Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : 13 % slovenskih otrok gre lačnih spat

Knez
16.01.2007, 09:44
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/223121/

Ampak glavno, da se menimo o Dražgošah.

lila5
16.01.2007, 09:55
Izgleda, da imata Bručan in Center za promocijo zdravja različne podatke, ker Bručan pravi, da je devet desetin otrok in mladostnikov zadovoljnih s svojim življenjem........

albundy
16.01.2007, 10:10

Pa kaj te tako motijo Dražgoše ? A je to tak strošek?

Mene bolj moti ta pomp in množičen obisk delegacij iz EU , ki pridejo za en dan na izlet in žretje.
In podobna srečanja in "pijanke" ki bodo v prihodnje.

mataj
16.01.2007, 11:41

Ampak glavno, da se menimo o Dražgošah.Njeeeeeh! A si nam res moral pokvarit veselje?

Vsemogočni
16.01.2007, 15:02

Prmejduš, da bolj blesave izjave, pa že dolgo časa ne v tem forumu :2thumbs:

Knez
16.01.2007, 15:09
V bistvu sem hotel, spoštovanikolegi, opozoriti, da v tej Sloveniji obstajajo malo bolj bistveni problemi, kot to ali proslavljati ali ne neke Dražgoše..

Ampak ok, verjamem, da sem blesav.:2thumbs:

Medved Pu
16.01.2007, 17:18
V bistvu sem hotel, spoštovanikolegi, opozoriti, da v tej Sloveniji obstajajo malo bolj bistveni problemi, kot to ali proslavljati ali ne neke Dražgoše..

Ampak ok, verjamem, da sem blesav.:2thumbs:Niti ne:)

Del
16.01.2007, 18:10

A kdo pomni eno razpravo pred leti v parlamentu,kjer je en demagog zahteval in tudi podal stroškovno oceno za brezplačno malico v osnovnih šolah,ter ureditev prehrane srednješolcev......Pa nagradno vprašanje- Kdo je bil to?

yamamoto
16.01.2007, 22:09
Lahko bi mirno odprli razpravo o razslojevanju naše družbe in, predvsem, o zagotavljanju človeka dostojnega življenja tistim z najnižjimi dohodki. Hvaliti se z gospodarsko uspešnostjo s kitajskimi plačami sredi Evrope je navaden cinizem. :nonono:
Razprava o Dražgošah pa lahko poteka vzporedno brez nobene škode. ;)

freya
17.01.2007, 06:51
dajte tole prebrat Zlatkotu, ki tako rad kliče na radio

albundy
17.01.2007, 07:46
dajte tole prebrat Zlatkotu, ki tako rad kliče na radio
kateri radio?

Medved Pu
17.01.2007, 16:12
Hoteli ste sistem, ki ne bo več "sistem enakih želodcev". Zdaj smo v kapitalističnem sistemu, kjer si plačan po delu oz. po učinku tvojega dela. Mogoče je to način nekakšne naravne selekcije, ko se bodo razmnoževali lahko samo dobro spitani osebki (= uspešni osebki), prestradani (= nesposobni) ba bodo imeli premalo živih spermijev in se ne bodo mogli razmnoževat.
Bikoz ju ask for it (Because you ask for eat).Tisti Mercedesi 600S in vile s služinčadjo nekoč niso bili virtualni, torej kake hude enakosti ni bilo niti za vzorec in tisti sistem se je zrušil sam od sebe, brez pomoči Slovencev..
Je pa nekaj baje takrat okoli hodil Obuti maček, če si mislil to pravljico?:)

Medved Pu
17.01.2007, 21:00
Res se je zrušil sistem brez pomoči Slovencev, so pa tukaj imeli prste vmes razni drugi elementi, ki so jim pomagali "notranji sovražniki" (:veryevil:) V tej temi je poudarek na sociali, ki je posledica vse večjih razlik. Naj gre lepo prosim kdo od vas pridigat mojemu znancu, ki se komaj prebija, da ne crknejo, kako je sedaj država bolj demokratična v primerjavi s prejšnjo. Dobi ga doma kadarkoli, ker sta oba z ženo brezposelna. Ko bo ta pridigar odhajal, mu garantiram, da ga lastna mati ne bo več spoznala, mislila bo, da je dobila obisk štirinožnega hominida z Marsa.Moja mati je v tisti la la idealni scalistični delala dve službi, če ne bi bili lačni..
Problem je morda, da uradniško prenašanje socialnih transferjev do prizadetih deluje še po dodobra starem, še od tedaj-več meni kot tebi..:veryevil:
Ena od oblik sociale, zaradi katere je šla "idealna družba" k vragu je bilo preveč neproduktivnih delovnih mest in politično vzgojenih pisarniških riti, ki se niso upale same niti na cesto, kaj šele, da bi prodajali produkte.
In ti zadnji so prihvatizirali, jaz jih nisem volil, le kot sindikalist sem se jim zelo osamljeno upiral..
Delavci so jim raje ploskali in tonili do stečaja...
Poleg svojega joba imam še dva honorarna(kot mama), včasih še kakemu oslu sindikalno pomagam do brezplačne pravne pomoči, da mu rešim rit in srečen sem, če ne dobim za protiuslugo noža v hrbet, hvaležnosti pa še nisem doživel od kogarkoli, ki sem ga potegnil iz govna...
Ja, Slovenci smo čuden folk, jamr za TOZDI še kar špila, da pa bi kakšni pametnjakoviči probal ustanovit kaj podobnega TOZDU ...
Zakaj za kooperative ni nobenega zanimanja, samo flancali in jokali bi o kolektivnem in se valjali v kapitalizmu?...:)
Ker kolektivnega v zadnjih 70 letih nikdar ni bilo, le podrejanje gazdi in klečeplazeneje.

anarchy
17.01.2007, 23:07
Izgleda, da imata Bručan in Center za promocijo zdravja različne podatke, ker Bručan pravi, da je devet desetin otrok in mladostnikov zadovoljnih s svojim življenjem........

Dokler si otrok si se lahko zadovoljen, ko pa odrastes in moras sam poskrbeti zase, je pa drugo. No, na zalost tudi nekateri otroci niso lih navduseni nad zivljenjem, ker ze vejo, kaj jih bo docakalo, ko bodo odrasli.

Proti voljsi so se rodili, ter proti volji morajo ziveti, res se mi smilijo vsi ljudje, na sreco se eni tega ne zavedajo.

anarchy
17.01.2007, 23:13
Hoteli ste sistem, ki ne bo več "sistem enakih želodcev". Zdaj smo v kapitalističnem sistemu, kjer si plačan po delu oz. po učinku tvojega dela. Mogoče je to način nekakšne naravne selekcije, ko se bodo razmnoževali lahko samo dobro spitani osebki (= uspešni osebki), prestradani (= nesposobni) ba bodo imeli premalo živih spermijev in se ne bodo mogli razmnoževat.
Bikoz ju ask for it (Because you ask for eat).

Hm, glede tvoje izjave, se ne strinjam lih 100%, ceprav je neki zanimivega res, dosti pa predvsem neumnega.

No, sej nimam nic proti, da uspesni osebki prezivijo, prestradani pa umrejo, ce bi bilo res tako, bi bilo super, saj res ne ve, kaj cakamo, da izumremo, samo glede prvega, kar si reku, pa se ne strinjam lih prevec, saj glede placila uspesnih osebkov ne gre lih tako. Najvecji geniji v zgodovini clovestva niso bili najvecji bogatasi. Dosti del je precenjenih, se vec pa podcenjenih, saj bi res rad vidu, koliko je lahko nekdo uspesen, da bo lahko hitreje pocistu ulice ali wcje, da si bo zasluzu une 500.000SIT place na mesec, ozriroma, koliko je treba zares biti uspesen, da lahko vodis neko firmo,kot direktor, ali biti predsednik drzave.

Ponekod treba res imeti neki znanja, samo ze spet pa ne prevec in ceprav pometa lahko vsakdo, bi prav rad vidu nekoga z magisterijem ali doktoratom, kako uspesno bo cistil wcje.

anarchy
18.01.2007, 22:06
Dragi modri prijatelj, tvoja modrost in modrina še nista presegli modrega dirkača. Le kaj nam bodo geniji brez denarja? Kar vprašaj kakega bogatuna, vsak ti bo povedal, da so bogati ljudje lahko samo tapametni. A ni potem najbolj na mestu, da se tisti razmnožijo bolj kot tarevni (beri: manj pametni). Tabogati in hkrati tapametni bodo odpirali nova delovna mesta, kjer bodo za njih delali tabutasti. Tabutasti itak ne bodo imeli kakih posebnih zahtev glede kakovosti življenja, srečni bodo že s tem, da lahko živijo in da je spermij njihovega očeta še premogel toliko moči v svoji sestradani karieri, da je oplodil sestradano jajčece.
Kar se pa tiče pucanja wc-jev: vprašaj večino slovenskih familij, povsod bodo povedali, da to najbolje opravijo žene in matere.

Ta bogati niso lih vsi pametni, recimo blondinke"joke", nogometasi, filmski igralci, itd.... Podjetniki "kapitalisti", ki znajo krasti z vseh strani. Mafija, ki mora biti prav tako organizirana, in ce ne gre z lepa, poberejo z grda.

Prav nic niso pametni, samo svinje so, nasilni in neposteni, tako, kot zmeraj, saj oni so bili zmeraj tisti, ki so zasuznjili ljudi.

Koliko treba biti inteligenten, da nekoga zasuznjis in prisilis, da dela zate? Ne dosti, samo mocan in zloben moras biti, saj v naravi prevladuje predvsem zakon mocnejsega in ne inteligentnejsega, ker inteligenca ti res ne pomaga lih prevec, ko se mroas spopasti z neumnim, temvec mocnejsim, ki ima tudi neko tehniko pretepanja. In se pohvalo za moske, kaksen odnos imajo do zensk, nekoc je zenska delala doma in skrbela za druzino, danes, mora hoditi se v sluzbo in bog ve kaj se poceti. Moski bi najraje lezal na kavcu in, da dela zenska za njega, kaj je to inteligenca ali nasilje?