Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zadnji dnevi v Gmajnicah za Bonota, Danteja in Marsa?

ponga
21.01.2007, 18:12
Kopirano z drugega foruma - če lahko kdo mogoče pomaga.
Vse tri kužate poznam in tudi sama se ne morem sprijazniti z mislijo, da so jim šteti dnevi... :( :( :(

V zavetišču Gmajnice se izteka čas 3 kužkom, ki so tam že skoraj leto dni. In zdaj se jim iztekajo zadnji dnevi... :((((
Zato poziv vsem ljubiteljem psov - če lahko kdo pomaga.

Za tiste, ki kužate z Gmajnic poznate - to so Dante, Mars in Bono.
Njihovih slik na internetni strani žal ni - ne vem, a so že obupali, da jih bojo oddali???

Mars je pasji posebnež, zna biti precej divji, zna pa tudi prav lepo ubogati, če imaš v rokah pasji piškot.
Dante - velik, a prijazen, lep pes.
Bono - ne morem razumeti, kako je lahko že eno leto v zavetišču?! Zelo lep kuža, prijazen, crkljiv... Do včeraj je imel v kletki za družbo Elzo, ki pa so jo včeraj oddali. Novi lastniki so se odločali med Bonotom in Elzo, kljub priporočilom, naj izberejo Bonota in ga s tem rešijo, so se po dolgem razmišljanju vseeno odločili za Elzo. Ji privoščim! Super kužika je! Ne morem pa se sprijazniti, da mogoče Bonota že naslednji vikend, ali čez dva tedna ne bo več. Tako žalostno je danes čakal v kletki, kdaj bo s sprehoda prišla Elza. Ali pa je bil žalosten, ker sluti, da se mu iztekajo zadnji dnevi?!

Če bi živela na svojem, bi Bonota že danes vzela s seboj, pa čeprav v premajhno stanovanje.

Če ima kateri možnost za to, ga prosim, da obišče Gmajnice. Ne dvomim, da se bo Bono prikupil vsakemu ljubitelju psov...
Če rešimo pred uspavanjem še Marsa in Danteja, pa bi bilo sploh lepo.

Hvala vsem!

popka
23.01.2007, 15:58
BONO:
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/x8pgOGhGHMI8ZPaB.v.jpg
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/TAdlEIPt4s5U7bDQ.v.jpg

DANTE:
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/8Q2NLVksHNUs8ici.v.jpg
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/vEnOnzk4Mlsn34Te.v.jpg
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/XEtB2nEgNycRlIZz.v.jpg

MARS:
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/e1j9DIT4Vd31CPYi.v.jpghttp://nutella.moj-album.com/slike/2527078/QO4xSahwj4HhujZJ.v.jpg
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/QWWLHeHry79TvJkg.v.jpg
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/zOLDR4VaQkEPpfsv.v.jpg

Uradne ure v Gmajnicah

Delavniki:

posvojitve živali: 11.-12. in 14.-15.30. ure
sprehajanje psov: 11.00 - 12.00, 15.30.-17. ure

Vikendi in prazniki:
sprehajanje psov : 12.-13.30. ure
posvojitve živali: 13.30.-15. ure

ponga
23.01.2007, 17:05
hvala popka za slikice!

popka
23.01.2007, 17:07
np...si tut jest želim, da se jih reši.

ponga
23.01.2007, 17:13
np...si tut jest želim, da se jih reši.

sploh pomislit ne smem, da se jih ne reši...:(
sploh ker gre za mlajše kužate...

PARIS HILLTON
23.01.2007, 17:25
Ooojjoojjjjj!!!:nonono: :sad:
Jaz bom probala ta link poslati čimvečim po mailu, če mogoče najde kdo koga, da jih posvoji :nonono:

ponga
23.01.2007, 20:39
Daj, P.H., mogoče se najde kdo, ki kužatom lahko pomaga.

In mimogrede - hudo mi je za tvojega kužata - sem brala na sosednji temi... :(

popka
23.01.2007, 22:09
ponga, me zanima, če kej več veš o vsem tem....a po enem letu bivanja so torej vse živalce obsojene na smrt, če jih nihče ne posvoji?:(

a se jih da kako drugače rešit, če se v tem času ne najde koga? kaka finančna injekcija? :dontknow:

ponga
24.01.2007, 17:36
ponga, me zanima, če kej več veš o vsem tem....a po enem letu bivanja so torej vse živalce obsojene na smrt, če jih nihče ne posvoji?:(

a se jih da kako drugače rešit, če se v tem času ne najde koga? kaka finančna injekcija? :dontknow:

popka, ne vem točno.
kolikor sem seznanjena, so zavetišča zakonsko dolžna skrbeti za žival samo en mesec - vse kar je več, je njihova dobra volja.

sem brala na enem drugem forumu, da kužatov ne bodo dali uspavat, dokler ne bo stiska s prostorom. ko jim bo začelo prostora primanjkovati, bodo pa tile trije pasji fantje na vrsti za uspavanje... :(
razumem, da dajo uspavati psa, ki je bolan, star... ne morem pa se sprijazniti s tem, da zakon dopušča uspavanje leto dni starega kužka, ker ta ni posvojen v predpisanem roku.

pa ne razumeti, da kritiziram Gmajnice - se mi zdi oskrbniki zelo lepo skrbijo za kužate, ki so pri njih.
prav s težkim srcem pa grem tja sprehajat kužata in ob tem razmišljati, da ga morda sprehajam zadnjič, ker ga drug teden ne bo več in sem ena od njegovih zadnjih sprehajalk...

popka
24.01.2007, 18:12
ja, sej....zdrave kužke dat uspavat:nonono: :( ...zato me pa zanima, če kdo ve ali obstaja kaka druga alternativa, če se v kratkem času ne najdejo ljudje, ki bi bili pripravljeni posvojit tele fante.

ponga
24.01.2007, 20:01
ja, sej....zdrave kužke dat uspavat:nonono: :( ...zato me pa zanima, če kdo ve ali obstaja kaka druga alternativa, če se v kratkem času ne najdejo ljudje, ki bi bili pripravljeni posvojit tele fante.

če pravijo, da bi bil razlog za uspavanje pomanjkanje prostora... :dontknow:

popka
25.01.2007, 13:19
če pravijo, da bi bil razlog za uspavanje pomanjkanje prostora... :dontknow:
ja, sej vem...verjetno res brezveze upam na kako rešilno bilko....

partibrejker
29.01.2007, 07:52
in vse tiho je bilo

popka
29.01.2007, 12:47
ja:(

a kdo ve, če se kej dogaja na tem področju? je kdo izmed njih že "posvojen"?:dontknow:

ponga
29.01.2007, 19:00
ne, še nihče.
vsi so še v gmajnicah...

če je vrjeti, da jih bodo dali uspavati le, če bo pomanjkanje prostora, potem zaenkrat ni krize - je kar nekaj kletk praznih.
a vseeno upam, da se najde vsaj za koga primeren prijazen posvojitelj...

Nincha II.
29.01.2007, 20:08
Jaz pa ravno zdej zelo resno razmisljam, ce bi sla tule k nam v najblizje zavetisce za zivali in se prijavila za sprehajalko kuzkov... Kuzki rabijo druzbo in sprehod, jaz pa mam rada kuzke in se tudi rada sprehajam - bi bli perfekten par, a ne? :) Samo na zalost je tako, da stanujem v stanovanju, ki za kuzka ni primerno, tko da ga se nekaj casa ne bo... No, pri iskanju informacij na Netu pa sem odkrila, da moras pri nas v Kölnu prestati nek izpit, da lahko potem sprehajas kuzke. (bojda tudi pse, ki se klasificirajo kot bojni)

A mogoce kdo to ze pocne v Sloveniji in ve, kako je sprehajanje urejeno? A lahko kdorkoli to pocne? :dontknow:

PS: zakaj nihce noce vzet k sebi domov teh cukrckov? :( Ko sem sla iskat svojo mackonko v zavetisce, sem vidla tolko lepih, a zalostnih uck, ki so kar hotle it z mano... Jaz bi jih kar vse imela, ce bi lahko :blush:

ponga
29.01.2007, 20:50
Jaz pa ravno zdej zelo resno razmisljam, ce bi sla tule k nam v najblizje zavetisce za zivali in se prijavila za sprehajalko kuzkov... Kuzki rabijo druzbo in sprehod, jaz pa mam rada kuzke in se tudi rada sprehajam - bi bli perfekten par, a ne? :) Samo na zalost je tako, da stanujem v stanovanju, ki za kuzka ni primerno, tko da ga se nekaj casa ne bo... No, pri iskanju informacij na Netu pa sem odkrila, da moras pri nas v Kölnu prestati nek izpit, da lahko potem sprehajas kuzke. (bojda tudi pse, ki se klasificirajo kot bojni)

A mogoce kdo to ze pocne v Sloveniji in ve, kako je sprehajanje urejeno? A lahko kdorkoli to pocne? :dontknow:

PS: zakaj nihce noce vzet k sebi domov teh cukrckov? :( Ko sem sla iskat svojo mackonko v zavetisce, sem vidla tolko lepih, a zalostnih uck, ki so kar hotle it z mano... Jaz bi jih kar vse imela, ce bi lahko :blush:

Jaz v Gmajnicah redno sprehajam pse.
Posebnih zahtev nimajo - bit moraš polnoleten in prvič, ko si tam, moraš podpisati neko izjavo in to je vse.
Kužka za sprehod ne moreš zbirat, dodelijo ti tistega, ki je na vrsti za sprehod in meni se zdi, da je tako prav.
In prav fino mi je na teh sprehodih! :)

Če bi imela možnost, bi bil marsikateri njihov kužek že moj.
Mogoče se nekoč le pokaže možnost za to...

Nincha II.
29.01.2007, 20:59
Jaz v Gmajnicah redno sprehajam pse.
Posebnih zahtev nimajo - bit moraš polnoleten in prvič, ko si tam, moraš podpisati neko izjavo in to je vse.
Kužka za sprehod ne moreš zbirat, dodelijo ti tistega, ki je na vrsti za sprehod in meni se zdi, da je tako prav.
In prav fino mi je na teh sprehodih! :)

Če bi imela možnost, bi bil marsikateri njihov kužek že moj.
Mogoče se nekoč le pokaže možnost za to...

Ponga :)

Meni se tudi to zdi prav, da dobis tistega kuzka, ki je na vrsti za sprehod. Tu pri nas je ravno tak sistem, le da recimo neki zenski s 40kg in 150cm ne bodo ravno dali bernardinca :D
Drugace pa tudi, ce bi obstajala moznost, si kuzka za sprehod rezervirat, tega ne bi naredila. Ker vem, kaksna sem, bi se sigurno prevec navezala na kuzka po nekem casu in verjetno on name, potem bi znale bit pa kaksne nepotrebne tezavice pri oddaji...

Kolikokrat na teden pa gres sprehajat?
Kaksne so kaj tvoje izkusnje?
A je kaj omejeno, kam lahko gres, koliko casa naj traja sprehod, itd. ?

:shy:

ponga
29.01.2007, 21:14
Grem kadar mi le čas dopušča, prb.3x na teden.
Kužata moraš peljati na sprehod vsaj za pol ure, za sprehode je določena ura in pol na dan. Čez vikend je kar gužva in gredo vsi kužati hitro ven, zato takrat kužata peljem na daljši sprehod, med tednom pa v tisti uri in pol izmenjam dva kužata - da jih gre pač več na sprehod, saj med tednom sprehajalcev ni veliko.
Sprehajaš se v okolici zavetišča, raznoraznih poti je polno - po cesti (neprometni makadamki) ali travniku.

Izkušnje so super. Vsi kužati so krasni! Najbolj v srce sta se mi vsedla slabovidna (mrena) Sani, ki jo moraš peljati malo bolj previdno, da se revica ne zaletava v veje, in čokati Franci, ki nalaja vsakega, ki pride mimo.

lady_lucifer
03.02.2007, 07:06
eden od teh treh, mislim da mars, je bil oddan vceri :approve: slucajno vem, ker smo bli tam ob istem casu:D

me pa zanima ce je kje kak link na kuzke iz gmajnic, ki cakajo na posvojitev ...a kej veste? :dontknow:
ker mi bomo tud eno vzel :approve:

popka
03.02.2007, 09:19
ooooo, mars je rešen:)

ponga
04.02.2007, 14:59
eden od teh treh, mislim da mars, je bil oddan vceri :approve: slucajno vem, ker smo bli tam ob istem casu:D

me pa zanima ce je kje kak link na kuzke iz gmajnic, ki cakajo na posvojitev ...a kej veste? :dontknow:
ker mi bomo tud eno vzel :approve:

Žal, lady, noben ni bil včeraj rešen. :nonono: :(
Tako Mars, kot Bono in Dante so še v Gmajnicah - vsi so bili danes videni na sprehodu!

Včeraj sploh ni bil posvojen noben kuža. Morda kak mladiček, a se mi zdi, da sem še teh danes preštela enako kot včeraj.

ponga
04.02.2007, 15:01
Aja, glede linka:
http://www.ljubljana.si/si/mescani/zavetisce_za_zivali/zivali/fotografije/38227/detail.html

A so kužki na tem linku tako slabo ažurirani, predvsem pa jih je v gmajnicah precej več kot 12, da ti svetujem, da se napotiš kar tja in si v živo ogledaš proseče pasje poglede.

ponga
04.02.2007, 15:14
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,12986.0.html

Lady, na tem forumu lahko tudi kaj zveš o kužatih, ki so trenutno v gmajnicah.

lady_lucifer
04.02.2007, 15:19
Žal, lady, noben ni bil včeraj rešen. :nonono: :(
Tako Mars, kot Bono in Dante so še v Gmajnicah - vsi so bili danes videni na sprehodu!

Včeraj sploh ni bil posvojen noben kuža. Morda kak mladiček, a se mi zdi, da sem še teh danes preštela enako kot včeraj.

ma kako:O:O:O ena zenska je bla prepricana, da bo marsa vzela....je pa res, da smo sli domov, preden je ona to izpeljala...:(:(

ponga
04.02.2007, 15:34
ma kako:O:O:O ena zenska je bla prepricana, da bo marsa vzela....je pa res, da smo sli domov, preden je ona to izpeljala...:(:(

Žal si je zgleda res premislila... :mad:

Še danes sem božala Marska skozi ograjo njegove kletke.

lady_lucifer
04.02.2007, 15:35
ah, pol pa skoda :nonono:

mi smo se pa za ribico odlocil :approve: baje grejo jutr ponjo:)

ponga
04.02.2007, 15:43
ah, pol pa skoda :nonono:

mi smo se pa za ribico odlocil :approve: baje grejo jutr ponjo:)

A res?
Super! :rolling: :rolling: :rolling:
Ribica je pa tako ena nežna in crkljiva kužika, za katero sem prepričana, da bo novemu lastniku dala veliko veselja! :)

Je pa danes ni bilo v kletki, tudi na sprehodu ne. Sem bila prepričana, da so jo že oddali, ampak njeno ime je še napisano na tablici kletke... :dontknow:

Sporoči lady, če bo vaša!

lady_lucifer
04.02.2007, 16:00
A res?
Super! :rolling: :rolling: :rolling:
Ribica je pa tako ena nežna in crkljiva kužika, za katero sem prepričana, da bo novemu lastniku dala veliko veselja! :)

Je pa danes ni bilo v kletki, tudi na sprehodu ne. Sem bila prepričana, da so jo že oddali, ampak njeno ime je še napisano na tablici kletke... :dontknow:

Sporoči lady, če bo vaša!

ja, baje je se ful bojeca, sam sm zihr, da bo kmal na visku samozavesti kot vsi mi z naso mrcino vred:D:D
ce se slucajno zgodi, da je ne bo vec, bomo pa eno drugo:approve:

sporocim;)

ponga
04.02.2007, 16:16
ja, baje je se ful bojeca, sam sm zihr, da bo kmal na visku samozavesti kot vsi mi z naso mrcino vred:D:D
ce se slucajno zgodi, da je ne bo vec, bomo pa eno drugo:approve:

sporocim;)

A hočete pa kužiko?
Med kužikami je trenutno veliko manj izbire.
Poleg ribice so še: Oliva, Sani, ... hmmm... a res ni nobene druge kužike več? Betiko so oddali, Rašo, Taro in Silo tudi... Ja, kužiko dosti laže najdejo svoj novi dom.

ponga
04.02.2007, 16:19
Lady, kaj pa tale kužika?
Vkolikor v enem tednu ne najdejo vsaj začasnega skrbnika zanjo, bo morala v Gmajnice.

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,12781.0.html

lady_lucifer
04.02.2007, 16:26
A hočete pa kužiko?
Med kužikami je trenutno veliko manj izbire.
Poleg ribice so še: Oliva, Sani, ... hmmm... a res ni nobene druge kužike več? Betiko so oddali, Rašo, Taro in Silo tudi... Ja, kužiko dosti laže najdejo svoj novi dom.

ce ne bi mel psa ze doma, bi zihr hotl samca. tko bomo pa rajs samicko, ker je ta zdejsnji precej gospodovalen, al kako bi rekla:D mislm, lazje bo met piscko in bolj se bosta razumela, kot pa ce bi bla dva samca na kupu;) smo pa zihr, da bomo pac eno iz zavetisca vzel..ce ne bo nobene v gmajnicah, bomo sli pa drugam:approve: placa mamo dost, casa isto, ne vem, zakaj neb se ene zvauce resil:approve:

lady_lucifer
04.02.2007, 16:32
Vkolikor v enem tednu ne najdejo vsaj začasnega skrbnika zanjo, bo morala v Gmajnice.

bom posredovala naprej mojim!

lady_lucifer
04.02.2007, 17:29

zal je oz. bo prevelka, nasi bi radi manjso:dontknow:
drgac pa update...mars res se ni sel, gre pa menda jutri! :approve:

ponga
04.02.2007, 17:30
ce ne bi mel psa ze doma, bi zihr hotl samca. tko bomo pa rajs samicko, ker je ta zdejsnji precej gospodovalen, al kako bi rekla:D mislm, lazje bo met piscko in bolj se bosta razumela, kot pa ce bi bla dva samca na kupu;) smo pa zihr, da bomo pac eno iz zavetisca vzel..ce ne bo nobene v gmajnicah, bomo sli pa drugam:approve: placa mamo dost, casa isto, ne vem, zakaj neb se ene zvauce resil:approve:

ful lepo, lady. sploh to, da boste vzel zavetiško psičko.
no, tudi če vzamete zgoraj omenjeno črno kepico, je to skoraj isto, saj bo čez en teden najbrž tudi ona v zavetišču. :(

ponga
04.02.2007, 17:38
http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=78214&t=78214

Kaj pa tale?
Lady, vse kužike, ki iščejo dom, ti bom skup zvlekla?
Ne bi vzela kar večih? :shy: ;)

lady_lucifer
04.02.2007, 17:42
ne, sam eno:D
to poznamo :D precekirala sm celo bolho, mojpes.net in zavetisca, k so na netu...ocitno so se zaljubil v ribco :dontknow:

ponga
04.02.2007, 18:04
Če vas še čaka, vas bo sigurno vesela!
Jutri pa le poročaj o novi sostanovalki!
Pa upam, da vaš kuža ni preveč ljubosumno bitje in bo sprejel psičko. ;)

lady_lucifer
04.02.2007, 18:07
Če vas še čaka, vas bo sigurno vesela!
Jutri pa le poročaj o novi sostanovalki!
Pa upam, da vaš kuža ni preveč ljubosumno bitje in bo sprejel psičko. ;)

glede na to, da smo tud njega "resil", bi lahk zastopu situacijo:D:D
sicer gremo pa z njim tja;)

lady_lucifer
05.02.2007, 13:50
jah, ribice dans ni blo vec...:(

ponga
05.02.2007, 16:46
jah, ribice dans ni blo vec...:(

Sm vidla, da je ni, pa sem te lih hotla vprašat, če je že pri vas doma?

Kaj pa zdaj? Kaka alternativa?

ponga
05.02.2007, 17:00
Lady, a to srčico si vidla:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,11410.0.html

lady_lucifer
05.02.2007, 19:35
Lady, a to srčico si vidla:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,11410.0.html

ooooo, bom fwdjala!
sam pa tud nic ne pise, kolk bo tale velka :dontknow:

ponga
05.02.2007, 19:41
ooooo, bom fwdjala!
sam pa tud nic ne pise, kolk bo tale velka :dontknow:

Vprašejte na tisti telefon...
Men je tak cortek :) :angel:

ponga
05.02.2007, 19:42
Aja, piše da bo srednje rasti...

lady_lucifer
05.02.2007, 19:42
aja, no, sm dala naprej, ker odlocitev glih ni moja :shy: razen imena:D

ponga
05.02.2007, 19:50
a Ribica ne bi ostala Ribica? ;)

Izbrisan
05.02.2007, 21:10
Jaz bi pa prašal Pongo zakaj promovira toliko pse iz Horjula?

ponga
05.02.2007, 21:22
Izbrisan, promoviran vse pse, ki iščejo dom, ne glede na to, kje so in od kod so.
Če bi dobro bral, bi opazil, da je več promoviranih psov iz Gmajnic.
Pa kot da je to pomembno?!?

Kaj pa te moti?

In mimogrede... Koliko omenjenih psov pa je sploh bilo iz zavetišča Horjul???

ponga
05.02.2007, 21:41
zal je oz. bo prevelka, nasi bi radi manjso:dontknow:
drgac pa update...mars res se ni sel, gre pa menda jutri! :approve:

Lady, kaj veš za Marsa? :dontknow:
Danes v času sprehodov nisem bila pozorna, če je še tam, ker so bile Gmajnice preplavljene z nekimi srednješolkami...

jurka
05.02.2007, 21:46
Jaz bi pa prašal Pongo zakaj promovira toliko pse iz Horjula?

Jaz bi pa prašala Izbrisanega, kje vidi, da Ponga promovira pse iz Horjula?

lady_lucifer
06.02.2007, 06:30
a Ribica ne bi ostala Ribica? ;)

ne:shy::blush:

marsa pa jst vceri nism vidla...

ponga
06.02.2007, 07:58
Joj, upam da je res našel nov dom. :)
Bom v četrtek pogledala...

Izbrisan
06.02.2007, 08:02
Ne, saj jaz sem tako prašal, sam zato, da sem videl, če je Ponga kaj povezana z zavetiščem v Horjulu. Ker je res začela z Gmajnicami, ampak potem je bil pa samo še Horjul. Obstaja pa seveda še ogromno drugih zavetišč. No ravno ogromno ne, kar nekaj pa. Sam imam pa negativno izkušnjo s Horjulskim zavetiščem, oziroma bolj z lastnico le tega.

lady_lucifer
06.02.2007, 08:09
Ne, saj jaz sem tako prašal, sam zato, da sem videl, če je Ponga kaj povezana z zavetiščem v Horjulu. Ker je res začela z Gmajnicami, ampak potem je bil pa samo še Horjul. Obstaja pa seveda še ogromno drugih zavetišč. No ravno ogromno ne, kar nekaj pa. Sam imam pa negativno izkušnjo s Horjulskim zavetiščem, oziroma bolj z lastnico le tega.

kaj je pa blo?:dontknow:

ponga
06.02.2007, 08:21

Izbrisan, v horjulskem zavetišču nisem še nikoli bila in zato o njem nimam nobenega mnenja. :dontknow:
Sem pa zelo pogosto v Gmajnicah in imam z njimi zaenkrat zelo dobre izkušnje.

Ne vem, če je bil sploh kak kuža, ki sem ga omenjala, res iz zavetišča v Horjulu - pa saj navsezadnje sploh ni pomembno. Sem absolutno na strani kužatov, ne glede na to, v katerem zavetišču čakajo na novega lastnika.

Zaupaš svojo negativno izkušnjo s Horjulom?

Izbrisan
06.02.2007, 09:42
Ma v bistvu ne. Saj tudi jaz še nisem bil v zavetišču na Horjulu. Imam pa psičko iz Gmajnic. Problem je v tem, da jaz teh linkov oziroma slikic, ki jih daješ sem gor, sploh ne morem pogledat, ker so mi očitno dali doživljensko prepoved prihajanja na njihovo internetno stran. Sedaj razloge vejo bolj oni kot jaz. Moja trditev je, da se tisti ženski gre tam samo za denar in da se je dobro znašla in da zato ni res ljubiteljica živali oziroma psov.

ponga
06.02.2007, 09:57
Ma v bistvu ne. Saj tudi jaz še nisem bil v zavetišču na Horjulu. Imam pa psičko iz Gmajnic. Problem je v tem, da jaz teh linkov oziroma slikic, ki jih daješ sem gor, sploh ne morem pogledat, ker so mi očitno dali doživljensko prepoved prihajanja na njihovo internetno stran. Sedaj razloge vejo bolj oni kot jaz. Moja trditev je, da se tisti ženski gre tam samo za denar in da se je dobro znašla in da zato ni res ljubiteljica živali oziroma psov.

Misliš najbrž na stran mojpes.net, odkoder so moji linki. Ampak kot sem že omenila, noben od kužatov na mojih linkih mislim da ni v horjulskem zavetišču. Mislim, da sta dva iz Novega mesta, en pa je v začasni domači oskrbi. Ni vse na mojpes.net le horjulsko zavetišče...
Ne razumem pa, zakaj ne moreš na njihovo stran, saj gre lahko tja vsak, tudi če ni prijavljen. In neprijavljenih pač ne morejo blokirat?!. :dontknow:

Izbrisan
06.02.2007, 11:22
Ja ker sem bil tam prijavljen in so me zagnal dol. Očitno si je strežnik zapomnil IP mojega računalnika in zmeraj ko hočem pogledat slikce psov, ki so tam objavljeni, dobim sporočilo, da mi ni dovoljen dostop. Dejstvo, da tam gor niso samo psi iz Horjula, ampak tudi od drugod je pa samo še dodaten razlog, da jih imam za ljubitelje psov v narekovajih! Zato, ker sem jaz domnevno njih užalil, delajo sedaj krivico psom (na en način).

lady_lucifer
06.02.2007, 11:28
to je pa res totalna bedarija :nonono:

ponga
06.02.2007, 12:48
Ja ker sem bil tam prijavljen in so me zagnal dol. Očitno si je strežnik zapomnil IP mojega računalnika in zmeraj ko hočem pogledat slikce psov, ki so tam objavljeni, dobim sporočilo, da mi ni dovoljen dostop. Dejstvo, da tam gor niso samo psi iz Horjula, ampak tudi od drugod je pa samo še dodaten razlog, da jih imam za ljubitelje psov v narekovajih! Zato, ker sem jaz domnevno njih užalil, delajo sedaj krivico psom (na en način).

Ja, se strinjam s tabo. Tam gor so najdeni / izgubljeni kužki od vsepovsod, pa informacije o vseh zavetiščih.
Res butasto. :nonono:

Izbrisan
06.02.2007, 16:15
Ja, čeprav je treba povedati tudi to, da mojpes.net protežirajo zavetišče v Horjulu. Res je, da imajo tudi druge, ampak Horjul je No.1. Kar tudi ne preseneča, če vemo, da je ga. Polona, ki je lastnica tistega zavetišča celo administratorka ali pa vsaj moderatorka na njihovem forumu.

ponga
06.02.2007, 19:32
Ja, čeprav je treba povedati tudi to, da mojpes.net protežirajo zavetišče v Horjulu. Res je, da imajo tudi druge, ampak Horjul je No.1. Kar tudi ne preseneča, če vemo, da je ga. Polona, ki je lastnica tistega zavetišča celo administratorka ali pa vsaj moderatorka na njihovem forumu.

Ja ja, ima prste zraven.
In zavetišče Horjul je taglavno tam!
Ampak saj pravim - težko ocenjujem, ker s Horjulom res nimam nobenih izkušenj. Ne dobrih, ne slabih.

bobi
06.02.2007, 20:46
Upam da boste počasi dojeli pomen nekaterih "zavetišč", ki se redno oglašujejo na "pasjih" forumih", kateri so plačljivi za uporabnika, lastniki zavetišč pa imajo svoje sp-e za opravljanje dejavnosti :clown:
Več nima smisla da pišem, verjetno je še to preveč in bo hitro prišlo na ušesa lastnici foruma www.fehtam.net (http://www.fehtam.net), in bo zopet doživela živčni izpad pod kako novo rubriko, kjer bo samo uvodni post daljši od romana, vojna in mir ;)
Folk, pamet v roke in svojo pomoč, kakršna koli je že namenite tam kjer ste sigurni da bo kaj zaleglo in da bo prišlo tudi kaj do živali :2thumbs:

lady_lucifer
06.02.2007, 20:57
bobi, ta link ne dela..

bobi
06.02.2007, 21:09
bobi, ta link ne dela..

Lady :D:D, seveda ne dela, ker je pravi www.mojpes.net ;)
Upal sem da ste razumeli sarkazem :)

ponga
06.02.2007, 21:10
smo ga, razumeli, bobi. ;)

ponga
06.02.2007, 21:10
lady, že imate kužiko?

lady_lucifer
06.02.2007, 21:12
ne se, po moje drug teden...

Izbrisan
07.02.2007, 10:32
No, saj sedaj, da ne bomo šli preveč izven teme. Se tudi opravičujem, ker sem ravno jaz malce zaobšel temo. Čeprav tudi to o zavetiščih bi bilo fajn malce predebatirati, ampak možno tudi da je kje že odprta taka tema ali bi se jo pa na novo naredilo. Zato bom sedaj podal en moj pogled, ki bolj spada pod to temo.

Če sedaj govorimo o teh treh psičkih iz Gmajnic in kaj se da narediti. Enkrat sem videl na tv, da obstaja prav neko društvo, ki v bistvu prav zanalašč hodi po zavetiščih in jemljejo tiste pse, ki se jim nekako (grdo rečeno) izteka rok. Potem pa tiste pse baje celo nazaj pripeljejo (po nekaj dneh) v zavetišče in tudi plačajo tisto predpisano kazen, vendar za psa se potem šteje kot da je na novo v zavetišču in mu spet začne teči tisti rok od začetka. Ne vem pa tudi, če sem čisto prav razumel, ampak jaz sem tako razumel. Ampak taka rešitev v bistvu deluje samo do takrat, ko kapacitete zavetišč niso polne. Ta znesek, ki ga je potrebno plačati oziroma kazen, je pa takrat ko sem jaz vzel psičko znašala 25 bivših jurjev. To sem sedaj tudi zato povedal, ker je tukaj kar nekaj ljudi pisalo v stilu - saj jaz bi pomagal, ampak nimam prostora. Da se pomagati tudi z denarjem.

Samo ker to v končni fazi niso rešitve in ker je tudi denar zmeraj velik problem, imam jaz malce radikalnejše predloge. Sploh, če pogledamo danes kaj se dogaja in kakšne kaznovalne ukrepe in zakone je ali bo začela sprejemati vlada. Samo, če se že gremo tako politiko, se jo pojdimo na pošten način. To pa pomeni, da naj se kaznuje tiste, ki so res krivi in ne tiste, ki niso. Sedaj se je sprejel (ali se bo) nek zakon, ki bo strogo kaznoval najbolj pse, potem pa lastnike, če pes ne bo npr. na povodcu v mestu. Medtem, ko pa, če boste vi svojega psa pretepali, mučili ali zavrgli se vam ne bo zgodilo nič. Zato bi jaz raje naredil strogo kaznovalno politiko do tistih, ki pse zavržejo. Nabil bi take kazni, da bi potem tist ubogi zavržen kuži lahko najmanj 5 let čisto mirno živel v zavetišču, če že nikakor ne bo mogel dobiti novega doma. Vsi stroški bi se v bistvu krili iz tiste kazni. Sedaj boste vi rekli, saj to v bistvu že sedaj na nek način hočemo narediti, ampak kako naj določeni osebi dokažemo, da je bil pes res njen? Odgovor je v čipiranju vseh psov! Pa boste vi spet rekli, saj bi, ampak kako naj to naredimo? Pa je spet čisto enostaven odgovor, če se vsako leto po zakonu more cepiti vse pse proti steklini, potem bi tudi lahko enkrat (v bistvu istočasno) vsem psom vstavili še čip.

lady_lucifer
07.02.2007, 11:18
izbrisan, neb se mogla bolj strinjat!

popka
07.02.2007, 15:27
izbrisan, super predlog:)

ponga
08.02.2007, 14:04
Mars je kljub vsemu še vedno v Gmajnicah. Se je pa ena punca danes zelo intenzivno ukvarjala z njim - najprej v izpustu, potem še na sprehodu... Upam, da ima kake prijazne načrte z njim!
Držim pesti! :)

ponga
12.02.2007, 16:37
Bono posvojen - dobil novega lastnika! :) :) :) :) :) :) :)

popka
12.02.2007, 17:18
Bono posvojen - dobil novega lastnika! :) :) :) :) :) :) :)

ooooooooooooooo, ful sm vesela:)

hura za bonota!:happy: :D

ponga
12.02.2007, 19:41
ja, tut jst :)
Danes je odšel v novi dom - upam, da ga tam po letu bivanja v Gmajnicah čaka mehek kavč in roke, ki ga bodo crkljale. :yey: :yey: :yey:

lady_lucifer
12.02.2007, 19:44
ful dobr :approve:
a mars je pa se tam?

ponga
12.02.2007, 20:43
ja, mars je še v gmajnicah. :(
dante tudi. :(
:mad:

Lady, že imate kužiko? ;)

lady_lucifer
12.02.2007, 20:47
ne se, prestavljeno za dva tedna...;)

ponga
13.02.2007, 09:09
Pa mate kakšno že ogledano?

lady_lucifer
13.02.2007, 09:11
trenutno nisem cist na tekocem s tem :shy:

lane
08.03.2007, 18:09
Mogoce kdo ve, ce se da psa Danteja (o katerem je govora par strani nazaj) posvojiti na daljavo? Sama bi namrec rade volje mu placevala hrano in stroske ter ga hodila sprehajat, vendar si psa ne morem privosciti odpeljati domov. Vsake informacije bom vesela.

ponga
09.03.2007, 20:43
Mogoce kdo ve, ce se da psa Danteja (o katerem je govora par strani nazaj) posvojiti na daljavo? Sama bi namrec rade volje mu placevala hrano in stroske ter ga hodila sprehajat, vendar si psa ne morem privosciti odpeljati domov. Vsake informacije bom vesela.

lane, Dante je pred 2-3 tedni dobil nov dom in upam, da tam uživa. :approve:

Od zgoraj omenjene trojice je v zavetišču tako samo še Mars.

Posvojitev na daljavo v gmajnicah - kolikor mi je znano - ne poznajo, ampak raje jih vprašaj, da ne bom kaj narobe rekla.
Sprehajat pa seveda lahko prideš kužke kljub temu - le zbirati jih ne moreš. Dobiš tistega, ki je na vrsti za sprehod... in uživaš z njim... ;)

simonalucija
25.03.2007, 22:43
No danes sem posvojila Marsa...ki se vam vsem zahvaljuje za skrbi in čas, ki ste mu ga namenili v preteklem letu

Hvala

Simona in Mars

ponga
26.03.2007, 16:37
No danes sem posvojila Marsa...ki se vam vsem zahvaljuje za skrbi in čas, ki ste mu ga namenili v preteklem letu

Hvala

Simona in Mars

Simona, ravno sem vsa vesela hotela napisati v tole temo veselo novico, da je Marsek posvojen! :2thumbs:
Sem ful ful ful vesela!
Želim ti veliko prijetnih trentukov s tem simpatičnim kužonom, ki si je res že zaslužil svoj dom! :angel: