Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ali se delate norca????

štručka
25.01.2007, 14:30
Lepo pozdravljeni
Vprašanje je razvidno že iz naslova teme. Torej zadeva je sledeča. Že lansko leto novembra sem klicala na siol in se odločila da preidem iz adsla na paket solo. To sem naredila v službi, kjer so prišli priklopiti takoj...doma....pa še vedno čakam in sedaj je že skoraj februar?????
Torej, ker se pri ceni to zelo pozna, doma še vedno plačujem 12 000 tolarjev(polno ceno), ker pri vas niste sposobni priti in zamenjati škatle? Kličem vsak teden zakaj zadeva stoji, seveda vsakič dobim drugega referenta, ki naj bi seveda takoj urgiral na telekom in zatakne se vedno pri montaži, ker ne vejo koga naj bi poslali???? Vsak referent pravi, v parih dneh vas sigurno pridejo to poštimat, vendar čakam že dva meseca...danes zopet kličem in zopet isto sranje...sem zahtevala odgovorno osebo, referent odgovori da je nimate????? Seveda vztrajam pri svojem in seveda ničesar ne dosežem...torej zdej pa mene zanima na koga hudiča se lahko obrnem, če nikogar za te zadeve ni??? Če ne bo šlo drugače, bomo pa pač povedali zgodbo časopisu....:dontknow: oziroma ne , ne prijavila vas bom na uradu za varstvo potrošnikov...!!! :mad
Torej še 1x vprašanje...kam naj se obrnem, da mi pridejo ta solo paket poštimat???
KATASTROFA (upam d abojo tudi ostali prebrali tole in bojo 3x razmislili preden bojo šli na siolove storitve, kajti meni se je čisto zasral):mad: :mad: :mad: :mad:

missClause
25.01.2007, 15:09
alo teta, dj me kontaktiraj preko zs in mi povej številko da pogledam kje se je zataknilo, da jaz to povem naprej

Ipod
25.01.2007, 16:49
Prehode iz starih na nove pakete je najbolj elegantno spelajt v kerikoli teletrgovini ali mobitelovem centru. Jaz sem zadevo opravil v 5ih minutah.

rda
25.01.2007, 17:37
Prehode iz starih na nove pakete je najbolj elegantno spelajt v kerikoli teletrgovini ali mobitelovem centru. Jaz sem zadevo opravil v 5ih minutah.

Se strinjam. Če si dovolj prijazen lahko dobiš nov modem "na lepe oči", starega pa drug dan prineseš nazaj (za tiste, ki ne moremo niti 5 min ostat brez neta :) )

Metek
26.01.2007, 12:35
kot da je tam pa kaj bolše ??

Toliko tem kot jih je o nezadovoljstvu s siolom, je tudi o nezadovoljstvu na T-2. Običajno celo isti folk notri piše, samo časovna komponenta se spreminja :dontknow:

Baje (ampak res samo baje), ima Siol ogromno naročnikov, ki se že vračjo s kratkega izleta pri T-2, in so kmalu ugotovili, da so šli iz dežja pod kap.

štručka
26.01.2007, 12:52
ma sej vse lepo in prav, pri siolu nisem imela nikoli problemov....tud zdej jih nebi bilo, če me pač nebi nategval iz tedna v teden....naj rečejo da majo gužvoo, da bojo zrihtal pač v enem mescu ali pa dveh, sam naj mi ne govorijo da bo zazihr zrihtano do konca naslednega tedna, in to pravijo vsak teden....klicala na telekom, dobila številko od odgovorne osebe to je g.Dejak, ki ima montažo čez....kličem in kličem , seveda se noben ne javi....baaaaah

TEDYBEAR
26.01.2007, 21:11
metek; šli so samo zato ker telekom skoz drka *****.

Black
26.01.2007, 22:02
šalti na t-2 al pa voljo pa je stvar rešena (opa...beseda drkaj ni bla cenzurirana..zanimivo)

brivec
26.01.2007, 22:21
šalti na t-2 al pa voljo pa je stvar rešena (opa...beseda drkaj ni bla cenzurirana..zanimivo)

:rolling: Ja prav gotov da res. Na T2 tud ne pomislim več.:nonono: Sem preveč slabega slišal in še videl zraven.:censored: Sploh pa nevem,:think: kaj delate na našem forumu.:mad: Če mislite sam slabe stvari pisat.:coffee:

Black
26.01.2007, 23:48
za tvojo informacijo nism (še) na t-2 temveč na siolu..imam vso pravico napisat svoje mnenje..
to je prvo
drugo..
vašem forumu?? tvoj rank pove vse...
in tretje...
ne sodi druge po sebi

fazan
27.01.2007, 08:16

Sej si prav povedal mojster -problem je kaj opridobiš s tem in kaj izgubiš.Lahko je tistim ,ki ste okrog central doma in prestopite k t-2 kaj pa tisti ,ki smo oddaljeni od centrale malpo več nimamo splošnih šans za t-2.Sicer je pa tehnologija t-2 v zaostanku proti telekomu in siolu zdi se mi ,da jih je celo amis prehitel.Reševanje ,da prestopiš k drugemu ponudniku je pa dolgo,ker predno te priklopijo preteče kar nekaj vode po rekah-drugo kar pa je so pa kazenski penali na pogodbe ,katere plačaš ,če prekineš pogodbo.Čeprav t-2 tudi ni najbbolj idealen ponudnik.Siolu je spodrsnal toliko kolikor hoče na hitro pokrit čim večji kos slovenije in zato se pojavljajo napake -telekom je pa razred zase verjetno niso pričakovali takega navala in je premalo tehnikov ,da te stvari priklapljajo in napake odpravljajo in že sva spet pri vprašanju koliko so tehniki tudi zainterisirani,da naredijo kajti tistega reka ni več kar lahko danes narediš ne pusti za jutri.
Vsak pa hoče imeti poštimano tisto tako ,da dela brez hibno in 100% saj se to tudi plača.
Na tak način se pa parajo živci pri uporabnikih in marsikdo je prav zaradi tega nezadovoljen tudi jaz razmišljam o drugem ponudniku sam če siol in telekom porihta napako ne vidim razloga da grem drugam ,ker na slepo se prestavljat je to tak tak.Ko bodo porihtal bo vse delalo kar se pa tiče sladkih besed in pA ZNIŽANE CENE pa ni veliko za zaupat ,ker vsak gleda na svoj žep in izgube si noben operater ne more privoščit v teh časih.

kitl
27.01.2007, 08:35
Sicer je pa tehnologija t-2 v zaostanku proti telekomu in siolu

Tole bi te prosil če malo bolj pokomentiraš oziroma navedeš kaj je bolj naprednega.

Balonar
27.01.2007, 08:43
yurlebuce prodajate bi reku NN

T2 je neprimerno boljši od SIola .. pa poglejmo .. govorim iz izkušenj .. ne pa tako kto polovica tuki, baba čula ...

- Slika neprimerljivo lepša na T2 (prej sem imel SIOL in še sedaj ga ima oče v spodnjem štuku)
- Prednost T2 tvja, vsaj dvakrat na teden si ogledam kakšen film na Pro7 v sourroundu, kar siol ni zmožen
- TV imam na 2 TVjih in še na PCju lahko tretjega zaugam .. medtem, ko internet še vedno dela 4MB
- telefonija dela BP, čeprav roko na srce, kdo še danes uporablja navadn tel. .. še tega bom skenslu
- tehnična pomoč je res tehnična .. pokliče te tudi na GSM če je vse ok
- cenovno ni primerjave .. sem jo že podal enkrat tu nekje .. pa naj bo še enkrat
SIOL (ISDN)
1/256, 1 TV
cca 16.000 na mesec (ja, žal sem bil star uporabnik nekje od leta 2001) vključno z obveznim ISDNjem in impulzi

T2
4/512, 2TV, VoIP
11.000

..opazite razliko .. ne samo v ceni .. ampak tudi v ponudbi .. če se komu ljubi naj ta paket prelije v SIol cenik?

je pa res tole moj drugi post v enem letui odkar sem na T2 .. ne bom več svinjal po Vašem forumu!

strašljivka
27.01.2007, 10:30
jp. men dela adsl bp.

jan050
27.01.2007, 12:25

T2 je neprimerno boljši od SIola .. pa poglejmo .. govorim iz izkušenj .. ne pa tako kto polovica tuki, baba čula ...

- Slika neprimerljivo lepša na T2 (prej sem imel SIOL in še sedaj ga ima oče v spodnjem štuku)
- Prednost T2 tvja, vsaj dvakrat na teden si ogledam kakšen film na Pro7 v sourroundu, kar siol ni zmožen
- TV imam na 2 TVjih in še na PCju lahko tretjega zaugam .. medtem, ko internet še vedno dela 4MB
- telefonija dela BP, čeprav roko na srce, kdo še danes uporablja navadn tel. .. še tega bom skenslu
- cenovno ni primerjave .. sem jo že podal enkrat tu nekje .. pa naj bo še enkrat
SIOL (ISDN)
1/256, 1 TV
cca 16.000 na mesec (ja, žal sem bil star uporabnik nekje od leta 2001) vključno z obveznim ISDNjem in impulzi

T2
4/512, 2TV, VoIP
11.000

..opazite razliko .. ne samo v ceni .. ampak tudi v ponudbi .. če se komu ljubi naj ta paket prelije v SIol cenik?

je pa res tole moj drugi post v enem letui odkar sem na T2 .. ne bom več svinjal po Vašem forumu!

Sam imam popolnoma isti paket (4mb, 2TV + IP telefon), pa sem plačal okoli 11.000 (plus tega, da imam še 2 uri pogovorov v telekom omrežje že v ceni). Tu razlike ni, je pa res, da moraš odpovedati naročnino telekomu in iti na razvezan dostop!

Res je, da ima T2 nekoliko več (oz. bolj zanimive programe)!
Sam imam TV že od junija, pa do sedaj nisem imel nobenih problemov (vse skupaj ni delalo cca. 2 uri)!
Tudi telefon po nadgradnji dela bp že od julija!

Sem se pa navadil, da 1x tedensko modem izklopim za dobre pol minute, tako, da mi do sedaj ni se nikoli "počepnil".

Balonar
27.01.2007, 12:30
sej ni problem razvezat dostop .. imaš fancy številko 0590 .. ;)

fazan
27.01.2007, 13:01
Sicer je pa tehnologija t-2 v zaostanku proti telekomu in siolu

Tole bi te prosil če malo bolj pokomentiraš oziroma navedeš kaj je bolj naprednega.

Siol je na vasi ko t-2 še ni in vprašanje kdaj bo ,kar je pa napak pri siolu so pa rešljive samo če se jim jih da rešit dočim t-2 500m okoli central brezhibno deluje naprej je pa že vprašanje problemi so pa prav tako na t-2 kot na siolu s tem ,da siolove napake menda malo hitreje odpravljajo telekomovci ,če se jim ljub ali pa ne.V tem je razlika drugače pa nisem proti t-2 nikakor še sam bi ga jemo pa kako ,če ne gre tako daleč.

kitl
27.01.2007, 13:56
Čaki ti pišeš eno govoriš drugo. Pisal si o modernejši tehnologij. Po tvojih besedah je ADSL modernejša tehnologija od VDSL-ja. Boš videl koliko vasi bo imelo VDSL2. Če imaš ti vas pokrito še ne pomeni, da imajš boljšo tehnologijo.

Veron
27.01.2007, 17:18
ADSL in ADSL2+ je bol dostopna tehnologija širši javnosti, to je verjetno želel povedat.

fazan
27.01.2007, 20:49
Čaki ti pišeš eno govoriš drugo. Pisal si o modernejši tehnologij. Po tvojih besedah je ADSL modernejša tehnologija od VDSL-ja. Boš videl koliko vasi bo imelo VDSL2. Če imaš ti vas pokrito še ne pomeni, da imajš boljšo tehnologijo.

Na vasi bo prvi z hitrejšo linijo vdsl telekom in siol šele potem bodo zraven spustili ostale ponudnike sej jo že širjo al pa brcam v temo.

wishmaster
28.01.2007, 07:46
Na vasi bo prvi z hitrejšo linijo vdsl telekom in siol šele potem bodo zraven spustili ostale ponudnike sej jo že širjo al pa brcam v temo.

To si pa lepo napisal. Kdo pa brani T-2ju, da ne pokrijejo vasi ? Sami nočejo pokriti vasi, ker smo nezanimivi. Ko bo pa Telekom pokril vasi, se bo T-2 začel slinit zraven. Nič ustvarit, pa samo denar kasirat, je moto T-2ja.

kitl
28.01.2007, 08:17
No jaz pa mislim, da na vasi še dolgo ne bo VDSL-ja ne takšnega ne drugačnega. VDSL tehnologije so namenjene gosto poseljenim krajem in ne kraju, kjer je mogoče 30 hiš. Pustimo se presenetiti.

wishmaster
28.01.2007, 08:58
Kitl, spomni se kakšne so nekateri spuščal v javnost, še prej ko je prišel ADSL na naš trg, da tega ne bomo v vaseh nikdar imeli. Zdaj si poglej. Marsikatera vas imam pri 200 prebivalcih svojo centralo. Imeli smo srečo, da je Telekom ponudil ADSL, drugače bi tak samo v mestih imeli ADSL

kitl
28.01.2007, 10:15
wishmaster zastopim pa tudi privoščim. Samo fora je v tem, da VDSL tehnologija je zelo odvisna od razdalje naročnikov, kar je pa v vaseh velik problem. Se mi zdi, da bo optika prej rešitev kot VDSL.

kissli
29.01.2007, 07:16
ej, pr nas je ena majhna vasica in je mela možnost siol tv že veliko več kot kakšno leto nazaj, pr nas je pa mogoče par mesecev (mal večja vas):D

wishmaster
29.01.2007, 09:53
Kissli, če živiš v kraju kjer je na Krajevni skupnosti povprečna izobrazba končan 1. Razred osnovne šole, ne morš nič pričakovat. Z takimi se ne morš pogovarjat kot z človekom. Če je pa interes na KS, pa že pri kraju z 100 prebivalci imajo svojo centralo. Pri nas bi potrebovali centralo. Sam kaj ko ni interesa. Za Telekom vem, da bi jo takoj zgradil

Senitel
29.01.2007, 12:54
Eh kaki... Sem isto doma bolj na vasi (niti ne tako majhna, ima Telekom 169 telefonskih priključkov v naši KS), smo zbiral že tudi podpise, pa nas Telekom še vedno samo nateguje.

wishmaster
29.01.2007, 13:02
Senitel, komu ste pa podpise dal ?

missClause
29.01.2007, 13:04
vi že imate urejen datum montaže.

Senitel
29.01.2007, 13:09
Smo jih nesli z občinsko delegacijo na Telekom (nekje 35 interesentov, to je bilo že več kot leto nazaj) kjer smo se dobili s šefi za naše področje... Takrat so seveda obljubil, da bo že lansko leto vse urejeno (pa ni bilo) in še danes na Siolu recimo ne vedo čisto nič o kakšnih načrtih na naši lokaciji (sem si že mailal s Klemnom), Telekom pa tipično potihnil.

missClause: Really? Zakaj potem o tem noben na Siolu ne ve nič (imam mail od Klemna od prejšnjega torka, da naše lokacije še ni in da bo povprašal kolege na Telekom, po tistem pa ni bilo ničesar več slišat)?

wishmaster
29.01.2007, 13:37
Senitel, da ni tak kot pr nas bilo. Na krajevno skupnost smo nesli podpise, tam so se pa zgubili.

Senitel
29.01.2007, 13:48
Ne ni bilo... Vem... Sem bil zraven (takrat na Telekomu).

sr@nje
29.01.2007, 13:56
Kitl, spomni se kakšne so nekateri spuščal v javnost, še prej ko je prišel ADSL na naš trg, da tega ne bomo v vaseh nikdar imeli. Zdaj si poglej. Marsikatera vas imam pri 200 prebivalcih svojo centralo. Imeli smo srečo, da je Telekom ponudil ADSL, drugače bi tak samo v mestih imeli ADSL

Sej so to lahko vse postavli, sej so nas dolgo molzli z ISDN in razno raznimi priključninami.

Konec koncev zakaj bi si vedno jemali za zgled balkan zakaj ne bi enkrat na sever in zahod pogledal???

Poleg tega je telekomovega vložka zanemarljivo malo, saj smo večino investirali in postavili sami krajani,občani,državljani in smo že pošteno preplačal tudi optiko, ki še dolgo ne bomo imeli :D ,
razen če gremo spet v kakšne udarniške akcije, kot nekoč.

kitl
29.01.2007, 14:24
Lej wishmaster o tem sem pravil kar piše tu spodaj primer za potiko. Moj kraj je na seznamo od moje ga pa ni in ga še dolgo ne bo.

" V načrtu imamo najprej pokriti mestna središča oz. Novo Gorico, Ljubljano, Maribor, Novo mesto, Mursko Soboto, Celje, Kranj, Koper in Domžale."

Vsemogočni
29.01.2007, 14:57
Sam imam popolnoma isti paket (4mb, 2TV + IP telefon), pa sem plačal okoli 11.000 (plus tega, da imam še 2 uri pogovorov v telekom omrežje že v ceni). Tu razlike ni, je pa res, da moraš odpovedati naročnino telekomu in iti na razvezan dostop!

Res je, da ima T2 nekoliko več (oz. bolj zanimive programe)!
Sam imam TV že od junija, pa do sedaj nisem imel nobenih problemov (vse skupaj ni delalo cca. 2 uri)!
Tudi telefon po nadgradnji dela bp že od julija!

Sem se pa navadil, da 1x tedensko modem izklopim za dobre pol minute, tako, da mi do sedaj ni se nikoli "počepnil".

Imam Siolov paket 2MB/356KB, mi še na misel ne pride da bi šel kr tko resetirat modem, še aminota ne, kaj šele modem. Pač dela dokler dela in lahko rečem, da dela že kar lep čas brez problema :2thumbs: . Res pa je, da sem dokaj blizu centrale, če ima to kak vpliv.

missClause
30.01.2007, 12:05
Senitel, nisem govorila tebi... govorila avtorici teme ;)

Balonar
12.06.2007, 12:10

SIOL (ISDN)
1/256, 1 TV

T2
4/512, 2TV, VoIP
11.000

samo to sem še prišel napisat, da po pol leta nedelovanja SIola, selim tudi očeta na T2. Siol ni bil v stanju urediti linije 6 mesecev ... izklopite amino je bil najpogostejši stavek.

No ja, vsak gre tja kjer mu je bolje ... je pa res da so to samo dve stranki .. kdo jih bo pogrešal, a en SIol? :clown:

Cvetlični deček
12.06.2007, 17:46
kaj morš velke firme so mastodonti. mogoče pojdi raje k alternativnemu manjšemu ponudniku ki se bo zate bolj potrudil

jagy
13.06.2007, 19:40
Jah, če ne bi bil 90 metrov predaleč od centrale, bi tudi jaz šel na T2.

cc-kola
13.06.2007, 21:32

SIOL (ISDN)
1/256, 1 TV

T2
4/512, 2TV, VoIP
11.000

Jao izkušen si :clown: go sleep

Sicer pa primerji današnje cene, ne pa stare siol cene z "novimi" t2 cenami, si pa res :angel:
pa ko bo t2 zagotoviu TV na 3km se javi, prej pa bodi raje tiho, ker ne živijo usi na centrali oz. tik ob njej, tko k ti očitno :rolling:

Balonar
14.06.2007, 15:57
a ti ves .. aja, saj ne moreš vedeti .. no, T2 imam priblizno 8 mesecev in takrat so cene bile takšne, danes jih sploh ne gledam več. Kar se tiče pa razdalje, jo imam pa 1200 metrov