Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Splav

Nodika
23.01.2007, 09:42
Upam, da je tema na pravem koncu, če ni jo pač premaknite.

Kakšno je vaše razmišljanje o splavu?
Sj najbrž se je o tem že debatiralo pa vseeno.

Znanka ga je pred časom opravila na KC, zaradi zdr. razlogov. Pa mi je potem razlagala o dolgih vrstah pred ambulanto. :nonono: In sem začela razmišljat kakšni so potem občutki, ko to narediš, če je bilo seveda z nosečnostjo vse v redu. Sploh pri mladih puncah, kako jih to zaznamuje? Jaz z nosečnostmi nimam nobenih izkušenj pa vseeno mislim, da tega ne bi bila sposobna izpeljat. :(

Lencka
23.01.2007, 09:59
Ojej, zdaj si pa sprozila temo :)
Pocakaj malo, pa (raje iz daljave) glej boj krvavi za vero pravo, ocetnjavo! :nonono:
Zanimivo, da si izpostavila to, kako se potem zenske pocutijo, ker vecina jih splav "zvrne" na vprasanje moralnosti tega dejanja (in se kregajo, ker vsakdo pac lahko sodi o drugih in za druge) in pa financni vidik (trenutno bolj aktualen), redkokdo pa pomisli na ta vidik. Da se zanj odlocijo, ga opravijo in s tem zivijo - zenske. Osebe. Po mojem za 99% njih odlocitev ni lahka in cetudi ne nosijo vec otroka, "nosijo" s sabo to odlocitev.

freya
23.01.2007, 10:02
V glavnem smo o tem debatirali pod sklopom Zdravje.
Najprej me zanima....dolge vrste pred katero ambulanto..mogoče je šlo samo za preglede? Potem so tukaj nosečnice, ki splavijo zaradi odmrlega ploda, čiščenja po spontanih splavih.?

Jelengar
23.01.2007, 10:04
Jaz verjamem, da ima ženska pravico in svobodo do izbire. :approve:

Nodika
23.01.2007, 10:11
Ojej, zdaj si pa sprozila temo :)
Pocakaj malo, pa (raje iz daljave) glej boj krvavi za vero pravo, ocetnjavo! :nonono:
Zanimivo, da si izpostavila to, kako se potem zenske pocutijo, ker vecina jih splav "zvrne" na vprasanje moralnosti tega dejanja (in se kregajo, ker vsakdo pac lahko sodi o drugih in za druge) in pa financni vidik (trenutno bolj aktualen), redkokdo pa pomisli na ta vidik. Da se zanj odlocijo, ga opravijo in s tem zivijo - zenske. Osebe. Po mojem za 99% njih odlocitev ni lahka in cetudi ne nosijo vec otroka, "nosijo" s sabo to odlocitev.

Po moje pa da ne.
Veliko je takih, ki so imele splav večkrat. :nonono:

Najprej me zanima....dolge vrste pred katero ambulanto..mogoče je šlo samo za preglede? Potem so tukaj nosečnice, ki splavijo zaradi odmrlega ploda, čiščenja po spontanih splavih.?

Pred "čiščenjem". Ne vem točno.
Predvsem govorim o splavih iz nezdravstvenih razlogov.

Nodika
23.01.2007, 10:13

Tudi zato sem dala to temo na d&d.

mrjerry
23.01.2007, 11:04
Pridruzujem se mnenju Jelengarja.

Menim, da bi moral splav biti v splosnem placljiv (v celoti). Izjeme bi bile na primer posilstva, bolezen matere ali kaksni podobni dejavniki, kjer bi vec dejavnikov kazalo na to, da je bolje, ce se otroka ne rodi.

Jelengar
23.01.2007, 11:11
A ni Drobnič zaradi tega "letel"? ;)

freya
23.01.2007, 12:07
Pred "čiščenjem". Ne vem točno.
Predvsem govorim o splavih iz nezdravstvenih razlogov.

Jp, se mi je zdelo. Do čiščenj prihaja iz večih razlogov, ne samo zaradi splava.
Torej vprašanbje preciziraj...že tako debate rade skrenejo s prave smeri.

lila5
23.01.2007, 14:00
Upam, da je tema na pravem koncu, če ni jo pač premaknite.

Kakšno je vaše razmišljanje o splavu?
Sj najbrž se je o tem že debatiralo pa vseeno.

Znanka ga je pred časom opravila na KC, zaradi zdr. razlogov. Pa mi je potem razlagala o dolgih vrstah pred ambulanto. :nonono: In sem začela razmišljat kakšni so potem občutki, ko to narediš, če je bilo seveda z nosečnostjo vse v redu. Sploh pri mladih puncah, kako jih to zaznamuje? Jaz z nosečnostmi nimam nobenih izkušenj pa vseeno mislim, da tega ne bi bila sposobna izpeljat. :(

Tako verjetno misli večina žensk, dokler ni postavljena pred dejstvo, tudi jaz sem mislila, da tega ne bi bila sposobna izpeljati......ko pa si zaradi različnih razlogov postavljen pred odločitev, ki nikakor ni lahka, pa svoja prešnja prepričanja požreš.....različne ženske pa splav verjetno različno zaznamuje.....

Kar se pa tiče dolgih vrst......splav po bolnišnicah običajno opravljajo le en določen dan v tednu in takrat pred ambulanto čakajo večinoma tiste ženske, ki so naročene za splav......