Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Skupno gospodinjstvo

martina copovnik
13.01.2007, 19:26
Mi lahko kdo pove, kako se po smrti enega od partnerjev preverja, ali je res zivel v izvenzakonski skupnosti v skupnem gospodinjstvu, ce drugi partner na tem skupnem naslovu ni bil prijavljen (ce gre n pr. za vdovsko pokojnino ali dedovanje).
Kako je sploh definirano skupno gospodnijstvo? Ima lahko eden od partnerjev se en naslov, na katerem se zadrzuje po dan ali dva tedensko? Je to potem se skupno gospodinjstvo?

lila5
13.01.2007, 20:10
Pristojni organ izvenzakonsko skupnost ugotavlja v posameznem postopku......eden izmed pogojev za izvenzakonsko skuponost pa je skupno prebivališče, kar pomeni, da partnerja žvivita skupaj določen čas, razen če obstajajo razlogi kot so zdravljenje, zaradi dela, šolanja......

Podrobnosti pa najdeš v Zakonu o zakonski zvezi in družinskih razmerjih.....

martina copovnik
24.01.2007, 14:25
Ja, ampak Zakon je tako obširen in pisan v tipičnem uradnem jeziku, da ga razume ali zna tolmačiti samo strokovnjak.
Zanimalo bi me, koliko časa (n.pr. mesecev letu ali dni v mesecu ali tednu) NAJMANJ morata partnerja ziveti skupaj, da je to skupno gospodinjstvo?

mrjerry
24.01.2007, 14:50
Poisci v zakonu clen, kjer je skupno gospodinjstvo definirano. Ce ni fiksne stevilke, potem bi morda prisle v postev kaksne price (sosedje), ki bi potrdili, da sta oba nek cas zivela skupaj.

lila5
24.01.2007, 14:57
Ja, ampak Zakon je tako obširen in pisan v tipičnem uradnem jeziku, da ga razume ali zna tolmačiti samo strokovnjak.
Zanimalo bi me, koliko časa (n.pr. mesecev letu ali dni v mesecu ali tednu) NAJMANJ morata partnerja ziveti skupaj, da je to skupno gospodinjstvo?

Dvomim, da je v zakonu točno definirano, kako dolgo morata partnerja živeti skupaj......zato pa se izvenzakonska skupnost ugotavlja za vsak postopek posamezno.....verjetno se boš morala obrniti kar na kakega pravnika.......