Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Peklenski planeti

sati
13.01.2007, 09:02
Vse religije verjamejo, da obstaja pekel, kjer so grešne duše kaznovane za svoje grehe. Duhovni voditelji opozarjajo grešnike, da bodo večno goreli v peklu. Takšno razmišljanje lahko privede do nasprotovanja oboževanja Boga, ki meče svoje otroke v pekel za vso večnost. Ker vemo, da je Bog milosten, koncept pekla, v katerem goriš vso večnost, ne more biti stvaren. To velja celo v primeru, da v peklu vlada hudič. Je hudič toliko močnejši od Boga, da ne more ponovno vzpostaviti kontakt z dušo, ki je v peklu?

Po vedskih spisih obstaja stotine in tisoče peklenskih planetov. Čeprav so v enem smislu stvarni, njihov obstoj temelji na zavesti. Pekel je v resnici mentalna koncepcija. Živali ne gredo v pekel, samo v človeški obliki, kjer obstaja racionalna inteligenca, obstaja odgovornost. V peklenskih planetih naše želje postanejo naši največji neprijatelji. Tisti, ki rad ubija in muči, bo plačal ceno na ta način, da ga bo napadala in mučila ista vrsta bitij, ki jih je v življenju pobijal. Vedno znova in znova občuti bolečino in trpljenje, ker duša ne umre. Tisti, ki kuhajo žive živali, kot so npr. raki, bodo izkusili, kako to izgleda.

Pekel predstavlja neke vrste zapor, kjer pa kaznjenci ne ostanejo za večno. Po preteku kazni se vrnejo v niz reinkarnacije. Eden od najznačilnejših aspektov prehoda skozi pekel je, da vtis ostane v podzavesti, tako da je oseba zelo oprezna, da ne greši ponovno. Včasih vtisi izkušenj iz prejšnjega življenja vplivajo na naše sedanje življenje. Nočne more so včasih posledica spomina na bivanje v peklenskih kraljestvih. Zdaj se zastavlja vprašanje, kaj vi mislite o peklu, se vam vse zdi zgolj fantazija ali dopuščate možnost, da vendarle nekaj je na tem?

Leeloo
13.01.2007, 14:58
Lift it up, na tukaj in zdaj.
Po moji logiki pekel obstaja zgolj v človeškem umu, in to se skuša s temi "pripovedmi" skozi vse religije prikazat... :)

... in mi se tu samo igramo sami s sabo ;) ....

Pa ne vem, če se mi da zdej spuščat v nevemkatere debate, tko da me ni treba vlečt za vsako besedo :) No offence meant :) Naj še kdo drug pove svoje mnenje, bo zanimivo brat.

Pa LP,

pk
13.01.2007, 15:02
Vse religije verjamejo, da obstaja pekel, kjer so grešne duše kaznovane za svoje grehe. ... Pekel je v resnici mentalna koncepcija.
Pekel predstavlja neke vrste zapor, kjer pa kaznjenci ne ostanejo za večno. Po preteku kazni se vrnejo v niz reinkarnacije. Eden od najznačilnejših aspektov prehoda skozi pekel je, da vtis ostane v podzavesti, tako da je oseba zelo oprezna, da ne greši ponovno.

Strinjam se, da je pekel mentalna koncepcija. Za ostalo :
-vse vere imajo neke vrste restriktivni pojem za ultimativno kazen, pri katolikih je pač to pekel. Budisti pekla kot takega ne poznajo, vmesno stanje do ponovne reinkarnacije bi morda najlažje primerjali z vicami;) Ampak pri ponovni reinkarnaciji pa se pokažejo rezultati njihovih dotakratnih dejanj, ker je utelesijo v obliki, ki so si jo z vsem dotedanjim ravnanjem zaslužili. In nato napoči priložnost popravljanja v bivših inkarnacijah storjenih slabih dejanj. Če je ne izkoristijo, se naslednjič utelesijo še eno stopnjo nižje.:approve:
Ateisti imamo kot najbolj kontrolen faktor vest. Ne da bi je verniki ne imeli, ampak nas ne podpira nobena psihična bergla tako kot njih. Seveda imamo svobodo izbire, da sami določimo, koliko nas bo naša lastna vest usmerjala. Če je pri posamezniku slabo razvita, je njegov prag toliko nižji. Ker o naslednjih reinkarnacijah ne razmišljamo ampak živimo tu in zdajle, lahko samo mentalno doživljamo pekel. (kakor kdo).

Kyrra
13.01.2007, 19:00
Gee, jaz sem nekje slišala, da je pekel na Zemlji.:veryevil:

sati
13.01.2007, 19:06

Včasih lahko doživimo raj ali pekel tudi na Zemlji.

galeb
13.01.2007, 19:09
Gee, jaz sem nekje slišala, da je pekel na Zemlji
A dej no. Najbrz hodis naokrog zaprtih oci, pa ti morajo zato drugi povedati. Si gledala kdaj porocila mogoce?

sati
13.01.2007, 19:11
Strinjam se, da je pekel mentalna koncepcija. Za ostalo :
-vse vere imajo neke vrste restriktivni pojem za ultimativno kazen, pri katolikih je pač to pekel. Budisti pekla kot takega ne poznajo, vmesno stanje do ponovne reinkarnacije bi morda najlažje primerjali z vicami;) Ampak pri ponovni reinkarnaciji pa se pokažejo rezultati njihovih dotakratnih dejanj, ker je utelesijo v obliki, ki so si jo z vsem dotedanjim ravnanjem zaslužili. In nato napoči priložnost popravljanja v bivših inkarnacijah storjenih slabih dejanj. Če je ne izkoristijo, se naslednjič utelesijo še eno stopnjo nižje.:approve:

Proces reinkarnacije pri budistih je identičen z vedskim. Pekel je le kot neke vrste"zapor" za izjemno grešne, pa tudi te osebe se po preteku kazni vrnejo v proces reinkarnacije.

mataj
13.01.2007, 19:56
Grožnja s peklom je nekaj takega, kot grožnje v verižnem pismu: "Verjemi kar ti pravim in prepričaj še druge, drugače te bo moj dobri bog živega scvrl potem ko boš umrl!"

galeb
13.01.2007, 21:08
Proces reinkarnacije pri budistih je identičen z vedskim. Pekel je le kot neke vrste"zapor" za izjemno grešne, pa tudi te osebe se po preteku kazni vrnejo v proces reinkarnacije.
Nobenega zapora ni, samo posledice lastnih dejanj

Lipovnik
13.01.2007, 21:30
Ste kdaj slišali kakega starša reči otroku: "Če ne boš priden te bo pa bavbav odnesel"
Dober način, da zagotoviš pridnost otroka.
Pekel ima enak učinek na naivne odrasle.
Zelo uporabno politično orodje, kajne.

sati
13.01.2007, 21:52
Nobenega zapora ni, samo posledice lastnih dejanj

Da, v vsakem primeru se gre za posledice lastnih dejanj.

mizarstvo.lorencak
13.01.2007, 22:55
Vse religije verjamejo, da obstaja pekel, kjer so grešne duše kaznovane za svoje grehe. Duhovni voditelji opozarjajo grešnike, da bodo večno goreli v peklu. Takšno razmišljanje lahko privede do nasprotovanja oboževanja Boga, ki meče svoje otroke v pekel za vso večnost. Ker vemo, da je Bog milosten, koncept pekla, v katerem goriš vso večnost, ne more biti stvaren. To velja celo v primeru, da v peklu vlada hudič. Je hudič toliko močnejši od Boga, da ne more ponovno vzpostaviti kontakt z dušo, ki je v peklu?

Po vedskih spisih obstaja stotine in tisoče peklenskih planetov. Čeprav so v enem smislu stvarni, njihov obstoj temelji na zavesti. Pekel je v resnici mentalna koncepcija. Živali ne gredo v pekel, samo v človeški obliki, kjer obstaja racionalna inteligenca, obstaja odgovornost. V peklenskih planetih naše želje postanejo naši največji neprijatelji. Tisti, ki rad ubija in muči, bo plačal ceno na ta način, da ga bo napadala in mučila ista vrsta bitij, ki jih je v življenju pobijal. Vedno znova in znova občuti bolečino in trpljenje, ker duša ne umre. Tisti, ki kuhajo žive živali, kot so npr. raki, bodo izkusili, kako to izgleda.

Pekel predstavlja neke vrste zapor, kjer pa kaznjenci ne ostanejo za večno. Po preteku kazni se vrnejo v niz reinkarnacije. Eden od najznačilnejših aspektov prehoda skozi pekel je, da vtis ostane v podzavesti, tako da je oseba zelo oprezna, da ne greši ponovno. Včasih vtisi izkušenj iz prejšnjega življenja vplivajo na naše sedanje življenje. Nočne more so včasih posledica spomina na bivanje v peklenskih kraljestvih. Zdaj se zastavlja vprašanje, kaj vi mislite o peklu, se vam vse zdi zgolj fantazija ali dopuščate možnost, da vendarle nekaj je na tem?

Vse kar je materijalno izvira iz pekla in je obsojeno. Zato vse, kar lahko otipaš z svojimi rokam in vidiš s svojimi mesenimi očmi je del pekla.
Peklo je velika prevara za ljudi, ker je obsojeno na smrt.
Le redki v peklu spoznajo kaj je resnično življenje, večina jih je zavedenih.

anarchy
14.01.2007, 00:41

Ja to je res, drugace pa je vera itak neumna in ker je prevec nelogicnih dejstev in trditev v njen. Bog, dober ali slab, se zmeri mi ni jasno, vsekakor nam ne zeli dobro, ker pusti, da trpimo, le zakaj to. Aja, Adam in Eva, ne bi smela pojesti jabolka, zato pa mora zdaj celo clovestvo trpeti v peklu, kako prijazno od boga, le kaj smo mi storili, nisem hotu biti potomec adama in eve.

Kyrra
15.01.2007, 17:17
A dej no. Najbrz hodis naokrog zaprtih oci, pa ti morajo zato drugi povedati. Si gledala kdaj porocila mogoce?

Hm, moj kolega je rekel, da so poročila najdaljša obstoječa zf serija. In glede na to, da sem zf-fan...si sam postavi sklep (cinizem.press)

galeb
15.01.2007, 18:44
Torej veckrat gledas porocila. In ker jih obozujes a jih ne jemljes resno, ti morajo se vedno drugi povedati, da je na zemji pekel.

barka
15.01.2007, 19:13
Vse kar je materijalno izvira iz pekla in je obsojeno. Zato vse, kar lahko otipaš z svojimi rokam in vidiš s svojimi mesenimi očmi je del pekla.
Peklo je velika prevara za ljudi, ker je obsojeno na smrt.
Le redki v peklu spoznajo kaj je resnično življenje, večina jih je zavedenih.

Kaj nasmeh ni lep,pa čeprav zgine?
Kaj sonce,ki ga čutim na koži ni prijetno?
Kaj jabolko ni okusno preden zgnije?

Če je moje "meseno" čutenje pekel,kako praviš tvojemu "duhovnemu" dotiku?Nebesa?

mizarstvo.lorencak
15.01.2007, 20:00
Kaj nasmeh ni lep,pa čeprav zgine?
Kaj sonce,ki ga čutim na koži ni prijetno?
Kaj jabolko ni okusno preden zgnije?

Če je moje "meseno" čutenje pekel,kako praviš tvojemu "duhovnemu" dotiku?Nebesa?

Vsak človek je prišel v meso zaradi preizkušnje svoje svobodne volje.
In zdaj,vsak kakor hoče, ali pekel ali nebesa.
Navodila so dana za oboje.

Kyrra
15.01.2007, 21:32
Torej veckrat gledas porocila. In ker jih obozujes a jih ne jemljes resno, ti morajo se vedno drugi povedati, da je na zemji pekel.

Kdo pa še jemlje resno, kar se dogaja po svetu...sama morija, izkoriščanje, pohlep in ****anje... folk si pa zatiska oči pred bedo sočloveka. Ali vztrajaš na tem, da to ni že pekel? Moderna družba, dekadentna kot je postala, ne deluje več na principu ljubi svojega bližnjega, nastavi drugo lice ipd., ampak samo še za zadovoljevanje hedonizma, gonje za denarjem in moči. Človeški napredek, pha! Bljak, da se ti obrne.

slehernik
15.01.2007, 21:43
Moderna družba, dekadentna kot je postala, ne deluje več na principu ljubi svojega bližnjega, nastavi drugo lice ipd., ampak samo še za zadovoljevanje hedonizma, gonje za denarjem in moči. Človeški napredek, pha! Bljak, da se ti obrne.Kdaj pa je tako delovala??? :nonono:

sati
15.01.2007, 21:50

Galeb, zmeraj so mi bili všeč tvoji argumenti. Samo droben popravek, na zemlji lahko doživimo pekel ali raj.

anarchy
15.01.2007, 22:02
Galeb, zmeraj so mi bili všeč tvoji argumenti. Samo droben popravek, na zemlji lahko doživimo pekel ali raj.

Res je, toda trenutno dozivljamo pekel, upamo, da bomo kdaj raj, saj z danasnjo tehnologijo bi lahko, ce bi nam gospodarji to pustili, saj oni z ezivijo v raju in nam ne privoscijo tega. Saj vemo, kdo so nasi gospodarji in, da smo mi suznji ane?

sati
15.01.2007, 22:08
Res je, toda trenutno dozivljamo pekel, upamo, da bomo kdaj raj, saj z danasnjo tehnologijo bi lahko, ce bi nam gospodarji to pustili, saj oni z ezivijo v raju in nam ne privoscijo tega. Saj vemo, kdo so nasi gospodarji in, da smo mi suznji ane?

Prej bi rekla, da živimo v vicah. Pravi pekel se odvija recimo v Iraku, nekaterih afriških deželah, pa še marsikje drugje. Koga si predstavljaš v vlogi gospodarjev, kapitaliste?

nejc
16.01.2007, 12:54
:nonono:
Ne rečem, da denar ni sveta vladar. Koliko boš pa ti odvisen od drugih, je pa na tvojo srečo v Sloveniji odvisno predvsem od tebe. Lahko je gobcat, kk s(m)o vsi bogi in izkoriščani, res delal bi pa vsak bol malo. Torej, namesto, da tuhtaš, kk je svet krivičen, se šolaj in delaj pa zasluž kej, pa boš tudi ti manj odvisen od drugih si boš bolje "postlal" za življenje.

Nebesa/pekel so pa tudi po mojem mnenju le mehanizma za sankcioniranje in nagrajevanje vernikov. Takorekoč korenček in palica.

sati
24.01.2007, 10:04
:

Nebesa/pekel so pa tudi po mojem mnenju le mehanizma za sankcioniranje in nagrajevanje vernikov. Takorekoč korenček in palica.

Ni ravno tako, pekel obstaja, le da ni večno mesto pogubljenja za grešnike, ampak zgolj kot kaznilnica za izjemne primere. :) Samo če pogledaš fizikalni zakon, energija je neuničljiva, moraš razumeti, da je duh večen in po smrti pač vsak dobi, kar si zasluži v skladu s svojimi dejanji.

nejc
24.01.2007, 10:40
...da je duh večen in po smrti pač vsak dobi, kar si zasluži v skladu s svojimi dejanji.
Možno. Ampak zaenkrat se še ni našel nihče, ki bi to nedvoumno potrdil. Js pa načeloma žal ne morem v življenju verjet zadevam, ki jih ne vidim na lastne oči oz. izkusim na lastni koži.

Ko se bo našel "duh", ki bo komuniciral z menoj in mi potrdil, da to res obstaja, bom temu verjel. Sicer bomo pa vsi pravi odgovor na to vprašanje (ne)dobili šele po koncu našega življenja.

kopron
14.02.2007, 21:46
Torej , večinoma jih ni, vendar pa so planeti v vesoljih, ki so bolj oddaljeni od Sonc, in tam se nimajo tako dobro, kot na ostalih planetih:( . Ker, večinoma se imajo drugje bolje kot pri nas, na tej bedni Zemlji:( .
Precej drugače pa je z pravim peklom ...:nonono:
Lorenčak , a si ti tud zasledil to "zadnji čas" v NR :blush: ?

mizarstvo.lorencak
15.02.2007, 20:57
Torej , večinoma jih ni, vendar pa so planeti v vesoljih, ki so bolj oddaljeni od Sonc, in tam se nimajo tako dobro, kot na ostalih planetih:( . Ker, večinoma se imajo drugje bolje kot pri nas, na tej bedni Zemlji:( .

Seveda brat moj.

sati
15.02.2007, 21:23

Kopron, razloži mi to kontradikcijo, praviš, da peklenskih planetov načeloma ni, a drugače naj bi bilo s pravim peklom, ki naj bi po tvoje bil. :dontknow:

kopron
16.02.2007, 08:09
Da, to je pa že težje razumeti . Tudi pravega pekla takega, kot si ga predstavljaš ti, ni . Je pa ...

kopron
16.02.2007, 08:10
Seveda brat moj.

Toooooooooooo, brate, to :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: real cool :approve:

kopron
16.02.2007, 13:29
Sorry, Sati, nisem mogel prej razložiti do kraja, ker nisem imel časa . Da, na takšnih , peklenskih planetih, zavitih v ognju ni mogoče fizično življenje, kar je tudi vsakomur jasno . So pa precej "peklenski" planeti nekateri drugi . Npr naša bližnja Luna in drugi planeti v vesoljih, ki so bolj oddaljeni od centra osončij . Tam je že težje življenje in bolj trpijo ( nekje drugje se pa imajo božansko ) . Vendar še vedno ne na takšen " ognjeni" način . Bolj "ognjeno" - pekoče-žgoče je le stanje duše/duha v bitjih samih , obsojenih z dejanji , ko ta padejo tako nizko .
Ker, zakoni od Zakonodajalca so postavljeni tako, da se ob morebitni kršitvi plača davek/kazen .
Podobno kot v državi .
Zatorej si lahko vsak sam naredi pekel, v sebi, če hoče .
Torej je pravi pekel že pripravljen , znotraj nas vsakega, in nas čaka .
Zatorej, rešimo svoje duše pred temi mučnimi stanji v peklu , dokler je še čas . Ker, nekateri že tukaj padejo vanj, že za časa tega kratkega preizkusnega telesnega življenja .
No, poti sta nam odprte,: Up or Down .
Sicer pa je tako lepo vreme, gremo ven, ajdi, čaw Boštjan .

sati
16.02.2007, 20:43
Kopron, hvala ti za zakasnelo razlago. ;) Ja, v večini se strinjam s tabo, obstajajo planeti, ki bi jih lahko imenovali peklenski, pekel in raj pa lahko doživljamo že v tem telesu, na tem planetu. Res pa je, da so ta stanja minljiva in le delček v večnem potovanju duše do njenega izvornega doma v duhovnem kraljestvu.

kopron
17.02.2007, 07:46
Ja, ampak, ta stanja so za nekatere tudi Neminljiva, ker je njihova obsodba pač lahko Večna , v katero zapadejo po svojih dejanjih . Od tod tudi rek : " In za večno se bodo žgali v peklu " , ali kako že pravijo, in je bilo pisano ....