Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : oprostiti varanje za nazaj

veska
14.01.2007, 11:02
A bi oprostili partnerju, partnerici s katerim si 7 let v zvezi, če bi vam povedal da vas je pred 4 leti prevaral?
Tko za nazaj? In sicer z nekom nekje ki ga nikol več nebo videl? Npr kaka sluzbena pot..al pa kak izhod s frendi v tuj kraj,...

kletka
14.01.2007, 11:17
zakaj bi ti to povedal po tolikšnem času? zakaj ti ni povedal takoj oz. bil tiho za vse večne čase?

ok, pustimo to. jaz se s tem sploh ne bi obremenjavala, sploh pa ne z vprašanji tipa kako si lahko, zakaj si to naredil. čim manj vrtaj in analiziraj, če veš, da te ima tip rad in da se razumeta in da je bil tisto res nek kiks, ki se ne bo ponovil (ok, upaš, da se ne bo)

Andreea
14.01.2007, 11:18
Ja. :yes: :(

temp64
14.01.2007, 11:19
nikoli

popka
14.01.2007, 11:24
če bi nama sicer dobr laufal, potem verjetno bi. sama nism bla še nikol v točno taki situaciji, zato lahko samo predvidevam.

bi pa najprej vprašala v čem je bil razlog....kar tako, ker je mel pač trdga in je mel zravn pač eno k je bla prpravljena nogce razširt, al sta mela vidva kot par tisti čas kake probleme.

pr men je blo enkrat tko, da je ravno zarad tega, ker sva mela v določenem obdobju težave, skor pršlo do nečesa podobnga. splet okoliščin, pomanjkanje komunikacije in nasploh težave v tistem obdobju so skor prvedle do tega.

gia
14.01.2007, 12:49
najverjetneje ne. ker to bi spet pomenilo ne samo, da je varal, ampak da mi je nekej let lagal. no, pa če bi slučajno oprostila, ne bi mogla pozabit in bi se skoz spraševala, kdaj bo spet kej tazga naredu. sploh če je šel dobesedno sam zato, k je mel trdga (tm by popka :))

Mirko7
14.01.2007, 13:10
A bi oprostili partnerju, partnerici s katerim si 7 let v zvezi, če bi vam povedal da vas je pred 4 leti prevaral?
Tko za nazaj? In sicer z nekom nekje ki ga nikol več nebo videl? Npr kaka sluzbena pot..al pa kak izhod s frendi v tuj kraj,...

Če lahko oprostiš, potem oprosti (za vsak slučaj pa ga vprašaj, ali misli vajo še kdaj ponoviti).

Smaug
14.01.2007, 16:46
Ja. Ker verjamem, da je bilo teh par let zadrzevanja tega v sebi nekaj jako tezkega in da je bila stvar za njega nekaj mnogo bolj obremenjujocega in frustrirajocega, kot pa samo priznanje zame. Pogoj je seveda partner, ki se tega zaveda in mu ni kurvanje ravno hobi.
Bi mi bilo pa prasicje hudo pri kamnu...

Morena
14.01.2007, 20:36
Ne.

.
.
.

Lencka
14.01.2007, 20:52
Tezko... rada bi rekla, da ja, da bi skusala razumeti (v Smaugovem slogu :-) ), ampak se bojim, da ne bi... vseskozi bi me morilo, nekje bi se potuhnilo in potem bi privrevalo ven, ko bi bilo najmanj treba... Ja - to je se najverjetneje: najprej bi izbruhnila, potem bi se pomirila, se pogovorila, rekla, da je ok, ampak nikoli ne bi bilo enako. In bi bilo za oba bolece. Torej lahko samo upam, da v takem primeru ne bi rekla, da je ok... za koliko casa bi pa bilo???

Smaug
14.01.2007, 21:17
Morena...varal sem te...

Jazst mislim, da po priletni dobi partnerja ze toliko spoznas (pa verjetno vse ljudi, s katerimi prezives cas), da ves, kaksna bo reakcija na taksne stvari...In definitivno rajsi vidim, da mi pove, kot pa da se muci s tem in nama zveza razpada. Ce se je partner ze odlocil, da mi pove, potem ocitno res obzaluje to dejanje.

Lencka
14.01.2007, 21:24
Hm hja, mogoce trenutno res... mogoce pa:
- sam sicer se vedno ne bi povedal, ampak je tako naneslo, da bi lahko izvedela od drugod, pa si misli, da je bolje, da pove on (kar sicer vsaj zame definitivno je, ampak razlog je slab);
- ima samo trenutek obzalovalskega navdiha;
- in kar je najhujse, lahko tega navdiha ne bo, ko bo prisel drugi navdih - tisti, ki je vodil k prvemu varanju.

Ampak ja, pac moras toliko poznati partnerja, da se odlocis na podlagi tega... samo, da potem odlocitve ne obzalujes, in, ce oprostis, ne "meces" nazaj, ko se kdaj kaj spicis. Ce oprostis, oprostis, ce ne mores, pa ne.

Smaug
14.01.2007, 21:28
Tisto zadnje je v biti najhujsi problem :approve:
Pac, ce ze odpuscas, potem odpuscas resnicno. Partner ti pak ne more lagati, da ti ne bi vedel, ce ga res poznas.

Lencka
14.01.2007, 21:31
No ja, o tem bi se dalo debatirat... ce zna lagat, ga lahko zelo dobro poznas... ali pa to mislis, kar je se vecji problem.
Ne vem, ce bi meni tip takole za nazaj povedal, da me je varal, bi zacela dvomiti tudi v to, da ga poznam, ce si mi pa do sedaj ni posvetilo...

Morena
14.01.2007, 21:41
Morena...varal sem te...
Jaz tebe tudi, pa sva si kvit.

Jazst mislim, da po priletni dobi partnerja ze toliko spoznas (pa verjetno vse ljudi, s katerimi prezives cas), da ves, kaksna bo reakcija na taksne stvari...In definitivno rajsi vidim, da mi pove, kot pa da se muci s tem in nama zveza razpada. Ce se je partner ze odlocil, da mi pove, potem ocitno res obzaluje to dejanje.
Jaz ne vem, zaradi česa bi bla bolj razočarana in jezna - zaradi samega dejanja ali zaradi tega, ker je tak dolgo molčal in mi ni zanj povedal. Vsekakor sem rajši, da mi sploh pove, o tem ni dvoma (čeprav pravijo, da kar se ne ve, ne boli, pa okej, hehe). Ampak ne bi bla čisto nič sočutna glede tega, da mi je pač povedal zato, ker ga je žrlo. Ne vem, jaz sem glede tega precej ostra in "skrajna", jaz pač tak čutim. Ne glede na vse, kar bi se od tistega cajta že med nama ustvarilo, zame ne bi bil to več isti človek... skos bi se vračala nazaj. Ne bi mogla ne odpustit, ne pozabit. To seveda velja v primeru, da gre za neko deep zvezo z vrednostjo, ne za nekega za sproti, a ne.

Smaug
14.01.2007, 21:43
Fakt je, da ce zelis nekaj skriti, bos skril. Ampak ce ze zivis z nekom, ga imas rad in si se z njim odlocil preziveti neko obdobje, ti to ni v interesu (ali pac, ampak konstantno ***arjenja je prakticno nemogoce skriti). Sam vem, da kljub temu, da mi stvar niti ne misel ne pride, zase ne morem trditi, da ne bom nikoli podlegel skusnjavi. Zivemu cloveku se vse zgodi :)
Ce je pak partnerju v interesu postavljati zvezo na kocko, potem to ni vec to. Hvala za vse vulve in nasvidenje!

Jaz tebe tudi, pa sva si kvit.

Potem ves, kako se tak clovek pocuti :P

Jaz ne vem, zaradi česa bi bla bolj razočarana in jezna - zaradi samega dejanja ali zaradi tega, ker je tak dolgo molčal in mi ni zanj povedal. Vsekakor sem rajši, da mi sploh pove, o tem ni dvoma (čeprav pravijo, da kar se ne ve, ne boli, pa okej, hehe). Ampak ne bi bla čisto nič sočutna glede tega, da mi je pač povedal zato, ker ga je žrlo. Ne vem, jaz sem glede tega precej ostra in "skrajna", jaz pač tak čutim. Ne glede na vse, kar bi se od tistega cajta že med nama ustvarilo, zame ne bi bil to več isti človek... skos bi se vračala nazaj. Ne bi mogla ne odpustit, ne pozabit. To seveda velja v primeru, da gre za neko deep zvezo z vrednostjo, ne za nekega za sproti, a ne.

Mogoce proiciras svoje mnenje o sebi do napake partnerja, ker se ti potem samoumevno zdi, da mu lahko nudis vse kar hoce, on pa isce drugje?
Primer: Bi rajsi imeli nezadovoljnega partnerja, ki bi mu ob vsakem primeru spora rojilo po glavi, zakaj se ni s***al, ko je imel priliko ali s***anega partnerja, ki je ugotovil, da je naredil napako, ki je definitivno ne bo nikoli vec v zivljenju (posledicno o tem ne razmislja vec)?

Morena
14.01.2007, 21:50
Sam vem, da kljub temu, da mi stvar niti ne misel ne pride, zase ne morem trditi, da ne bom nikoli podlegel skusnjavi. Zivemu cloveku se vse zgodi :)
Samo tu je pa zaj tista dilema. Okej, se ti pač zgodi. Zakaj, kak, pustimo. Zgodlo se je. Ampak ti si zvezi, kjer svojo žensko nenormalno ljubiš, je super bejba in oh in sploh. In kaj boš zaj? Ji povedal, jo s tem izredno prizadel in tvegal, da jo izgubiš al pa med vama nikoli ne bo več isto oz. ne bo moglo več biti tak dobro, ko bi lahko blo (no ja, tudi v tem primeru si jo na nek način izgubil) ALI pač ne poveš, seveda globoko v sebi tega nagnusnega =) dejanja nikoli ne pozabiš in maš slabo vest in te skos po malem na vsake tlko cajta kljuva. Hm...

Morena
14.01.2007, 21:52
Mogoce proiciras svoje mnenje o sebi do napake partnerja, ker se ti potem samoumevno zdi, da mu lahko nudis vse kar hoce, on pa isce drugje?
Če mu ne morem nuditi vsega tega do te mere, da ne rabi iskati drugje... veš kaj, pol jaz nimam s takšnim kaj iskati.

Primer: Bi rajsi imeli nezadovoljnega partnerja, ki bi mu ob vsakem primeru spora rojilo po glavi, zakaj se ni s***al, ko je imel priliko ali s***anega partnerja, ki je ugotovil, da je naredil napako, ki je definitivno ne bo nikoli vec v zivljenju (posledicno o tem ne razmislja vec)?
Jaz bi pol že rajši mela tole drugo. Še rajši pa niti eno niti drugo.

Smaug
14.01.2007, 21:52
O tem delu sem rekel da bom razmisljal, ko/ce do njega pride :D:approve:
Ker si pri najboljsi volji zdaj ne morem dati odgovora. In ravno iz tega stalisca gledano, bi partnerici oprostil, ker se mi zdi to ena najtezjih stvari v zivljenju.

Če mu ne morem nuditi vsega tega do te mere, da ne rabi iskati drugje... veš kaj, pol jaz nimam s takšnim kaj iskati.
Ze res, ampak skakanje cez plot nima obcega smisla; je iskanje diversitet. Kako bi se tebi zdelo ziveti v neki navidezni popolnosti, kjer vsak dan jes najljubso hrano (vedno isto), poslusas najljubso glasbo (vedno enako), gledas iste stvari,... recimo, da bi slo par tednov; recimo da bi slo par mesecev; recimo da bi slo par let; ampak prej ali slej bi ti do****ilo do te mere, da bi naredila nekaj drasticnega, da si spremenis monotono zivljenje.
Hocem reci, da vse skupaj ni vprasanje kakovosti, ampak zelja po spremembi, ki se lahko pojavi v dolocenem casu clovekovega zivljenja.

Jaz bi pol že rajši mela tole drugo. Še rajši pa niti eno niti drugo.
Igzekli...

Morena
14.01.2007, 22:02
Ze res, ampak skakanje cez plot nima obcega smisla; je iskanje diversitet. Kako bi se tebi zdelo ziveti v neki navidezni popolnosti, kjer vsak dan jes najljubso hrano (vedno isto), poslusas najljubso glasbo (vedno enako), gledas iste stvari,... recimo, da bi slo par tednov; recimo da bi slo par mesecev; recimo da bi slo par let; ampak prej ali slej bi ti do****ilo do te mere, da bi naredila nekaj drasticnega, da si spremenis monotono zivljenje.
Ja a torej na koncu obstajata samo ti dve varianti? Varanje ali pa ta monotonost? O dear god, mislim, da ne! :D Oz. UPAM, da ne (k zaenkrat še nisem tam). :D Je pa to bojda kar pogost pojav... mislim, združenost tega dvojega.

Hocem reci, da vse skupaj ni vprasanje kakovosti, ampak zelja po spremembi, ki se lahko pojavi v dolocenem casu clovekovega zivljenja.
Razumem, saj ima lahko spremembo... ampak naj to ne bodo spremembe teh vrst, ko ga tiši v druge fufle in naj tovrstnih sprememb ne doživlja takrat, ko je z mano.

Smaug
14.01.2007, 22:15
Jazst sem navedel samo mozen vzrok, ki si ga ti spremenila v vseobci odgovor. Dejstvo je, da se ljudje spreminjamo in da nikoli ne vemo, kaj lahko cez 10 let pricakujemo od sebe, kaj sele od partnerja.
Sem pa mnenja, da bi se moralo vse to urediti z obojestranskim zaupanjem zelja in poslusanjem. Edino, na kar moras paziti je, da partnerju ze takoj poves, da se ne mislis igrati spolnih igrici, ki vsebujejo telebajske in da naj se gre kar takoj skurvat, ce to pricakuje od tebe. To uredi potencialne moznosti varanja (ali pa te zaprejo v tapecirano belo sobo z modernim puloverjem) .

Morena
15.01.2007, 01:27
Se povsem strinjam!

paradox
15.01.2007, 07:11
O tem delu sem rekel da bom razmisljal, ko/ce do njega pride :D:approve:
Ker si pri najboljsi volji zdaj ne morem dati odgovora. In ravno iz tega stalisca gledano, bi partnerici oprostil, ker se mi zdi to ena najtezjih stvari v zivljenju....drzi, oprostiti je ena izmed tezkih stvari v zivljenju. In kaj pomeni 'imeti rad'? Perfect people in perfect world don't need to forgive anybody anything...
...and to feel means to experience not only pleasure but also pain...At the end it always comes to value judgement...what do you value most or simply put: Who one really is when 'push comes to shove'

...and i like this one: Love cannot be given, it waits to be accepted.

...sicer so mi pa vsec tvoji odgovori...i have a feeling they are honest ;) - karkoli dovolis partnerju dovolis tudi sebi (seveda je lahko tudi vice versa, ampak na tega tako vsak takoj pomisli:clown: )

mrjerry
15.01.2007, 09:03
Vsekakor bi skusal razumeti vzroke, zakaj. Ne `povrsinske' vzroke, kot so `bil mi je vsec', `bila sem pijana', `bila sem jezna nate', `itak se slabo razumeva'... ampak bi me zanimala, zakaj si je od vseh moznih reakcij izbrala prav to. Ce se slabo razumeva in v zvezi ni srecna, zakaj mi tega ne pove, ampak rajsi naredi nekaj, kar me lahko prizadane? Ce je izkoristila `veseli trenutek', zakaj, oziroma, a to pase nanjo ali ne. Skratka, to ti lahko o osebi pove nekaj novega. Potem se pa vprasas, ali ti je oseba s (tebi) novo lastnostjo se vsec ali ne.

Smaug
15.01.2007, 11:22
Vsekakor bi skusal razumeti vzroke, zakaj. Ne `povrsinske' vzroke, kot so `bil mi je vsec', `bila sem pijana', `bila sem jezna nate', `itak se slabo razumeva'... ampak bi me zanimala, zakaj si je od vseh moznih reakcij izbrala prav to. Ce se slabo razumeva in v zvezi ni srecna, zakaj mi tega ne pove, ampak rajsi naredi nekaj, kar me lahko prizadane? Ce je izkoristila `veseli trenutek', zakaj, oziroma, a to pase nanjo ali ne. Skratka, to ti lahko o osebi pove nekaj novega. Potem se pa vprasas, ali ti je oseba s (tebi) novo lastnostjo se vsec ali ne.

Ves đeri, zadnjic ko si sel na WC sva s...oh, kako naj ti to povem! Vglavnem...zgodilo se je, ane :blush:

Se mi zdi, da drezanje v cloveka ob taksnih trenutkih lahko samo eskalira problem. Ranjena zival najrajse grize, ker se pocuti ogrozeno. Taklo ali tako bi bil v taksnih primerih vecinoma odgovor "ne vem", pa se popolnoma resnicoljuben (kot vse stvari, ki so skregane z zdravo logiko). Ce se je zgodilo pred X leti, potem pogovor o zvezi ravno nima pomena (she's still here :)), v nasprotnem primeru se pa strinjam, da je treba dolocene stvari razcistiti. Ko oba spet trezno razmisljata, seveda.

Smaug
15.01.2007, 11:28
...drzi, oprostiti je ena izmed tezkih stvari v zivljenju. In kaj pomeni 'imeti rad'? Perfect people in perfect world don't need to forgive anybody anything...
...and to feel means to experience not only pleasure but also pain...At the end it always comes to value judgement...what do you value most or simply put: Who one really is when 'push comes to shove'

...and i like this one: Love cannot be given, it waits to be accepted.

...sicer so mi pa vsec tvoji odgovori...i have a feeling they are honest ;) - karkoli dovolis partnerju dovolis tudi sebi (seveda je lahko tudi vice versa, ampak na tega tako vsak takoj pomisli:clown: )

Vse kar je, skusam razmisljati realno ;)
Se pa drugace strinjam s tvojimi navedki; ceprav je treba paziti, da nisi prevec "generous", ker se ti taksne stvari znajo mascevati. Ce ne reagiras prevec impulzivno in malo razmislis, preden se lotis cesa, lahko dosezes marsikaj in zveze niso izjema.

mrjerry
15.01.2007, 12:34
Ves đeri, zadnjic ko si sel na WC sva s...oh, kako naj ti to povem! Vglavnem...zgodilo se je, ane :blush:

Se mi zdi, da drezanje v cloveka ob taksnih trenutkih lahko samo eskalira problem. Ranjena zival najrajse grize, ker se pocuti ogrozeno. Taklo ali tako bi bil v taksnih primerih vecinoma odgovor "ne vem", pa se popolnoma resnicoljuben (kot vse stvari, ki so skregane z zdravo logiko). Ce se je zgodilo pred X leti, potem pogovor o zvezi ravno nima pomena (she's still here :)), v nasprotnem primeru se pa strinjam, da je treba dolocene stvari razcistiti. Ko oba spet trezno razmisljata, seveda.

Zato sem tudi napisal, da bi poskusal razumet.

Smaug
15.01.2007, 14:14
Jazst nisem pristas tistih, ki mislijo, da je ljubezen slepa.

Lencka
15.01.2007, 14:17
Je lahko pa zaslepljena... ali pa zaslepljujoca :)

Njuška Trap
15.01.2007, 21:53
Če bi mi povedal samo zato, da bi sebi olajšal vest, bi še dodatno po****ila...

Posle ***anja nema kajanja... :D

Ne, če mi pove, da me je varal, samo zato, da bi si spucal vest, mu lahko še enkrat očitam egoizem, tak pogovor pa ne pelje nikamor. Mogoče bi lahko razumela (to, da me je prevaral, to, da je rabil celih par let ... pa najbrž malo teže), mogoče celo oprostila (ampak najbrž ne), ampak pozabila pa sigurno ne.

veska
16.01.2007, 16:54
No naj še sama povem mnenje...jaz bi če bi mi povedal oprostila...ljudje mamo občasno nagon in jaz v zvestobo ne verjamem več...pa preden me obsojate...mal razmislite na pare ki jih poznate...90 posto jih je že prevaral..ok ne prvih 5 let...ma ziher kdaj...thats life...včasih nagona ne moreš kontrolirat...preveč štorij sem preposlušala o tem...saj si želim da bi mi bil zvest, pričakujem pa ne.sori.

Trillian
23.01.2007, 07:55
hm...težko, vrjetno bi hotela ostati v zvezi, ampak VEM da bi me to tako žrlo da bi zveza že zaradi tega šla po zlu, ker enostavno ne bi več zaupala...je res samo takrat, zakaj sploh je to naredu... vsakič ko bi kam šel bi se spraševala..skratka vem da ne bi mogla več zaupat in kolkr ga imam rada in ga nočem zgubiti, vem da bi ga. Če ti pa to pove takoj...vrjetno bi bilo isto, samo vrjetno bi se lahko nekako pobrala...mah ne. ne bi se. vem da se ne bi. hotela bi se. to tudi vem.

mogoče sm čudna, ker pričakujem da mi bo zvest, sploh ko toliko govorite o tem da je skoz eno in isto dolgčas, morda za katere celo nezdravo...no potem pa..zakaj se bi se bejba lahko zadržala ostala zvesta, tip pa rabi poleg stalne partnerke še druge?? no, potem ne rabi mene. simpl.

veska
23.01.2007, 13:29
sej ...

Nincha II.
23.01.2007, 19:16
No naj še sama povem mnenje...jaz bi če bi mi povedal oprostila...ljudje mamo občasno nagon in jaz v zvestobo ne verjamem več...pa preden me obsojate...mal razmislite na pare ki jih poznate...90 posto jih je že prevaral..ok ne prvih 5 let...ma ziher kdaj...thats life...včasih nagona ne moreš kontrolirat...preveč štorij sem preposlušala o tem...saj si želim da bi mi bil zvest, pričakujem pa ne.sori.

No, jaz pa verjamem v zvestobo.
Ker tocno to, kar si ti rekla, da imamo "nagon", je super izgovor, da lahko svoje ganjanje okoli "opravicis" sam pri sebi. A ves, kaj loci ljudi od zivali?
Ce se ti sam prostovoljno odlocis, da ne bos varal, ne bos varal in pika.

In se neki okoli tistih "90% ljudi je ze prevaralo"...
Ja, mogoce res, mogoce pa tudi ne. Namrec ljudje dobijo zeloooo velik gobec, ko tema nanese na stevilo partnerjev, kolkrat na teden seksajo, kolk so dobri v postelji, kolk dolgo je njihovo premozenje in kolkrat na dan ji pride, ze sam ko si hlace zapenja ... Upam, da razumes, kaj sem hotla povedat :D

PS: in ne, ne obsojam te, saj si lahko mislis svoje, prav tako kot jaz. Trillian je lepo napisala!

snežko
23.01.2007, 19:29
hm...težko, vrjetno bi hotela ostati v zvezi, ampak VEM da bi me to tako žrlo da bi zveza že zaradi tega šla po zlu, ker enostavno ne bi več zaupala...je res samo takrat, zakaj sploh je to naredu... vsakič ko bi kam šel bi se spraševala..skratka vem da ne bi mogla več zaupat in kolkr ga imam rada in ga nočem zgubiti, vem da bi ga. Če ti pa to pove takoj...vrjetno bi bilo isto, samo vrjetno bi se lahko nekako pobrala...mah ne. ne bi se. vem da se ne bi. hotela bi se. to tudi vem.

mogoče sm čudna, ker pričakujem da mi bo zvest, sploh ko toliko govorite o tem da je skoz eno in isto dolgčas, morda za katere celo nezdravo...no potem pa..zakaj se bi se bejba lahko zadržala ostala zvesta, tip pa rabi poleg stalne partnerke še druge?? no, potem ne rabi mene. simpl.

:) se strinjam

sicer pa če je bil 4 leta tih...ne vem zakaj ni bil še naslednjih 40

Lencka
23.01.2007, 19:40
Tudi jaz mislim, da je nagon le opravicilo, da bi sprali krivdo. Kadarkoli se "moramo" za kaj opravicevati, so za vse krivi drugi, ce ne drugi, pa narava pa nagon pa kajjazvemkaj, ampak ce pa bi rekli, da nas vodi usoda, pa ne! takrat pa sami upravljamo z zivljenji... aja, a s seksom pa ne???
MIslim, da ce zelis, si lahko zvest, in ce zveza temelji na tem (obstaja tak dogovor med partnerjema ali pricakovanja... - drugo je, ce sta dogovorjena drugace), potem moras pac to sprejeti kot del zveze.

veska
24.01.2007, 11:17
ma nevem...cedalje več ljudi ko se tako pogovarjam mi priznava nezvestobo...al se pa gibljem v napačne krogu ljudi...nevem...pojma nimam kaj naj si mislim...sam čakam da se znajdem v tej situaciji...ker res nevem več---

lana
28.01.2007, 07:49
mislim, da se je tud treba vprašat: zakaj je pa to naredu / nardila... razlog sigurn je, in to ponavad obojestranski.
ni pa nujno.

kaj doma manjka..:dontknow: .. ga ne zadovoljim čustveno ali fizično??
kako stanoviten je v zvezi.... npr, zakoni trajajo tud po trideset let in več, treba je bit trdno odločen da je to en in edini partner s katerim boš... če nisi odločen, se odloči za samsko življenje...
če si premlad, da bi razmišlljal o zvestobi do groba, se najprej zdivjaj, preseksaj vse živo (:veryevil: s kondomi) potem se ustali in bodi zvest..
če je to po petnajtih letih zakona 1 spodrslaj, sex oprostim, niti slučajn pa ne, da se čustveno naveže na drugo osebo in mi "oddtava" daleč stran.. pol nej gre..
varanje je strašansko razširjeno, samo da ljudje od 18-28 o tem ne razmišljajo tako pogosto, ko pa posušaš koga ki je 15-20 ali več let v zvezi, slišiš pa kr za velik spodrsljajev.. :nonono:

veska
29.01.2007, 14:21
lana se totalno strinjam s tabo!!!!!!!;)

Lilly the Bear
29.01.2007, 19:12
Jaz se po mojem že ponavlam, sam človek bi si mislil, ko vas takole bere, da je seks bistvo zveze in da je to edini temelj ljubezni. Če se seksa s kom drugim, se temelj zveze podre in zveza razpade.

Se pravi, da lahko z drugimi flirtamo, preživljamo veliko prostega časa, se jim zaupamo, rešujemo svoje probleme z njihovo pomočjo itd. in partner nima za kaj bit ljubosumen, dokler ne pride do seksa. Potem je pa over.

Zanimiva perspektiva.

Lencka
29.01.2007, 20:09
Meni pa to ne zgleda tako.
Se pravi, da lahko z drugimi flirtamo, preživljamo veliko prostega časa, se jim zaupamo, rešujemo svoje probleme z njihovo pomočjo itd. in partner nima za kaj bit ljubosumen, dokler ne pride do seksa. Potem je pa over.
Jaz bi bila ljubosumna :( Tudi ce izhajam iz sebe: če bi z nekom to počela, bi to pomenilo, da pri njem najdem nekaj, kar mi pri partnerju manjka, enako kot pri seksu, in torej prav tako tezave v odnosu. Seveda je odvisno od situacije - če bi bil seks "slučajno na službeni poti", potem bi po pomenilo, da morda se še da kaj rešit (čeprav se bojim, da ne), če pa bi sledil temu, kar opisuješ ti, pa je očitno razkorak že prevelik...
In verjetno bi oboje zelo zelo tezko prešla, če bi partner to počel. Ali sploh ne bi.

Lilly the Bear
29.01.2007, 22:06
Jaz bi bila ljubosumna :( Tudi ce izhajam iz sebe: če bi z nekom to počela, bi to pomenilo, da pri njem najdem nekaj, kar mi pri partnerju manjka, enako kot pri seksu, in torej prav tako tezave v odnosu. Seveda je odvisno od situacije - če bi bil seks "slučajno na službeni poti", potem bi po pomenilo, da morda se še da kaj rešit (čeprav se bojim, da ne), če pa bi sledil temu, kar opisuješ ti, pa je očitno razkorak že prevelik...
In verjetno bi oboje zelo zelo tezko prešla, če bi partner to počel. Ali sploh ne bi.

Iz tegale se potem da sklepat, da mora ženska dobit od partnerja vse, kar rabi? Pa obstaja moški, ki lahko nudi ženski vse, kar ji srce poželi?

Če je temu tako in dejansko ženske hočejo to od moškega, pol se ne bom več čudila, da tako malo moških ustreza njihovi sliki. Še več - presenečena bom, če bojo sploh kakšnega našle.

Lencka
29.01.2007, 22:17
Ah, da, ce ti mislis, da morata biti partnerja ali popolna drug za drugega (me zanima, kje to obstaja - kaj naj bi sploh bila ta popolnost)... kaj mislim o tem, sem že razlagala... pa vendar to zame ne pomeni, da bom imela "pušeljc" različnih, od vsakega nekaj, da bi dobila to famozno popolnost.
Pa tudi: če pa pri drugem iščem vse našteto, kaj pa potem sploh še ostane nama s partnerjem??? Pospravljanje bajte?

Lilly the Bear
29.01.2007, 22:39
Ah, da, ce ti mislis, da morata biti partnerja ali popolna drug za drugega (me zanima, kje to obstaja - kaj naj bi sploh bila ta popolnost)... kaj mislim o tem, sem že razlagala... pa vendar to zame ne pomeni, da bom imela "pušeljc" različnih, od vsakega nekaj, da bi dobila to famozno popolnost.
Pa tudi: če pa pri drugem iščem vse našteto, kaj pa potem sploh še ostane nama s partnerjem??? Pospravljanje bajte?

Ne, samo ne vem, zakaj ne smeš flirtat če si vezan. Ego ti lahko dviguje samo nekdo, ki še ni osvojen. In da se sam zarat tega, ker imam partnerja, moram temu odpovedat... Hmm...

Sicer pa ne vem no...po mojem da ko si z nekom 15 let, se lahko zmeniš tudi za občasno popestritev kje zunaj partnerstva - s to razliko, da se o tem dogovoriš. Jaz v tem ne vidim nič slabega. Eni to počnejo že od začetka (z dogovorom seveda) in jim je seveda bistveno lažje, kot pa skrivanje, slaba vest, skesana priznanja in procesi plazenja po kolenih tipa "oprosti sej ne bom nikol več".

Men se zdi skor nečloveško nekoga prikovat na enega moškega/žensko za cel lajf in da se zdej odrečeš drugim for ever. Brrr...me kr strese.

OK, če je komu v redu, fajn, sam se mi zdi nepotrebno kompliciranje... Je pa čist drugač, če je v ozadju tist črv ljubosumja "a zdej to pomen da je pa una boljša mačka/pr seksu k jst". Zato pravim, da nima smisla se sekirat zarad enga seksa - ker unga ga je mela za 2 uri, ampak s tabo je pa zarad kakih drugih stvari, ne zato, ker maš okroglo rit pa toplo pa vlažno muco - to jo majo itak vse ženske.

Tais
30.01.2007, 23:10
Kako to da se je spomnil šele zdaj?....Jo je srečal?...Ali se boji, da ti kdo drugi pove?
Iz lastnih iskušenj, pa je minilo nekaj let, ko pomislim na dogodek mi zavre kri.

Sicer odločitev je tvoja...se splača se potrudit ?

Dancefreak
08.02.2007, 05:42

uff..težka..to nea bi vedel, ker nisem nikoli take situacije imel, teoretično me moj ponos ne bi pustil, po drugi strani pa bi, ampak je problem, ker bi vedeč da sem bil prevaran, pa ne bi potem več zaupal, oz vsaj ne 100%, samo če ni zaupanja ni LOVE...tak da....

Lencka
08.02.2007, 18:09
uff..težka..to nea bi vedel, ker nisem nikoli take situacije imel, teoretično me moj ponos ne bi pustil, po drugi strani pa bi, ampak je problem, ker bi vedeč da sem bil prevaran, pa ne bi potem več zaupal, oz vsaj ne 100%, samo če ni zaupanja ni LOVE...tak da....
Jep.

tejka
10.02.2007, 08:07
Sama sem že šla skoz tako situacijo. Po 16.-letni vezi je prišlo do "velikega trenutka"....... Bolečina, jok, ponižanje, izdaja, razvrednotenje,.... Težko je bilo, še težje odločiti se, oprostiti ali ne. Po štirih letih prekinitve veze, naj povem, da je bila moja odločitev prava, JA, nikoli ne bi mogla oprostiti, prizor bi se mi celo življenje odvijal pred očmi in po vsej verjetnosti ravno takrat, ko bi bil psihično najbolj ranljiva ali kako drugače prizadeta. NE!! Zame ima ljubezen prevelko vrednost, da bi lahko oprostila take spodrsljaje.:nonono:
Skušnjave...., res je, velikokrat se srečamo v življenju z njimi, ampak, ko imaš nekoga resnično rad, mu NIKOLI ne storiš nekaj, s čimer veš da ga boš prizadel!!!:confused:
Moje mnenje je, da ko se dva odločita za resno vezo, po vsej verjetnosti obema ustrezajo enaka "pravila", če pa ne, potem pa sploh ne vem zakaj bi se šla resno vezo. :dontknow:

Lilly the Bear
11.02.2007, 10:17
Moje mnenje je, da ko se dva odločita za resno vezo, po vsej verjetnosti obema ustrezajo enaka "pravila", če pa ne, potem pa sploh ne vem zakaj bi se šla resno vezo. :dontknow:

To ni samoumevno in se je treba tud o tem dogovorit. Jaz definitivno ne bi partnerja po 16ih letih nogirala samo in izključno zarad tega, ker je pred osmimi leti z eno seksal. Mene bi najprej zanimalo, če je uporabil kondom, bi šla sama na testiranje, poslala še njega in potem glede na rezultate šla v akcijo naprej.

Se mi zdi, da po 16ih letih mora bit še kaj drugega razlog za prekinitev veze, ker če ti partner kot oseba ustreza, se mi zdi idiotsko ga nogirat zarad enega seksa. Partnerji, ki ti ustrezajo, ne rastejo po drevesih.

Če je pa že itak kup stvari narobe, je pa varanje al pa razkritje varanja samo povod in ne vzrok razpada veze.

Mirko7
11.02.2007, 13:42
To ni samoumevno in se je treba tud o tem dogovorit. Jaz definitivno ne bi partnerja po 16ih letih nogirala samo in izključno zarad tega, ker je pred osmimi leti z eno seksal. Mene bi najprej zanimalo, če je uporabil kondom, bi šla sama na testiranje, poslala še njega in potem glede na rezultate šla v akcijo naprej.

Se mi zdi, da po 16ih letih mora bit še kaj drugega razlog za prekinitev veze, ker če ti partner kot oseba ustreza, se mi zdi idiotsko ga nogirat zarad enega seksa. Partnerji, ki ti ustrezajo, ne rastejo po drevesih.

Če je pa že itak kup stvari narobe, je pa varanje al pa razkritje varanja samo povod in ne vzrok razpada veze.

Liliy a to je zate zaupanje, če te partner prevara, pove pa ti potolikem dolgem času.nonono:

Lencka
11.02.2007, 13:48
Partnerji, ki ti ustrezajo, ne rastejo po drevesih.
Če me vara, mi pač ne ustreza in lahko tudi ostane - na drevesu.

Lilly the Bear
11.02.2007, 13:58
Liliy a to je zate zaupanje, če te partner prevara, pove pa ti potolikem dolgem času.nonono:

Kje s pa zdej to zvleku? Seveda ne. To je izguba zaupanja, če sva se midva DOGOVORILA, da je zvestoba del najinega partnerstva. Če se NISVA dogovorila, kateri dogovor je potem kršil? Kršil je samo moja pričakovanja, ne pa dogovora. Tu jaz vidim razliko.

Lilly the Bear
11.02.2007, 13:58
Če me vara, mi pač ne ustreza in lahko tudi ostane - na drevesu.

Po 16ih letih partnerstva tudi? Tako enostavno?

Lencka
11.02.2007, 14:02
Kje s pa zdej to zvleku? Seveda ne. To je izguba zaupanja, če sva se midva DOGOVORILA, da je zvestoba del najinega partnerstva. Če se NISVA dogovorila, kateri dogovor je potem kršil? Kršil je samo moja pričakovanja, ne pa dogovora. Tu jaz vidim razliko.
a) V smislu - kar ni izrecno prepovedano, je dovoljeno?
b) Ravno to je bistvo - če bi bila dogovorjena, da imava seksualno odprto zvezo, to verjetno ne bi bilo varanje, ne?
Ah, naj ima vsak, kakor hoče.

Lilly the Bear
11.02.2007, 14:07
a) V smislu - kar ni izrecno prepovedano, je dovoljeno?
b) Ravno to je bistvo - če bi bila dogovorjena, da imava seksualno odprto zvezo, to verjetno ne bi bilo varanje, ne?
Ah, naj ima vsak, kakor hoče.

Jaz osebno nikoli ne bi bila rada v poziciji svojemu lastnemu partnerju karkoli prepovedovati ali zapovedovati. Jaz bi se samo zmenila, kaj je komu od naju OK in kaj ne. In je potem moja in njegova odločitev, ali to, kar mi ni OK, upošteva ali ne upošteva. Enako imam pa jaz pravico, da se na podlagi njegovega upoštevanja mojih vrednot, odločim, a bom še z njim ali ne bom.

Tu sploh ni nekih splošno sprejetih pravil in glih to je bistvo vsega. Nihče od nas ne more drugim po glavi kapljat, kako naj misli, kako naj deluje v partnerstvu itd.

Edino kar mene zmoti tu je, da bi nekdo dolgoletnega partnerja po hitrem postopku in brez premisleka nogiral zarad ene take zadeve, kot je enkratni seks z drugo žensko / moškim. Če vse ostalo štima, ni potrebe. Če pa ostalo NE štima, je treba pa začet čistit svinjarijo drugje, ne pri seksu z drugo.

That's all what I'm saying.

Allegra
11.02.2007, 14:16
Js tut nism zihr kaj bi v takem primeru nardila. Če bi mi moje zdejle po skoraj šestih letih veze rekel, da me je pred 3 leti prevaral - bi me to grooozno bolelo - ampak, dvomim, da bi ga lahko kar nagnala - glede na to, da sem na splošno v tej vezi srečna. :)

Mirko7
11.02.2007, 15:56
Edino kar mene zmoti tu je, da bi nekdo dolgoletnega partnerja po hitrem postopku in brez premisleka nogiral zarad ene take zadeve, kot je enkratni seks z drugo žensko / moškim. Če vse ostalo štima, ni potrebe. Če pa ostalo NE štima, je treba pa začet čistit svinjarijo drugje, ne pri seksu z drugo.

That's all what I'm saying.

Če bi vse ostalo štimalo v vezi je zelo težko, da bi imel skok čez plot. Važno je, da imaš zaupanje v partnerja ne pa, da mu poveš čez par let, da si ga prevaral. Zame je, da se stvari takoj uredijo ne pa se iti par let neke slepe miši, to ni zame zaupanje! (drugo je pa, da imaš odprt odnos).;)

maestro II.
12.02.2007, 00:38
Ma Lilly ima v vsem prav!