Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : religije -pomoč

amadej
05.01.2007, 18:51
helo

lepo bi bilo če bi mi kdo pomagal pri kaki literaturi za določeno vero.
torej pri predmetu Sociologija smo dobili za nalogo da naredimo referate na temo religija oz. vera.
izberemo si lahko katerokoli vero ampak jas tako dosti ne poznam vere in me zanima če bi mi kdo pomagal izbrati
kako zelo zanimivo vero.
in če mi še lahko pomaga s kakšo literaturo na netu.

hvala

Lipovnik
05.01.2007, 19:17
Piši o kaki manj poznani veri, krščanstvo in islam je tako preveč poznan.
Tule imaš seznam 12 glavnih svetovnih religij: http://sl.wikipedia.org/wiki/Glavne_svetovne_religije
Odloči se za kakšno spodobno.

slehernik
06.01.2007, 12:11
Jaz bi izbral kaj manj samoumevnega in bolj prikritega, recimo astrologija (čisto konkretna svetovna vera, ki uspeva, ker se ne poteguje za sam naslov verstva) ali staroverski prežitki (ki so se umaknili z območja nauka, da so ostali kot čista dejavnost, slavljenje; miselna resnica nasproti živi resničnosti). Oboje ponuja presenetljive in daljnosežne uvide.

Biško
26.01.2007, 12:50
Piši o kaki manj poznani veri, krščanstvo in islam je tako preveč poznan.
Tule imaš seznam 12 glavnih svetovnih religij: http://sl.wikipedia.org/wiki/Glavne_svetovne_religije
Odloči se za kakšno spodobno.

Kako pa izbereš merilo za spodobnost ? Mar kot znanstveno educiran, kot se hvališ, to izmeriš v kakem referentnem laboratoriju s kalibriranim spdobnometrom ?

summer
26.01.2007, 20:13
Kako pa izbereš merilo za spodobnost ? Mar kot znanstveno educiran, kot se hvališ, to izmeriš v kakem referentnem laboratoriju s kalibriranim spdobnometrom ?
zakaj bi pa sploh moral...?izbrati spodobno...:dontknow:

sicer je pa spodobno, za vsakega nekaj drugega:approve:

Biško
26.01.2007, 20:28
zakaj bi pa sploh moral...?izbrati spodobno...:dontknow:

sicer je pa spodobno, za vsakega nekaj drugega:approve:

..ma ja sej maš prav, le kaj bi se matrali z nekimi splošnimi al pa Bog nedaj kakimi imperativnimi štosi...za nekoga je pač nekoga fentat spodobno za drugega pa ne..

Lorrela Flego press

summer
27.01.2007, 12:55
jaz se pogovarjam izključno o izbiri religije za seminarsko...
naj izbere, takšno, o kateri ljudje ne poslušajo vsak dan...in mislim, da ni pomembno, koliko "spodobna" je.....kaj se ne gre pri tem za izobraževanje..kaj ima tukaj spodobnost s tem...

pk
27.01.2007, 13:19
Ja, in zakaj bi moral(a) narediti referat o znani veri? Saj se čisto lahko spomni popolnoma svojo novo in jo razdela do obisti;)
Nihče ne bi mogel oporekati referatu, povrh bi se najbrž našlo kakih 10 (ali kolikor je danes že potrebno za registracijo:D ) privržencev (če ne drugega, iz čiste solidarnosti:) ) , daljnosežno pa se greš lahko prvega in doslej edinega duhovnega vodjo:2thumbs:
Kje pa piše, koliko časa moraš potem biti pristaš take vere?:rolling: