagamo red v lokalih.

nattka
21.02.2007, 10:49
kaj pa če se v istem lokalu nenadoma znajde 5 tetic z mačkami, en striček z dobermanom in 2 bejbe z cucki druge rase ...

pa preskoči iskrica ...

vprašanje je mišljeno resno ...

roxa
21.02.2007, 10:51
kaj pa če se v istem lokalu nenadoma znajde 5 tetic z mačkami, en striček z dobermanom in 2 bejbe z cucki druge rase ...

pa preskoči iskrica ...

jah, dobro vprašanje:shy:

Tkole bi rekla.
če so živali socializirane ne bo nič-gospodarji pa morajo vseeno držat psa pod nogami.

men se je že zgodil, da je bil na poletnem vrtu v neki gostilni maček, moj pes jih ne mara (sam preganja jih) pa je bil privezan, nekaj časa je gledal potem pa zaspal:clown:

Matilda
21.02.2007, 10:58

pa preskoči iskrica ...

Vse je odvisno od lastnikov (tako kot na ulici, na sprehajališču, na stopnicah od bloka...).
Tako kot je odvisno od staršev, kako se dete obnaša v družbi...:veryevil: :veryevil: :veryevil:

roxa
21.02.2007, 10:59
Vse je odvisno od lastnikov (tako kot na ulici, na sprehajališču, na stopnicah od bloka...).
Tako kot je odvisno od staršev, kako se dete obnaša v družbi...:veryevil: :veryevil: :veryevil:
otrok prej zataji, ker ima pamet, pes pa dela sam tist, kar ga naučiš:veryevil: :clown:

nattka
21.02.2007, 11:05

zanima me konkretno ...

roxa
21.02.2007, 11:10
zanima me konkretno ...

saj sem povedala, če so socializirani-torej vajeni prostorov in drugih živali bo kul, če ne zna bit ravs

nattka
21.02.2007, 11:12
saj sem povedala, če so socializirani-torej vajeni prostorov in drugih živali bo kul, če ne zna bit ravs

mislila sem na matildo naj se izjasni ... samo lepiti evilčke na filozofiranje zame ni argument ...

če želite podporo drugih, je treba utemeljiti tudi pomisleke ...

roxa
21.02.2007, 11:29
mislila sem na matildo naj se izjasni ... samo lepiti evilčke na filozofiranje zame ni argument ...

aha, velja:shy:

Matilda
21.02.2007, 11:49

Torej, bom konkretna oz. hipotetična, ker sprašujej kaj bi se lahko zgodilo.

1. varianta: (kot je povedala Roxa) se ne bi zgodilo nič, ker so živalce socializirane, naučene, vzgojene...skratka, so vajene bližine drugih živali.
2. Nastal bo raus, ki lahko pomeni samo en kup različnofrekvenčnega lajanja in pihanja, lahko pa pomeni, da bo letela dlaka, špricala kri in bo po tleh en kup razbitih kozarcev. Za kar bodo odogovornii neodgovorni lastniki.
3. Je ni.

Kar se tiče hudičkov pa jih pač lepim in filozofiram in razmišljam o prejšnjih postih, kjer je tema malce zašla. In veš kako je s filozofijo, vsak ima svojo, eni jo razumejo eni pa ne. Pa ni problema. Postaviš vprašanje.:kisses:

nejc
21.02.2007, 13:03
Se bom še js mal vkluču v debato.

Psi ne sodijo v lokale(notranjost). Kot prvo iz sanitarnih razlogov, kot drugo so v lokalih izpostavljeni cigaretnemu dimu ali kakšnim drugim slabim vplivom(hrup...), kar se ne sklada z duhom skrbnega lastnika. Pes je lastnina nekega posameznika, ni se sam odločil, da se bo h neki familji ali posamezniku priselil, pravtako ne skrbi sam za svojo hrano, zdravje itd.. Lastnik je za to odgovoren. Psov pravtako nimamo za to(ali jih ne bi smeli imeti), da nam nadomeščajo otroke, človeške prijatelje itd.. Kdor teh pojmov nima pošlihtanih, ima po mojem mnenju precej za pospravit na svojem podstrešju. Kdorkoli psa venomer vozi zraven, kamorkoli gre, pa če je to nakupovanje, kavica v nekem zakajenem kafiču ali na obisk h družinskim prijateljem itd., teh pojmov nima razjasnjenih ter ni dober lastnik, čeprav se morda tej osebi zdi, da je v uber skrben lastnik/lastnica. Prepričan sem, da se bodo v kakšnem kinološkem društvu strinjali z menoj.

Pse imamo sicer iz različnih razlogov(na kmetih ipd. zaradi varnosti, mlada družina v mestu striktno kot ljubljenčka itd.), vendarle pa pes vglavnem potrebuje le veliko miganja, po možnosti v naravi, dobro oskrbo in ustrezno obravnavo in ravnanje z njim(brez zlorab itd.). Venomerno "vozenje psa zraven" ne spada v ta kontekst. To je vendarle žival, z drugačnimi potrebami kot jih imamo ljudje in dober lastnik se bo tega zavedal.

Sem pa tudi sam tak, da psa nekako umeščam med člane družine, čeprav je razlika med ljudmi in živalskimi člani.

roxa
21.02.2007, 13:22
.

Sem pa tudi sam tak, da psa nekako umeščam med člane družine, čeprav je razlika med ljudmi in živalskimi člani.
zate

Matilda
21.02.2007, 13:35

Psi ne sodijo v lokale(notranjost). Kot prvo iz sanitarnih razlogov, kot drugo so v lokalih izpostavljeni cigaretnemu dimu ali kakšnim drugim slabim vplivom(hrup...), kar se ne sklada z duhom skrbnega lastnika. Pes je lastnina nekega posameznika, ni se sam odločil, da se bo h neki familji ali posamezniku priselil, pravtako ne skrbi sam za svojo hrano, zdravje itd.. Lastnik je za to odgovoren. Psov pravtako nimamo za to(ali jih ne bi smeli imeti), da nam nadomeščajo otroke, človeške prijatelje itd.. Kdor teh pojmov nima pošlihtanih, ima po mojem mnenju precej za pospravit na svojem podstrešju. Kdorkoli psa venomer vozi zraven, kamorkoli gre, pa če je to nakupovanje, kavica v nekem zakajenem kafiču ali na obisk h družinskim prijateljem itd., teh pojmov nima razjasnjenih ter ni dober lastnik, čeprav se morda tej osebi zdi, da je v uber skrben lastnik/lastnica. Prepričan sem, da se bodo v kakšnem kinološkem društvu strinjali z menoj.

Pse imamo sicer iz različnih razlogov(na kmetih ipd. zaradi varnosti, mlada družina v mestu striktno kot ljubljenčka itd.), vendarle pa pes vglavnem potrebuje le veliko miganja, po možnosti v naravi, dobro oskrbo in ustrezno obravnavo in ravnanje z njim(brez zlorab itd.). Venomerno "vozenje psa zraven" ne spada v ta kontekst. To je vendarle žival, z drugačnimi potrebami kot jih imamo ljudje in dober lastnik se bo tega zavedal.

Nihče si ne zasluži, da pije kavo v zakajenem kafiču, da tam dela, da hodi v vrtec ob 7 zjutraj, da je ožarčeno sadje ali juhe iz vrečke. Ampak tako je, iz nešteto razlogov. Verjetnopa čisto preprosto, ker je pač v nekem določenem času na določenem kraju. Tudi otroci si ne izbirajo družin pa stare mame tudi ne svojih skrbnikov (v glavnem) ampak vsak za neobogljene skrbi po svojih močeh ali nemočeh. Skratka, da ne bom spet filozofirala:veryevil: vsak ima svoje podsrešje, ki je pospravljeno po njegovih najboljših močeh.

Pa še nekaj konkretnega. Kakšni so ti sanitarni vzroki? A misliš na lulanje, spuščanje dlak, preskakovanje bolh, lizanje tal?
Lulajo psi zunaj, razen če niso bolni, vse ostale umazanije pa nosimo čisto korektno okoli tudi mi.
Pa še tako za p.s. moja nečakinja se je tako lepo polulala v kabini za preoblačenje, da je bilo veselje.

doody
21.02.2007, 13:51

Načeloma imaš prav.Poprvti te moram samo vizrazu ' lastnik '.Ta izras se po novem nadomesti z besedo ' skrbnik '.razliko verjetno poznaš.

Matilda
21.02.2007, 14:15
Ok, še nekaj. Mislim, da je ena stvar jasna vsem, ki nam živali nekaj pomenijo. Psi niso ljudje in to je jasno skoraj vsem; tistim, ki jih vodimo v restavracije in tistim, ki jih ne, ker jim je bolje v domačem vrtu.
Psičko sem vzela v azilu, vrta nimam, delam do 5 popoldan, za njenovo varstvo v času moje odsotnosti je poskrbljeno in če grem po službi na kosilo ali v soboto na tržnico in na kavo, gre z menoj (ker se jaz tako odločim).

V azilu je bila zunaj 2 x po 15 minut, ker je bila žal ena od 150 in so se morali vsi v parih zvrstiti v ogradi.
Psička je obračala hrbet vsem, ni se pustila pobožati, kaj šele da bi šla s kom na sprehod.

Danes, po 6 mesecih je vsela, poskočna, crkljiva, je najmanj 2 uri na dan zunaj (spuščena) in kadar se le da gre z mano povsod, pa čeprav se le vozi ali pa spi pod mizo, ko večerjam zunaj. Mam en tak občutek, da se je njeno življenje obrnilo rahlo na bolje. Pa čeprav, bi moral imeti optimalne okoliščine, da bi lahko živel svojii vrstii primerno. Ampak kot sem rekla...tako se je pač obrnilo njeno življenje.

Tako, da se mi zdi debata o raznih nadomestkih in čustvenim motnjah, neumestna, samo zato, ker je del tvojega vsakdanjika. Vsi pač ne živimo na Planini s Heidi. Uh, bi pa uživala moja kuža tam!:)

doody
21.02.2007, 17:11
Ok, še nekaj. Mislim, da je ena stvar jasna vsem, ki nam živali nekaj pomenijo. Psi niso ljudje in to je jasno skoraj vsem; tistim, ki jih vodimo v restavracije in tistim, ki jih ne, ker jim je bolje v domačem vrtu.
Psičko sem vzela v azilu, vrta nimam, delam do 5 popoldan, za njenovo varstvo v času moje odsotnosti je poskrbljeno in če grem po službi na kosilo ali v soboto na tržnico in na kavo, gre z menoj (ker se jaz tako odločim).

V azilu je bila zunaj 2 x po 15 minut, ker je bila žal ena od 150 in so se morali vsi v parih zvrstiti v ogradi.
Psička je obračala hrbet vsem, ni se pustila pobožati, kaj šele da bi šla s kom na sprehod.

Danes, po 6 mesecih je vsela, poskočna, crkljiva, je najmanj 2 uri na dan zunaj (spuščena) in kadar se le da gre z mano povsod, pa čeprav se le vozi ali pa spi pod mizo, ko večerjam zunaj. Mam en tak občutek, da se je njeno življenje obrnilo rahlo na bolje. Pa čeprav, bi moral imeti optimalne okoliščine, da bi lahko živel svojii rasi primerno. Ampak kot sem rekla...tako se je pač obrnilo njeno življenje.

Tako, da se mi zdi debata o raznih nadomestkih in čustvenim motnjah, neumestna, samo zato, ker je del tvojega vsakdanjika. Vsi pač ne živimo na Planini s Heidi. Uh, bi pa uživala moja kuža tam!:)
Verjamem,da ti je psička nadvse hvaležna,ker si jo rešila azila.To ti seveda tudi kaže s svojim odnosom do tebe.Vesel sem,da so tudi taki ljudje kot si ti.Živali si resnično zaslužijo lepše življenje kot je v azilu,čeprav tudi tam skrbijo za njih po najboljših močeh.

roxa
21.02.2007, 19:15
Tako, da se mi zdi debata o raznih nadomestkih in čustvenim motnjah, neumestna, samo zato, ker je del tvojega vsakdanjika.

se strinjam:shy:

nejc
22.02.2007, 10:39
Nihče si ne zasluži, da pije kavo v zakajenem kafiču, da tam dela, da hodi v vrtec ob 7 zjutraj, da je ožarčeno sadje ali juhe iz vrečke. Ampak tako je, iz nešteto razlogov. Verjetnopa čisto preprosto, ker je pač v nekem določenem času na določenem kraju. Tudi otroci si ne izbirajo družin pa stare mame tudi ne svojih skrbnikov (v glavnem) ampak vsak za neobogljene skrbi po svojih močeh ali nemočeh. Skratka, da ne bom spet filozofirala:veryevil: vsak ima svoje podsrešje, ki je pospravljeno po njegovih najboljših močeh.

Pa še nekaj konkretnega. Kakšni so ti sanitarni vzroki? A misliš na lulanje, spuščanje dlak, preskakovanje bolh, lizanje tal?
Lulajo psi zunaj, razen če niso bolni, vse ostale umazanije pa nosimo čisto korektno okoli tudi mi.
Pa še tako za p.s. moja nečakinja se je tako lepo polulala v kabini za preoblačenje, da je bilo veselje.

Sem se narobe prej izrazu. Skrbnik namesto lastnik, doody:2thumbs:

Kot srben skrbnik psa ne boš izpostavljal situacijam, ki so zanj škodljive(hrup kot stres, gneča kot stres, cigaretni dim kot zdravju škodljivo itd.). Osebno sem našega psa vedno dal iz sobe, če sem v sobi potem kadil. Ni imel vstopa v sobo, dokler se ni zadostno prezračila. O tem, kam bo pes šel itd. vglavnem odločamo skrbniki(pogojno lastniki) in ne pes sam. Zato je še kako pomembno, da kot skrbni opaziš razliko med tvojimi potrebami in potrebami psa. Če se tebi zdi potreba it v lokal in tam čvekat, pes nima potrebe po tem, hkrati je lahko(v kolikor gre za notranjost lokala) izpostavljen vplivom, ki so zanj škodljivi(prej omenjeni). Pes nima svobodne izbire, kaj bo počel, kam bo zahajal itd.(razen, če uide ali je venomer spuščen). V kolikor živiš v hiši in imaš okolico ograjeno, da je pes lahko spuščen, je za psa vsekakor lažje skrbet. V kolikor pa živiš v bloku, si cele dneve na šihtu in bo zaradi tega pes cele dneve zaprt ali bo, ko bo zunaj, moral hoditi s teboj ne vem kam vse, potem se mi ne zdi upravičeno, da bi psa lahko imel. Žal.

Ljudje in živali nosimo različno umazanijo. Priznam, da je to glede sanitarnih vzrokov subjektivno mnenje. Tako pač mislim.

Matilda
22.02.2007, 13:01
Sem se narobe prej izrazu. Skrbnik namesto lastnik, doody:2thumbs:

Kot srben skrbnik psa ne boš izpostavljal situacijam, ki so zanj škodljive(hrup kot stres, gneča kot stres, cigaretni dim kot zdravju škodljivo itd.). Osebno sem našega psa vedno dal iz sobe, če sem v sobi potem kadil. Ni imel vstopa v sobo, dokler se ni zadostno prezračila. O tem, kam bo pes šel itd. vglavnem odločamo skrbniki(pogojno lastniki) in ne pes sam. Zato je še kako pomembno, da kot skrbni opaziš razliko med tvojimi potrebami in potrebami psa. Če se tebi zdi potreba it v lokal in tam čvekat, pes nima potrebe po tem, hkrati je lahko(v kolikor gre za notranjost lokala) izpostavljen vplivom, ki so zanj škodljivi(prej omenjeni). Pes nima svobodne izbire, kaj bo počel, kam bo zahajal itd.(razen, če uide ali je venomer spuščen). V kolikor živiš v hiši in imaš okolico ograjeno, da je pes lahko spuščen, je za psa vsekakor lažje skrbet. V kolikor pa živiš v bloku, si cele dneve na šihtu in bo zaradi tega pes cele dneve zaprt ali bo, ko bo zunaj, moral hoditi s teboj ne vem kam vse, potem se mi ne zdi upravičeno, da bi psa lahko imel. Žal.

Ljudje in živali nosimo različno umazanijo. Priznam, da je to glede sanitarnih vzrokov subjektivno mnenje. Tako pač mislim.

Zakaj takoj slabšalno nagovarjanje - v lokale hodimo čvekat...
Že ton tvojega pisanja je apriori proti:(

Mislim, da je moji psički bolje sedaj kot prej kjer je bila zapuščena oz. kasneje zaprta v boksu azila, kljub temu, da je z mano v restavraciji, v avtu ali v knjigarni.
Moram pa reči, da mi ni tega še nikoli povedala, niti napisala. Glede na njeno obnašanje pa trdim, da je temu tako. Hrup in dogajanje je vsekakor drugačno tistemu v azilu ampak njeno obnašanje pa tudi.

Ti pa nehaj kadit, ker boš zbolel in potem, kdo bo skrbel za tvojga psa;-) in tudi, če bo kdo drug skrebel zanj bo žalosten, ker te ne bo več. Tako.

roxa
22.02.2007, 13:24
Mislim, kaj vam nekaterim ni jasno, če ima človek rad družbo svojega psa?:shy:
jaz grem poleti (imam zmrzljivega psa) vsak dan zjutraj z njim sama na kavo...uživam v njegovi družbi-vsako sekundo ko je z mano....za vse, kar je naredu zame v najtežjih trenutkih je položil glavo na moja stopala in mu bom vrača dokler je živ in ga bom ščitila, ker tud on mene ščiti, pa če slon pride.Ni šan, da kak pes pride do mene.

nattka
22.02.2007, 13:36
jaz grem poleti (imam zmrzljivega psa) vsak dan zjutraj z njim sama na kavo...uživam v njegovi družbi-vsako sekundo ko je z mano....za vse, kar je naredu zame v najtežjih trenutkih je položil glavo na moja stopala in mu bom vrača dokler je živ in ga bom ščitila, ker tud on mene ščiti, pa če slon pride.Ni šan, da kak pes pride do mene.

lepo roxi da uživaš v njegovi družbi, nič narobe s tem ... a ta isti pes meni ne pomeni nič, je pač le kuža kot vsi drugi ... torej imam pravico do tega, da me moti ...

čeprav govorim o tem, da lahko moti ... sicer me živali na splošno ne motijo in na vrtu poleti ne kompliciram, če kdo sedi s psom pod mizo ...
v lokalih, še posebej tam, kjer hodim jest , pa res ne maram živali ... in verjetno še kar nekaj takih, ki jih to moti ...

pravzaprav sem želela reči le to, da imamo vsi svoj prav, tisti, ki imate žival v tem ne vidite nič slabega, če gre z vami na kofi ali v šoping ... tisti, ki je nimamo si pač ne želimo njihovih prisotnosti tam ... kar pa ne pomeni, da živali na splošno nimamo radi ...

roxa
22.02.2007, 13:38
:shy: emmm, moj ne hod v šoping ter v raestavracije in gostilne, na kak kafe pa-ker jaz se zavedam, da je večina v prevladi in ne silim...tud se mi zdi, da pes ni za v restavracijo al pa je že čas da odprejo tud kako tako, da ne bodo drugi pri nas, ki si tega želijo, diskrimnirani...ane?

drugod po svetu to niso sanje, ampak že praksa

nattka
22.02.2007, 13:48
nisem mislila samo nate, na splošno ...

zaradi mene lahko odprejo restavracije in lokale, kjer gre lahko vsak notri s svojo živalce ( kar pomeni, če je dovoljeno za pse naj bo tudi za mačke, pa kače, pa papagajčke ;) ) ...
samo potem bi bilo prav, da so označene s posebnimi nalepkami ...

torej, ne more držati teza, da kjer nimajo nalepke s prečrtanim psom je vstop dovoljen ( mislim, da je zgoraj nekje nekdo to napisal) ... ampak mora biti lokal jasno označen, da je to prostor kjer je dovoljen vstop živalim...

potem se bom jaz in meni podobni tega lokala ogibala ... saj je preprosto ane ...

čeprav sem prepričana, da ne bo veliko lastnikov prihajalo z živalcami ... nekateri cigaretnega dima, gužve in "tesne" prisotnostnosti drugih živali nekateri svojim ne privoščijo ... iz une iste ljubezni, zaradi katere imajo eni svojo žival skoz zraven ...

tisto se boste pa že med sabo zmenil ... kok ma kdo rad ...;)

roxa
22.02.2007, 13:50
čeprav sem prepričana, da ne bo veliko lastnikov prihajalo z živalcami ... nekateri cigaretnega dima, gužve in "tesne" prisotnostnosti drugih živali nekateri svojim ne privoščijo ... iz une iste ljubezni, zaradi katere imajo eni svojo žival skoz zraven ...

ravno zato svojega psa ne izpostavljam temu vsemu-ni mu treba

Matilda
22.02.2007, 13:59

Ja Nejc pač misli, da če vzameš psa mu moraš nuditi optimalno glede na njegove potreb. Potrebe pa so poleg rednega gibanja, en kup različnih zadev. Glede na to, da mi skrbimo za psa lahko govorimo najprej o svojih potrebah, ki jih poznamo in jih znamo izraziti. Pes potrebuje gibanje pa prehrano, pa varnost, pa še en kup drugih potreb ima, ki jih mi razumemo ali pa ne ali pa nimam prav vseh možnosti, da jih zadvoljimo.Eni so strašno strogi in pes drugega psa ne sme niti pogledat in so strašno ponosni na njegovo inteligenco, ker je tako ubogljiv in oni tako uspešeni, drugi rabijo crkljanje in tisto strašno veselje, ki ti ga izkazujejo vsak dan, ko prideš domov, tretji rabijo čuvarja za kokoši in tisti šporhet pred hišo, četri potrebujejo ....
Wonderlanda ni. tako kot ga ni za nas in tudi za naše bližnje ne. Kot sem že rekla, vsak po svojih zmožnostih. In ne mi reč, da ne smem vzeti psa, če ne prezračim stanovanja v katerem sem kadila ali prižgala plinsko peč. To počnem zaradi vseh, ki tam živijo, otrok, babice, prababice, kuže, ščurkov in zaves.

Prepoved bi morala veljati za tiste, ki jživali ih psihični in fizično zlorabljajo. Recimo, jaz sem tudi proti vzreji in prodaji...

Skratka, ljudje, ki iamjo živali so ponavadi ljudje, ki imajo te živali radi, od tod tudi znan fraza, je del družine. Ko odpotujem, se veselim vrnitve, ker bom spet videla tega, pa tega pa tega in na prvem mestu, ker bom spet videla mojo psičko.

roxa
22.02.2007, 14:02
sam tole s stanovanji...mislim, če moj pes ne sme nekamor h komu-tud jaz ne grem, ne maram, da se ga diskriminira in daje na nižji položaj...

Matilda
22.02.2007, 14:02
lepo roxi da uživaš v njegovi družbi, nič narobe s tem ... a ta isti pes meni ne pomeni nič, je pač le kuža kot vsi drugi ... torej imam pravico do tega, da me moti ...

čeprav govorim o tem, da lahko moti ... sicer me živali na splošno ne motijo in na vrtu poleti ne kompliciram, če kdo sedi s psom pod mizo ...
v lokalih, še posebej tam, kjer hodim jest , pa res ne maram živali ... in verjetno še kar nekaj takih, ki jih to moti ...

pravzaprav sem želela reči le to, da imamo vsi svoj prav, tisti, ki imate žival v tem ne vidite nič slabega, če gre z vami na kofi ali v šoping ... tisti, ki je nimamo si pač ne želimo njihovih prisotnosti tam ... kar pa ne pomeni, da živali na splošno nimamo radi ...

Kaj konkretno te moti pes, ki leži ali sedi pod sosednjo mizo?
Že sam pogled nanj, ali kaj drugega?
Čisto zares vprašam.

nattka
22.02.2007, 14:08
Kaj konkretno te moti pes, ki leži ali sedi pod sosednjo mizo?
Že sam pogled nanj, ali kaj drugega?
Čisto zares vprašam.

kot otrok sem imela zelo neprijetno bližnje srečanje s psom ...

od takrat imam vedno zelo neprijeten občutek ... živali imam rada, ampak ne morem iz svoje kože ...
še na psa svojega očeta sem se šele z leti navadila in čeprav mi pride lizat podplate ko me zbuja ( fujjjjjjj:D ) in me ima res rad in jaz njega, nisem nikoli popolnoma sproščena ...

torej, če žival poznam, potem se nekako navadim in sprijaznim z njeno bližino, če pa je ne poznam, pa mi je neprijetno ...
ja, dovolj je pogled ... in tisti občutek, da rabi samo sekundo dve do mene ...

roxa
22.02.2007, 14:08
vidiš, mene tud to zanima'

roxa
22.02.2007, 14:09

...
kakšno

Goody
22.02.2007, 14:12
To je res, da so kakšni nakupovalni centri ipd mučni za živali (v bistvu so že zame). Ampak na primer ... da moraš nujno po nekaj, psa pa nimaš nikamor za dat v tistem momentu. Jst ga ne bi nikol pustila zunaj privezanega za kakšno drevo ali pa tam, kjer puščajo kupci kolesa. Pač ne zaupam folku, da bi bli prijazni do njega. Tud otroka ne puščamo kr tko zunaj pred trgovino, ko gremo mi samo nekaj kupit.
Ne vem, to je moje mnenje. Da bi pač blo velik boljš, če bi se mentaliteta ljudi malce prilagodila oz. spremenila.
Ker če gledamo iz stališča higiene - ok, včasih ko se peljem na avtobusu, bi rekla, da je tudi potepuški pes bolj čist od koga tam :nonono:

ja res je, če skočiš v trgovino, je pomojem bolj fino za psa, da ga vzameš za tistih par minut sabo, kot da ga pustiš privezanega pred štacuno, samega. Sam zato. To pa še ne pomeni, da bi v takem primeru, če bi bilo dovoljeno, množično vozil pse v štacune, tut lastniki živali niso tko nori kot eni mislite, da so.
Ne zdi se mi pa nič narobe, če si na popoldanskem sprehodi pa ti zapeše kavica, da bi moral zdej zato psa domov pelat in jit pol na kavo.

roxa
22.02.2007, 14:13
ja res je, če skočiš v trgovino, je pomojem bolj fino za psa, da ga vzameš za tistih par minut sabo, kot da ga pustiš privezanega pred štacuno, samega. Sam zato. To pa še ne pomeni, da bi v takem primeru, če bi bilo dovoljeno, množično vozil pse v štacune, tut lastniki živali niso tko nori kot eni mislite, da so.
Ne zdi se mi pa nič narobe, če si na popoldanskem sprehodi pa ti zapeše kavica, da bi moral zdej zato psa domov pelat in jit pol na kavo.

dobro si povedala:approve:

Goody
22.02.2007, 14:15
hvala, malo me moti k bi eni zaradi svoje nejevolje vse prepovedali in ukinili.
aja še dodala bi nekateri se pritožujejo nad higijeno živali. hmmm kje pa piše, da so ljudje bolj čisti kot živali in obratno,? Ker ima večina ljudi pse tudi v stanovanju, najbrž tut poskrbi, da je pes čist poleg tega se tudi žival sam ščisti. Tko da niso tako nehigijenične kot nekateri menite.

roxa
22.02.2007, 14:17
aja še dodala bi nekateri se pritožujejo nad higijeno živali. hmmm kje pa piše, da so ljudje bolj čisti kot živali in obratno,? Ker ima večina ljudi pse tudi v stanovanju, najbrž tut poskrbi, da je pes čist poleg tega se tudi žival sam ščisti. Tko da niso tako nehigijenične kot nekateri menite.

jah, tko opazujem kako se zgražajo, ko me moj recimo poliže po roki (mene ne moti) druge moti že če jih pes povoha, tko so fini..imaš pa prav psi se ščistijo,mačke tudi-nekateri so bolj čisti k ljudje...pes ne smrdi po švicu folk na avtobusih in vlakih pa..pa ne da zdej kaj pse zagovarjam

Goody
22.02.2007, 14:18
Zakaj?

A zate tale izjava ni nič "čudna"? :nonono:

Če nekdo zasebno enači žival z otrokom je to čisto njegova stvar ampak, če se pa tako poskuša to javno primerjati in prakticirati potem je zame to povsem nesprejemljivo. :nonono:

d28, kar še ne pomeni, da lahko zaradi tega žališ ljudi, ki tako mislijo, se pač ne strinjaš, OK ... samo to že ne pomeni, da so ostali idijoti, če se izrazim po tvoje. Dvigni nivo komunikacije na eno kulturno raven, sem te že opozorila. Ne moreš drugih zmerjat, zraven pa vsem otalim vpit, da so nestrpni. (izjemoma je tole opozorilo v temi)

Goody
22.02.2007, 14:19
ehhh nehi no...pes mi ni človeški nadomestek...raje sem z njim, kot z ljudmi, pa me imaš lahko komot za trčeno:D

jah...človek je velik, boljši, bog in obsijala ga bo božanska svetloba:clown:

le v čem je boljši, kot žival....lahko je samo slabši

ne rabim sitterja, moj pes je samostojen in sem že napisala, da je lahko sam tudi 12 ur

kar pa se seveda zgodi izjemoma, ane? :shy: ;)

Matilda
22.02.2007, 14:20

od takrat imam vedno zelo neprijeten občutek ... živali imam rada, ampak ne morem iz svoje kože ...
še na psa svojega očeta sem se šele z leti navadila in čeprav mi pride lizat podplate ko me zbuja ( fujjjjjjj:D ) in me ima res rad in jaz njega, nisem nikoli popolnoma sproščena ...

torej, če žival poznam, potem se nekako navadim in sprijaznim z njeno bližino, če pa je ne poznam, pa mi je neprijetno ...
ja, dovolj je pogled ... in tisti občutek, da rabi samo sekundo dve do mene ...

Ponavadi je tako. Tako kot se jaz še danes bojim spolzke ceste:O

roxa
22.02.2007, 14:21
kar pa se seveda zgodi izjemoma, ane? :shy: ;)

nikoli še ni bil 12 ur sam manj pa že,ker gre večinom poleg še v prometni, ki sem jo utrpela je bil poleg, vem pa da zdrži,
ker zjutraj, če je kdaj dež noče ven lulat-in drži tud 12h, jaz ga ne slim ven...on sam pride pome, ko hoče-tko je sam hotu

Matilda
22.02.2007, 14:21

Hmmm, moji kuži šapice tako smrdijo ko nobenmu dedcu ne:rolling:
Ampak tudi to je stvar okusa.;)

Matilda
22.02.2007, 14:25
nikoli še ni bil 12 ur sam manj pa že,ker gre večinom poleg še v prometni, ki sem jo utrpela je bil poleg, vem pa da zdrži,
ker zjutraj, če je kdaj dež noče ven lulat-in drži tud 12h, jaz ga ne slim ven...on sam pride pome, ko hoče-tko je sam hotu

Mater, kako jim smrdi lulanje zvečer. Jaz si fašem en tak pogled, ja pa kaj zdej, sem že in me ne tišči in tam dol je tema in nonstop nekaj šuška!!!
Jaz pa rada zjutraj spim vsaj do 8,15 (ob vikendih), brez da ena silhueta v poltemi na razdalji 5 cm bolšči vame in me poskuša zbuditi s prenosom misli.

roxa
22.02.2007, 14:28
moj isto, noge mi pride lizat al me pa s taco po glavi, že ob 05.30 ponavadi:D

roxa
22.02.2007, 14:29
Mater, kako jim smrdi lulanje zvečer. Jaz si fašem en tak pogled, ja pa kaj zdej, sem že in me ne tišči in tam dol je tema in nonstop nekaj šuška!!!
Jaz pa rada zjutraj spim vsaj do 8,15 (ob vikendih), brez da ena silhueta v poltemi na razdalji 5 cm bolšči vame in me poskuša zbuditi s prenosom misli.
psicam ja

Goody
22.02.2007, 14:30

pa preskoči iskrica ...

ne verjemem, da je kakšn maček, ki bi hodil v lokale. Mački so malo preveč občutljivi na take strese. Razen par izjem in tole je mal nerealen primer.
Ker mačk ponavadi ne vozmo na sprehod, grejo same ... ;)

no pa dejmo vseeno, tudi v veterinarski čakalnici se srečajo pa ni nikoli iskric, ... zakaj, ker so psi na vrvici, mačke pa v svojih hiškah. Pa ni rečeno sploh, da je doberman alergičen na mačke, mogoče pa ni.

Matilda
22.02.2007, 14:32
Majo finte, ja. Ampak garant se tudi jaz njej smilim, ko ob 3 ponočih tavam v pidžami in nataknjenih supergah po bližnji zelenici, ker je ona hodila gor in dol po hiši in potem vsa obupana vlekla ven, ker tiščiiii...pol pa dol na travniku nič. Pa se obrneva in hajd nazaj. Je že kaj ščipalo.

Matilda
22.02.2007, 14:39
ne verjemem, da je kakšn maček, ki bi hodil v lokale. Mački so malo preveč občutljivi na take strese. Ranez par izjem in tole je mal nerealen primer.
Ker mačk ponavadi ne vozmo na sprehod, grejo same ... ;)

no pa dejmo vseeno, tudi v veterinarski čakalnici se srečajo pa ni nikoli iskric, ... zakaj, ker so psi na vrvici, mačke pa v svojih hiškah. Pa ni rečeno sploh, da je doberman alergičen na mačke, mogoče pa ni.

Naša pokojna mica je bila z nami v kampu:blush:
In edini ki niso mogli verjet svojim očem so bili naši dragi bratje...mater kaj vse smo slišali na naš račun, ker so seveda mislili, da ne razmemo:rolling:

Goody
22.02.2007, 14:41
jah, tko opazujem kako se zgražajo, ko me moj recimo poliže po roki (mene ne moti) druge moti že če jih pes povoha, tko so fini..imaš pa prav psi se ščistijo,mačke tudi-nekateri so bolj čisti k ljudje...pes ne smrdi po švicu folk na avtobusih in vlakih pa..pa ne da zdej kaj pse zagovarjam

sej je pasja slina bolj čista, tko da ne vem kaj se zgražajo. :D

Goody
22.02.2007, 14:43
Ponavadi je tako. Tako kot se jaz še danes bojim spolzke ceste:O

samo večina lastnikov ali skrbnikov, ni norih in če je pes živčen ali nasilen, ga verjetno ne vozijo v lokale ali brez vrvice ;)

Matilda
22.02.2007, 14:51
samo večina lastnikov ali skrbnikov, ni norih in če je pes živčen ali nasilen, ga verjetno ne vozijo v lokale ali brez vrvice ;)

Tu gre za tisti prvinski strah. Nema racia.

nattka
22.02.2007, 14:52

na žalost imamo slabe izkušnje s tistimi, ki sodijo v manjšino ...;)

Goody
22.02.2007, 14:54

mogoče pa pije premalo?
Vem punci psi zdržijo kar nekaj ur, samo men se vedno zdi, da trpi k tišči, tku k mi. Jaz vedno primerjam z mano. Mam pa srečo, da se je navadla spat dokler jaz spim in spat gre tut ob istem času, tko da je vse usklajeno. Edin kar pogrešam je, da ne morem na jutranji sprehod, k je treba v službo.

pa, da se vrnem na temo, menim, da bi morali biti ljudje na splošno bolj tolerantni. Če te nekaj moti, še ni rečeno, da je to narobe in da je treba takoj prepovedati take stvari. Razumem, da se nekateri bojijo živali, ampak večina lastnikov in tudi psov ni nasilnih, pa tudi če vidijo da se človek boji ali prestašeno gleda, ne silijo vanj.

Sama pa sem zelu vesela, da ne stanujem več v mestu in se mi ni treba ukvarjat s takimi stvarmi. Če pa že slučajno zaidem s psom v lokal (pa večinoma na izletu ali morju, ane da bodo eni razumel kaku to, da je pes v restavraciji - predstavljajte si večerni sprehod recimo na morju, seveda psa ne boš pustil privezanega k šotoru ali zaprtega v sobi, ampak ga vzameš sabo seveda in potem, družbi zapaše kej pojest ali popit in gre pes seveda zraven) in seveda samo v tak lokal, kjer mi dovolijo, ker kjer mi ne, sploh ne grem, rajš pustim denar tam, kjer so prijazni in kjer se počutim dobordošlo. Ampak to še ne pomeni, da bi morali biti taki lokali označeni, a pol vse označimo? Označeni naj bodo tisti, ki to prepovedujejo, pa bo vsem jasno kej so psi in kje ne smejo biti. Zato je tudi samoumevno, da gre pes lahko tam, kjer ni označeno, da ne sme. Men se zdi to čisto logično.

sicer pa psi in ostale živali grejo lahko tut na vlak, avtobus. Al smatrate, da nimajo pravice potovati? recimo.

Goody
22.02.2007, 14:56
na žalost imamo slabe izkušnje s tistimi, ki sodijo v manjšino ...;)

ja seveda, ane ... drugi so pridni. so pa tudi izjeme. ampak zaradi teh izjem, ne smejo biti krivi tisti kužati, ki so normalni ;) vsakega psa pa nasilja nauči lastnik, sam se ga ne more.

Goody
22.02.2007, 14:57
Majo finte, ja. Ampak garant se tudi jaz njej smilim, ko ob 3 ponočih tavam v pidžami in nataknjenih supergah po bližnji zelenici, ker je ona hodila gor in dol po hiši in potem vsa obupana vlekla ven, ker tiščiiii...pol pa dol na travniku nič. Pa se obrneva in hajd nazaj. Je že kaj ščipalo.

prbaj ga odvaditi. pred spanjem ga pelji ven in boš zagotovo vedla, da ga ne mudi in fejka. In ko ga boš parkrat zignorirala se bo odvadil. izkušnje. sem posvojila kužiko od strica, je bla navajena zelu zgodi ven hodt, sam smo jo odvadli ;)

Goody
22.02.2007, 14:59
Naša pokojna mica je bila z nami v kampu:blush:
In edini ki niso mogli verjet svojim očem so bili naši dragi bratje...mater kaj vse smo slišali na naš račun, ker so seveda mislili, da ne razmemo:rolling:

no sej pravim obstajo tudi izjeme, kakšni mački so taki. Sam pomojem ne večina in tudi nisem še nikol vidla, da bi kdu mačka sabo prpelu v lokal :D v štacunah sem jih že vidla, sam so bli domači od štacune :D

roxa
22.02.2007, 15:08
prbaj ga odvaditi. pred spanjem ga pelji ven in boš zagotovo vedla, da ga ne mudi in fejka. In ko ga boš parkrat zignorirala se bo odvadil. izkušnje. sem posvojila kužiko od strica, je bla navajena zelu zgodi ven hodt, sam smo jo odvadli ;)

res je-ignoriranje ful zaleže pri psih...

Matilda
22.02.2007, 15:08
sej je pasja slina bolj čista, tko da ne vem kaj se zgražajo. :D

Pasja slina je zdravilna, tako kot vsaka druga. Celi površinske rane, čisti umazanijo. Saj si tudi mi poližemo mastne prste in niso več mastni! Ha!

roxa
22.02.2007, 15:09
sicer pa psi in ostale živali grejo lahko tut na vlak, avtobus. Al smatrate, da nimajo pravice potovati? recimo.

gredo lahko na vlak?
z busom sva se že peljala se je kot otrok držal za štango:D :D :clown: pa skoz okn gledu:clown:

Matilda
22.02.2007, 15:12

Ni fejkala, samo ni vedla kaj bi ker jo je verjetno napnjalo oz. ščipalo v želodcu. Drugače je cool.
Tudi točno ve, da če sem jaz zjutraj doma, potem se gre lulat okoli 9 (po kavi valjda;) , če grem pa zgodaj v službo se lula ob 8, ko jo pelje ven fotr in ne kaže prav nobenih znakov, da zanjo obstaja določena ura. Tako, da tisto o rutini, pa navadah....vse je odvisno od situacije (ki so pri nas precej raznovrstne) pa od njene volje in počutja.

Matilda
22.02.2007, 15:13
gredo lahko na vlak?
z busom sva se že peljala se je kot otrok držal za štango:D :D :clown: pa skoz okn gledu:clown:

Pri nas gre lahko vse na vlak:)

Matilda
22.02.2007, 15:23
mogoče pa pije premalo?

Pije kolikor želi. Če ne bi pila, bi pa itak k doktorju šla.

Ampak to še ne pomeni, da bi morali biti taki lokali označeni, a pol vse označimo? Označeni naj bodo tisti, ki to prepovedujejo, pa bo vsem jasno kej so psi in kje ne smejo biti. Zato je tudi samoumevno, da gre pes lahko tam, kjer ni označeno, da ne sme. Men se zdi to čisto logično.

Ja meni je precej logično. Saj naj bi bilo dovoljeno, kar ni prepovedano. Npr. zelenice - kjer psom ni dovoljeno je tablica. Ampak tu gre za javne površine. Z uporabo vlaka in busa najdeš info. prav tako pri samih prevoznikih (vlak je ok, bus pa je že odvisen od gospoda privatnika), vse ostalo pa je stvar lastnikov oz. upravnikov. V principu bi moralo biti označeno. Bi bilo že prav, glede na pasjo populacijo pri nas. Pa tudi odprte veceje zanje bi lahko imeli v mestih (manjši ograjen prostor s steptano zemljo in količki). V Španskih večjih mestih je to tako normalno kot trafike. Ej, kolko mešančkov imajo tam, to pa svet še ni videl.
Pri nas v KOpru so velikodušno postavili smetnjake z vrečkami, z eno pomanjkljivostjo - vrečke nafilajo enkrat na mesec.

roxa
22.02.2007, 16:04
Pri nas gre lahko vse na vlak:)

a slon tud?:clown: :D

Matilda
22.02.2007, 16:23

Uni tamejhni, ki sedi v tistem avtu na zadnjem sedežu prav gotovo:D

Roxa, železnice so zakon. Že to, da nihče noče biti njihov direktor ti pove vse!

roxa
22.02.2007, 16:28
Uni tamejhni, ki sedi v tistem avtu na zadnjem sedežu prav gotovo:D

Roxa, železnice so zakon. Že to, da nihče noče biti njihov direktor ti pove vse!
:clown: :clown:

Goody
23.02.2007, 09:24

slon ni domača žival :nonono: zato ne :approve:
;)

Goody
23.02.2007, 09:30
gredo lahko na vlak?

a seveda grejo lahku na vlak (mislim, da itak piše na njihovi strani nekje, če se prov spomnem) , mejhni psi majo sicer mal več protekcije k veliki, ampak grejo pa vsi lahku in moja je bla ponavad čist pridna, lepo pančkala pod sedežem, pa vsake tolk časa jo je mogu kakšn počohat, pa sprevodnik tut seveda :D drgač pa ni blo nobene panike med ljudmi. Je pa res, da jo mam v takih situacijah na vrvici, k drgač ponavad ni.

Matilda
23.02.2007, 09:39
slon ni domača žival :nonono: zato ne :approve:
;)

Z železnico se da vse zment:)

Goody
23.02.2007, 09:42
Z železnico se da vse zment:)

mogoče res, sam to je mučenje, sloni naj živijo rajš v divjini :D

roxa
23.02.2007, 10:19
a seveda grejo lahku na vlak (mislim, da itak piše na njihovi strani nekje, če se prov spomnem) , mejhni psi majo sicer mal več protekcije k veliki, ampak grejo pa vsi lahku in moja je bla ponavad čist pridna, lepo pančkala pod sedežem, pa vsake tolk časa jo je mogu kakšn počohat, pa sprevodnik tut seveda :D drgač pa ni blo nobene panike med ljudmi. Je pa res, da jo mam v takih situacijah na vrvici, k drgač ponavad ni.

:approve: tko je treba in men najdajo lastniki ki tega ne počnejo...nikoli ne veš, kako bo pes reagiral, na vrvici ga lahko ustaviš vsaj:shy:

Goody
23.02.2007, 10:35
:approve: tko je treba in men najdajo lastniki ki tega ne počnejo...nikoli ne veš, kako bo pes reagiral, na vrvici ga lahko ustaviš vsaj:shy:

ja je res. samo tku bom rekla, moja prejšnja kužika je bla zelu lepu uzgojena. Nikol me ni skrbelo, če je bla brez vrvice. Tut k sva šli v mesto ali pa v štacuno, je počakala tm brez vrvice. Tut na ulic k sva hodile, se sploh ni ozirala za ljudmi, lepo ob meni pa gremo. Sicer je res, da sm parkrat srečala prestrašene face, pa sem jo lepo poklicala k sebi in nakazala tistemu, da je vse cool. Edin mal problem je bil kadar je bla gužva v mestu, jo je mal zmedlo, če me je zgubila s pogleda, sam je pa jst nisem, ker mam psa vedno na očeh. Edina stvar k je prepovedana zuni za mojo novo (k njej še mal manjka k je še mlada do tega da bo čist ubogala :D), je da ne sme iz območja mojga pogleda pa po cesti skakat. Sam pazi avto, smo jo takoj naučil :D
moja vrvice tko ne mara, da jo sam pokažem al pa mal potresem da zaropota, pa je že pridna. :D

Matilda
23.02.2007, 10:55
mogoče res, sam to je mučenje, sloni naj živijo rajš v divjini :D

Ja, če bi slona kdo kaj vprašal.

Tudi jaz bi rajše živeli v divjini, npr. na Barbadosu:D

doody
25.02.2007, 11:08
Moja kužika se pa avtomobilov sploh ne boji več,zato imam malo težav z njo na cesti.Moram jo pač imet na vrvici,kar je zanjo najhujša kazen.Saj navadno hodiva na sprehode brez vrvice.
Ko je bila mlada,jo je malo zbil avto.Kakšnih pol leta je mela super rešpekt pred njimi,sedaj pa nič več.Baba kt baba.Rešpekta ne pozna.;)