Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : izbira sesalnikov

urša5
23.01.2007, 10:03
kopujem novi sesalnik - srednji nižji razred (cca.125 eurov), navadni, brez posebnosti pa sem pred odločitvijo, katera znamka je najboljša. Ugotavljam namreč, da je v trgovinah ponudba znamk ogromna, bistvenih razlik med posameznimi aparati pa ni opazit; police se tako šibijo pod znamkami: elektroluxa, gorenja, corone, philipsa, batagela, bosha, aeg, rowente, hooverja, rowente ... skratka ogromno izbire! moja preferenčna znamka za druge male gospodinjske aparate je philips, vendar ne vem, kakšni so philipsovi sesalniki?
kakšen nasvet?

buba švabe
24.01.2007, 08:30
Za gospodinjske aparate ne vem, ampak za Phillips na splošno velja malo muzike za veliko denarja. Se pravi, dobiš lahko tudi dosti več za manj denarja. Če bistvenih razlik ni, bi jaz kupil tisto, kar je najceneje.

findet_nemo
25.01.2007, 10:50
hja,res je, toliko ponudnikov, pa skoraj ni razlike v lastnostih, edino v ceni je. Samo point je v tem da lahko že vsak napiše karkoli na etiketo. Zdaj katerega izbrati,..vsak bo zagovarjal svojega proizvajalca..sam sem na istem mestu, rad bi kupil sesalnik, a nebi rad zopet ustelil mimo. Smo kupili tega http://www.junior-eco.si/predstavitev.htm (prva slika-rdeči), za nekje 200.000 sit, pa ga nihče noče uporabljat ker je težek za premikat, skrakta ne praktičen.

Mowgli
26.01.2007, 11:00
Na dveh lokacijah imam na zunaj dva povsem enaka sesalca; na enem piše Bosch, na drugem Electrolux. Oba pa so verjetno delali Kitajčki... Pri poceni modelih pač kupiš nekaj vsaj približno poznanega in upaš, da dela, če ti nihče ne zna svetovati na podlagi izkušenj... In potem plačuješ vrečke kot zlato... :dontknow:

Vsemogočni
09.02.2007, 15:41
Pozanimaj se kje imaš najbližji servis in koliko daš za vrečke. Če ne kupiš tistega brez vrečk. Pa v trgovini naj ga vklopijo, da ne boš imela doma ropotanje, kot kakšni kleparski delavnici.

Men se naprimer zdi full smotano naprimer (imamo elektrolux), da se odlomi plastični ročaj (ukrivlejna plastična cevka dolžine cca 20 cm, ki je v ročaju sesalne palice) in ne moreš kupiti le plastične cevke, katero lahko zamenja vsak malo bolj spreten, ampak moraš kupiti kompleten ročaj z elektroniko in to stane več kot 104 EUR (25.000 SIT). Drugače je sesalec dokaj tih in kvaliteten.

namgyal
09.02.2007, 17:11
Po mojih izkušnjah - nikakor kupovati karkoli, kar dela na sistem brez vrečk (krožni filter). Ko se tam filter zamaši, porabi ogromno energije, pa malo vsesa, se začne pregrevati in še umazano je vse skupaj. Torej ne, ne in še enkrat ne.

ponga
09.02.2007, 17:48
kopujem novi sesalnik - srednji nižji razred (cca.125 eurov), navadni, brez posebnosti pa sem pred odločitvijo, katera znamka je najboljša. Ugotavljam namreč, da je v trgovinah ponudba znamk ogromna, bistvenih razlik med posameznimi aparati pa ni opazit; police se tako šibijo pod znamkami: elektroluxa, gorenja, corone, philipsa, batagela, bosha, aeg, rowente, hooverja, rowente ... skratka ogromno izbire! moja preferenčna znamka za druge male gospodinjske aparate je philips, vendar ne vem, kakšni so philipsovi sesalniki?
kakšen nasvet?

mam že mnogo let čisto navaden philipsov seselec na vrečke - nobenih pripomb! :2thumbs: