Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kdo v resnici vodi svet?

sati
25.01.2007, 09:33
Ali se vam je kdaj zazdelo, da temu planetu vlada nekoliko ljudi, ki kot da igrajo šah, v katerem so navadni smrtniki zgolj šahovske figure? V resnici je točno tako. Gre se za dinastijo močnih, ki se že stoletja skriva za raznimi organizacijami, v tem modernem času se skrivajo za institucijami, kot so svetovne banke, mednarodni skladi itd. Končni cilj jim je ustvariti eno svetovno vlado (globalizacija), s katero bi oni upravljali.

Ni jim važno za okolje: uničevanje pragozdov, ozonska luknja, klimatske spremembe, neeenakomerna porazdelitev naravnih bogastev, vojne žrtve- edini cilj je oblast. Dejstvo je, da so glavni igralci za kulisami. George W. Bush starejši in mlajši sta v tej igri samo marionete.

buba
25.01.2007, 09:35
nekoč, ko boš imel(a), več časa, si le oglej Money masters I in II --- in slika bo mnogo bolj jasna...:approve:

mataj
25.01.2007, 10:22
V principu imaš prav, pri tem da ti tipi igrajo šah s komolci.

Namreč, grebenje za oblast je vse prej kot enostavna reč in zahteva celega človeka. Gor pridejo samo visko specializirani strokovnjaki za komolčarjenje, ki obvladajo samo svoje področje in drugega nič. Fahidioti, takorekoč.

Skrivanje za raznoraznimi institucijami in vidnimi posamezniki je starodavna taktika, ki je in bo vedno ostala aktualna. Obstaja celo starodaven izraz za take skrivače: Siva eminenca (L'éminence grise (http://en.wikipedia.org/wiki/L'%C3%A9minence_grise)). Naj bo režim še tako avtokratski in totalitaren, naj bo diktator še tako zatiralski- še vedno dela na očeh javnosti in je odgovoren pred njo. On je tisti, ki bo visel na kandelabru ali letel skoz okno, ko bo raja enkrat po****ila. Siva eminenca pa ne odgovarja nikomur. Bati se mora samo ene stvari: Da bo prišla na dan.

Smaug
25.01.2007, 10:28
Iluminati se bodo spremenili v kuscarje in nas vse pobili!!!

mataj
25.01.2007, 10:30
Iluminati se bodo spremenili v kuscarje in nas vse pobili!!!Ma pusti Iluminati. Sedaj je v modi Alkajda.

Smaug
25.01.2007, 10:36
Samo pri tistih, ki si pustijo metati pesek v oci! Al Kaida je delo Iluminatov!! Iluminati kontrolirajo svet in globalno segrevanje!
Ce se ne ves, imajo v glavi vgrajen sprejemnik, ki jim omogoca zaznavanje tujih mozganskih valov in prestrezanje in moderiranje (!!) signalov iz vesolja (tudi vremenskih satelitov).

Lencka
25.01.2007, 10:40
Uh, ja, ne le, da vodijo - upravljajo z nami, in zato ne rabimo odgovarjat za svoja dejanja, a???

sati
25.01.2007, 10:50
Samo pri tistih, ki si pustijo metati pesek v oci! Al Kaida je delo Iluminatov!! Iluminati kontrolirajo svet in globalno segrevanje!
Ce se ne ves, imajo v glavi vgrajen sprejemnik, ki jim omogoca zaznavanje tujih mozganskih valov in prestrezanje in moderiranje (!!) signalov iz vesolja (tudi vremenskih satelitov).

Pojma nimam, kdo so Iluminati. Kake vrste vanzemaljci, predvidevam. :D

Smaug
25.01.2007, 10:51
Vidis, kako ves! Dovolj se poznam, da vem, kako nekaterih stvari ne bi naredil nikoli. Ce jih naredim (in so slabe) so za to krivi Iluminati. Zato jih je treba premagati, da bo na svetu spet zavladal spokojni mir!
Predlagam jedrsko vojno, ki bi ocistila svet teh barab. Le paziti moramo, da bomo jako dosledni pri unicevanju vseh arealov. Bolje dvakrat preventivno kot nobenkrat kurativno :approve:
Kdo je za referendum?

1knap
25.01.2007, 10:52
Končni cilj jim je ustvariti eno svetovno vlado (globalizacija), s katero bi oni upravljali.

Iz te moke nebo kruha!
Kitajska in J.Amerka, Afrika...ne igrajo po globalizacijskih notah.

Smaug
25.01.2007, 10:58
Pojma nimam, kdo so Iluminati. Kake vrste vanzemaljci, predvidevam. :D

Googlewhore it, ali pa si poglej kaksen veleumen dokumentarec/predavanje (you tube naj bi imel dobrsnjo zalogo tega baje). Hrvaska zalozba Stari Grad ima pak ctivo o tovrstnih nebulozah (ki je temi primerno na nadvisoki ravni :D).

Omenil sem jih samo iz razloga, ker se je tema razvijala v smeri misticizma tajnih povezanih organizacij, ki povezano upravljajo svet. Vsekakor obstajajo posamezniki, ki s svojim kapitalom upravljajo dobrsnji del stvari in politicnih odlocitev. Denar je pac sveta vladar in ljudje smo ****e, ki se za njega prodajamo.; vecja je suma, hujsa je treba biti.
So mi pa zato tolikanj bolj zabavni ljudje, ki zivijo za promoviranje dolocenih strank, ceprav sami posredno nimajo nic od tega.

mataj
25.01.2007, 11:04
Samo pri tistih, ki si pustijo metati pesek v oci! Al Kaida je delo Iluminatov!!Ja, zelo lepo so se potrudili, samo ime so bolj nesrečno izbrali. "Al Qaeda" namreč v pogovorni Arabščini pomeni stranišče zahodnega tipa, s školjko. "Ana raicha Al Qaeda", naprimer, pomeni "grem na sekret".

Ce se ne ves, imajo v glavi vgrajen sprejemnik, ki jim omogoca zaznavanje tujih mozganskih valov in prestrezanje in moderiranje (!!) signalov iz vesolja (tudi vremenskih satelitov).Sprejemnik v glavi!? Matr, imajo pa očitno preveč denarja, tile Iluminati, in se preseravajo in komplicirajo tam kjer ni treba. Za moderiranje možganskih valov je navadna televizija pa ja več kot dovolj.

sati
25.01.2007, 11:43
Googlewhore it, ali pa si poglej kaksen veleumen dokumentarec/predavanje (you tube naj bi imel dobrsnjo zalogo tega baje). Hrvaska zalozba Stari Grad ima pak ctivo o tovrstnih nebulozah (ki je temi primerno na nadvisoki ravni :D).

Omenil sem jih samo iz razloga, ker se je tema razvijala v smeri misticizma tajnih povezanih organizacij, ki povezano upravljajo svet. Vsekakor obstajajo posamezniki, ki s svojim kapitalom upravljajo dobrsnji del stvari in politicnih odlocitev. Denar je pac sveta vladar in ljudje smo ****e, ki se za njega prodajamo.; vecja je suma, hujsa je treba biti.
So mi pa zato tolikanj bolj zabavni ljudje, ki zivijo za promoviranje dolocenih strank, ceprav sami posredno nimajo nic od tega.

Imam tudi jaz eno knjigo o nezemljanih, kjer piše, da so nekateri zelo negativne narave, da so se infiltrirali v tajne združbe, da bi uporabljali moč in kontrolo manipulacije, baje imajo agente na visokih položajih v vladah sveta. No, sicer je to že področje ZF.

Duh
25.01.2007, 13:05
Kdo finančno vodi svet? Židje, pa ne me zdaj zmerjat za antisemita, ker to nisem, kamoli da bi si žele, da se ta debata obrne v to smer...tud ta moj zaključek ni plod nekega raziskovalnega dela in je lahko napačen...sem pač presodil po moji kmečki pameti...:p

Drugače pa ste me eni tukaj spomnili na te famozne "iluminate"...a obstaja ta knjiga v slo verziji in kje se jo da dobiti?

d28
25.01.2007, 13:12
Zelo dobra tema, čeprav je kontroverzna in za nekatere tabu.

Po mojih informacijah pa George Bush starejši ni le marioneta, ker naj bi kotiral zelo visoko pri prostozidarjih, poleg tega pa ima zelo dobre veze v arabskem svetu.

Če pa strnem svet vodijo razni lobiji. In Duh se ni prav nič motil, da so Židje prisotni v veliko teh lobijev. Obstaja tudi nek njihov interni priročnik, ki govori o tem kako zavladati svetu.

In že vnaprej povem, da so to le špekulacije in debatiranje in ne znanstvena dejstva, ker jih itak noben od nas ne pozna pa, če se dela še tako pametnega.

buba
25.01.2007, 13:41
Kdo finančno vodi svet? Židje, pa ne me zdaj zmerjat za antisemita, ker to nisem, kamoli da bi si žele, da se ta debata obrne v to smer...tud ta moj zaključek ni plod nekega raziskovalnega dela in je lahko napačen...sem pač presodil po moji kmečki pameti...:p

Drugače pa ste me eni tukaj spomnili na te famozne "iluminate"...a obstaja ta knjiga v slo verziji in kje se jo da dobiti?--predvsem, se je potrebno zavedati, da je boj za fiskalno vodenje, predvsem, med Vatikanom in Židi -- ali še bolje med Jezuiti in Rothchildi ( Bauer ) ..... z Iluminati, se pa ne splača izgubljati časa....;) --- btw. kako stvari dejansko fiskalno stojijo, ti najbolje pokaže primer svoje čase najbogatejšega Američana po imenu J.P. Morgan --- njegova oporoka, je bila zelo zanimiva --- ko se namreč iskaže, da takšen bogataš drži dejansko samo 15 %, "svojega" bogastva v svojih rokah, postanejo stvari mnogo bolj jasne ---- če kje, potem, je globalnem fiskalenem svetu sistem, povsem vazalni --- ali drugače -- na udaru so vedno samo, pijoni, tekači in skakači --- trdnjav, dam in kraljev ne vidiš nikoli....;)

buba
25.01.2007, 13:45
Zelo dobra tema, čeprav je kontroverzna in za nekatere tabu.

Po mojih informacijah pa George Bush starejši ni le marioneta, ker naj bi kotiral zelo visoko pri prostozidarjih, poleg tega pa ima zelo dobre veze v arabskem svetu.

Če pa strnem svet vodijo razni lobiji. In Duh se ni prav nič motil, da so Židje prisotni v veliko teh lobijev. Obstaja tudi nek njihov interni priročnik, ki govori o tem kako zavladati svetu.

In že vnaprej povem, da so to le špekulacije in debatiranje in ne znanstvena dejstva, ker jih itak noben od nas ne pozna pa, če se dela še tako pametnega.--pa da bo malo manj špekulacij --ameriški Fed, je v rokan peščice, PRIVATNIH bank in ne države USA --- ko so Bauerji ( kasnejši Rothchildi ), pred 250 leti pogruntal, da se denar splača posojat samo državam, je bil princip, delovanja fiskalnih sistemov v kapitalizmu zabetoniran --- seveda so bili poiskusi, kako iztrgati, kontrolo nad denarjem iz privatnih rok ( primer. ameriška državljanska vojna ), vendar so bili dolgoročno vedno neuspešni.....ali drugače -- zasebni kapital je vedno zmagal....;)

buba
25.01.2007, 17:44
Imam tudi jaz eno knjigo o nezemljanih, kjer piše, da so nekateri zelo negativne narave, da so se infiltrirali v tajne združbe, da bi uporabljali moč in kontrolo manipulacije, baje imajo agente na visokih položajih v vladah sveta. No, sicer je to že področje ZF.http://www.allmystery.de/special/dollar1.jpg

sati
25.01.2007, 21:41

Drugače pa ste me eni tukaj spomnili na te famozne "iluminate"...a obstaja ta knjiga v slo verziji in kje se jo da dobiti?

Kdo stoji za temi svetovnimi bankami in monetarnimi skladi, se ne ve, lahko so to tudi židje. Zanimivo, da so ti manipulatorji v zadnjih dveh stoletjih izbrali ZDA kot instrument za izpeljavo svojih ciljev. Zakaj ZDA? Ker je ravno Amerika najbolj zadolženi klient bank. Problem ameriške ekonomije bazira na izdaji denarja, ki nima prave protivrednosti oziroma kritja. Nepoštena monetarna sestava je osnova za ekonomske probleme in prinaša bajeslovno bogastvo zgolj peščici ljudi.

Balthazar
25.01.2007, 21:57
--pa da bo malo manj špekulacij --ameriški Fed, je v rokan peščice, PRIVATNIH bank in ne države USA --- ko so Bauerji ( kasnejši Rothchildi ), pred 250 leti pogruntal, da se denar splača posojat samo državam, je bil princip, delovanja fiskalnih sistemov v kapitalizmu zabetoniran --- seveda so bili poiskusi, kako iztrgati, kontrolo nad denarjem iz privatnih rok ( primer. ameriška državljanska vojna ), vendar so bili dolgoročno vedno neuspešni.....ali drugače -- zasebni kapital je vedno zmagal....;)
Jap. Po moje je privatno lastništvo denarja eden največjih in očem najbolj skritih svetovnih problemov. Root cause of many evil.

Duh
25.01.2007, 22:05
No saj jaz to sklepam po moji kmečki pameti...

ena izmed zanimivih stvari se mi zdi ta vojna v izraelu...država je že od svojega nastanka v vojni...kakšni stroški so to za državo in kaj se dogaja takrat z gospodarstvom vem..res da ogromno služijo z prodajo orožja, ampak to ni to....destletja vojne, pa njihov standard, pa bogati športni klubi, pa kultura, itd...

samo vojsko oborožit, oblečt, nahranit in plačat je za takšno malo državo nemogoče vzdrževati skozi vsa ta leta

res je da američani vsako leto ogromen znesek namenjajo izraelu...pa dvomim da samo kao zaradi tega, da "kontrolirajo" bližnji vzhod...če bi bil to ključni namen, bi si za ta denar, lahko izbrali kakšno "cenejšo" državo, tudi z nafto in tudi na bližnjem vzhodu...

je pa zanimivo tudi to...da je večinoma ruskih tajkunov-oligarhov židovskega porekla (berezovski, avramovic, zaprti Hodorkovski, ...) pa še bi se jih dalo naštet ;)

Lintvern
25.01.2007, 23:02
O tem je bila ravno na tem forumu že nekajkrat objavljena zanimiva knjiga:
Vladimir Aleksejevic Istarhov - Udar ruskih bogova.zip - ZIP archive, unpacked size 2.391.040 bytes

http://grunfer.hatona.org/tekstovi/izgubljena_ljudska_povijest/

http://superzona.tripod.com/UDAR-SRP-I.zip

:censored:

"Uputstvo. Knjiga otkriva suštinu svih glavnih jevrejskih religija: judeizma, hrišćanstva, komunizma, opisuje strukturu masonskih organizacija. Dokazano je da su te jevrejske religije stvorene kao informaciono oružje za preuzimanje vlasti i uspostavljanje vladavine jevrejske oligarhije i njenih satanskih gospodara. Knjiga je napisana sa pozicije paganstva – iskonske višehiljadugodišnje religije ruskih i arijskih naroda. Data je realna slika svetske istorije. Knjiga predstavlja arijsko informaciono oružje protiv židokratije. Ova knjiga je – udarac Ruskih Bogova po židomasonskoj mafiji i njihovim satanskim bogovima." ...

d28
26.01.2007, 11:08
No saj jaz to sklepam po moji kmečki pameti...

ena izmed zanimivih stvari se mi zdi ta vojna v izraelu...država je že od svojega nastanka v vojni...kakšni stroški so to za državo in kaj se dogaja takrat z gospodarstvom vem..res da ogromno služijo z prodajo orožja, ampak to ni to....destletja vojne, pa njihov standard, pa bogati športni klubi, pa kultura, itd...

samo vojsko oborožit, oblečt, nahranit in plačat je za takšno malo državo nemogoče vzdrževati skozi vsa ta leta

res je da američani vsako leto ogromen znesek namenjajo izraelu...pa dvomim da samo kao zaradi tega, da "kontrolirajo" bližnji vzhod...če bi bil to ključni namen, bi si za ta denar, lahko izbrali kakšno "cenejšo" državo, tudi z nafto in tudi na bližnjem vzhodu...

je pa zanimivo tudi to...da je večinoma ruskih tajkunov-oligarhov židovskega porekla (berezovski, avramovic, zaprti Hodorkovski, ...) pa še bi se jih dalo naštet ;)

Itak se ve koliko je Židov v ZDA in na kakšnih funkcijah so. O njihovi medsebojni povezanosti pa najbrž
ni treba izgubljati besed.

sati
26.01.2007, 11:30
Lol :D

Lep povzetek teme :approve:

Krasen povzetek.:approve: Ali vodijo svet Židje ali Iluminati, to je zdaj resno vprašanje. Da se razume, da je Bush čisto miroljubno jagnje, hipnotizirano od nekakvih vanzemaljcev.:D

anarchy
26.01.2007, 11:49
Nezemljani vodijo planet, mogoce, bomo vidli, kaj bo leta 20

buba
26.01.2007, 14:48
Krasen povzetek.:approve: Ali vodijo svet Židje ali Iluminati, to je zdaj resno vprašanje. Da se razume, da je Bush čisto miroljubno jagnje, hipnotizirano od nekakvih vanzemaljcev.:Dne eni, ne drugi -- globalni svet, je bil do sedaj, platforma boja moci, med Zidi in Katolicani ( Jezuiti ), prihajajo, pa novi igralci iz Azije....;)

D' Andre
26.01.2007, 16:09
Se strinjam z uvodnikom. Bush je le žrtveno jagnje, le lutka, ki jo nekdo suče po odru. Seveda je bebec in pol, vendar so pomojem pravi playerji v ozadju.

buba
27.01.2007, 06:46
http://www.reformation.org/federal-reserve.html

sati
27.01.2007, 10:38
ne eni, ne drugi -- globalni svet, je bil do sedaj, platforma boja moci, med Zidi in Katolicani ( Jezuiti ), prihajajo, pa novi igralci iz Azije....;)

Kitajci. Verjetno bodo prav kmalu ena najmočnejših gospodarskih velesil, že zaradi izjemne trdoživosti ljudi, ki niso pomehkuženi kot Evropejci, ki so zmožni delati tudi do 20 ur na dan, temu seveda mi ne moremo biti konkurenčni.

d28
27.01.2007, 19:15
Kitajci. Verjetno bodo prav kmalu ena najmočnejših gospodarskih velesil, že zaradi izjemne trdoživosti ljudi, ki niso pomehkuženi kot Evropejci, ki so zmožni delati tudi do 20 ur na dan, temu seveda mi ne moremo biti konkurenčni.

Definitivno so Kitajci prihajajoča supersila, vendar vseeno sami po moje ne bodo zmogli zavladati.

Zanimivo bo videti kakšno politiko bodo v prihodnosti izbrali Indijci. Ti so že sedaj podpisali sporazum o jedrskem sodelovanju z ZDA. To lahko pomeni dobro ali slabo, odvisno kaj je skrito v ozadju. :shy:

Pa tudi Evropa je zame še vedno neznanka, kjer imaš milijon in en interes. Poglejmo samo kaj počne VB in to sranje z NATO-m, kjer je EU ujeta pod komando ZDA.

Nisem ravno optimističen glede srednjeročne prihodnosti kdorkoli bo zavladal. :nonono:

Balthazar
27.01.2007, 21:55
http://www.reformation.org/federal-reserve.html
Ljudem se zdi denar kot gravitacija. Naravni zakon. Skoraj nihče se ne zaveda niti verjame, da je to res in da je kaj takega sploh mogoče.

Silvio Gessel je leta 1918 napovedal totalitarni nacionalistični režim v nemčiji samo na osnovi finančnih zakonitosti denarja.

Ljudje se obnašajo po sistemu v katerem delujejo - to je zakonitost. Če je svetovni monetarni sistem en velik scam - beri ropanje ljudi, postane večina ljudi roparjev.

sati
27.01.2007, 22:11
Definitivno so Kitajci prihajajoča supersila, vendar vseeno sami po moje ne bodo zmogli zavladati.

Zanimivo bo videti kakšno politiko bodo v prihodnosti izbrali Indijci. Ti so že sedaj podpisali sporazum o jedrskem sodelovanju z ZDA. To lahko pomeni dobro ali slabo, odvisno kaj je skrito v ozadju. :shy:

Pa tudi Evropa je zame še vedno neznanka, kjer imaš milijon in en interes. Poglejmo samo kaj počne VB in to sranje z NATO-m, kjer je EU ujeta pod komando ZDA.

Nisem ravno optimističen glede srednjeročne prihodnosti kdorkoli bo zavladal. :nonono:

Evropa je v krizi, Indija ima pa res potencial. Še najbolj pa drži, da je težko biti optimist glede srednjeročne prihodnosti.

buba
28.01.2007, 06:49

Nisem ravno optimističen glede srednjeročne prihodnosti kdorkoli bo zavladal. :nonono:--saj si odgovoril samemu sebi -- nastaja vec centrov moci -- kar je dobro -- monopol, nad mocjo, je vedno najslabsa varijanta --- ;)

buba
28.01.2007, 06:57
Ljudem se zdi denar kot gravitacija. Naravni zakon. Skoraj nihče se ne zaveda niti verjame, da je to res in da je kaj takega sploh mogoče.

Silvio Gessel je leta 1918 napovedal totalitarni nacionalistični režim v nemčiji samo na osnovi finančnih zakonitosti denarja.

Ljudje se obnašajo po sistemu v katerem delujejo - to je zakonitost. Če je svetovni monetarni sistem en velik scam - beri ropanje ljudi, postane večina ljudi roparjev.--problem, ljudi, je, da v principu ne vedo NIC -- vedo, samo tisto, kar se jim pove --- denar, je samo, potrosni material -- takoj, ko je bila sprejeta uzanca, da je kritje za kreditiranje, dovolj, ce je 10 %, se je baloncek nerealnih vrednosti zacel napihovati -- dejansko vse temelji, na lazi in prevari --- drzava gre v vojno, nima, pa denarja, da bi jo financirala -- le tega si sposodi od banke, ki pa ravno tako nima, vec kot 10%, kritja tega kredita --- in ljudje, se kar veselo verjamejo, v floskule , kot so patriotizem, nacionalni interes ali celo kulturna identiteta --- kakrsna koli sprememba, v druzbi, je mozna, samo ob spreminjanju posameznika --- in Stirnerjeva knjiga " The ego and his own", bi morala postati obvezno ctivo, za preseganje, "ljudskega" -- samo Clovek ( posameznik), lahko spreminja cloveka --- ljudje, pa kot ljudje -- iz ene stajice v drugo....

anarchy
30.01.2007, 01:42
Clovek dela skoraj zastonj, saj ne smemo gledati koliko zasluzimo, temvec, koliko od nase place nam sploh na koncu meseca ostane, saj le tisto je zares pravi prihodek ali korist, ki jo naredimo z nasim delom. Place imamo res premajhne, saj delamo ogromno, odvisno od dela pac, dosti del je nepotrebnih, kjer se mece denar v smeti po nepotrebnem, delovne sile je pa itak prevec, samo na zalost sistem ni perfekten in zato se delovna sila zgublja in dela stvari po nepotrebnem, samo, da se neki dela in placa folku brezveze.

Denar je skoraj nepotreben, ker ni realen, se posebej place, ker place so prenizke, stroski preveliki, ce bi blo vse, tako, kot se spodobi, bi vsi imeli vse in bi ziveli lepo, rojstva pa moramo tako in tako omejiti, ker cene bi bilo prevec otrok, sej ze tako jih je prevec .

sati
30.01.2007, 09:29
Denar je skoraj nepotreben, ker ni realen, se posebej place, ker place so prenizke, stroski preveliki, ce bi blo vse, tako, kot se spodobi, bi vsi imeli vse in bi ziveli lepo, rojstva pa moramo tako in tako omejiti, ker cene bi bilo prevec otrok, sej ze tako jih je prevec .

Če primerjamo s tujino, Evropo, so naše plače vsaj enkrat slabše. Za primer, če delavec drugje zasluži 900 evrov, jih zasluži pri nas 400, cene pa so popolnoma iste, vsaj, ko grem v tujino, primerjam z našim cenami in določene stvari so tam celo cenejše. Otrok pri nas, v Sloveniji, pa tako ali tako skoraj ni, zakaj potem omejevati rojstva, če pa gledaš v svetovnem merilu, jih je pa res preveč, pa še za živet nimajo.

buba
30.01.2007, 11:18
Če primerjamo s tujino, Evropo, so naše plače vsaj enkrat slabše. Za primer, če delavec drugje zasluži 900 evrov, jih zasluži pri nas 400, cene pa so popolnoma iste, vsaj, ko grem v tujino, primerjam z našim cenami in določene stvari so tam celo cenejše. Otrok pri nas, v Sloveniji, pa tako ali tako skoraj ni, zakaj potem omejevati rojstva, če pa gledaš v svetovnem merilu, jih je pa res preveč, pa še za živet nimajo.
-- pri nas je rast GDP-ja cca 5% letno -- v stari EU, pa cca 2 % letno --- kaj misliš, od kje ta razlika -- pa, da bo lažje -- Kitajska im cca 10 % rast ----;)

Landon89
30.01.2007, 20:10
to, da Kitajska raste z 10% je že res...ampak tak razcvet doživlja le 10% Kitajske.

buba
30.01.2007, 20:17
to, da Kitajska raste z 10% je že res...ampak tak razcvet doživlja le 10% Kitajske.--Kitajska je bila tu samo primer -- ki lepo pokaže, da ima Slovenija, višjo rast GDP-ja, naspram stari EU, predvsem zaradi nižjih plač....

1knap
30.01.2007, 20:36
--Kitajska je bila tu samo primer -- ki lepo pokaže, da ima Slovenija, višjo rast GDP-ja, naspram stari EU, predvsem zaradi nižjih plač....

Nebo držalo!
Imamo srečo, da naši gospodarsveniki odlično funkcionirajo navkljub vsem bedarijam naših politikov.
LDS se je na našo veliko srečo praktično samoukinila.

buba
30.01.2007, 20:47
Nebo držalo!
Imamo srečo, da naši gospodarsveniki odlično funkcionirajo navkljub vsem bedarijam naših politikov.
LDS se je na našo veliko srečo praktično samoukinila.--ne bo drzalo, kaj -- da stroski proizvodnej pri koncnem produktu, ne vplivajo, na isplen in posledicno na rast GDP-ja ali kaj -- eh Knap -- zahebi ti politiko -- btw --- Kitajci so se koncno odlocili, kaj bodo s svojim triljonom rezerv --- 300 miljard, gre v zunanje investicije ( ko dodas turnejo Hu-ja, ki trenutno poteka po Afriki je vse jasno, kajne ) -- in odprli, bodo svoj financni trg --- posledicno -- ne samo, da bodo postali, prakticno najvecji globalni investitor -- pocasi, postajajo tudi, tata mata v fiskalni svetovni politiki ....

anarchy
30.01.2007, 22:30
--ne bo drzalo, kaj -- da stroski proizvodnej pri koncnem produktu, ne vplivajo, na isplen in posledicno na rast GDP-ja ali kaj -- eh Knap -- zahebi ti politiko -- btw --- Kitajci so se koncno odlocili, kaj bodo s svojim triljonom rezerv --- 300 miljard, gre v zunanje investicije ( ko dodas turnejo Hu-ja, ki trenutno poteka po Afriki je vse jasno, kajne ) -- in odprli, bodo svoj financni trg --- posledicno -- ne samo, da bodo postali, prakticno najvecji globalni investitor -- pocasi, postajajo tudi, tata mata v fiskalni svetovni politiki ....

Ce bi kitajci imeli cene in place kot mi, bi bili mi res bogi, ker potem bi bila huda konkurenca, na koncu bi mi postali kitajci in delali z anjih.

Landon89
30.01.2007, 22:42
Kitajsko gospodarsko itak temelji, tako kot vsako na nekem 'izkoriscanju', medtem ko maerisko temelji na izkoriscanju tretjega sveta, Kitajsko temelji na izkoriscanju svojih ljudi+delamo 3. drzav. Americani naprimer uvozijo surovine iz Afrike, potem doma predelajo in prodajo nazaj v Afriko(sedaj delajo tudi na Vzhodu), Kitajska partija pa zivi na racun katastrofalnega standarta vecinskega prebivalstva in je tako premocna manufaktura za ostale drzave. Sledi ji tudi Indija(ki ima tudi podporo zahoda), je pa treba Kitajcem priznati vsaj uspeh glede politike enega otroka.

čudežni
30.01.2007, 23:23
--ne bo drzalo, kaj -- da stroski proizvodnej pri koncnem produktu, ne vplivajo, na isplen in posledicno na rast GDP-ja ali kaj -- eh Knap -- zahebi ti politiko -- btw --- Kitajci so se koncno odlocili, kaj bodo s svojim triljonom rezerv --- 300 miljard, gre v zunanje investicije ( ko dodas turnejo Hu-ja, ki trenutno poteka po Afriki je vse jasno, kajne ) -- in odprli, bodo svoj financni trg --- posledicno -- ne samo, da bodo postali, prakticno najvecji globalni investitor -- pocasi, postajajo tudi, tata mata v fiskalni svetovni politiki ....

Z napisanim se v glavnem strinjam :2thumbs: .Edini problem bo, kako in KAM spraviti ves ta presežek ( inflacija???, kaj bo z investicijami, če domača potroišnja konstantno pada)
Napovedujem, da se bo v letošnjem letu tistim, ki vlagajo na Kitajsko, zameglilo pred očmi.
Pa ne od uspehov....:lala:

sati
31.01.2007, 08:24
Glede na to da si vse splošen fan kitajcev, ter jim iz srca privoščiš to strahovito gos. rast v bistvu pljuvaš v lastno skledo. Ker Kitajci, počasi iz vsesplošnega kopiranja že prehajajo na lasten razvoj, ki je plod njihovega znanja. Torej na eni strani izobražen kader, ki bo dodal visoko dodano vrednost, na drugi strani poceni delova sila in Evropa (z slovenci vred) smo pohani!!
Ameri so z svojim gospodarstvom v neprimerni prednosti pred Evropo, ker so eno iz med najbolj konkurenčnih gospodarstev. Ta vlak smo mi že zamudil in posledice bodo kmalu vidne,..torej da se izrazim po tvoje globalizacija vrača udarec ampak ne amerom, ki so to skuhal,...

Res je, Kitajska bo v prihodnosti predvsem s poceni delovno silo velika konkurenca Evropi. To je že izraženo z selitvijo proizvodnje v druge države, Poljsko itd. Res pa je, da so se nekateri proizvajalci tudi že vrnili, ker je bila pa kvaliteta izdelkov bistveno slabša kot v domači državi.

1knap
13.02.2007, 11:30
Bush jr. je produkt orožarsko/naftnega lobija... je samo izvajalec zahtev svojih delodajalcev.
vsa zadeva ima kr neki lepotnih napak... Buševi delodajalci razmišljajo samo in izključno o svojem dobičku in ne razmišljajo o bodočnosti ZDA.

anarchy
16.02.2007, 01:44
Me zanima kdo bo naslednji predsednik ZDA, to bo se zanimivo.

sati
16.02.2007, 05:44
Me zanima kdo bo naslednji predsednik ZDA, to bo se zanimivo.

Hillary Clinton, skoraj sigurno.

1knap
16.02.2007, 10:59
Zna bit...

sati
16.02.2007, 20:39
Če Bushu ne uspe uničiti civilizacije do naslednjih volitev s kakšno jedrsko vojno in res zmaga Hillary, čaka svet lepša bodočnost, saj bo ona sigurno bolj delovala za dobrobit ljudi kot sedanji predsednik ZDA.

1knap
16.02.2007, 23:24
Predusem bo znala umirjat spore tako kot njen "mož"...

1knap
17.02.2007, 12:33
Baraka!
Ruska in Kitajska moč narašča...
ZDA so res uvedle neke sankcije prot Suhoju&co. samo ne poveš, da so bile uvedene proti sankcije.
Finančna škoda zarad sankcij je nekajkrat večja na strani Ameriških podjetij!
Buš je dejansko škodil sam sebi in hudo malo Rusom :)

sati
17.02.2007, 15:44
Ha, ha TI TO RESNO??

Morda veš kako deluje ameriški volilni stroj oz. kanditatura?? Kandidati so v bistvu kupljeni od raznih podjetji, ki financirajo volilno kampanijo, torej malo v interes države malo v interes podpornikom. Tako da iz Iraka se ne bodo še lep čas umaknili ne glede kaj govori, ker vsi vemo kakšen kapital je tam vložen. Glede izraelsko palestinskega konflikata, se bo še bolj postavila na stran izraela, kot Buš pač nekateri se še spomnimo, kaj je počela pred pol leta v podporo Izraelu,..glede irana ima dost podobo politiko, torej najprej z sankcijami in v skrajnem primeru z vojsko. Partnerski odnos z Rusijo pa bodo čist odvisni od situacije. Namreč zadeve so sedaj šle nekako tako: vi prodajate "odpadniškim" državam orožje mi vam kontra in vzpostavimo embargo na ruska orožarska podjetja, ter za nameček v bližino ruske meje postavimo protiraketni ščit, vi preprečite resolucije o Iranu, S. Koreji, mi vam blokiramo resolucije ki bii škodovale izraelu,...skratka podajanje žoge, ki ne pelje nikamor. Skoraj ne dvomem da bi katerikoli kandidat počel povsem enako, kot buševa administracija!! Ravno zadnjič je bil nek omizje, kjer je nekdo (mislem da gostinčič) povsem pravilno sklepal, da se Hladna vojna v bistvu ni nikoli konačala. Rusija je enostavno malo omagala in se za kartek čas pritajila, sedaj pa njena moč ponovno raste in vračamo se,...bog si ga vedi kam. Kakšne pozitivne premike pričakujem na področju okoljske problematik, pa še tu ne prevelike ker bi z tem preveč ovirala gospodarsko rast,..

Sicer pa mam bočutek, da eni mislite da bi Hillary vodila neko gandijvsko politiko. Naj vas tisti razmeroma nežen obrazek ter nastopi ne zavedejo,...

Ne mislim, da bi Hillary v primeru zmage vodila ravno gandhijevsko politiko, verjamem pa, da bi bila boljša voditeljica ZDA kot trenutni predsednik, saj slabšega že težko dobiš. ;)

nemanja2
06.03.2007, 22:13
No bedan ne vodi svet mi smo sami odgovorni za svet ki mi sami uničujemo:veryevil: :dontknow: :dontknow: :nonono:

sati
11.03.2007, 11:13
No bedan ne vodi svet mi smo sami odgovorni za svet ki mi sami uničujemo:veryevil: :dontknow: :dontknow: :nonono:

Tudi če civilizacija uničuje naravo in okolje, se njenim pridobitvam nihče ne bo prostovoljno odrekel, to se bo zgodilo le v primeru, če bo človeštvo na to prisiljeno.

yamamoto
11.03.2007, 11:42
Tudi če civilizacija uničuje naravo in okolje, se njenim pridobitvam nihče ne bo prostovoljno odrekel, to se bo zgodilo le v primeru, če bo človeštvo na to prisiljeno.

Malo bi te popravil. :)
Našega okolja ne uničuje civilizacija temveč kapital, ali še bolje rečeno neustavljiva človekova pohlepnost, ki se sama ne ustavi niti pred najbolj očitnimi znaki hitro se bližajočega konca. ;)
Drvenje v prepad bi se lahko ustavilo le, če bi na oblast prišli tisti, ki nimajo kapitala, so pa
za ohranitev okolja. :approve: To pa je na žalost v praksi uresničljivo šele takrat, ko tudi kapitalistom ne bo več prvi cilj dobiček, temveč strah za preživetje. :angel:

Fiction331
30.03.2007, 18:31
Preveč smo si podredili svet, zemljo in vsa druga živa bitja. Čez mejo !

Whitezero
31.03.2007, 19:34
Preveč smo si podredili svet, zemljo in vsa druga živa bitja. Čez mejo !

Ali res? Še daleč od tega smo - nismo podredili vremenskih in tektonskih pojavov, saj nam slednji še zmerom povzročajo škodo in žrtve.

Uspeli smo si samo podrediti vrh ledene gore, večina pa je preveč surova in divja, da bi jo nam uspelo podredit, ampak, ko nam bo to uspelo podredit. Takrat bomo govorili o pravem podrejanjju narave, saj ne bo več delovala proti nam, ampak bo delovala ZA nas.

yamamoto
01.04.2007, 00:14
Ali res? Še daleč od tega smo - nismo podredili vremenskih in tektonskih pojavov, saj nam slednji še zmerom povzročajo škodo in žrtve.

Uspeli smo si samo podrediti vrh ledene gore, večina pa je preveč surova in divja, da bi jo nam uspelo podredit, ampak, ko nam bo to uspelo podredit. Takrat bomo govorili o pravem podrejanjju narave, saj ne bo več delovala proti nam, ampak bo delovala ZA nas.

Ko si bomo uspeli v popolnosti podrediti naravo, ne bo več mogla delovati za nas, ker NAS ne bo več. :nonono:

Montenegro
01.04.2007, 01:48
Nobeden ne uničuje več sveta kot pokvarjeni politiki in ljudje ki bogatijo na račun tuje nesreče.
Pač smo mi ena generacija, ki samo govorimo, se delamo pridne,pametne ne naredimo pa nič, MI LJUDJE se rajši ukvarjamo kdo je srb,kdo slovenec, kdo je musliman kdo je kristjan itd. Sej če bilo kdo res upravlja svet iz zakulisja je pameten človek, ki ve kako bojo ljudje odreagirali, samo nobenemu še ni uspelo ostat neodkrit pa nebojo niti oni, bo že komu stisnilo med jajci ali nekdo povedal resnico vprašanje je čas in če nebomo mi v tem času dobili 3 svetovno vojno zaradi idijotov iz svetovnih vlad, ki nimajo pojma v življenju in mislijo da so nekaj višje od normalnega človeka ki "LOMI HRBET" ceu dan za poscanih 400 eurov in na koncu mu ne ostane nič ker mora plačat račune in davke DA BI LAHKO IDIJOTI KUPOVALI OROŽJE, HODILI NA DOPUSTE, TROŠILI DAVKOPLAČEVALSKI DENAR. E ja kruto je, ČE BI VSAJ 100 takih poznal ki bi imeli kaj jajc se upret temu načinu življenja bi se jaz pridružil takoj.

mrak
01.04.2007, 22:43
Kdo v resnici vodi svet?
Tisti ki vodijo psihologijo družbe, tisti ki določa, kaj je upravičeno in kaj ne, kaj je zločin in kaj patriotsko dejanje. Čisto preprosto. Družba sledi fikciji, kdor določa to fikcijo ali iluzijo vodi družbo.

LP Mrak

p.s. vse to že vemo, a vendar se ne zavedamo, tu se kaže intelektualnost

sati
02.04.2007, 22:43
Ko si bomo uspeli v popolnosti podrediti naravo, ne bo več mogla delovati za nas, ker NAS ne bo več. :nonono:

Narave si ne bomo nikoli podredili, saj je človek kljub sodobni tehnologiji popolnoma nemočen pred njeno močjo.

tolstoyed
03.04.2007, 14:29
Ali se vam je kdaj zazdelo, da temu planetu vlada nekoliko ljudi, ki kot da igrajo šah, v katerem so navadni smrtniki zgolj šahovske figure?

pa se ti ne zdi, da je za to kriva brezbrižnost raje? oni so srečni, da lahko delajo, si privoščijo stanovanje in avto, grejo na dopust in se čez vikend zabavajo na turbo folk veselicah. to je vse skup en umetno ustvarjen proces, ki gre zelo na roko vladarjem. dokler bo pohlep človeška lastnost, bo težko kaj spremeniti..

1knap
03.04.2007, 15:04
No reci,....aja pa ne mi spet o nekem fantomskem titani ter katapulnih sedežih, ki jih še zmeraj veselo štancajo,..

...Izguba koncesije za črpanje nafte in zemeljskega plina... naftno polje Sahalin II. plinovodi, naftovodi itd.
Suma sumarium skromna izguba samo nekaj 10 miljard US$:)

anarchy
04.04.2007, 22:49
Nobeden ne uničuje več sveta kot pokvarjeni politiki in ljudje ki bogatijo na račun tuje nesreče.
Pač smo mi ena generacija, ki samo govorimo, se delamo pridne,pametne ne naredimo pa nič, MI LJUDJE se rajši ukvarjamo kdo je srb,kdo slovenec, kdo je musliman kdo je kristjan itd. Sej če bilo kdo res upravlja svet iz zakulisja je pameten človek, ki ve kako bojo ljudje odreagirali, samo nobenemu še ni uspelo ostat neodkrit pa nebojo niti oni, bo že komu stisnilo med jajci ali nekdo povedal resnico vprašanje je čas in če nebomo mi v tem času dobili 3 svetovno vojno zaradi idijotov iz svetovnih vlad, ki nimajo pojma v življenju in mislijo da so nekaj višje od normalnega človeka ki "LOMI HRBET" ceu dan za poscanih 400 eurov in na koncu mu ne ostane nič ker mora plačat račune in davke DA BI LAHKO IDIJOTI KUPOVALI OROŽJE, HODILI NA DOPUSTE, TROŠILI DAVKOPLAČEVALSKI DENAR. E ja kruto je, ČE BI VSAJ 100 takih poznal ki bi imeli kaj jajc se upret temu načinu življenja bi se jaz pridružil takoj.

Bravo, jaz bi se tudi pridruzu takoj, kot sem reku, sem proti lastni drzavi, ker najvecji sovraznik je zmeraj drzava lastna, ne pa tuje, ko te enkrat tujec zavzame, postane ze spet tvoj vladar, torej, ali bos delal za njega ali se mu uprl? Ni razlike v kateri drzavi si, vsaka drzava, te bo izkoriscala in enkrat se je treba upret, nekoc bi te za taksne besede hitro aretirali in dali v zapor ali ubili, marsikje po svetu to se zmeraj delajo, hvala bogu zgleda, da so stvari sle nekoliko na bolje, ampak lahko bi sle se bolje.

Enkrat pride cas, ko treba placati za svoje posledice.

sati
05.04.2007, 10:59
Bravo, jaz bi se tudi pridruzu takoj, kot sem reku, sem proti lastni drzavi, ker najvecji sovraznik je zmeraj drzava lastna, ne pa tuje, ko te enkrat tujec zavzame, postane ze spet tvoj vladar, torej, ali bos delal za njega ali se mu uprl? Ni razlike v kateri drzavi si, vsaka drzava, te bo izkoriscala in enkrat se je treba upret, nekoc bi te za taksne besede hitro aretirali in dali v zapor ali ubili, marsikje po svetu to se zmeraj delajo, hvala bogu zgleda, da so stvari sle nekoliko na bolje, ampak lahko bi sle se bolje.

Enkrat pride cas, ko treba placati za svoje posledice.

Še nedavno je izgledala Slovenija lepa država, ampak postopno spreminjajo delavski razred praktično v suženjski. Najnovejši primeri, ko so delavke na bolniški obiskali detektivi z odpovedjo, počasi že novačijo tuje delavce, ki garajo po 12 ur na dan v nemogočih razmerah. Žalostno, a birokracija in Cerkev, ki bi najbolj morala skrbeti za zmanjšanje krivic, bogati.

1knap
05.04.2007, 14:17
Še nedavno je izgledala Slovenija lepa država, ampak postopno spreminjajo delavski razred praktično v suženjski. Najnovejši primeri, ko so delavke na bolniški obiskali detektivi z odpovedjo, počasi že novačijo tuje delavce, ki garajo po 12 ur na dan v nemogočih razmerah. Žalostno, a birokracija in Cerkev, ki bi najbolj morala skrbeti za zmanjšanje krivic, bogati.

Ta praksa bo imela kratek rok trajanja.
Prej ali slej bo raja rekla dost mamo in na volitvah zamenjala antislovenske ksenfobe.
Izvolili bojo ultranacionaliste in potem bo vsake pravljice konec.

Montenegro
06.04.2007, 06:50
mah, nevem kaj rečt, kolko bi blo lepše življenje da bi vsak imal vsaj enkrat večjo plačo da si lahko privošči vsaj nekaj lepega vsaj enkrat na mesec, ampak NE, gremo dat davek na nepremičnino davek na darilo, davek na vse!
Zakaj pa ne sej mi smo budale, kaj bomo mi tistim z vlade, EN DAN bo davek na uporabljeni kisik (dihanje) :) ej če to ni že smešno, a kako lupijo boge ljudi to ni mogoče, kakšne so kazni nesprejemljive, ej meni so poslali da moram dat obračun za prispevke za socialno varnost, ČE NE ODDAM V ROKU 8 dni BOM MORAL PLAČAT od 1500 do 25000 EUROV kazni? KAJ JE TO komu smešno al ne? KAJ ČE NAPRIMER MENE NEBI BILO DOMA? Bi bil v tuijini? Pošta je prišla nepriporočeno torej nemore bit razvidno kdaj sem jaz to prebral in če sploh sem.. 25000 eurov? 6MIL starih slovenskih tolarjev? ej pa eni delajo 5 let za to oni bi pa za zamudo tolko kazni dali? Ej mislim če mi kdo uničuje smisel življenja in voljo do življenja so to tisti ki pišejo take neumne zakone itd. Bilo kako pogledaš, bilo kam prideš povsod je isto, iztisnejo to do konca, da bi lahko oni kupovali orožje ki ga čez par let bojo umaknili iz uporabe ker je pršlo novejše ven. To je že kriza, da pa ne govorimo o prispevkih na samostojne podjetnike, skoraj 300 eurov plačujem, septembra sem odprl prejšnje leto obrt, DELA NISEM IMEL NIČ a veste kaj pomeni nič? Takšna konkurenca samo ki jaz se ne dam tako hitro, pa sem reku da bom pač potrpel in enkrat naredil biznis ad bom vse pokril pa bo. Uglavnem kako so oni pametni, TI TUDI ČE NIMAŠ DELA MORAŠ PLAČEVAT, ČE IMAŠ DELA ti potem po 5MILIJONIH še davčno zavezujejo kar pomeni še višji davki. Problem pa je , da politika in moč itd. še najboljše osebe pokvarijo, jaz sploh ne volim nikoli ker vem da itak nobeden nebo nič naredil glede teh vprašanj, saj samo obljubljajo naredijo pa nič, oni se rajše kregajo med sabo in se premeščajo v druge stranke. Uglavnem bilo kdor vodi svet, upam da ga zadane strela :)

sati
09.04.2007, 10:45
pa se ti ne zdi, da je za to kriva brezbrižnost raje? oni so srečni, da lahko delajo, si privoščijo stanovanje in avto, grejo na dopust in se čez vikend zabavajo na turbo folk veselicah. to je vse skup en umetno ustvarjen proces, ki gre zelo na roko vladarjem. dokler bo pohlep človeška lastnost, bo težko kaj spremeniti..

Seveda je za to kriva brezbrižnost raje. Če bi prevladalo število ljudi, s katerimi se ne da tako zlahka manipulirati, bi takim vladarjem v ozadju odklenkalo. To je tako, kot reklame, da je meso zelo zdravo, a milijoni umirajo zaradi bolezni, povezanimi z mesno prehrano, ali kot mišljenje nekaterih kristjanov, da so pripadniki drugih religij pogani, a dokazano je, da ima tako praznovanje božiča kot velike noči korenine v poganskih praznikih. Ampak, o tem razmišlja le malokdo, zato gre karavana lepo naprej, pa čeprav v prepad.

anarchy
09.04.2007, 22:58
Ta praksa bo imela kratek rok trajanja.
Prej ali slej bo raja rekla dost mamo in na volitvah zamenjala antislovenske ksenfobe.
Izvolili bojo ultranacionaliste in potem bo vsake pravljice konec.

Samo ne mi govoriti o volitvah in, kako bomo koga izvolili in dali drugemu odpoved, ki z tem ne bomo naredili prav nic, take ljudi je treba odstraniti na drug nacin.

1knap
11.04.2007, 13:44
Radikalna mnenja oz. katero od vrst ekstremizma v Sloveniji (generalnone) ne boš vidu!!! Sicer se že in se še bodo pojavljale manjše grupe ljudi z radikalnišemi mnenji, ampak kaj več od tega pa ne bo. To so komplicirane zadeve in se jih ne da opisat v parih besedah, ker pač to ne zadeva stanje duha ampak še marsikaj drugega.

Kot, da se Strojani niso zgodili...

Shu
05.05.2007, 14:41
Ali se vam je kdaj zazdelo, da temu planetu vlada nekoliko ljudi...

http://en.wikipedia.org/wiki/Bildeberg

Shu
02.06.2007, 09:25
evo Bildebergerje še danes in jutri v hotelu Ritz v Istanbulu:
http://rinf.com/alt-news/index.php?tag=bilderberg

sati
02.06.2007, 09:28
evo Bildebergerje še danes in jutri v hotelu Ritz v Istanbulu:
http://rinf.com/alt-news/index.php?tag=bilderberg

A lahko poveš na kratko, za kaj se sploh gre pri teh Bildebergerjih?

Shu
02.06.2007, 10:51
en post zgoraj je wikipedija..

Drugače je pa to grupa vodilnih(rockfeller, guverner svetovne banke, ostali $$$ +lastniki tiska in medijev oz. predstavniki vseh teh), ki se 1x letno dobijo in rečejo kako naprej in te stvari.
To pa v popolnem tiskovnem molku..

..malo bo treba poklikat..

sati
02.06.2007, 13:42
en post zgoraj je wikipedija..

Drugače je pa to grupa vodilnih(rockfeller, guverner svetovne banke, ostali $$$ +lastniki tiska in medijev oz. predstavniki vseh teh), ki se 1x letno dobijo in rečejo kako naprej in te stvari.
To pa v popolnem tiskovnem molku..

..malo bo treba poklikat..

Ja, to so pravi voditelji sveta, ki nas vodijo v pogubo.

Snif
02.06.2007, 15:59
I.l.u.m.i.n.a.t.i.s. ...

smehljajček
02.06.2007, 17:45
Kdo v resnici vodi svet? Odločili smo se za kapitalizem, torej ta svet vodi kapital :)
Če ima torej , kot pravite "kuščar", "iluminat", "vesoljec" željo ustvarjati dobiček in ga tudi ustvari več kot ostali, potem vodi ta svet.

;)

bico
04.06.2007, 22:12
Najraje bi videl, da ogromen meteor useka v to noro zemljo in nas vse pobije. Samo tako bo konec tej norosti , človeški nevednosti in obžrtnosti. Najbolj trpijo nedolžni in nemočni.

Shu
05.06.2007, 07:03
http://rinf.com/alt-news/breaking-news/bilderberg-2007-comes-to-an-end/

evo tle še zaključke sestanka in kaj se lahko pričakuje...

Je pa tako da imajo rockfellerji & rothschildi (http://en.wikipedia.org/wiki/Rothschilds) u rokah ves denar in delajo kar hočejo, altro ke kapitalizem.
Kapitalizem je samo način kjer imajo vse stvari svojo ceno.

Zdej pa moram počasi u službo :)

Luccka
05.06.2007, 13:07
Kdo vodi svet? Teh ljudi ne poznamo, nas pa vodijo v 3 svetovno vojno!!! :-(

1knap
06.06.2007, 15:12
Kdo vodi svet? Teh ljudi ne poznamo, nas pa vodijo v 3 svetovno vojno!!! :-(

Brez panike!
Teoretiki zarote imajo samo toliko prav, da zarota je in nič več!
Nihče od teh teoretikov se ni uprašal ali so ta zarotniška združenja sposobna uresničit svoje cilje.
Odgovor je jasen NE!!!
Vse zarote bazirajo na absolutni premoči ZDA na vojaškem, dospodarskem, finančnem in političnem polju.
Vendar se v svetu dvigujejo novi centri moči(Kitajska, indija, Rusija, Argentina+J.Amerika, Iran...), ki jim je malo mar za cilje tvojih zarotnikov.
Ko se že govori o III.SV bi se blo dobr vprašat katera država bo prevzela Hitlarjevo vlogo???
Trenutno so to lahko samo ZDA in "Eretz Izrael"!
Drugih ekspanzionistično razpoloženih držav enostavno NI!

1knap
06.06.2007, 15:19
Pravzaprav je talo, da ZDA niso sposobne vodit neke globalne vojne kar je najlepše vidno v Iraku.
Problematični so človeški, materijalni in finančni viri in seveda manjka vzrok za vojno...

sati
06.06.2007, 21:39
Pravzaprav je talo, da ZDA niso sposobne vodit neke globalne vojne kar je najlepše vidno v Iraku.

Se strinjam. Še pred kratkim sem mislila, da nas bo pogubila vojna, tako kot se stvari odvijajo, pa nas bo kar narava, ravno ta čas divja v Iranu silovit vihar in teh pojavov bo izgleda iz dneva v dan več.

king16
07.06.2007, 13:12
Bravo. In zopet je tukaj vmešana Amerika kot največji onesnaževalec, ki noče zmanjšat emisij plinov. Vse v smislu ohranjanja svojega kapitala in dobičkov.

Garth
22.04.2008, 12:15
Poglejte si tale link in mislim da vam bo veliko bolj jasno kaj je prvenstveno delo iluminatov.
http://www.katedrala.si/artman2/publish/Zanimivosti_izven_meja_26/Leo-Zagami-opozorilo-bivsega-clana-iluminatov-ki-sodi-v-eno-izmed-13ih-krvnih-linij-manipulacije_printer.shtml

;) garth

sati
30.04.2008, 15:22
Poglejte si tale link in mislim da vam bo veliko bolj jasno kaj je prvenstveno delo iluminatov.
http://www.katedrala.si/artman2/publish/Zanimivosti_izven_meja_26/Leo-Zagami-opozorilo-bivsega-clana-iluminatov-ki-sodi-v-eno-izmed-13ih-krvnih-linij-manipulacije_printer.shtml

;) garth

Zanimiv link. ;) Samo malo preveč katastrofično panično naravnan in me spominja na histerijo, ki je vladala pred letom 2000, da nas po prerokbah Nostradamusa čaka tega dne sodni dan. :)

Snif
02.05.2008, 23:42
Pri šahu sta dve barvi črna in bela in jaz menim, da je tudi bela lahko včasih pomešana s črno oz. rdečo... :)

1knap
10.05.2008, 16:16

;) garth
"Vsi sodelujejo kot "rit in srajca", celo Hugo Chavez pomaga G.W. Bushu in iluminatom da uresničijo svoje perverzne cilje s svojim isprijenim teatrom. Chavez odgovarja Vatikanu in Jezuitskemu redu, kateri tudi z njim manipulirajo. Chavez sodeluje z novim svetovnim redom, kot vsi svetovni politični in verski voditelji, ki jih poznamo."

Zelo zanimiv del članka :)
Po njem bi lahko sklepali, da je prav Leo Zagami pravzaprav del CIA zarote proti Čavezu z namenom, da se "komandanta" blamira in se mu vzame vsa kredibilnost pred Venezuelci :)
Rahlo bosa :) Leo je še kr usekan mož :)

Dalmatinec
15.05.2008, 16:36
"Vsi sodelujejo kot "rit in srajca", celo Hugo Chavez pomaga G.W. Bushu in iluminatom da uresničijo svoje perverzne cilje s svojim isprijenim teatrom. Chavez odgovarja Vatikanu in Jezuitskemu redu, kateri tudi z njim manipulirajo. Chavez sodeluje z novim svetovnim redom, kot vsi svetovni politični in verski voditelji, ki jih poznamo."

S tem bi se pa človek mogoče celo strinjal...:mad:

j0sh
16.05.2008, 21:10
Voditelji sveta
- moški predstavniki:Marko Potrč, Gregor Trebušak.
- ženska:Lila Žagar

vir:24ur.com

Mowgli
17.05.2008, 08:11
Voditelji sveta
- moški predstavniki:Marko Potrč, Gregor Trebušak.
- ženska:Lila Žagar

vir:24ur.com

Zavajanje!!! Mož v rumenem ozadju je urednik Bojan Traven :angel:

j0sh
18.05.2008, 21:52
zj pa zares ... svetu vlada Chuck Noriss :D:D

oprostiteza offtopice :D

1knap
20.05.2008, 09:11
http://newsfromthewest.blogspot.com/2008/05/who-owns-federal-reserve.html

sati
19.06.2008, 09:49
zj pa zares ... svetu vlada Chuck Noriss :D:D

oprostiteza offtopice :D

Kmalu bo svetu zavladal Obama. :)

1knap
19.06.2008, 14:27
Kmalu bo svetu zavladal Obama. :)
Upam, da nebo izvoljen bi blo prelepo...

Dalmatinec
19.06.2008, 17:55
Upam, da nebo izvoljen bi blo prelepo...V bistvu je čisto vseeno kdo je izvoljen v ZDA; vsak je na tak ali drugačen način samo lutka v rokah pravi animatorjev v ozadju. :coffee:

rođe
25.06.2008, 22:43
V bistvu je čisto vseeno kdo je izvoljen v ZDA; vsak je na tak ali drugačen način samo lutka v rokah pravi animatorjev v ozadju. :coffee:
včasih se zgodi da kšna lutka rata pinokio. in obma že daje take znake, zato se ga pa tolk bojijo...

mrhovina
18.07.2008, 19:13
kdo vodi svet? ja slovenija, a ne?

rođe
08.08.2008, 00:48
če se posameznik dost potrud in je dost brihtn, potem se jim lahko postavi ob bok...
kr poglej lenina. :rolling: