Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pogum Spomenke Hribar

človek
09.01.2007, 22:16
Dr. Spomenka Hribar o profilu sedanje oblasti
Vprašanje: Kaj mislite, da se bo zgodilo z novinarji RTV Slovenije?
'/.../ Čutim, da strah za preživetje že deluje na njih. Od vsega je najbolj nevaren prav strah, ki se zaje v ljudi. Ker strah ohromi ustvarjalnost, izniči civilni pogum;ljudje izgubijo občutek strokovne suverenosti in osebno dostojanstvo. In so pripravljeni za manipulacije. Videti je, da tej oblasti za to tudi gre... Le če oblast ne bi imela te totalitarne težnje in bi bila pripravljena na pogovor in dogovor, bi novinarji lahko dosegli nekaj pametnega in dobrega zase in za vso družbo, namreč svobodno novinarstvo. Ampak na to ta oblast ni pripravljena.
/.../ Zakon o RTV Slovenija kaže, da bi ta oblast želela imeti popolno kontrolo nad nacionalnim elektronskim medijem. Svojo težnjo po taki kontroli utemeljuje na povsem nereflektirani ideološki predpostavki, da je javno državno, oziroma na zamenjavanju javnega z državnim;in ker je ona predstavnica države, naj bi bili torej tudi mediji državni, se pravi njeni, v njenih rokah. Gre pa tudi za enačenje služenja državljanom z njihovim obvladovanjem.'
(RTV Slovenija)

Na žalost nisem gleal celega intervjuja s Spomenko, vendar bi lahko rekel, da je edina, ki premore pogum da odkrito pove in pove z dobrim namenom.
Na vprašanje, če se ne boji govoriti je dejala, da ne ker se bo v nasprotnem natančno vedelo kdo in zakaj!

A je kdo gledel celo oddajo?

yamamoto
09.01.2007, 22:24
Gledal sem. Ta ženska ima več jajc kot vsi dedci skupaj. :)
Intervju si lahko ogledaš na RTV Slovenija/Avdio Video/Priporočamo
Vseeno pa me je cel čas grizel en črviček: Kako so Ambrožiču na vladnem trobilu to sploh dovolili? :O :dontknow:

človek
09.01.2007, 22:31
Vseeno pa me je cel čas grizel en črviček: Kako so Ambrožiču na vladnem trobilu to sploh dovolili? :O :dontknow:

:dontknow: Mogoče tudi zaradi tega ker je Spomenka tako močna osebnost, da si tega niso upali! :dontknow:

yamamoto
09.01.2007, 22:37
Povedala je toliko resnic, da je vse skupaj sumljivo. :dontknow:
Poglej si cel video.

freya
10.01.2007, 06:31

Se je trudil zagovarjat politiko RTV-ja
(čeprav upam, da ne zaradi svoje vesti ampak po uradni dolžnosti)

zlato
10.01.2007, 06:43
Dr. Spomenka Hribar o profilu sedanje oblasti
Vprašanje: Kaj mislite, da se bo zgodilo z novinarji RTV Slovenije?
'/.../ Čutim, da strah za preživetje že deluje na njih. Od vsega je najbolj nevaren prav strah, ki se zaje v ljudi. Ker strah ohromi ustvarjalnost, izniči civilni pogum;ljudje izgubijo občutek strokovne suverenosti in osebno dostojanstvo. In so pripravljeni za manipulacije. Videti je, da tej oblasti za to tudi gre... Le če oblast ne bi imela te totalitarne težnje in bi bila pripravljena na pogovor in dogovor, bi novinarji lahko dosegli nekaj pametnega in dobrega zase in za vso družbo, namreč svobodno novinarstvo. Ampak na to ta oblast ni pripravljena.
/.../ Zakon o RTV Slovenija kaže, da bi ta oblast želela imeti popolno kontrolo nad nacionalnim elektronskim medijem. Svojo težnjo po taki kontroli utemeljuje na povsem nereflektirani ideološki predpostavki, da je javno državno, oziroma na zamenjavanju javnega z državnim;in ker je ona predstavnica države, naj bi bili torej tudi mediji državni, se pravi njeni, v njenih rokah. Gre pa tudi za enačenje služenja državljanom z njihovim obvladovanjem.'
(RTV Slovenija)

Na žalost nisem gleal celega intervjuja s Spomenko, vendar bi lahko rekel, da je edina, ki premore pogum da odkrito pove in pove z dobrim namenom.
Na vprašanje, če se ne boji govoriti je dejala, da ne ker se bo v nasprotnem natančno vedelo kdo in zakaj!

A je kdo gledel celo oddajo?

To ni samo pogum, pogum imamo več alimanj vsi samo ne za vse stvari enako. T o je kot je sama dejala, državljanska drža in pripaddnost tej državi. Ona z svojimi dejanji ne gleda na svojo osebno korist kot večona prej v LDS u in sedaj stranke na oblasti. Ona želi da bi bilo dobro za vse ne samo za ene, za kar pa se po preobrazbi zavzema tudi predsedni Janez Drnovšek. Slovenija potrebuje še in še takšnih ljudi, ki bodo razmišljali v to smer. Zato samo čestitke Spomenki Hribar, KAR POGUMNO TAKO NAPREJ PODPIRALI VAS BOMO IN VAM STALI OB STRANI. Računajte na nas iz pedeset i neke, kakor poje Đorđe Balaševič.:2thumbs:

Mad Gandhi
10.01.2007, 07:35
Dovolj žalostno je, da temu, ko nekdo pove svoje mnenje, rečemo pogum. To pomeni, da posamezniki to družbo že čutijo že kot zelo nesvobodno.

Dalenjka
10.01.2007, 07:42
na vse RKC ritosrbce končn ena poštena baba na RTV....brez nje bi bil demos janša ki bi si kuglo v glavo poslal že 1996...

Spomenki Hribar se kolca po ugodnostih in privilegijih, ki jih je imela v prejšnjih sistemih. Sejanje strahu je pa ena izmed metod bivših oblastnikov, rdečih struktur in tudi cerkve. Koga lahko najbolj manipuliraš? Prestrašene možice. Jaz nisem prestrašena in mi je povsem jasno, da v Sloveniji že nekaj mesecev poteka intenzivna akcija destabilizacije vlade in sprememba oblasti. Komunisti se kot vedno poslužujejo preverjenih metod, ena izmed teh je tudi zastraševanje. Nisem kakšen hud fen sedanje oblasti in me zelo moti vtikanje cerkve v politiko. Zelo moti. Vsekako bi bilo za našo državo dobro, da bi imela močno opozicijo. Me pa take babe kot je Spomenka, ki tako očitno pripravlja teren za novo stranko ne morejo prepričat, pa še marsikdo drug tudi ne.

Ker nisem ne prestrašena in ne pofarbana.

Imejte se lepo in sanjajte kaj rožnatega

Mad Gandhi
10.01.2007, 07:53
Spomenki Hribar se kolca po ugodnostih in privilegijih, ki jih je imela v prejšnjih sistemih. Sejanje strahu je pa ena izmed metod bivših oblastnikov, rdečih struktur in tudi cerkve. Koga lahko najbolj manipuliraš? Prestrašene možice. Jaz nisem prestrašena in mi je povsem jasno, da v Sloveniji že nekaj mesecev poteka intenzivna akcija destabilizacije vlade in sprememba oblasti. Komunisti se kot vedno poslužujejo preverjenih metod, ena izmed teh je tudi zastraševanje. Nisem kakšen hud fen sedanje oblasti in me zelo moti vtikanje cerkve v politiko. Zelo moti. Vsekako bi bilo za našo državo dobro, da bi imela močno opozicijo. Me pa take babe kot je Spomenka, ki tako očitno pripravlja teren za novo stranko ne morejo prepričat, pa še marsikdo drug tudi ne.

HEHEHEHEHEHEHEHAHAHAHAHAHAHHAHA. Spomenki se kolca po prejšnjem režimu? Ti ga pa pihneš. Pa sploh veš, o kom govoriš tukaj? Spomenko so vrgli iz partije, ker je pisala o povojnih pobojih takrat, ko je za to bil res potreben pogum. Takrat ko je naš Jajček še vodil romanje v Jajce. Ne, Spomenke ne boš kar tako zlahka odpravil/a.:veryevil:

Dalenjka
10.01.2007, 08:01
HEHEHEHEHEHEHEHAHAHAHAHAHAHHAHA. Spomenki se kolca po prejšnjem režimu? Ti ga pa pihneš. Pa sploh veš, o kom govoriš tukaj? Spomenko so vrgli iz partije, ker je pisala o povojnih pobojih takrat, ko je za to bil res potreben pogum. Takrat ko je naš Jajček še vodil romanje v Jajce. Ne, Spomenke ne boš kar tako zlahka odpravil/a.:veryevil:

Zakaj pa potem pripravlja teren komunistom. To je bilo čisto očitno slišati v njenem intervjuju. Čez njih ni rekla ene besede. Ali pa sem morda naglušna?

Mad Gandhi
10.01.2007, 08:08
Zakaj pa potem pripravlja teren komunistom. To je bilo čisto očitno slišati v njenem intervjuju. Čez njih ni rekla ene besede. Ali pa sem morda naglušna?
Čez komuniste je Spomenka rekla zelo veliko, ko so bili na oblasti. Zdaj pa je na oblasti mr. Yebačovnik in govori pač o njem. Prefrigana logika tale tvoja - vlada nam Janša, mi pa se dajmo zgražat nad komunisti pokvarjenimi.:rolling: A mogoče zato, ker je Janša po svojih metodah tako blizu komunistom?:veryevil:

freya
10.01.2007, 08:13

ta je bila pa huda....verjetno gre za destabilizacijo s pomočjo medijev, ki so vsi po vrsti v rokah komunistov, a?
Sicer o politiki ne razpravljam rada, ker se mnogi preveč strastno odzivajo na tovrstne teme.
Vendar pa mi je eden redkih politikov, poleg Bučarja , T. Hribarja in nekaterih vredna spoštovanja. Edino pri njih mi ob njihovih govorih ne pride takoj na misel...kaj ima pa ta za bregom oz. kje se mu obeta zaslužek??
Normalno, da se nagiba rahlo v desno, rahlo v levo, ker ne zagovarja nobene strani z dobrimi in slabimi dejanji vred, zato je ne vzame nobem povsem za svojo. In tako je prav. Noben drug v tem trenutku ne upa Janši direkt reči v obraz, ne glede na sankcije, da ne razišče orožarske afere, ker je sam globoko vpleten, da je razrušil prvo slovensko vlado, da je oblasti željan populist, drugo ga bore malo briga.
Sigurno bi lahko precej bolje finančno stala, če bi uklonila hrbtenico. tudi dvomim, da ima pri svojih letih še ambicije za ustanovitev svoje stranke....za to je imela možnost že 15 let prej.

Mad Gandhi
10.01.2007, 08:22
ta je bila pa huda....verjetno gre za destabilizacijo s pomočjo medijev, ki so vsi po vrsti v rokah komunistov, a?
Sicer o politiki ne razpravljam rada, ker se mnogi preveč strastno odzivajo na tovrstne teme.
Vendar pa mi je eden redkih politikov, poleg Bučarja , T. Hribarja in nekaterih vredna spoštovanja. Edino pri njih mi ob njihovih govorih ne pride takoj na misel...kaj ima pa ta za bregom oz. kje se mu obeta zaslužek??
Normalno, da se nagiba rahlo v desno, rahlo v levo, ker ne zagovarja nobene strani z dobrimi in slabimi dejanji vred, zato je ne vzame nobem povsem za svojo. In tako je prav. Noben drug v tem trenutku ne upa Janši direkt reči v obraz, ne glede na sankcije, da ne razišče orožarske afere, ker je sam globoko vpleten, da je razrušil prvo slovensko vlado, da je oblasti željan populist, drugo ga bore malo briga.
Sigurno bi lahko precej bolje finančno stala, če bi uklonila hrbtenico. tudi dvomim, da ima pri svojih letih še ambicije za ustanovitev svoje stranke....za to je imela možnost že 15 let prej.
freya:2thumbs:

nattka
10.01.2007, 09:05

:approve: :approve:

zlato
10.01.2007, 09:37

BRAVO FREYA TO JE ENA BOLJŠIH IZJAV NA TEM FORUMU.:2thumbs:

Medved Pu
10.01.2007, 10:23
Hribarja sta v pokoju in lahko nabijata kar jima paše, eksistenčno sta neodvisna...
Hribarja sta politična institucija, vedno tisti Tinetov in Spomenkin:"Pa sem rekla-rekel Janši, Petrletu itd", zato je njuno verbalno izraženo pripadnost intelektualnemu prostoru treba jemati s potrebno rezervo...
In kadar se politične institucije spopadejo, se vsaj vidi na trenutke kaj je zadaj..
.In prav je tako. :)

simonex
10.01.2007, 11:27
Spomenka Hribar = Kučanov klan !!!!!

Ona je bila glavna razbijačica Demosove vlade, sedaj pa bi bila spet rada v prvih bojnih vrstah,
ko se z vesemi sredtvi hoče zrušiti demokratično izvoljeno vlado, ki ni po meri Kučana.

Kje je bila Spomenka, ko na RTVSLO še čistilka nisi mogel biti, če nisi bil lojalen LDS in ZL?
Za Spomenko je demokracija samo takrat, ko zmagata Kučan in LDS.

nejc
10.01.2007, 11:49
Sam tale natolcevanja o destabilizaciji vlade, da bi ponovno zavladali komunisti!!!:rolling:

To v vsakmu Magu piše.

Že verjetno res, da bivša nomenklatura želi destabilizirati vlado. Zakaj pa vlada nima večje podpore, če je tako dobra?

http://www.uvi.si/slo/javno-mnenje/pdf/aktualno.pdf
(sekcija 2.0)
Če bi vlada delovala dobro, potem bi tvoja namigovanja, simonex, imela neko težo. Tako pa :nono:

@freya :2thumbs:

d28
10.01.2007, 11:49
Ko že omenjate orožarsko afero bodimo vsaj toliko fer, da priznamo, da je res, da Janša le-te ne razišče, ker je sam vpleten vanjo vendar je ravno toliko oz. še bolj globoko vanjo vpleten Kučan in njegovi ljudje.

Prav to naj bi bil eden izmed povodov za slab odnos med Kučanom in Janšo.

Na koncu je popolnoma vseeno katere barve ali politične opcije je kdo, ker so politiki na koncu vsi enaki in narod dobi po glavi.

freya
10.01.2007, 13:29
Spomenka Hribar = Kučanov klan !!!!!

Ona je bila glavna razbijačica Demosove vlade, sedaj pa bi bila spet rada v prvih bojnih vrstah,
ko se z vesemi sredtvi hoče zrušiti demokratično izvoljeno vlado, ki ni po meri Kučana.

Kje je bila Spomenka, ko na RTVSLO še čistilka nisi mogel biti, če nisi bil lojalen LDS in ZL?
Za Spomenko je demokracija samo takrat, ko zmagata Kučan in LDS.

;)
V prvih bojnih vrstah? Če nisi opazil, se Spomenka redko pojavlja v medijih, kaj šele v bojnih vrstah.

freya
10.01.2007, 13:37
Ko že omenjate orožarsko afero bodimo vsaj toliko fer, da priznamo, da je res, da Janša le-te ne razišče, ker je sam vpleten vanjo vendar je ravno toliko oz. še bolj globoko vanjo vpleten Kučan in njegovi ljudje.

Prav to naj bi bil eden izmed povodov za slab odnos med Kučanom in Janšo.

Na koncu je popolnoma vseeno katere barve ali politične opcije je kdo, ker so politiki na koncu vsi enaki in narod dobi po glavi.

Res je, tudi drugi so vpleteni. Vendar Janša razkriva vse, kar so drugi hoteli zakriti, tega pa iz že znanih razlogov nikoli ne bo.

Tudi drugo je res. Po končanih sejah gredo vsi skupaj na pijačo, se pogovarjajo o vilah na morju, smučanjih v Franciji, nepremičninah in jahtah.

d28
10.01.2007, 14:01
Ja vem, da hodijo skupaj na pijačo in se trepljajo po rami ter podlo smehljajo.

Narod pa itak vsemu verjame in misli, da imajo ti politiki neka načela. Razen, če je lastno materialno blagostanje načelo. :shy:

Čeprav bodimo fer, tudi druge kaste so takšne, ki bodo vedno pred vsemi ostalimi držali skupaj, žal tudi v največjih svinjarijah, kjer smo v bistvu vsi samo ljudje.

Najbolj povezani kasti, ki sta poleg politične tudi najbolj pokvarjeni sta odvetniška in novinarska.

Moraš biti prav poseben človek, da to zmoreš...jaz nisem in sem ponosen na to. ;)

TIGR
10.01.2007, 14:27

Prav imaš. Na Spomenko se ne zanesem niti malo. To ni pokončna ženska niti od daleč. Vedno je delala za levico in od nje imela bonitete. Kar precej kameleonska je. Prilega se Kučanovim častilcem. Da je vedno bila uporabljana kot poleno pod kolesa drugačnim vladam od levičarskih, je pa prozorno. Balkansko poreklo ima svojo moč (cosa nostra). A se še spominjate srečanja z materami okupatorskih vojakov JNA? Stavim, da je volila Jankovića. Ne vem zakaj njen mož vstraja ob njej. Morda je še bolj pokvarjen? Za sedaj ne izgleda.:nonono:

TIGR
10.01.2007, 14:33
;)
V prvih bojnih vrstah? Če nisi opazil, se Spomenka redko pojavlja v medijih, kaj šele v bojnih vrstah.

Ah, saj ni prav tako. Marsikdaj je imela levjo vlogo pri Kučanovih igricah in to ni prav dobro prikrila.;)

TIGR
10.01.2007, 14:36
Povedala je toliko resnic, da je vse skupaj sumljivo. :dontknow:
Poglej si cel video.

Odvisno od "resnic". Še nikoli je nisem slišal, da bi kričala "USTAVITE LEVICO". Ni imela in nima poguma.;) :D

bajs01
10.01.2007, 14:50
Odvisno od "resnic". Še nikoli je nisem slišal, da bi kričala "USTAVITE LEVICO". Ni imela in nima poguma.;) :D
zakaj pa bi naj?

massive
10.01.2007, 15:16

tudi če si slišal si na hitro pozabil, ker bi te znalo preveč zmesti.

človek
10.01.2007, 17:50

Sicer niker ne najdem v arhivih, vendar se sponim, da je bila zelo glasna proti koncu mandata leve vladavine. Pa tudi na zboru za republiko je bil njen mož zelo glasen!

TIGR
10.01.2007, 18:01
Sicer niker ne najdem v arhivih, vendar se sponim, da je bila zelo glasna proti koncu mandata leve vladavine. Pa tudi na zboru za republiko je bil njen mož zelo glasen!

29.06.04
POLOVIČARSTVO

Zbor za Republiko je bila res impozantna manifestacija, kjer si lahko spremljal odlične govornike in njihovo razčlenjanje problemov v zvezi z narodom, državo, nacijo s posebnim povdarkom na nacionalnen interesu. Slovenija potrebuje pregledno in odprto politiko, zato je iniciativa v CD imela velik odmev. Na žalost je bil medjiski odziv na ta dogodek zelo mlačen, kar je bilo pričakovati, glede na medijsko odvisnost od »vulgoliberalcev« na oblasti.
Da je bil osrednja osebnost celotnega dogajanja zunanji minister D.Rupel, je bilo tudi razumljivo, zaradi negativnega odziva vlade na njegovo tovrstno angažiranje. Čeprav pozdravljam njegovo zadržanje v sedanjem trenutku, ne morem mimo preteklega kameleonskega obnašanja tega Gospoda. Res je, da nima moralnih zadržkov v preskakovanju iz ene politične opcije v drugo ( Bled 1993), zato je zanj nedvomno imperativ »biti v ospredju«. Ambicija je sicer potrebna, pa vendar..... Ne pozabimo, kako mu je bilo vseeno, ko se je na ljubljanskem županstvu usedla komunistična županja. Še sam je pripomogel, da ne bi kak nekomunist zasedel isto mesto. Izgleda, da je zavohal majavost »njegove« LDS, pa se gre spet disidenta. Videli bomo, če je tokrat igral na pravo karto. Želim mu uspeha, toda »pravi post-Demosovci« v ZZR bi morali biti opreznejši pri dodeljevanju odgovornosti in priznanj nekaterim »vzporednikom« v morebitni bolj naklonjeni prihodnosti.
Drugi po odmevnosti je bil nedvomno filozof Tine Hribar, ki je nastopil zelo odmevno oz. kar polemično. V njegovem posegu je lepo povedal, kaj sedaj misli o kontinuiteti (če to resnično misli). Tudi v tedniku »Demokracija« je bil pogovor pozitiven v ozaveščanju publike do določenih zgodovinskih še nerešenih vprašanj, vendar nekaj me je motilo. Pazljiv poslušalec oz. bralec ni mogel mimo dejstva, da je gospod Hribar res silovito grmel proti »vulgoliberalcem«, obenem pa čisto zamolčal tesne sopotnike le teh. Če je LDS predstavnik masovno »uniformiranih vojakov revolucije«, ni pozabiti, da se na njihovih uniformah lepo blestijo oznake ZLSD-DESUS(ZZB) in prirepnikov- beri skupno KOMUNISTOV, ki potrjujejo ideološko pripadnost in vzajemnost z istimi cilji in oblastniškimi apetiti. Ti so pravzaprav pravi zakulisni lutkarji s f.21 na čelu, ki usmerjajo današnjo slovensko ekonomsko-politično stvarnost. Na zboru je bil prisoten tudi njihov najvidnejši vodja. Zakaj teh ni omenil? Ali ima še vedno reverentni odnos do polovice iste celote, za vsak slučaj? Pri njegovem izvajanju je še nekaj, kar mi je dalo misliti. Pri ugotavljanju kako se voz slovenske politike naginja na levo ali desno izgleda, da je njemu dana možnost regulacije na sredino (sedaj je v fazi ustavite levico). Pri tem navaja kot ideološke ekstreme ZZB in Novo slovensko zavezo, kot, da bi ti dve organizaciji bili v antitetičnem ekonomsko-političnem ravnotežju. Smešna, če ne kar cinična primerjava. Pa še nadaljuje v naštevanju »elementov« po vrednostni lestvici. Če bi res vrednostno upošteval te zgodovinske »elemente« bi moral njihov vrstni red temeljito spremeniti.
Na prvo mesto bi moral postaviti »element obsodbe« komunizma kot začetnika revolucije in razrednega boja, ki nimata nič skupnega z narodovo obrambo, ker takoimenovana »kolaboracija« je bila le vzročno-posledični neizbegljiv status obrambe (morda tudi taktično zgrešene) pred terorjem NOB (Napad Oboroženih Boljševikov), ki se je izvajal le proti drugače mislečim Slovencem (še ne kolaborantom). Ta dva elementa ne moreta biti na isti ravni »obsodbe«, ker je slednji po vsem odvisen od prvega. Toliko, kar se tiče obsodb.
Druga zadeva je »element spoštovanja«. Pravi: spoštovati narodno osvobodilni boj kot tak. Kako misli kot tak? Misli morda, da bi morali spoštovati revolucijo in partijo, ki je ta boj vodila? Boj proti komu? Danes je splošno znano, da je partija, »kot taka«, vodila najprej pobijanje drugače mislečih Slovencev ne pa okupatorjev (le marginalno in bežno, včasih pomotoma) in to v prvih fazah vojne, ko ni bilo niti kolaborantov niti kontrarevolucije. Bili so le pošteni Slovenci, ki niso odobravali boljševizma. Nadalje pravi, da treba spoštovati odpor proti komunizmu »kot tak«. Kateri odpor komunizmu? Kolaborantski? Pri vsej dobri volji ne morem ugotoviti kdo je bil takrat antikomunist »kot tak«, ki bi ga bilo treba spoštovati, brez pristranske etikete kolaborantstva in izdajalstva. Ne gospod Hribar! Problem ni to, »da je vse tako zapleteno«, kot pravite. V bistvu ni prav nič zapleteno, le stvari je treba gledati nepristransko in iz neindoktriniranega zornega kota. Povojna indoktrinacija je poskrbela, da tudi Vi in večina Slovencev še danes si ne upa podreti dogmatizma pravljične NOB. Zato se še vedno tako boleče izogibamo jasni besedi in odkriti katarzi, kar bi lahko privedlo do sprave. Novi slovenski zavezi pripada več spoštovanja kot ZZB, ker je na njeni strani več, na žalost, prikrivane resnice.
Škoda, da zaradi časovne stiske niso prišli do besede ostali prisotni pobudniki zbora in morebitni odzivniki iz prisotne publike, ki bi brez dvoma razkrili še veliko zagonetnega in žalostnega v naši sedanji politični situaciji, nujno povezani s preteklostjo. Tudi iz tega vidika je žal zbor izpadel polovičarsko, čeprav nehoteno in skoraj obvezno. Dokazal pa je, da se le nekaj premika in upajmo, da bo premik na prihodnjih volitvah bil res tektonski. Le tako bomo v Evropi zasedli mesto, ki nam pripada, brez priveskov pretekle pohabljajoče revolucionarne nesreče in njenih predstavnikov.

yamamoto
10.01.2007, 19:56

Od nekoga, ki celo poreklo italijanske mafijske organizacije cosa nostra umešča na Balkan, je seveda naivno pričakovati, da bo na strvari gledal realno in nepristransko. :nonono:
Kričati "ustavite levico" takrat, ko nevarnost za narodov obstoj prihaja z desnice pod vodstvom in patronatom RKC, je seveda skrajno neodgovorno. :clown:
Spomenka Hribar pa je na inteligenčnem nivoju, ki ga je treba najprej doseči, da bi jo lahko argumentirano kritiziral. :D

Medved Pu
10.01.2007, 20:26
Sam tale natolcevanja o destabilizaciji vlade, da bi ponovno zavladali komunisti!!!:rolling:

To v vsakmu Magu piše.

Že verjetno res, da bivša nomenklatura želi destabilizirati vlado. Zakaj pa vlada nima večje podpore, če je tako dobra?

http://www.uvi.si/slo/javno-mnenje/pdf/aktualno.pdf
(sekcija 2.0)
Če bi vlada delovala dobro, potem bi tvoja namigovanja, simonex, imela neko težo. Tako pa :nono:

@freya :2thumbs:Koliko številk Maga si prebral? očitno nobene. Česa takega ne boš našel v njem...
V vsaki državi opozicija poskuša destabilizirat vlado, mi imamo to noro srečo, da je opozicija sestavljena iz artefaktov iz časa diktature.:angel:

Katrin
10.01.2007, 21:48
:2thumbs: :approve: :2thumbs: :approve:

TIGR
11.01.2007, 09:23
Od nekoga, ki celo poreklo italijanske mafijske organizacije cosa nostra umešča na Balkan, je seveda naivno pričakovati, da bo na strvari gledal realno in nepristransko. :nonono:
Kričati "ustavite levico" takrat, ko nevarnost za narodov obstoj prihaja z desnice pod vodstvom in patronatom RKC, je seveda skrajno neodgovorno. :clown:
Spomenka Hribar pa je na inteligenčnem nivoju, ki ga je treba najprej doseči, da bi jo lahko argumentirano kritiziral. :D

Nikjer nisem napisal, da je poreklo laške mafije na Balkanu. Omenil sem le "coso nostro" balkanske mentalitete, ki je zelo prepoznavna v nomenklaturi pretekle nesreče (Kučan-Janković-Spomenka-Makarović in nešteto drugih). Nevarnost za narodov obstoj pa res ne more izhajati od njegove vere, ki jo goji najmanj 1000 let (smešno). Ta spada v narodno tkivo in nima nobenih nasilnih značilnosti drugih "nevarnosti", ki so že dokazale narodno destruktivnost. Spomenka je kričala ustavite desnico, tisto desnico, ki jo danes mukoma konsolidiramo v javnem mnenju. Na binom fašizem-desnica ne bomo več nasedali. To je le zastarela plašljivka hladne vojne povsem nerealna in zavajajoča. Nam rabi moderna kapitalistična desnica zahodnega civilizacijskega predznaka. Mislim, da nam je balkanizacija prikrojila kar preveč nesreč, da bi jo propagirali, se ti ne zdi? Inteligenčnost ge. Hribar nam ni nikjer v ponos, vsaj kot Slovencem ne!!!! Njen intelekt in humanizem pa nista tako prepoznavna, da bi garantirala verodostojnost njenih prevečkrat kontradiktornih in pristranskih izjav. Tu na forumu pa ne moreš postavljati lestvice inteligenčnosti posameznih piscev. To ponavadi delajo tisti, ki se imajo za nositelje visokega "IQ" (Sic!) in tem ni kaj verjeti.:approve::D ;)

TIGR
11.01.2007, 09:27
Koliko številk Maga si prebral? očitno nobene. Česa takega ne boš našel v njem...
V vsaki državi opozicija poskuša destabilizirat vlado, mi imamo to noro srečo, da je opozicija sestavljena iz artefaktov iz časa diktature.:angel:

Točno tako!:2thumbs:

nejc
11.01.2007, 10:16
Koliko številk Maga si prebral? očitno nobene. Česa takega ne boš našel v njem...

LOL
Sem malo pretiraval z vsako številko, ampak vendarle o tem toliko pišejo, da postane očitno.

Medved Pu
11.01.2007, 10:36
LOL
Sem malo pretiraval z vsako številko, ampak vendarle o tem toliko pišejo, da postane očitno.
Analizirajo stanje in ob takih analizah redno hodi na dan kdo ima v ozadju pristvljen lonček privilegijev...tud men gre na jetra, da tak Lakmusov test skoraj vedno pokaže enako barvo...
Torej je opozicijski sistem cuzanja denarja kapitalističen, ne socialističen, nevidni privatni kapitalski monopoli s socialnim nimajo nič.
Žal je ta sistem tako zabetoniran, da je že delno naš stil življenja in dojemanja kako in kaj je prav...

DrOnyx
11.01.2007, 10:41
LOL
Mag in Demokracija bi se morala združit (MERGE), preimenovat v Vladin Poročevalec, ostali zdravi del revije pa bi lahko uporabili za nov resen mesečnik, v slogu nemških Sterna ali Spegla.

Take revije praktično pri nas ni. Mag je imel nekoč potencial, če bi postal resen tudi na notranjepolitičnem področju in bil pač kritičen do trenutnih vladajočih in opozicije.

Medved Pu
11.01.2007, 11:15
Mag in Demokracija bi se morala združit (MERGE), preimenovat v Vladin Poročevalec, ostali zdravi del revije pa bi lahko uporabili za nov resen mesečnik, v slogu nemških Sterna ali Spegla.

Take revije praktično pri nas ni. Mag je imel nekoč potencial, če bi postal resen tudi na notranjepolitičnem področju in bil pač kritičen do trenutnih vladajočih in opozicije.Enako. Si ga kaj bral zadnja leta?
Med Demokracijo in magom je ohoho razlika. Mag berem, Demokracije pa ne, tudi če jo kdo prinese..
Me ne pritegnejo vsebine in stili pisanja, enako kot pri Dnevniku ali Mladini...Le kak dober članek v njih, ostalo pa me ne prepriča ..
tud vsaka cifra Maga ni zanimiva glih 50%, nekatere pa so špica...:rolling:

DrOnyx
11.01.2007, 11:25
Enako. Si ga kaj bral zadnja leta?
Med Demokracijo in magom je ohoho razlika. Mag berem, Demokracije pa ne, tudi če jo kdo prinese..
Me ne pritegnejo vsebine in stili pisanja, enako kot pri Dnevniku ali Mladini...Le kak dober članek v njih, ostalo pa me ne prepriča ..
tud vsaka cifra Maga ni zanimiva glih 50%, nekatere pa so špica...:rolling:
Včasih bolj redno, danes pa kupim samo še občasno. Mene v Magu pritegnejo kot rečeno članki, ki so morda celo kopija iz kakšnega tujega mesečnika. Nazadnje sem se nasmejal Kazahstanu in njihovi prestolnici Astani, ki je Potempkinova vas da dol padeš.

Demokracije nisem vzel v roku še nikdar, si pa predstavljam kako izgleda.

Sam bi si upal narediti iz Maga uspešen časopis, moral pa bi kar se tiče analize domačega prostora obdržati politično distanco do vseh igralcev, poleg tega pa ljudi bolj kot diplomske naloge Markeža iz politike in o tem kam se giblje volilno telo, ki samo nima pojma da se sploh giblje, zanimajo resne analize recimo učinkov zdravstvene reforme ... (sam sem včasih, ko sem se učil nemško prebiral Sterna in Spiegla in članki tam notri so meni vzor, kako se to dela )

Del
11.01.2007, 20:22
:2thumbs: Spomenko za predsednico!

yamamoto
11.01.2007, 20:27
Zagotovo bi bila najboljši predsednik od vseh, ki so v igri. :approve:

Katrin
11.01.2007, 21:54
Taki ne kandidirajo.

yamamoto
11.01.2007, 22:15
Na žalost. :blackeye:

strašljivka
12.01.2007, 06:42
...hočem 3 in 4 elito...

TIGR
12.01.2007, 16:06
Taki ne kandidirajo.

V tem je dobro!:approve:

Vsemogočni
12.01.2007, 18:51
Kdorkoli le površno prebira tale forum, mu je že davno znano, da v Sloveniji ne bo prišlo NIKOLI do kakršne koli sprave.

Verjetno, bo potrebno počakati na drugi rod Slovencev, ki bo neobremenjen z raznim brezveznim sovraštvom do drugače mislečih svojih državljanov in bo našel sila preprosto rešitev. :2thumbs: :2thumbs: :D

Katrin
12.01.2007, 22:25
V tem je dobro!:approve:

A te je strah?

Medved Pu
12.01.2007, 22:57
Včasih bolj redno, danes pa kupim samo še občasno. Mene v Magu pritegnejo kot rečeno članki, ki so morda celo kopija iz kakšnega tujega mesečnika. Nazadnje sem se nasmejal Kazahstanu in njihovi prestolnici Astani, ki je Potempkinova vas da dol padeš.

Demokracije nisem vzel v roku še nikdar, si pa predstavljam kako izgleda.

Sam bi si upal narediti iz Maga uspešen časopis, moral pa bi kar se tiče analize domačega prostora obdržati politično distanco do vseh igralcev, poleg tega pa ljudi bolj kot diplomske naloge Markeža iz politike in o tem kam se giblje volilno telo, ki samo nima pojma da se sploh giblje, zanimajo resne analize recimo učinkov zdravstvene reforme ... (sam sem včasih, ko sem se učil nemško prebiral Sterna in Spiegla in članki tam notri so meni vzor, kako se to dela )
Mag gre že lep cajt počas v smeri kakega frankfurterja, zato majo tud čedalje več tujih avtorjev in vsebin...
Naši sistemi so preveč razgonjeni in namenjeni samim sebi, kaj češ tu analizirat? To, da vanje enormno vlagamo, učinki pa so pičli, ker jih že desetletja furajo cehi, ki so jih brez partijskega biča cehovski velmožje polastninili zase v preteklem desetletju?
Meni valjajo denacionalizacijo samo zato, ker se jim na poti od ene inštance do druge vedno par papirjev "izgubi", nazadnje ni prišel do pravobranilke niti eden od spet zaradi njihove šlamparije ponovno vloženih(in spet mastno plačanih) in je hotela spet kar vlagat pritožbo na podlagi nekih starejših, ki jih je tudi več kot pol manjkalo!!!
In to naj bi bilo sodstvo?:dontknow:
V zdravstvu ni nič drugače.

zlato
13.01.2007, 01:17
Kdorkoli le površno prebira tale forum, mu je že davno znano, da v Sloveniji ne bo prišlo NIKOLI do kakršne koli sprave.

Verjetno, bo potrebno počakati na drugi rod Slovencev, ki bo neobremenjen z raznim brezveznim sovraštvom do drugače mislečih svojih državljanov in bo našel sila preprosto rešitev. :2thumbs: :2thumbs: :D

Se bi kar strinjal s tvojo trditvijo, vse preveč se obremenjujemo z preteklostjo namesto, da bi se ukvarjali z sedanjostjo in bodočnostjo. Nekateri pozabljajo, da smo le ljudje z dobrimi in žal vse preveč slabimi vzgledi, potem se pa sprašujemo, kaj počne naša mladina. vse preveč je dejanj, ki niso nikdar obsojena in ne obijo končnega epiloga kajti, tisti ki imajo denar, si privoščijo marsikaj, kar ne bi smeli storiti sočloveku, nato si najamejo najboljše odvetnike, ki jih za masten denar operojo njihovih kaznivih dejajn in grozodejstev. Kaj hočemo zaenkrat je tako, da je denar sveta vladar. eni se kopajo v izobilju, ko drugi tolčemo revščino na materialnem področju, na duhovnem pa smo mi umirjeni in lahko breskrbno spimo in sočloveku lahko brez slabe vesti pogledamo v oči, ko oni, ki so do denarja prišli na nepošten in sumliv način ne spijo mirno in nimajo čoste vesti, če je še sploh kaj imajo.:mad:

evajet
13.01.2007, 09:58

Pri hribarjevih ima "JAJCA" samo TINE, ki je izjavi,l pred časom, po spominu: " komunisti- revolucionarji so slovenskemu narodu storili trojni zločin, najprej so zločinsko pobili veliko nedolžnih ljudi - izvensodno, drugič so jih barbarsko pokopali in zločin zasuli in s tem , tretjič, odgovornost za zločine, ki nikoli ne zastarajo prenesli na generacije ljudi, ki s tem zločinom nimajo NIČ".

TIGR
13.01.2007, 14:11
Pri hribarjevih ima "JAJCA" samo TINE, ki je izjavi,l pred časom, po spominu: " komunisti- revolucionarji so slovenskemu narodu storili trojni zločin, najprej so zločinsko pobili veliko nedolžnih ljudi - izvensodno, drugič so jih barbarsko pokopali in zločin zasuli in s tem , tretjič, odgovornost za zločine, ki nikoli ne zastarajo prenesli na generacije ljudi, ki s tem zločinom nimajo NIČ".

Točno. Zgrožen je bil, ko je bral Vodetovo (glej interviu v Ampaku). Saj je sam rekel, da se je sprehajal zelo blizu njenega zapora, ni pa vedel, kaj se tam dogaja in še manj kaj se je še prej dogajalo (po 1945), kot večina povojnih generaciji, ki tu na forumu hvalijo prejšnji režim.:approve:

Medved Pu
14.01.2007, 08:13
Točno. Zgrožen je bil, ko je bral Vodetovo (glej interviu v Ampaku). Saj je sam rekel, da se je sprehajal zelo blizu njenega zapora, ni pa vedel, kaj se tam dogaja in še manj kaj se je še prej dogajalo (po 1945), kot večina povojnih generaciji, ki tu na forumu hvalijo prejšnji režim.:approve:Bolje zanj, da ni vedel. Izginil bi za vedno. Žal je bilo in je še vedno preveč ljudi, ki se jim zdita misel na pobijanje in pobijanje mikavna. :mad:
Dediščina krvoločne blaznosti. :(

evajet
14.01.2007, 08:40
Misel na ubijanje je še zelo prisotna pri nas, Danes temu nakateri pravijo mediski umor. Mediji, seveda je v ozadju,naročnik, osebek znan "domnevni verbalni morilci" se lotijo posameznika in ga tako obdelujejo da čez čas popolnoma sesut in frustriran stori samomor ali pa od notranjih razjedanj umre.(Ferenc.....)

Najprej se začne recimo z "pogumom Spomenke Hribar", ki ji še danes ni jasno da v demokratični Sloveniji domnevna kriminalna dejanja preganjajo drugi državni organi in ne agitprovski novinarki članki in knjige, in da je vsakdo nedolžen dokler mu krivda ni dokazana z pravnomočno sodbo.

Medved Pu
14.01.2007, 09:05
Misel na ubijanje je še zelo prisotna pri nas, Danes temu nakateri pravijo mediski umor. Mediji, seveda je v ozadju,naročnik, osebek znan "domnevni verbalni morilci" se lotijo posameznika in ga tako obdelujejo da čez čas popolnoma sesut in frustriran stori samomor ali pa od notranjih razjedanj umre.(Ferenc.....)

Najprej se začne recimo z "pogumom Spomenke Hribar", ki ji še danes ni jasno da v demokratični Sloveniji domnevna kriminalna dejanja preganjajo drugi državni organi in ne agitprovski novinarki članki in knjige, in da je vsakdo nedolžen dokler mu krivda ni dokazana z pravnomočno sodbo.Spomenka je avtorica hipoteze po kateri nevarni desnaki revanšistično mečljejo v zapore uboge oblastnike totalitarce preteklosti, ki so počeli točno to....metali v ječe!
Ker se do danes še nobeden od bivših ni znašel v arestu, ona pa še kar nabija, je jasno, da Spomenka po srbsko(bejba je srbijanka) kar vztraja na, "to se zbilo, što se babi snilo"...
Janšo omeja tolikokrat, da je že meni nerodno stalno poslušat."In potem me je ta Alfa samec Janša razočaral, počutila sem se odrinjeno in odriva me še danes..", zato ga bom ustavila, ker je desnica...
Politika je že v osnovi malce perverzno početje, kadar pa takole eskalira v nekakšne frustracije odrinjenih, pa je bedna...
Na osnovi izrečenega stavka takole sovražit celo desetletje, je bolno.:)

nejc
14.01.2007, 09:32
... v demokratični Sloveniji domnevna kriminalna dejanja preganjajo drugi državni organi in ne agitprovski novinarki članki in knjige, in da je vsakdo nedolžen dokler mu krivda ni dokazana z pravnomočno sodbo.
:2thumbs:

Ko bi le veljalo v obe smeri.:D (politični namreč)

evajet
14.01.2007, 10:01
Povsem človeško je, da se ne da v politiki strinjat z vsem in z vsakomur in se mnenja krešejo za in proti ampak ves ta dialog ima svoje limite in kulturni diskurz.

Pogrevanje, vsake toliko časa, o gotovinski trgovini z orožjem in JJ kot taglavnim, ki je baje veliko pokasiral, je milorečeno smešno in istočasno poskus medjiskega linča. Ker je avtorjem jasno da dokazov ni, čeprav so si 12 let prizadevali, da bi kaj našli od srbske udbe do hrvaške račanove vlade jim ni uspelo. Tudi takrat ko je bil JJ nemočen v opoziciji niso uspeli. "Pogum" Spomenke ni v tem da bi zadeva dobila epilog na sodišču, zanjo in za njene somišljenike je pomembno, na osnovi domnev, nasprotnika prikazati kot negativca in v javnosti sprožiti splošno miselnost, da je kriv !?

nejc
14.01.2007, 10:11
Danes sem bral Mag iz prejšnjega tedna, in sicer Slivnikovo kolumno.

Presenetil me je s stavkov v smislu(mišljeno za levico): "...res ne razumem, zakaj je treba pogrevat stare ideološke razlike...". In to človek, ki v vsakem drugem stavku(pretiravam za ponazoritev) okliče tiste,k se z njim ne strinjajo, za komuniste oz. za sile kontinuitete itd. :uvi:

Želel sem le to povedat, da se strinjam s tistim, kar si napisal, želel bi si le, da bi znali to upoštevat tako levi kot desni. Zanimivo pri Ribičiču(moje osebno mnenje je, da je za mnogo odgovoren) je, da so oklicali, in ga še vedno, za krivega, čeprav ni bil nikdar pravnomočno obsojen.

Glede JJja in njegove trgovine z orožjem. Povsem možno je, da ni sodeloval. Pravtako je povsem možno, da je. Joj, ko se ne spomnem zdle priimka tistega tajnega agenta, ki se je pred leti infiltriral v Janševo paravojaško skupino in sedaj sedi (zaradi preprodaje orožja / sodelovanja pri umoru ... mogoč se bo kdo drug spomnil ime in točen razlog za prestajanje zaporne kazni). Njegova zgodba je bila objavljena v Mladini pred cca +-letom. Seveda lahko že takoj rečemo, da Mladina ni kredibilna, po drugi strani pa s tem zopet pokažemo svojo enostranskost.

Moje mnenje se vedno bolj nagiba, da so tako levi kot desni(vsaj taglavni protagonisti) povezani in da so vsa "ideološka" trenja zgolj kulisa, da državljani ne bi uvideli, kaj se dogaja v resnici(premoženjska korist itd.).

Pikica
13.10.2007, 08:00
Prišla pa sem do razlage komunizma, krščanstva in muslimanov. To je vse isto. Musliman časti alaha, kristjan boga, komunist pa kult osebnosti, to je bil tito, stalin, lenin, kučan. Zato mora biti cerkev ločena od države,... in če mora biti cerkev, mora biti tudi ideologija se pravi komunisti. Pa ni tako, Spomenka piše knjige in pljuva po drugače mislečih, ker ne ve kaj je to prava DEMOKRACIJA. Ne ve, kaj je to večstranskarski sistem, ne ve, kaj je to SVOBODA. Sama je ena izmed zasužnjevalcev nedolžnih ljudi in jim krade svobodo, pravico in resnico, z drugo besedo, ženska še ni dojela zakaj se gre, potem bo pa čež 30 let rekla, da dojame, žal, toliko časa ti ljudje nimajo to pomen, da nikoli ne bo dojela.
Razlaga, pred kratkim so ujeli divjo žensko, ki ni znala govort, niti hodit pokončno kot človek, stara je bila 27 let, po 10 mesecih je zbežala nazaj v džunglo. Ponoči ni spala samo opazovala je, kaj se dogaja okoli nje. TO JE ČLOVEK SAM PO SEBI. Se pravi, kot divja žival, če se nič ne nauči, ne zna govorit, ne hodit, zna pa krasti, a to ni prava kraja, to je zgolj nagon po preživetju.
In če se človek rodi v sistemu kot je islam, komunizem, kristjan je jasno, da nima pravice do izbire, oziroma zelo malo. Pahnjen je v ideologijo, vero in do konca življenja bo živel z njo in deloval po njej, pa če mu je to všeč ali ne, ker je bil še tako majhen, ko jo je moral sprejti, pa če jo je hotel ali ne. In Spomenka Hribar, Kučan, ... in vsi ti stari mački so točno to. Niso se naučili, da so ljudje v izvoru vsi enaki, zato vsi enakopravni, da se razlikujejo zgolj po "svobodi izbire" in da je zato treba vse spoštovat in z vsemi ravnat enako, kot je to značilno v PRAVI demokratični državi, na navidezni. Tudi, ko so pokristjanili indijance, so ti še kar naprej molili k svojim bogovom, samo poimenovali so jih drugače,... vse ostalo je ostalo isto. Hočem reči, da če je demokracija in se spoštuje drugače misleče, ne smeš po njih čustveno pljuvati (kot to dela Spomenka), pač pa navesti njihove napake in napisati kaj bi lahko izboljšal, to je tudi namen demokracija, da je zadeva konkurečna in se zato stalno izboljšuje. In ti ljudje so v demokratičnih sistemih prijatelji, tako levičarji in desničarji, zato ker nestrinjanje ne pomeni sovraštvo, kot se to dogaja pri nas (posledica enoumja), kdor ni bil z nami je bil proti njim in so ga zaprli. Demokracija je ravno nasprotno in to je tem starim mačkom očitno zelo težko dojeti.

Zaključek, Spomenka Hribar je samo še en vernik, ki piše knjige v duhu vere, pa se tega sploh ne zaveda. In zanimivo, ljudje danes še ne vidijo resnice, čez 20 let, nova generacija, bo to knjigo uvrstila pod ideološko, danes seveda še ne. Danes je še preveč vernikov.

Pravijo, da na mladih svet stoji, ampak naš očitno stoji še na starih, potem se bo pa zamenjala generacija in s tem miselnost, ko se bodo mladi osvobodili ideologije, kakor tudi morale, takrat se bo pa ponovno našel nekdo, ki mu ne bo všeč pokvarjena in nemoralna mladina in bo spet uvedel moralo, kot se je to zgodilo v času Rimskega imperija, takrat je kralj zaradi orgij na dvoru prepovedal seks,... ne pravijo zamanj, da se zgodovina ponavlja.

kartako
13.10.2007, 08:30

__________________________________________________ _____________________________________
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Naj dodam še to: podpiram njeno govorjenje, vendar se oglaša vedno le ko ni več kaj narediti.
Zakaj ne naslovi svojih pobud še na državni zbor? Le debata , takšne imaš povsod, kjer se kaj dogaja.
Potem pa še izrazoslovje: Za preživetje???
Dajte nehat no . Koliko jih je pa že šlo?

Nevihtar
13.10.2007, 15:50
__________________________________________________ _____________________________________

Naj dodam še to: podpiram njeno govorjenje, vendar se oglaša vedno le ko ni več kaj narediti.
Zakaj ne naslovi svojih pobud še na državni zbor? Le debata , takšne imaš povsod, kjer se kaj dogaja.
Potem pa še izrazoslovje: Za preživetje???
Dajte nehat no . Koliko jih je pa že šlo?

Ta ljubiteljica javne pozornosti, ki se ne more odločit ali je političarka ali razumnica (kaj **rca to pomeni?) je ista, ki je z mučeniškim preproštvom enkrat "zaustavljala desnico" že pred leti. Verjetno ima sedaj občutek, ko je strašna hudobna desnica na ablasti, da se je vrnil tretji rajh...blebetanje senilnih starajočih se radikalcev....

Res verodostojen vir mnenj....

mrhe2003
13.10.2007, 22:54
Spomenka Hribar, zagotovo sanjate o lepih dneh ob partijskih prijateljih. Verjamem, da vam je bilo prijetno opazovati, kako so špiclji gledali v sosedovo hišo in vam poročali. Ob tem ste se zagotovo veselo smehljali in si prepevali pesmico o Titu. Kasneje ste radi kramljali s Kučanom, sedaj pa se grozno dolgočasite in si želite oblastniškega klepeta / kleveta s Pahorjem. Povsem možno je, da ga še nekaj časa ne boste dočakali. Normalno je, da človek hrepeni po svojih najljubših dneh, tega vam ne morem zameriti, zato vaše monologe povsem razumem.

king16
15.10.2007, 05:33
Spomenka Hribar, zagotovo sanjate o lepih dneh ob partijskih prijateljih. Verjamem, da vam je bilo prijetno opazovati, kako so špiclji gledali v sosedovo hišo in vam poročali. Ob tem ste se zagotovo veselo smehljali in si prepevali pesmico o Titu. Kasneje ste radi kramljali s Kučanom, sedaj pa se grozno dolgočasite in si želite oblastniškega klepeta / kleveta s Pahorjem. Povsem možno je, da ga še nekaj časa ne boste dočakali. Normalno je, da človek hrepeni po svojih najljubših dneh, tega vam ne morem zameriti, zato vaše monologe povsem razumem.

In vsi vi desničarji verjetno sanjate o lepih starih časih, ko sta fajmešter in vaški posestnik ali tovarnar, če je bil v vasi, odločali, kdo bo lshko opravljal dnino na njihovi zemlji ali šel na tlako, kdo bo za minimalno mezdo šel tisti dan na delo v tovarno, ali bodo viničarja z 10 otroki nagnali iz viničarije, katera mlada punca teh revežev je najlepša, da jo bodo vzeli za deklo na posestvo ali kuharco v župnišče itd itd.
Še malo prej ( v letih ) pa, ali jo bodo obsodili čarovništva in sežgali na grmadi td itd.
A se vam toži po teh časih, gospodje desničarji ?

kartako
15.10.2007, 09:00
No king, zgodljal si čase in osebe, pa nič zato.
Saj ni bilo nikoli nič drugače, v katerikoli čas prestaviš dogajanje ali ljudi je vedno enako- tudi danes.
Lahko bi se pa kateregakoli tipa vrste spomenka, stanovnik itd vprašalo: Kje je sedaj tista obljubljena dežela, v kateri so delali nekateri za bodočnost svojih ( čigavih) otrok ?
Za nekatere otroke- v večini so danes to politiki in direktorji in manegerji. pa še marsikdo ob strani, smo naredili res čisto vse in še več, na otroke tistih ki so delali se je pa kar pozabilo. Prišla je nova država in gremo dalje za iste pare ??
Daj no , take teme imamo na forumu, tako se pogovarjajo v bifejih in gostilnah in sedaj spomenka odkrije toplo vodo ? :clown:

Stražar
15.10.2007, 09:03

:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

king16
15.10.2007, 17:14
No king, zgodljal si čase in osebe, pa nič zato.
Saj ni bilo nikoli nič drugače, v katerikoli čas prestaviš dogajanje ali ljudi je vedno enako- tudi danes.
Lahko bi se pa kateregakoli tipa vrste spomenka, stanovnik itd vprašalo: Kje je sedaj tista obljubljena dežela, v kateri so delali nekateri za bodočnost svojih ( čigavih) otrok ?
Za nekatere otroke- v večini so danes to politiki in direktorji in manegerji. pa še marsikdo ob strani, smo naredili res čisto vse in še več, na otroke tistih ki so delali se je pa kar pozabilo. Prišla je nova država in gremo dalje za iste pare ??
Daj no , take teme imamo na forumu, tako se pogovarjajo v bifejih in gostilnah in sedaj spomenka odkrije toplo vodo ? :clown:

Se opravičujem glede postavljanja oseb in dogodkov v pravilne časovne okvirje, ampak zanimala me je samo ponazoritev.
Kar pa se tiče tem in načina pogovora, pa mislim, da se lahko enačimo z pogovori v bifejih, ampak čas pa le mine, pa še zabavno je.

kartako
15.10.2007, 21:51

Pikica
16.10.2007, 22:07
Jaz zase vem, da lahko delam naslednjih 30 let, samo za garsonjero, zato sploh ne dalam več in živim pri starših. En kredit sem vzela in garala eno leto, pol sem pa rekla za koga pa, za stare mačke, da si bodo lahko kupili ferarije, jaz si pa še družine ne morem ustvarit, ker nimam kje živet, ker so tudi najemnine tako drage, da ne zmorem (doma pa ni placa). Sama kredita sploh vzet ne morem, ker so stanovanja tolk draga, da ga sploh dobila ne bi,... kaj mi sploh še ostane,... naučit se nemško, pa jt v Avstrijo, al pa Avstralijo. A se kdo javi, da gre z mano? Za ljudi v paru še nekako gre, ker se vse deli, za povprečne samske mlade, pa ni nobenih možnosti.

Stražar
17.10.2007, 07:45
Jaz zase vem, da lahko delam naslednjih 30 let, samo za garsonjero, zato sploh ne dalam več in živim pri starših. En kredit sem vzela in garala eno leto, pol sem pa rekla za koga pa, za stare mačke, da si bodo lahko kupili ferarije, jaz si pa še družine ne morem ustvarit, ker nimam kje živet, ker so tudi najemnine tako drage, da ne zmorem (doma pa ni placa). Sama kredita sploh vzet ne morem, ker so stanovanja tolk draga, da ga sploh dobila ne bi,... kaj mi sploh še ostane,... naučit se nemško, pa jt v Avstrijo, al pa Avstralijo. A se kdo javi, da gre z mano? Za ljudi v paru še nekako gre, ker se vse deli, za povprečne samske mlade, pa ni nobenih možnosti.

Drži. Mislim , da problema stanovanj za mlade , nova vlada ne bo rešila, saj ga je sama z nepremičninsko mafijo tudi ustvarila. Na žalost.

LP.

kartako
17.10.2007, 08:43
:hammer: Drži. Mislim , da problema stanovanj za mlade , nova vlada ne bo rešila, saj ga je sama z nepremičninsko mafijo tudi ustvarila. Na žalost.

LP.
Saj ni problem samo v stanovanjih. Kaj pa delo , zaslužek ?
Nova vlada ?? Ne me basat !
Kdo in kdaj je uničil gospodarstvo v Sloveniji ??, masovno, ??
To kar se danes dogaja, je samo še mrhovinarstvo. žretje zadnjih drobtinic.
V Evropo:hammer:
Privatizacija.:drunk: , ja kdo ti bo potem še kaj dal poceni?
Prost pretok delovne sile.:hammer: Če ne boš ti za 5€, bo on za 2 € , ima pravico :rolling:

Pikica
17.10.2007, 18:07
Raziskave EU so pokazale, da so se razlike med razvitim svetom in nami že zmanjševale, da pa lahko pričakujemo preobrat, da se bodo spet začele povečevat. To me spominja na obdobje nekaj let po osamosvojitvi ko je šlo navzgor, potem pa se je zgodil preobrat in od takrat standard povprečnih ljudi še vedno pada, namesto, da bi rasel (takrat so se začeli polniti le žepi tistih, ki so bili pri koritu). Seveda rastejo zgolj in le bogataši in tajkuni. Mladi pa so čedalje bolj in bolj zakreditirani. Čedalje bolj se približujemo Rusiji, na eni strani bogataši, na drugi pa reveži, ki se prodajajo za škatlico cigaret.
In tu vstopi Spomenka Hribar s svojim pogumom in se bori za tajkune in bogataše, na račun mladih delavnih ljudi. Po tv ju je bilo, da je 70.000 slovencev potrkalo na vrata karitasa. Seveda teh ne vidi nihče, ker se sramujejo svoje revščine, zanje se noben ne bori. In tu se vidi vsa beda preteklega partijskega sistema in lastninjenja in tranzicije..

biz
17.10.2007, 18:32
Raziskave EU so pokazale, da so se razlike med razvitim svetom in nami že zmanjševale, da pa lahko pričakujemo preobrat, da se bodo spet začele povečevat. To me spominja na obdobje nekaj let po osamosvojitvi ko je šlo navzgor, potem pa se je zgodil preobrat in od takrat standard povprečnih ljudi še vedno pada, namesto, da bi rasel (takrat so se začeli polniti le žepi tistih, ki so bili pri koritu). Seveda rastejo zgolj in le bogataši in tajkuni. Mladi pa so čedalje bolj in bolj zakreditirani. Čedalje bolj se približujemo Rusiji, na eni strani bogataši, na drugi pa reveži, ki se prodajajo za škatlico cigaret.
In tu vstopi Spomenka Hribar s svojim pogumom in se bori za tajkune in bogataše, na račun mladih delavnih ljudi. Po tv ju je bilo, da je 70.000 slovencev potrkalo na vrata karitasa. Seveda teh ne vidi nihče, ker se sramujejo svoje revščine, zanje se noben ne bori. In tu se vidi vsa beda preteklega partijskega sistema in lastninjenja in tranzicije..

Veš pikica, lahko je tebi govoriti, ko nič ne delaš in si doma pri starših, ki te preživljajo in sedaj iz udobnega domačega stolčka tolčeš po drugih, pa niti ne veš zakaj! Samo zato ker ti je to nekdo povedal in je rekel komunisti so krivi? Po eni strani jamraš kako si ne moreš privoščiti stanovanja in družine, za časa komunizma so si navadni delavci gradili hiše, za časa demokracije si še garaže ne morejo postaviti. Za časa komunizma smo imeli bogate ljudi vendar ne tako kot je to danes, bila je razlika vendar mnogo manjša.
Lepo si ponazorila v prvem stavku da se bo Slovenija spet pričela oddaljevati od razvitega sveta - ob taki politiki bomo pristali pri kaki Sieri Leone. V prejšnjem partijskem sistemu ni bilo takih revežev kot so to danes niti približno ne , saj se je za vsakega nekaj našlo, če ne tu pa potem tam.
Sedaj pa imamo demokracijo in na vladi "prinašatelje demokracije" vseeno pa niso za mlade naredili popolnoma čisto nič, ne zgradili neprofitnih stanovanj za mlade, ne uredili socialne politike, ne poskrbeli za otroke in njihovo varstvo, ne povišali plač delavcem , dejansko niso naredili nič za blaginjo 1,75 miljona ljudi v Sloveniji ampak samo za 250.000 tistih, ki so v njihovem krogu najboljših prijateljev.
Komunizem v Sloveniji ni bil tako grozen, kot to želijo nekateri sedaj prikazati. Prikazati želijo to le zato da ljudi odvrnejo od njihovih lastnih namer po neizmernem izkoriščanju ljudi. Desna opcija je ob pomoči RKC pustila Slovence in Slovenijo popolnoma na cedilu in še kako si bodo predvsem mladi zaželeli nazaj komunizma in nekaj ta pravih komunistov z njihovo celotno črno stranjo

Pikica
17.10.2007, 19:07
To ni res, jaz sem garala skoraj dve leti, plačevala kradit vsak mesec, na začetku sem delala za 400 €, kasneje 700 € na mesec, moja največja želja pa je bila osamosvojitev od staršev. Pa poglejte koliko stane najem garsonjere ali enosobnega stanovanja v Lj, kjer sem delala!!!
Če trdiš, da je to res, da ni kriv komunizem, ampak demokracija, zakaj pa je potem v Avstriji standard tako visok, pa v Nemčji, pa v Angliji, pa povsod tam v razvitem svetu, kjer ni bilo komunizma in je bila demokracija? Kjer je bil npr. Rusija, Slovenija, Srbija,... so pa bogati samo tisti, ki so bili pri koritu? Ko mi to razložiš, ti bom dala pa prav!!

yamamoto
17.10.2007, 20:03
Pikica, kot ti je že @biz povedal: Ne verjemi vsega, kar ti nekateri trobezljajo. Če bi v prejšnjem socialističnem (ne komunističnem) sistemu tako delala, kot praviš, da si, bi že lahko razmišljala o najemu stanovanja za bistveno manj denarja in celo o nakupu lastnega.
Da pa je na oblast po osamosvojitvi prišla mafija, so krivi tisti, ki smo jim zaupali, od DEMOSa naprej. Vsi ti namreč še vedno kradejo premoženje, ki smo ga ustvarili v socializmu. To, kar so nam vsilili ni demokracija temveč nekaj čisto drugega. Tako kot ta kapitalizem ni tak kot ga imajo v Avstriji in drugih državah, ki jih navajaš, temveč je slaba kopija tistega, ki smo ga poznali v 19. stoletju. :( Res je prav takega imajo tudi v Rusiji in drugih bivših socialističnih državah in to zaradi istih razlogov kot pri nas. Zahodu pa tako stanje paše, saj mu za neke stvari ni treba na Kitajsko. Delavce, ki delajo za pest riža ima kar v Evropi. :nonono:

Pikica
17.10.2007, 20:16
Ja, zato bi morali zahodu pokazati, da se ne damo in dati delavcem več, kot jim dajo oni.

yamamoto
17.10.2007, 20:36
Ja, zato bi morali zahodu pokazati, da se ne damo in dati delavcem več, kot jim dajo oni.

No to ne bo šlo tako hitro. Smo komaj na začetku. Toda začeti je treba takoj in to z generalnim štrajkom, ki bo našim kapitalistom dal misliti. Če ga sedanji sindikati niso sposobni oraganizirati, bomo pa postavili nove. :approve: V tujini je kapitalistom jasno, da se dobiček ne ustvarja samo s kapitalom, temveč tudi z delom. Prej, ko jih bomo to naučili, bolje za nas. Da pa ne bom samo kritiziral, tudi pri nas so sposobni delodajalci, ki niso le pokazali, da znajo delati in biti uspešni v svetu, temveč tudi to, da znajo te uspehe deliti s svojimi delavci. Naj si vzamejo za zgled Akrapoviča in nehajo jokati, da so neuspešni zaradi predragih delavcev.
Poseben problem pa je čez vse razumne meje požrešna država, ki denar, pobran revežem, daje celo RKC, ki je najbogatejša država na svetu. :(

biz
17.10.2007, 20:46
To ni res, jaz sem garala skoraj dve leti, plačevala kradit vsak mesec, na začetku sem delala za 400 €, kasneje 700 € na mesec, moja največja želja pa je bila osamosvojitev od staršev. Pa poglejte koliko stane najem garsonjere ali enosobnega stanovanja v Lj, kjer sem delala!!!
Če trdiš, da je to res, da ni kriv komunizem, ampak demokracija, zakaj pa je potem v Avstriji standard tako visok, pa v Nemčji, pa v Angliji, pa povsod tam v razvitem svetu, kjer ni bilo komunizma in je bila demokracija? Kjer je bil npr. Rusija, Slovenija, Srbija,... so pa bogati samo tisti, ki so bili pri koritu? Ko mi to razložiš, ti bom dala pa prav!!
Resnica je zgolj ta,, da so tisti pri koritu polnili samo svoje žepe, ampak ni problem zgolj to, problem je tudi v tem, da niso vedeli in znali drugače, saj jih noben ni naučil, oziroma ko videli, da lahko kradejo so začeli krasti, najbrž so si mislili, zakaj pa ne, sej drugi tud, sej vsi tako delajo, ipd.

Plače na tako visoki stopnji v zahodni evropi so ne zaradi demokracije ampak zato, ker je v 60 in 70 letih prišlo do skrajnega pomanjkanja delovne sile in povečanega povpraševanja, tako so se v teh letih delodajalci dobesedno stepli z konkurenco za delavce. Delavce so na poti domov čakali in jim ponujali za 1 ali celo več mark višjo plačo na uro. Z modernizacijo proizvodnje se je pričelo število delojemalcev zmanjševati, tako se je v teh državah tudi standard za navadnega delavca pričel zmajnševati, tako so v 80 in kasneje v 90 letih ljudje nimeli dejansko vedno manjše plače. Po drugi strani pa se je začelo povečevati število super bogatih na eni strani in pa absolutnih revežev na drugi strani. Nemčija je letos imela 138 miljarderjev, kar je največ v zgodovini, enako je z Veliko Britanijo, Ameriko itd.
Če pa se pričneva pogovarjati o najemninah v Sloveniji pa zato ni kriva ne vlada ne komunisti prej ampak samo lakomnost najemodajalcev, ki dvigajo cene in zahteve vrtoglavo višino najemnin, ki nimajo nobene ekonomske podlage, saj stanovanja raje pustijo prazna kot pa da bi spustili ceno nižje, medtem ko se v razvitem svetu cene najemnin postavljajo same glede na ponudbo in povpraševanje ter kvaliteto stanovanja. Prav neverjetno je kako lahko nekdo v LJ zahteva za npr. pol hiše 1200€ najemnine, pa ne bi smelo biti otrok, pa mlad par ne, pa ne študentje ,najraje starejši umirjen par, pa še za 6 mesecev najemnine za naprej in 3 mesečne najemnine varščine.
Prav krasti pa se je pričelo šele po osamosvojitvi in to ne glede na barvo kateri je pripadal - saj je SDS sodeloval pri prvih treh vladah, prav tako SLS pri vseh - prav šli so se kateri bo bolj uspešen. Vseeno pa je pod LDS ta kraja imela stil in tudi niso pretiravali in ne za vsako ceno, saj okoli LDS-ovih prijateljev ni bilo toliko skandalov kot pa okoli SLS-ovih prijateljev, največji kos vsega pa je pobasala RKC, ki se samo lakomno šopiri in kot hobotnica steguje svoje roke povsod kje je le mogoče, potem pa hlini neko skrb za ljudi. Koliko stanovanj pa so oni že dali na razpolago mladim družinam za minimalno ceno? Nobenega, ampak so eni največjih nepremičninskih špekulantov, saj svoja zemljišča zelo dobro prodajajo preko tretjih.

Pikica
17.10.2007, 21:22
To z delavci se dogaja še danes. Dober strokoven kader je težko najti, zato tudi nekatera slovenska podjetja najemajo tujo delovno silo za masten denar, seveda tu nikakor ne mislim na ukrajinske delavce v gradbeništvu, ampak zahodne strokovnjake. Slovenski strokovnjaki pa odhajajo na zahod enostanvo zato, ker jih premami denar in človek dobi občutek, da se vrti v začaranem krogu. Smo v EU, zato si ne moremo privoščti take nekonkurenčnosti, ampak v končni fazi je cena za podjetje enaka, (ker toliko preplača tujca, da se slovenskemu strokovnjaku ne bi več splačalo v tujino).

kartako
17.10.2007, 22:04
Ja pa ja. V bivši jugi je bilo še večje sranje le bolj prikrito.
Večina delavcev ??? ki so si gradili hiše z krediti, ki jih še sedaj plačujemo, so imeli zemljo že doma.
Večina izhaja iz kmetij.
Povrh vsega navaden delavec tako kot danes, je le sanjal, da bi na listi prišel čim više, pa mu je običajno pot prekrižal južni brat. Bodimo pošteni kar se gradenj in ostalega tiče.Brez vez in ti meni jaz tebi in sodelavskih pomoči bi bolj malo hiš stalo.
Če bi kmetje porabili denar ki so ga dobili za razvoj porabili za kmetijo in ne za hiše za vso žlahto, bi bilo tudi naše kmetijstvo malo bolj razvito.
Izkoriščali so sistem do maksimuma.

biz
18.10.2007, 00:11
To z delavci se dogaja še danes. Dober strokoven kader je težko najti, zato tudi nekatera slovenska podjetja najemajo tujo delovno silo za masten denar, seveda tu nikakor ne mislim na ukrajinske delavce v gradbeništvu, ampak zahodne strokovnjake. Slovenski strokovnjaki pa odhajajo na zahod enostanvo zato, ker jih premami denar in človek dobi občutek, da se vrti v začaranem krogu. Smo v EU, zato si ne moremo privoščti take nekonkurenčnosti, ampak v končni fazi je cena za podjetje enaka, (ker toliko preplača tujca, da se slovenskemu strokovnjaku ne bi več splačalo v tujino).

Vsak delavec mora v prvi vrsti vedeti kakšna mu je cena in se znati tudi uspešno prodati. Pri nas pa je problem da se delavec ne zna prodati in kaj je še najhuje ne želi usposabljati, kaj šele da bi delal nad 40 ur na teden, k vsemu temu pa pripomore tudi še požrešna država. To da strokovnjaki odhajajo v tujino pa je laž, tja odhajajo samo takšni strokovnjaki, ki sebe ne znajo ceniti in morajo iskati milosti drugje. Drugače pa odhaja le malo število pravih strokovnjakov v tujino in še to največkrat po želji za dopolnjevanje, kar je pa za slovenskega povprečnega delavca tujka, pa ne samo za povprečnega tudi za marsikaterega povprečnega študenta, ki misli da če je zaključil študij že ima licenco za tiskanje denarja - pa ni tako. Učenje in učenje , le tako lahko obdržiš kar imaš oz. dobiš še več. Strokovnjak še nisi ko zaključiš študija ampak moraš še deset let intenzivno delati na sebi po študiju in tudi potem biti pripravljen na marsikaj - jaz npr. sedaj sedim v ZDA in se še dodatno izobražujem, zato pa lahko kasneje delodajalcu rečem, če me želiš potem te to nekaj stane, drugi že čakajo. Drugače pa če želiš lahko v Sloveniji zaslužiš ravno toliko kot v tujini.
Za delavce pa bi priporočal da se ne zgledujejo samo po plačah v tujini ampak tudi po učinkovitosti, ki je pri veliki večini podjetij pod to v tujini tudi za do 50%.

biz
18.10.2007, 00:19
Ja pa ja. V bivši jugi je bilo še večje sranje le bolj prikrito.
Večina delavcev ??? ki so si gradili hiše z krediti, ki jih še sedaj plačujemo, so imeli zemljo že doma.
Večina izhaja iz kmetij.
Povrh vsega navaden delavec tako kot danes, je le sanjal, da bi na listi prišel čim više, pa mu je običajno pot prekrižal južni brat. Bodimo pošteni kar se gradenj in ostalega tiče.Brez vez in ti meni jaz tebi in sodelavskih pomoči bi bolj malo hiš stalo.
Če bi kmetje porabili denar ki so ga dobili za razvoj porabili za kmetijo in ne za hiše za vso žlahto, bi bilo tudi naše kmetijstvo malo bolj razvito.
Izkoriščali so sistem do maksimuma.

Ne plačujemo kredcitov delavcev, ki so si gradili hiše, saj se je denar vračal nazaj ampak zaradi projektov, v bratskih republikah, ki nikoli niso mogli zaživeti in pa zaradi vojaške manije Jugoslavije. V kolikor te zanima nas je vojska letno stala cca. 5-6 mlrd. US$ in to vsako leto.
Zakaj pa bi navaden delavec prišel na listi čim višje? Z čim bi si zaslužil da bi navaden delavec postal delovodja ali pa obratovodja, ko pa je sam imel samo kvalifikacijo? Otepanje z takimi izrazi je enostavno, ne veš pa kaj vse tiči za vodenjem obrata ali pa kaj moraš vse imeti kot delovodja. In toliko južnih bratov v Sloveniji tudi ni bilo - roko na srce, razen če je bil vojno lice, ostali strokovnjaki iz južnih republik pa se niso dolgo obdržali v Sloveniji, saj je bilo potrebno preveč delati.
Druga pesem pa so kmetje - subvencije za vsako sranje (skoraj dobesedno) in vedno jamranje ko pa si kupi novega mercedesa pa ni duha ne sluha o vračanju. Kmetje morajo do konca življenja hoditi po kolenih pred POdobnikom, saj jim je uredil življenje kot v škatlici. Morda pa bi morali mi enkrat protestirati še proti kmetom in njihovemu zaslužkarstvu in lakomnosti?

kartako
18.10.2007, 08:20
Biz to si dobro napisal. No naj ti povem še to, v bivših časih je lahko navaden delavec postal skoraj obratovodja-- navaden brez kvalifikacije, ker je obstajal pravilnik po katerem si z leti, z prakso dobival stopnje.
Kar se tiče južnih, jih je bilo in so še, tako da o tem ne bi.
Bilo je daljno leto 79, ko sem še deloval v sindikatu in zahteval, da se situiranih kmetov ne zaposluje.
Izgleda, da sem imel srečo, da sem lahko spoznal situacije in ljudi v tem okolju podrobno in to je bila takrat skoraj tretjina občine, ki je štela ( ne bom točen ) 80 000 prebivalcev. Pa ne bova o tem.
Res bi moral sindikat protestirati proti vsakemu povišanju plač, ki se napajajo iz proračuna. Potem bi se morda kaj premaknilo. Do takrat, so pa ti protesti bolj blažev žegen za ljudi, ki so zadovoljni da nekdo namesto njih misli.

dolenjec
18.10.2007, 11:23
Desna opcija je ob pomoči RKC pustila Slovence in Slovenijo popolnoma na cedilu in še kako si bodo predvsem mladi zaželeli nazaj komunizma in nekaj ta pravih komunistov z njihovo celotno črno stranjo
Če malo pogledaš, kdo je danes najbogatejši in kdo je preko certifikatnih malverzacij najbolj obogatel, ne boš našel kaj dosti desnih. Precej pa, presenetljivo, socialno čutečih levičarjev.

Pikica
18.10.2007, 12:41
Jaz sem se dokončno odločila, najprej bom sprejela delo, če bom še interesantna, plačevala mastno najemnino, pol plače, doštudirala magisterij, pol pa ali pa še prej, prek fakultete v tujino,.... namreč ravno tisti, ki so delali v AU, prišli nazaj in govorili kako je tu fino, da ne bi šli nazaj, *****, so že tam, prvi so pobrali šila in kopita in zbežali. S socializmom je blo pa isto. Tisti, ki so najbolj zagovarjali socializem so danes največji kapitalisti.

biz
18.10.2007, 12:57
Če malo pogledaš, kdo je danes najbogatejši in kdo je preko certifikatnih malverzacij najbolj obogatel, ne boš našel kaj dosti desnih. Precej pa, presenetljivo, socialno čutečih levičarjev.

No pa mi naštej te bogate in socialno čuteče levičarje, če jih lahko. Jaz ne vidim nobenega, vsi ki so bogati niso niti malo socialno čuteči, ker če bi bili potem ne bi bili bogati. Izjema je mogoče Akrapovič, ki pa se ni nikoli politično udejstvoval.
Jaz pa poznam vrsto županov iz vrst SLS, kateri si celo privoščijo lastno nogometno ekipo, pa potem še nekatere pripadnika NSi in SDS , seveda pa je vmes tudi nekaj LDS-ovih mogotcev in pa SD.jevih ampak prevaldujejo SLS-ovci.
In na koncu koncev, najbogatejša družba oz. organizacija v Sloveniji pa je RKC, ki če bi bila takšna kot sama o sebi pravi da je , bi npr. prebivalcem Železnikov podarila lahko 5000 m3 drv iz bližnjih gozdov in se ji ne bi niti poznalo. Sama pa ni dodala niti centa, ampak je preko svoje organizacije Caritas organizirala samo zbiranje in še od tega denarja potem vzamejo 30% za administrativne stroške - koliko zares stane administracija pa tako ali tako ne zve nikoli nihče.
Torej ne bi govoriti o nekih levih socialno čutečih bogatašev!

biz
18.10.2007, 13:04
Jaz sem se dokončno odločila, najprej bom sprejela delo, če bom še interesantna, plačevala mastno najemnino, pol plače, doštudirala magisterij, pol pa ali pa še prej, prek fakultete v tujino,.... namreč ravno tisti, ki so delali v AU, prišli nazaj in govorili kako je tu fino, da ne bi šli nazaj, *****, so že tam, prvi so pobrali šila in kopita in zbežali. S socializmom je blo pa isto. Tisti, ki so najbolj zagovarjali socializem so danes največji kapitalisti.

Draga moja pikica, jaz sem več kot 13 let delal v tujini in tudi študiral tam in se za nič na svetu ne bi več vrnil tja, ker denar ni vedno vse na svetu in če želiš imaš tudi tega dovolj v Sloveniji. Če greš v tujino se moraš kot prvo zavedati, da boš bilo kam greš tujec in kot takega te tudi obravnavajo, ne glede na tvoje znanje ali izkušnje. Ne gelde na to moraš vedno narediti 30% več kot domačini za enako plačo, če pa se gre za napredovanje pa imaš vedno najslabše karte in po večini se ustaviš vedno stopnico pod vrhom.
Zato si ne vzami tujine kot raj na zemlji ampak bodi pametna in idi v tujino izbirat izkušnje in novo znanje, ki boš ga lahko potem spridom uporabljala v Sloveniji čez kakaih 5-6 let. Tisti ki obljubljajo bajne plače v Nemčiji so navadni lažnivci , saj ti ne povedo da delajo namesto 40 ur na teden tudi do 65 ur na teden - ja prav si slišala - medtem ko pa v Sloveniji pričakujejo za 40 ur višjo plačo kot v Nemčiji za 65 ur.
In ko se boš vrnila za 5-6 let nazaj v Slovenijo boš ugotovila da je doma še vedno najlepše in najboljše in da ni vse črno ampak bolj belo kot marsikje drugje.

Winglet1
18.10.2007, 13:11
:hammer:
Saj ni problem samo v stanovanjih. Kaj pa delo , zaslužek ?
Nova vlada ?? Ne me basat !
Kdo in kdaj je uničil gospodarstvo v Sloveniji ??, masovno, ??
To kar se danes dogaja, je samo še mrhovinarstvo. žretje zadnjih drobtinic.
V Evropo:hammer:
Privatizacija.:drunk: , ja kdo ti bo potem še kaj dal poceni?
Prost pretok delovne sile.:hammer: Če ne boš ti za 5€, bo on za 2 € , ima pravico :rolling:

Jah potem pa takemu človeku ostaneta samo dve varianti:

-dela za 2€
-se prekvalificira

no pa še trejta, najpogosteje izbrana:

-jamra, jamra in jamra.....pa se smili samemu sebi:)

Pikica
18.10.2007, 16:53
Tudi če delaš za 5 € se še vedno lahko samo doživljensko zapufaš, hočem reči zakreditiraš (če nimaš rešenega stanovanjskega problema). Tisti, ki se noče smilit samemu sebi gre v tujino, mafijo, prostitucijo ali pa odpre privat obrt, začne trgovati z delnicami. Samo delat se mu ne splača - za druge seveda.

biz
18.10.2007, 19:44
Tudi če delaš za 5 € se še vedno lahko samo doživljensko zapufaš, hočem reči zakreditiraš (če nimaš rešenega stanovanjskega problema). Tisti, ki se noče smilit samemu sebi gre v tujino, mafijo, prostitucijo ali pa odpre privat obrt, začne trgovati z delnicami. Samo delat se mu ne splača - za druge seveda.

Pa to še vedno ni krivda komunizma ampak krivda požrešnih kapitalistov, ki ne morejo dobiti dovolj polne riti vsega in to vedno samo na račun malega človeka. Imaš pa še eno možnost in to je da se bogato poročiš. Verjamem ti in vem kaj želiš, vendar tega z jamranjem na forumu ne boš mogla rešiti, rešitev ima družba v rokah le da je politiki in določenim opcijam uspelo ljudi razdvojiti , saj se bojijo enotnosti in enotnosti se bojijo predvsem tisti, ki so sedaj na vladi in pa RKC, saj bi to pomenilo da bi oni opleli z svojimi dejavnostmi.

kartako
18.10.2007, 21:38
Daj no biz, to so pa že krepko mimo.
Kdo je lastninil firme ? RKC? RKC, gor ali dol, kar se tiče slovenskega delavca-k
jih ni RKC poslal na zavod in naredil brezposelne in ničvredne in če dobijo pol Slovenije ni na njih nič takega, da bi bili krivi.
Tudi meni ni vse čisto, kar se RKC tiče - toda da se to dogaja je podlaga v zakonih in je treba kriviti kar prejšnje vlade, saj se vse dogaja po zakonih.

kartako
18.10.2007, 21:42
Draga moja pikica, jaz sem več kot 13 let delal v tujini in tudi študiral tam in se za nič na svetu ne bi več vrnil tja, ker denar ni vedno vse na svetu in če želiš imaš tudi tega dovolj v Sloveniji. Če greš v tujino se moraš kot prvo zavedati, da boš bilo kam greš tujec in kot takega te tudi obravnavajo, ne glede na tvoje znanje ali izkušnje. Ne gelde na to moraš vedno narediti 30% več kot domačini za enako plačo, če pa se gre za napredovanje pa imaš vedno najslabše karte in po večini se ustaviš vedno stopnico pod vrhom.
Zato si ne vzami tujine kot raj na zemlji ampak bodi pametna in idi v tujino izbirat izkušnje in novo znanje, ki boš ga lahko potem spridom uporabljala v Sloveniji čez kakaih 5-6 let. Tisti ki obljubljajo bajne plače v Nemčiji so navadni lažnivci , saj ti ne povedo da delajo namesto 40 ur na teden tudi do 65 ur na teden - ja prav si slišala - medtem ko pa v Sloveniji pričakujejo za 40 ur višjo plačo kot v Nemčiji za 65 ur.
In ko se boš vrnila za 5-6 let nazaj v Slovenijo boš ugotovila da je doma še vedno najlepše in najboljše in da ni vse črno ampak bolj belo kot marsikje drugje.
No vidiš. če bi se v Sloveniji samo delodajalci držali teh razlik, bi bilo precej ljudem lažje.
Tako je pa Slovenija raj za lenuhe- na splošno, ne dobesedno.

yamamoto
18.10.2007, 22:33
Neverjetno, koliko stvari se je nabralo v 15 letih za porihtat v tej bogi Deželici. :nonono:

biz
19.10.2007, 13:59
Daj no biz, to so pa že krepko mimo.
Kdo je lastninil firme ? RKC? RKC, gor ali dol, kar se tiče slovenskega delavca-k
jih ni RKC poslal na zavod in naredil brezposelne in ničvredne in če dobijo pol Slovenije ni na njih nič takega, da bi bili krivi.
Tudi meni ni vse čisto, kar se RKC tiče - toda da se to dogaja je podlaga v zakonih in je treba kriviti kar prejšnje vlade, saj se vse dogaja po zakonih.

Povedal sem ti samo da za vse niso uiniverzalni krivci komunisti ampak v prvi vrsti požrešni kapitalisti, ki so tranzicijo izkoristili na najbolj podel način, RKC pa je pri vsem tem sedela križem rok namesto da bi svoj vpliv izkoristila za ohranjanje socialne pravičnosti in ne da je svoj čas izkoristila z tem da je poskrbela zato kaj bo dobla , kako in kdaj, pa za povečevanje vpliva v vseh fazah družbenega življenja.
Ali veš da RKC obvladuje preko povezanih podjetij in njenih hčerinskih podjetij preko 30% kapitalnega trga na svetu!

kartako
19.10.2007, 22:03
Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal.

biz
19.10.2007, 22:27
Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal.

Žal nisem župnik da bi si lahko pomagal, pa še krast me niso naučili doma, ko pa lažem pa dobim rdeči nos torej je nemogoče da bi si lahko pomagal.

Winglet1
20.10.2007, 18:35
Povedal sem ti samo da za vse niso uiniverzalni krivci komunisti ampak v prvi vrsti požrešni kapitalisti, ki so tranzicijo izkoristili na najbolj podel način, RKC pa je pri vsem tem sedela križem rok namesto da bi svoj vpliv izkoristila za ohranjanje socialne pravičnosti in ne da je svoj čas izkoristila z tem da je poskrbela zato kaj bo dobla , kako in kdaj, pa za povečevanje vpliva v vseh fazah družbenega življenja.
Ali veš da RKC obvladuje preko povezanih podjetij in njenih hčerinskih podjetij preko 30% kapitalnega trga na svetu!

S "požrešnimi kapitalisti" najverjetneje misliš, na posameznike postavljene iz vladnih strani, ki so si z dovoljenjem slednje "nagrebli" več premoženja. Kapitalist kot tak je pa vsak, ki svoja sredstva vloži v npr. neko podjetje in s tem ko govoriš o "grdih kapitalistih" delaš ogromno krivico tistim, ki s svojimi privatnimi podjetji prosperirajo in ustvarjajo visoko DV ter nova delovna mesta. Jaz res nevem zakaj tukaj eni ne ločijo med političnimi oportunitisti in tistimi, ki so v državno monopolnih podjetjih, ter tistimi, ki so lastniki privatnih podjetjih......

kartako
20.10.2007, 19:31
Žal nisem župnik da bi si lahko pomagal, pa še krast me niso naučili doma, ko pa lažem pa dobim rdeči nos torej je nemogoče da bi si lahko pomagal.
Nisem mislil nate, ampak je to najbrž moto cerkve, ki jim kar dobro uspeva.

yamamoto
20.10.2007, 21:15
Nisem mislil nate, ampak je to najbrž moto cerkve, ki jim kar dobro uspeva.

Tako dobro si sami pomagajo, da Bog niti na vrsto ne pride. :angel:

biz
21.10.2007, 02:47
S "požrešnimi kapitalisti" najverjetneje misliš, na posameznike postavljene iz vladnih strani, ki so si z dovoljenjem slednje "nagrebli" več premoženja. Kapitalist kot tak je pa vsak, ki svoja sredstva vloži v npr. neko podjetje in s tem ko govoriš o "grdih kapitalistih" delaš ogromno krivico tistim, ki s svojimi privatnimi podjetji prosperirajo in ustvarjajo visoko DV ter nova delovna mesta. Jaz res nevem zakaj tukaj eni ne ločijo med političnimi oportunitisti in tistimi, ki so v državno monopolnih podjetjih, ter tistimi, ki so lastniki privatnih podjetjih......

napisal sem požrešni kapitalisti, to pa so vsi tisti, ki gledajo samo na hiter zaslužek ne pa na DV in napredek. Večina je od države postavljenih analfabetov nekaj pa je tudi zasebnikov, ki izkoriščajo sistem samo za polnjenje svojih žepov. Nisem pa misli tiste, ki gradijo za bodočnost in ki stojijo za kontinuiteto, kar prej ko slej prinaša željneo DV in seveda tudi nova delovna mesta.
Tukaj nisem mešal hrušk in jabolk in nisem mislil delati krivico ljudem kot je Akrapovič pa Tuš itd., je pa med njimi ogromno gostincev kar dokazujejo z nekimi protesti proti kadilskemu zakonu namesto da bi razmislili o tem kako izboljšati ponudbo in tako prodobiti nove goste, če pa se 25% lokalov zapre, pa ne bo takšne škode, ker ti niso niti bili sposobni na dolgi rok preživeti ampak so živeli tudi do sedaj samo na račun laži in poneverb.

Pikica
21.10.2007, 12:32
Opažam eno zanimivost. V prejšnjem sistemu se je govorilo proti RKC (ki je pred partijo imela moč), danes se pa proti RKC in proti komunistom (ki so v nedavnem sistemu imeli moč). Ja, časi se spreminjajo. Danes so pa vsi na istem. Drug drucga obtožujejo,... kr neki,... ful je nestrpnosti, homofobije, sovraštva do pripadnikov RKC itd. Kot bi vladalo neko obsedeno stanje. Hočem reči, da v tej državi še ni prave svobode, nekateri so še vedno zatirani. In tako se obnaša cela mlada generacija pa sploh ne ve zakaj, tisti, ki so to sprožili vedo, tisti, ki tako mislijo pa ne.

yamamoto
21.10.2007, 13:40
Pikica, res je da smo vsi v istem loncu. Toda nekdo je v njemu v obliki klobase, drugi v obliki krompirja, tretji cvetače in tako naprej. Da pa bi vse to ostalo kolikor toliko okusno, so izumili demokracijo. To naj bi bil sistem v katerem naj bi se dogovarjali in kuhali tako, da bi okus mineštre ustrezal večini.
Pri nas pa se, po stari balkanski navadi, vedno najde nekdo, ki bi rad "nadmudrio" ostale. To pa izključno zato, da bi se njemu bolje godilo in, da bi čim več pobasal v svoj žep.
Slovenija bo morala do demokracije šepati še kar nekaj destletij.
Sedaj pa še tisto, kjer bi te rad malo popravil. Ne verjamem, da si tukaj kdaj zasledila kakšno sovraštvo do vernikov, z moje strani gotovo niti besedice. Je pa res, da imamo veliko povedati proti RKC kot organizaciji, ki spada v tisto skupino pametnjakovičev, ki sem jih omenjal na začetku. Dokler RKC molze svoje vernike me ne moti. Konec koncev so se sami včlanilim vanjo in sprejeli njen statut. Močno me pa moti to, da ta verska organizacija, proti moji volji in s soglasjem in soudeležbo države, molze tudi mene. :(
Da pa bi bila mera polna, je tudi večina članov vlade pripadnikov RKC in kot taki morajo izvrševati njene načrte. Skratka, obnaša se enako, kot se je prej partija. Zato pa imaš občutek, da ne maramo ne enih ne drugih. Če so bili prej za razklanost Slovencev krivi komunisti, je v enaki meri sedaj za to kriva Cerkev. :nonono:

Pikica
21.10.2007, 13:52
Ne razumem, a niso vse vere enake, torej ne molze samo RKC, ampak še ostalih tistih ne vem koliko ver in kolikor jaz vem je dokaj lahko registrirati novo vero in veliko ljudi je to delalo zato, da so se izognili davkom. KAJ pa plačujemo RKC? Kolikor vem, ko prideš v cerkev daš kolikor daš, če daš in ta denar, gre potem nekaj naprej, nekaj ga ostane. Jaz nimam nič proti ne RKC, ne levičarjem, ne desničarjem, ne proti komur drugemu, če mi le ne meče polen pod noge.

Winglet1
21.10.2007, 15:43
Ne razumem, a niso vse vere enake, torej ne molze samo RKC, ampak še ostalih tistih ne vem koliko ver in kolikor jaz vem je dokaj lahko registrirati novo vero in veliko ljudi je to delalo zato, da so se izognili davkom. KAJ pa plačujemo RKC? Kolikor vem, ko prideš v cerkev daš kolikor daš, če daš in ta denar, gre potem nekaj naprej, nekaj ga ostane. Jaz nimam nič proti ne RKC, ne levičarjem, ne desničarjem, ne proti komur drugemu, če mi le ne meče polen pod noge.

no tako na hitro smo najpomembnejše:

Vsi duhovniki in podobno so opravičeni plačevanja davkov (zraven še socialno zavarovanje in podobno), se pravi na ravni države poteka prerazporejanje dohodka od davkoplačevalcev do duhovnikov. To plačuješ tudi ti in tudi neverni del prebivalstva vzdržuje RKC.

RKC se vrača ogromno državnega premoženja (vprašanje kako so sploh prišli do njega) in to znova na račun davkoplačevalcev-se pravi tudi tebe.

Potem so npr. tu še razne odškodninske tožbe, kjer se naša država hitro "poravna" znova na škodo vseh davkoplačevalcev-znova tudi tebe.

Da pa ne govorimo o raznih poslovnih dejavnostih cerkve, ki je v gospodarsvo zelo vpeta in žanje kapitalske dobičke-pred kamerami pa zgledajo tako nedolžno ha?:rolling:

z novim predlogom zakona o šolstvu se bodo cekrvene šole lahko 100% financirale iz državnega proračuna. Se pravi poteka prerazporejanje dohodka od današnjih javnih šol (ker močno dvomim, da bo ministrtvo za šolstvo dobilo toliko večji budget) k zasebnim kamor se pa najbolj cilja na verske. Se pravi bomo znova davkoplačevalci financirali šolanje tistih ubogih otrok, ki so prisiljeni iti na cerkvene šole......ter seveda vseh cerkvenih "učitljev", ki bodo na takih šolah "učili".....

Tako da ja Pikica, ogromno plačuješ RKC.......

kartako
21.10.2007, 16:12
Opažam eno zanimivost. V prejšnjem sistemu se je govorilo proti RKC (ki je pred partijo imela moč), danes se pa proti RKC in proti komunistom (ki so v nedavnem sistemu imeli moč). Ja, časi se spreminjajo. Danes so pa vsi na istem. Drug drucga obtožujejo,... kr neki,... ful je nestrpnosti, homofobije, sovraštva do pripadnikov RKC itd. Kot bi vladalo neko obsedeno stanje. Hočem reči, da v tej državi še ni prave svobode, nekateri so še vedno zatirani. In tako se obnaša cela mlada generacija pa sploh ne ve zakaj, tisti, ki so to sprožili vedo, tisti, ki tako mislijo pa ne.
Tole ,je dobro razmišljanje.
Razlogi : Nekateri so prej imeli- sedaj so izgubili.
Drugi so dobili kar so jim vzeli.
Tretji bi še vedno viseli na seskih in cuzali in verjemi, da je teh večina. Starih in mladih.
Mlada generacija pa tako nima ( po bivših kriterijih nobenih možnosti ), razen par, ki povečujejo ali bodo povečevali družinsko imetje.

Pikica
21.10.2007, 16:28
Ne, če pomeni, da so opravičeni plačevanja davkov, to ne pomeni, da mi njim dajemo denar, pomeni samo, da ga oni ne prispevajo v državno blagajno. Za socialno zavarovanje pa lahko zaprosijo tudi drugi. Npr. umetniki ipd.
Denacionalizacija velja za vse, ne samo za RKC.
Odškodninške tožbe so tudi za vse.
Poslovne zadeve so tudi za vse enake.
Pa tudi možnost zasebnega šolstva imajo vsi!

Torej RKC se ne sme plačevati socialnega zavarovanje, umetnikom ipd. se pa lahko, cerkvi se ne sme vrnit odvzetega premoženja, drugim se lahko, cerkev ne sem imeti pravice do zasebne šole, drugi jo imajo lahko? Potem duhovnike bi morali odbdavčiti za npr. opravljanje spovedi. Trenutno je brezplačna. Ko bi vernik potem stopil v spovednico bi gori pisalo: Plačajte 5 € za spoved, davek za državo?

Torej, RKC bi morali odvzeti vse pravice,... imam občutek, da bi jo eni najraje kar enostavno prepovedali. Sem zgrešila? Trudim se razumeti, od kje tako sovraštvo do RKC, pa sej NOBENEMU ni treba tja, če noče, sej jest tudi ne hodim.

kartako
21.10.2007, 16:46
Točno piki, svobodni umetniki in kvazi kulturniki poberejo davkoplačevalcem veliko več denarja kot duhovščina, ampak to se ne omenja, da se ne bi narod zbudil.

biz
21.10.2007, 18:33
Ne, če pomeni, da so opravičeni plačevanja davkov, to ne pomeni, da mi njim dajemo denar, pomeni samo, da ga oni ne prispevajo v državno blagajno. Za socialno zavarovanje pa lahko zaprosijo tudi drugi. Npr. umetniki ipd.

Torej RKC se ne sme plačevati socialnega zavarovanje, umetnikom ipd. se pa lahko, cerkvi se ne sme vrnit odvzetega premoženja, drugim se lahko, cerkev ne sem imeti pravice do zasebne šole, drugi jo imajo lahko? Potem duhovnike bi morali odbdavčiti za npr. opravljanje spovedi. Trenutno je brezplačna. Ko bi vernik potem stopil v spovednico bi gori pisalo: Plačajte 5 € za spoved, davek za državo?

Torej, RKC bi morali odvzeti vse pravice,... imam občutek, da bi jo eni najraje kar enostavno prepovedali. Sem zgrešila? Trudim se razumeti, od kje tako sovraštvo do RKC, pa sej NOBENEMU ni treba tja, če noče, sej jest tudi ne hodim.

Je razlika med njimi
RKC za svoje zaposlene ne plačuje socialnih zavarovanj prav tako RKC za svoje dejavnosti ne plačuje davka , svobdnemu umetniku tudi plačujemo sicer mi socialna zavarovanja ampak mora od prodanih umetnin plačati davek državi.
Pri vračanju premoženja RKC se nikoli ne vpraša na kakšen način je prišla do tega premoženja, medtem ko se druge to sprašuje.
Ni problem da RKC ne bi smela imeti zasebnih šol, vendar zasebne šole nikjer na svetu ne financirajo 100% kot bi to radi uredili pri nas.
Pravice RKC se naj izenačijo z vsemi drugimi društvi, saj morajo vsa društva plačevati davke iz svojih dejavnosti, medtem ko to cerkev ne stori - zakaj?
V Sloveniji sploh ni enostavno registrirati verske združbe, zato je tudi poskrbela RKC preko svojih predstavnikov v vladi.
Tudi jaz sem vernik in verujem, ne morem pa odobravati delovanja RKC in njenega poskusa absolutne kontrole našega vsakdanjega življenja, to ne. Vsi imamo pravico se razviti na svoj način vendar ga RKC jemlje predvsem otrokom z prisilo pri vereuku in poskusu podrejanja otrokovega življenja popolnoma cerkvenemu. Npr. sveto obhajilo lahko sprejme otrok samo če je bil vedno pri vereuku, vsako nedeljo pri maši , in obiskoval šmarnice, pri birmi so še bolj striktni. Nekateri župniki so podaljšali vereuk na 1,5h , maše pri marsikateremu župniku izgledajo kot politične nastave iz časa ko sem bil v vojski, ti tega ne moreš vedeti ker nisi bila tam. Torej imam vso pravico da sem jezen na početje RKC in ko moram resno o tem razmišljati ali je to v kar verjamem res ali je vse to samo velika laž.
Še bolj pa me moti cerkvena hinavščina. ko se daje kot največja humanitarna organizacija ampak iz svojega žepa ne da niti centa, preko caritasa pobere še enkrat denar od vernikov, od katerega odvzame 30% za administrativne stroške, plačuje potem velikanske vsote za prevoze tako da na koncu dobijo potrebni samo še 30% zbranega denarja - tako to izgleda pri humanitarni organizaciji Caritas. Organizacije v lasti cerkve pa ne dajo nikoli nič.

slehernik
21.10.2007, 18:43
Torej RKC se ne sme plačevati socialnega zavarovanje, umetnikom ipd. se pa lahko, cerkvi se ne sme vrnit odvzetega premoženja, drugim se lahko, cerkev ne sem imeti pravice do zasebne šole, drugi jo imajo lahko?Zaščita slovenskega jezika in kulture je ustavna dolžnost Slovenije, medtem ko je - nasprotno - cerkev ločena od države. No, vsaj v civiliziranih državah. Od kod ta pravica?
Fevdalno premoženje se ne vrača, razen - glej ga zlomka - cerkvi. Ker baje opravlja koristno delo, čeprav to ne spremeni fevdalnega izvora lastnine. Od kod ta pravica?
In vsi imajo pravico do ustanovitve zasebne šole, ampak zasebna šola je zasebna, ne pa plačana z javnim denarjem. Od kod ta pravica?
Potem duhovnike bi morali odbdavčiti za npr. opravljanje spovedi. Trenutno je brezplačna. Ko bi vernik potem stopil v spovednico bi gori pisalo: Plačajte 5 € za spoved, davek za državo?Večina cerkvenih storitev je plačljiva, pa menda ne gre nič za davkarijo, kajne?

Faust
21.10.2007, 18:55
Naslov teme je Pogum Spomenke Hribar. Če se ne boste držali tega, bo tema zaklenjena.

Pikica
21.10.2007, 19:05
Sej pravim, da je v Sloveniji obsedeno stanje samo in le zaradi RKC, ravno to, kar sem pisala nekaj komentarjev nazaj. Tako mislijo, pa sploh ne vedo, ker resnica to ni, kdor jim je tako govoril jim je lagal, ampak je že vedel zakaj. Jaz se pač v to ne mislim spuščat. Tako pač je in razumem ljudi, da nekaj sovražijo, če imajo napačne podatke o tem. Sej bi jest tud, če bi mi kdo govoril take reči, kot o fevdalnih posestvih in plačljivosti in ne vem še česa vse. Žalostno je le to, da se nikoli tako ne omenja pravoslavne cerkve, ali pa islama. Seveda ne, sej so vodili v jugi pripadali pravoslavcem. Slovenci se morajo še marsičesa naučit o državotvornosti, predvsem pa imeti rad same sebe in biti ponosen na svojo tradicijo in svoje poreklo in svoj narod, svoj jezik. Častiti tujce, pelje zgolj v suženjstvo. Suženj je suženj, pa če je suženj nemcev, al pa balkancev,....

fazan
21.10.2007, 19:40
Dovolj žalostno je, da temu, ko nekdo pove svoje mnenje, rečemo pogum. To pomeni, da posamezniki to družbo že čutijo že kot zelo nesvobodno.

Tasko govorijo ljudje,ki so proti svoboščini izreka oziroma govora in ,ki so v prejšnem sistemu zastraševali ljudi in govorili kaj lahko rečeš in kaj ne.
Sicer pa ali je pri nas že prava demokracija po mijem ne,po mojem je kapital demokracija in tisti,ki ima dovolj pod palcem lahko reče kar hoče naredi kar hoče ostali pa smo lahko tiho saj smo reveži in revež ni nikdar upal veliko na glas povedat ker je bil potem še večji revež.

Winglet1
21.10.2007, 20:32

ti zelo mešaš pojme in obračaš besede:

-RKC ima lahko zasebne šole ampak poudarek mora biti na "zasebne". Da se financirajo iz državnega proračuna več ne pomeni, da so zasebne ampak javne. Da se zaradi tega potencialno zmanjša budget javnim šolam je pa absurd. Vsi davkoplačevalci, tisti ki niso verni in velika večina tistih, ki ne bo koristila "zasebne" cerkvene šole pa morajo za to plačevati-tudi ti. Naj imajo zasebne in naj se financirajo od tistih, ki jih obiskujejo ne pa da za to plačujemo mi vsi.

-glede umetnikov sem istega mnenja (vendar je cerkvenih uslužbencev veliko več), če pa je tebi moralno ok, da neki RKC duhovniki vse dobijo poklonjeno (brez dohodnine, stroškov zavarovanj in podobno) medtem, ko določeni zaposleni živijo s 400€ na mesec pa ti ni več pomoči.

-duhovnike morajo obdvavčiti za dohodke, ki jih prejemajo (kot vse ostale državljane). Tukaj je problem, nekdo dobi 1000€ pa da npr, 50% državi (v najvišjem razredu je efektivna davčna obremenitev v grobem 70%!), duhovnik pa vse pobere.....to ti zagovarjaš.....

-lahko se grejo tudi kapitaliste in služijo dobičke, me nič ne moti ampak vse to mora biti pregledno kot pri ostalih, ne pa da PR ljubljanske nadškofije na vprašanje o premoženjskem stanju izjavi, da je to zelo kompleksno in da ne more dati odgovora.....absurd

In nihče tukaj na forumu nima nič proti RKC kot taki, vendar vsakemu vsaj malo inteligentnemu človeku mora "kapnit", da RKC pod takimi pogoji, ko nič ne daje v državno blagajno jemlje pa vse enostavno ne dela ok, to je point...

Faust
21.10.2007, 20:37
Očitno se tudi po opozorilu ne morete držati teme.