Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Lovci, kmetje in divjad

Strani : 1 [2]

lady_lucifer
05.05.2007, 10:10
mene ne preseneca...poznam precej podobnih zgodb, ki niso nikol prisle v medije...lovci = pacienti :dead::dead:

sati
05.05.2007, 10:21
mene ne preseneca...poznam precej podobnih zgodb, ki niso nikol prisle v medije...lovci = pacienti :dead::dead:

Tudi mene ne preseneča, znane so tudi zgodbice, ko gredo nekateri teh junakov kar precej opiti v morilske akcije. :nonono:

kapara
07.05.2007, 13:35
Kaj si mislite o tem dogodku? Kakšen je človek, takoimenovani varuh narave, kot se lovci lažno predstavljajo, ki je zmožen ubiti medvedki mladička? Sploh ni važno, ali ga je ustrelil po pomoti, o tem še ni informacij, kaj sploh dela v gozdu s puško in seje strah in smrt med živalmi. Še ni minilo dolgo, ko je prišlo do tragedije, ko je spet lovec izzival medvedko, ki ga je potem poškodovala, njeni mladiči pa so poginili okrutne smrti, že imamo nov lovski incident. : :cry:

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20070505_3096691.php

Takšnemu lovcu bi bilo potrebno takoj trajno odvzeti orožje in ga poslati vsaj za 6 mesecev v arest.
Nobeden lovec se ne more izgovarjati: "Bilo je pomotoma, mislil sem, da je divja svinja" Saj nismo v vojni, kjer se strelja vsepovprek.
Izjavo, ki jo je podal ta lovec, imam občutek, da strelja iz strasti ne glede, kaj mu preleti pred puškino cev.
Takšni lovci niso varuhi narave ampak ubijalci iz strasti.
Danes je brezvesnemu lovcu pomotoma preišel pred puškino cev medvedji mladič, jutri je lahko žrtev človek.
Če imamo takšne lovce, potem je bolje, da sploh več ne zahajamo v gozdove.

Izbrisan
07.05.2007, 15:22
Takšnemu lovcu bi bilo potrebno takoj trajno odvzeti orožje in ga poslati vsaj za 6 mesecev v arest.
Nobeden lovec se ne more izgovarjati: "Bilo je pomotoma, mislil sem, da je divja svinja" Saj nismo v vojni, kjer se strelja vsepovprek.
Izjavo, ki jo je podal ta lovec, imam občutek, da strelja iz strasti ne glede, kaj mu preleti pred puškino cev.
Danes je brezvesnemu lovcu pomotoma preišel pred puškino cev medvedji mladič, jutri je lahko žrtev človek.

No, naj samo spomnim, ni treba čakat, da bo pred lovčevo puško stopil človek, kajti tudi takih primerov je bilo žal že v preteklosti nebroj. Sam se sprašujem kaj se sploh še mora zgoditi, da bomo razorožili to "zeleno" vojsko?

Moje mnenje je tudi, da ta dotični lovec ni streljal iz strasti, ampak strahu. Čeprav moramo vedeti, da so lovci tudi dobri lažnivci. Ampak jaz imam res občutek, da so ti ljudje postali lovci zato, ker si brez puške sploh ne upajo v gozd. Ker se dobesedno bojijo vsega kar je v gozdu. Bojijo se dobesedno svoje sence. Kdo sploh seje strah med "navadnimi" ljudmi? Ja ravno lovci! To se je lepo pokazalo ravno v tem primeru, pa tudi v vseh prej. To pa delajo tudi zato, da potem oni izpadejo kao jacki. Jaz sem vplenil takega medveda, joj kaj sem frajer! Zraven pa si zmišljujejo razne bedne zgodbe!

sati
07.05.2007, 21:32

Tudi meni se zdi, da se je po dogodku šlo samo za izgovore, da se ne bi spet usul plaz kritik čez lovsko bratovščino. Tudi ljudi so postrelili že precej, še največ lovskih tovarišev po nesreči. Problem je tudi, ker imajo taki ljudje, nekateri pijejo, drugi so željni krvi, v posesti orožje. Tako žal tudi niso redki primeri, ko lovec doma ustreli koga od družinskih članov.