Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : T-2 toži Telekom za 130 milijonov evrov

rda
24.01.2007, 12:22
http://www.finance-on.net/173409

wishmaster
24.01.2007, 12:36
In kaj to pomeni za uporabnike ? ............ čist nič.

rda
24.01.2007, 13:56

Mogoče pa. Mogoče bom v prihodnjih 3 letih dočakal razvezan dostop, ki ga čakam že skoraj 3 leta.

lp

bobi
24.01.2007, 14:00

V primeru dokazane tožbe 130 milijonov plačila, za uporabnike in za neuporabnike!

missClause
24.01.2007, 14:24
Jaz pa čist verjamem Telekomu, da se drži pravil. Če ma T2 slabo tehnologijo in da jim skoraj nič ne dela, ni Telekom kriv... zakaj pa potem ostalim ponudnikom dela internet?:rolling:

rda
24.01.2007, 14:44
Jaz pa čist verjamem Telekomu, da se drži pravil. Če ma T2 slabo tehnologijo in da jim skoraj nič ne dela, ni Telekom kriv... zakaj pa potem ostalim ponudnikom dela internet?:rolling:

Ni problem v nedelovanju, temveč v zaviranju.

Konkretno: T2 je dal poizvedbo za kolokacijo za našo centralo, za katero je dobil odgovor, da kolokacija ni možna ker ni optične povezave. Siol ponuja na isti centrali ADSL2+, kar pomeni, da optična povezava do centrale je.

Imam priložnost vsakodnevno delat tako preko T2 kot preko Siola in moram povedat, da sta oba zelo zanesljiva. Problem je samo v oviranju Telekoma.

Če mi že Siol ne more zagotovit razvezanega dostopa naj pustijo vsaj T2, da mi to omogoči.

lp

mrjerry
24.01.2007, 14:53
Koliko se pa ti spoznas ne telekomunikacije? :shy:

missClause
24.01.2007, 14:55
hja to je pa tako...da če Siol na tisti centrali podpira VDSL2, ne pomeni da T2, lahko uporablja njihove parice... kako imajo to urejeno ne vem, vendar kakor sem videla T2 si mora lastno mrežo in tako tudi ostalo sam narediti na lastne stroške.. zakaj se men zdi da toži samo zato, da dobi izgubljeni denar nazaj?:rolling:

mrjerry
24.01.2007, 15:18
hja to je pa tako...da če Siol na tisti centrali podpira VDSL2, ne pomeni da T2, lahko uporablja njihove parice... kako imajo to urejeno ne vem, vendar kakor sem videla T2 si mora lastno mrežo in tako tudi ostalo sam narediti na lastne stroške.. zakaj se men zdi da toži samo zato, da dobi izgubljeni denar nazaj?:rolling:

Kateri tisti centrali?
Zakaj si T-2 MORA narediti lastno mrezo?

Se mi pa pocasi formira odgovor na zadnje vprasanje, ampak ga bom zadrzal zase ker sem gentleman :approve:

Mowgli
24.01.2007, 15:20
Meni se zdi, da sem že seksal. No, vsaj nobena ni rekla, da to ni bilo to... Da najprej obranim svojo suverenost. :clown:

Če bi kaj zaupal slovenskemu sodstvu, bi rekel, da bo izid tožbe zanimiv. Da se bo končno razjasnilo, kdo je tisti, ki komu nagaja. Pa mu ne zaupam in bo verjetno vse skupaj le še ena farsa...

Gre za firmo, ki je veeelika in firmo, ki bi rada bila veeelika. Ena brez druge ne moreta, ker T-2 sili Telekom, da ne spi še naprej, hkrati pa T-2 s pomočjo Velikega brata zori in bo sčasoma nehal verjeti v (in prodajati) pravljice. Ko se zahakljata taki dve, gre vse prek hrbtov uporabnikov, čeprav obe trdita, da vse, kar počneta, počneta zaradi potrošnikov. :dontknow:

kitl
24.01.2007, 15:30
hja to je pa tako...da če Siol na tisti centrali podpira VDSL2

Samo tale del stavka vse pove koliko pojma o telekomunikacijah imaš.

O seksu pa raje nebi, da ne bo še kak neumna trditev padla tukaj na forum.

Kar se pa te tožbe tiče bo šlo pa itak denar iz naših žepov če bo Telekom izgubil.

missClause
24.01.2007, 15:33
ojej ojej... jaz se raje družim z fantki, ki so bolj izkušeni...veliko bolj izkušeni :blush:

drgače pa sem slišala da T2 šunta (po domače povedano obrača stranke) proti Telekomu in Siolu in jim govori take bedarije da bi se še normalni ljudje samo smejali takšnim štorijam....

missClause
24.01.2007, 15:36
Samo tale del stavka vse pove koliko pojma o telekomunikacijah imaš.

O seksu pa raje nebi, da ne bo še kak neumna trditev padla tukaj na forum.

Kar se pa te tožbe tiče bo šlo pa itak denar iz naših žepov če bo Telekom izgubil.

Ja kot je toliko znano katere bodo sploh podpiralo VDSL2. Zdaj trenutno, as we speak, prejemajo krajevne skupnosti, bloki, soglasje za optične kable od Telekoma... kdo je dobil to (katera mesta, kateri bloki) se ne ve... naj bi blo pa tako: ala Solo paket 5/5 ista cena kakor je trenutna cena Solo paketa... torej 26 €.....

Torej, ni potrebno imeti veliko pojma o telekomunikacijah... samo na pravem mestu moraš delat :P

mrjerry
24.01.2007, 15:46
Isto mi je rekel tudi nek monter.

To, da nekje delas in da ti nekje kapljajo dolocene informacije, ne pomeni nic. Nisi edina. Pomembno je, da komentarje glede tehnicnih stvari podajas utemeljeno. Argument `ce lahko eni, lahko se drugi', je trhel. Tudi VDSL2 ni mogel T-2ju ustvariti velike skode, preprosto zato, ker je se v testni fazi. Skoda je nastala drugje in nima zveze z njim. Velik del skode je na primer nastal zato, ker Telekomovi monterji nalasc niso opravili svojega dela, zato jih je bilo potrebno veckrat klicati na teren, izstavljen racun pa je bil za vse opravljene ure. Potem so tu se stroski testiranj neutemeljenih napak, padanje linij uporabnikom, ogromne cakalne dobe (zaradi katerih je delno kriv tudi T-2) itd.

rda
24.01.2007, 15:48
Ja kot je toliko znano katere bodo sploh podpiralo VDSL2. Zdaj trenutno, as we speak, prejemajo krajevne skupnosti, bloki, soglasje za optične kable od Telekoma... kdo je dobil to (katera mesta, kateri bloki) se ne ve... naj bi blo pa tako: ala Solo paket 5/5 ista cena kakor je trenutna cena Solo paketa... torej 26 €.....

Torej, ni potrebno imeti veliko pojma o telekomunikacijah... samo na pravem mestu moraš delat :P

Zaupaj nam še samo katerega leta (+/- 2 leti) :veryevil:

bobi
24.01.2007, 15:51
Če ne drugega, sem se danes nasmejal nakaterim izjavam za cel teden nazaj in naprej :rolling::rolling:, upam da ne boste odnehali in boste napisali še kakšno informacijo, ker vsi nismo zaposleni ne komunikacijah in ne bi radi da nas kdo naplahta z svojimi obljubami :D;)

missClause, upam da bodo podobne izjave tvojim tudi na sodišču :2thumbs::2thumbs:

missClause
24.01.2007, 15:52
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: ma ke... ne morem vsega povedat.... neki pa ja more bit presenečenje :angel: čičite pa čakite:P

kitl
24.01.2007, 16:00
missClauseglede teh soglasij o optičnih kablih Telekoma ni potrebno nikjer posebno delati, da bi to vedel, samo časopis prebrati pa vse izveš ali morda koga poznati na občini. Problem je v tem, da kjer centrala omogoča ADSL2+ omogoča tudi VDSL. VDSL naprave dslame itd... vgradi T-2 in ne Telekom. Šlo se je v tem, da so zavrnili kolokacijo iz razlago, da ni optike speljane do centrale in ne do uporabnikov. In če je v centrali ADSL2+ od Siola oziroma katerega drugega operaterja pomeni, da je do te centrale optična povezava, ker če je ne bi bilo tudi ADSL2+ ne bi deloval v polni meri.

Aja pa še toliko o njihovi tehnologiji, ki ne deluje. Tehnologija že deluje samo Telekomova infrastruktura je v 80% zanič, preparela in z zelenim volkom obdana.

missClause
24.01.2007, 16:08
Enako lahko trdim tudi trenutno za T2, k en qurc dela:P

brivec
24.01.2007, 16:12
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: ma ke... ne morem vsega povedat.... neki pa ja more bit presenečenje :angel: čičite pa čakite:P

:clapping:Jaz že čakam.:coffee: Dolgo časa.:loly: Pa ni nič boljše.:zaspan:

wishmaster
24.01.2007, 16:13
Počakajmo še malo. da Siol ponudi VDSL2, pa še kakšen FTTN, pa da pol vidimo ksihte zaposlenih na T-2ju.

missClause
24.01.2007, 16:16
dečki in deklce... bo že letos ... :2thumbs:

brivec
24.01.2007, 16:23
:čudo: Res? :?: Letos.:veryfunny: Upam da res kej.:shy:

kitl
24.01.2007, 16:27
Enako lahko trdim tudi trenutno za T2, k en qurc dela:P

Seveda lahko saj gosti na telekomarski infrastrukturi tam kjer ima infrastrukturo svojo FTTH dela zadeva odlično. Pač po zelenem volkcu pa take frekvence težje laufajo. Še sedaj ne vem kako bo Telekom ponujal VDSL2 na področjih, kjer je infrastruktura takšna, da si še tako ime ne zasluži:rolling:

missClause
24.01.2007, 16:37
u wait and u will see :rolling:

kitl
24.01.2007, 17:01
Čakam in gledam že najman 6 let pa ne vidim ničesar, razen tega, da cerkev po naši državi napeljuje omrežje, ki je 10x bolj napredno od nacionalnega.

bobi
24.01.2007, 17:09
Okoli krožijo informacije da zvon1 in zvon2 kupujeta Telekom!
Če je res tako, bo telekom še letos delno na FTTH-u :D

hartiganus
24.01.2007, 17:17
itak... sam najprej je treba telekom tožit za keš s katerim bodo pol kupil telekom
kak je to simpl :)

kitl
24.01.2007, 17:25
hartiganus škoda nisi gleda trenj prejšni teden pa bi videl koliko so že dobili od države in koliko še morajo, mislim, da morajo še nekje 130 miljonov EUR brez, da Telekom tožijo če pa še to dobijo so pa na 1/4 miljarde EUR:rolling:

missClause
24.01.2007, 17:33
če ste slučajno videli začetni kapital T2 ... sm tak za informacijo: Osnovni kapital družbe 8.362.543,81 €

Telekom: Osnovni kapital družbe: 65.354.780.000,00 SIT

hmm... se zamisliš :rolling:

torej...kdo bo koga kupil? :P :veryevil:

bobi
24.01.2007, 17:34
Nekako si že kar predstavljam oranžen T2 znak na vrhu stolpnice, spodaj malo nižje pa se lesketa križ v vseh možnih barvah :approve:

missClause
24.01.2007, 17:37
japajade....ma kaj misliš da bo dobila tožbo ali pa denar od države? se kr lepo pod nosom lahko obriše...

bobi
24.01.2007, 17:40
japajade....ma kaj misliš da bo dobila tožbo ali pa denar od države? se kr lepo pod nosom lahko obriše...

Verjami mi da boš bolj zadovoljna z oznako T2, kakor pa z Deutsche Telekom ;):D

Če ne verjameš vprašaj Hrvaške kolege!

janezpesec1
24.01.2007, 17:42
Ah dajte no gdc. Medica malo vec objektivnosti ne bi skodilo. Optika do his ? Kje ? Pri nas so lani prenavljali omrezje pa ja kar lepo parica se vedno. Razvezan dostop ? Ne gre, pa je centrala posodobljena na IPBan. Torej lepo placujemo Telekomu se naprej 11€ vsak mesec. Potem mi prides z izjavo o povezavi 5/5 za ceno Solo paketa. No vsaj nasmejal sem se. In ja, sem uporabnik SiOLa.

kitl
24.01.2007, 17:44
Pravilen osnovni kapital je tole snovni kapital 11.520.720.000,00 SIT pa to sploh veze nima kolko je osnovnega kapitala. Vezo ima to, da se Telekom prodaja ne T-2 za to Telekom ne more kupiti T-2, ker niti ne kotira na borzi. Ko pa si že nekaj se hvalil o denarju ti pa povem, da po celi Sloveniji naredijo par zaporednih ofrov in bo tisti kapital od Telekoma le še pljunek v morje. Sicer pa bog ti požegnaj 12 kB/s uplaoda :D Jaz sem svojimi 510 kB/s več kot zadovoljen za pol nižjo ceno.

missClause
24.01.2007, 17:49
no no se kar nasmejte :P meni je vseeno potem... pol pa ne sprašujte če nočete niti ene stvari vedeti... janez, pa če si tako nezadovoljen z Siolom, pejt na T2.

dal
24.01.2007, 18:15
Saj tisti, ki so lahko, so večinoma že šli. ;)

Tožba pa govori o tistih, ki bi radi, pa ne morejo. Čeprav bi imel Telekom od njih še vedno prihodke, ker mu T-2 plačuje najem paric.

Vedno pa se lahko vprašaš, kje bi bila danes Slovenija, če Telekom ne bi zadnje desetletje na različne načine zaviral razvoja.

rda
24.01.2007, 18:37
missClauseglede teh soglasij o optičnih kablih Telekoma ni potrebno nikjer posebno delati, da bi to vedel, samo časopis prebrati pa vse izveš ali morda koga poznati na občini. Problem je v tem, da kjer centrala omogoča ADSL2+ omogoča tudi VDSL. VDSL naprave dslame itd... vgradi T-2 in ne Telekom. Šlo se je v tem, da so zavrnili kolokacijo iz razlago, da ni optike speljane do centrale in ne do uporabnikov. In če je v centrali ADSL2+ od Siola oziroma katerega drugega operaterja pomeni, da je do te centrale optična povezava, ker če je ne bi bilo tudi ADSL2+ ne bi deloval v polni meri.

Aja pa še toliko o njihovi tehnologiji, ki ne deluje. Tehnologija že deluje samo Telekomova infrastruktura je v 80% zanič, preparela in z zelenim volkom obdana.

Se podpišem pod tale post

Rogue
24.01.2007, 18:45
Lastno jamo si kopljejo.

ELEKTROLJUB
24.01.2007, 20:08
Eno od mojih poizvedb je Telekom 5X (PET X) zavrnil, češ da ni prostih paric.!!!!

Dve uri po prejetju zadnje (pete po vrsti) zavrnitve za T-2 priključek vložim na telekomovi številki 0808000 poizvedbo za Siol internet na TOČNO isti parici.

Čez 2 dni kličejo da je možno čisto vse. (Skupni razvez, delni razvez, solo, duo, trio.....)
Imam pogodbo podpisano od Siola za dokaz.

Pa naj še kdo reče, da so se 5X zmotili.

Pa naj še kdo reče da to ni oviranje....

kandazar
24.01.2007, 20:40
Saj tisti, ki so lahko, so večinoma že šli. ;)

Vedno pa se lahko vprašaš, kje bi bila danes Slovenija, če Telekom ne bi zadnje desetletje na različne načine zaviral razvoja.

Jaz nevem zakaj ni nobena družba (in ne mislim samo t-2) že zdavnaj začela graditi svojo infrastrukturo. Ne pa da podpirajo (najem) Telekomovo zastarelo infrastrukturo. Pa tudi ne bi bilo nič zaviranj. Drugače pa bi morali že zdavnaj prodati telekom, ker država je vedno najslabši gospodar (nastavljeni direktorji, razdeljevanje dobička,...)

gold.t
24.01.2007, 22:07
pozdrav
ja ja osnovni kapital (telekoma) ne pozabit čigav je ta kapital in kdo je financiral izgradnjo omrežja.Velik jih je,ki niso od vloženega dobil nič povrnjeno.Potem pa še o omrežju.Ja ja tud o tem se da velik povedat,kako ga je in ga še telekom posodablja.Pa kako je svoj čas isdn-je vsiljeval narodu,če so hotel internet imet.A ni čudno,ko jim jih je zmanjkal je šlo pa tudi brez njih.Pa niso vmes nič na tej lokaciji posodabljal.Samo rajo so nategoval,dokler se je le dal.Dejte se raj mal zamislt,zadni čas je da mu nekdo podkuri pod nogami.

anarchy
24.01.2007, 23:26
130 miljonov evrov je malo pretirano po eni strani, saj taksne vsote ne bo dobu t-2 v niti v 10 letih, ce bo imel po 100.000 narocnikov.

anarchy
24.01.2007, 23:28
pozdrav
ja ja osnovni kapital (telekoma) ne pozabit čigav je ta kapital in kdo je financiral izgradnjo omrežja.Velik jih je,ki niso od vloženega dobil nič povrnjeno.Potem pa še o omrežju.Ja ja tud o tem se da velik povedat,kako ga je in ga še telekom posodablja.Pa kako je svoj čas isdn-je vsiljeval narodu,če so hotel internet imet.A ni čudno,ko jim jih je zmanjkal je šlo pa tudi brez njih.Pa niso vmes nič na tej lokaciji posodabljal.Samo rajo so nategoval,dokler se je le dal.Dejte se raj mal zamislt,zadni čas je da mu nekdo podkuri pod nogami.

Ma posiljevali so z ISDNJEM in z ADSLJEM, nadgradnja nadgradnje, sedaj pa ni vec potrebno nadgradnje nadgradnje nadgradnje, ker dela cisto lepo pri kablu ali t-2ju.

anarchy
24.01.2007, 23:29
Sej v bistvu nam niso prav nic vsiljevali, mi smo se sami odlocili, da se pustimo posiliti, smart choice.

dal
25.01.2007, 06:54
130 miljonov evrov je malo pretirano po eni strani, saj taksne vsote ne bo dobu t-2 v niti v 10 letih, ce bo imel po 100.000 narocnikov.

V današnjem Dnevniku piše:

Izvedeli smo, da so na T-2 tožbi priložili prek 1000 dokumentiranih primerov kršitev, za katere sedaj uveljavljajo odškodnino. Gre za posamezne poizvedbe za možnosti vzpostavitve kolokacijskih prostorov, ki jih je Telekom zavračal iz za T-2 neutemeljenih razlogov, ter posamezne primere, ko je Telekom razvezavo lokalne zanke izvajal nerazumno dolgo. Tožbi je po naših informacijah priložen tudi izračun poslovne škode v višini 129.556.270 evrov, izračun in metodologijo za njen izračun pa je revidirala revizijska hiša Deloitte.

missClause
25.01.2007, 12:15
ja, pa če berete današnje Finance, je telekomova delnica po napovedani tožbi zrasla namesto padla. Trg je na strani Telekoma.

Jaz se strinjam z vami da je ISDN eno največjih sranj, kar so jih naredili ampak vsako podjetje ima pač svoje napake.. tako kot petrol, elektro,.... da ne naštevam napak od teh gigantov, ki jih noben ne bo presegel....

in T2 naj bi zaradi Telekoma izgubil 130 tisoč naročnikov... :veryevil:

Metek
25.01.2007, 13:23
Hja, očitno uporabljajo enako logiko kot zabavno- glasbena industrija.

Oceniš koliko je piratskih kopij najnovejšega CD-ja Atomik harmonik, to pomnožiš z maloprodajno ceno CDja v trgovini in ponosno sporočiš, da so te zlobni piratje oplahtali za xxx mio EUR poslovne škode.
Koliko od teh ki ima doma brizgajoče MP3, pa bi jih dejansko šlo in kupilo CD v BigBangu, če MP3 ne bi bil na razpolago, pa jih jasno ne zanima :rolling:

Torej, gospodinjstev je 700.000, od tega vsako 7mo želi internet , bum ergo 100.000 priključkov, ki jih T-2 ni mogel zgraditi...

eh ja, bom verjel v nasprotno, ko vidim tole tožbo iz blizu, samo ne vem, koliko je možnosti za to :veryevil:

missClause
25.01.2007, 13:38
citiram iz Financ: "T2 lahko, poenostavljeno rečeno, toži vsaj iz treh razlogov: prvič, ker ima čas, denar in dobro pravniško ekipo, ter je prepričan o končni zmagi; drugič ker želi tudi s takimi prijemi pritisniti na državo, da Telekom začne na trgu spoštovati zakone, in tretjič ker je T2 v finančni stiski. Kaj če kaj, je od tega res, bo pokazal čas in ne denar. "

"Namesto padca po včerajšnji objavi tožbe T2 proti Telekomu za 130 mio € se je cena delnice zadnjega na borzi povzpela na 1,6 odstotka, na 353,4 €" Vlagatelji so tako pokazali, da ne verjamejo v uspeh tožbe v korist T2. Še posebno, ker gre za podrobne očitke, ki jih pred tem proti Telekom nanizala Vega, ki se je medtem s trga že umaknila. ":2thumbs:

sojus
25.01.2007, 13:40
Tožjo že lahko sm dubl pa ne bojo:D :D Cerkev proti državi :rolling: :rolling:

rda
25.01.2007, 13:42
citiram iz Financ: "T2 lahko, poenostavljeno rečeno, toži vsaj iz treh razlogov: prvič, ker ima čas, denar in dobro pravniško ekipo, ter je prepričan o končni zmagi; drugič ker želi tudi s takimi prijemi pritisniti na državo, da Telekom začne na trgu spoštovati zakone, in tretjič ker je T2 v finančni stiski. Kaj če kaj, je od tega res, bo pokazal čas in ne denar. "
:

Upam, da bo tisto drugo obveljalo ;)

missClause
25.01.2007, 15:12
ja na podlagi tega ker je zahtevala parcele in jim država neki mutila in je pol tožila...

TEDYBEAR
26.01.2007, 10:33
lol zdej že diktatorsko komentarje brišete muhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

TEDYBEAR
26.01.2007, 10:34
če ne veste si je SIOL+TELEKOM imperij ustvaril z našim denarjem še od časom YU.

potapljac
26.01.2007, 11:02
Dve dejstvi:

1. T-2 ima manj kolokacij kot SiOL (oz. so drugje) in lahko pride do primera, da stanka dobi razvezan dostop do SiOL-la in ne do T-2. Če T-2 na dani lokaciji nima kolokacije, z razvezanim dostopom do T-2, ne bo nič ! Velja seved obratno. Obstajajo lokacije, kjer stranke lahko dobijo razvezavo do T-2 in ne od SiOL-a.

2. Ze zelo zanimiva informacija je, da je izračun zneska v tožbi izračunala revizijska hiša Deloitte. Njen direktor je bivši direktor uprave Telekoma - Peter Grašek. Navezava Grašek - Kramberger ?

dinamo
26.01.2007, 16:09
Miss Clause, čudn/a si ...
Nabijaš poste, kr u tri dni ...
Kdo bo koga kupu? Mal računanja ne škodi, al pa kako knjigo v roke pa si mal preber kaj je osnovni kapital in kaka je praksa ... Drugač pa T-2 ne misl kupt Telekoma, T-2 pa cerkev ne misl prodat Telekomu, ker že ni tko neumna kot ti in ker ve da je nardila eno res dobro podjetje ...
Drugač pa če še ne veš - Telekomove delnice so navadno šikaniranje ... Klasika-precenjene so ...
Dj kok brezveze Telekom tala denar ... Celo za predsedniško kampanjo dajajo denar, da ne omenjam tistih nadležnih reklam za picikaka al wtf je tist. Reklama čez štiri panoje center mesta skor en mesec gor že visi ... Ojoj ... Pa da ne omenjam kako nategovanje je ta paket ...
Menim da bo T-2 dobil tožbo, definitivno! Telekom se bo itq enkrat zlomu ... slejkoprej ...
Aia, pa Miss Clause, zgleda da živiš v takem pravljičnem svetu kot Božiček, da tudi tega ne weš, da so Finance plačane za pisanje ... Tko da itak bodo napihovali Telekom ... Ups ... spet beseda ITAK ... vemo kam spada ...

poba2001
26.01.2007, 16:27
Tožba gor tožba dol po tem smo Slovenci itak znani smo največji nevoščljivci takoj za Hrvati na Euro kontinentu, ne si razbijat glave zaradi tega, Telekom ni ravno nedolžen ampak tudi T2 ni, mi moramo gledat da lahko sedemo za naše mašince in kaj pogledamo in preberemo kdo se toži .......:angel:

fazan
26.01.2007, 16:29
Tožjo že drži pa naj si gre pri t-2 za cerkveno lastnino ali pa privat kakršnikoli so pač lastniki vendar dejansko tožijo svojo prejšno firmo tako telekom kot siol sej so lastniki bivši vodilni delavci na siolu in telekomu so pa praktično potegnal za seboj tiste ,ki pač imajo trenutno kapital sam upam ,da ne bodo župniki na ta način izgubili svojih faranov--manda ne bodo maš maševali po internetu ni pa prav,da se cerkev vsepovsod vtika je pa neki t-2 bo prakticiral takrat,ko bodo telekom in siol naredila optiko in mpg4.To je isti sistem kot ga ima mobitel --konkurenci je pustil blizu ,ko je že sam za sebe dobro poskrbel.Kva čem rečt če se tožijo se naj saj ima t-2 vzrok vendar koliko bo pa uspel je pa vprašanje.

janezpesec1
26.01.2007, 17:55
janez, pa če si tako nezadovoljen z Siolom, pejt na T2.
Zanimiv odnos do strank imate pri Telekomu / SiOLu. Sem morda kje pljuval po SiOLu da cutis nezadovoljstvo ? Ne, zaenkrat mi deluje v redu. Samo lepo sem napisal kaj me moti pri vasi ponudbi. Trio bi bil cisto konkurencen ce bi ponudili PRD pa ga zaradi politicnih razlogov ne. Mimogrede, ce bo na optiki cena za 5/5 paket enaka ceni paketa Solo bomo stari narocniki se vedno placevali enako ceno za bistveno manj zmogljivo povezavo ?

Glede oviranja T-2 pa seveda da tega ne boste priznali a je dejstvo da se je to v praksi dogajalo. Se lepse pa bi bilo ce bi priznali da vas je T-2 prebudil iz zimskega spanca in se zdaj pocasi ogrevate in zacenjate migati.

kitl
26.01.2007, 18:19
Se lepse pa bi bilo ce bi priznali da vas je T-2 prebudil iz zimskega spanca in se zdaj pocasi ogrevate in zacenjate migati.

No tole je bistvo vsega. In hvala bogu, da je tako če t-2 ne bi bilo bi verjetno bil še danes v sloveniji maksimalni paket 4096/512.

brivec
26.01.2007, 22:24
No tole je bistvo vsega. In hvala bogu, da je tako če t-2 ne bi bilo bi verjetno bil še danes v sloveniji maksimalni paket 4096/512.

:2thumbs: Res je.

Black
27.01.2007, 00:03
monopolizem ali kapitalizem...what is the diff?? get fu... from one or the other name...simple as that...

rock
27.01.2007, 07:17
monopolizem ali kapitalizem...what is the diff?? get fu... from one or the other name...simple as that...
kakšne bistvene razlike s stališča potrošnika res ni,
a ko prvi nastopi znotrej druzga je pa še precej manj prijetno

T-a-d-e-j
27.01.2007, 13:18
Dve dejstvi:

1. T-2 ima manj kolokacij kot SiOL (oz. so drugje) in lahko pride do primera, da stanka dobi razvezan dostop do SiOL-la in ne do T-2. Če T-2 na dani lokaciji nima kolokacije, z razvezanim dostopom do T-2, ne bo nič ! Velja seved obratno. Obstajajo lokacije, kjer stranke lahko dobijo razvezavo do T-2 in ne od SiOL-a.

T-2 ima enako oz. bo kmalu imel več kolokacij kot Siol. S tem da je Siol gradil te kolokacije več let, T-2 pa jih je zgradil v dveh letih.

Še (kmalu) Amisove kolokacije, ki bodo v kratkem v uporabi in Amis na njih že ponuja "poceni" pakete preko Telekoma:

Domžale, Grosuplje, Kamnik Bakovnik, Logatec, Medvode, Mengeš, Vrhnika, Ljubljana Nove Jarše, Ljubljana Polje, Ljubljana Šentvid, Ljubljana Fužine, Mozirje, Rogaška Slatina, Šentjur pri Celju, Štore, Vojnik, Žalec, Polzela, Šmarje pri Jelšah, Spodnji Duplek, Miklavž, Slovenska Bistrica, Slovenske Konjice, Hoče, Kidričevo, Lenart v Slovenskih goricah, Ptuj-Breg, Poljčane, Ravne na Koroškem, Slovenj Gradec, Prevalje, Šmartno pri Slovenj gradcu, Brežice, Krško, Sevnica, Gornja Radgona, Ljutomer, Murska Sobota, Murska Sobota Lendavska, Lendava, Bled, Jesenice, Škofja Loka center, Škofja Loka Trata, Črnomelj, Kočevje, Ribnica.

V kratkem bo Amis zgradil še naslednje kolokacije:

Slovenj Gradec, Slovenska Bistrica, Miklavž, Slovenske Konjice, Žalec, Polzela, Mozirje, Štore, Vojnik, Grosuplje, Vrhnika, Logatec, Škofja Loka center, Škofja Loka Trata, Krško, Črnomelj, Brežice, Sevnica, Domžale, Kamnik Bakovnik, Hoče, Šmartno pri Slovenj gradcu, Ravne na Koroškem.

Kdo ima potem več kolokacij? Glavni razlog da sem sam šel na Amis je bil ravno v dejstvu, da mi Siol na veliki centrali ni zagotovil razvezanega dostopa, Amis pa mi bo ga v kratkem medtem ko je cena naročnine že tako za tretjino nižja.

hartiganus
27.01.2007, 13:23
Tale amisov spisek ni popoln, imam že skoraj 2 mesca cene kot veljajo za njihove nameravane kolokacije
pa moje centrale ni na temle spisku.

Budboy
07.02.2007, 18:50
T-2 ima enako oz. bo kmalu imel več kolokacij kot Siol. S tem da je Siol gradil te kolokacije več let, T-2 pa jih je zgradil v dveh letih.

Ne vem od kot ti te informacije,ampak t2 bo mel tok kolokacij kot siol in nič več in nič manj..
Siol je v centrali od telekoma, t2 pa ima samo prostore v centralah od Telekoma in temu se reče kolokacija.
Pa tut t2 ni zgradu nbene kolokacije ampak je vse pripravu Telekom, vsak prostor v vsaki centrali...t2 se je sam naselu...
Isto vela za amis al pa voljo...
Kar se pa tiče PRDja je pa zelo različno. In odv. od ponudnika ker je odprt trg in vsak dela kar se mu zljubi...
res je pa tut da t2 ma manj kolokacij kot siol in jih bo mel še kr neki časa, to pa zato ker nekje je prostorska stiska(kontejnarji ali podobno), tko da bo se neki cajta capljal naokol in težil okol prostorov v centralah....
Še to t2 brez telekomove centrale nemora funkcijonirat, že zaradi SRDja...
Samo za informacijo Lj. ma cca 18 central....+-2

Dancefreak
08.02.2007, 06:15

"Namesto padca po včerajšnji objavi tožbe T2 proti Telekomu za 130 mio € se je cena delnice zadnjega na borzi povzpela na 1,6 odstotka, na 353,4 €" Vlagatelji so tako pokazali, da ne verjamejo v uspeh tožbe v korist T2. Še posebno, ker gre za podrobne očitke, ki jih pred tem proti Telekom nanizala Vega, ki se je medtem s trga že umaknila. ":2thumbs:

no sedaj se pa povprašaj kdo to piše, državna firma, telekom je tudi državni, tako kot siol, mah saj je vse skupaj povezano.
Ta balkan...ta naša vela država=mafija

Sicer se pa strinjam s...ahh pozabil sem nick, s tem da če ne bi bilo T2ja bi še vedno bilo v sloveniji 4MB najhitrejši paket, dajmo siol, želimo si malo več za naš denar.

Aja je pa fajn da je vedno več ponudnikov. Več ponudbe/večja konkurenca, manjše cene ;)
no sedaj pa 1+1 ;)

Sharac
08.02.2007, 13:46
Državno sodišče bo obsodilo državno firmo za plačilo odškodnine ? :) Cela zgodba s telekomom je zgodba polnjenja proračuna (privatne žepe bom izpustil ker to ni vljudno omenjat preveč) in podaljševanja statusa quo dokler se le da (beri dokler nebo ena oreng Evropska/Ameriška firma pokazala dovolj zanimanja za naš trg in bo treba na vrat na nos začeti spoštovati zakonodajo).

Kdor pa celo verjame v delitev oblasti mora pa na en hud reality check...

T-a-d-e-j
08.02.2007, 15:22
Ne vem od kot ti te informacije,ampak t2 bo mel tok kolokacij kot siol in nič več in nič manj..
Siol je v centrali od telekoma, t2 pa ima samo prostore v centralah od Telekoma in temu se reče kolokacija.
Pa tut t2 ni zgradu nbene kolokacije ampak je vse pripravu Telekom, vsak prostor v vsaki centrali...t2 se je sam naselu...
Kar se pa tiče PRDja je pa zelo različno. In odv. od ponudnika ker je odprt trg in vsak dela kar se mu zljubi...
res je pa tut da t2 ma manj kolokacij kot siol in jih bo mel še kr neki časa, to pa zato ker nekje je prostorska stiska(kontejnarji ali podobno), tko da bo se neki cajta capljal naokol in težil okol prostorov v centralah....

Siol ima cca. 143 kolokacij na centralah, tako kot Amis/T-2/Volja jih mora najeti in plačati Telekomu, vsaj do 1.4.2007 tu ni razlik, tudi zatem dvomim da bodo kakšne omembe vredne spremembe saj bi to rušilo konkurenčnost in samo okrepilo že tako preveč monopolni položaj Telekoma/Siola.
Na tem forumu je denimo Storz večkrat dejal, da v naslednjem obdobju ni načrtov za širjenje kolokacij oz. možnosti razvezanega dostopa na druge centrale. V nasprotju s tem T-2 širi svoje kolokacije na 28 novih central v prihodnjih mesecih, ob tem da jih ima že preko 120. Že sedaj pokriva kraje, kjer Siol razvezanega dostopa ne ponuja (Lenart recimo). 143 < 148 če se ne motim, ob tem da sem prepričan da bo T-2 kolokacije še širil. Enako velja za Amis, ki s svojimi akcijami hitro povečuje svoj tržni delež.

Edit: My bad, T-2 ima že 144 kolokacij na centralah + 28 jih bodo vključili v naslednjih mesecih.

fazan
08.02.2007, 21:57

Budboy kaj si ti v službi siola ali telekoma ali t2 neč ni več jasno samo pišeš in zagovarjaš enkrat enega enkrat drugega in kolikor vem ter berem ta forum in še nekaj ostalih noben ljubljane ni kritiziral niti omrežje niti ponudbe ne vem pa še marsikkdo kaj bi rad.

Budboy
09.02.2007, 10:32
Nisem na nobeni strani.
Pač se ukvarjam z telekomunikacijami in to so samo informacije ki 100% držijo...
In tut nobenga ne kritizeram in se mi zdi prav da povem nekaj kar drži in je v resnici.
Ne pa da berem poste ki jih je nekdo prebral nekje v kaksnem časopisu ala Slovenske novice..:)

Veron
09.02.2007, 11:42
Ste se kdaj uprašal? - Tisti ki ima prave iformacije, a bo natipku na kak forum/blog ali podobno? - Seveda, da ne...

Torej počas nehat bluzit in ugibat :angel:

Budboy
09.02.2007, 13:13
Ni treba vse po seb sklepat....
Pol je vse kar je na forumih napisan ena sama laž.....dej mal se zresn..

fazan
09.02.2007, 16:37
Nisem na nobeni strani.
Pač se ukvarjam z telekomunikacijami in to so samo informacije ki 100% držijo...
In tut nobenga ne kritizeram in se mi zdi prav da povem nekaj kar drži in je v resnici.
Ne pa da berem poste ki jih je nekdo prebral nekje v kaksnem časopisu ala Slovenske novice..:)

Potzem si pa pravi na tem forumu bomo kaj novega zvedeli samo ,če si boš upal jasno in glasno vse povedati.

:2thumbs: :2thumbs: pozdrav

janezpesec1
09.02.2007, 18:23
Ste se kdaj uprašal? - Tisti ki ima prave iformacije, a bo natipku na kak forum/blog ali podobno? - Seveda, da ne...
Torej počas nehat bluzit in ugibat :angel:
O seveda, se je precejkrat v preteklosti zgodilo da smo prebrali (pravilne!) napovedi kaj ponudniki pripravljajo. Je pa res da je zdaj manj tega, ocitno znate skrivati informacije zaradi konkurence. :rolling: