Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Francoska Legija tujcev

Sergent
13.01.2007, 14:09
Zanima me ali je kdo pred meseci prebral v časopisu Dnevnik članek ( "Ko sem ubil prvega človeka, nikoli več nisem bil Srečko" - http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_teme/zgodba/197392/ ) in kaj misli o tem, oz. o francoski Legiji nasploh?

LP

Sergent
13.01.2007, 15:42
Res je, da bo mesar uporabljal nož, mehanik orodje in vojak orožje. To je nedvomno, toda razlika je v tem, kdaj in v kakšni okoliščini vojak uporabi svoje orožje oz. strelja l!!
Sem pa presenečen, da v Sloveniji nek novinar objavi tak perverzni članek, ker če bi te izjave bile resnične, bi ta človek že zdavnaj moral pred mednarodno vojaško sodišče za vojne zločine! Sicer pa se sprašujem kaj dela naše pravosodje.... ?

čudežni
13.01.2007, 15:52
Če se ne motim, je tale Srečko iz Krasa. Prav tako je želel izdati knjigo življenju, ki ga je tam prebil. ne vem, če so mo knjigo objavili ali izdali. Veliko zgodb naj bi mu tudi "rezali", saj naj bi bile stvari preveč krute.
Po zadnjih podatkih in spremljanju info., Tujska Legija naj ne bi bila več to, kar je nekoč bila ( veliko Romunov, Rusov...).

Sergent
13.01.2007, 15:57
Če se ne motim, je tale Srečko iz Krasa. Prav tako je želel izdati knjigo življenju, ki ga je tam prebil. ne vem, če so mo knjigo objavili ali izdali. Veliko zgodb naj bi mu tudi "rezali", saj naj bi bile stvari preveč krute.Po zadnjih podatkih in spremljanju info., Tujska Legija naj ne bi bila več to, kar je nekoč bila ( veliko Romunov, Rusov...).

Krute!? Če je pisal o takšnih stvareh, kot je to bil tisti članek, potem stvari niso bile krute, ampak lažljive in izmišljene!

Kakšna je bila tujska Legija nekoč in kakšna je danes ???

čudežni
13.01.2007, 16:23
Krute!? Če je pisal o takšnih stvareh, kot je to bil tisti članek, potem stvari niso bile krute, ampak lažljive in izmišljene!

Kakšna je bila tujska Legija nekoč in kakšna je danes ???

Ne vem, če so bile lažnjive in izmišljene, kajti nisem bil v Legiji. Vem pa, da je ta človek kazal po TV tudi slike in te so se mi zdele še kako resnične. Če pa te dogajanje res tako zanima, potem ti svetujem ,da se lahko oglasiš pri temu Srečku, saj naj bi on že marsikomu pripovedoval zgodbe, jim kazal slike itd...
Kadar slišiš nekoga, ki ti izjavi,da če je Legija res najboljša vojska na svetu, potem res ne ve, katera je najslabša, potem se malce zamisliš.
Lp.

Sergent
13.01.2007, 16:34
Francoska legija tujcev ni nikakršna paravojaška ali morilska organizacija! Legija tujcev je zakonita ustanova, ki je bazirana na zakonih francoskega pravosodja, ter je popolnoma legalna vojska, kakor je to SV. Francosko pravosodje pa je eno od najbolj demokratičnih v Evropi če ne v svetu.

Sam sem Legionar (Sergent) že skoraj 14 let in ta človek ( Srečko) je res bil v Legiji, a Legionarji ne pobijajo otrok, še najmanj pa jim streljajo v hrbet, kot je to izjavil ta psihopat, da bi pritegnil pozornost nase! Vzrok otvoritve te teme na tem forumo je, kaj mislijo Slovenci o takšnih izjavah in kaj sploh vejo o Francoski Legiji tujcev?

Andreea
13.01.2007, 16:43
Oja. Kajpada. Kaj pa TI ves? Kje si, pravis? :veryfunny:
Rada bi vedela za eno samo samcato "organizacijo" (vojsko), ki se res drzi sporazumov, ki ne pobija (tudi) nedolznih, ne strelja na padalce, ne muci vojnih ujetnikov, bla, bla...

Take vojske na tem svetu NI. Ne obstaja. Pika.

Sergent
13.01.2007, 16:57
Oja. Kajpada. Kaj pa TI ves? Kje si, pravis? :veryfunny:
Rada bi vedela za eno samo samcato "organizacijo" (vojsko), ki se res drzi sporazumov, ki ne pobija (tudi) nedolznih, ne strelja na padalce, ne muci vojnih ujetnikov, bla, bla...

Take vojske na tem svetu NI. Ne obstaja. Pika.

Nisem odprl te teme zato, da bi se kregal ali kakor koli bil agresiven (verbalno).

Kar se pa tiče tvojega vprašanja " Kaj pa ti veš ? " . Pa bodi prepričana, da nekaj "malega" vseeno, glede na to, da sem profesionalni vojak že skoraj 14 let .

čudežni
13.01.2007, 16:59
Francoska legija tujcev ni nikakršna paravojaška ali morilska organizacija! Legija tujcev je zakonita ustanova, ki je bazirana na zakonih francoskega pravosodja, ter je popolnoma legalna vojska, kakor je to SV. Francosko pravosodje pa je eno od najbolj demokratičnih v Evropi če ne v svetu.

Sam sem Legionar (Sergent) že skoraj 14 let in ta človek ( Srečko) je res bil v Legiji, a Legionarji ne pobijajo otrok, še najmanj pa jim streljajo v hrbet, kot je to izjavil ta psihopat, da bi pritegnil pozornost nase! Vzrok otvoritve te teme na tem forumo je, kaj mislijo Slovenci o takšnih izjavah in kaj sploh vejo o Francoski Legiji tujcev?

Če si res Legionar, kot trdiš, potem ti jaz pač ne morem pisati stvari ,katerih nisem sam doživel.Verjamem, če si res tam bil,dap oznaš bolje organizacijo, sistem in še kaj od mene.
Bi te pa še nekaj vprašal. Kdaj časovno si ti služil vosjko v legiji?
Glej, Sergent, jaz poznam( ne osebno, ampak na videz) dve osebi, ki sta tam že dolgo časa nazaj bila. Ti dve osebi sta si na las podobni in imata velikanske odklone v normalnem civilnem življenju!

Sergent
13.01.2007, 17:11
Če si res Legionar, kot trdiš, potem ti jaz pač ne morem pisati stvari ,katerih nisem sam doživel.Verjamem, če si res tam bil,dap oznaš bolje organizacijo, sistem in še kaj od mene.
Bi te pa še nekaj vprašal. Kdaj časovno si ti služil vosjko v legiji?
Glej, Sergent, jaz poznam( ne osebno, ampak na videz) dve osebi, ki sta tam že dolgo časa nazaj bila. Ti dve osebi sta si na las podobni in imata velikanske odklone v normalnem civilnem življenju!

Jaz sem še vedno v Legiji in to že od leta 1993 in ni stvar v tem, da jaz več vem od kogar koli, ampak ta članek me je šokiral in bi rad vedel, kaj v Sloveniji ljudje mislijo o takšnem članku in nasploh o Legiji.

Nesramne laži me niso toliko revoltirale, kot me je prizadela naivnost tega novinarja! Ne morem verjeti, da v Sloveniji obstaja kar veliko takšnih novinarjev, ki kar tako, nič meni nič tebi, objavijo nek članek, brez da bi v ozadju imeli minimalno moralno odgovornost.

Ne vem? Ali je v Sloveniji res dovolj, da si nek psihopat izmisli neko deseto čudo in novinarji jo bodo takoj objavili in tako pomagali zavajati javnost?!

Ker če je temu tako, potem bi jaz, brez pomoči novinarjev seveda, v na hitro izkoristil priložnost in objavil, da sem kot Sergent francoske Legije tujcev na Kosovu v enem od srbskih barov v centru Kosovske Mitrovice, za isto mizo pil pivo z znanim francoskim Generalom Bidarom, ki je konec leta 2002 poveljeval mednarodnim vojaškim silam, nameščenih na severu Kosova, ter da sem takrat, v istem časovnem obdobju, osebno spoznal svetovno znano holywoodsko igralko Angelino Joli.

Aleluja, zdaj sem pa as! In kdo bi vedel, ali je to res ali ne?

Morda, poudarjam, morda bi novinarji podvomili v resnico nekoga, ki bi izjavil, da je pil rdeče vino iz zlatega Svetega Grala. A to, da je nek Legionar francoske Legije tujcev pobijal otroke, tako da jim je streljal v hrbet, to pa je seveda zgodba stoletja in to bodo vsi verjeli!

Medijska svinjarija nemoralnih novinarjev!

Sergent
13.01.2007, 17:19
Veliko je takšnih ki so nekaj slišali o Legiji tujcev od tega ali onega prijatelja, kateremu je nekdo drug povedal, da se je pogovarjal z nekom nekje in je slišal, da so v Legiji tujcev sami morilci, kriminalci in posiljevalci, ki jim seveda poveljuje tako velik črni vrag, da ga ni na svetu večjega! Takšnih govoric sem tudi jaz veliko slišal, preden sem šel v Legijo tujcev, a nikoli tisti, ki mi je razlagal, ni vedel, kaj pravzaprav točno je Legija tujcev, je pa seveda že dosti slišal!

V Sloveniji obstaja negativen mit o Legiji tujcev, a to je en velik bav bav bivše jugoslovanske komunistične antipropagande, ki je takrat uporabljala vsa razpoložljiva sredstva za diskriminacijo tujske Legije, da država ne bi po tej poti izgubljala dobre domače žive vojaške sile, nekaj pa tudi zaradi njihovega kompleksa ogroženosti pred terorizmom namišljenih domačih izdajalcev. Francozi vseh slojev nimajo takšne slike o Legiji.

čudežni
13.01.2007, 17:32
Veliko je takšnih ki so nekaj slišali o Legiji tujcev od tega ali onega prijatelja, kateremu je nekdo drug povedal, da se je pogovarjal z nekom nekje in je slišal, da so v Legiji tujcev sami morilci, kriminalci in posiljevalci, ki jim seveda poveljuje tako velik črni vrag, da ga ni na svetu večjega! Takšnih govoric sem tudi jaz veliko slišal, preden sem šel v Legijo tujcev, a nikoli tisti, ki mi je razlagal, ni vedel, kaj pravzaprav točno je Legija tujcev, je pa seveda že dosti slišal!

V Sloveniji obstaja negativen mit o Legiji tujcev, a to je en velik bav bav bivše jugoslovanske komunistične antipropagande, ki je takrat uporabljala vsa razpoložljiva sredstva za diskriminacijo tujske Legije, da država ne bi po tej poti izgubljala dobre domače žive vojaške sile, nekaj pa tudi zaradi njihovega kompleksa ogroženosti pred terorizmom namišljenih domačih izdajalcev. Francozi vseh slojev nimajo takšne slike o Legiji.

Sergent, se strinjam. Ampak jaz sem te ljudi srečeval, videl v živo. Veliko sem tudi slišal govoric, prebralitd..
Seveda sem te slednjeinformacije vzel v zakup, prvih pač ne. Ta dva človeka sta tam bila že leta in leta nazaj ( nekje začetek 80 - ih ), eden izmed njiju pa je tudi pobegnil stran! Človek je omara, če mene vprašaš in ima, kot sem že omenil določene "odklone".no, ne bi preveč o tem, ker se me ne tiče. Vsakdo naj si pač naredi svoje mnenje o tem.
Je pa res,Sergent, da je pač v danšnjih časih preko medijev zelo lepo manipulirati in človek izgubi pogled na to,kaj je resnično, kaj ni, kaj želijo prikazati medijei, kaj ne itd...
Saj nas mediji bombardijrao z vsakodnevnimi novicami in koliko izmed teh je resničnih?
Mogoče postane človek bližji resnici, če grdo povedano odje** Tv, časopise, vse, kar diši po medijih in verjame zgolj tistemu, kar sam doživi, kar vidi na lastne oči.

Sergent
13.01.2007, 17:47
Tudi jaz poznam veliko fantov iz Slovenije, ki so v Legiji in lahko mirno zatrdim, da so popolnoma normalni.

Legionarji niso nič večji izobčenci kot drugi ljudje na svetu, kakor tudi ne večji posiljevalci od kakšnega izpirjenega civilista. Kajti zato, ker je morda nekoč nekje en Legionar posilil kakšno takšno, ki ga je celo noč vlekla za nos in denarnico, še niso vsi Legionarji posiljevalci! Ker če je temu tako, potem dajmo in vrzimo v isti koš vse duhovnike, ker se je enkrat eden izmed njih spravil otipavati nedolžnega otroka, ter tako vsi skupaj v isti sapi imenujmo vso katoliško cerkev za pedofilsko religijo.

To bi bil kretenski absurd! Pa vendar ljudje vestno obešajo na veliki zvon takšne nevsakdanje dogodke in jih še posebej radi posplošujejo!

nattka
13.01.2007, 17:48
Ne vem, zakaj bi se sprenevedali. Če se greš učit za mesarja, se ve, da boš klal ali drugače ubijal živali. Če greš v vojaški poklic, boš klal ali drugače ubijal ljudi. Tisti makijelivizem o ciljih in sredstvih služi bolj za pomiritev lastne vesti. Da si ubijal za domovino, delodajalca, ohranitev demokracije ipd. - je popolnoma brezpredmetno. Jemal si življenja. Kar objavite na temlem forumu sliko, ki prikazuje spočenjanje življenja - takoj boste zradirani ali celo banani. Če pa objavite sliko kakega stroja za ubijanje, se bo takoj nadaljevala konstruktivna debata o tem orožju in moderator bo pridno molčal. Ecce homo.

:approve: :approve:

umor je umor ...

Andreea
13.01.2007, 17:54
Ja, nevsakdanje dogodke. Vojna je vsakdanji dogodek. In je umazana. Vedno. In ni postena. Nikoli. In nobena vojska se ne drzi mednarodnih sporazumov. In vecina je tiho. Ce pa pride kdaj kaj "ven", nastrada (vecinoma, ne vedno) nekdo na repu (hierarhicne) lestvice.

Sergent
13.01.2007, 18:18
Ja, nevsakdanje dogodke. Vojna je vsakdanji dogodek. In je umazana. Vedno. In ni postena. Nikoli. In nobena vojska se ne drzi mednarodnih sporazumov. In vecina je tiho. Ce pa pride kdaj kaj "ven", nastrada (vecinoma, ne vedno) nekdo na repu (hierarhicne) lestvice.

Se popolnoma strinjam z tabo, da ni poštene vojne in da je prekleto umazana! A vojne si ne izmisli "tisi na repu" oz. zadnji v piramidi, ki brani interese nekoga drugega.

Arjuna
14.01.2007, 17:31
Se popolnoma strinjam z tabo, da ni poštene vojne in da je prekleto umazana! A vojne si ne izmisli "tisi na repu" oz. zadnji v piramidi, ki brani interese nekoga drugega.

Po moje je čisto prav, da se o poklicnih morilcih piše na tak način, lahko se bo s tem rešil kak človek, ko se ne bo odločil za poklic človeškega mesarja. Nekoč sem gledal neko oddajo o šimpanzih, ki lahko postanejo morilci lastnega rodu iz čistega veselja do ubijanja. Torej sta že dve biološki vrsti, ki jima je to dano z geni. Je pa tudi res, da je to dano le nekaterim posameznikom. Škoda, da se te lastnosti ne opazi že kar pri novorojenčkih.

Sergent
14.01.2007, 20:09
Po moje je čisto prav, da se o poklicnih morilcih piše na tak način, lahko se bo s tem rešil kak človek, ko se ne bo odločil za poklic človeškega mesarja. Nekoč sem gledal neko oddajo o šimpanzih, ki lahko postanejo morilci lastnega rodu iz čistega veselja do ubijanja. Torej sta že dve biološki vrsti, ki jima je to dano z geni. Je pa tudi res, da je to dano le nekaterim posameznikom. Škoda, da se te lastnosti ne opazi že kar pri novorojenčkih.

Ha, ha, ha.... Ali bi te v vojni tudi novorojenčki branili???

"Na poklicnega morilca" se spomnijo takrat, ko jim zapoka okoli ušes in ko jim neki tujec sega po življenju! Ja, takrat se spomnijo na vojaka popolnoma vsi! Predvsem pa vsi tisti antimilitaristični gospodje in visoko umišljene poceni našminkane gospe, z zlato pero v riti, ki hodijo kot pavi od ene do druge od svojih petih hiš, z petimi avti in prav z toliko bančnimi računi, ter imajo v času miru največ kritik na račun vojakov, češ da preveč stane. A ko si v nekem ultra hoh butiku kupijo spodnje gate astronomske cene, pa ni predrago! Ko pa zapoka, takrat pa trepetajo kot šibe na vodi in jih je strah pred tujim razbojnikom, ter si želijo da bi jih prišli braniti njihovi naenkrat zlati domači vojaki. Biti vojak je včasih pomenilo čast in slavo! Danes, pa ko nas je na zemlji že več kot šest milijard in živimo z takšnim astronomskim tempom da nekateri nimajo niti dovolj časa za lastno zdravje, ženo, moža, otrok in ostalih sorodnikov, da sosedov sploh ne omenjam, pa popolnoma pozabljamo na čast in požrtvovalnost vojaka, ki je pripravljen braniti ljudi in domovino! Pripravljen braniti svojo in tudi vse ostale posrane riti in to za ceno svojega življenja!

Andreea
14.01.2007, 20:26
Ma ja, kako si bogi revez, ker se zrtvujes za nas! :veryevil:
A vas v svetli Franciji ucijo tudi smiljenja samemu sebi? :veryevil:

Zaradi mene bi lahko vse psihopate, ki vojne zacenjajo in v njih sodelujejo poslali na kaksen oddaljen planet
v drugem osoncju - z NEPOVRATNO karto. Pa bi bil svet veliko lepsi. :mad:

Kar se pa SV tice - veliko veliko premajhni smo, da bi nasa vojska lahko bila kakorkoli koristna v smislu
varovanja nase drzavice. Ker proti drzavam, ki imajo nekajkrat vec vojakov, kot mi prebivalcev, ne bi imeli niti najmanjse moznosti.
In taka je vecina drzav.

P.S.: Zdaj cakam, da bo kdo dal primer "vojne l. 1991". :nonono: :nonono: :nonono:

nejc
14.01.2007, 22:03
Zaradi mene bi lahko vse psihopate, ki vojne zacenjajo in v njih sodelujejo poslali na kaksen oddaljen planet

Kar se pa SV tice - veliko veliko premajhni smo, da bi nasa vojska lahko bila kakorkoli koristna v smislu
varovanja nase drzavice. Ker proti drzavam, ki imajo nekajkrat vec vojakov, kot mi prebivalcev, ne bi imeli niti najmanjse moznosti.
In taka je vecina drzav.

1)V idealnem svetu vojske ne bi bile potrebne, ampak ne živimo v idealnem svetu, tako da je lapanje o nepotrebnosti vojsk brezpredmetno. Žal. Čeprav bi tudi sam raje živel v svetu brez nasilja. Ogromna razlika je med tistimi, ki se za vojne odločajo in med tistimi, ki le ubogajo ukaze.

2)Ko si tako poučena o velikosti svetovnih vojska, ti predlagam, da si pregledaš tole (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_size_of_armed_forces). Pa mi povej, katera od vojsk, ki ima več vojakov(aktivnih in rezervistov skupaj) bi bla potencialna napadalka Slovenije. Samo 7 vojsk na svetu ima več pripadnikov (z rezervisti vred) kot ima Slovenija prebivalcev. Najbližja nam je ruska, edina znana po vmešavanje po celem svetu pa je ameriška.

3)Sergent, pravtako kot Srečkotu lahko tudi tebi verjamemo samo na besedo. Brez zamere. A ne velja za legijo, da ko prideš vanjo, za ostali svet ne obstajaš? V smislu skrivanja za kriminalce je to idealno(Milorad Luković Legija kot primer). Koliko jih je, pa ne bi vedel. Sicer pa o legiji razen tega, da bi naj bila precej kruta različica, ne vem veliko.

Andreea
14.01.2007, 22:28
Saj nisem pricakovala, da bo kdo doumel point... :nonono: :nonono: :nonono:
(Cudno da Slovenije ni vmes pri takem zelo relavantnem viru, kot je wikipedija :veryevil: )

Ogromna razlika je med tistimi, ki se za vojne odločajo in med tistimi, ki le ubogajo ukaze.

Ja, je to jajc od razlike. En sam clovek ne more naredit vojne. Kvecjemu bi lahko koga zaklal in se ga potem mirno lahko zapre. Brez simpatizerjev in tepcev, ki "ubogajo ukaze" (= ne razmisljajo z lastno glavo) vojne ni.
(Marsikateri Nemec je med vojno [2.S.V.] pobegnil v tujino. Bi raje "ubogal ukaze" in si dokoncno unicil zivljenje - zaradi svoje vesti?
Je pa res... Veliko je bilo takih. Ovc.)

Pa brez zamere. Samo moje misljenje. Ce se kdo cuti "poklicanega", da bo varoval nevemkateri narod in interese ze, je to njegova stvar. Ampak tak nacin je zame NAPACEN. Zato se s tem poskusam cim manj ukvarjat :sleepy:

nejc
14.01.2007, 23:06
Naprotno od tebe se s tem ukvarja večina ostalega sveta. To je bla moja poanta v točki 1 prejšnjega posta.

Nincha II.
14.01.2007, 23:10
Ne vem zakaj se nekateri tako radi "obesate" na Wikipedio kot vir?
Ce je primerno citirana in so viri vsi navedeni, potem je cisto verodostojen vir. V primeru, ki ga je Nejc podal, so reference jasno navedene, pa pojdi sama preverit, ce te vojska tako zelo zanima in ne verjames Wikipedii ... :dontknow: Zakaj ni Slovenije? Hmmm, ce vidis je na seznamu le 101 drzava, kar pomeni, da jih se vec kot 100 manjka ... le kje so? :sleepy: Domnevam, da so pokazali le najvecjih 100...

Drugace pa bom rekla tako - ko imamo mir, se strinjam z Andreeo, ko je vojna se strinjam z Nejcem ;)
Sem cisto razumela, kaj si zelela povedat, ampak stvar je v tem, da je lahko bit pameten takrat, ko imas mir in ti ne grozi vojna. Tudi sama bi bila za odpravo vseh vojska sveta, takoj, ampak pod pogojem, da se odpravijo potem res VSE. Ker cim bi nekdo vztrajal na vojski, se pojavi (naravna) potreba po obrambi njihovih sosedov, itd... Pacifizem je cista utopija, zal. Pa sem clovek, ki ima vse drugo na svetu rajsi, kot ubijanje, lahko mi verjames. Tako, da se mmnenja, da bo vojska potrebna toliko casa, dolker se ji ne bodo pripravljene odpovedati VSE drzave. Prej ne. Ce se bo pa to zgodilo, je pa drugo vprasanje ...

In se glede tistega, da en sam ne more zanetiti vojne ....
Ne podcenjuj moci posameznika - dovolj je, da za sabo potegne celo vrsto pripadnikov... Torej je ON tisti vzrok, mar ne?

Andreea
15.01.2007, 01:05
Ne, ce mi razlagas, zakaj Slovenije NI med prvimi 100 drzavami, ocitno NISI razumela, kaj sem hotela povedat :nonono:
SEVEDA so pokazali NAJVECJIH 100. Nas ni med nami...torej smo MANJSI...torej so oni VECJI (imajo vecjo vojsko, in tudi bolje opremljeno).
To je to, kar sem hotela povedat - da proti njim nimamo sans.
Bom dala ultra ****** :veryevil: primer (in tudi nemogoc, ampak samo za ilustracijo): 30km JV od Ljubljane odkrijejo gromozansko kolicino nafte. Posledicno bi nasa drzavica hitro zacela ogrozati nacionalno varnost (cigavo ze :think: :mad: ) in v Sloveniji
bi se zaceli pojavljati "teroristi", bla, bla,... Ce se nekdo odloci, da nas napade - nas bo nasa vojskica resila??? Dajte se zresnit, no...

In zaradi takega razmisljanja, ki je lasten tebi, Nincha (pa ni to nic osebnega, do neke tocke se celo strinjam :( ), in tudi vecini ljudi na tem planetu, je "nevojno" stanje nekaj
nepredstavljivega - zaenkrat. Vojne se NE dogajajo, ker bi se zelel kdo obranit, vojne se dogajajo zaradi pogoltnosti. Denar, denar... in moc. Preko trupel.
Tisti ON, tisti vzrok, vidi samo to, denar in moc. Ko preprica ostale (ovce), da je v ozadju v bistvu nevemkaksna ideologija in vrednote
je nadaljevanje neizbezno.

Da citiram galeba, sicer iz druge teme:
Zloba in nespamet je clovekova druga narava, ceprav je vcasih bolj videti prva kot druga.
:( :( :( :( :( :(

EDIT drugic: B U T A S T je cenzuriran??? :rolling: :rolling: :rolling: Umrla bom od smeha.

nattka
15.01.2007, 08:24
Ha, ha, ha.... Ali bi te v vojni tudi novorojenčki branili???

če bi ukinili vse vojske na svetu ... ne bi bilo vojn ...

nejc
15.01.2007, 09:17
@Andreea:

Torej smo zdj na povsem filozofski ravni.:)

Se popolnoma strinjam s tem, kar si povedala v zadnjem postu. Tega se verjetno ne da zanikat.

Mamo pa na srečo nekaj olajševalnih okoliščin. Kot prvo ni nafte pri nas. Kot drugo smo v NATO-u. Sloveniji na srečo v bližnji prihodnosti ne preti noben sovražnik. Še najmanj napad od naših zaveznikov(???). Je pa res, da tudi leta 1970 si verjetno nihče v Jugoslaviji(ali pa samo redki) ni mislil, da bo 20 let kasneje prišlo do tako krvavega spopada na tem območju. Mam pa en scenarij v glavi. Recimo, da res pride do ogromnega pomanjkanja pitne vode tudi v Zahodnem svetu. Naša južna soseda ima menda precej velike naravne zaloge le-te. Če bi/bo voda zamenjala nafto, potem... :dontknow:

Tudi če bi ukinili vse vojske tega sveta, bi se še vedno našle kakšne paravojaške enote, milice itd., torej bi se zopet našla potreba po varovanju/oboroženih silah/vojski. Zanimivo je tole (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_without_an_army). Costa Rica je edina izmed 24ih držav na spisku, za katero niso omenjene nikakršne vojaške enote ali sporazumi z drugimi državami in njihovem varovanju s tujimi vojskami. Js sem v bistvu laik s področja vojaške teorije, tako da mi niti ni povsem jasno, kakšne so razlike med vojsko, majhnimi vojaškimi enotami itd.. Vendarle se mi zdi, da drži to, kar sem napisal. Pred časom se je kot država brez vojske omenjala Islandija, ki pa ima kar nekaj oboroženih enot ter dogovor o varovanju z ZDA.Bolj al manj imamo vsi na svetu takšno ali drugačno obliko oborožene obrambe.

Sicer bo pa naša civilizacija potrebovala še kar lep čas, da bodo v glavah dozorele norme kot jih imaš ti. Sicer pa mislim, da realno izvedljivo to ne bo nikdar. Če se Zemlja kdaj dovolj poenoti, bomo imeli pa oborožene sile za varovanje pred nevarnostmi iz vesolja. Veliko je tu če-jev. Mislim, da je najbolši način za dosego nevojskovanja uravnotežnost širom sveta. V kolikor bi vsi imeli vse, kar potrebujemo, bi to bilo odlično izhodišče za kaj takega. Ampak se zopet pojavi problem. Ob sedanjem načinu življenja v Zahodnem svetu in številu svetovnega prebivalstva bi Zemljo "skurili" še tolikokrat hitreje. Predstavljaj si recimo, da cca 5% svetovne populacije(ZDA) ustvari cca 25% vseh CO2 izpustov. Kaj bi se zgodilo z Zemljo, v kolikor bi vsi šli na to raven? Glede izkoriščanja naravnih bogastev za ZDA nimam cifer v glavi, so pa verjetno zelo nad povprečjem.

p.s.:Nincha, Wikipedijo dajem kot vir, ker je za našo raven debate povsem kredibilen vir.

nejc
15.01.2007, 09:18
Nasilje bi še vedno bilo. Morda ne v tako strahotnih oblikah, ampak vendarle.

Sergent
15.01.2007, 20:16

ČE, ČE, ČE..., a zaenkrat obstajajo nasilja, vojne, policija, vojska, itd... Torej svet potrebuje policijo, vojsko, itd... in tudi za tvoje dobro.

Kot je napisala Nincha; "pacifizem čista utopija".

ervin34
15.01.2007, 20:18
če ne bi bilo vojske bi imela Slovenija tolikovečjo brezposelnost :D

Sergent
15.01.2007, 20:20
Ma ja, kako si bogi revez, ker se zrtvujes za nas! :veryevil:
A vas v svetli Franciji ucijo tudi smiljenja samemu sebi? :veryevil:

In taka je vecina drzav.

P.S.: Zdaj cakam, da bo kdo dal primer "vojne l. 1991". :nonono: :nonono: :nonono:

Ha, ha, ha..., a res misliš da se smilim sebi, ha, ha, ha...?

Na katerem planetu pa ti živiš? Na zemlji? Če ja, potem odpri oči in živi v realnosti.

Nincha II.
15.01.2007, 20:22
In zaradi takega razmisljanja, ki je lasten tebi, Nincha (pa ni to nic osebnega, do neke tocke se celo strinjam :( ), in tudi vecini ljudi na tem planetu, je "nevojno" stanje nekaj
nepredstavljivega - zaenkrat. Vojne se NE dogajajo, ker bi se zelel kdo obranit, vojne se dogajajo zaradi pogoltnosti. Denar, denar... in moc. Preko trupel.
Tisti ON, tisti vzrok, vidi samo to, denar in moc. Ko preprica ostale (ovce), da je v ozadju v bistvu nevemkaksna ideologija in vrednote
je nadaljevanje neizbezno.

Se enkrat naj poudarim - bila bi takoj za to, da se VSE VOJSKE NA SVETU UKINEJO. Lahko si predstavljam svet braz nasilja, pogoltnosti in oh in sploh idealen, ni problema. Si zelim ziveti v takem svetu, takoj.
Zal pa pride potem ta "ampak" v igro...
To, kar sem zgoraj napisala, je zal le pravljica, ker ljudje zaradi svoje narave verjetno tega nikoli ne bodo zmozni.

Zakaj se dogajajo vojne?
Ja ne vem, pojdi si malo pogledat, ce je res vedno samo denar v ozadju, al so se kaksni drugi interesi in -izmi ? In ce nekdo (recimo nek grdi grdi pogoltnez) iz X-razloga napade tvojo drzavo, bos sla v ti osebno v boj al bi zbezala? A to potem NI obramba?
Sej ni potrebno vec zgubljat besed, ker v miru in s polno ritjo filozofirat zna vsak, sorry. :nonono:

PS: Nejc, dej no se enkrat preberi tist del mojga posta o wikipediji, pa bos videl, da sem se v bistvu strinjala s tabo in je bil to bolj odgovor Andreejinem sarkazmu glede to, koliko je/ni wikipedia verodostojen vir. ;)

Nincha II.
15.01.2007, 20:41

Zakaj vojna l.1991 v oklepajih?
A se mora zgodit pokol v obsegu 2.svetovne vojne, da bo VOJNA?

Ne vem, kaj si ti pocela tiste dni, ampak nekateri ljudje so dejansko dali v teh parih dneh svoje zivljenje za Slovenijo, a ves? :nonono: Ne zdi se mi fer ta tvoj podcenjujoce-sarkasticen ton.

popka
15.01.2007, 20:45
nincha, ti pa pametno razmišljaš:approve:

Sergent
15.01.2007, 20:51
1)V idealnem svetu vojske ne bi bile potrebne, ampak ne živimo v idealnem svetu, tako da je lapanje o nepotrebnosti vojsk brezpredmetno. Žal. Čeprav bi tudi sam raje živel v svetu brez nasilja. Ogromna razlika je med tistimi, ki se za vojne odločajo in med tistimi, ki le ubogajo ukaze.

2)Ko si tako poučena o velikosti svetovnih vojska, ti predlagam, da si pregledaš tole (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_size_of_armed_forces). Pa mi povej, katera od vojsk, ki ima več vojakov(aktivnih in rezervistov skupaj) bi bla potencialna napadalka Slovenije. Samo 7 vojsk na svetu ima več pripadnikov (z rezervisti vred) kot ima Slovenija prebivalcev. Najbližja nam je ruska, edina znana po vmešavanje po celem svetu pa je ameriška.

3)Sergent, pravtako kot Srečkotu lahko tudi tebi verjamemo samo na besedo. Brez zamere. A ne velja za legijo, da ko prideš vanjo, za ostali svet ne obstajaš? V smislu skrivanja za kriminalce je to idealno(Milorad Luković Legija kot primer). Koliko jih je, pa ne bi vedel. Sicer pa o legiji razen tega, da bi naj bila precej kruta različica, ne vem veliko.

Res da je moja beseda, žal, isto težka, kot od Srečkota, toda razmisli logično, čeprav logika in smrt nimata nič skupnega, pa vendar. Jaz ne trdim, da ne pride tudi v vrstah Legije do izpadov, kot je to povsod ( tudi v civiliziranem svetu). Toda, ponavljam, Legija ni paravojaška organizacija ali kakšna horda kriminalcev z orožjem,ki jo Francija pošlje pobijati, temveč legalna vojska, ki je bazirana na franoskem pravosodju. Tako, da če bi ta Srečko resnično pobijal in streljal otroke v hrbet, bi se že zdavnaj znašel za zapahami.

Primer; v eni od afriškh držav ( ne dolgo od tega ) so trije vojaki namerno vozili počasi, tako da je eden od ujetih ranjencev umrl (izkrvavel). Ko so za to zvedeli oficirji, so se vsi trije znašli za zapahami.

Tudi to ne drži, da ostali svet za Legionarja ne obstaja. Legionarji imajo svoj prosti čas, kot vsi delovni ljudje po delu (po 18h00 do 8h00 zjutraj). Sobote in nedelje imajo proste, ter lahko gredo kam želijo. Lahko imajo avtomobile, lahko se poročijo, imajo družine, otroke, živijo izven vojašnice, gredo na dopust v svoj rodni kraj, k svoji družini, itd... Legija tujcev ni to, kar se o njej pri nas govori. Res da Legija tujcev ni samostan in Legionarji niso angelčki. Pa vendar Legija tujcev ni leglo zahrbtne hijene, ki bi pobijala vse povprek, temveč legalna vojaška organizacija izbranih in hrabrih fantov celega sveta.
Kar se pa tiče Milorada, pa se ni skril v Legiji po tistem atentatu, temveč je v Legiji bil pred tem. In še to, napisal je knjigo oz. živjenjepis, katerega sem prebral in je eden zelo redkih, ki je o Legiji napisal resnico. Naslov knjige je "LEGIONAR".

Sergent
15.01.2007, 20:59
Zakaj vojna l.1991 v oklepajih?
A se mora zgodit pokol v obsegu 2.svetovne vojne, da bo VOJNA?

Ne vem, kaj si ti pocela tiste dni, ampak nekateri ljudje so dejansko dali v teh parih dneh svoje zivljenje za Slovenijo, a ves? :nonono: Ne zdi se mi fer ta tvoj podcenjujoce-sarkasticen ton.

BRAVO. Lepo napisano. Se strinjam z tabo.

nejc
16.01.2007, 12:47
Kar se pa tiče Milorada, pa se ni skril v Legiji po tistem atentatu, temveč je v Legiji bil pred tem. In še to, napisal je knjigo oz. živjenjepis, katerega sem prebral in je eden zelo redkih, ki je o Legiji napisal resnico. Naslov knjige je "LEGIONAR".
Z ostalim se ali strinjam ali si mi razširil obzorja. Js sm bil prepričan, da če greš v Legijo, si tam 24/7.

Knjige od Legije nisem bral, sem pa dosti bral po raznih slovenskih revijah v času njegovega sojenja. Kolikor se spomnem, je on pred odhodom v Tujsko Legijo imel na vesti nekaj bančnih ropov v Nemčiji oz. izsiljevanja itd..:dontknow: To sem imel v mislih. Atentat in Zemunski klan so se zgodili po končanem službovanju v Tujski Legiji.

čudežni
16.01.2007, 13:18
Segent, bolj ko te berem , bolj se mi dozdeva,da ti Legije nisi videl od " blizu".

Sergent
17.01.2007, 19:14
Segent, bolj ko te berem , bolj se mi dozdeva,da ti Legije nisi videl od " blizu".

A Srečoko pa se ti zdi, da je bil?

30.aprila so odprta vrata za vse civiliste in lahko prideš pogledati... Ta dan je praznik Legije. Če si želiš pogledati to, o čem v Sloveniji imenujejo "kriminalci", potom povej in se lahko tudi fiksno dogovoriva,sploh ni problem.

Sergent
17.01.2007, 19:16
Z ostalim se ali strinjam ali si mi razširil obzorja. Js sm bil prepričan, da če greš v Legijo, si tam 24/7.

Knjige od Legije nisem bral, sem pa dosti bral po raznih slovenskih revijah v času njegovega sojenja. Kolikor se spomnem, je on pred odhodom v Tujsko Legijo imel na vesti nekaj bančnih ropov v Nemčiji oz. izsiljevanja itd..:dontknow: To sem imel v mislih. Atentat in Zemunski klan so se zgodili po končanem službovanju v Tujski Legiji.

24/7 si samo, ko si na missiji. Ne vem ali razumeš francoščino, če ne, lahko izbereš bilo kateri jezik in si pogledaš tole stran na netu ( http://www.legion-etrangere.com/ ).

No to ali je Milorad imel kakšne "avanture" pred Legijo ne vem.

Hinko_Gnito
21.01.2007, 17:37
Francoska tujska legija se je najbolj zapisala v zgodovino z zatrtjem pariške komune.