Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Dooolgoletna razmerja

Nodika
25.01.2007, 09:33
Je vaša dolgoletna zveza to, kar ste mislili, da bo, ko ste vstopili vanjo?
Saj veste, sanje o "skupaj srečna do konca svojih dni" (ali pa vsaj zelo dolgo). Najbrž ste si ta "do konca življenja" na nek način predstavljali. Koliko se zdaj realnost ujema z vašo predstavo?
Jaz take zelo dolge zveze še nimam, zato ne vem, a po tem, kar vidim...je res vse tako rutinsko po vseh teh letih? Res postane vse samo še "utečenost"? Ostanejo iskrice ali človeka postaneta samo še "sodelavca", ki pač furata neko skupno življenje, navajena vsakodnevnosti, morda sem ter tja kaka popestritev, ki hitro mine...
Torej, kam pride zveza od začetne evforije, ki pač mine? Ko mine - kam se razvija naprej?
Mislim, da je važno, da se vsak posameznik v zvez irazvija in potem pač - dokler sta še skupaj na poti, sta skupaj,če pa se razvijeta vsak v svojo smer, se tudi odnos ne more poglabljati in je bolje, da gresta vsak svojo pot. Je res?
Komu od vas uspeva, da sta še vedno res sopotnika, da res čutita, da spadata skupaj in vaju ne veže le navada, rutina?

Lencka
25.01.2007, 09:59
Koliko pa je dolgoletna zveza? 2, 5, 10, 30 let?

chicken
25.01.2007, 10:30
pomoje da pa je tudi odvisno koliko sta star ker mlajši ko si hitreje se spreminjaš bi js rekla...:dontknow:

soncnica
25.01.2007, 10:33
pomoje da pa je tudi odvisno koliko sta star ker mlajši ko si hitreje se spreminjaš bi js rekla...:dontknow:

...in ce sklepam po seb, si tut manj zrel za "resno vezo", ce si pre- mlad...treba u zivljenju se marsikaj vidt, dat skoz,...in pomoje bols, da to nardis(vecino tega) prej, ko te se mece puberteta, itd,...pa pol z nekom neki zacnes..resnega...
ampak kokr sm rekla, sklepam po sebi in iz svojih izkusenj:approve:

Lencka
25.01.2007, 10:38
Jaz po sebi pa sklepam, da se prav z lahkoto vrzes v resno, dolgoletno vezo, tudi ko si mlad, samo, ce se potem ta veza konca, prezivljas krizo identitete.
Sicer pa mislim, da "iskrice" ali "rutina" nista odvisna od let, temvec od ljudi. :approve:

Smaug
25.01.2007, 10:46
Kriza identitete nima nobene zveze s starostjo. Ce nekomu razpade dolgotrajna zveza (v kateri sorazmerno s casom tudi ljubi), je to popolnoma samoumevna stvar za vsako zivo bitje. Lahko se zgodi pri 116-ih.

dvojčica
25.01.2007, 10:59
Moja veza je že zelo dolga in še vedno si želim biti z njim, se z njim zbujat, z njim hodit spat, se z njim skregat, ljubit, športat, ....
Je res, da se nekak nisva omejevala v smislu, da bi nekdo začel sitnarit, če drugi počne stvari, ki ga izpopolnjujejo.
Pa ne bom rekla, da vmes ni blo nobene krize, vsekakor je bila. Ampak se mi zdi, da če to prebrodiš, da je veza potem še močnejša.
Nekak si ne znam predstavljat življenja brez njega in najinih sončkov:)

Lencka
25.01.2007, 11:03
:) Smaug, kako naj te ne ljubim???

Dvojčica :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Smaug
25.01.2007, 11:11
To je edina stvar na svetu, za katero ne poznam odgovora. Verjetno zato, ker ne obstaja :)

lenca
25.01.2007, 11:21
Obstaja, seveda obstaja dolgoletna zveza. V obojestransko zadovoljstvo. Res je pa tudi, da poznam zelo malo takoh vez, redke so kot tartufi:( In priznam tem srečnežem sem kar nekoliko nevoščljiva:lala:

Dvojčica vso srečo še naprej:drop:

popka
25.01.2007, 14:07
Moja veza je že zelo dolga in še vedno si želim biti z njim, se z njim zbujat, z njim hodit spat, se z njim skregat, ljubit, športat, ....
Je res, da se nekak nisva omejevala v smislu, da bi nekdo začel sitnarit, če drugi počne stvari, ki ga izpopolnjujejo.
Pa ne bom rekla, da vmes ni blo nobene krize, vsekakor je bila. Ampak se mi zdi, da če to prebrodiš, da je veza potem še močnejša.
Nekak si ne znam predstavljat življenja brez njega in najinih sončkov:)

to dvojček:)

bi pa še to dodala...v dolgoletni zvezi definitivno bo obstajala neka rutina...tko, k maš neko rutino, ko živiš pri starših (se zbudiš, greš v šolo, greš v glasbeno šolo na vaje, zvečer na plesne vaje, pred tv in spat...), tko obstaja neke vrste rutine pri dolgoletni zvezi (še posebi, če partnerja živita v skupnem gospodinjstvu). in kle ne vidim nič slabega, se mi zdi, da vsi dajete temu ful preveč negativen pomen. o.k., za crknt dolgočasno bi blo, če bi delal IZKLJUČNO samo to, kar si navajen delat vsak dan, kle se strinjam. so pa tut vmesne poti. in ne paše vsakmu enak način življenja.pomoje je najtežje najdt partnerja k je prpravlen tolerirat tvoje rutine in obratno. in potem so kle še razne kompenzacije, dogovori, prilagajanja in vprašanje kok je tvoj partner prpravlen na vse to.

sm se razpisala:D ...upam, da bo komu sploh jasno kaj sm hotla povedat:shy:

Lencka
25.01.2007, 14:13
Ja itak, komu bo ze... :rolling: :rolling: :rolling:
ne, ne, se strinjam

dvojčica
26.01.2007, 07:16

bi pa še to dodala...v dolgoletni zvezi definitivno bo obstajala neka rutina...tko, k maš neko rutino, ko živiš pri starših (se zbudiš, greš v šolo, greš v glasbeno šolo na vaje, zvečer na plesne vaje, pred tv in spat...), tko obstaja neke vrste rutine pri dolgoletni zvezi (še posebi, če partnerja živita v skupnem gospodinjstvu). in kle ne vidim nič slabega, se mi zdi, da vsi dajete temu ful preveč negativen pomen. o.k., za crknt dolgočasno bi blo, če bi delal IZKLJUČNO samo to, kar si navajen delat vsak dan, kle se strinjam. so pa tut vmesne poti. in ne paše vsakmu enak način življenja.pomoje je najtežje najdt partnerja k je prpravlen tolerirat tvoje rutine in obratno. in potem so kle še razne kompenzacije, dogovori, prilagajanja in vprašanje kok je tvoj partner prpravlen na vse to.

amen:)

sadie_007
26.01.2007, 07:30

:approve:

seveda obstaja določena mera rutine ... tud če bi živela z mamo še naprej, bi ... tist, k pričakuje, da bo 30 let živel z nekom in mu bo vsak dan popolnoma nov in drugače, je navaden tepec :clown:

popka :kisses:

mrjerry
26.01.2007, 08:02
Meni je vsec, ker se mi ni vec treba vozit 25 kilometrov dalec, da jo lahko prebutam :approve:

madmitch
26.01.2007, 08:21
Meni je vsec, ker se mi ni vec treba vozit 25 kilometrov dalec, da jo lahko prebutam :approve:

Zdaj to lahko narediš rutinirano vsako jutro. :veryevil:

Ma kakšna rutina neki. A če si sam, je pa to en sam žur, lepo vas prosim, bebavi izgovori tistih, ki se bojijo biti z nekom (razlogi so ponavadi skrajno prozajični). Vsi živimo v neki rutini a jo lahko, če se nam seveda da, vsake toliko razbijemo, če pa samo čakamo, da nam jo bo razbil partner, mama, sosed... potem smo pa tam k' ni muh. Po 18 letih se imava še vedno super, drugače kot prve tri mesece, prva tri leta...

Aja pa skregat se je treba kdaj, tak dober, zdrav kreg vsake toliko zelo odleže, malo balasta en drugemu zmečeta v glavo in če sta oba količkaj normalna, je to prav zdravo.

veska
26.01.2007, 09:17
To je edina stvar na svetu, za katero ne poznam odgovora. Verjetno zato, ker ne obstaja :)

Ja se strinjam...jaz se to sprašujem zadnje leto...
Skupi sva 7 let, 5,5 let živiva skupi sama v stanovanje v lj. Ok vse lepo in prav...službe imava, denarja tako za neko normalno življenje (čeprav veliko bolj skromno kot marsi kateri, ma nama ne fali nič), avto vsaki svoj...in potem se je začelo ...že slabo leto traja...slika je zvoka ni...kr zginila je neka strast, sej furaš skupi pa ko kam greva vse ok, ma ni to to kar je bilo niti približno, včasih mam filing da nama je skupno sam še kaj bova jedla...nevem...ma se imava rada...vem da se imava rada...ma neznava pokazat, neznava si vzet časa eden za drugega...če že...kam gremo v klapi skupaj..dopust skupi vzameva samo še polet...ostalo lutava zase..preveč se službam posvečava...nevem...kaj se zgodi predvsem pa ZAKAJ pride to tega...in potem si on želi otroka...pa valda nisem blond na vse to še otroka...in potem pride do še večjih razpok zaradi tega...ma nevem, nisem dost pametna...ma jaz ga še zmeri obožujem...:(

Lencka
26.01.2007, 12:29
Vzemita si cas zase in drug za drugega, dokler se vesta, da se ljubita.

lana
28.01.2007, 08:03

Ma kakšna rutina neki. A če si sam, je pa to en sam žur, lepo vas prosim, bebavi izgovori tistih, ki se bojijo biti z nekom (razlogi so ponavadi skrajno prozajični). Vsi živimo v neki rutini a jo lahko, če se nam seveda da, vsake toliko razbijemo, če pa samo čakamo, da nam jo bo razbil partner, mama, sosed... potem smo pa tam k' ni muh. Po 18 letih se imava še vedno super, drugače kot prve tri mesece, prva tri leta...

Aja pa skregat se je treba kdaj, tak dober, zdrav kreg vsake toliko zelo odleže, malo balasta en drugemu zmečeta v glavo in če sta oba količkaj normalna, je to prav zdravo.

tule nimam kej dodat, sam da midva še nimava 18, ampal šele 17... :blush: aja, mam dodat ;) in v veliko ozirih se mava bolš, kot pred desetimi ali petnajtimi leti... ni nama treba gledat na vsak tolar... dnarja je dost, sproščenost je večja, zateženost veliiiiiik manjša, ... miljon stvari, zarad katerih je zdaj bolš, kot je blo pred 15 leti, ne murm vsega naštet

Dancefreak
08.02.2007, 05:51

tukaj res lepo razmišljate...*salute* za popko, đerija, pa dvojčico

Se strinjam z vsem kar je napisanega, samo dodal bi, da ko se dva človeka najdeta, obadva skupaj "rasteta"(se razvijata, čustveno in intiligenččno), potem je pa odvisno če hočeta obadva ;).

Veste ko pravijo če sem našel soul mate, to po eni strani drži, človek podzvestno išče takega človeka, ki ni tak kot on, oz ki je tak ki bi on rad bil.
Npr grob primer pri meni, Jaz sem super samozavesten pa ciljev svojih se držim kot klop, ampak sem zelo len..npr pri pospravljanju/učenje za fax, pa nisem se držal ure...etc
Moja malo manj samozavesti, ni imela fiksnih ciljev, je pa discipliniran človek(pridna)
Po 3 letih sem jaz postal bolj priden, ona bolj samozavestna, in s ciljem, in še vedno rasteva skupaj, ter se počutiva SUPER zalubleno:P
Trik vsega je da sprejmeš svoje in njene napake in poskušaš svoje "slabe" navade odpravit, njene prezret, veliko spoštovanja, etc...ma saj veste
AJA pozabil sem povedat..za uspešno gorečo ljubav MORA BITI VELIKO CRKLANJA, VSAK DAN 30k LJUBČKOV, 300k na dan rečt kolk se mamo radi...etc, pa po vsakem prepiru make up sex ;):P