Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Bravo vlada. Manj brezposelnih.

Knez
18.01.2007, 18:52
http://www.ess.gov.si/slo/Dejavnost/StatisticniPodatki/2006/1206.htm

Na zavodu za zaposlovanje je samo še okoli 78 tisoč oseb.

Teh osebje bilo šeendolgo nazaj preko 90 tisoč.Kdor ni na zavodu za zaposlovanje, pa tudi socialne podpore ne more dobiti.

Kaže, da ta vlada resno počne to, kar bi morale že prejšnje urediti: izpisati iz zavoda za zaposlovanje tiste, ki nimajo nobenega namena delati...in jim je preveč lepo, ko so na socialni.

Čestitke vladi.:2thumbs:

nejc
19.01.2007, 08:24
Se načeloma strinjam.

Čeprav me zelo moti zavajanje, da je manj brezposelnih. Manj je brezposelnih, ki so prijavljeni kot brezposelni. Ljudje, ki niso prijavljeni na ZZRS in niso zaposleni, so pa kaj?:dontknow:

dolenjec
19.01.2007, 09:48
Se načeloma strinjam.

Čeprav me zelo moti zavajanje, da je manj brezposelnih. Manj je brezposelnih, ki so prijavljeni kot brezposelni. Ljudje, ki niso prijavljeni na ZZRS in niso zaposleni, so pa kaj?:dontknow:
Nejc, tudi slednjih je manj oziroma se je realno povečala zaposlenost.
Res pa je, da so nekateri, ki nikakor niso hoteli sprejeti dela, izgubili tudi denarne socialne pomoči. Edino pravilno, če mene vprašaš.

Tudi z moje strani - bravo vlada.

Knez
19.01.2007, 09:52
Se načeloma strinjam.

Brezposelna oseba je tisti, ki je brez dela in išče zaposlitev.

Kdor ne išče zaposlitve, ni brezposelna oseba.Kot tudi dijaki, študentje, gospodinje...niso brezposelne osebe, saj zaposlitve NE iščejo.

eisenhower
19.01.2007, 09:55
v bran knezu, zvišalo se je tudi število zaposlenih oseb;)

kulko majo pa (ne)reforme vlade tukaj zraven je pa druga zgodba:veryevil:

La-di-da
19.01.2007, 09:59
Službo je dejansko zelo težko dobiti. Po moje je na zavodu za zaposlovanje veliko povratnikov, saj službe dandanes niso več to kar so bile. Te vzamejo za nekaj mesecev, pa čao, in smo spet na zavodu.

Verjamem, da marsikdo zgubi voljo do iskanja službe, ko vidi, da se je treba borit zanjo in da eni na ta boj niso pripravljeni. Kolk je takih, ko se morjo prav psihično pripravit, da še pošlejo kakšno prošnjo, da se ne zlomijo na pogovoru ipd.

Dans ni lahko in vem da marsikoga vržejo z zavoda, ker se ni odzval ponudbi, nenazdanje ni vsak za vasko delo (to pa ni lenoba, kot marsikdo misli).

Socialne dobiš 174,73€, v najboljšem primeru 205,57€. S tem denarjem samega sebe komaj preživiš, kaj šele, da bi celo družino, tako da mislim, da poniževanje v stilu ˝pha lenobe˝ na tem mestu ni primerno.

Poleg tega je padec brezposelnosti posledica spodbujnja s.p. Kar pa je lahko varka. Dobiš denar, mislim, da je blo septembra okol pol miliona SIT in s tem morš ti ustvarit firmo, ki ti bo laufala, če ne ga morš vrnt (kolkr vem). Po domače povedano znat morš čarat, da ti s pol miliona rata nardit firmo, ki ti bo delala dobiček. Vsi neki govorijo kak bi blo fajn, da bi se SLO gospodarstvo vrglo v bolj specifične zadeve, po domače visokotehnologijo. S pol miliona nimaš kje kupit mašine za visoko tehnologijo. Tale s.p. zna bit eno veliko sranje, če ti zmanjka idej kako se lansirat na trg.

Knez
19.01.2007, 10:03
Službo je dejansko zelo težko dobiti. Po moje je na zavodu za zaposlovanje veliko povratnikov, saj službe dandanes niso več to kar so bile. Te vzamejo za nekaj mesecev, pa čao, in smo spet na zavodu.

Verjamem, da marsikdo zgubi voljo do iskanja službe, ko vidi, da se je treba borit zanjo in da eni na ta boj niso pripravljeni. Kolk je takih, ko se morjo prav psihično pripravit, da še pošlejo kakšno prošnjo, da se ne zlomijo na pogovoru ipd.

Dans ni lahko in vem da marsikoga vržejo z zavoda, ker se ni odzval ponudbi, nenazdanje ni vsak za vasko delo (to pa ni lenoba, kot marsikdo misli).

Socialne dobiš 174,73€, v najboljšem primeru 205,57€. S tem denarjem samega sebe komaj preživiš, kaj šele, da bi celo družino, tako da mislim, da poniževanje v stilu ˝pha lenobe˝ na tem mestu ni primerno.

Dajte ne tu meni kikirikija prodajat.Malo predobro poznam zadeve.

Prijavljen je na zavodu, vleče socialno, službo zavrača, poleg pa dela na črno.

V Posavju je precej visoka brezposelnost, pa delodajalci nikakor ne morejo najti delavcev.Zakaj le?

Da o večnih študentih, ki kao pavzirajo in vlečejo socialno delat pa nočejo, ne zgubljam besed.

In prepričan sem, da so med izbrisanimi izzavoda v glavnem taki tiči.

Končno se bo skristalizralo, kdo je res iskalec zaposlitve (trenutno jih je okoli 78 tisoč) in kdo je blefer.

Zato še enkrat, bravo vlada.:2thumbs:

zlato
19.01.2007, 10:23
ja se strinjam, da je tudi nekaj takih, da potem delajo na črno, a za zo niso krivi ostali brezposelni temveč neučinkovitist vladnih podaljškov rok to je inšpekcija za delo.

Knez
19.01.2007, 10:26
Pojma nimaš, zato bodi tiho, da ne bom jaz kaj povedal!

Pa povej, kdo ti brani.:)

To je forum, tu debatiramo, ne vem, zakaj vsi vse vzamete tako osebno in začnete brez povoda žaliti.Malo kulture, prosim.

nattka
19.01.2007, 10:26
če nekoga izbrišeš iz evidence ( ne glede na razlog) s tem nisi zmanjšal brezposelnosti, ampak samo izgubil evidenco nad dejanskim stanjem ...

saj lahko ukineš podporo neaktivnemu prijavljenemu tudi, če ga še vedno vodiš v statistiki ... tako imaš bistveno boljši pregled nad dejanskim stanjem, učinek pa je enak ... seveda pod pogojem, da te kot državo sploh zanima, kaj se res dogaja ...

sicer pa me takole hipotetično zanima, koliko od vas bi sprejelo delo pri tipu, ki je znan v širši okolici kot neplačnik, kot tak, ki stalno išče delavce, ker ga v nekaj tednih vsi zapustijo, zato ker za svoje delo ne dobijo plačila ali pa po določenem času ( obisk pri zdravniku!) odkrijejo da sploh niso prijavljeni???

kolikor je meni znano, se redni in pošteni plačniki še otepajo delovne sile ...
knez, bi delal za 80 jurjev neto ( 200€), pa še to bi moral čakati, da se te usmilijo, s tem da sam plačaš zdravniški pregled in si ves ta čas sam ( ne vem odkod) plačuješ pot in prehrano ...
samo vprašam, ko že čestitaš ...

eisenhower
19.01.2007, 10:32
zato je edini verodostojni podatek število zaposlenih;) in če ga deliš z številom delovno aktnivnih prebivalcev, dobiš dejansko brezposelnost

ampak, da ne bi kdaj šli to računat, ker boste dobili podatke, ki niso primerljivi z ničemer, kar nam servirajo uradne inštitucije:veryevil:

nattka
19.01.2007, 10:35
zato je edini verodostojni podatek število zaposlenih;) in če ga deliš z številom delovno aktnivnih prebivalcev, dobiš dejansko brezposelnost

ampak, da ne bi kdaj šli to računat, ker boste dobili podatke, ki niso primerljivi z ničemer, kar nam servirajo uradne inštitucije:veryevil:

saj nikogar ne zanimajo verodostojni podatki ...;)

eisenhower
19.01.2007, 10:36
saj nikogar ne zanimajo verodostojni podatki ...;)

:veryevil:

statistika je tako lepa veda:veryevil::rolling::rolling::rolling:

nattka
19.01.2007, 10:43

statistika je tako lepa veda:veryevil::rolling::rolling::rolling:

:D:D

statistično sva midva oba mlada, vitka in dobro plačana ...

Medved Pu
19.01.2007, 10:57
Pri sosedu sem videl kako današnji deluje sistem.
Delal je na črno, redno mu ni dišalo, je tak karakter...
Naenkrat je moral vsak dan preživet na zavodu za zaposlovanje pet ur in pisati prošnje za job ali pa konec socialne podpore....
Po parih mesecih mu je samozavest izredno narastla, ugotovil je, da pravzaprav zna veliko stvari, izbral si je job, ki mu prinaša enkrat več kot fuš in nič več se ne futra iz proračuna, zdaj plačuje vanj.

Tale novi pristop res deluje!!!!:angel:

dolenjec
19.01.2007, 11:01
sicer pa me takole hipotetično zanima, koliko od vas bi sprejelo delo pri tipu, ki je znan v širši okolici kot neplačnik, kot tak, ki stalno išče delavce, ker ga v nekaj tednih vsi zapustijo, zato ker za svoje delo ne dobijo plačila ali pa po določenem času
Glede na to, da Zavod načeloma ne napotuje k takim delodajalcem, tudi brezposelna oseba ne more biti skenslana iz zavoda, ker bi zavrnila delo pri rakem delodajalcu. :P

nattka
19.01.2007, 11:03
Glede na to, da Zavod načeloma ne napotuje k takim delodajalcem, tudi brezposelna oseba ne more biti skenslana iz zavoda, ker bi zavrnila delo pri rakem delodajalcu. :P

načeloma srček se to dogaja ... zato sem tudi napisala ...:approve: :approve:
me srbijo prsti, da javno napišem tega delodajalca in svetovalko, ki vztrajno k njemu pošilja ljudi na razgovor potem pa briše ...:mad:

dolenjec
19.01.2007, 11:05
Poleg tega je padec brezposelnosti posledica spodbujnja s.p. Kar pa je lahko varka. Dobiš denar, mislim, da je blo septembra okol pol miliona SIT in s tem morš ti ustvarit firmo, ki ti bo laufala, če ne ga morš vrnt (kolkr vem). Po domače povedano znat morš čarat, da ti s pol miliona rata nardit firmo, ki ti bo delala dobiček. Vsi neki govorijo kak bi blo fajn, da bi se SLO gospodarstvo vrglo v bolj specifične zadeve, po domače visokotehnologijo. S pol miliona nimaš kje kupit mašine za visoko tehnologijo. Tale s.p. zna bit eno veliko sranje, če ti zmanjka idej kako se lansirat na trg.

Ni čisto tako!

1.) Teh, ki se preko zavoda samozaposlijo, ni tako veliko, da bi statistično pomembno vplivali na padec brezposelnosti.

2.) Tistki, ki se samozaposlijo preko subvencije z zavoda morajo biti prej vključeni v malo morje podjetniških svetovanj (t.i. vavčerskega svetovanja), kjer se njihovo podjetniško idejo DODOBRA pretrese in izdela poslovni načrt. Iz slednjega je potem vidno, če bo posel "laufal" vsaj dve leti ali ne. Če ne, je vloga za subvencijo zavrnjena in komisija reče :nonono: .

3.) Ta sredstva niso namenjena nabavi mašin za visoko tehnologijo, ampak kot pomoč pri plačilu prispevkov nazaj državi:) .

dolenjec
19.01.2007, 11:14
če nekoga izbrišeš iz evidence ( ne glede na razlog) s tem nisi zmanjšal brezposelnosti, ampak samo izgubil evidenco nad dejanskim stanjem ... ...
...in hkrati aktivnim zaposlenim državljanom s tem prihranil cca 1125€ /pol leta, ker se omenjeni sedaj ne bo smel 6 mesecev prijavizi na Zavod in posledišno prejemati denarno socialno pomoč:2thumbs: .

strašljivka
19.01.2007, 11:16
...ja očitno je boljše ljudi spravit na cesto. med klošarje. sam zima ne bo opravla svojga dela če bo taka kot zdaj...
mogoče so pa zbrisal vse nosečnice ?

nattka
19.01.2007, 11:18
...in hkrati aktivnim zaposlenim državljanom s tem prihranil cca 1125€ /pol leta, ker se omenjeni sedaj ne bo smel 6 mesecev prijavizi na Zavod in posledišno prejemati denarno socialno pomoč:2thumbs: .

jaz sem bila prijavljena na zavodu svoj čas, pa nisem prejemala ničesar ...

odkod vam ideja, da kar vsi dobijo socialno pomoč ... to je odvisno od celotnega družinskega prihodka ...
ne vem, koliko znaša cenzus sedaj, a pred 4 leti je bil nekje 70 000 sit za 4 člansko družino, kar pomeni da je skoraj nemogoče dobiti pomoč ...

če je drugače, napiši preverljiv podatek, s katerim bom lahko zaropotala na zavodu, ker mi niso dali, kar bi mi pripadalo ...

La-di-da
19.01.2007, 11:23
3.) Ta sredstva niso namenjena nabavi mašin za visoko tehnologijo, ampak kot pomoč pri plačilu prispevkov nazaj državi:) .

Vprašala sm zakaj se sploh lahko porabijo ta sredstva, pa mi je rekla, da pač za vse kar rabiš, da firmo postaviš, alzo? Kr neki.

nattka
19.01.2007, 11:25
eni se pa res na vse spoznajo ... dokler jim ne postaviš konkretnega vprašanja ...

eisenhower
19.01.2007, 11:26
Vprašala sm zakaj se sploh lahko porabijo ta sredstva, pa mi je rekla, da pač za vse kar rabiš, da firmo postaviš, alzo? Kr neki.

v pogodbi je napisano, da se morajo sredstva porabit za prispevke, vemo pa, da je to v praksi skoraj nemogoče izvest

nattka
19.01.2007, 11:37
Če ste brez kakršnikoli sredstev za preživetje, znaša denarna socialna pomoč:
od 1.2.2006
48.062 SIT oz. 200,56 EUR SAMSKA OSEBA
48.062 SIT oz. 200,56 EUR DRUŽINA - prva odrasla oseba
33.643 SIT oz. 140,39 EUR vsaka naslednja odrasla oseba, razen otrok
14.419 SIT oz. 60,17 EUR otrok, ki so ga starši dolžni preživljati
14.419 SIT oz. 60,17 EUR povečanje za enostarševsko družino

Če imate del sredstev sami in so nižji od navedenih zneskov, znaša denarna socialna pomoč le razliko do določene višine v tabeli.
Denarna socialna pomoč se vsako leto februarja uskladi z rastjo življenskih stroškov.

KAKO?
Denarna socialna pomoč je torej odvisna od vaših dohodkov, števila družinskih članov in se izračuna po prejšnji tabeli. Za družino se denarna pomoč določi tako, da se seštejejo zneski, ki pripadajo posameznim družinskim članom (pri enostarševski družini tudi povečanje). Od tega se seštejejo vaši dohodki, če jih imate.

torej, če prav razumem ... če je zaposlen samo eden v 4 članski družini in ima 460 € plače, potem drugemu zakoncu ne pripada socialna pomoč ... oz mu pripada samo razlika, ki manjka do cenzusa ...

več podatkov je tukaj ...http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp

se pravi, da bi kar vsi po vrsti dobivali socialo je za lase privlečeno in da bi se kdo obogatil na račun sociale se tudi ni za bati ... Zavod je že dolga leta sam sebi namen...

dolenjec
19.01.2007, 11:41
...ja očitno je boljše ljudi spravit na cesto. med klošarje. sam zima ne bo opravla svojga dela če bo taka kot zdaj...
mogoče so pa zbrisal vse nosečnice ?
Ne bo držalo. Nosečnice se same odjavijo kak mesec pred rokom, ker na CSD potem urejajo porodniško.
Iz tvojega pisanja veje ciničen odnos to teh ukrepov. Nam poveš prosim, zakaj bi jaz kot zaposleni moral plačevati za socialno podporo za nekoga, ki ne želi zaposlitve??? Oprosti, ne razumem te..

Medved Pu
19.01.2007, 11:44
Če ste brez kakršnikoli sredstev za preživetje, znaša denarna socialna pomoč:
od 1.2.2006
48.062 SIT oz. 200,56 EUR SAMSKA OSEBA
48.062 SIT oz. 200,56 EUR DRUŽINA - prva odrasla oseba
33.643 SIT oz. 140,39 EUR vsaka naslednja odrasla oseba, razen otrok
14.419 SIT oz. 60,17 EUR otrok, ki so ga starši dolžni preživljati
14.419 SIT oz. 60,17 EUR povečanje za enostarševsko družino

Če imate del sredstev sami in so nižji od navedenih zneskov, znaša denarna socialna pomoč le razliko do določene višine v tabeli.
Denarna socialna pomoč se vsako leto februarja uskladi z rastjo življenskih stroškov.

KAKO?
Denarna socialna pomoč je torej odvisna od vaših dohodkov, števila družinskih članov in se izračuna po prejšnji tabeli. Za družino se denarna pomoč določi tako, da se seštejejo zneski, ki pripadajo posameznim družinskim članom (pri enostarševski družini tudi povečanje). Od tega se seštejejo vaši dohodki, če jih imate.

torej, če prav razumem ... če je zaposlen samo eden v 4 članski družini in ima 460 € plače, potem drugemu zakoncu ne pripada socialna pomoč ... oz mu pripada samo razlika, ki manjka do cenzusa ...

več podatkov je tukaj ...http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp

se pravi, da bi kar vsi po vrsti dobivali socialo je za lase privlečeno in da bi se kdo obogatil na račun sociale se tudi ni za bati ... Zavod je že dolga leta sam sebi namen...
Še eno spodbujanje starševstva s promocijo diete s pestjo riža na dan na otroka.
Le zakaj število rojstev upada:dontknow:

dolenjec
19.01.2007, 11:46
Zavajaš...ali pa mi odgovori na naslednje vprašanje.
Zakaj bi nekdo hotel biti prijavljen na zavodu, kljub temu da
-ni aktiven iskalec zaposlitve
-ne sprejme ponujeno zaposlitev, ki je na ravni njegove izobrazbe (kaj šele nižje, pa bi jo po zakonu moral)
Hehe, odgovor, draga moja, je ZARADI PRAVICE DO DENARNE SOCIALNE POMOČI.
A tu je keč! Ta pravica je pogojena z obveznostmi, katere pa marsikdo kartakole spregleda.

Na ta način, ko nekdo, ki ni iskalec zaposlitve, izgubu to pomoč, se privarčuj milijarde na letni ravni.
Ergo?
Kot pravijo Kingstoni..."ni dileme..."

nattka
19.01.2007, 11:48
Še eno spodbujanje starševstva s promocijo diete s pestjo riža na dan na otroka.
Le zakaj število rojstev upada:dontknow:

zanimivo, da kar nekaj forumašev poudarja, da drugačna finančna politika ne bi spremenila natalitete ...
beri po "družina" ...

Medved Pu
19.01.2007, 11:58
zanimivo, da kar nekaj forumašev poudarja, da drugačna finančna politika ne bi spremenila natalitete ...
beri po "družina" ...Seveda denar ne more biti motivator, ko se odločaš za družino...Kot denar ni motivator za nič v družbi..In ravno pri transferjih za otroke, pogosto slišimo, da denar ni vse, da manjka prave ljubezni do množice otročičev in da si mladi kupujejo avte, namesto, da bi se s čredo lačne dece stiskali v kakšni predragi luknji..
Otroke prinese štorklja in če imajo radi žabe, jim teta štorklja prinese tudi te...:angel:

nattka
19.01.2007, 11:59
Otroke prinese štorklja in če imajo radi žabe, jim teta štorklja prinese tudi te...:angel:

s pomočjo zavoda za zaposlovanje ...:angel:

Medved Pu
19.01.2007, 12:03
beri po "družina" ...
Drage dame, nehajte ga srat in izvedite množičen napad na politiko, če ne bomo res izumrli...
Le tako bo družina dobila smiselno podporo v družbi.
Če pretepač žensk kot je Drobnič zasede mesto ministra za družino, je to resno opozorilo, da je z razmerji med žensko in moško populacijo v družbi že zelo hudo..;)

Medved Pu
19.01.2007, 12:05
s pomočjo zavoda za zaposlovanje ...:angel:In tet socialnih delavk, ki raje prevalijo delo na tiste sposobne punce, ki znajo, same pa onanirajo z uradovanjem in rihtanjem službic prijateljicam...:rolling: :2thumbs:

nattka
19.01.2007, 12:06
In tet socialnih delavk, ki raje prevalijo delo na tiste sposobne punce, ki znajo, same pa onanirajo z uradovanjem...:rolling: :2thumbs:

z enim stavkom si povedal vse kar mislim ...:2thumbs:

Medved Pu
19.01.2007, 12:13
Primer, ko je opravilno nesposobna punca po vezah postala varuhinja invalidov in so v razpis za delo varuhinje dali pogoj, da so invalidi, ki jih sprejemejo v stanovanjsko skupnost opravilno sposobni in so potem oni rihtali njo, večinoma pa so vsi hodili naokrog na pol nagi, bo nekoč postal legendaren in bojo po njem posneli Let na Kukavičjim gnezdom 2. :2thumbs:

nattka
19.01.2007, 12:16
primer je zame tudi to, da punca s končanim magisterijem dela kot sobarica v hotelu ( Domina), fant z magisterijem ekonomije pa vleče kable kabelskega operateja...

torej, še vedno trdim, da je zavod sam sebi namen in tistih nekaj fičnikov sociale, ki jo kdo uspe dobiti, ne odtehta nesposobnosti uradnikov in ignorance države do zaposlovanja, posledično pa seveda do družine kot take ...

za službo pa itak rabiš VIP - veze in poznanstva ...

Medved Pu
19.01.2007, 12:26
primer je zame tudi to, da punca s končanim magisterijem dela kot sobarica v hotelu ( Domina), fant z magisterijem ekonomije pa vleče kable kabelskega operateja...

torej, še vedno trdim, da je zavod sam sebi namen in tistih nekaj fičnikov sociale, ki jo kdo uspe dobiti, ne odtehta nesposobnosti uradnikov in ignorance države do zaposlovanja, posledično pa seveda do družine kot take ...

za službo pa itak rabiš VIP - veze in poznanstva ...
Opisala si enega od paradoksov slovenskih univerz...
Študijskih mest na fakultetah v SLO je danes kar za 6000 več kot se rojeva otrok!
Če ne bi bilo Zavoda, bi imeli še brezposelne uslužbence Zavoda na grbi...:rolling: :2thumbs:

nattka
19.01.2007, 12:27
Opisala si enega od paradoksov slovenskih univerz...
Študijskih mest na fakultetah v SLO je danes kar za 6000 več kot se rojeva otrok!
Če ne bi bilo Zavoda, bi imeli še brezposelne uslužbence Zavoda na grbi...:rolling: :2thumbs:

naj grejo delat v zasavje, bi reku knez ...:rolling: :rolling:

Medved Pu
19.01.2007, 12:31
naj grejo delat v zasavje, bi reku knez ...:rolling: :rolling:Dvomim, da bi sprejeli tamkajšnje "Zelo ugodne pogoje dela, ki ti povrnejo čast", ko delaš ves dan za drobiž kot Kitajc.

nattka
19.01.2007, 12:42
Dvomim, da bi sprejeli tamkajšnje "Zelo ugodne pogoje dela, ki ti povrnejo čast", ko delaš ves dan za drobiž kot Kitajc.

potem pa jim ukiniti socialno pomoč ... :D

Medved Pu
19.01.2007, 12:50
potem pa jim ukiniti socialno pomoč ... :DIn stroške prevoza na delo...:) :2thumbs:

nattka
19.01.2007, 13:00
torej sva se privrtela na paradox ... medtem, ko narod cestita drzavi, ker je izbrisala nekaj oseb iz evidence, češ to bo naredilo red pri zaposlovanju ... sva ugotovila, da nihce od biričev ne bi niti slučajno sprejel karkšnegakoli dela za kakršenkoli majhen denar ...

in dokler vladajo tako ( najmanj) dvojna merila, ne vidim razloga za čestitke ...
pa tudi, če so jim ukinili tistih nekaj evrov podpore, imam zdaj samo še nekaj revežev več ...

začeti je treba pri tistih, ki zaposlujejo na črno, zato da skrijejo visoke zaslužke ...
pa tistih, ki sprejmejo v delo na banko študenta kitajščine ( ne govorim na pamet!), zato ker je to za njih ugodneje ...
treba je stopiti na prste tistim, ki ne plačujejo svojih delavcev, ki ne izplačujejo zakonsko določenih postavk in ki silijo ljudi v nadure, ki jih potem pozabijo plačati ...
potem, ko država to uredi, potem pa naj začne izpisovati iz zavoda ... pa spet dodajam, naj začne pri svojih zaposlenih ...

in potem bom ploskala tudi jaz ...

matejakra
19.01.2007, 13:57
Joj, kako ste vsi pametni!

Naj vam povem, kako zgleda stvar v relanosti.

Imam univerzitetno izobrazbo družboslovne smeri. Prijavljena sem na Zavodu že od oktobra. Poklicali me niso niti 1krat za delovno mesto, samo na sestanke k svetovalki moram hodit, kar mi samo krade čas in denar (bencin!), saj je Zavod 35 km stran od mojega bivališča. (Ja, nismo vsi iz Ljubljane.)

Na žalost moram živeti pri starših. Imam socialno pomoč, a ker živim pri starših, je prav lepo nizka (33.000).

Zdaj mi pa prosim, vi, ki ste pametni, povejte, kako naj s tem denarjem pokrijem: bencin za se vozit za razgovore v Ljubljano? Obleke, potrebne za razgovor, saj ne morem prit na razgovor v kavbojkah?

Doma sem s Primorske in moj j***** Zavod mi ne išče službe v LJ. Pri nas pa ni nikakršne možnosti za zaposlitev.

Pa tudi, če te Zavod napoti na razgovor, ti povrnejo stroške za prevoz le, če greš z javnim prevozom. A glej no glej, pri nas javnega prevoza NI!

Torej se vozim z avtom na Zavod, na Center za socialno delo, na razgovore za službo... Bencin mi pobere vse. Če ne bi imela staršev, bi bila klošar.

Pa ne mislite, da sem izbirčna, daleč od tega. Sprejela bi tudi službo za nižjo izobrazbo, preselila bi se...

Ne razumem, res, kako lahko nekdo reče, da je lepo bit na socialni podpori. Grozno je. In ponižujoče.

Jaz vse, kar sem jih prosila na Zavodu, je bilo to, da mi dajo mir z obiski pri svetovalki. Itak je sama rekla, da mi ne more pomagat. In jaz naj se vozim do nje 35km v eno stran vsak mesec?

Res, po vašem mnenju sem torej le še en lenuh, ki noče delat?!:dontknow:

Medved Pu
19.01.2007, 14:14
torej sva se privrtela na paradox ... medtem, ko narod cestita drzavi, ker je izbrisala nekaj oseb iz evidence, češ to bo naredilo red pri zaposlovanju ... sva ugotovila, da nihce od biričev ne bi niti slučajno sprejel karkšnegakoli dela za kakršenkoli majhen denar ...

in dokler vladajo tako ( najmanj) dvojna merila, ne vidim razloga za čestitke ...
pa tudi, če so jim ukinili tistih nekaj evrov podpore, imam zdaj samo še nekaj revežev več ...

začeti je treba pri tistih, ki zaposlujejo na črno, zato da skrijejo visoke zaslužke ...
pa tistih, ki sprejmejo v delo na banko študenta kitajščine ( ne govorim na pamet!), zato ker je to za njih ugodneje ...
treba je stopiti na prste tistim, ki ne plačujejo svojih delavcev, ki ne izplačujejo zakonsko določenih postavk in ki silijo ljudi v nadure, ki jih potem pozabijo plačati ...
potem, ko država to uredi, potem pa naj začne izpisovati iz zavoda ... pa spet dodajam, naj začne pri svojih zaposlenih ...

in potem bom ploskala tudi jaz ...Tudi ti si povedala vse...:2thumbs:
Boljše bo, ko bojo taki morali iskati sužnje z lučjo pri belem dnevu za spodoben denar, uradniki pa ne bojo več deljeni na brezpravne čebele in vsemogočne trote...:)

čudežni
19.01.2007, 14:47
če nekoga izbrišeš iz evidence ( ne glede na razlog) s tem nisi zmanjšal brezposelnosti, ampak samo izgubil evidenco nad dejanskim stanjem ...
saj lahko ukineš podporo neaktivnemu prijavljenemu tudi, če ga še vedno vodiš v statistiki ... tako imaš bistveno boljši pregled nad dejanskim stanjem, učinek pa je enak ... seveda pod pogojem, da te kot državo sploh zanima, kaj se res dogaja ...

sicer pa me takole hipotetično zanima, koliko od vas bi sprejelo delo pri tipu, ki je znan v širši okolici kot neplačnik, kot tak, ki stalno išče delavce, ker ga v nekaj tednih vsi zapustijo, zato ker za svoje delo ne dobijo plačila ali pa po določenem času ( obisk pri zdravniku!) odkrijejo da sploh niso prijavljeni???

kolikor je meni znano, se redni in pošteni plačniki še otepajo delovne sile ...
knez, bi delal za 80 jurjev neto ( 200€), pa še to bi moral čakati, da se te usmilijo, s tem da sam plačaš zdravniški pregled in si ves ta čas sam ( ne vem odkod) plačuješ pot in prehrano ...
samo vprašam, ko že čestitaš ...

Bravo Nattka. :2thumbs:
Eni pa nasedajo na statistiko in objave kot " muha na svež drek".

joe
19.01.2007, 15:22
Joj, kako ste vsi pametni!

Naj vam povem, kako zgleda stvar v relanosti.

Imam univerzitetno izobrazbo družboslovne smeri. Prijavljena sem na Zavodu že od oktobra. Poklicali me niso niti 1krat za delovno mesto, samo na sestanke k svetovalki moram hodit, kar mi samo krade čas in denar (bencin!), saj je Zavod 35 km stran od mojega bivališča. (Ja, nismo vsi iz Ljubljane.)

Na žalost moram živeti pri starših. Imam socialno pomoč, a ker živim pri starših, je prav lepo nizka (33.000).

Zdaj mi pa prosim, vi, ki ste pametni, povejte, kako naj s tem denarjem pokrijem: bencin za se vozit za razgovore v Ljubljano? Obleke, potrebne za razgovor, saj ne morem prit na razgovor v kavbojkah?

Doma sem s Primorske in moj j***** Zavod mi ne išče službe v LJ. Pri nas pa ni nikakršne možnosti za zaposlitev.

Pa tudi, če te Zavod napoti na razgovor, ti povrnejo stroške za prevoz le, če greš z javnim prevozom. A glej no glej, pri nas javnega prevoza NI!

Torej se vozim z avtom na Zavod, na Center za socialno delo, na razgovore za službo... Bencin mi pobere vse. Če ne bi imela staršev, bi bila klošar.

Pa ne mislite, da sem izbirčna, daleč od tega. Sprejela bi tudi službo za nižjo izobrazbo, preselila bi se...

Ne razumem, res, kako lahko nekdo reče, da je lepo bit na socialni podpori. Grozno je. In ponižujoče.

Jaz vse, kar sem jih prosila na Zavodu, je bilo to, da mi dajo mir z obiski pri svetovalki. Itak je sama rekla, da mi ne more pomagat. In jaz naj se vozim do nje 35km v eno stran vsak mesec?

Res, po vašem mnenju sem torej le še en lenuh, ki noče delat?!:dontknow:

33.000 sit te stane bencin za 70 km prevožene poti???? Kdo pa ti je rekel, da se moraš voziti s helikopterjem?

In kaj ti bo fakultetna izobrazba iz družboslovja, če si ne znaš poiskati službe. Pa tak družboslovec, ki si ni sposoben najti dela. Vrn diplomo in zahtevaj odškodnino, ker te niso ničesar naučili.

P.S. K svetovalki greš mirne duše v kavbojkah. Javni prevoz sigurno obstaja iz določene točke, do zavoda, izkoristi tisti del.

dolenjec
19.01.2007, 17:12
Tako je Joe, se strinjam s tabo.
Sicer pa, MatejaKra, gotovo imaš kak interes da si se vpisala na Zavod. Če se ti ne splača in če "nimaš nič od njega" oziroma od statusa ki ti ga prinaša, se pač odjavi.
Te je kdo prisili, da se prijavi v evidenco?

Se pa strinjam, da bi bile lahko dodatne evidence neaktivnih, to je res.

Mowgli
19.01.2007, 17:18
Nadomestilo za čas bresposelnosti je odvisno od pretekle plače. Ne glede na to, da je za osnovno preživetje verjetno potreben večini podoben znesek... Sicer pa obstaja tudi druga "logika" - ker sem več prispeval med časom, ko sem bil v delovnem razmerju, mi naj zdaj več dajo... Kaj je pravičneje, ne vem, vidim pa, da kaj malo vedo tudi tisti, ki so za delovanje sistema plačani.

d28
19.01.2007, 18:24
matejkra, ne oziraj se na takšne osebke kot sta joe in dolenjec, ker poleg manjka osnovne vzgoje nimata blage veze o pravem življenju.

ni vse tako rožnato v tej državi in, če se človek trudi (dobi izobrazbo, hodi na CSD) še vedno ne dobi kar tako službe.

upam, da ti čimprej uspe najti primerno službo! :2thumbs:

dolenjec
19.01.2007, 19:11
matejkra, ne oziraj se na takšne osebke kot sta joe in dolenjec, ker poleg manjka osnovne vzgoje nimata blage veze o pravem življenju.:In to lahko trdip na podlagi katerih argumentov?

Vsekakor pa tudi jaz želim Mateji da si najde čimboljšo službo in pri tem čim manj opira na tujo pomoč.

joe
19.01.2007, 20:26
matejkra, ne oziraj se na takšne osebke kot sta joe in dolenjec, ker poleg manjka osnovne vzgoje nimata blage veze o pravem življenju.

ni vse tako rožnato v tej državi in, če se človek trudi (dobi izobrazbo, hodi na CSD) še vedno ne dobi kar tako službe.

upam, da ti čimprej uspe najti primerno službo! :2thumbs:

Ti boš men govoril, da jaz nimam blage veze o življenju. Vse življenje si sam služim denar za sebe in družino in pošteno plačujem vse davke. Še nikoli v življenju nisem imel blikiran žiro račun vsak mesec posebej si svojim znanjem in delom zaslužim denar za življenje, z mojimi davki pa se financirjao visokoštudiranci, ki si ne znajo zaslužiti niti centa. In ti boš meni govoril, da nimam veze z življenjem.

Zato pa je tako v tej nori državi.

Izbrisan
19.01.2007, 20:30
No Knez, upam da ti je sedaj že malce bolj jasno, zakaj sem ti rekel, da bodi raje tiho ali pa ne odpiraj takih tem. Saj v redu je forum, pa lahko o vsem debatiramo. Sam dejmo debatirati argumentirano in za tistega, ki teme odpira, naj bi veljalo, da se na stvari vsaj malo spozna. Ne pa da kar nekaj napamet govori! V bistvu gre v tem primeru za največjo sramoto te vlade in države!

dolenjec
19.01.2007, 21:39
No Knez, upam da ti je sedaj že malce bolj jasno, zakaj sem ti rekel, da bodi raje tiho ali pa ne odpiraj takih tem. Saj v redu je forum, pa lahko o vsem debatiramo. Sam dejmo debatirati argumentirano in za tistega, ki teme odpira, naj bi veljalo, da se na stvari vsaj malo spozna. Ne pa da kar nekaj napamet govori! V bistvu gre v tem primeru za največjo sramoto te vlade in države!
Izbriswan, ne glede na tvoje politične preference ima Knez popolnoma prav.
Ralna zaposlenost raste in to je edini rezultat ki v tej debati šteje. :2thumbs:

Izbrisan
19.01.2007, 22:19
Ja če ti tako praviš, usoda ljudi je pa itak nepomembna, a ne? Mojih političnih preferenc ni, me pa prav zanimajo od kakšnega drugega. To, da se je na eni strani nekaj "umetno" zaposlovalo, na drugi pa dobesedno prisilno brisalo, zame ni noben uspeh. Lahko tudi povem, da tisti, ki do socialne pomoči niso upravičeni, jo še vedno dobivajo, medtem ko so nastradali spet samo pošteni in tisti, ki se najbolj bojijo. Tisti, ki so v resnici najbolj ubogi in tisti, ki nimajo te sreče, da bi bili za javnost zanimivi in da bi jih npr. zagovarjal kakšen g. Čeferin!

dolenjec
20.01.2007, 21:24
Ja če ti tako praviš, usoda ljudi je pa itak nepomembna, a ne? Mojih političnih preferenc ni, me pa prav zanimajo od kakšnega drugega. To, da se je na eni strani nekaj "umetno" zaposlovalo, na drugi pa dobesedno prisilno brisalo, zame ni noben uspeh. Lahko tudi povem, da tisti, ki do socialne pomoči niso upravičeni, jo še vedno dobivajo, medtem ko so nastradali spet samo pošteni in tisti, ki se najbolj bojijo. Tisti, ki so v resnici najbolj ubogi in tisti, ki nimajo te sreče, da bi bili za javnost zanimivi in da bi jih npr. zagovarjal kakšen g. Čeferin!
Izbrisan, vidim, da nisi nič manjši demagog kot člani famiglie Strojan in Hanžek, ki jim zagotavlja "lagano" življenje brez dela in brez odgovornosti.
Koga se je "prisilno brisalo" razen tistih, ki niso hoteli sprejeti dela ustreznega njihovi izobrazbi?
Kdor je upravičen do socialne pomoči pa naj jo dobi, še celo povečati bi jo bilo treba. Ampak samo za tiste, ki so jo upravičeni.

Izbrisan
20.01.2007, 22:02
Ja ti boš pa določal, kdo jo bo dobil, ne? Sam toliko da ti povem, razni Strojani jo bodo še zmeraj! Kakšen, ki je pa delal, pa v tistem času kaj našparal, jo pa ne dobi, ker ima našparano.

dolenjec
20.01.2007, 22:25
Ja ti boš pa določal, kdo jo bo dobil, ne? . V Sloveniji o tem odloča oziroma piše zakon (o socialni varnosti). Preberi si ga, da ne boš govoril na pamet in se po nepotrebnem smešil.

Strojanovi jo dobivajo, ker se še vedno najdejo določeni ideološki oportunisti, ki skrbijo za to, da se zakone izvršuje selektivno.

nejc
21.01.2007, 16:41
Js poznam kr precej ljudi, ki so pavzirali na faksu, se prijavli na zavod in dobivali tisto leto pavziranja 35-40k sit mesečno. Za đabe.

Poznam ljudi, ki so prijavljeni v enem kraju (kot primer matejkra), domačem(kjer imajo stalni naslov itd.) in jim službo iščejo samo v tem kraju, čeprav bi si želeli delat recimo v Ljubljani.

Js se vsekakor strinjam, da so zaostrili situacijo na zavodu, ker jo je preveč ljudi izkoriščali. Kot rečeno, poznam kr neki ljudi, ki so to počeli za časa študiranja, poleg tega je mati kadrovnik in ima zgodbic v stilu, če lahko kr podpiše, da nekdo ni primeren za službo, ker mu bol paše bit na zavodu, ogromno. Poleg tega je od cimra mati zaposlena na zavodu v našem kraju in ima ogromno zgodbic za povedat, ko pride folk z bmwji, mrecedesi na razgovor, vlečejo socialko itd.. Poleg tega stanujem zraven zavoda v našem kraju in vse to videvam tudi na lastne oči. Zato se strinjam z določenimi ukrepi vlade.

Mislim pa, da bi morali v javnost dajat prave podatek. To je podatek o zaposlenosti.

itd. itd.

dolenjec
21.01.2007, 16:50
Js poznam kr precej ljudi, ki so pavzirali na faksu, se prijavli na zavod in dobivali tisto leto pavziranja 35-40k sit mesečno. Za đabe.

Poznam ljudi, ki so prijavljeni v enem kraju (kot primer matejkra), domačem(kjer imajo stalni naslov itd.) in jim službo iščejo samo v tem kraju, čeprav bi si želeli delat recimo v Ljubljani.

Js se vsekakor strinjam, da so zaostrili situacijo na zavodu, ker jo je preveč ljudi izkoriščali. Kot rečeno, poznam kr neki ljudi, ki so to počeli za časa študiranja, poleg tega je mati kadrovnik in ima zgodbic v stilu, če lahko kr podpiše, da nekdo ni primeren za službo, ker mu bol paše bit na zavodu, ogromno. Poleg tega je od cimra mati zaposlena na zavodu v našem kraju in ima ogromno zgodbic za povedat, ko pride folk z bmwji, mrecedesi na razgovor, vlečejo socialko itd.. Poleg tega stanujem zraven zavoda v našem kraju in vse to videvam tudi na lastne oči. Zato se strinjam z določenimi ukrepi vlade.

Mislim pa, da bi morali v javnost dajat prave podatek. To je podatek o zaposlenosti.

itd. itd.
:2thumbs:

zlato
21.01.2007, 17:30

itd. itd.

Kaj so pa pri tem krivi tistibrezposelni, ki so pošteni nič .Kriva je nesposobna vlada pogojno, ker ima neučinkovite inšpekcijske službe in namesto, da bi naredili red pri sebi je lažje sprejeti nov zakon in kaznovati vse po vrsti poštene in lopove. Super vlada in pa super volilci, ki volijo take ljudi, ki niso sposobni narediti najprej red pri sebi potem zahtevati red od drugih.:mad:

nejc
21.01.2007, 18:06
Se strinjam, da inšpekcije na različnih področjih pri nas ne delujejo. To se kaže več kje.

Js sm še vedno prepričan, da če želiš delat, boš tudi delal. Pri precej ljudeh pa prevladuje mentaliteta, kako so bogi itd. in v takem primeru je lažje krivit druge.

Js recimo tud nisem bil za omejitev študentskega dela. Zdj pa opažam, kok je študentsko delo razdrmalo trg dela. MIslim, da je omejevanje časa na zavodu in strožji pogoji primeren ukrep. Doslej je namreč bilo tako, da je bilo dovolj, da si prinesel na razgovor 3(mislim da toliko iz tistega kar se spomnem od kolegov) poštna potrdila o oddanih pošiljkah, pa niso delali nobenih poizvedb, zakaj te tista firma ni zaposlila itd.. Ena od strank je pred leti razlagala, da večkrat dobi prazno kuverto. Direkt s tem namenom. Potrdilo o oddaji pošiljke vseeno dobiš.

Poleg tega za neučinkovito iskanje zaposlitve za nekoga ni vedno kriv zavod. Moja mati, 7.stopnja izobrazbe, je pri 50. letih izgubila službo, ker je šla firma v stečaj. Znašla se je na zavodu in po dolgem letu in pol je dobila novo zaposlitev. Pa še to samo preko zvez mimo zavoda. 50 letnikov nihče ne išče niti ne zaposluje rad. Ker so finančna obremenitev zarad delovne dobe itd..

Bi te pa prosu, če poveš kej več o tem, kako nayebejo pošteni iskalci zaposlitve zarad strožjih ukrepov?:dontknow:

Živimo v svetu, kjer je denar potreben za preživetje. Na žalost je tako, da ej kdaj treba poprijet tudi za delo, ki ti ne ustreza ali si ga ne želiš. Ne pomeni pa to, da je to stalna zaposlitev in da druge ne moreš iskat. Vsekakor pa ti omogoča preživetje brez državne pomoči = razbremenitev države.

rikec
21.01.2007, 19:32
Vem, da je zelo težko, ko ostaneš brez službe. Še posebej, če imaš družino. Verjamem, da se ti takrat kar podira svet, pa vendar mislim, da tista oseba, ki je pripravljena delat bo našla primerno službo. Si našla službo v LJ, MB, CE,... sicer se je treba vozit daleč. Ampak vseeno se da (po večini primerov, kar pa je odvisno od delodajalca) s tem preživet sebe in družino, četudi zaradi dolgih poti v službo in iz nje družina malo "trpi".

Oglasil sem se v tej temi, da napišem en primer, ki sem ga doživel v živo.
Pred nekaj časa smo se odločili v podjetju, kjer sem zaposlen, da razpišemo novo delovno mesto. Iz Zavoda so k nam na razgovor napotili 11 iskalcev zaposlitve. Bil sem eden od članov v komisiji, ki je izpraševala iskalce. Na koncu vsakega razgovora smo še vsakega posameznika vprašali, naj pove po pravici, ali ga delo res zanima. Ampak tu sem bil pa zelo presenečen. Kaj presenečen, frustriran...:censored: :nonono: :nonono: :nonono:

Čeprav je iskalec zaposlitve prej zatrjeval, da ga delo zanima, je potem po pravici povedal, da ga sploh nobeno delo ne zanima in da je prišel, ker so ga napotili iz Zavoda, ker bo v nasprotnem primeru izgubil pravico do prejemkov iz Zavoda.
Poslušajte! Ampak to je bilo pri vseh 11 iskalcih! Vsi so povedali skoraj identično, kot bi se dogovorili že prej.

Ko so se razgovori vršili, sem po enem izmed končanem razgovoru odšel iz pisarne ven na parkirišče. Ne moreš verjet! Tip prišel na razgovor oblečen v oblačila Chevignon in pripeljal se je z novim Audije A4 (najnovejšim). In pred tem (v razgovoru) tip izjavi, da se boji, da ne bo več moral vzdrževati družine, če izgubi pravico do prejemkov iz Zavoda.
Ma ljudi božji! :censored: Kam smo mi to prišli??? Na Neptun???
Sam imam družino, delam tudi nadure, da lažje preživimo in da lahko kakšen tolar privarčujemo, ampak si ne morem privoščiti niti takih "cot" za oblačit, kaj šele novega Audija. A ta tip pa na Zavodu pa...

Sem potem kasneje izvedel, da doma "fuša". Na veliko. Da ima celo "zaposlena" dva delavca (na črno seveda!), da komaj dohajajo sproti delat...

Ja kje je pa hudiča inšpekcija zdaj? Kje??? Drugi obrtniki v njegovi stroki plačujejo davke on jim pa odžira delo in je veliki ĐEK!
Bo treba tud take zadeve še pošlihtat v tej državi Janez Janša!!! Kar na delo, je veliko za postorit...:2thumbs:

rikec
21.01.2007, 19:37
So pa v določenih primerih sami za svojo (slabšo) situacijo krivi tudi privatniki. Sem se pred kratkim z enim pogovarjal, pa mi je malo pojamral, da je težko, da ni pravega dela, da mu večino dela "prevzamejo" fušarji. Pa sem mu rekel, da jih naj prijavi, saj on plačuje davke, fušarji se mu pa hinavsko in sladko za hrbtom smejijo.

Pa sem bil kar presenečen nad njegovim odgovorom...
Mi je rekel, da je prijavljanje za inšpektorje ne za njega.

V tem primeru si lahko sam pomaga, pa si noče, hja pol pa naj neha jamrat... Ga sploh ne razumem. V takih primerih mislim, da mora prijavit. Nihče ne bo kar tako na lepe oči to zadevo rešil. Inšpektorji pa konkretno odreagirat...:2thumbs:

joe
21.01.2007, 21:03
So pa v določenih primerih sami za svojo (slabšo) situacijo krivi tudi privatniki. Sem se pred kratkim z enim pogovarjal, pa mi je malo pojamral, da je težko, da ni pravega dela, da mu večino dela "prevzamejo" fušarji. Pa sem mu rekel, da jih naj prijavi, saj on plačuje davke, fušarji se mu pa hinavsko in sladko za hrbtom smejijo.

Pa sem bil kar presenečen nad njegovim odgovorom...
Mi je rekel, da je prijavljanje za inšpektorje ne za njega.

V tem primeru si lahko sam pomaga, pa si noče, hja pol pa naj neha jamrat... Ga sploh ne razumem. V takih primerih mislim, da mora prijavit. Nihče ne bo kar tako na lepe oči to zadevo rešil. Inšpektorji pa konkretno odreagirat...:2thumbs:

A vi ste pa prijavili unega fušerja z A4?

Izbrisan
21.01.2007, 22:09
A vi ste pa prijavili unega fušerja z A4?

Ja točno to, bravo!:2thumbs: A ste ga? Niste ga, pa tudi, če bi ga se mu ne bi nič zgodilo. To je pa tudi ena od stvari na katere vas skušam opozoriti. Čeprav se tukaj spet ponavlja una "lovska" 1% = 100%, ampak pustmo. Proti takim tudi ta vlada ni nič naredila! Zakaj? Zato, ker jim ne more. Pa tudi vemo zakaj jim ne more. Zmeraj se pa spravijo na tiste, na katere se lahko. To so pa tisti, ki res nimajo, ki nimajo vez, ki nimajo poznanstev in tako dalje.

Nejcu bom samo na hitro rekel tole: Ful hvališ Zavod za zaposlovanje in državo, po drugi strani pa sam priznaš, da je tvoja mama dobila službo mimo Zavoda in še celo poudarjaš da preko vez. Zakaj potem sploh rabimo Zavod?

zlato
22.01.2007, 00:06
Ja točno to, bravo!:2thumbs: A ste ga? Niste ga, pa tudi, če bi ga se mu ne bi nič zgodilo. To je pa tudi ena od stvari na katere vas skušam opozoriti. Čeprav se tukaj spet ponavlja una "lovska" 1% = 100%, ampak pustmo. Proti takim tudi ta vlada ni nič naredila! Zakaj? Zato, ker jim ne more. Pa tudi vemo zakaj jim ne more. Zmeraj se pa spravijo na tiste, na katere se lahko. To so pa tisti, ki res nimajo, ki nimajo vez, ki nimajo poznanstev in tako dalje.

Nejcu bom samo na hitro rekel tole: Ful hvališ Zavod za zaposlovanje in državo, po drugi strani pa sam priznaš, da je tvoja mama dobila službo mimo Zavoda in še celo poudarjaš da preko vez. Zakaj potem sploh rabimo Zavod?

ZATO JIH RABMO, DA NI ŠE VEČ NEZAPOSLENIH. V ŠTIRIH LETIH MI TUDI ZA ENO SLUŽBO NISO POSLALI ZA RAZGOVOR IN TUDI NAPOTNICE NISEM NOBENE DOBIL. SAM PIŠEM PROŠNJE IN KER SEM INVALID TRETJE STOPNJE Z DOLOČENIMI OMEJITVAMI, KAMOR ŽE PRIDEM DO RAZGOVORA JE DO SEDAJ BIL ODGOVOR, KO SEM PODROBNEJE POVEDAL KATERE OMEJITVE IMAM JE BIL ODGOVOR TAKŠNIH IMAMO PA ŽE SVOJIH DOVOLJ. LAHKO JE PAMETOVATI DOKLER IMAŠ SLUŽBO IN SI ZDRAV,A RAD BI TE PA VIDEL V MOJI KOŽI.

Oberst
22.01.2007, 00:38
Zavod za zaposlovanje je ***** od ovce! Zakaj? Na zavodu za zaposlovanje ali bolje rečeno BIROKRATSKI KAVARNI jim je mar za brezposelne osebe. Kdor je že imel bližnje srečanje s svetovalci zaposlitve že ve zakaj!

Pripomba brezposelnega prijatelja: Se je oglasil na zavodu za zaposlovanje, kjer je bila gneča kot vedno natanko ob 9:40 in kaj je dožiel? ˝Uboga˝ svetovalka je morala aktivirati ˝celo˝ računalnik, ki se je zaganjal celih 5 minut (WINDOWS 98), da sta videla nekatere njegove podatke. Ampak višek vsega tega je, da se je ˝prijazna˝ uslužbenka zmrdovala zdaj moram pa še računalnik prižigat :dontknow: :mad:

dolenjec
22.01.2007, 06:25

1.) Meni je službo našel Zavod. In to za 7. stopnjo.

2.) Kolikor vem, se bodo vse evidence v zvezi s socialnimi transferji, lastnino...poenotile, kar pomeni, da "revežev" v BMWji je bo več. Bravo vlada :2thumbs: .

nejc
22.01.2007, 07:20
:dontknow:
Ne hvalim zavoda. Samo trdil sem, da se mi nekateri ukrepi zdijo ukrepi v pravo smer.

Izbrisan
22.01.2007, 09:11
Zavod za zaposlovanje je ***** od ovce! Zakaj? Na zavodu za zaposlovanje ali bolje rečeno BIROKRATSKI KAVARNI jim je mar za brezposelne osebe. Kdor je že imel bližnje srečanje s svetovalci zaposlitve že ve zakaj!

Pripomba brezposelnega prijatelja: Se je oglasil na zavodu za zaposlovanje, kjer je bila gneča kot vedno natanko ob 9:40 in kaj je dožiel? ˝Uboga˝ svetovalka je morala aktivirati ˝celo˝ računalnik, ki se je zaganjal celih 5 minut (WINDOWS 98), da sta videla nekatere njegove podatke. Ampak višek vsega tega je, da se je ˝prijazna˝ uslužbenka zmrdovala zdaj moram pa še računalnik prižigat :dontknow: :mad:

Točno tako in s tem se popolnoma strinjam! Zavod nobenemu sploh ne išče službe, razen seveda, če niste v kakšnih vezah s tam zaposlenimi ali pa tako nizko kvalificirani - ker takih del je pa še vedno dovolj. Tam ne počnejo nič, oziroma nekaj le počnejo, ampak nekaj kar je v popolnem neskladju z njihovo funkcijo. Oni se dobesedno norčujejo iz brezposelnih, njim so brezposelne osebe v nadlogo in breme. Zato se jih poskušajo na vse načine čimprej znebiti. Sam se sprašujem: a ko bojo vse zbrisal, bojo potem tudi sebe zbrisal? Ker, če ne bo več brezposelnih, zakaj bi potem še potrebovali zavode?

Moram pa še na nekaj opozoriti, ker smo v bistvu čisto brez veze zašli na temo socialnih pomoči, ampak to se je zgodilo zato, ker vsi (predvsem pa Knez, ki je začel s to temo) preveč posplošujete stvari. Treba je namreč vedeti, da Zavod briše tudi tiste ljudi, ki ne prejemajo prav nobene pomoči. Zakaj se pa take briše, zakaj taki, da tako rečem "bolijo" Zavod in državo, če jih pa nič ne stanejo? To pa je ključno vprašanje. Jaz sicer vem odgovore, ampak bom počakal najprej na vaše.

Aja, še dolenjcu sem dolžan odgovor: ne vem, sem sicer vesel zate, ampak mogoče imaš kakšne veze tam ali pa imaš tudi tako izobrazbo, ki je dovolj iskana. Ampak načeloma velja, da Zavod v resnici nikomur ne išče službe.

dolenjec
22.01.2007, 09:23
Aja, še dolenjcu sem dolžan odgovor: ne vem, sem sicer vesel zate, ampak mogoče imaš kakšne veze tam ali pa imaš tudi tako izobrazbo, ki je dovolj iskana. Ampak načeloma velja, da Zavod v resnici nikomur ne išče službe.
Ne, vez žal nimam, moja izobrazba skorajda ni iskana (gre za družboslovno smer...).

Načeloma velja, da zavod POSREDUJE zaposlitve v primerih, če delodajalci pri njem izkažejo potrebo po delavcu. V kolikor te potrebe so, potem zavod lahko napoti tja svoje stranke.

Res pa je, da zavod, v nasprotju z globokim prepričanjem nekaterih, NE KREIRA delovnih mest.

Izbrisan
22.01.2007, 10:40
Poglej, jaz nisem nikoli trdil da so stvari črno bele, oziroma ali samo črne ali samo bele, da se bolje razumemo. Zato sem tudi "protestiral" proti izjavam Kneza, ki je sicer najprej močno posploševal, potem pa stvari hotel narediti samo bele - torej dobre. Jaz ne trdim, da Zavod še nobenemu ni našel službe, ker sam vem da jim je. Ampak trdim pa, da so taki v manjšini, v veliki manjšini. Na tvojo zgodbo, bo tisoč zgodb od tistih, ki jim jo pa niso dobili, niti iskali.

Recimo ti tudi pišeš, da imaš družboslovno smer, ponavadi se taki zaposlijo bolj v državnih službah. Sedaj zate ne vem, boš sam povedal, kje so ti zrihtal. Ampak, če gre za državno službo, potem to ni tolk čudno, ker tam Zavod še ima nekaj besede. Čeprav me tudi zanima ta definicija, da so ti oni zrihtali to službo. Kaj to pomeni? A da so vse oni naredili, ti si se pa samo posmejčkal in imel službo ali si se moral tudi sam kaj potruditi?

dolenjec
22.01.2007, 10:58
Recimo ti tudi pišeš, da imaš družboslovno smer, ponavadi se taki zaposlijo bolj v državnih službah. Sedaj zate ne vem, boš sam povedal, kje so ti zrihtal. Ampak, če gre za državno službo, potem to ni tolk čudno, ker tam Zavod še ima nekaj besede. Čeprav me tudi zanima ta definicija, da so ti oni zrihtali to službo. Kaj to pomeni? A da so vse oni naredili, ti si se pa samo posmejčkal in imel službo ali si se moral tudi sam kaj potruditi?
Oj!
Jah, oni so naredili to, česar sam nisem znal oziroma vedel da je treba.
Najprej so mi -povedali, kaj je razlika med vlogo in ponudbo
-pojasnili finte skritega trga dela (me dali še na par specialističnih svetovanj). it.

Jaz tk al tka nisem pričakoval da bi "oni meni iskali službo", ker vem, da tega ne počno oziroma to ni njihova vloga in namen kot tak. Kot sem jaz razumel zadeve oni povečuejjo zaposljivost in zaposlenost. Meni so zaposljivost kar krepko povečali že s tem, ko so mi povedali, kako naj se vedem na razgovori, pripravim na njega itd...zaposlenost pa tudi, ker so me posredovali na razgovor, kjer sem potem "zmagal".

Delo sem dobil torej s pomočjo posredovanja zavoda. To pomeni, da mi niso službe oni kreirali, iskali, ampak so mi jo posredovali oziroma so mene posredovali na razgovor delodajalcu. In ne, ni v javni upravi. A ko se danes pogovarjam z delodajlaci mi vsi po vrsti jamrajo, da ne dobijo kadra, ki bi bil motiviran za delo. In to ne s slabimi delodajlci, da se razumemo.

Torej, imaš prav, nisem se "samo posmejčkal". Veliko sem narediti za to oziroma pregoditi dolgo pot in vložiti kar nekaj truda. In tudi ti mi je zavod, resnici na ljubo, stal ob strani (svetovalka).

Izbrisan
22.01.2007, 11:55
No, potem imaš pa res srečo!

rikec
22.01.2007, 15:36
Ne nismo ga prijavili unga tipa z A4. Ker takrat še nismo vedeli, kaj v bistvu počne... (npr. lahko bi švercal tudi ilegalce...) in mi smo v bistvu zato na svetu, da bomo tega tipa sledili in ga prijavili? Če bi našem podjetju delal težave z delom na črno (da bi izgubili kak posel) bi ga seveda prijavili, sigurno, da bi ga!!!
Glede prijav pa takole. Napisali smo vsakem, da ga delo katerega imamo pri nas ne veseli in čao. Kaj pa lahko naredimo drugega. Za ostalo bo pa že Zavod vedel kaj naredit naprej...

Izbrisan
22.01.2007, 20:34
Aja, nisi pa nič napisal kakšno je to vaše podjetje, oziroma kakšne delavce ste potrebovali?

matejakra
25.01.2007, 15:04
33.000 sit te stane bencin za 70 km prevožene poti???? Kdo pa ti je rekel, da se moraš voziti s helikopterjem?

In kaj ti bo fakultetna izobrazba iz družboslovja, če si ne znaš poiskati službe. Pa tak družboslovec, ki si ni sposoben najti dela. Vrn diplomo in zahtevaj odškodnino, ker te niso ničesar naučili.

P.S. K svetovalki greš mirne duše v kavbojkah. Javni prevoz sigurno obstaja iz določene točke, do zavoda, izkoristi tisti del.

Najprej dobro preberi moj post.

Ne le, da moram hodit k svetovalki, veliko se moram voziti v Ljubljano. Še enkrat preberi: razgovori za službo, na katere pa ne moreš prit v kavbojkah. K nekaterim delodajalcem moraš it večkrat in ne moreš it vedno v eni in isti obleki.

Pa še to: jaz NE MOREM it do svetovalke z javnim prevozom, GA NI. štekaš? razen če pešačim nekaj kilometrov... Sicer pa, a misliš, da so busi poceni? Kdaj si se zadnjič peljal? Mestni avtobus ne šteje...

nattka
26.01.2007, 09:34
kako zanimiv začaran krog ...

po eni strani večina zagovarja, da bi morala vsem biti zagotovljena pravica do študija ... po drugi strani pa isti ljudje trdijo, naj bi človek z univerzitetno izobrazbo pač sprejel katerokoli delo. ker pač služb ni ...

v čem je torej smisel šolanja potem??
če lahko srednješolci ( študent, ki ima status, nima pa končanega faksa ima pač srednješolsko izobrazbo kajne) opravljajo marsikatero zahtevno delo, ker se delodajalcem to splača, potem je jasno, zakaj diplomanti ne dobijo dela ...
po drugi strani pa, če je dovolj samo srednja šola za opravljanje nekega dela, zakaj potem siliti mladino v študij ...

upam, da se razume, kaj sem hotla povedat ...:shy:

dolenjec
26.01.2007, 10:03
Ne le, da moram hodit k svetovalki, veliko se moram voziti v Ljubljano.

Ne razumem, zakaj moraš? A te je kdo prisilil? A si se prostovoljno prijavila na ZRSZ? Če da, potem imaš od tega gotovo tudi kakšno dobrobit, sicer se čimprej odjavi, da ti ne bo treba se voziti v Ljubljano, ne?

Kaj imaš od statusa prijave veš sama najbolje in veš, da so pravila igre pač taka, mar ne? Take it or leave it..:dontknow:

matejakra
26.01.2007, 12:23
Ne razumem, zakaj moraš? A te je kdo prisilil? A si se prostovoljno prijavila na ZRSZ? Če da, potem imaš od tega gotovo tudi kakšno dobrobit, sicer se čimprej odjavi, da ti ne bo treba se voziti v Ljubljano, ne?

Kaj imaš od statusa prijave veš sama najbolje in veš, da so pravila igre pač taka, mar ne? Take it or leave it..:dontknow:

Pa dobro človek, a si pismen? Službo iščem, vozim se na razgovore.

Še enkrat: v Sloveniji je pač tako, da je država centralizirana. Jaz v domačem okolju nimam NOBENE možnosti za zapslitev, razen za tekočim trakom. Če dolgo ne bom našla službe, bom šla pa z diplomo v fabriko.

In boste rekli, vsako delo je častno. Seveda! S takim zakonom kot ga imamo pride delodajalec do poceni delovne sile - plača npr. sredjnešolsko izobrazbo, dobi pa diplomanta. Res lepo. Kdo bo potem diplomante plačal? Se potem sploh splača študirat?

Pa še to, ker vidim, da te firbec matra: zakaj sem prijavljena na Zavodu? Da mi občina krije osnovno zdr. zavarovanje (pri nas je pač pogoj, da si na Zavodu prijavljen), da sem lahko zaprosila za denarno pomoč, čeprav ne takoj, ker me je bilo sram. Sem celo počakala 2 meseca, potem pa pač nisem imela nič več. Moji starši imajo zelo nizek dohodek.

Upam, res upam, da boš tudi ti kdaj brezposelen in ne boš imel vez in boš živel nekje bogu za hrbtom. Vem, da se sliši hudobno, samo postavi se v tak položaj, pa boš videl!

dolenjec
26.01.2007, 12:39
Upam, res upam, da boš tudi ti kdaj brezposelen in ne boš imel vez in boš živel nekje bogu za hrbtom. Vem, da se sliši hudobno, samo postavi se v tak položaj, pa boš videl! Hvala za dobre želje! Sem bil v tem položaju in to zelo dolgo časa. Ampak za razliko od tebe, sem sprejel pravila igre kakršna so pač bila. Ne vem od kod ti podatek, da "imam veze".
Na živce mi gredo ljudje, ki poznajo samo pravice, ahkrati pa nobene dolžnosti, zato se mi zdi tvoje "moram hoditi k svetovalki" zelo sporno in dvolično. Imela bi pravice, dolžnosti pa ne?

Ne vem no...:dontknow:

matejakra
26.01.2007, 13:43
Hvala za dobre želje! Sem bil v tem položaju in to zelo dolgo časa. Ampak za razliko od tebe, sem sprejel pravila igre kakršna so pač bila. Ne vem od kod ti podatek, da "imam veze".
Na živce mi gredo ljudje, ki poznajo samo pravice, ahkrati pa nobene dolžnosti, zato se mi zdi tvoje "moram hoditi k svetovalki" zelo sporno in dvolično. Imela bi pravice, dolžnosti pa ne?

Ne vem no...:dontknow:

Povej mi prosim smisel, zakaj bi hodila k svetovalki, če mi pa vedno reče samo: "jaz vam ne morem pomagat"?

Če bi ti obiski imeli kakršenkoli učinek na povečanje možnosti zaposlitve, bi mi bili v veselje. Tako pa samo 1krat na mesec dam za 70km poti bencina. Lepo, a ne?

matejakra
26.01.2007, 14:01
Lepo visim na netu in iščem službo. Pa najdem tole:
http://www.ess.gov.si/slo/iskanje-dela/PDWeb/PD/IzpisPDPodrobnosti.asp?id=FG24823

Prosim, kdo se v tej državi norčuje?

Če ne vidite: polni delovni čas in 375 € plačila za univerzitetno izobrazbo!

Pol pa ni čudno, da se ljudje iz Zavoda odjavijo.

Vsemogočni
26.01.2007, 17:19
http://www.ess.gov.si/slo/Dejavnost/StatisticniPodatki/2006/1206.htm

Na zavodu za zaposlovanje je samo še okoli 78 tisoč oseb.

Teh osebje bilo šeendolgo nazaj preko 90 tisoč.Kdor ni na zavodu za zaposlovanje, pa tudi socialne podpore ne more dobiti.

Kaže, da ta vlada resno počne to, kar bi morale že prejšnje urediti: izpisati iz zavoda za zaposlovanje tiste, ki nimajo nobenega namena delati...in jim je preveč lepo, ko so na socialni.

Čestitke vladi.:2thumbs:

Večje bedarije nisi mogel napisati, ker "le slutiš", da se dogaja enkaj dobrega. Mi razloži pač to. Nezaposlena, je preko javnih del delala eno leto v neki ustanovi. Po enem letu je zaradi ZAKONOV našega velecenjenega bivšega ministra morala prenehati z delom (zakaj ne more nadaljevati, če so v ustanovi zadovoljni z njo in bi jo radi obdržali. Vzeti pa morajo novo z zavoda, katero je potrebno pol leta uvajati v delo?, čez pol leta pa bo prišla spet nova z zavoda za zaposlovanje - super bedarija). Ker pa so bili delodajalci tako zaovoljni z zaposleno, da so jo hoteli na vsak način obdržat, so jo na lastne stroške zaposlili še za pol leta. Preostale pol leta je bila ponovno na zavodu za zaposlovanje in so vsi raćunali, da se bo lahko ponovno čez pol leta zaposlila na javnih delih (Eno leto moraš biti prijavljen na zavodu za zaposlovanje, da te potem lahko spet nekje zaposlijo). Po preteku enega leta, bi zaradi pogojev starosti, lahko do upokojitve ostala v tej organizaciji stalno zaposlena. In ko mine teh pol leta izve, da bi morala biti na zavodu prijavljena kot nezaposlena eno leto in pol, če bi želela, da jo zaposlijo na javnih delih. Se je pač v pol leta zakon spremenil in podaljšal dobo še za pol leta.
Zdej pa smetana: Ta čas je orgnizacija morala zaposliti drugo nezaposleno osebo, katea je bila prijavljena na zavodu eno leto in v tem letu ni našla dela. Prva, pa, ko bi se lahko zaposlila, se ni mogla več, ker ni bila prijavljena leto dni (po novem leto in pol) na zavodu. In ko bi imela čez pol leta staž enega leta na zavodu za zaposlovanje, jo organizacija ne bi mogla več zaposliti na javnih delih, ker ni bila na zavodu leto in pol. Ker se ta doba vsako leto povečuje. Zadostno starost s katero bi dosegla stalno zaposlitev do upokojitve, bi dosegla jeseni, po zakonu pa mora biti dovolj stara že spomladi.

Torej kljub vsem naporom in želji, da jo zaposlijo, jo Drobničev zakon sproti tepe. V vsakem obdobju je za pol leta ali premalo stara, ali premalo časa prijavljena na zavodu. Če bi bil smoter, da se vse ljudi, kar se jih da zaposliti, se zaposli takoj, ko je možnost in je tudi obojestransko zadovoljstvo, tako organizacije kot zaposlitvene osebe in občine, bi bila zadeva sprejemljiva. Ker pa zakon s trapastimi členi in omejitvami zaposlitev vseh, ki imajo se možnost zaposliti, pa niso "dost dolgo prijavljeni na zavodu" in se iz tega razloga ne morejo zaposliti, je to ena navedna beda in več kot traparija. Vsak, ki ima možnost da se zaposli bi mu morali brez kakršnih koli omejitev to omogočiti. Potem bi lahko pel hvalo vladi in bedastim ministrom, ki izhajajo glede zaposlitve iz svojih pogojev: so zaposleni, imajo denrja kot pečka in se jim fučkajo vsi ostali, pa če tudi bi lahko bili zaposleni, pa jim nihovi umotvori z reguliranjem zakonov tega ne dopuščajo. Beda in traparija. In zato ne morem in nočem ploskati ne vladi ne politikom, ki zaradi svojih sranj dajo sami odpoved, pa dobivajo še pol leta plačo, KI JIM PRIPADA. **** vse po vrsti, ki se iz ljudi delajo norca, čeprav denar priteka za njihove plače prav o njih (davki, prispevki .....).

Ko bo vlada omogočila zaoslitev vseh tistih, ki se imajo možnost zaposliti in želijo delati, bo čas za ploskanje in hvale. Prej pa nikakor ne.:nonono:

strašljivka
27.01.2007, 10:27
jp. se vid da vlada sledi spremembam v evropski politiki. po pridružitvi romunije in bolgarije je svoj potencial našla na poceni vzhodu. znanje slovenskega jezika ni pogoj, presss.....

Brootalen
27.01.2007, 10:34
Lepo visim na netu in iščem službo. Pa najdem tole:
http://www.ess.gov.si/slo/iskanje-dela/PDWeb/PD/IzpisPDPodrobnosti.asp?id=FG24823

Prosim, kdo se v tej državi norčuje?

Če ne vidite: polni delovni čas in 375 € plačila za univerzitetno izobrazbo!

Pol pa ni čudno, da se ljudje iz Zavoda odjavijo.

jah če greš študirat socialno delo, moraš vedet vnaprej da s to izobrazbo ne moreš pričakovati visokih plač.

Sicer v krajih kot so Idrija, Jesenice, Prekmurje pa kakšna Koroška, maš ubitačne plače. Vem za par inženirjev ki so imeli ponudbo za 500 eur štartne plače.

pk
27.01.2007, 13:26
Kaj se sekirate, kratkoročna politika vlade pelje k temu, da se bo zaradi nikakršne zmožnosti preživetja zmanjšalo število Slovencev na 1/4, kar pomeni manj upokojencev, Bruselj bo zato s Slovenijo zadovoljen,
napočila bo zlata doba za preživele...., posledično tudi večja rodnost.:nonono:

summer
31.01.2007, 12:24
Vprašanje:
1. Ali ni brezposelnih pri nas?so, ampak delajo na črno,ali so lenuhi(so redke izjeme)
2. Ali smo lenuhi in morajo drugi delat za nas?ja...pri nas smo iskali 3 delavce, in v prvem tednu so iz zavoda poslali 30 ljudi..od teh 30 ljudi, jih je 25 prišlo samo po štampiljko za socialno
3. Ali smo bedaki in plačujemo socialo nezaposlenim in istočasno najemamo tujce?ja
4. Ali to pomeni deloma odprt trg delovne sile?tudi
5. Alo država na račun teh dovoljenj mastno služi?po mojem prej na zgubi
6. Ali ti dodatni tuji delavci znižujejo ceno dela pri nas? mislim, da ne

Izbrisan
31.01.2007, 20:31
Vprašanje:
1. Ali ni brezposelnih pri nas?so, ampak delajo na črno,ali so lenuhi(so redke izjeme)
2. Ali smo lenuhi in morajo drugi delat za nas?ja...pri nas smo iskali 3 delavce, in v prvem tednu so iz zavoda poslali 30 ljudi..od teh 30 ljudi, jih je 25 prišlo samo po štampiljko za socialno
3. Ali smo bedaki in plačujemo socialo nezaposlenim in istočasno najemamo tujce?ja
4. Ali to pomeni deloma odprt trg delovne sile?tudi
5. Alo država na račun teh dovoljenj mastno služi?po mojem prej na zgubi
6. Ali ti dodatni tuji delavci znižujejo ceno dela pri nas? mislim, da ne

Jao! Brez komentarja! Mislim a taki ljudje živijo tudi v Sloveniji?

summer
01.02.2007, 06:12
1. seveda da so in tista delovna mesta za katera imajo mladi iskalci zaposlitev ponavadi zasedajo, taki, ki bi morali že zdavnaj v penzijon in pa razni svetniki in svetilničarji po raznih uradih, kjer se pasejo in odžirajo delo mladim.
2. Ali smo lenuhi na to nimam komentarja, če bi to bili ne bi bili lastniki tolikih stanovanj hiš vikendov itd.
3.Ali smo bedaki. Seveda da smo ker nasedamo takim trditvam kot jih piše summer.
Na ostala vprašanja ne bom komentiral. Ko pa bi summer in nej ali njemu podobni kdaj okusili kaj pomeni ostati brez zaposlitve in to ne po svoji krivdi tega nikoli več ne bi izjavili. S polno ritjo je lahko srat.:mad: :censored: :mad: :censored: :mad:
s polno ritjo:D zelo dobra...
gre se zato, da imam s temi iskalci zaposlitve slabe izkušnje...zelo slabe....od 20., ki smo jih zaposlili, ne znam razložiti kakšne muke so to bile....
sej pravim, pred 3 mesci sem iskala 3...do sedaj našla samo enega...........
jah..jz mam pač drugačne izkušnje....od vseh, ki so prišli so bili, 90%moških, ki je prišlo pot štampiljo zazavod,socialno;5%"študentov" ostalih pet, pa raje ne razlagam...na koncu sem vzela gospoda, ki je pravkar dopolnil abrahama,ter izgubil službo po 30 letih.....moram rečt, da v 3 mesecih ene slabe besede nimam in sem zadovoljna z odločitviji, sam takšnih jemalo:dontknow:
pa ja...taki še živimo

Izbrisan
01.02.2007, 08:27
Pa tudi, če jih je bilo 100 ali pa 1000, še vedno ne moreš posploševati na 90.000. Po drugi strani pa nič ne poveš - kakšno podjetje imaš, kakšne delavce si rabila in za kakšno delo gre. Ker saj ni nobena skrivnost, v Sloveniji (pa tudi drugod) je še vedno dovolj nizkokvalificiranih, težaških in slabo plačanih delovnih mest.

summer
01.02.2007, 08:30
Pa tudi, če jih je bilo 100 ali pa 1000, še vedno ne moreš posploševati na 90.000. Po drugi strani pa nič ne poveš - kakšno podjetje imaš, kakšne delavce si rabila in za kakšno delo gre. Ker saj ni nobena skrivnost, v Sloveniji (pa tudi drugod) je še vedno dovolj nizkokvalificiranih, težaških in slabo plačanih delovnih mest.
ZAKAJ bi pa jz morala tebi to razlagat............lahko ti povem samo kakšne izkušnje sem imela jaz, ter par mojih znancev...........delo je pa različno...od nizko do zelo kvalificiranega.....
pač...tako je bilo do sedaj...v vseh letih..samo eno presenečenje v pozitivo

summer
01.02.2007, 08:41
Ja najbrž res, ti si namreč najbrž visoko kvalificirana, ostali pa nizko!:2thumbs: Seveda je še kako pomembno za kakšna delovna mesta gre, ampak seveda kapitalisti ste mojstri sprenevedanja.
NE GOVORI IN NE SODI, ker ne veš....torej je to kar pišeš samo plod tvoje domišljije

summer
01.02.2007, 08:45
joj...izbirsan:)....nima smisla, ti razlagat.....važno je to, da imam izkušnje, ko sem in še bom ponujala delo, visoko in nizkokvalificiranim ljudem, pa ga ti v večini nočejo.....oziroma so redki....
takšna je moja izkušnja...kakšno imajo pa ostali, pa naj sami povedo:)

Izbrisan
01.02.2007, 09:09
Kako pa to veš? Čeprav tukaj se tudi že lepo kaže, da imaš ti še kako stroge kriterije o katerih pa ne govoriš. Samo delavci so vsega krivi! Ker ti jim sicer ponujaš super pogoje in super plače, a ne? Sam, če je pa samo 1 km stran od tebe, pa že ne pride več v poštev, ker da ne bi bilo slučajno treba plačat še kakšnih potnih stroškov, ne? Tisti pozitivni primer, ki ga omenjaš je pa najbrž edini, ki mu je uspelo, da se je naučil stradat.

summer
01.02.2007, 13:52
joj..točno tak je kot si napisal..ne vem, kako to da vse veš...:)

Izbrisan
02.02.2007, 11:24
Pač, se zgodi!:P

monster
02.02.2007, 12:08
Dela v naši državi je dovolj, ljudem se pa (nekaterim) ne da delati. Žal res.

Ukrepe vlade v smislu zaostrovanja razmer na Zavodih za zaposlovanje samo načeloma podpiram, ker so v praksi spet naredili kar veliko škode ...

Ja, dragi moji. Pri svojem delu (pa sem daleč od kapitalista) srečujem veliko ljudi, ki je po starem nategovala državo. In to na škodo ljudi, ki so bili res brez službe in res v težavah, vendar so se slabše znašli. :(

p.s. da ne bo kake pomote - bil leto in pol na Zavodu kot aktivni iskalec in da, imam univ. izobrazbo ;)

Izbrisan
02.02.2007, 15:28
Ja sam kakšnega dela? To je tudi treba povedati, predvsem pa nehati zganjati neko demagogijo in se sprenevedati. Jaz čedalje bolj opažam, da mi v bistvu živimo v kapitalizmu, razmišljamo pa še vedno čisto po komunistično.

monster
03.02.2007, 06:47
dela, ki ustreza kvalifikacijam :)

Fantje, ki k men prihajajo brez končne srednje šole bi radi meli jurja eurov ... aja?

a zdaj bomo pa delili dela na "dobra" in "slaba"? ne vem, kje je tukaj demagogija ... prodajal sem na štantih, bil natakar, baby sitter, pisec bednih tekstov, predaval, vnašal podatke za raziskave, anketiral itd ... in nobeno delo ni bilo manj vredno ...

Tko da ... RES SE NE VEČ SPRENEVEDATI ;)

Izbrisan
03.02.2007, 16:06
In kaj delaš danes?

pk
03.02.2007, 17:47
Obe strani sta napisali svoje izkušnje. Samo čudim se, da ni nihče niti pomislil na armado nezaposlenih vse sorte izobrazbe nad 50.letom, ki ji pri najboljših močeh ni moč preskrbeti kolikor toliko varnega delovnega mesta. Obstoja na kupe argumentov proti : n.pr. so manj zanesljivi, tveganje za bolniške je večje, bog ne daj da bi sodili v kategorijo starostno zaščitenih delavcev, bistveno predrago je za delodajalca zaradi pretekle delovne dobe, in še in še....
O.K., razumem razmišljanje generacij tam od 20 do 35 let. S temi problemi se niso spoznali. Kar ne pomeni, da se ne bodo, čeprav jim srčno želim, da se jim nikoli ne bo treba.Ampak verjemite mi, pišem iz lastnih izkušenj. Potrebno je imeti neverjetno srečo in naleteti na izredno altruističnega delodajalca, da se v takem primeru da izkopati iz skoraj brezupne brezposelnosti.

nattka
03.02.2007, 22:05
dela, ki ustreza kvalifikacijam :)

Fantje, ki k men prihajajo brez končne srednje šole bi radi meli jurja eurov ... aja?

a zdaj bomo pa delili dela na "dobra" in "slaba"? ne vem, kje je tukaj demagogija ... prodajal sem na štantih, bil natakar, baby sitter, pisec bednih tekstov, predaval, vnašal podatke za raziskave, anketiral itd ... in nobeno delo ni bilo manj vredno ...

Tko da ... RES SE NE VEČ SPRENEVEDATI ;)

sicer je v načelu res vsako delo dobro, samo nismo univerzitetni dipl. nevemčesa zato, da bomo cel lajf prodajali na štantih ane ... ;)

monster
04.02.2007, 11:59
nismo diplomirali zato, da bomo jamrali ane? :D

monster
04.02.2007, 12:05
In kaj delaš danes?

sedaj delam delo ustrezno svoji izobrazbi - tisto, kar sem študiral ;)

Dam vam samo primer:
pred pol leta je letališče Brnik iskalo voznike tistih malih traktorjev, ki vozijo prtljago na avion. Plača: 160-180 tisoč neto, prevozo lj-brnik-lj organiziran. Dela vemo vsi koliko, toliko kot je avionov. Pogoj: izpit za avto. Fantje, stari 20-30 let, ki sem jim to ponujal, niso hoteli delati, ker je bojda "predaleč" iz lj :O

Socialne (polne) podpore je trenutno 48 jurjev starih tolarjev, torej 200 eur in ti ni treba niakom hoditi ... zraven pa lahko na črno obrneš še kakih 500 eurov z lahkoto ...opa!

pk ... s tem se pa strinjam :(

nattka
04.02.2007, 12:08
nismo diplomirali zato, da bomo jamrali ane? :D

ta najbolj sposobni in dovolj mladi se bodo odselili ...
ostali pa bodo delali kar pač je po liniji najmanjšega odpora ... in v ringišpilu imenovanem lajf pridemo do tistega, na kar je opozorila samer ...

na žalost bi moral nekdo javno povedati tudi to, da vsako leto diplomira preveč naroda ... torej je danes diploma že kot srednja šola ... nihče je več ne ceni ...

sicer pa že vsi poznamo vic... Kaj reče nezaposlen dipl.oec zaposlenemu?
" Dva cheeseburgerja in dva pomfrija! "

res ni za jamrat ...

nattka
04.02.2007, 12:11

Dam vam samo primer:
pred pol leta je letališče Brnik iskalo voznike tistih malih traktorjev, ki vozijo prtljago na avion. Plača: 160-180 tisoč neto, prevozo lj-brnik-lj organiziran. Dela vemo vsi koliko, toliko kot je avionov. Pogoj: izpit za avto. Fantje, stari 20-30 let, ki sem jim to ponujal, niso hoteli delati, ker je bojda "predaleč" iz lj :O

Socialne (polne) podpore je trenutno 48 jurjev starih tolarjev, torej 200 eur in ti ni treba niakom hoditi ... zraven pa lahko na črno obrneš še kakih 500 eurov z lahkoto ...opa!

to je pa odnos mladih do dela ... če bi brnik iskal tiste od 45 do 55 let stare sem prepričana, da bi jih našel ...
odnosa do dela pa ne more popraviti nobena sankcija ...

me pa zanima kje hudiča najdete delo na črno za 500€ na mesec ... bi nujno rabila za ene tri mesece dodatnega zaslužka ...

zlato
04.02.2007, 12:13

Dam vam samo primer:

Monster pa zato zopet niso krivi fantje temveč vlada in njene išpekcijske službe, ki z svojimi ukrepi ne preprečijo tega in nekoga ne kaznujejo z tako visoko kaznijo, da drugim še na pamet ne bi prišlo, da bi oddajali delo na črno in onim drugim ne bi na pamet prišlo, da bi iskali tako delo.:mad: :( :censored: :( :mad:

monster
04.02.2007, 12:14
lool nattka :D :D

razvrednotenje študija in dipl. se bo nadaljevalo tudi z bolonjskimi spremembami, ker dejansko pri nas lahko diplomira čisto vsak in fakultete v velikem številu producirajo diplomante (sploh izrednega študija, ker prinašajo keš).

Pred dnevi sem srečal študentko 3. letnika, ki je iz enega wordovega dokumente pretipkavala v drugega, tako da je preklapljala med dvema oknoma :D in drugo, ki ne zna napisati enega poročila z vaje, tretjo, ki ne pozna izraza "neodvisnost" na magistrskem študiju ...hja, to je že druga tema ane?

monster
04.02.2007, 12:15
zlatko, se strinjam. folk bo šel vedno po liniji najmanjšega odpora in če se tega ne preprečuje ... zakaj pa ne bi raje služil na izi način kot se matral :O

khm, v mislih imam pollegalne posle natty ;)

nattka
04.02.2007, 12:17
zlatko, se strinjam. folk bo šel vedno po liniji najmanjšega odpora in če se tega ne preprečuje ... zakaj pa ne bi raje služil na izi način kot se matral :O

khm, v mislih imam pollegalne posle natty ;)

prostitution ...:O

monster
04.02.2007, 12:20
neeee :D

delo v lokalu na črno, prekupčevanje bosanskih čikov, kitajskih oblačil, tehnične robe, ki je "padla" s tovornjaka ...

butcher1
04.02.2007, 12:24
Danes je brezposelen (najmanj v 80%) samo tisti,ki se mu ne ljubi delati! V Novem mestu jih rabijo veliko,v Cerknem isto, v Škofji Loki in osrednji regiji prav tako! Ko se obirajo pridelki, noče nihče delati, ali so pa redki! Vsi bi iskali samo pravice, za dolžnosti jim je pa malo mar!

monster
04.02.2007, 12:31
ja. mislim, da lahko lapam, kot hočem, ker sem bilo leto in pol na Zavodu :D brez večjih posledic ... in sem bil zelo srečen, ko sem dobil javno delo ;) ...pred kratkim smo jemali ljudi za javna dela ...vsi starejši od 40 let, dolgo na zavodu. izberemo gospo izmed 10ih kandidatov ...pa yebenti, če ti to ne da enga zagona? Ne ...teden dni je hodila v službo in potem izjavila, da je raje doma :O

nattka
04.02.2007, 12:32
me pa vseeno zanima nekaj ... ok, izpisali so pač "čudne primerke", ki po defoltu nočejo delati in ki so na zavodu samo zaradi podpore, sicer pa delajo ilegalne in pollegalne posle ... pa delomrzneže, ki niti tega ne počnejo ... in njim podobne ...

kaj pa bo zdaj naredila naša ljuba s tistimi, ki so na zavodu ostali ...

če berem delodajalce in ostale v tej temi, naj bi se v naši ljubi domovini mize šibile dobro plačanih del in prikupnih delodajalcev ...
torej, ker je zavod očiščen nesnage, lahko v kratkem času dotični pričakujejo delovne, poštene, marljive ... lepe, mlade, diplomirane z modrimi očmi, ki bodo pripravljeni delati 20/7 ...

ma ziher sem neki zamudila ...;)

monster
04.02.2007, 12:36
Haha, nattka je cinična ;) kuuul.

Že nekaj strani nazaj sem napisal, da samo načeloma podpiram ukrepe vlade, ker je vmes veliko napak. Če je plan ponovno usmerjan je ljudi v s.p.-je, potem je to pesek v oči, ker država te podpira prvega pol leta, potem te pa priklešči z davki :O

Meni je všeč samo ideja, da Zavodi postanejo borze dela in da se socialni finančni transferji selijo drugam in so centralizirani. Tako se zmanjša možnost manipulacij ;) ...če ti pripada 70 jurjev mesečnega nadomestila ok, vendar je to to ...službo si pa iščeš ane? :)

nattka
04.02.2007, 12:47
tudi sama sodim med tiste, ki ne marajo lenob ... da smo si na jasnem ...
in tudi jaz sem preživela kar nekaj časa na zavodu in to brez podpore ...
in tudi sama sem dala kup javnih del skozi ...

v tem času sem končala dodatno dveletno šolanje, delala na vseh koncih od inštrukcij do sprehajanja starejših, pa čiščenja in kaj ti jaz vem kaj vse ...
ko sem po določenem času prišla končno na en pameten razgovor ( beri ornk plača), so mi rekli, da sem na žalost rahlo prestara ( takrat sem imela 35 let) ... pa govorim 5 jezikov, modulov takih in drugačnih pa za cel fascikel ...
delala sem od CSD-ja, OŠ, prevajala, pa leta izkušenj v računovodstvu, bila tajnica odvetnice ... pa še kup del, ki nimajo z mojo osnovno izobrazbo nobene veze ...

da pa bi šla pri svojih letih in svojih znanjih pobirat čebulo na njivo v saleško dolino ... pa lepo vas prosim ...
dajmo biti vendarle realni ...

nattka
04.02.2007, 12:50
madonca, berem svoj zgornji post ...
grem sama sebe zaposlit ...:P :D

btw: hay monst ... lepo te je brati again ...:) :) ;)

monster
04.02.2007, 12:54
Hm, podbno štorijo imava natty ;)

Milsim, da ni potrebe po pobiranju čebule :D, pri 35ih prestara?? :O :O

No, definitvno je pa problem TUDI v nekaterih delodajalcih, ki so pesjani in pi.zduni, vendar ne vsi ...

Izbrisan
05.02.2007, 09:52
Se moram spet malce oglasiti. Monster jaz nisem mislil tebe, ko sem govoril o demagogiji in sprenevedanju. Ampak predvsem tiste, ki govorijo take kot so: na Zavodu so same lenobe, pa 90.000 ali 70.000 lenob, pa mi sploh ne bi imeli brezposelnosti, če ne bi imeli lenob, ker dela je dovolj, pa delodajalci so naj, naj, naj-boljši, delojemalci so pa naj, naj, naj-slabši, itd., itd.

Haloooooooooo!!!??? Zame osebno so to seveda bedarije, ampak OK, če vi tako pravite. Pa dajmo kupit to vašo tezo in jo dajmo analizirat. Spet smo zmagal! Slovenci smo najboljši! Postali bomo edina država na svetu, ki ne bo imela brezposelnosti. Vse države na svetu (tudi komunistične) so in bodo vedno imele brezposelnost. Za komunizem je res veljalo, da so brez službe samo tisti, ki nočejo delati. Ampak kapitalizem je pa vsaj kar se tega tiče, popolnoma druga zgodba. Kapitalizem pa rabi brezposelnost! Tako npr. kot rabijo bogataši reveže. Zato sem tudi napisal besedo sprenevedanje. Kajti tukaj nas bi radi nekateri delodajalci in država prepričali, kako so ono dobri in kako bi oni vse zaposlili, ampak so ljudje leni. Po drugi strani pa vsi še kako dobro poznajo izraz trg dela. Trg dela je osnova in srčika kapitalizma, zato se lepo prosim nehajte sprenevedati!

monster
05.02.2007, 10:08
Sem te čisto dobro razumel Izbrisan, ni panike ;)

Sta pa tukaj vsaj dva pogleda:
1. eno je dejstvo, da hoče naša država ob prevzemu predsednikovanja EU izgledati lepo in super. brezposelnosti ni še nihče izkoreninil in je tudi ne bo. Borba proti previsoki brezposelnosti pa je seveda smiselna. S stališča posameznika je takšna načelna drža čisto brezvezna, ker pomeni samo ugotavljanje "država je brezveze, noben nič ne naredi, delodajlci so prasci ..."
2. s stališča človeka, posameznika, tud delavca je pomembno, da si išče delo, ker je to POMEMBNO za njega, ne za jeebeno statistiko Zavoda ;) in ja žal je kar velik procent tistih, ki so do sedaj izkoriščali luknje v deloavnju birokratov za ...svojo lenobo :) ...tega pa ne bo podpiral noben normalno razmišljujoč človek ane?

pozdrav

nattka
05.02.2007, 11:05
Kajti tukaj nas bi radi nekateri delodajalci in država prepričali, kako so ono dobri in kako bi oni vse zaposlili, ampak so ljudje leni. Po drugi strani pa vsi še kako dobro poznajo izraz trg dela. Trg dela je osnova in srčika kapitalizma, zato se lepo prosim nehajte sprenevedati!

govorimo o tistih delodajalcih, ki imajo čas jahati se po forumih ...;)

se pa strinjam s monstrom ... delo si iščemo zaradi sebe ... svoje samozavesti ... zaradi lastnega občutka, da smo nekaj vredni ...

Izbrisan
05.02.2007, 14:22

se pa strinjam s monstrom ... delo si iščemo zaradi sebe ... svoje samozavesti ... zaradi lastnega občutka, da smo nekaj vredni ...

No, jaz se pa s tem ne strinjam. Sicer nisi čisto dobro definirala kakšno delo. Ampak ker je kontekst tak, pa tudi kar je monster tako napisal lahko sklepam, da misliš s tem službo. Ampak službo si vsi ljudje iščemo samo zaradi denarja in nič drugega. Tukaj se spet meša kapitalizem in kumunizem!

monster
05.02.2007, 14:24
Hja, to je sicer lahko dobra debata Izbrisan: delo ali služba. srečen si lahko, če je to oboje združeno ;)

res je, da v službo hodimo zato, da preživimo, delamo pa iz bolj ali manj iz lastne potrebe (vsaj tako naj bi bilo)

Po moje je fina rešitev, ki je kompromis med obojim: skratka služba, kjer si dostojno plačan za to, kar rad delaš :)

monster
05.02.2007, 14:29
Aja, drugače se pa v popolnosti ne strinjam s tabo Izbrisan, da službo izključno iščemo zaradi denarja. S takšnim odnosom ni čudno, da naletimo na prasce, ki nas hočejo, za denar seveda, tudi nategniti ... kadar pa iščemo DELO, ... je štorija drugačna.

To me spomni na znanko, ki službe išče samo na podlagi keša, ki ji ga ponujajo ... "IN kaj bi rada delala?" "Men je vseen, samo da je dobro plačano ..." Rezultat:
Kronično nezadovoljna, na računu pa denar. haha, lepa tolažba, življenje pa u pyzdi :)

Če mi pa hočeš prodati idejo, da raje vsi ležimo doma in se tolčemo s petami v rit, pa tega ne kupim, ker je to skrajno ne-človeško. Homo sapiens naj bi bil vseeno kreator, razmišljujoči in ustvarjajoči človek :)

biz
05.02.2007, 14:49
res je da imamo v sloveniji preveč lenob, po drugi strani pa država sama ustvarja te probleme in jih rešuje z tem da nekatere enostavno izpiše iz registra brezposelnih.
Naj za primer navedem družino z dvema otrokoma, eden v osnovni šoli, drugi pa v vrtcu in še to da so doma na SV slovenije. Oba z srednjo šolo in sta oba zaposlena skupen zaslužek cca. 1100 € neto, vrtec stane mesečno 220€ in dobita le 87€ otroškega dodatka - preveč zaslužita. Delata na izmene in nimata starih staršev da bi počuvala na otroke, ko jidva ni pa morata še 150€ na mesec plačati nekomu da popazi na otroke popoldan in zvečer - saj po zakonu ne moreta biti sama. Dohodek 1187 € izdatek mesečno pa 425€ ostane 762€ za položnice gre 500€/mesec.
Sedaj pa eden ne hodi v službo drugi zasluži 625€ za vrtec ni potrebno plačevati saj je otrok lahko doma, otroški dodatek dobita sedaj 187€ , malico ima otrok zastonj z zavoda za zaposlovanje pa dobita še 300€. Skupaj 1112€ za položnice pa še vedno plačujeta 500€.
Kdo je pa sedaj kriv za takšen položaj?

monster
05.02.2007, 15:21
ne razumem, kako in kje je povezava med izbrisom ljudi iz registra brezposelnih in tvojim primerom biz, ki je povsem realen in žalosten, vendar zadeva drugo področje?

Izbrisan
05.02.2007, 16:09
Ja Biz, jaz najbrž!? Čeprav to kar si ti opisoval sploh ni lenoba. Tak primer samo kaže kako kompleksna je tale stvar o kateri debatiramo. Treba se je edino zavedati, da je vsak tak primer ali zgodba samo en delček v mozaiku. In če govorimo o 90.000 ljudeh, potem je tak mozaik sestavljen iz 90.000 delčkov in ne samo enega, zato me vedno motijo posploševanja samo na enem primeru. Jaz poznam ogromno primerov, ki so tudi malce drugačni in jih bom morda enkrat malce opisal. Če bi šli podrobno gledat vsak primer, bi itak kmalu ugotovili, da idealne rešitve za vse ni. So samo boljše in slabše. Sam trdim, da je ta rešitev, ki jo je delal Zavod z izbrisom, oziroma država ali vlada (kakor vam je ljubše) slaba! Oziroma sploh ne moremo govoriti o rešitvi, to je pesek v oči in nič drugega.

Zdej pa še monster-ju: Ja točno tako je človek ustvarjen (vsaj v večini), zelo redki so primeri ljudi, ki bi čisto ves dan sedeli ali ležali in delali dobesedno nič. Se dobi kak primerek (tu pa tam). Za lenobe nas(ljudi) hočejo narediti delodajalci in nekateri politiki. Zato pa tudi imamo ljudje hobije. Pri hobijih delaš zase in za svojo dušo, če pa delaš karkoli za nekoga drugega, ti bo pa to moral nekako povrnit. Če ti pa ne bo, pa kmalu ne boš več za njega nič naredil, razen če nisi mogoče Milkijad. Ali kako je že bila tista risanka? Ko je rekel: Gremo delat! Pa tadrug: Zakaj pa? Pa mu on odgovori: Ker delo plemeniti!

Ja ampak tovariši dragi, to je bil komunizem!

nattka
05.02.2007, 17:00
No, jaz se pa s tem ne strinjam. Sicer nisi čisto dobro definirala kakšno delo. Ampak ker je kontekst tak, pa tudi kar je monster tako napisal lahko sklepam, da misliš s tem službo. Ampak službo si vsi ljudje iščemo samo zaradi denarja in nič drugega. Tukaj se spet meša kapitalizem in kumunizem!

če bi se šlo samo za denar bi pobirala čebulo v saleški dolini ...

Izbrisan
05.02.2007, 21:07
Saj ni res. Pobiraš jo ne ravno zato, ker bi ti premalo plačal.

biz
06.02.2007, 08:07
ne razumem, kako in kje je povezava med izbrisom ljudi iz registra brezposelnih in tvojim primerom biz, ki je povsem realen in žalosten, vendar zadeva drugo področje?

Država se zaveda stanja in ve da ogromno žensk iz finančnega vidika ne gre delat in se je domislila pač načina, ko jih je enostavno izbrisala iz registra brezposelnih oseb in jih dala v "oskrbo" občinam, ki so zadolžene za socialne pomoči (plačevanje). Torej je država problme porinila z sebe. Z druge strani pa država ne naredi nič proti t.i. sivi ekonomiji, ki je kar veliki večini "lenuhov" odličen vir zaslužka in imajo na koncu meseca več denarja v žepu, kot pa mi idioti, ki se zjutraj vstajamo in hodimo delat. Oni vstanejo ob 10h in gredo na kavico v bližnji pub potelefonirajo in si uredijo termine za popoldan, prodajo svojo kramo (avtomobile, računalnike, tehnično robo) in vsakih 6 mesecev zamenjajo mobilnika, avto so na vsaki zabavi, oblačijo se v Italiji ali Avstrij, hodijo na smučanje in so 3x na leto na dopustu.
Mi pa jim plačujemo še socialno pomoč

anarchy
10.02.2007, 01:28
Oprostite za izraz, toda kaj cem reci drugega? Ali je mozno naprimer, da te zavod napoti k delodajalcu, kot naprimer za tajnico, od katere delodajal seveda zahteva, da je primerno oblecena, tako, kot on zeli seveda, torej minikrilo, brez spodnjih hlack, ter, da dobi kaksno tu pa tam po riti. Delovno mesto ustreza njeni izobrazbi in ne sme odkloniti dela, ker cene ne bo bila vec prijavljena. To je samo primer, ker, saj v bistvu kaj sploh je spornega tle in ali sploh lahko odklonis taksno delo, saj ocitno ti ustreza po izobrazbi in je primerno zate, se moras pac prilagoditi, sej vsi morajo biti primerno obleceni na delovnem mestu, ce bi naprimer snemali pornice, hmmmmm.

Bom postal jaz delodajalec, bom snemal pornice, placa za 100k na mesec in zenska mi bo tle delala vse, kar bom zelel, saj vsi so primerni, ne rabi imeti izobrazbe, se bom kr pozanimal in dal prosnje na zavod, jajajaja in zenske bodo mogle sprejeti moje delo, une, ki bom izbral seveda, saj to je delo kot vsako drugo, to ni prostitucija, to je eroticna industrija pac, biznis. Sej ocitno ni nekega konkretnega zakona, ki to prepoveduje, ugovor vesti etika in to, drzavo sploh ne zanima.

anarchy
10.02.2007, 07:56
Nejc, tudi slednjih je manj oziroma se je realno povečala zaposlenost.
Res pa je, da so nekateri, ki nikakor niso hoteli sprejeti dela, izgubili tudi denarne socialne pomoči. Edino pravilno, če mene vprašaš.

Tudi z moje strani - bravo vlada.

Bravo vlada, ker nategujes ljudi? Z taksnimi gnilimi zakoni in placami, res ne moras drugega reci, upam, da razum kdo sarkazem tle.

anarchy
10.02.2007, 08:00
Brezposelna oseba je tisti, ki je brez dela in išče zaposlitev.

Kdor ne išče zaposlitve, ni brezposelna oseba.Kot tudi dijaki, študentje, gospodinje...niso brezposelne osebe, saj zaposlitve NE iščejo.

Bolana logika pac. No, sej student, ki dela preko studentskega servisa res ni brezposelen, ceprav mu ne tece delovna doba, vazno samo da dela, ali ce delas na crno tudi ne moras reci, da si brezposelen.

Drugace je zalostno, da mora clovek iskati delo, zakaj ne bi enkrat za spremembo delodajalci iskali delavce? Prodajamo se za male pare, tako nase dostojanstvo, kot nase zdravje, v kaksni druzbi zivimo.:nonono:

anarchy
10.02.2007, 08:11
Dajte ne tu meni kikirikija prodajat.Malo predobro poznam zadeve.

Prijavljen je na zavodu, vleče socialno, službo zavrača, poleg pa dela na črno.

V Posavju je precej visoka brezposelnost, pa delodajalci nikakor ne morejo najti delavcev.Zakaj le?

Da o večnih študentih, ki kao pavzirajo in vlečejo socialno delat pa nočejo, ne zgubljam besed.

In prepričan sem, da so med izbrisanimi izzavoda v glavnem taki tiči.

Končno se bo skristalizralo, kdo je res iskalec zaposlitve (trenutno jih je okoli 78 tisoč) in kdo je blefer.

Zato še enkrat, bravo vlada.:2thumbs:

Tudi jaz poznam zelo dobro sceno, kaksni delodajalci in sefi so po fabrikah, kaksne place so in kako te nategujejo se za ta denar, kaksni so urniki in kaksne delovne razmere. Ce bi se delavca posteno placalo in mu nudilo normalno delovno okolje, bi se ze dobilo primernega delavca, ce pa boste nizali place in cakali, kdo vam bo delal za manj denarja, potem ni cudno, zato samo tiho mi bodte glede tega.

Clovek se ze vprasa, ali se sploh splaca iti v solo in delat, ko vidi, da z doktoratom ali magisterijom bo imel okoli 170k place bruto? Mogoce delal za trakom.

Ko bo 70.000 viska prostih delovnih mest, takrat se bomo lahko ze spet pogovarjali in takrat se bo vidlo, koliko je res potrebe po delavcu, ocitno nas je se prevec in 78.000 otrok prevec, to bi moglo biti jasno vsakemu, tudi mentalno bolj zaostalim ljudem, kaksne mentalitete so pa uni na vrhu si clovek samo zamisli, ko dajajo taksne izjave, saj oni mecejo taksne ven, jaz pa vrzem preprosto resnnico, katero vsak idjot lahko razume in prav nic ne zavajam ljudi.

anarchy
10.02.2007, 08:13
ja se strinjam, da je tudi nekaj takih, da potem delajo na črno, a za zo niso krivi ostali brezposelni temveč neučinkovitist vladnih podaljškov rok to je inšpekcija za delo.

Glede inspekcij, pa se clovek samo vprasa zakaj so, zato, da z***ejo konkurenco? Tam, kjer bi mogli biti in kaj storiti jih ni nikoli, ponavadi se ustulijo tam, kjer jih ne rabimo. Lahko govoriti njim, ki nic ne delajo, proklete lene riti, naj raje povejo, kaksno placo imajo in potem bomo vidli, kdo je res len in kdo ne.

anarchy
10.02.2007, 08:19
načeloma srček se to dogaja ... zato sem tudi napisala ...:approve: :approve:
me srbijo prsti, da javno napišem tega delodajalca in svetovalko, ki vztrajno k njemu pošilja ljudi na razgovor potem pa briše ...:mad:

Ti kr napisi, saj prav bi blo, da bi se bolj javno vedlo o tem, da jo lahko se kdo kam poslje, ce se bo to dogajalo naprej.

Pa da ne govorim o ostalih sluzbah za zaposlovanje, ki prejmejo delcek dobicka, mislim, halooooo? Kako lahko sploh dovoli drzava kaj ttakega, zavoda, kot, da ni. Tam pa sploh ne ves, kje bos delal, koliko casa, kaksna placa, mislim kr neki na slepo, kako lahko sploh gres tam iskat zaposlitev.

anarchy
10.02.2007, 08:24
Se moram spet malce oglasiti. Monster jaz nisem mislil tebe, ko sem govoril o demagogiji in sprenevedanju. Ampak predvsem tiste, ki govorijo take kot so: na Zavodu so same lenobe, pa 90.000 ali 70.000 lenob, pa mi sploh ne bi imeli brezposelnosti, če ne bi imeli lenob, ker dela je dovolj, pa delodajalci so naj, naj, naj-boljši, delojemalci so pa naj, naj, naj-slabši, itd., itd.

Haloooooooooo!!!??? Zame osebno so to seveda bedarije, ampak OK, če vi tako pravite. Pa dajmo kupit to vašo tezo in jo dajmo analizirat. Spet smo zmagal! Slovenci smo najboljši! Postali bomo edina država na svetu, ki ne bo imela brezposelnosti. Vse države na svetu (tudi komunistične) so in bodo vedno imele brezposelnost. Za komunizem je res veljalo, da so brez službe samo tisti, ki nočejo delati. Ampak kapitalizem je pa vsaj kar se tega tiče, popolnoma druga zgodba. Kapitalizem pa rabi brezposelnost! Tako npr. kot rabijo bogataši reveže. Zato sem tudi napisal besedo sprenevedanje. Kajti tukaj nas bi radi nekateri delodajalci in država prepričali, kako so ono dobri in kako bi oni vse zaposlili, ampak so ljudje leni. Po drugi strani pa vsi še kako dobro poznajo izraz trg dela. Trg dela je osnova in srčika kapitalizma, zato se lepo prosim nehajte sprenevedati!

Bravo, tocno tako je in otrok v sloveniji je prevec, kdor naredi otroka v taki druzbi je zame storil zlocin, proti clvoestvu, toda sej zlocine delajo vsi, samo potem ne mi jamrat, ko tezko prezivite in vas otrok ne dobi zaposlitve. Place bi mogle iti gor, kot prvo z tem, da bi ostali stroski ostali nespremenjeni, toda zdaj se dogaja lih obratno, place ostanejo iste in stroski grejo gor. Zalostno. Tudi, ce bi se oboje zvisalo na koncu se zmeraj zgubljamo denar vsako leto, tako, da zgubimo kakorkoli pogledamo.:2thumbs:

anarchy
10.02.2007, 08:29
Sem te čisto dobro razumel Izbrisan, ni panike ;)

Sta pa tukaj vsaj dva pogleda:
1. eno je dejstvo, da hoče naša država ob prevzemu predsednikovanja EU izgledati lepo in super. brezposelnosti ni še nihče izkoreninil in je tudi ne bo. Borba proti previsoki brezposelnosti pa je seveda smiselna. S stališča posameznika je takšna načelna drža čisto brezvezna, ker pomeni samo ugotavljanje "država je brezveze, noben nič ne naredi, delodajlci so prasci ..."
2. s stališča človeka, posameznika, tud delavca je pomembno, da si išče delo, ker je to POMEMBNO za njega, ne za jeebeno statistiko Zavoda ;) in ja žal je kar velik procent tistih, ki so do sedaj izkoriščali luknje v deloavnju birokratov za ...svojo lenobo :) ...tega pa ne bo podpiral noben normalno razmišljujoč človek ane?

pozdrav

Jaz kr podpiram, ce tudi une lenobe, ki sedijo doma in vlecejo denar iz zakona, saj samo poglejmo, koliko delodajalci iscejo luknje in drzava, da bi vse ostale skenslala, jim cimmanj placala, itd....

Ce ne bi drzava bila taksna in delodajalci, potem bi tudi bilo manj unih lenob, ki bi bili tako doma.

Mislim ce sistem ni bolan, namesto, da bi bilo vec ljudi in manj delali, pa cetudi mogoce z nizjo placo, jaz se nebi toliko sekiral, ter cimblizje domu. Zdaj pa ljudje delajo izmenska dela, nadure in deljene urnike, pa kdo bo se tako delal, zivimo v 21. stoletju, ce se kdo se ne zaveda, nekateri bi pa ocitno se zmeraj radi ziveli v 5.stoletju pred nasim stetjem.

anarchy
10.02.2007, 08:31

Jaz si pa ne iscem toliko, ker sem prevec samozavesten in prevec vreden, da si me lahko kak delodajalec privosci, prevec posten in predober delavec in za gnilo placo ne mislim delat, imam pa obcutek, da delodajalci in drzava niso kaj dosti vredni, no, ma to je verjetno ze dejstvo in ne samo obcutek.t.:nonono:

anarchy
10.02.2007, 08:38
res je da imamo v sloveniji preveč lenob, po drugi strani pa država sama ustvarja te probleme in jih rešuje z tem da nekatere enostavno izpiše iz registra brezposelnih.
Naj za primer navedem družino z dvema otrokoma, eden v osnovni šoli, drugi pa v vrtcu in še to da so doma na SV slovenije. Oba z srednjo šolo in sta oba zaposlena skupen zaslužek cca. 1100 € neto, vrtec stane mesečno 220€ in dobita le 87€ otroškega dodatka - preveč zaslužita. Delata na izmene in nimata starih staršev da bi počuvala na otroke, ko jidva ni pa morata še 150€ na mesec plačati nekomu da popazi na otroke popoldan in zvečer - saj po zakonu ne moreta biti sama. Dohodek 1187 € izdatek mesečno pa 425€ ostane 762€ za položnice gre 500€/mesec.
Sedaj pa eden ne hodi v službo drugi zasluži 625€ za vrtec ni potrebno plačevati saj je otrok lahko doma, otroški dodatek dobita sedaj 187€ , malico ima otrok zastonj z zavoda za zaposlovanje pa dobita še 300€. Skupaj 1112€ za položnice pa še vedno plačujeta 500€.
Kdo je pa sedaj kriv za takšen položaj?

Bravo, dober primer, na zalost nekateri tega ne razumejo. Fora je v tem, da se niti ne splaca ziveti skupaj, boljse se lociti samo za finto in se zmeraj ziveti skupaj na crno, da drzava ne ve, kaj sploh njo briga z kom zivis, cim zivita 2 osebi skupaj kot par, oni sestejejo njihovi placi skupaj.

Ne splaca se biti porocen in imeti otrok, ce pa ze imas otroka, ne smejo vedeti, da zivista skupaj, treba reci, da sta locena. Samo potem postanemo ze kriminalci, ce zivimo skupaj, drzava hoce vedeti vse o tebi in delodajalec tudi, ceprav njega nebi smelo boliti *****, kako zivis, mogoce ga zanima zato, ker ve, da te potem lahko bolj ***e, ker ve, da si prisiljen delat za preziveti.

anarchy
10.02.2007, 08:42
Zdej pa še monster-ju: Ja točno tako je človek ustvarjen (vsaj v večini), zelo redki so primeri ljudi, ki bi čisto ves dan sedeli ali ležali in delali dobesedno nič. Se dobi kak primerek (tu pa tam). Za lenobe nas(ljudi) hočejo narediti delodajalci in nekateri politiki. Zato pa tudi imamo ljudje hobije. Pri hobijih delaš zase in za svojo dušo, če pa delaš karkoli za nekoga drugega, ti bo pa to moral nekako povrnit. Če ti pa ne bo, pa kmalu ne boš več za njega nič naredil, razen če nisi mogoče Milkijad. Ali kako je že bila tista risanka? Ko je rekel: Gremo delat! Pa tadrug: Zakaj pa? Pa mu on odgovori: Ker delo plemeniti!

Ja ampak tovariši dragi, to je bil komunizem!

Bravo, tudi to je dobro povedano. Hja, za nekatere je lenoba, ce delas stvari, ki te zanimajo zastonj, ce nekdo ne sluzi na tvoj racun, da se razumemo. Ljudje postajajo pametnejsi, ker se znanje tako siri in njihovo pranje mozganov ne pali vec toliko kot nekoc, tega se bodo mogli pocasi zavedat tudi delodajalci, saj nismo vec suznji, oziroma nocemo vec biti.

nattka
10.02.2007, 14:32
Jaz si pa ne iscem toliko, ker sem prevec samozavesten in prevec vreden, da si me lahko kak delodajalec privosci, prevec posten in predober delavec in za gnilo placo ne mislim delat, imam pa obcutek, da delodajalci in drzava niso kaj dosti vredni, no, ma to je verjetno ze dejstvo in ne samo obcutek.t.:nonono:

american dream ...

biz
10.02.2007, 19:45
american dream ...

To bi nam radi delodajalci dopovedali, ampak oni brez nas delavcev ne morejo in mi smo preveč idiotski da namesto da stopimo skupaj in mi postavljamo pogoje se pustimo sleci do golega.
Zakaj nekdo potrbuje 10 mlrd. dolarjev premoženja? Tega ne morem in nikoli ne bom razumel. Komunizem da smo vsi enaki ne velja - ker nismo vsi enaki. Ampak pretiravati pa spet ni potrebno. Če si priden in si zaslužiš OK, če pa se ti ne ljubi preveč pa tudi OK, vsak zna koliko želi, vendar morajo vsi dobiti enake možnosti. In naj mi nekdo pove kje imaš v sloveniji enake možnosti.
in še to american dream je biti super bogat in da ostali delajo za tebe - tega mislim da si ne želimo, ampak da bomo vsi za isto delo isto plačani.

dolenjec
12.02.2007, 05:57
Pa da ne govorim o ostalih sluzbah za zaposlovanje, ki prejmejo delcek dobicka, mislim, halooooo? Kako lahko sploh dovoli drzava kaj ttakega, zavoda, kot, da ni.

Lej,probaj razmišljati malce širše. Si pomislil morda, da je na Zavodu veliko prijavljenih enostavno zato, da dobijo denarno socialno pomoč ali denarno nadomestilo, na agencijah za zaposlovanje pa so dejansko prijavljeni tisti, ki so visoko motivirani za zaposlitev?

Tako to gre.

dolenjec
12.02.2007, 05:59
Ali je mozno naprimer, da te zavod napoti k delodajalcu, kot naprimer za tajnico, od katere delodajal seveda zahteva, da je primerno oblecena, tako, kot on zeli seveda, torej minikrilo, brez spodnjih hlack, ter, da dobi kaksno tu pa tam po riti. Delovno mesto ustreza njeni izobrazbi in ne sme odkloniti dela, ker cene ne bo bila vec prijavljena.
Prosim, bodi resen. Ali pa navedi primer, kje se je to zgodilo. Sicer je vse tole samo poceni demagogija in hudo zavajanje.

biz
12.02.2007, 08:28
Prosim, bodi resen. Ali pa navedi primer, kje se je to zgodilo. Sicer je vse tole samo poceni demagogija in hudo zavajanje.

Mogoče je ta primer malo ponesrečen, ampak mnogokrat se zgodi da se ekonomski tehnik pošlje na prodajo na terenu za nekaj v kar ta ne verjame in je neuspeh zasiguran. Če se nekdo ne počuti sposobnega za prodajo na terenu a ga zavod kljub temu pošlje tja samo ker nekdo pač izpolnjuje zahteve delodajalca mislim da ni fair.

dolenjec
12.02.2007, 09:09
Če se nekdo ne počuti sposobnega za prodajo na terenu a ga zavod kljub temu pošlje tja samo ker nekdo pač izpolnjuje zahteve delodajalca mislim da ni fair. To res ne bi bilo fer, ampak spet...kdaj pa je zavod kakšnega napotil za prodajo na terenu in ga potem zaradi zavrnitve izbrisal iz evidence?
Ne vem no, sej tud zaposleni na zavodu niso od včeraj...

nattka
12.02.2007, 09:14
To res ne bi bilo fer, ampak spet...kdaj pa je zavod kakšnega napotil za prodajo na terenu in ga potem zaradi zavrnitve izbrisal iz evidence?

delajo pa po naročilu dnevne politike ...

dolenjec
12.02.2007, 12:56
delajo pa po naročilu dnevne politike ...
A res?
Navedi primer. Pa bomo diskutirali o njem:)

biz
12.02.2007, 17:00
To res ne bi bilo fer, ampak spet...kdaj pa je zavod kakšnega napotil za prodajo na terenu in ga potem zaradi zavrnitve izbrisal iz evidence?

Zato ker imajo navodila od zgoraj da se rešijo čimveč berzposelnih in s tem prikažejo trenutno vlado v boljši luči, saj ji ne uspeva izpolniti volilnih obljub pa še na volitve za predsednika se pripravljajo pa njihov kandidat ni ravno favorit.

dolenjec
12.02.2007, 18:05
Zato ker imajo navodila od zgoraj da se rešijo čimveč berzposelnih in s tem prikažejo trenutno vlado v boljši luči, saj ji ne uspeva izpolniti volilnih obljub pa še na volitve za predsednika se pripravljajo pa njihov kandidat ni ravno favorit.
Žal oziroma k sreči se motiš.

Pustimo podatek o registrirani brezposelnosti (kljub temu, da je še kako relevanten), kajti v primerjavi s tremi, dvema in enemu letu nazaj je dejansko občutno zrasla raven zaposlenosti. Pa če se kritiki postavijo na glavo, številke o ZAPOSLENOSTI ne lažejo. :2thumbs:

biz
13.02.2007, 08:17
Žal oziroma k sreči se motiš.

Pustimo podatek o registrirani brezposelnosti (kljub temu, da je še kako relevanten), kajti v primerjavi s tremi, dvema in enemu letu nazaj je dejansko občutno zrasla raven zaposlenosti. Pa če se kritiki postavijo na glavo, številke o ZAPOSLENOSTI ne lažejo. :2thumbs:

Drži tu pa še številke z statističnega urada za leto:
2000
aktivnega prebivalstva = 907142
delovno aktivno prebivalstvo = 800541
brezposelnih oseb = 106601
2001
aktivnega prebivalstva = 908206
delovno aktivno prebivalstvo = 806349
brezposelnih oseb = 101857
2002
aktivnega prebivalstva = 911578
delovno aktivno prebivalstvo = 808551
brezposelnih oseb = 103026
2003
aktivnega prebivalstva = 899057
delovno aktivno prebivalstvo = 801383
brezposelnih oseb = 97674
2004
aktivnega prebivalstva = 900316
delovno aktivno prebivalstvo = 807490
brezposelnih oseb = 92826
2005
aktivnega prebivalstva = 904989
delovno aktivno prebivalstvo = 813100
brezposelnih oseb = 91889
2006
aktivnega prebivalstva = 915.516
delovno aktivno prebivalstvo = 836.674
brezposelnih oseb = 83.763

Podatki za leto 2006 so za november ker statističnega poročila za 2006 skupnega še ni. Iz številk lahko opazimo trend povišane zaposlenosti od 2002 leta naprej, kar ni zasluga sedanje vlade, saj se zaposlovanje ne spreminja od danes na jutri ampak je večletni proces, ki lahko uspe samo z pravimi potezami vlade.
Sedanja vlada še ni aktivno posredovala v trg delovne sile ampak je profitirala predvsem od konjunkture v zahodni evropi, kakor tudi druge države v evropi, ki so uspele v letošnjem letu bistveno zmanjšati stopnje brezposelnosti (Nemčija, Francija, Italija, VB).
Ja, zaposlenih je več - NE, vlada ni imela vpliva na to

dolenjec
22.02.2007, 09:47
:approve: :2thumbs: Tudi v pomurju je brezposelnost padla za ene 4 % in je kot taka najmanjša v zadnjih 12ih letih. Bravo vlada

biz
22.02.2007, 10:00
:approve: :2thumbs: Tudi v pomurju je brezposelnost padla za ene 4 % in je kot taka najmanjša v zadnjih 12ih letih. Bravo vlada

Pa v pomurju brezposelnost ni padla zaradi povečanega števila delovnih mest ampak zaradi izselitve mladih v osrednjo slovenijo, kaj pa to sedaj demografsko pomeni za pomurje pa si lahko sam izračunaš, pa še enkrat ti ponovim - to še ni zasluga sedanje vlade, to bomo videli šele čez 2-3 leti

skipper
22.02.2007, 10:06
A ni fino, da zaposlenost pada, kljub temu, da vlada nima vpliva na to.
Če bi bila pa na oblasti SD, bi pa brezposelnost izginila. Še več, upokojevati bi se morali pri 50-tih letih, tako kot v "starih" časih.

biz
22.02.2007, 10:52
A ni fino, da zaposlenost pada, kljub temu, da vlada nima vpliva na to.
Če bi bila pa na oblasti SD, bi pa brezposelnost izginila. Še več, upokojevati bi se morali pri 50-tih letih, tako kot v "starih" časih.

Kaj pa ima zdaj pri tem SD in upokojevanje pri 50 tih?

lila5
22.02.2007, 12:35

Tudi JJ se je včeraj v Pomurju pohvalil s skoraj enakim stavkom......pozabil je le dodati zakaj je brezposelnost "padla"........

biz
22.02.2007, 12:45
Tudi JJ se je včeraj v Pomurju pohvalil s skoraj enakim stavkom......pozabil je le dodati zakaj je brezposelnost "padla"........

Lila temu se rece naravna selekcija in o tem se v politiki ne govori.

dolenjec
22.02.2007, 12:46

Zanimivo, v 12 letih (na 50 podlage) vladanja LDSa se pa mladi niso izseljevali iz Prekmurja?

biz
22.02.2007, 12:49
Zanimivo, v 12 letih (na 50 podlage) vladanja LDSa se pa mladi niso izseljevali iz Prekmurja?

So se samo nihče se ni hvalil da je zdaj v pomurju za 4% manj brezposelnih

lila5
22.02.2007, 12:59

So se tudi takrat izseljevali......vendar pa je bilo pred leti razmerje tistih, ki so se brisali iz evidence brezposelnih oseb zaradi razlogov, ki ne pomenijo zaposlitve in med tistimi, ki so se zaposlili bolj v korist tistih, ki so se zaposlili kot danes.......torej, če strnemo, brezposelnost se je zmanjšala, zaposlenost pa se vseeno ni povečala.......;)

metal
06.08.2007, 19:52
Čakte malo.... a na tem forumu mate vsi 2k euro plače al kako ? Da tako visoko govorite...

Kajtimar
06.08.2007, 19:59
Čakte malo.... a na tem forumu mate vsi 2k euro plače al kako ? Da tako visoko govorite...
To so pa neke nove merske enote. Koliko to znese, da je tudi drugim razumljivo?

Lep večer vsem skupaj... :)

Winglet1
08.08.2007, 14:10

Statstično je brezposelnost res upadla-samo statistično, realno pa ne.

Sicer pa kot očiten zagovornik (pa ostali navijači) te vlade, mi prosim naštej in razloži s katerimi ekonomskimi ukrepi je vlada znižala brezposelnost npr. v pomurju? Predvidevam, da če nekoga zagovarjaš vsaj veš zakaj ali?

Stric Matic
09.08.2007, 02:34
Statstično je brezposelnost res upadla-samo statistično, realno pa ne.

Sicer pa kot očiten zagovornik (pa ostali navijači) te vlade, mi prosim naštej in razloži s katerimi ekonomskimi ukrepi je vlada znižala brezposelnost npr. v pomurju? Predvidevam, da če nekoga zagovarjaš vsaj veš zakaj ali?
s katerimi ukrepi je zmanjšala brezposelnost ne moreš govort na kratki rok...

ni pa problema našteti dveh ukrepov ki bodo v prihodnje zmanjšali brezposelnost v pomurju:
-regionalizacija Slovenije (zadeva pri kateri je LDS propadel na celi črti, ko niso uspeli uveljaviti vsaj dveh pokrajin v evropskem merilu)
-komunikacija z gospodarstvom na obiskih vlade v regijah

v primerjavi z LDS, ki je (neuspelo) stavila na reševanje nekdanjih zaposlovalnih gigantov, dve zelo očitni izboljšavi za vsakega ekonomista ne glede na politično prepričanje.

lila5
09.08.2007, 10:53

ni pa problema našteti dveh ukrepov ki bodo v prihodnje zmanjšali brezposelnost v pomurju:
-regionalizacija Slovenije (zadeva pri kateri je LDS propadel na celi črti, ko niso uspeli uveljaviti vsaj dveh pokrajin v evropskem merilu)

v primerjavi z LDS, ki je (neuspelo) stavila na reševanje nekdanjih zaposlovalnih gigantov, dve zelo očitni izboljšavi za vsakega ekonomista ne glede na politično prepričanje.

Torej smo priča zmanjšanju brezposelnosti, ki se bo realizirala šele čez 20 let........? :dontknow: In vse to zaradi regij in dveh obiskov premierja s spremstvom v Pomurju.......

Winglet1
09.08.2007, 15:30

1.) Samo največji optimisti verjamejo, da bomo z uveljavitvijo regij uspešnejši.
2.) Komunikacija med gospodarstvom in vlado? Ja kaj pa potem takega govorijo, da to lahko pomaga? Potem bi mi s Hrvaško že davno imeli vse pošlihtano, glede na število pogovorov v zadnjih 15tih letih:rolling:

3.) Mi pa nisi odgovoril na vprašanje o ekonomskih ukrepih.....pogovori niso noben ekonomski ukrep.