Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Prekinjanje SIOL TV in interneta

ilih
12.01.2007, 07:26
Lep pozdrav

Po prehodu iz študentskega paketa ADSL 1MB na paket SIOL TRIO se mi je začele dogajati čudne stvari.
Namreč vsak dan se mi približno 2x na dan vse skupaj "obesi" internet pade slika na televiziji zmrzne. Potreben je reset modema (prekinitev napajanja). Imam modem Sagem fast 3344 in ta nov komunikator ki podpira Mpeg4 če je mogoče ta kaj kriv.
Veliko sem spremljal forum in videl da mi lahko "ti" Storz pomagaš pri mojem problemu.

Moje uporabniško ime na siolu je ilih ostalo pa tako vrjamem da lahko poizveš.

V naprej hvala

Veron
12.01.2007, 10:06
Tole sem preveril.. prvo na kratko par dejstev:

margini - uredu
SNR Margin Near End: 17
Far End: 14

Sinhronizacija - odlična
linija supr Up Stream 1020 Kb (Intlv[LP0])
Down Stream 9212 Kb (Intlv[LP0])

Napake na liniji - odčino (zelo malo)
7 od približno 5 ure zjutraj

oddaljenost od centrale je dokaj majhna
Attenuation Near End: 28.4
Far End: 12.0

Nekje ~1.5km

Si pa na ADSL2+ centrali.

Torej linija je uredu, glede na to, da se ti po resetu modema stvari spet postavijo nazaj, bi prvo bilo najbolje probati z nadomestnim modemom, da se vidi če je modem problem.

Modem Sagem f@st 3344 skupaj z napajalnik kablom (štrom) in garancijskim listom odnesi v najboližjo teletrgovino in boš dobil nadomestni modem. Če bo z nadomestnim bolje, je bil modem problem, drugače pa bo treba še naprej iskat vzrok težav.

ilih
12.01.2007, 10:27
najprej hvala za hitro posredovanje
tudi sam sumim modem vendar več glav več ve ....:2thumbs:

bom upošteval tvoj nasvet in probal z nadomestnim modemom
poročam o upam uspehu

lp b

storz
12.01.2007, 12:37
najprej hvala za hitro posredovanje
tudi sam sumim modem vendar več glav več ve ....:2thumbs:

bom upošteval tvoj nasvet in probal z nadomestnim modemom
poročam o upam uspehu

lp b

a lahko še probaš kako je zdej

lp,
storz

ilih
12.01.2007, 20:33
Popoldne sem zamenjal modem z nadomestnim.
Do sedaj vse deluje normalno ( ni zamrznitve ).
Še enkrat hvala za nasvet:2thumbs: .
Bom spremljal in poročal...

LP B

Veron
12.01.2007, 22:39
Prosim, če mi javiš MAC nadomestnega modema (če že nisi slučajno). Lahko kar preko ZS.

ilih
13.01.2007, 08:03
MAC 00:15:56:58:80:96
Vse je še vedno OK.

LP B

storz
13.01.2007, 08:28
vprašanje kaj je bilo zdej narobe :) jest sem uredil da so na centrali nekaj spremenili, ti si pa modem zamenjal. No ja bomo videl, ko dobiš svojega s servisa.

lp,
storz

ilih
13.01.2007, 10:21
Kakorkoli, najlepša hvala za trud "STORZ".
Kdor zna pač zna :2thumbs: !
Bom še poročal.

LP B

ilih
16.01.2007, 09:31
Lep pozdrav

Zadeva je sledeča:
Modem sem menjal v petek malo preden si ti "storz" nekaj uredil na centrali tako da neveva čisto natančno ali je bilo kj narobe z mojim modemom. Jaz mislim da ni bilo nič narobe z mojim modemom kajti v nedeljo se mi je proti večeru 3x v roku 2ur zadeva ponovila - zamrznitev slike na TV in padec interneta.Po resetu modema zadeva zopet deluje.
še enkrat se mi je isto zgodilo danes zjutraj ob 6 uri.

Prosil bi te če se še da kaj "porihtat" na centrali oziroma kjerkoli že.

Še enkrat hvala

lp b

Dred
17.02.2007, 13:50
Lep pozdrav

Po prehodu iz študentskega paketa ADSL 1MB na paket SIOL TRIO se mi je začele dogajati čudne stvari.
Namreč vsak dan se mi približno 2x na dan vse skupaj "obesi" internet pade slika na televiziji zmrzne. Potreben je reset modema (prekinitev napajanja). Imam modem Sagem fast 3344 in ta nov komunikator ki podpira Mpeg4 če je mogoče ta kaj kriv.
Veliko sem spremljal forum in videl da mi lahko "ti" Storz pomagaš pri mojem problemu.

Moje uporabniško ime na siolu je ilih ostalo pa tako vrjamem da lahko poizveš.

V naprej hvala

Lepo pozdravljeni!

Imam podobne težave, s tem da mi modema v večini primerov ni potrebno reseterati ampak se kar sam ponovno poveže.To se dogaja približno 14 dni, že večkrat sem podal prijavo na 0801000-3, prijava je šla naprej na telekom, lokalni telekomov tehnik pame odpravi z "na centrali je vse vredu" kaj mi še preostane!?
imam trio paket, modem je sagem 3344, stb pa amino 103, do podatkov o liniji pa ne morem dostopat dobim tale odgovor Časovna omejitev za vzpostavitev povezave s stranjo 192.168.2.1 je potekla.
Na trio sem prešel novembra 2006 in do sedaj nisem imel takih težav.

vojteh
17.02.2007, 16:05
Tudi pri men se to dogaja.Večkrat mi prekine internetno povezavoin slika na tv obstane.Pomaga samo reset sagema in izklop aminota,pa tudi slika zadnje dni zelo kocka.Ko pa kličeš na 0801000-3ti pa rečejo napišite reklamacijo.

goro78
18.02.2007, 16:41
Tudi sam sem eden od uporabnikov, ki ima ta problem. Prekinitve se ponavadi pričnejo okrog 18 ure in se nadaljujejo skozi ves večer, med vikendom pogosteje. Najbolj pa me ujezi, ko mi na 080 rečejo, naj zamenjam modem. Modem dopoldne in zgodaj popoldne deluje brez problemov, težave so zvečer! Pa ko bi se vsaj modem vedno sam ponovno zagnal, pa še to ne. Včasih se, včasih pa ne! Vprašanje sem poslal tudi že uporabniku "storz", vendar od njega še nisem dobil nobenega odgovora. Kolega je že 2x menjal modem, po navodilih "strokovnjakov" na 080, pa ima še vedno iste težave.
Če bo storz slučajno bral ta prispevek, ga prosim, če mi lahko pomaga pri odpravi teh težav.

LP

vojteh
18.02.2007, 18:06
Včeraj sem moral dvakrat izklopit modem in amino.Enkrat dopoldan in enkrat zvečer,ko sem prišel it službe.Danes je sicer malo boljše.Na tehnični pomoči te pa najprej vpraša koliko metrov je dolg kabel iz modema do TV.

lukzy
18.02.2007, 19:12
Zdravo

Tudi sam sem prešel iz študentskega solo paketa na Trio paket katerega imam sedaj kakih 5 mesecev. Zadnje 2 meseca se je redno dogajalo kockanje slike. To me je sicer motilo vendar se je dalo preživeti. Sem tudi bral na forumu o tem in sem videl da se to vsem dogaja. In sem pač čakal, da bo siol to tudi sam uredil. Sedaj po nekaj mesecih pa se je začelo dogajati vse to kar mi vi opisujete. Tudi klical sem že na siol in so mi rekli to kot vam vsem. Prinesite modem!
Pa a to majo oni navodila nadrejenih. Modem je lahko ali pokvarjen ali pa dela. Modem nima en dan slab en dan ga pa glava boli in ne dela. To so zgodbice za babice, pa še to samo za lahko noč.
Po pogovoru z osebo na TS/siol pa sem izvedel sledeče. Neuradno sicer. Siol prodaja in oddaja vode, pakete vsem, ki imajo denar. Seveda pa povezava sama ne prenese takega prenosa podatkov. In sedaj na siol 080 lepo farbajo babice, tete in strice. Tudi mene so hoteli. Prinesite modem, kako imate speljan kabel,...
Kaj jim ni jasno: zadeva dela pol tretje leto. Non-stop brez problema. Sedaj je pa kabel kriv. Še boljše modem. Danes sem DL z 128kB/s (brez problema), in hkrati gledal 24ur. Že trenutek kasneje pa je vse skupaj vrglo dol. Ne mi rečt da je to modem al pa kabli. Čez par minut pa se zadeva sama od sebe pobere, modem se popravi, vsi kabli kateri so bili napačno zvezani (par minut) so se pravilno povezali nazaj.
HUDO
Očitno sem jest doma čudež tehnike.
Čakam še par dni pol pa prekinem pogodbo zaradi neizpolnjevanja obveznosti s strani ponudbika storitev.

lp

sigor
18.02.2007, 21:08
lukzy, to si pa dobro napisal, me ja kar prijelo, da bi poklical na 080 in na vprašanje, koliko dolg kabel imam, povedal, da je le-ta dolg natančno 345,56 metra, kar bi moralo bit dovolj....
Šalo na stran, to da siol prodaja storitev vsem, ki imajo denar, linije oziroma staro kablovje pa tega ne prenese, je še kako res. Drugače si vsega tega, kar se dogaja, ni moč razlagat. Tudi sam sem imel težave pred časom ravno zaradi starih in dotrajanih kablov(ne tistih od modema do tv), ampak hvala bogu, smo rešili težavo. Zadnje čase imam večkrat priliko uživat QUADRO paket, ampak zaenkrat to še ni tako moteče.
lukzy, če boš zahteval prekinitev pogodbe, javi, kako bo strav potekala, me zanima, res.
LP