Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Windows Vista

Marjetica66
11.01.2007, 06:10
Rada bi si inštalirala Windows Vista. Pa sem se znašla pred uganko :) Kaj je priporočljivo, če že ima kdo izkušnje. Prijateljica mi je povedala, da ji je počasi vse skupaj šlo na živce. Za vsako stvar je sistem spraševal za dovoljenje. Vesela bom pomoči, saj sem laik v tem:)
Business
Homebasic
HomePremium
Ultimate
Homebasicn
Businessn
Starter

rockstar1707
11.01.2007, 07:38
Ali govorimo o legalni razlicici? Ce legalno kupis Win Vista (kar sploh ne vem ce je za domace uporabnike ze mozno), potem moras vedeti kaksno razlicico imas.

Ce pa govorimo o piratski razlicici, pa je tole napacen forum za taksna vprasanja. Glej http://forumi.siol.net/showthread.php?t=4863

andraz.sajn
11.01.2007, 08:03
tut tist "Za vsako stvar je sistem spraševal za dovoljenje." se da onemogočt.

To je pa tut res, da Winodws VISTA še nisi mogla kupt. (to bo mogoče šele 31.januarja)

Pa pr visti še ne pomen da maš piratsko verzijo, če namestiš drugo, k si jo kupu. Lahko namestiš windows brez serijske za 30 dni (kerokoli verzijo) sam pol ti bo pa začel težit za serijsko.

Marjetica66
11.01.2007, 08:38
Dobila sem jo od prijateljice, ki ima licenco. Njen mož jo je pa dobil kot poslovni partner firme. Vindows ne sprašuje po registraciji ali da bi kaj pisalo o napačni serijski številki. V bistvu se gre za to, da kar koli se premika ali kopira, je tečen z vsakim spraševanjem in potrditvijo.

andraz.sajn
11.01.2007, 10:34
zdle ti to na pamet govorim-prbližn neki tacga je:

control panel\User accounts\User account control\ in tle odstran klukco...... nato OK in pol pa reset kompa......

nani
11.01.2007, 10:36
Glej, od našega računalničarja v firmi sem lih danes slišal o Visti - jo je instaliral in je kup komplikacij, precej dela z instalacijo, druverji, dovoljenji, pa vsake pol leta bo treba nekaj dopolnjevat licenco, tako da je po domače rečeno - en sh***.
Raje ostanimo na XP, so preizkušeni in vse klapa, Vista pa kaj drugega kot šminka za navadnega smrtnika itak ni.

Paganini
11.01.2007, 10:55
Rada bi si inštalirala Windows Vista. Pa sem se znašla pred uganko :) Kaj je priporočljivo, če že ima kdo izkušnje. Prijateljica mi je povedala, da ji je počasi vse skupaj šlo na živce. Za vsako stvar je sistem spraševal za dovoljenje. Vesela bom pomoči, saj sem laik v tem:)
Business
Homebasic
HomePremium
Ultimate
Homebasicn
Businessn
Starterzakaj bi si rada na vsak način zagrenila življenje ?

joe
11.01.2007, 12:41
Z vsakim dnem me bolj prisiljujejo, da bom uporabljal izključno Linux. Ali je to začetek konca dominacije Microsofta?

nani
11.01.2007, 15:14
Definitivno !

grega74
11.01.2007, 19:36
zakaj bi si rada na vsak način zagrenila življenje ?

Točno tako.
Sem jih sprobal, ampak zaenkrat so XP boljšiiiiiiiiiii:2thumbs: :2thumbs:

Vsemogočni
12.01.2007, 20:13
Dobila sem jo od prijateljice, ki ima licenco. Njen mož jo je pa dobil kot poslovni partner firme. Vindows ne sprašuje po registraciji ali da bi kaj pisalo o napačni serijski številki. V bistvu se gre za to, da kar koli se premika ali kopira, je tečen z vsakim spraševanjem in potrditvijo.

Če želiš imeti Visto, pač daš enkrat celotno proceduro skoz. Sej jo tko ne misliš vsak teden instalirat :dontknow: ali pač :dontknow:

Se ne strinjam, da naj raje ostanemo na XP, kdo ima vsaj malce raziskovalne žilice, se s tem ne more sprijazniti. :2thumbs:

P.S. vsak izvod velja za instalacijo na enem računalniku, sam tolk, da se ne hvališ, komu vse bi še rada instalirala. :veryevil:

ervin34
12.01.2007, 20:26
jst bom še malo počaku :)

bozickus
13.01.2007, 05:47
Marjetica, ti se XP drži. Če Visto oklestiš dobiš....XP. :D
Hec je tud v tem, da je Vista zlo požrešna, kaj se strojne opreme tiče.
Kakor hitro sem jo gor dal, tako je še hitreje dol letela.

Nekaj kar pač že poznaš, tudi imaš.
Vista je še neznanka. Bo pa prišel čas tudi zanjo.

Rusy
13.01.2007, 08:16
Tuki se popolnoma strinjam z vsemi ki pravijo naj se drži XP ker ni bolšega a vista je pa požrešna kot sam vrag..:2thumbs: :rolling:

amadej
20.01.2007, 19:50
Nebi rad odpiral druge teme le vprašal bi :
na namizju imam zelo velike ikone in ne morem nikjer najsti kako bi jih zmanjšal
ali s eto da?

toben
21.01.2007, 13:57
Lisica hoče priti do grozdja in skače in skače pa ga ne more doseči...kmal ji je vsega dovolj in reče: AH, SEJ JE PREKISLO! :rolling: ;) :2thumbs:

Vsemogočni
22.01.2007, 22:59
Nebi rad odpiral druge teme le vprašal bi :
na namizju imam zelo velike ikone in ne morem nikjer najsti kako bi jih zmanjšal
ali s eto da?

Pejd z miško (kurzorjem) v spodnjo vrstico v desktopu (namizju), klikni nekam zraven ikone oziroma v prazen prostor z levo tipko. Ko se ti odpre menu imaš zgoraj View. Daj kurzor na View in odpre se ti možnost Large ali Smail Icons. S kurzorjem klikni na Samil Icons. :2thumbs:

To velja za ikone v spodnji vrstici.

Za namizje pa klikni z levo tipko miške nekam v desktop. Odpre se okence in čisto spodaj imaš Propertis. Klikni nanj in odpre se okno z več listi. Klikni na predzadnjega (gledano z leve proti desni), list Effects in v spodnjem delu odstrani kljukico pred zapisom: Use Large Icons, Klikni OK in v namizju boš imel manjše ikonce.

Jakelj
21.02.2007, 15:44
Windows XP je zaenkrat še kr dober, poleg tega pa so Visto šele razvili in se lahko pojavijo številni hrošči poleg tega pa veliko programov (tudi antivirusnih, delal naj bi Bitdefender) in PC iger še ne bo delalo..........:nonono:

nani
21.02.2007, 20:41
Windows XP je zaenkrat še kr dober, poleg tega pa so Visto šele razvili in se lahko pojavijo številni hrošči poleg tega pa veliko programov (tudi antivirusnih, delal naj bi Bitdefender) in PC iger še ne bo delalo..........:nonono:

Definitivno res ! In nelegalne (crackane) igrice niti ne delajo na Visti, zadeva je v povojih, je res kozmetično malo bolj dodelana. Toda - ali rabiš šminko ali pamet je pa druga poanta. Pa iskanje nekompatibilnih programov itd.... Skratka - videl in - ostajam na XP:)

zeriX
21.02.2007, 22:55
nisem videl, nočem videt še manj pa probat
zato ostajam na slackware :veryevil:

DrOnyx
22.02.2007, 11:18
nisem videl, nočem videt še manj pa probat
zato ostajam na slackware :veryevil:

V zaklenjeni temi si napisu, da ostajaš na opensource programih pa še pišeš jih. Čudovito. Skrbelo bi mi, če programi, ki jih sam napišeš zate ne bi bilo opensource. Si ne predstavljam. To je tko, kot da izvorno koda zabrišeš v smeti.:2thumbs:

ksimon
22.02.2007, 12:24
dal visto gor in nemudoma potem dol, ker ni blo čist nič kompatibilno:dontknow:

zeriX
22.02.2007, 13:36
kdo pa pravi da so programi samo za mene?
sicer še z nobenim nisem popolnoma zadovoljen, en je v windows okolju, drugi je zaenkrat v linux okolju in je cross platform torej bo delal tudi na windows, ampak malce spremenjen seveda, ker win ne uporablja istih komand kot linux

lahko bi pa rekel da sta oba še v test stadiju :D

fazan
22.02.2007, 17:37
Ali govorimo o legalni razlicici? Ce legalno kupis Win Vista (kar sploh ne vem ce je za domace uporabnike ze mozno), potem moras vedeti kaksno razlicico imas.

Ce pa govorimo o piratski razlicici, pa je tole napacen forum za taksna vprasanja. Glej http://forumi.siol.net/showthread.php?t=4863

Kako je pri nas ne vem vem pa ,da se da kupiti licenčno verzijo windows vista v avstriji vewndar se najnižja cena suče okoli 350 eu pa tja do 550eu zavisi katere kupuješ.Prodajajo jih pa v trgovinah z pc.

Kyrra
22.02.2007, 17:51
Vista je luštkana na pogled, tudi v uporabi, potem ko jo daš malce skozi, bi bila pa nočna mora za moj trenutni računalnik. Tako da, vsaj dokler si ne dobim nove mašine in dokler ne pride ven SP1 ostajam na XP-jih.

Pirotehnik
22.02.2007, 18:04
vista bo ql pomoje šele marca, ker bo takrt v SLO, pa do takrt, se bodo že vsi zbudil pa napisal nove verzije programov-kompatibilne z VISTO!!

zeriX
23.02.2007, 07:43
ti je res problem delat v angleškem okolju?
saj pa razumeš angleško...ali pač?

Vista bo kul ko nebo več tako požrešna in z pol manj luknjami kot jih ima zdaj in to 100% nebo marca :)

pivo
24.02.2007, 08:51
ti je res problem delat v angleškem okolju?
saj pa razumeš angleško...ali pač?

Vista bo kul ko nebo več tako požrešna in z pol manj luknjami kot jih ima zdaj in to 100% nebo marca :)

vsaj ne tega leta ;)

PeTe
25.02.2007, 20:05
Hehe...zanimive izjave...no, da še jaz svojo dodam.

Naložil windows Vista Ultimate...imel sem en dan blemov z gonilniki ( audio, grafika )...ko sem to našel na netu, je blo vse okey...Ne vem zdj zakaj tak kritizirate visto...meni osebno laufa vsaj 2x bl hitreje od Xpjev.
Je pa res,da imam comp z 2Gb rama in proc. AMD 3500+ , in slim grafika.Ampak okey...meni osebno se je splačalo na prehod Viste...kajti sem samo pridobil ane...

No...da pa jo še jst vseeno mal pokriziziram :D Nekej mi pa le ne deluje tak k bi mogl..in sicer...Imam 6.1 sistem zvočnikov...in fora je,da mi delujeta samo 2...sprednja dva...Z neta sem si potegnil celotne gonilnike za Visto...tudi testni softeware je zraven kjer sem lahko stestiral vseh 6 zvočnikov in mi jih je tudi zagnalo..Ampak zakaj mi pa med predvajanjem mp3-ja oz.karkoli drugega igrata samo 2? :) Zanimiv ne..to je to...Mogoče kdo ve?

Veron
26.02.2007, 11:02
dal visto gor in nemudoma potem dol, ker ni blo čist nič kompatibilno:dontknow:
Meni na Visti dela trenutno use kar poženem. In Vista je postala tudi edini OS na mojem pcju.

No...da pa jo še jst vseeno mal pokriziziram :D Nekej mi pa le ne deluje tak k bi mogl..in sicer...Imam 6.1 sistem zvočnikov...in fora je,da mi delujeta samo 2...sprednja dva...Z neta sem si potegnil celotne gonilnike za Visto...tudi testni softeware je zraven kjer sem lahko stestiral vseh 6 zvočnikov in mi jih je tudi zagnalo..Ampak zakaj mi pa med predvajanjem mp3-ja oz.karkoli drugega igrata samo 2? :) Zanimiv ne..to je to...Mogoče kdo ve?
Ker predvaja zvok tako kokr ga dobi, mp3 (po večini) za stereo, torej 2zvočnika + sub če ga maš posebi tud dela.

grega74
26.02.2007, 13:22
Men tud vse dela.
Razen seveda "famozno" kompatibilnega NFS Carbon-a.
Tuki je pa itak znano, da je en hrošč glede DX 9c, tko da mislim, da na Visti ne bo nikoli delal.

nani
26.02.2007, 14:28
Hehe...zanimive izjave...no, da še jaz svojo dodam.

Naložil windows Vista Ultimate...imel sem en dan blemov z gonilniki ( audio, grafika )...ko sem to našel na netu, je blo vse okey...Ne vem zdj zakaj tak kritizirate visto...meni osebno laufa vsaj 2x bl hitreje od Xpjev.
Je pa res,da imam comp z 2Gb rama in proc. AMD 3500+ , in slim grafika.Ampak okey...meni osebno se je splačalo na prehod Viste...kajti sem samo pridobil ane...

V verjameš da ne zastopim kaj vraga sploh hvališ ??? Mučil si se ko žival da si našel neke kompatibilne gonilnike, zdej ti ne delajo zvočniki... Samo da je malo šareno, pa ste vsi happy :veryevil: To pa z računalništvom nima NIČ :censored:

zeriX
26.02.2007, 21:33
nani
čez windows se vsi pritožujejo a še vseeno vsi veselo plačujejo ali pa "plačujejo iz interneta" za ta "virus wannabe" :D

PeTe
27.02.2007, 13:24
Nani..kaj hvalim? sam pravim vam ostalim kritikim...brez muje se še čevelj ne obuje...če mislte da boste naložl visto in da vam bo kr vse delal ste res smešni :) Logično,da ne more vse delovati BP, če so pa narejeni kasneje kot nekatere komponente v računalniku, ki še niso imele gonilnikov za visto.
Glede zvočnikov sm pa dobil odgovor za katerega se zahvaljujem, vem pa tudi, da 100% obstaja stvar, dodatek, patch...bilokaj,da bo delovalo tak k je treba.
mal je pa treba pobrskat pa se pobrigat za stvari ki ne delujejo...deluje vse, z malo truda.:2thumbs:

zeriX
27.02.2007, 20:05
PeTe opisal si linux
samo veš kaj je razlika?
da je linux free...
pa ti povej tajnici brez muje se še čevelj ne obuje
ko ji pa samo bližnico do worda na drugo stran namizja pomakneš in je zgubljena...

king_m
28.02.2007, 12:21
Windows Vista? Zaenkrat ne hvala.
Požrejo preveč placa na disku, precej žužkov majo, nestabilni so,... mogoče čez kako leto, prej sigurno ne.

joe
22.03.2007, 16:41
V čem je pravzaprav Vista boljša od XP-jev? Razen kiča in 3d bedarij?

Pirotehnik
22.03.2007, 17:34
zaenkrat ni nobenih kšnih ornk posebnosti... recimo bolše upravlanje s particijami, directx 10, simpl uporaba...

poglej mal tle:
http://www.microsoft.com/windows/products/windowsvista/features/ultimate.mspx

mckeky
22.03.2007, 22:06
js je ne rabim :) ...ce bi preklopil na visto pa bi mi kdo postavil uprasanje ... "ZAKAJ?" sj vecina od nas bi odgoworili "ker je novejse" ..konkretne razloge pa bi imeli redki.. pa se tisti tolk da bi neka poiskali v bistwu pa ne wem kaksne uporabne koristi nebi imeli... za moje delo za racunalnikom so zaenkrat cisto dowol xp pro :)

zeriX
22.03.2007, 22:30
no danes sem se pošteno nasmejal na račun viste...
VISTA kao super OS!
no pa pride stranka
pove tako ponosno da ima visto
in da ne more z visto spravit minivigor 128 isdn modem
rofl...
res..umetniki, nobene pametne podpore
res da je nov operacijski sistem
ampak vseeno, nimajo nikakršne podpore na hardware-u...

Pirotehnik
23.03.2007, 15:23
no danes sem se pošteno nasmejal na račun viste...
VISTA kao super OS!
no pa pride stranka
pove tako ponosno da ima visto
in da ne more z visto spravit minivigor 128 isdn modem
rofl...
res..umetniki, nobene pametne podpore
res da je nov operacijski sistem
ampak vseeno, nimajo nikakršne podpore na hardware-u...

to je po eni strani res...
sam če pa pogledaš tko, pa ma vista ful vgrajenih driverjov...

Paganini
23.03.2007, 17:39
V čem je pravzaprav Vista boljša od XP-jev? Razen kiča in 3d bedarij?
moje skromno in neobvezno mnenje: le bedaki in konji že uporabljajo glisto :2thumbs:
počakajte vsaj do SP1, medtem pa cekine na kup za močnejši pleh :D

zeriX
23.03.2007, 18:12
ali pa cekine za kaj drugega in si omislit linux :D

Blednik
24.03.2007, 07:41
Ja jaz osebno ne vem, če bom sploh šel na Visto. XP so mi dovolj dobri za trenutno rabo in v Visti vidim samo zmešnjavo. Drugač pa je Linux kar dobra zadeva. Ja malce drugačen od winsov vendar se ga človek navadi.

zeriX
11.06.2007, 21:03
Danes sem bil pri strani da sem vklapljal xDSL in prednaložen sistem je Window Vista...
Najprej... OMFG!?!?! kao SUPER User Interface vmesnik...MY ASS BILLY!
KDE je v 0.1 imel lepše fonte kot Vista ima trenutno...
ena črka se vidi lepo, druga popačeno, tretja zbledeno da moraš met oči kot sokol da jo lahko prebereš...skratka OMFG...
Potem okna, robi tako grdo spacani skupaj da še jih otročiček v vrtcu lepše naredi..
Da ne začnem o uporabnosti...
porabil sem pol ure da sem sploh našel ustvari novo povezavo
niti bližnjice do povezave ne moreš ustvariti na namizju ali pa je tako zapleteno da je enostavno nisem vedel...

skratka windows vedno bolj jemlje kontrolo nad računalnikom OD uporabnika
Pravijo da je uporabniški vmesnik veliko boljši in da se uporabnik bolj znajde...
Seveda, ko sem bil pod 10 let sem se bolj znašel na win 3.1 kot zdaj v visti...
Vista je pa res pravi BULLSHIT!

Wanted
11.06.2007, 21:09
In kaj je zdaj tvoj problem? A dela zdaj povezava? Al si se sam izpovedal in popljuval OS?

zeriX
11.06.2007, 23:31
ta drugo
pljuvat mi niti ni treba
sistem sam po sebi dovolj pljuva :P

DrOnyx
12.06.2007, 07:13
Nekje sem bral, da je prodajalec v Big Bangu rekel kupcu računalnika z naloženo Visto, da ne potrebuje antivirusnega programa, ker baje za Visto sploh ni virusov. :)

zeriX
12.06.2007, 09:15
bi rad videl ja...

ravnokar našel eno frazo na drugem forumu ki zadeva varnost viste :D
<--- Very Insecure System Try Another --->

Shotky
12.06.2007, 16:34
Iz svojih domnevanj lahko rečem da Vista nikoli ne bo doživela uspeha ki ga je XP, prej bo zunaj nov OS.
Iz izkušenj pa naj povem še to da še zdaleč ni zrela za redno uporabo.
Čeprav proizvajalci nekaterih prenosnikov in računalnikov že posiljujejo kupce z Visto.
npr.:
SONY VAIO VGN-FE41S - za ta zelo dober prenosnik gonjači za WIN XP sploh ne obstajajo, razen če imaš kakšen dan ali dva časa za prebiranje forumov in strpnega iskanja ter testiranja različni gonilnikov,
Ne Viste na računalnik razen če to ni nujno

_Es_
12.06.2007, 20:41
zeriX ne pretiravaj prosim lepo.

Sej Vista je zanič za zdaj, ko bodo izšli programi, driverji in podobne stvari ki sučejo svet PCjev okrog osi bo pomoje kar spodoben OS.

Ma pa eno velko napako - internet explorer 7. :D

Wanted
12.06.2007, 21:43
Meni dela Vista čist super, blue screena še nisem doživel, povezat na net se je čist enostavno, skratka meni dela fajn

zeriX
12.06.2007, 21:59
In kje je pretiravanje?
Da sem povedal kar sem videl?
Sploh da se ob hitrost ne spotaknem, Vista vs Linux+DR17

BlueScreena nisi mogel videt ker ga že XP "preprečuje"
oz. takrat ko bi se naj pokazal BlueScreen se sistem samo reboota tako da ga ne vidiš
očitno so billyja preveč bolele šale na Blue Screen of Death...

Povezat enostavno, morda, tebi in zdaj meni ko vem kje najt...
Ampak sem ljudem tam komaj razložil kako se povezat na net.
Potem ful so skrite nadaljne nastavitve, da nebi pobral IPja iz DHCP ampak uporabil kar statičnega itd itd...

Microsoft vam pač jemlje kontrolo nad VAŠIM računalnikom...če še tega niste sprevideli se pa malo zamislite...
Sploh z temi windowsi ki so iz izdaje v izdajo slabši...
Razen seveda eye-candyja, ki je v Visti brutalno slab, sploh pri pisavah in robovih oken...

Nordung
15.06.2007, 09:17
Jaz nisem vedel za te kritike in sem si z novim compom omislil tudi Visto. Je nekaj težav, ker se nekateri programi "obnašajo čudno". Imam občutek, da ti Vista sicer nudi VSE, ampak samo to, kar je NJENO. Pri avtomatskih updatih je pa tudi že veliko not prišlo. Počasi se bo upeljala.
Sprašujem pa vse zagovornike Linuxa, zakaj ta OS ni uporabniku prijazen? Zakaj se ga navaden človek boji?

joe
15.06.2007, 09:42
To tudi mene zanima, zakaj ljudje bolj ne uporabljajo Linux, ki je po vrhu vsega še zastonj?

zeriX
15.06.2007, 10:24
Če hočeš user friendly imaš Ubuntu, Kubuntu(če hočeš KDE ki je bolj podoben windowsem) itd itd
če hočeš se kaj naučit o Linuxu in njegovem delovanju imaš Gentoo, Slackware...
Kdo se ga pa boji? Poglej pingvinčka v mojem avatarju, kako je srčkan, ali se bojiš pingvinov? :D
Ne pravim da je pri vseh tako kot sem jaz mel izkušnjo(z izgledom), ampak to je moj prvi vtis na ta operacijski sistem in se mi zdi NEUPORABEN oz. prezakompliciran za low-end morda še po vrhu drunk userja..

joe
15.06.2007, 11:53
Če hočeš user friendly imaš Ubuntu, Kubuntu(če hočeš KDE ki je bolj podoben windowsem) itd itd
če hočeš se kaj naučit o Linuxu in njegovem delovanju imaš Gentoo, Slackware...
Kdo se ga pa boji? Poglej pingvinčka v mojem avatarju, kako je srčkan, ali se bojiš pingvinov? :D
Ne pravim da je pri vseh tako kot sem jaz mel izkušnjo(z izgledom), ampak to je moj prvi vtis na ta operacijski sistem in se mi zdi NEUPORABEN oz. prezakompliciran za low-end morda še po vrhu drunk userja..

To že, ampak zakaj ljudje bolj ne uporabljajo Linux? :dontknow:

Shotky
15.06.2007, 17:52
Obstajajo ljudje ki uporabljajo LINUX - in vedo zakaj.
Obstajajo pa tudi ljudje ki LINUX hvalijo zato ker njihovi "vzorniki" tako govorijo, sami pa dalje od XP ne vidijo.

DejanX
15.06.2007, 18:28
Sem sprobal Visto še enkrat. Doma imam omrežje v katerem sta dva računalnika. Ime omrežja je DOMA. V Windows Visti sem porabil 15min, da sem našel kje se spremeni ime (default je WORKGROUP).
Za nastavitve porabiš preveč časa.
Saj ne rečem, da ni fajna. Ampak vseeno ni veliko novosti. Je pa zanimivo, da dalj časa zdrži na bateriji kot Windows XP.

primozib
15.06.2007, 21:28
evo js mam visto, zdej me pa zanima če kdo ve kateri antivirusni program podpira visto, ker sem probal z nekaj programi pa ne delujejo, in še za programe za .iso fajle me zanima kero so za visto?đ

LP

Primož

zeriX
15.06.2007, 21:38
DejanX to je novost za Microsoft
Stare znane stvari pomečeš po sistemu na random, samo da nebo kot prej in bo že zgledalo malo novejše...
Ok so vložili dosti denarja v raziskave kako bi blo bolje itd itd...ampak meni se zdi da so nastavitve zdaj še vse slabše...
Prej si mel vseskupaj v nadzorni plošči(sicer so že pri XP nekaj sračkali z tem da si moral preklopit na "klasičen pogled"), zdaj je pa nekaj tu nekaj tam, meni se zdi precej neuporabno...

Shotky: če bi poslušal svoje "vzornike" bi bil na windowsih in si praznil denarnico...
Moj računalniški vzornik je sicer samo en, ampak še ta nima kaj dosti pojma o UNIX sistemih..

joe: ko bo vedel odgovor na to vprašanje boš eden prvih ki bo slišal ta odgovor od mene... :)
Za sebe vem zakaj uporabljam Linux, cena mi niti ni tak "drawback" kot je kontrola nad računalnikom samim, tako kot nad avtom. Kako bi zgledalo če bi ti "rekel" avtu zavij levo, avto bi ti pa vrnil: "Ne ker je njiva na desni." Kontra ti pa drvi torovnjak z polnim gasom.

DejanX
16.06.2007, 06:53
Visto sem malo bolj spoznal in mi je kar všeč.

Mogoče so pa spremembe dobrodošle.

Je pa Vista vseeno boljša od Windows XP. Vsebuje zelo veliko gonilnikov. Od vseh stvari, ki jih imam sem moral na netu poiskati samo gonilnike za TV Tuner in tiskalnik. Vgrajen bluetooth in WLAN mi je lepo namestilo gonilnike,, pa za zvočno tudi. Potem je tu še firewire PCMCIA kartica, kamera, itd. Potem na miški deluje premikanje kolesca levo-desno, za kar sem na Windows XP potreboval gonilnike.

Delovanje je hitrejše in zanimivo je dejstvo, da mi z Visto računalnik dalj časa zdrži pri enaki porabi na bateriji, kot pa pri XPju.
Nastavitve so res manjša težava ker so drugače razporejene in prevodi v slovenski jezik so kje drugačni kot na XPjih.
Ima pa veliko zelo dobrih in fajnih stvari, ki manjkajo na Windows XP.

primozib
16.06.2007, 07:02
mi lohka poveš ker anti-virusni program uporabljaš, ker men stari ne deluje

Je pa Vista vseeno boljša od Windows XP. Vsebuje zelo veliko gonilnikov. Od vseh stvari, ki jih imam sem moral na netu poiskati samo gonilnike za TV Tuner in tiskalnik. Vgrajen bluetooth in WLAN mi je lepo namestilo gonilnike,, pa za zvočno tudi. Potem je tu še firewire PCMCIA kartica, kamera, itd. Potem na miški deluje premikanje kolesca levo-desno, za kar sem na Windows XP potreboval gonilnike.

Delovanje je hitrejše in zanimivo je dejstvo, da mi z Visto računalnik dalj časa zdrži pri enaki porabi na bateriji, kot pa pri XPju.
Nastavitve so res manjša težava ker so drugače razporejene in prevodi v slovenski jezik so kje drugačni kot na XPjih.

nani
16.06.2007, 09:02
Ah, ne vem zakaj se tukaj zaprisežen linuxač toliko daje okoli oken na sploh :)
Vedno bodo obstajali poli, enim je to všeč in drugim drugo. Sam sem free verzije linuxa sprobal, mi niso všeč a vseeno ne pljuvam čez njih. Pri oknih je tako (in verjetno pri linuxu isto) da ene prevzame grafična šarmantnost, drugega velik nabor gonilnikov, pri tretjem pa kaj drugega. In verjetno Viste niso naredili samo zaradi tega, bo pa potreben en določen čas da se zadeve stabilizirajo, mogoče ne pred izidom SP1.

Tudi na XPjih je bilo tako, pa jih dan današnji ravno vsak ne obvlada. Je mogoče kak procent več folka ki si jih zna že sam naložiti, to pa za optimalno delovanje še ni vse. In če vam določeni OS delajo težave, menjajte, pa upoštevajte tudi moč svojega mlinčka. Mi je npr. prinesel P III z 256 RAMa da bi mu naložil Visto... Žal ne gre :)

LP

aero
16.06.2007, 18:03
Rad bi izbrisal datoteko INFCACHE.1 pa,ko sem dal z desno miško izbriši ne gre,kje bi jo lahko odstranil,mi poveste mam originalno slovensko verzijo.
Lp

Shotky
16.06.2007, 20:42
mi lohka poveš ker anti-virusni program uporabljaš, ker men stari ne deluje

NOD32 Antivirus 2.70.31 preverjeno deluje naVisti

Angel_boY
19.06.2007, 19:10
Lp

Jaz sem si nalozil na racunalnik Windows Vista Ultimate....Ampak problem je v tem da nikjer nena najdem Gonilnikov za mojo graficno kartico in Zvocno kartico

Graficna: Ati Radeon 9200SE
Zvocna Sound Max 3D

sem pogledal na njhovih straneh in brez uspeha... Ati radeon se nima gonilnikov za visto oz. za mojo graficno kartico kaj naredit?

In kje bi lahko najdel programe ki delujejo na windows visti? ker sem ze probal par programov in ni slo instalirat ker ne podpirajo viste :(

prosim svetujte mi :P

Wanted
19.06.2007, 20:06
Če imaš original (Genuine) verzijo Viste, pejt na Windows Update, pa ti bo lepo vse gonilnike dol potegnilo in samodejno namestilo. Vsaj meni je.

Lp!

Angel_boY
20.06.2007, 13:06
Če imaš original (Genuine) verzijo Viste, pejt na Windows Update, pa ti bo lepo vse gonilnike dol potegnilo in samodejno namestilo. Vsaj meni je.

Lp!

sej mi je zvocno kartico mislim da mi je ampak graficna kartica..ati radeon 9200SE ni med podprtimi....

krompircek
20.06.2007, 13:45
varnostni paket nam dela na visti. sam je treba snet z neta ne s siola

milan1
20.06.2007, 16:13
Pozdravljeni!

Imam večfunkcijsko napravo HP PSC 1410, in pa windows Vista Home Premium. :) Ko hočem naložit software, mi javi napako, da ne najde združljivega operaciskega sistema. :( Mal sn pobrsku po Googlu, pa nisem nič izbrskal. :nonono: Ali mi lahko pomagate?

zeriX
20.06.2007, 18:03
Vista je še shithole z temi driverji in ta driver ni kompatibilen z OS vista, gnjavi proizvajalca te opreme ali pa uporabi GOOGLE.
Oz. se nauči kako vprašati GOOGLE-a
Search for: HP PSC 1410 Vista driver
Spisek šoferjev:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?lc=en&cc=us&dlc=en&lt;=en&product=441115&lang=en&

toben
22.06.2007, 23:15

jaz sem jih danes dal gor Visto,pa tudi danes nazaj dol... no sem razočaran nad njo,mogoče,ko bo bolje doterana,da jo povrnem nazaj,do takrat pa xp-eji

No tista ura v zgornjem desnem kotu mi je bila všečna,drugo pa ...pa tudi kakšno okno se ni dalo zapreti:dontknow: ,pa za odklop emule je blo treba resetirat računalnik,da je končno ugaslna :d pa še in še bi lohk našteval

Snif
23.06.2007, 00:30
Vsakič, ko pride nova izdaja windowsa si folk tolmači, da te funkcije pa v prejšnjih verzijah ni bilo. Veliko stvari windows vsebuje od leta 95 naprej. V 3.11 pa tega res še ni bilo. :d O stabilnosti bi se pa dal diskutirat ... Za vsako verzijo, ki pride na trg folk trdi, da je bolj stabilna. Je res? :dontknow:

nofear2009
23.06.2007, 01:00
Men se zdi, da je Vista definitivno boljsa od XP-ja in tudi bolj stabilna na novih racunalnikih. Ce imate kake 5 let star racunalnik potem ne poteka vse tako kot bi mogl. Ne vem, ce ste ze o tem kej brali, samo Vista je samo "mid-verzija" med XP in novo verzijo, ki se zdaj imenuje Windows Vienna (ali kot se je imenovala prej Windows Blackcomb) in ki naj bi izsla 2009. Ta verzija naj bi bila kot nek "paradigm shift" v Windows svetu, ker se bo veliko stvari , ki jih poznamo iz prejsnjih verzij, spremenilom, npr. windowsovo Start filozofijo naj bi nadomestil nov "interface". Vec si preberite na: http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_%22Vienna%22

toben
23.06.2007, 05:31
slučajno imam (sem imel ) pri namestitvi 2 uri star računalnik,tko da...

zeriX
23.06.2007, 10:07
nofear oziroma jim je začel dobiček padat in so neko skropocalo morali dati na trg da jim ljudje mal dobiček dvignejo kajne?
Ali pa jih je postalo sram da že vrsto let niso nič svojih "sposobnosti" pokazali.
Vedno samo neke nove interface dajejo in nove načine, oz. stare spremenjene, samo da so še ljudje bolj zmedeni, uporabni pa niso kaj dosti več, morda je tvoje delo par sekund na uro hitrejše. Seveda prej pa porabiš nekaj lepega časa da se navadiš na nov interface...

Aja in vsake toliko časa moraš na veliko odpret denarnico da kupiš mlinček ki je zmožen to M$ skropocalo poganjat.

Pa še ena splošna kritika na M$, sem naročil preko njihovega weba win server 2008 beta da malo sprobam v VBoxu. No naročilo sem oddal pred enim mescom, spodaj pa označil da sem Linux user in da imam vse strežnike na Linux. In še zdaj nisem dobil, drugi dobijo pa v roku par dni. Res so....gentlmanski....

@toben: Saj nima veze kakšen računalnik imaš, Vista šteka povsod, ker še sploh niti približno ni pripravljena za izdajo še manj pa za porabo. To je zame Beta verzija ki bi jo lahko zadržali na svojih računalnikih in jo tam testirali ali pa izdali free public beta da bi ljudje sprobali. Ne pa se zdaj pol ljudi ki kupi Visto nategne.

P.S: Thank you Bill for Vista! It makes us(Linux) look way better!

nofear2009
23.06.2007, 10:36
nofear oziroma jim je začel dobiček padat in so neko skropocalo morali dati na trg da jim ljudje mal dobiček dvignejo kajne?

Vedno eno in iste kritike! Vsi, ki so anti-microsoft vedno pravijo, kako microsoft daje stvari na trg, samo zato, da lahko se vec zasluzi in postane se bogatejsi. Ampak, a ni to point business-a??? Vsako veliko podjetje kot Microsoft ima enak cilj, da proda cimvec svojih izdelkov na trgu in s tem pride not dnar. Pri linuxu ne mors tega rect, ker si ga lahko nalozi bilo kdo in je prav, da taki OS obstajajo, ampak ne mi s takimi arugmenti. To lahko reces se za vsa druga mega podjetja, ki so uspesna dandanes!;)

nofear2009
23.06.2007, 10:43
Vedno samo neke nove interface dajejo in nove načine, oz. stare spremenjene, samo da so še ljudje bolj zmedeni, uporabni pa niso kaj dosti več, morda je tvoje delo par sekund na uro hitrejše. Seveda prej pa porabiš nekaj lepega časa da se navadiš na nov interface...

Zato pa Linux nima toliko uporabnikov kot Microsoft, ravno zaradi tega ker ni dovolj inovativen. Potrosniki imajo radi inovacijo in radi vidijo svoje priljubljene stvari v novih oblikah; spet to je poteza marketinga in je uspesna;). Pa se to, ti sam sebi nasprotujes...prvo reces, da novi interfaci niso kaj dosti uporabni pa da samo ljudje zmedejo, potem pa reces, da je tvoje delo par sekund na uro hitrejse!?! Pa sej to je kar dandanes vsi hocemo, da opravimo svoje zadeve kakor hitro se da in novi interfaci ne zmedejo ljudi, ampak se bolj priblizajo produkt kupcem.;) In ce se ti ne mores hitro navaditi na nov interface, je to tvoja krivda. Js sm rabo 1 dan, samo 1 en dan, da sem se navadil na Visto! tako, da ne bi o tem kaj dosti;)

nofear2009
23.06.2007, 10:48
@toben: Saj nima veze kakšen računalnik imaš, Vista šteka povsod, ker še sploh niti približno ni pripravljena za izdajo še manj pa za porabo. To je zame Beta verzija ki bi jo lahko zadržali na svojih računalnikih in jo tam testirali ali pa izdali free public beta da bi ljudje sprobali. Ne pa se zdaj pol ljudi ki kupi Visto nategne.

In Vista ne steka povsod! Tisti, ki imajo malo slabsi racunalnik, si lahko nalozijo Vista Basic, tisti, ki pa imajo malo boljsega pa Premium ali pa Business ali pa Ultimate:2thumbs: Res je, da je neke vrste beta verzija, sam js bi ji raje rekel "pre version". Tisti, ki niso pripravljeni odsteti evrov za visto zdaj pa lahko komot pocakajo na Vienno:)

leeatsi
17.09.2007, 05:02
Zanima me, kakšno imate mnenje o Visti.
Proti? Za?

zeriX
17.09.2007, 08:01
Brezveze razpravljat o tem, ker bo itak samo en velik kreg.
Sem pa proti...

Mowgli
17.09.2007, 08:05
Recimo takole; s trenutno mašino si spodobnega delovanja Viste nitit ne morem privoščiti, pa tudi ponavadi počakam, da se pozdravijo začetne bolezni novih OS.

Aldebaran
17.09.2007, 08:19
Vista je trenutno še v plenicah in preboleva otroške bolezni! Jajc je pa v tem, da v kolikor se trenutno odločiš za nakup novega pcja ali pa prenosnika, jo v kolikor želiš imeti windows OS, enostavno dobiš zraven...
Kolega je živčnega fasal, ko je nameščal neke programe... Inštalacija je šla lepo skozi, potem pa ko je hotel poiskati program na disku, le-tega ni bilo nikjer najti... Mislim, noro... ... po tednu dni iskanja rešitev takšnih in podobnih problemov, je obupal, stisnil format c: in šel v trgovino kupit XPje...
Vista bo uporabna takoj ko bo na voljo kakšen service pack... ... to je moje skromno mnenje;)

zeriX
17.09.2007, 09:05
Tak "problem" kot si ga opisal ziher ne bo odpravljen. Ker to je nov "advanced" način delovanja kjer je spremenjeno tako rekoč vse.
Vse kar jim je z tem uspelo je to da so do daska zmedli uporabnike.

mrjerry
17.09.2007, 11:44
Meni osebno se zdijo:
- solidni za uporabo
- solidni za osnovno administriranje (moras se pac navaditi na malo premetan control panel)
- stabilni
- hardversko pozresni

Ce nimas nekih bajno cudnih hardverskih zahtev ali ce nisi profesionalen programer in ce imas zmogljivejsi PC, se mi zdijo super. Jaz jih imam na enem P4 3.0GHz z giga rama in moram rect, da stvar deluje marginalno (mam jih pa tam zato gor, ker me pod XPji zafrkavajo neki driverji... dolga zgodba). Na dual coreu in 2giga rama pa dela ko pesem :approve:

leeatsi
17.09.2007, 12:18
Hvala za mnenja... imam namreč tudi dual core in sem jih za "test" naložil. In presenečeno ostal tudi zadovoljen. Tudi meni npr določeni driveri v XP ne delujejo. Določene stvari so izboljšali (indexiranje, defragmentiranje, tag pri fotkah...) sama vista ima tudi nekaj več vključenih programov. Backup npr. sem uporabljal do sedaj na XP-jih Acronisa. Slednji mi pa na Visiti ne deluje. Tko sem pač naključno opazil da backup aplikacija je že vključena v Visto....
Kaj pa vem konec koncev za to kar sem do sedaj poskusil mi je Vista všeč. Je pa res da potrebuje boljši procesor, več rama etc... Sicer pa je bilo to isto kadar je prišel XP in nas je bila večina na Win 98 SE.

p.s. To je pač moje osebno mnenje...

mckeky
17.09.2007, 14:11
Sem jo testiral in imel namesceno en mesec. Ze po namestitvi je trajalo cel dan, da sem jo kolikor toliko solidno usposobil za delovanje (driverji in podobno). Za sound max zvocno karto ni sanse da bi jo bilo mozno usposobit na 5.1 .Z malo starejsimi programi so bile tezave-so delovali na spov ali pa sploh ne (in to meni najbol priljubljeni), in se in se bi lahko nastevali p.s: tisti, ki rece da se mu programi hitreje zaganjajo v windows Visti kot pa Xp LAŽE... Skratka ne vidim neke bistvene stvari, da bi potreboval Visto. Vse kar uporabnik potrebuje za delo z racunalnikom je dovol XP. Mislim ali res potrebujemo Aero vmesnik, da lahko brskamo po itnernetu, uporabljamo photoshop, office,.... Ali res potrebujemo tisti Flip scroll (al kk se ze), da lahko preklaplamo med odprtimi okni in se in se.....

leeatsi
17.09.2007, 14:34
Mislim ali res potrebujemo Aero vmesnik, da lahko brskamo po itnernetu, uporabljamo photoshop, office,.... Ali res potrebujemo tisti Flip scroll (al kk se ze), da lahko preklaplamo med odprtimi okni in se in se.....

Kot sem napisal... stvari ki so mi npr všeč je samodejno indexiranje, defragmentiranje diska... Glede programov ki naj bi se hitreje zaganjali v Visti pa drži. Vendar ko sem opazil razlika vidna zaradi RAM-a katerega cache-ira. Skrata si poplni celoten RAM za zadnje naložene programe. In ti se potem hitreje zaganjajo. Je pa res, kot vsem že jasno... Vista potrebuje malo več RAM-a ter DualCore. Se pa strinjam tudi s tem, da za to kar potrebujemo. Vsaj večinoma ne potrebujemo vseh novosti pri visti. So bili pa isti pogledi med 98 in XP. Sigurno pa bo šel software počasi na visto in malo po malo ne bo več programov za XP (kar se pač sedaj sliši čisti absurd)

nejc
17.09.2007, 15:59
Zadnje sigurno drži, ampak tako kot pri XPjih, bo treba za bolj stabilno delovanje Viste počakat na kakšen popravek(service pack) ter večjo podporo. Js osebno ne mislim menjat, dokler ne bo tega, čeprav konfiguracija že zdj zadošča. XPji pač prelepo delujejo, da bi si nalagal probleme. Sploh pa je M$ napovedal, da bo imel podporo za XPje do leta 2009, torej najverjetne še lep čas ne bom menjal.

_Es_
17.09.2007, 19:55
ampak tako kot pri XPjih, bo treba za bolj stabilno delovanje Viste počakat na kakšen popravek(service pack) ter večjo podporo. Js osebno ne mislim menjat, dokler ne bo tega, čeprav konfiguracija že zdj zadošča. XPji pač prelepo delujejo, da bi si nalagal probleme. Sploh pa je M$ napovedal, da bo imel podporo za XPje do leta 2009, torej najverjetne še lep čas ne bom menjal.

My point exactly :2thumbs:

zeriX
17.09.2007, 20:56
Pa magari se jutri support konča, mislim da nebom nikoli menjal, vsaj na mojem main računalniku ne :)

Aldebaran
17.09.2007, 21:07
Ja mislim, da bo potrebno počakati še kar lep čas, da bodo fantje iz Microsofta pripravili kakšen konkreten service pack... potem se bomo pa počasi lahko začeli pogovarjat o uporabnosti Viste OS.

Wanted
17.09.2007, 21:08
Baje pride Januarja SP1

_Es_
19.09.2007, 20:30
Ko pride SP2, pride Vista na moj PC. Nič prej. Kvečjemu pozneje.

zeriX
19.09.2007, 20:34
Ja mislim, da bo potrebno počakati še kar lep čas, da bodo fantje iz Microsofta pripravili kakšen konkreten service pack... potem se bomo pa počasi lahko začeli pogovarjat o uporabnosti Viste OS.
Vista se bo prisilila da bo uporabna. Ker je daleč slabši OS kot je XP. Samo več resursov požira za nič kaj tako inovativnega ki bi bil musthave.
Ampak se bo to prisililo in sicer najprej tako da bo M$ ukinil support XPjem in vse se bo razvijalo samo še za Visto, ampak ker sta ta dva tako nekompatibilna ki je bila to očitna M$ poteza da ta dva nebi bila kompatibilna boste vsi počasi nekam prešaltali, ali bo to Vista, ali Linux, ali BSD, ali Mac, to pa ve sam vsak.
Če bi pa se M$ malo potrudil da bi Vista bila kakorkoli kompatibilna z XPji bi pa tudi nove aplikacije lepo laufale na XPjih, ampak potem nihče nebi kupil Viste.

PeTe
19.09.2007, 21:48
Sj to je normalno..pač marketniška poteza..doh.

zeriX
19.09.2007, 21:51
Oziroma izrabljanje monopolnega položaja? Doh?
Ker to je prisilno menjavanje OS-a.
Pa se kregate koliko hočete, ampak tako je, M$ je v monopolnem položaju in to veselo izkorišča, ampak mnogih to ne skrbi in se pustijo ožemati.

_Es_
20.09.2007, 13:56
Žalostno je res da se dandanes vse v računalništvu vrti preveč okrog denarja.

Sicer pa kako bi to bilo prisilno? Saj lahko ti v miru laufaš XPje (še). Saj tudi še zdaj piše na recimo programih pri minimalnih zahtevah recimo OS:98(redko)/2000/XP/Vista. Če bodo izdajali programe za podporo XP in viste, bo vse vredu. Če pa bomo čez nekaj mesecev vzeli v roke recimo Photoshop in bo v zahtevah pisalo pod OS le Vista, potem pa je M$ nehote napovedal vojno proti uporabnikom.

Aldebaran
20.09.2007, 14:08
No glede na moje prejšnje poste se bom malo ugriznil v jezikin posul s pepelom... Kot sem predvideval sem dobil zraven s prenosnikom tudi Visto Basic. Zagnal računalnik in skonfiguriral Visto (prvi zagon) nastavitve ure, jezika in podobno...
in potem sem se lotil inštalacije bluetooth miške: začuda je šla stvar skozi brez problema... in tako sem naložil še mozilo in thunderbirda, pa software za Nokio in tudi mobitel povezal preko bluetotha.. Vse odlično in vse za enkrat dela kot mora... nobenih težav, ali kaj podobnega...
No in tako sem se odločil, da jo bom malo testiral... Sporočim, ko mi bo pojedla prvi živc:veryevil:

mrjerry
20.09.2007, 15:31
Lahko eno konkretno vprasanje... Kaj v bistvu na visti tako zelo potrebuje service pack?

Aldebaran, imam ze dva meseca visto na dveh racunalnikih, pa se vedno vse zivce na mestu.

mckeky
20.09.2007, 16:38
Lahko eno konkretno vprasanje... Kaj v bistvu na visti tako zelo potrebuje service pack?

Aldebaran, imam ze dva meseca visto na dveh racunalnikih, pa se vedno vse zivce na mestu.

Ocitno pac ne uporabljas kaksnih programov s katerimi se pojavljajo problemi.... kot sm ze rekel, js svoje zvocne katritce nikakor nisem uspel nastavit na 5.1 in po brskanju po netu sem ugotovil, da tudi drugim ni uspelo, poskusil kar nekaj driverjev in ni pomagalo...
V enem meni priljubljenem programcku mi ni delala funkcija "shrani kot" ne vem zakaj... poskusil sem ga tudi nastavit na zdruzlivost za xp pa ni pomagalo,... in se in se se najde....pac cist odvisno za kaj vse uporabljas racunalnik...meni je ze pojedla zivce,....je po mescu dni "testiranja" letela dol z nasmeskom na mojem obrazu :)

Blednik
20.09.2007, 17:06
Jst sem osebno proti Visti in je verjetno ne bom nikoli uporabljal, ker ni za drugam, kot v koš za smeti.
http://www.marderhund.org/blog/wp-content/uploads/2007/03/badvista_no_littering.thumbnail.png

Wanted
20.09.2007, 18:40

No jaz imam tud visto že skoro 3 mesece gor, naloženo vsegaživega gor, pa še normalno dela...mogoče bo treba dokupit še 1 giga rama, to pa je tud vse

Blednik
20.09.2007, 23:14
No mogoče bi moral stvari malce bol razjasniti. Visto sem že malce sprobal na enem prenosniku in se mi ne dopade (razen morda grafike). Ima nekaj privlačnih zadev, pa tudi en kup nezaželenih stvari (da ne omenjamo lukenj in pomankljivosti). M$ se pa še po vrhu odločijo, da bodo ukinili podporo za XP-je in tako silijo ljudi, da si inštalirajo Visto. Poleg tega pa moraš zaradi določenih (nepotrebnih) stvari/programov/same zasnove viste imeti primerno zmogliv hardware. Drugače pa pravijo, da veliko programov ne deluje pravilno oz. sploh ne deluje na visti. Žal, za enkrat ostajam na XP-jih in Linuxu.

robot_from_1984
21.09.2007, 07:14
Cez nekaj časa bomo pa itak usi meli gor Visto. Z WindowsXP je bil enako, kot zdaj z Visto.. preden so se "prijeli" je trajal skor kakšno leto;)

_Es_
21.09.2007, 12:14
Pozabljaš da je med XPji in 98 še prišepal Windows 2k, ki pa so ga sprejeli z enako "toplino" kot sedaj sprejemamo Visto. Tokrat pa ni vmesnega člena, ki bi nosil breme hroščavosti. Windows 2k je bil BIG BETA XPjev, zato je bil XP potem toliko boljši. Še enkrat, tokrat tega ni.

St.Jimmy
21.09.2007, 12:50
Jaz poznam veliko ljudi kateri so imeli dosti raje win98 kot pa xp! Vsi so jamrali kako so xp zanič (noben ni imel win2k), sedaj pa imajo winXP in isto jamrajo za visto.. :)

Slowhand
21.09.2007, 18:38
še enkrat - win 3.11 so bli zakon - vse ostalo je popravek od popravka s popravkom....:approve: :p

robot_from_1984
22.09.2007, 09:17
Kaj pa je blo narobe z win1.0 ? Sicer je pa "winJanus" tudi imel update. :):)

zeriX
22.09.2007, 12:46
http://video.google.com/videoplay?docid=-4310386770055344940&q=ubuntu+beryl+vs+windows+vista+aero&total=20&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0
Proti koncu. Pwnage...hahahaha :D

keegan
23.09.2007, 16:13
Ali obstaja morda kakšna opcija, da se vistin windows switcher doda na tipko na tipkovnici, da ni potrebno vedno z miško nanj klikniti?:dontknow:

L.p.

mckeky
23.09.2007, 16:49
Kaj pa je blo narobe z win1.0 ? Sicer je pa "winJanus" tudi imel update. :):)

Nicesar, vse si imel, razen podpore za internet se niso podpirali.

mckeky
23.09.2007, 16:51
Ali obstaja morda kakšna opcija, da se vistin windows switcher doda na tipko na tipkovnici, da ni potrebno vedno z miško nanj klikniti?:dontknow:

L.p.

aha no tako se rece, se v enem prejsnem posto nisem mogel spomnit... To me je pa spravilo v smeh ko sem namestil Visto. U cem je point te sminkarske zadeve, ce pa tako ali tako morem kliknit spoda gor pol pa scrollat med okni ce je zadeva VELIKO hitreje ce le kliknem na spodaj minimiran programcek....

DrOnyx
27.09.2007, 11:54
Včeraj sem imel prvič v življenju priložnost delati z Visto. Na nekem prenosniku. Povsem izgubljen. Niti omrežja še ne znam nastavit. Sem šel pa malo v tehnično knjižnico in tam imaš knjig o Visti kolikor hočeš. Glede na to, da gre za nov OS, je tole malo zaskrbljujoče. Očitno Vista nikogar ne zanima. Izgleda pa lepo. Cel dan bi samo gledal v ekran. :veryevil:

rock
27.09.2007, 11:59
Zakaj bi tišov v nekej novga, če pa v XP VSE dela?
Me je že pred leti minilo.

Blednik
27.09.2007, 14:58
Včeraj sem imel prvič v življenju priložnost delati z Visto. Na nekem prenosniku. Povsem izgubljen. Niti omrežja še ne znam nastavit. Sem šel pa malo v tehnično knjižnico in tam imaš knjig o Visti kolikor hočeš. Glede na to, da gre za nov OS, je tole malo zaskrbljujoče. Očitno Vista nikogar ne zanima. Izgleda pa lepo. Cel dan bi samo gledal v ekran. :veryevil:
Ja, Vista lepo zgleda. To je pa tudi vse. :approve:

Aldebaran
27.09.2007, 20:32
No tole zgoraj napisano je bilo najprej tudi moje skromno mnenje... potem pa sem sikupil prenosnik in na njem dobil Visto Home Basic SLO... inštaliral zadevo in se začel spogledovati s tem ''baubavom'' .... Do danes me ni še čisto nič razjezila.... Nasprotno, določene rešitve so me pozitivno presenetile:) Vse dela kot mora:)
Je pa res da sem nezahtevni uporabnik, kar pomeni, da me zanima samo to, da stvar dela brz modrih zalonov in podobnih zadev... Dosedanje inštalacije so šle skozi brez problema... Edina zadeva, ki mi malo dviguje pritisk je ''passkey'' za bluetooth miško... ampak to je malenkost, zaradi katere se ne mislim metat ob tla...

Blednik
28.09.2007, 07:43
No ti si pa res eden redkih, ki mu vse deluje kot je treba. :) Slišim, da se veliko ljudi pritožuje zoper raznih programov, gonilnikov, ipd., ki ne funkcijonirajo.

_Es_
28.09.2007, 12:58
To je najstarejša fora v knjigi - izdajte nekaj novega ki nima podporo za staro pa mate dobiček. Haloooo

zeriX
28.09.2007, 14:04
Ja saj zato je Vista bila narejena...not backward-compatible.

Ampak koliko opažam, vsaj pri vseh svojih kolegih jih večina misli imet XP še zdaj samo za igre, Linux pa za vse ostalo, prav zaradi Viste, ko pa na XP več ne bodo delovale igre pa ***i ga, ker vsi pravijo da si zdaj zaradi ene gliste ne mislijo kupit novega računalnika da bi jim vse normalno delovalo.

milan1
28.09.2007, 14:49
meni Vista čisto normalno dela... Avast antivirus, windows DDefender in požarni zid pa je. :2thumbs:

SMdesign
02.10.2007, 18:10
Vindows Vista je super, sam velik moraš biti na internetu zaradi zastarelih driverjev, pa tud računalnik moraš met dobr!Marjetici pa tole:Nadzorna plošča-Uporabniški računi-Vklop ali izklop nadzorovanja uporabniškega računa

mckeky
03.10.2007, 14:34
Lp

Jaz sem si nalozil na racunalnik Windows Vista Ultimate....Ampak problem je v tem da nikjer nena najdem Gonilnikov za mojo graficno kartico in Zvocno kartico

Graficna: Ati Radeon 9200SE
Zvocna Sound Max 3D

sem pogledal na njhovih straneh in brez uspeha... Ati radeon se nima gonilnikov za visto oz. za mojo graficno kartico kaj naredit?

In kje bi lahko najdel programe ki delujejo na windows visti? ker sem ze probal par programov in ni slo instalirat ker ne podpirajo viste :(

prosim svetujte mi :P

tukaj mas za sound max... ampak ce uporabljas 5.1 "nastavitev"pozabi
http://neosmart.net/downloads/guides/Vista_Sound/WDM_3665.zip

_Es_
03.10.2007, 20:39
Ati Radeon 9200SE... :S

A ni to malo prešvoh za Visto?

stalker
04.10.2007, 11:13
Kakšn se vam zdi SP-1 za Windows Visto, ki jih je beta tester in znani cracker Cornetofreak ukradel iz Microsoftovih testnih laboratorijev ?

Ali Vista deluje mnogo bolje po inštalaciji tega service packa ?

p.s. Zanima pa me tudi kakšno računalniško konfiguracijo moram imeti, da mi bo Windows Vista Ultimate delovala brezhibno ?

joe
04.10.2007, 11:27
Kakšn se vam zdi SP-1 za Windows Visto, ki jih je beta tester in znani cracker Cornetofreak ukradel iz Microsoftovih testnih laboratorijev ?

Ali Vista deluje mnogo bolje po inštalaciji tega service packa ?

p.s. Zanima pa me tudi kakšno računalniško konfiguracijo moram imeti, da mi bo Windows Vista Ultimate delovala brezhibno ?

Le v premislek. Na svoj računalnik ste si namestili neko kao beta verzijo service packa, ki ste ga dobili pri nekem znanem crackerju. Ali se vam zdi, da ste še vedno varni na internetu. Ali bi vi s tako scrackanim računalnikom opravili nakup z visa kartico ali kakšno drugo kreditno kartico v kakšni spletni trgovini? Ali mogoče veste kaj vse se je pri nameščanju takšnega service packa namestilo na vaš računalnik? Ali ste še vedno prepričani, da samo vi berete vašo elektronsko pošto?

stalker
04.10.2007, 11:38
Le v premislek. Na svoj računalnik ste si namestili neko kao beta verzijo service packa, ki ste ga dobili pri nekem znanem crackerju. Ali se vam zdi, da ste še vedno varni na internetu. Ali bi vi s tako scrackanim računalnikom opravili nakup z visa kartico ali kakšno drugo kreditno kartico v kakšni spletni trgovini? Ali mogoče veste kaj vse se je pri nameščanju takšnega service packa namestilo na vaš računalnik? Ali ste še vedno prepričani, da samo vi berete vašo elektronsko pošto?

To je vsepovsod isti drek!

Tudi korporacije, kot so Microsoft ne spoštujejo zakona o varstvu zasebnih podatkov in z programsko opremo nameščajo na vašo mašino različne vohunske "haklčke" ki uničujejo piratske verzije izdelkov...vodijo uporabnika v njihovi evidenci...in državni evidenci (CIA, FBI, mpaa, protiteroristične službe...)

Nikoli ne uporabljam računalnika in interneta za plačevanje ali bančne transakcije !

Tudi E-mail me ne skrbi, ker nisem tako zelo vezan na to...in ne izdajam svojih zasebnih podatkov po njem ter na svojem PC-ju !

Lepo pa vas prosim za kakšen odgovor in se vam lepo zahvaljujem!

lp

joe
04.10.2007, 20:05
To je vsepovsod isti drek!

Tudi korporacije, kot so Microsoft ne spoštujejo zakona o varstvu zasebnih podatkov in z programsko opremo nameščajo na vašo mašino različne vohunske "haklčke" ki uničujejo piratske verzije izdelkov...vodijo uporabnika v njihovi evidenci...in državni evidenci (CIA, FBI, mpaa, protiteroristične službe...)

Nikoli ne uporabljam računalnika in interneta za plačevanje ali bančne transakcije !

Tudi E-mail me ne skrbi, ker nisem tako zelo vezan na to...in ne izdajam svojih zasebnih podatkov po njem ter na svojem PC-ju !

Lepo pa vas prosim za kakšen odgovor in se vam lepo zahvaljujem!

lp

No, potem je itak brez veze, da nameščaš servisne popravke, ker ti itak samo krpajo varnostne luknje. Varnost pa tebe itak ne skrbi.

stalker
04.10.2007, 20:19
No, potem je itak brez veze, da nameščaš servisne popravke, ker ti itak samo krpajo varnostne luknje. Varnost pa tebe itak ne skrbi.

Mi Kaspersky AntiVirus 6.0, SpySweeper in dodatni požarni zidovi čuvajo zadevo... vsaj upam, da jo...:dontknow:

joe
04.10.2007, 20:57
Mi Kaspersky AntiVirus 6.0, SpySweeper in dodatni požarni zidovi čuvajo zadevo... vsaj upam, da jo...:dontknow:

Če nameščaš programsko opremo od crckerjev, si lahko siguren, da ga ni požernega zidu in antivirusnega programa, ki bi te ubranil.

bico
06.10.2007, 08:35
Vista je še zaenkrat v plenicah. To je le šminka za XP.

ivan007
17.10.2007, 03:00
na uradni Microsoft-ovi strani lahko testiraš računalnik za katero verzijo Viste je pripravljen
lahko ti povem, da lepo ostani na XP-jih, kot ostali pa bo vse O.K. Vista je zaenkrat še v k*****.
Sem probal Visto Ultimate in Bussines verzijo pa nekako nisva našla skupnega jezika.
Če se ti pa gre za videz je pa Vista zelo lepa, če imaš Aero glass funkcijo vklopljeno. Sistemsko požrešna pa Vista je in verjetno marsikdo ne bo presedlal na njo.

Aldebaran
17.10.2007, 07:32
vprašanje: kj, če sploh,se vklopi Aero Glass v Visti Home Basic??? pregledal sem celotno Control Panel, pa mi ni uspelo najti te funkcije... Nekako imam občutek, da moja Vista nima vseh ''sladkorčkov'' kot jih imajo naprimer ostale različice OSja... Premium inpodobne...
Pa hvala za odgovor...;) ;)

Tzar
17.10.2007, 10:48
Windows Vista je čist OK, vse kar sem delal z XP-ji lahko delam tud z Visto. So pa potrebna prilagajanja. Neke stare aplikacije na Visti ne delajo, toda zmer se najde neka podobna aplikacija, ki služi enakemu namenu in dela na Visti.

Na Intel C2D procesorjih in z 1 GB RAM-a, vista deluje odlično. Najnovejša grafična kartica ni predpogoj za Visto. Tudi integrirana grafična je čist dovolj (seveda, če ne igraš najnovejših igric). Edina izguba pri slabših grafičnih karticah je Aero, ki služi kot šminka in ne vpliva na uporabnost same Viste.

POZOR: Če kdo reče, da Vista ne dela naj tud pove zakaj ne dela. Ni možno pričakovati, da bodo na Visti delale npr. 5 let stare aplikacije. Zasledil sem, da večina folka pravi da je Vista šit ker mu ne dela ta pa ta aplikacija, ni se jim pa dalo malo pobrskati, ali obstaja nova verzija aplikacije, ali pa kako se prilagodi nastavitve da aplikacija začne delovati.

Aldebaran

Aero v Vista Home Basic ni vključen
http://www.google.si/search?hl=sl&q=vista+home+basic+aero&meta=

Skoraj vse odgovore na vaša vprašanja in probleme z visto oz. aplikacijami, ki ne delujejo na Visti, najdete na Google (http://www.google.com)

Aldebaran
17.10.2007, 11:48
Tzar: hvala:) se mi je zdelo, da je to navoljo na ''hujših'' različicah tega OSja:)
in ja vem, Google ima vse odgovore:blush: :angel:
Hvala!

ivan007
17.10.2007, 17:57
če imaš pa original pa res ni kej mislit
problemi v Visti so z določenimi gonilniki

prekmurec
17.10.2007, 19:14
tudi sam uporabljam visto že kar nekaj mesecev pa še vedno so živci na mestu.vista je zakon

Trian
21.10.2007, 10:06
Vista je totalno zgrešen projekt in za Microsoft bi bilo še najbolje, če bi opustil Visto in naredil kaj bolj prodornega. Ne vidim poante zakaj bi podjetja plačevala za licence VIste, če že imajo XP?

rock
21.10.2007, 10:26
DirectX 10 bo vztrajno vabil cekinčke iz mošnjičkov.

zeriX
21.10.2007, 16:46
Vista je totalno zgrešen projekt in za Microsoft bi bilo še najbolje, če bi opustil Visto in naredil kaj bolj prodornega. Ne vidim poante zakaj bi podjetja plačevala za licence VIste, če že imajo XP?

Wrong!
Podjetja imajo še v uporabi licence Win2k, Win98/98SE, tudi XP. Morda še kak Win95. Torej zakaj bi tile plačevali za WinVista?
Tudi Linux, sicer v sloveniji bolj slabo ampak po drugod je pa kar fajn razširjen po pisarnah(China npr).

Edit:
DX10 ti je pa kot anti-gamerju kot tajnici Aero.

Wanted
24.10.2007, 13:50
Z včerajšnjim dnem je prišel Slovenian Language Pack za Windows Vista.

zeriX
24.10.2007, 19:07
Ni bil Basic že dolgo nazaj preveden?

Aldebaran
24.10.2007, 21:33
Home Basic je preveden že najmanj mesec dni... za ostale pa ne bi vedel...

zeriX
24.10.2007, 21:35
Se hecaš?
Če pa se je že okrog maja govorilo da naj bi bil preveden.
Torej spet laži okrog M$?

To me najbolj razkuri pri M$ in M$ community(katerega sploh nekako ni). Same laži in nihče ne ve kaj govori.

Aldebaran
24.10.2007, 21:51
Zerix: napisal sem svoje izkušnje: Visto uporabljam en mesec... Nevem pa točno kdaj je bila prevedena... in me roko na srce niti ne zanima... prav tako me ne zanimajo razno razne igrice ki se jih grejo s temi datumi, kdaj naj bi bilo kaj prevedeno ali izdano... sam jemljem vse to po načelu: Bo, ko bo!...

Wanted
24.10.2007, 22:00
Ja, slovenska vista je bla že zdavnaj zunaj, včeraj pa so izdali MUI za angleško ultimate različico, ki je na voljo pri windows update. Govorilo se je, da language packa za slovenski jezik ne bo, kot je npr za XP, ampak so ga vseeno naredili.

Še slika
http://img137.imageshack.us/img137/2498/language1cz6.th.jpg

mckeky
25.10.2007, 09:43
Home Basic je preveden že najmanj mesec dni... za ostale pa ne bi vedel...

... tudi js mam 3 mesece doma slovensko visto,... na dvdju so vse verzije viste, od kljuca pa je odvisno katero verzijo bos imel ti nalozeno (ultimate,basic,...) .

Torej je bila vista ze davno prevedena (vse verzije).... Ni pa bilo language packa, da bi si poslovenil namesceno anglesko verzijo,....

hunter80
26.10.2007, 07:02
Ali kdo ve kako se Vklopi ali izklopi prikaz uporabniških računov na pozdravnem zaslonu.
Rad bi se prijavil kot administartor, pa ne vem kako naj pridem do njega.

stuF
27.10.2007, 23:26
Imam problem z resolucijo v Windows Visti.
Najprej me zanima, če je Windows Vista že nastavljena tako, da pri resoluciji 1024x768 zgleda tako kot Windows XP pri resoluciji 800x600? Vse veliko, ikonce malo zamegljene, a opazno.

No to je moj problem. Da zgleda Vista pri resoluciji 1024x768 tako kot Windows XP pri resoluciji 800x600. Imam pa še vedno CRT monitor, če je to kak pomemben dejavnik.

Se zahvaljujem za kakršenkoli nasvet, kako bi to odpravil, če se da. Hvala, LP

spasku
02.11.2007, 09:22
Mi lahko kdo pove kje se v visti nastavi da mi bo v orodni vrstici vseh oknih prikazovalo ikone in pod ikonami tekst,ter kako dodam ikoni kopiraj ,prilepi,ker ne najdem?:mad:

Forenzik
03.11.2007, 16:31
Mene pa zanima kako se kaj Vista obnese če imaš v računalniku 1G rama in ali naj prešaltam iz XPjev. Hvala za odgovor.

spasku
04.11.2007, 16:34
Odvisno za kaj boš uporabljal jaz imam 2giga rama in mi zmakuje spomina.je namreč stašno pogrešna. Sem jo naložil samo za preizkusit in bo prav kmalu letea dol.Potem ko sem pobil kar nekaj procesov v skrbiniških orodjih se je stanje izboljšalo.

Dodajam še screenshot na moje zgornje vprašanje
Mi lahko kdo pove kje se v visti nastavi da mi bo v orodni vrstici vseh oknih prikazovalo ikone in pod ikonami tekst,ter kako dodam ikoni kopiraj ,prilepi,ker ne najdem?

Link: http://shrani.si/f/1i/Hx/4GjVz9ff/screenshot7.jpg

:)

siolsux
04.11.2007, 17:27
a to sprašuješ za outlook express ikone? kaj če greš z miško na ikone in pol desni klik ni tam nobenih možnosti? pa tam pod "pogled" in "orodja" si že vse pregledo?

amadej
05.11.2007, 20:17
Imam naslednji problem:
ker drugače nemorem naložit na mobitel melodije uporabljam USB Bluetooth ključ serije F8T003 .
Ker sem pred kratkim dobil od strica Win. Vista sem ravno danes hotel naložit gonilnike za BT in jih enostavno windows ne najde na njihovi uradni strani pa ne najdem gonilnikov za Visto(http://www.belkin.com/support/article/?lid=en&pid=F8T003&aid=5239&scid=228
Torej kaj naj naredim? Če ima kdo pametne odgovore mi naj pomaga nočem spet kake izpade glede Viste:2thumbs: :rolling:

ancaa
17.12.2007, 18:52
hei. imam prenosnika in nameščeno visto (pri servisu vse narejeno). in zdaj mi ne delujejo microsoftove strani in na msn se mi ne vpiše. veliko sem že brala na forumih in sledila navodilom, a mi nič ne pomaga. piše pa mi tudi da vindows vista ni uspešno posodobljena! kaj to pomeni?:dontknow: prosim za pomoč. hvala

pteichme
09.01.2008, 15:08
Imam težave z Visto, ki se v nekaterih popravkih noče posodobiti. Nazadnje sem imel težavo s temi tremi popravki oz. posodobitvami.
Ali ima kdo podobne izkušnje in kako jih rešiti.
(imam nov računalnik s prednaloženo Visto home premium)

Stane
09.01.2008, 19:10
Kakšno napako pa ti javi?

pteichme
10.01.2008, 05:31
Enostavno inštalacija je FAILED kljub vsakodnevnim večkratnim poskusom

primozib
10.01.2008, 09:57
zanimame če sa da dobit "teme" za visto, za oblike oken in namizja, ...

Slowhand
10.01.2008, 10:22
Enostavno inštalacija je FAILED kljub vsakodnevnim večkratnim poskusom

a pa misliš,da morš vse popravke met gor ?...
kaj pa če je failed zato,ker ga ne rabiš,ali nimaš legalnih winsow al pa iz čist preprostga razloga,ker je že na kompu....
pa za instalacijo morš met netframework gor (sam tega obvestila ne boš vidu nikjer,razen na drobno napisanga na straneh za odpravo težav)....
mogoče te pa Bill ne mara...:angel:

Merlin58
10.01.2008, 16:23
Imam Vista ultimate in ko sem inštaliral Office 2007 se mi je pojavila tista datoteka MSOCache in ko sem jo hotel potem zbrisati v Total Commanderju se enostavno ne da in pojavi se tole okno ki je na sliki.Pri XP-jih sem jo vedno lahko zbrisal brez problema tukaj v Visti jo pa ne morem.Prosim če mi lahko kdo pomaga kako naj zbrišem to datoteko.

http://shrani.si/f/2I/Gf/2iopbsMa/1/untitled.jpg
Tukaj na sliki karkoli kliknem se ne da zbrisat.