Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Volitve v Srbiji!

Duh
21.01.2007, 22:00
Volilna udeležba nekaj čez 60%

stranka, ki je ponovno prejela največ glasov je Srbska radikalna stranka..."Šešljeva" stranka..:nonono: ...vprašanje, če bodo dobili mandat za sestavo vlade, verjetno ne...pa vseeno...skoraj 30% volilcev za nacionalistično stranko...:nonono: .., a jih zgodvina zadnjih 20 let ni dovolj izučila...navkljub velikim obljubam podobnih politikov, so izgubili vse vojne, narod je na "kantu" in še vedno se palijo na prazne nacionalistične obljube...še malo pa bodo tudi formalno ostali brez kosova...pa še kateri drugi teritorij bi se našel...

jaz tega več ne štekam...al res ne morejo preko tega svojega "inata"? :dontknow:

maestro II.
21.01.2007, 22:40
Saj podpora radikalcem iz leta v leto pada. Drugače pa ni res, da se niso iz zgodovine nič naučil. Problem je, ker so se. Beograd so bombardiral leta 99, niti ni tako dolgo nazaj če pomisliš. Bo še trajal neki časa, da bodo spet zaupal zahodu in tem vrednotam...

elvis
22.01.2007, 20:58
Seveda srbskega radikalizma in četniške ideologije, ozko povezane s SPC, nihče v medijih ne bo označil kot pravoslavnega ekstremizma ali fundamentalizma...

bobi
22.01.2007, 21:37
Izzid volitev je pričakovan!
Dokler se ne uredi status Kosova, bodo ljudje volili radikalce, ker jim zaupajo da ne bodo prepustili Kosova Albaniji.

Duh
22.01.2007, 22:10
Maestro...maš mogoče prav, ampak počasi bi pa lahko postali že bolj racionalni...

bobi, prej se bodo sprijaznili s kosovom boljše bo za njih..druge ni...al pa spet kaka balkansa vojna...
Ti radikalci so obljubljali že vse živo...ni mi jasno kako jim lahko še zaupajo.skupaj z miloševičem so "delali veliko srbijo"...narod jih pa še vedno voli...gospodrastvo je na psu...srbija je pa manjša, kot že dolgo ne...kmalu bo manjša tudi za kosovo, kar je posledica miloševiče, šešlja in podobnih...

Knez
22.01.2007, 22:19
Zdaj so nadaljni koraki na srbski sceni glede formiranja vlade v veliki meri odvisni od tega, kaj bo mednarodna skupnost rekla glede Kosova.

bobi
22.01.2007, 22:25
Maestro...maš mogoče prav, ampak počasi bi pa lahko postali že bolj racionalni...

bobi, prej se bodo sprijaznili s kosovom boljše bo za njih..druge ni...al pa spet kaka balkansa vojna...
Ti radikalci so obljubljali že vse živo...ni mi jasno kako jim lahko še zaupajo.skupaj z miloševičem so "delali veliko srbijo"...narod jih pa še vedno voli...gospodrastvo je na psu...srbija je pa manjša, kot že dolgo ne...kmalu bo manjša tudi za kosovo, kar je posledica miloševiče, šešlja in podobnih...

Da bodo kar tako predali Kosovo, ne bi stavil :nonono:. S čim jih pa lahko prepričajo? Z učlanitvijo v EU, ali pa z silo :clown:. Verjetno ti dve opcije odpadeta!
Obstaja način kako bi se Kosovo osamosvojilo, vendar bo težko izvedljivo. Republiko srbsko zamenjajo za Kosovo, vprašanje pa je kako bodo odreagirali muslimani? Za hrvate se itak ve, da bi to najraje videli, ker bi enostavno tudi sami priklopili svoj del k matici! Torej obstaja samo vprašanje, kako prepričati muslimane!

d28
23.01.2007, 13:44
Saj podpora radikalcem iz leta v leto pada. Drugače pa ni res, da se niso iz zgodovine nič naučil. Problem je, ker so se. Beograd so bombardiral leta 99, niti ni tako dolgo nazaj če pomisliš. Bo še trajal neki časa, da bodo spet zaupal zahodu in tem vrednotam...

Točno! Žal neumen a ubogi srbski narod, ki je bil zaveden z obeh strani, tako z domače kot tuje scene.

In ne slepite se, ta t.i. civiliziran in razvit zahod je ena sama virtualna farsa, da lahko redki posamezniki živijo kot "bubrezi u loju".

Duh
23.01.2007, 20:14
Da bodo kar tako predali Kosovo, ne bi stavil :nonono:. S čim jih pa lahko prepričajo? Z učlanitvijo v EU, ali pa z silo :clown:. Verjetno ti dve opcije odpadeta!
Obstaja način kako bi se Kosovo osamosvojilo, vendar bo težko izvedljivo. Republiko srbsko zamenjajo za Kosovo, vprašanje pa je kako bodo odreagirali muslimani? Za hrvate se itak ve, da bi to najraje videli, ker bi enostavno tudi sami priklopili svoj del k matici! Torej obstaja samo vprašanje, kako prepričati muslimane!

Ja...po mojem so spodaj večji problemi, kot se ji sami zavedamo...srbi v bosni konstantno gravitirajo na srbijo in vidijo svojo državo (BIH), kot neko nujno zlo...podobno je z hrvati v BIH...oboji imajo zraven še svoje "matične" države, ki jih podpirajo...muslimani jih nimajo, vsaj na meji...se pa edini vidijo v Bosni...ostala dva naroda pa bolj ali manj ne...

kosovo je pa tud en velik problem...srbi so vzgojeni, da je to njihovo "zibelka"...ampak nad to zibelko nimajo praktično več nobenega vpliva in v njej se ziba 95%, če ne celo več Albancev...naj mi nekdo razloži, kako pomiriti ta dva naroda, da bosta spet lahko zaživela skupaj...menim da je to "mission imposible"...

to da je večina volila radikalce, je navkljub slabim in neenotnim "demokratskim" strankam, slabo opravičilo...zakaj? ker jih še vedno ni izučilo, da so ji ravne te radikalne obljube pripeljale kjer so v tem trenutku...tudi do nato bombardiranja, s čemer se sicer nisem strinjal...

kako kompletno zadevo rešit? Ne vem :dontknow: Če ne bi bilo muslimanov v bosni, bi bilo "enostavno"...hrvatom hrvaški del bosne, srbom pa srbski...ob tem bi tud srbi lažje pozabli na kosovo...ampak tako verjetno ne bo šlo...

mogoče združit vse v evropo?

sicer je pa večinoma problem v slabem gospodarstvu in posledično slabi sociali...in nezadovoljen narod tudi rajši podpira neke "iracionaln" obljube radikalnih politikov..in desnih in levih...bolje bi bilo da se oprejo na boljše gospodatsvo, pa s tem ne mislim, čiste kapitalizma...ki bi/bo spet znal prinest nezadovoljstvo...ampak ta divji kapitalizem tam že tak al tak imajo...posamezniki so si očitno sprivatizirali vse kar je bilo vredno in "mali" ljudje od tega nimajo nič kaj dosti...

Knez
23.01.2007, 22:01
Točno! Žal neumen a ubogi srbski narod, ki je bil zaveden z obeh strani, tako z domače kot tuje scene.

In ne slepite se, ta t.i. civiliziran in razvit zahod je ena sama virtualna farsa, da lahko redki posamezniki živijo kot "bubrezi u loju".

Kakšen zaslepljen, prosim te lepo.

Srbi so najbolj samozavesten narod na svetu.To ni nobena zaslepljenost, ampak čisti nacionalizem.

Whitezero
23.01.2007, 23:42
Knez, kakšen čisti nacionalizem.
- vojne
- sovraštvo do hrvatov in drugih narodov
- velikosrbske ideje
itd..

to ni zdrav, čist nacionalizem, ampak pokvarjen in bolan nacionalizem. Zdrav nacionalizem je, da si domoljub in hkrati spoštuješ drugačemisleče ljudi, druge kulture, narode itd.

Srbe pa je povozila zgodovina, saj nacionalizem ne prinaša denarja, ki omogoča preživetje naroda. Tako.
Lahko noč

d28
24.01.2007, 06:56
Kakšen zaslepljen, prosim te lepo.

Srbi so najbolj samozavesten narod na svetu.To ni nobena zaslepljenost, ampak čisti nacionalizem.

Ne bi rekel, da dobro poznaš Srbe. Poleg tega pa ali so mogoče nekateri drugi narodi kaj drugačni?

Samo poglej politiko in zgodovino Francozov, Britancev, Italijanov, Nemcev in nenazadnje Američanov.
Kaj bi šele rekel za nacionalizem teh narodov?

d28
24.01.2007, 07:02
- vojne
- velikosrbske ideje
itd..

to ni zdrav, čist nacionalizem, ampak pokvarjen in bolan nacionalizem. Zdrav nacionalizem je, da si domoljub in hkrati spoštuješ drugačemisleče ljudi, druge kulture, narode itd.

Srbe pa je povozila zgodovina, saj nacionalizem ne prinaša denarja, ki omogoča preživetje naroda. Tako.
Lahko noč

Pišeš kot bi jih sovražil.

Se mi pa zdi, da, če bi bili bolj natančni in fer, da bi napisali, da v bistvu narod sam ni nikoli pokvarjen, ker se množica vedno obnaša kot krdelo ovac pa je to bodisi srbski ali slovenski narod.
Očitno je takšna človeška narava, ker je tako že stoletja in tisočletja in je univerzalna lastnost ljudi.

Najprej je potrebna ustrezna propaganda nato pa spreten govornik, ki povleče cel narod za sabo.

Knez
24.01.2007, 09:10
- vojne
- velikosrbske ideje
itd..

Lahko noč

Hja, sej če smo čisto pošteni, tudi v Soveniji še marsikdo sanja, kako bi bilo fajn, če bi bil Trst slovenski, pa Celovec..

A bi temu lahko rekli velikoslovenske ideje?:rolling:

Malo se šalim.

Nacionalizem in domoljubje ni isto.Zdrav nacionalizem je...nekaj takega kot debel suhec.Ne obstaja.Kakor hitro rečeš,da si nacionalist, to avtomatskopomeni, da svoj narod postavljaš nad druge.

Če rečeš, da si domoljub je drugo.

Srbi so pač, kot sem rekel, večinoma nacionalisti, ne domoljubi.

Knez
24.01.2007, 09:14
Ne bi rekel, da dobro poznaš Srbe. Poleg tega pa ali so mogoče nekateri drugi narodi kaj drugačni?

Samo poglej politiko in zgodovino Francozov, Britancev, Italijanov, Nemcev in nenazadnje Američanov.
Kaj bi šele rekel za nacionalizem teh narodov?

Tu bi lahko rekel: videla žaba, kako konja kujejo, pa je še sama dvignila nogo.

Srbi so en mali narod z nekim kompleksom megapomembnosti.Dokler se ne bodo, podobno, kot mi, naučili, da so mali in da se morajo temu primerno tudi obnašati, bodo pač stali v vrsti za evropske vize, podobno, kot razni orientalski narodi.

Slovenci smo se naučili, da smo mali in da se nam bolj splača biti temu primerno ponižen, kot pa furati nek svoj inat.Srbe ta lekcija šele čaka.

Duh
24.01.2007, 09:30
jaz sem sicer razvil neko svojo osebno filozofijo zakaj je doli tako...ne bom trdil, da je pravilna in edinia resnična...

"PONOS" in predvsem "INAT" sta tista, s katerima si Srbi najbolj kopajo jamo...pa nič ni narobe s ponosom...ga je treba imet in ga moramo spoštovat, je pa njim to zadevo uspelo skozi desetletja in stoletja doterat že čez mero tistega pravega "PONOSA", ki postaja na koncu že iracionalen in škdoljiv njim in okolici...vzgoja skozi stoletja o hrabrosti, vojskovanju in kljubovalnosti (inatu), družinska, po šolah, medijih, skozi pesmi, knjige, filme...jih je prepričala, vsaj velik del, da so oni tisti "edini", ki se borijo za edino resnico tega sveta (nebeški narod)...teg občutka se je težko otrest kar tako čez noč in v tem je problem, ki na koncu tebe najbolj njih same...

Potem se pa tu podobno dogaja še s tem famoznim "INATOM"...najbolje ta INAT - kljubovanje opišejo sami skozi eno šalai...btw. ga skoraj ni čez njihov humor ;)...se bom potrudil napisat v originalu, čeprav ne bo povsem pravilno, gre pa nekak tak: Pride srbskemu pogajalcu nekdo iz "belega sveta" p anaj bodo UN, EU, al amerika ali bilo kdo in mu reče" NE JEDI GOVNA, JER NISU JESTIVA", srbski pogajalec pa odvrne: "KO, TO MOŽE MENI NA OVOM SVETU ZABRANIT; DA JEDEM GOVNA" in iz inata zagrabi govno in ga požre, da dokaže, da ga ni vraga na svetu, ki bi lahko nekaj njemu prepovedoval!

pa s tem vicem nisem mislil žalit srbe...se mi pa zdi, da ta vic na kratko opiše to "stanje" in ja, povedal mi ga je kolega iz srbije...

d28
24.01.2007, 09:36
Tu bi lahko rekel: videla žaba, kako konja kujejo, pa je še sama dvignila nogo.

Srbi so en mali narod z nekim kompleksom megapomembnosti.Dokler se ne bodo, podobno, kot mi, naučili, da so mali in da se morajo temu primerno tudi obnašati, bodo pač stali v vrsti za evropske vize, podobno, kot razni orientalski narodi.

Slovenci smo se naučili, da smo mali in da se nam bolj splača biti temu primerno ponižen, kot pa furati nek svoj inat.Srbe ta lekcija šele čaka.

Iz nekaterih postov čutim kar neko sovraštvo do Srbov, kar mi je nerazumljivo, ker v končni fazi, če pustimo na stran, da imajo Srbi zelo radi Slovence je narod kot takšen nedolžen.

Ker, če bi sprejeli tezo, da je narod kriv potem ga ni nedolžnega naroda na svetu, Srbi pa globalno gledano in skozi zgodovino izpadejo še skoraj kot nedolžne ovčke v primerjavi z recimo Britanci, Američani, Francozi, Nemci itd.

In še nekaj, biti pretirano ponižen pomeni biti hlapec in izgubiti svojo svobodo, identiteto... Poleg tega pa veliko ljudem v Sloveniji ni lepo živeti in noben od naših sosedov nima ravno najboljšega mnenja o nas.

Kaj ti potem pomeni materialno blagostanje in nek virtualni standard, če si v tem procesu izgubil tisto najbolj pomembno brez česar je življenje brez pomena?:shy:

d28
24.01.2007, 09:43
jaz sem sicer razvil neko svojo osebno filozofijo zakaj je doli tako...ne bom trdil, da je pravilna in edinia resnična...

"PONOS" in predvsem "INAT" sta tista, s katerima si Srbi najbolj kopajo jamo...pa nič ni narobe s ponosom...ga je treba imet in ga moramo spoštovat, je pa njim to zadevo uspelo skozi desetletja in stoletja doterat že čez mero tistega pravega "PONOSA", ki postaja na koncu že iracionalen in škdoljiv njim in okolici...vzgoja skozi stoletja o hrabrosti, vojskovanju in kljubovalnosti (inatu), družinska, po šolah, medijih, skozi pesmi, knjige, filme...jih je prepričala, vsaj velik del, da so oni tisti "edini", ki se borijo za edino resnico tega sveta (nebeški narod)...teg občutka se je težko otrest kar tako čez noč in v tem je problem, ki na koncu tebe najbolj njih same...

Potem se pa tu podobno dogaja še s tem famoznim "INATOM"...najbolje ta INAT - kljubovanje opišejo sami skozi eno šalai...btw. ga skoraj ni čez njihov humor ;)...se bom potrudil napisat v originalu, čeprav ne bo povsem pravilno, gre pa nekak tak: Pride srbskemu pogajalcu nekdo iz "belega sveta" p anaj bodo UN, EU, al amerika ali bilo kdo in mu reče" NE JEDI GOVNA, JER NISU JESTIVA", srbski pogajalec pa odvrne: "KO, TO MOŽE MENI NA OVOM SVETU ZABRANIT; DA JEDEM GOVNA" in iz inata zagrabi govno in ga požre, da dokaže, da ga ni vraga na svetu, ki bi lahko nekaj njemu prepovedoval!

pa s tem vicem nisem mislil žalit srbe...se mi pa zdi, da ta vic na kratko opiše to "stanje" in ja, povedal mi ga je kolega iz srbije...

Imaš prav do neke mere, vendar bi te opomnil na dve stvari:

1. V kakšnem represivnem in agresivnem svetu živimo
2. Da agresiven nastop do nekaterih privede do kontra učinka in se ljudje uprejo

Kaj misliš kako je v konkretnem primeru napad NATA na ZRJ vplival na Srbe?

Kako je vplivalo, ko so gledali kako pobijajo nedolžne ljudi in uničujejo civilne objekte? Kako je vplivalo na njih, ko so videli, da Američani na njih testirajo novo orožje, ki je obogateno z nuklearno konico medtem pa sami pridigajo kdo sme in ne sme uporabljati tega istega orožja in da oni zagovarjajo demokracijo, spoštujejo človekove pravice in podobno?

Vse to so dejstva, ki sem jih videl v živo. In vprašajte se zakaj je globalno gledano svet v takšnem stanju kot je. Ali lahko kdo na podlagi tega zameri Srbom, da se upirajo (sicer na napačen način) takšnim svinjarijam in krivicam, ki jih danes v prvi vrsti izvaja ZDA?

Bodimo fer in glejmo širše zadeve.

Jelengar
24.01.2007, 10:12
Srbi nedolžne ovčke!?!? Ti si pa hitro pozabil (če si sploh kdaj vedel) kdo je največji krivec za balkansko morijo . :nonono:

d28
24.01.2007, 10:27
Srbi nedolžne ovčke!?!? Ti si pa hitro pozabil (če si sploh kdaj vedel) kdo je največji krivec za balkansko morijo . :nonono:

Zelo grdo iztrgano iz konteksta. Navedi prosim cel moj stavek v citatu in potem lahko debatiramo o temu.

In mimogrede, poznam splošno priznano tezo kdo naj bi bil največji krivec za balkansko morijo. Vendar pa imam upoštevaje politiko in zgodovino zahodnjakov sam svoje mnenje o tem.

Ker poznam psihologijo ljudi so zame hujskači in ideologi VEDNO NAJVEČJI KRIVCI.

Jelengar
24.01.2007, 10:52
Zelo grdo iztrgano iz konteksta. Navedi prosim cel moj stavek v citatu in potem lahko debatiramo o temu.

Nič ni bilo iztrgano iz nobenega konteksta. To je bilo moje retorično vprašanje, ki se nanaša na tvoje srbofilske izpade #17 in #18. :nonono:

d28
25.01.2007, 07:56
Nič ni bilo iztrgano iz nobenega konteksta. To je bilo moje retorično vprašanje, ki se nanaša na tvoje srbofilske izpade #17 in #18. :nonono:

Jaz nisem imel srbofilskih izpadov ampak imaš ti nacionalne predsodke.

Temu, kar sem jaz pisal se reče debatiranje temu, kar pa ti pišeš se pa reče provokacija in nestrpnost.

Glede "nedolžnosti" sem napisal: "Srbi pa globalno gledano in skozi zgodovino izpadejo še skoraj kot nedolžne ovčke v primerjavi z recimo Britanci, Američani, Francozi, Nemci itd."

In stojim za tem. Če bi poznal zgodovino omenjenih narodov bi vedel, da to drži kot pribito.

In ja, če nekdo del stavka objavi, dela pa ne sploh, če to spremeni bistvo je grdo iztrgano iz konteksta. :censored:

Jelengar
25.01.2007, 09:00
Nacionalni predsodki!?!? Ja s kje si pa to vzel? Ja kaj pa to sploh je? Zveniš kot partijski sekretar. Ponavljam ti, ker nečuješ dobro. Z relativiziranjem slikaš Srbe kot nedolžne ovčke. Ti lahko za svojim relativiziranjem srbskega fašizma tudi ležiš, ampak to ne bo spremenilo dejstev in vloge Srbov pri razpadu Jugoslavije ter prelivanju krvi, ki je nato sledilo. Čisto dovolj, da jih lahko še nekaj desetletij sovražimo, tako kot smo Nemce po 2. svetovni vojni. Edina razlika je, da so se Nemci pokesali za svoje zločine in šli skozi katarzo, Srbi pa ne. Tudi najnovejše volitve v Srbiji samo kažejo, da te katarze še ne bo kmalu.

d28
25.01.2007, 11:42
Nacionalni predsodki!?!? Ja s kje si pa to vzel? Ja kaj pa to sploh je? Zveniš kot partijski sekretar. Ponavljam ti, ker nečuješ dobro. Z relativiziranjem slikaš Srbe kot nedolžne ovčke. Ti lahko za svojim relativiziranjem srbskega fašizma tudi ležiš, ampak to ne bo spremenilo dejstev in vloge Srbov pri razpadu Jugoslavije ter prelivanju krvi, ki je nato sledilo. Čisto dovolj, da jih lahko še nekaj desetletij sovražimo, tako kot smo Nemce po 2. svetovni vojni. Edina razlika je, da so se Nemci pokesali za svoje zločine in šli skozi katarzo, Srbi pa ne. Tudi najnovejše volitve v Srbiji samo kažejo, da te katarze še ne bo kmalu.

Ti imaš pa veliko nerazčiščenih stvari sam pri sebi. Če se iz tvojih postov ne da razbrati težkega sovraštva do Srbov, komunizma itd. potem se z isto lahkoto lahko reče, da je bil Hitler humanitarec.

In primerjati Srbe z Nemci v tem pogledu meji že na tragikomedijo.

In kaj je drugega nacionalni predsodek, če ne sovraštvo do nekega naroda?

Kar pa se teme tiče, je najlažje vedno nekoga obsojati in kriviti, veliko težje pa je stvar pogledati z več zornih kotov in ugotoviti tudi posredne krivce. In za morijo v nekdanji Jugoslaviji krivci niso bili samo Srbi krivi pa, če jih ti še tako sovražiš. :approve:

Jelengar
25.01.2007, 13:11
Ti kr neki po partijski direktivi, ne da bi razumel o čem govoriš. :nonono: Samo poglej svoje poste v tej temi. O volitvah nisi še nič povedal. Vse kar praviš je, da ti se Srbi smilijo in relativiziraš njihovo zgodovinsko krivdo pri razpadu Jugoslavije. Srbi so krivci št. 1. Srbom privoščim sranje v katerem so se znašli po svoji krivdi. Izgovor, da ubogi narod ni kriv, ne drži vode. Brez podpore množic s Slobotovimi slikami, se srbski fašizem ne bi mogel tako razmahniti. Srbom je še vedno samo žal, da so izgubili vojno, ni jim pa žal za svinjarije, ki so jih storili onb razpadu Jugoslavije. To pa tudi potrjuje zmaga Šešljevih radikalcev.

d28
25.01.2007, 17:45
Debata se je razširila tudi na to in jaz sem pač nadaljeval to debato.

Ne vem pa zakaj meni pridigaš, ko si sam ravno tako pisal o drugi temi in sicer o temu kako so Srbi največji krivci za morijo in jih primerjal s fašisti ipd.
In potem glumiš, da ti pa že nisi nestrpen in nimaš predsodkov. Sem pa siguren, da to sovraštvo ni ciljano samo na Srbe ampak tudi na Hrvate, Bosance, komuniste itd.

Poleg tega, da celotnemu srbskemu narodu privoščiš trpljenje pomeni, da rabiš strokovno pomoč, ker to meji na ekstremno bolanost, ki presega običajne predsodke. :uvi:

Sicer pa kažeš svojo nasilno naravo v drugih temah. Ker ravno gledam tale tvoj avatar in sem spoznal tvojo naravo, ali imaš slučajno kaj trofej teh prelepih živali na svojih stenah?

Jelengar
25.01.2007, 19:18
Kaj je tebi človek božji? Še nkrat si oglej svoja srbofilska izpada # 17 in #18. Tako močno poješ slavo Srbom, da sem te moral malce postaviti na realna tla. Hrvate in Bosance pa v naši hiši čislamo, ker so bili žrtve zločinskih Srbov. Komunisti pa itak sodijo na smetišče zgodovine. Kaj, ali do tebe še ni prišla novica, da je komunizem v Evropi žalostno pogorel? In ja, takrat leta 1999, ko so NATO letala iz Aviana letela čez Ljubljano proti Srbiji, sem navijal za ameriške pilote. Imaš kaj proti?

d28
25.01.2007, 19:58
Kaj je tebi človek božji? Še nkrat si oglej svoja srbofilska izpada # 17 in #18. Tako močno poješ slavo Srbom, da sem te moral malce postaviti na realna tla. Hrvate in Bosance pa v naši hiši čislamo, ker so bili žrtve zločinskih Srbov. Komunisti pa itak sodijo na smetišče zgodovine. Kaj, ali do tebe še ni prišla novica, da je komunizem v Evropi žalostno pogorel? In ja, takrat leta 1999, ko so NATO letala iz Aviana letela čez Ljubljano proti Srbiji, sem navijal za ameriške pilote. Imaš kaj proti?

Ne, nimam nič proti. Delaj, kar hočeš.

Ampak sej pravim :uvi:

nattka
25.01.2007, 20:18
še dobro da niso vsi srbi kot jelengar ...:nonono: :nonono:

d28
25.01.2007, 22:35
še dobro da niso vsi srbi kot jelengar ...:nonono: :nonono:

Potem bi šele res bili vsi Srbi fašisti in nasilneži kot piše jelengar. :sleepy:

Knez
26.01.2007, 17:01
Iz nekaterih postov čutim kar neko sovraštvo do Srbov, kar mi je nerazumljivo, ker v končni fazi, če pustimo na stran, da imajo Srbi zelo radi Slovence je narod kot takšen nedolžen.

Ker, če bi sprejeli tezo, da je narod kriv potem ga ni nedolžnega naroda na svetu, Srbi pa globalno gledano in skozi zgodovino izpadejo še skoraj kot nedolžne ovčke v primerjavi z recimo Britanci, Američani, Francozi, Nemci itd.

In še nekaj, biti pretirano ponižen pomeni biti hlapec in izgubiti svojo svobodo, identiteto... Poleg tega pa veliko ljudem v Sloveniji ni lepo živeti in noben od naših sosedov nima ravno najboljšega mnenja o nas.

Kaj ti potem pomeni materialno blagostanje in nek virtualni standard, če si v tem procesu izgubil tisto najbolj pomembno brez česar je življenje brez pomena?:shy:

Seveda sosedje nimajo lepega mnenja o nas.

Italijani in Avstrijci zatone, ker jim ne pustimo, da bi poceni pokupili naše firme in parcele.

Hrvati zato ne,ker nam gre bolje, kot njim.

Z Madžari pa ni nekih težav.verjamem pa da si boš ti kakšno izmislil.

Glede tega, da nas imajo Srbi radi: svojo ljubezen so nam konec 80. zelo nazorno pokazali.Zaradi njih smobežali iz Juge, kolikor so nas nesle pete.

d28
26.01.2007, 22:37
Malo čudno je, da vsi sosedje nekakšni zarotniki proti Sloveniji in da je pri tem Slovenija edina povsem brezmadežna. Vsaj tako je razumeti iz tvojega pisanja.

Kar pa se tiče tega koliko imajo Srbi radi Slovence in, kar boš presenečen tudi obratno potrjujejo trume Slovencev, ki sila radi in vse bolj za razne praznike in počitnice odhajajo v Srbijo in tam uživajo 100 na uro.

In, če bi ti glavo potegnil ven iz riti bi ti tudi užival. In najbrž si zaradi tega zagrenjen.

Pa brez zamere! ;)