Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vietnam

PoisonIvy
16.01.2007, 12:27
Za letošnjo eksotično potovanje me je zamikal Vietnam (ja ja, sevede grem tut na mauricijus, in sicer novembra :D )

nameravam letet tja in rentat avto za 14 dni pa prevozit kolker se pač prevozit da v tem času... cene so najbrž podobne onim na Tajskem (torej nizke :approve: ), pokrajina najbrž tudi

kako pa je kej z ostalimi stvarmi? kdo bil? kdo kej ve?

sam ne vem če ne bom šla na konc v mehiko ker me tut tja zlo zlo vleče :approve:

čudežni
16.01.2007, 13:40
Ne, mene bo vzela traven, ker bom drugace rodil ipod :shy:

Smaug, Vietnam mora biti lep, čeprav se zadnja leta tja seli ogromno kapitala.
Po mojem pokrajina, preprosti ljudje, stik z domačini, kateri živijo daleč od večjih mest , ti lahko spremenijo pogled na svet in na sebe.
Po mojem mene bi tam dol vzeli za "svojega", ker imam malce azijatskih potez. :D

Smaug
16.01.2007, 14:37
Pod "aziatske poteze" mislis liposukcija in zategovanje koze pri obrveh? :D
Jazst bi sel tja v pragozd in se nikoli vrnil...No, vsaj dokler mi ne bi zmanjkalo baterij za mp3 player :D

Aldebaran
16.01.2007, 15:52
... mogoče ti bo tale stran (http://www.virtualtourist.com/travel/Asia/Vietnam/TravelGuide-Vietnam.html) v pomoč ... če ne drugače vsaj kar se tiče informacij v vezi z Vietnamom:)
Lp

bluesy
16.01.2007, 22:23
Vietnam je superduper fajn, ljudje so nadvse prijazni in gostoljubni in v državo se lahko zaljubiš, kar za velik del "zahodne" civilizacije ne morem rečt. Naslednjič ko tja grem bom pomoje kr ostal tm forever :approve:

In predvsem je zelo poceni, taksi vožnja nekaj 100km stane tolk kot pr nas od Bavarca do centra Lj....da o hrani, živilih nasploh in cenah nastanitev ne govorim, mirno priporočim kot lokacija to go, pa če gledam širšo tamkajšnjo regijo

PoisonIvy
17.01.2007, 07:00
Ivyka, a greš sama? :O

ne.... s smaugom in tono baterij :D

en kolega od kolega je zašel v vietnam pred cca 7 leti ... tako se je navdušil da se je v tistem letu vrnil še trikrat, potem se je pa na brzaka odločil, pustil službo krupjeja v Perli, prodal stanovanje v Novi gorici, se preselil dol in z enim od vietnamskih prijateljev odprl mali hotelčič... baje uživa ko sto mater, tko da se moram obvezno dokopat do njegovega hotela da ga mal povprašam kako pa kaj :approve:

aledabaran hvala za link, bom čeking!:kisses:

Aldebaran
17.01.2007, 08:58
^ hehe... vzami si minutko in prečekiraj... na strani, ki sem jo objavil na zgornjem linku imaš tako rekoč vse : od poceni nastanitev, do informacij, kje in kako dobro jesti... seveda so omenjene tudi nevarnosti, ki te lahko čakajo tam... Prednost pa je tudi v tem, ker je gor veliko folka, ki dejansko živijo v Vietnamu in lahko vse to izveš iz prve roke...
Pa veselo branje:)

čudežni
17.01.2007, 12:25
ne.... s smaugom in tono baterij :D

en kolega od kolega je zašel v vietnam pred cca 7 leti ... tako se je navdušil da se je v tistem letu vrnil še trikrat, potem se je pa na brzaka odločil, pustil službo krupjeja v Perli, prodal stanovanje v Novi gorici, se preselil dol in z enim od vietnamskih prijateljev odprl mali hotelčič... baje uživa ko sto mater, tko da se moram obvezno dokopat do njegovega hotela da ga mal povprašam kako pa kaj :approve:

aledabaran hvala za link, bom čeking!:kisses:

Ivy, kdaj pa greste? A je mogoče še kakšno mesto prosto? Jaz se lahko javim za taksista, ker ne pijem. :shy: :D

Goody
23.01.2007, 12:06
nekaj koristnih info, bo tudi v tem članku: Vietnam - plemena na severu, kobre na jugu (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=155102060308130756111&cid=419&pgn=2)

Saso
11.02.2007, 09:39
Za letošnjo eksotično potovanje me je zamikal Vietnam (ja ja, sevede grem tut na mauricijus, in sicer novembra :D )
In kdaj nameravas iti tja? Ker poletje v Vietnamu je neverjetno vroce in soparno.

nameravam letet tja in rentat avto za 14 dni pa prevozit kolker se pač prevozit da v tem času... cene so najbrž podobne onim na Tajskem (torej nizke :approve: ), pokrajina najbrž tudi
Cene so nizje od Tajske, ampak (motoriziranega) lastnega prevoza ti pa ne bi priporocal, tako na Tajskem, kot v Vietnamu, ali pa kjerkoli v JV Aziji. 14 dni ni dovolj, da vidis Vietnam, tudi razdalje so velike, omejitev voznje pa je obicajno okoli 60 - 80 km/h.

Cene letalskih kart znotraj Vietnama so dokaj nizke, zato se splaca leteti med vecjimi mesti. Ce se le da, najdi se vsaj dva para, ki sta pripravljena iti z vama. Ce ste vsaj stirje in ce gresta izven sezone, si lahko uredite celotno potovanje kot skupina, kar je se ceneje.

Obisci (od severa proti jugu):
Sapa
ceprav je Sapa ze malce prevec turisticna - ce imas obilo casa, se splaca iti, ampak bos izgubila dobra dva dni. Raje kot Sapo obisci ...

Ha Long Bay
- prespi na dzanki
- dobre tri ure voznje iz Hanoja

Ha Noi - vsaj 3 dni v strarem delu mesta
- nocitve v katerem od manjsih hotelov, ki jih je stari del mesta polna. Cena je malenkostna; vedno si v srediscu dogajanja.
- Obvezno (hrana):
Cha Ca La Vong
Pho na plocniku
Green Tangerine restavracija
Cyclo bar

Hue - Vsaj 3 dni
- prepovedana palaca in citadela
- par manjsih, zelo dobrih, mest s tradicionalno hrano
- obisk DMZ na motorjih - pojdi v Stop and Go Cafe; uredijo ti super turo
Hoi An
- Trznica
- stari del mesta

Hue in Hoi An sta dokaj blizu, zato se ti splaca prenociti v Hoi Anu, preden se odpravis naprej

Dalat
- Malce pocitka v starem francoskem letoviscu;
- hiking, cycling, ...
- obvezno obisci lokalne znamenitosti: Crazy Monk in Stop and Go Cafe

Sai Gon
- Dobro izhodisce za 3. dnevni obisk Cu Chi tunelov, pa plavajoce trznice na Mekongu, pa ...

Can Tho
- tu prespis, ce gres pogledat plavajoco trznico na Mekongu
- ce je le mozno, se prvo noc izogni turisticnemu delu mesta in si omisli vecerjo ob cesti, tako kot to pocnejo domacini

kako pa je kej z ostalimi stvarmi? kdo bil? kdo kej ve?
Hrana je fantasticna. Cene so na splosno izjemno nizke, so pa dolocene stvari, ki stanejo kar nekaj denarja. Ce je Sajgon zadnje mesto, ki ga obisces, se splaca prenociti v kakem od boljsih hotelov. Namesto modernih Park Hyatt itn, se raje odpocij v dobrem starem Rexu.

Ce te zanima kaj bolj konkretnega, pa le reci.

Par slik iz prvega obiska Vietnama: http://scans.sauceforge.net/gallery2/v/Vietnam_001/

LP,

Marco_27
13.05.2007, 17:26
Živjo Saso!

Pišem zaradi tega, ker nameravam letos konec oktobra v Vietnam za 3 tedne ozirom za 24 dni če štejem še pot. In ker vidim da si se že potikal po vietnamu in ker verjetno tudi nisi kakšen instant turist, ki se poslužuje all-inclusive ponudb. Zanim me namreč to, ker moja pot se bo verjetno začela v Hanoi-ju, nato pa nahrbtnik na rame in najverjetneje z vlakom z določenimi par dnevnimi postanki vse dol do Ho chi minh-a (Saigona), če je v tolikšnem času možno videti vse top destinacije na tej poti. Za pot nazaj pa se mislim poslužiti notranjega leta nazaj do Hanoi-ja. Ta varijanta z Letalom do hanoi-ja in v kombinaciji z notanjim letom je še verjetno najceneje. Zanima me pa tudi, kakšna so tvoja priporočila. saj nekaj sem že videl da si napisal, ampak bi te prosil še za kakšno potankost in kakšen nasvet več.

Hvala in LP
Marco

Snowblind
14.05.2007, 13:00
Bil in bil prijetno presenečen.
Leti z Vietnam Airlines so precej ugodni in točni.
Sam sem sicer ubral pot z juga proti severu.
Na Severu je hladneje kot na jugu , povsod pa precej soparno.
V Hanoiu si poglej Mavzolej Ho Chi Minha in močno priporočam ogled Ha Long Bay-a.
Z Avtom je kake 3 ure iz Hanoia.
Hoi An je tudi must see, prav tako Hue.
Res Supeeeer dežela, pojdi se ti bo splačalo, ker še ni točka ''masovnega'' turizma.

Malo je pokrito...vprašaj še kar te zanima bolj specifično:)

Kat
09.06.2007, 09:08
Strinjam se s Sašom, Vietnam se splača pogledat. To je dežela, kjer lahko potuješ popolnoma neobremenjeno. Ljudje so prijazni, vsi so pripravljeni pomagat, sporazumevanje je v angleščini - vsak zna toliko, da se lahko pomeniš osnovne stvari. Splača se pogledat tako sever kot jug in tudi otok Pho Qouck je vreden ogleda.:2thumbs:

Kar se zadeva notranjih transferov, se splača vzet medkrajevne lete ali potovati z vlaki - spalniki in sicer ponoči, tako prihraniš mnogo časa!

Res pa je, da je 14 dni po mojem mnenju premalo časa, ker Vietnam dobi svoj čar, ko postaneš del njega, to pa pomeni, da si moraš dejansko vzeti malo več časa. Jaz sem po Vietnamu potovala tri tedne, pa je bilo kar malo premalo.

Je pa tudi nekaj res, v parih letih, bo ta destinacija postala, tako kot že mnoge druge preveč nasičena s turisti in ne bo več tako zanimiva - po mojem mnenju.

Lp