Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : beton ali narava?

veska
26.01.2007, 09:31
kakšne vrste človek ste...bolj obožujete mesto ali vas, naravo?

anarchy
26.01.2007, 11:42
Narava je lepa, mesto, pa je komot, ker imas vse pri roki, delo, trgovine, itd..., samo bi mogli najti nek kompromis, ter zrihtati bolje urnike del in prevoz na delo, saj je neumno, da ima vsaka druzina po vec avtov, samo zato,da se lahko peljejo na delo.

g.Gospod
26.01.2007, 12:34
zelo rad imam naravo-hribe, morje travnike...

živim pa raje v mestu, ker je bolj živo, tu so predstave, kino, veliko ljudi.

Otimalna kombinacija zame je veliko mesto z veliko parki, kjer lahko izklopiš mestni vrvež, ko ti pa od petja ptičkov postane dolgčas, greš pa nazaj v mestni vrvež

ljubljana je kar v redu, le zame je veliko premajhna

popka
26.01.2007, 13:26
zaenkrat mi ustreza življenje v mestu, ker je veliko bolj "komot"- vse imaš na dosegu roke....na "stara" leta se pa definitivno mislim preselit nekam vn iz mesta, še najraje na primorski del.

lady_lucifer
26.01.2007, 13:31
rada bi zivela nek na samem, da dalec naokoli neb blo nobenga soseda in kjer bi lahko mi - moja druzina in par zivali, ki NE bodo sle v zakol - zivel v miru :approve:

mertseger
26.01.2007, 14:19
Vipavsko dolino in kras:P

ervin34
26.01.2007, 14:20
20 let sem živel v mestu, zdaj pa živim na vasi in je super :2thumbs:

temp64
26.01.2007, 14:28

huh.......pet let življenja bi dal za center HongKonga ali New Yorka:P

ervin34
26.01.2007, 14:32
Vipavsko dolino in kras:P

Jst živim na krasu. :2thumbs:

Katrin
26.01.2007, 16:03
Mesto in izleti v naravo. Obratna kombinacija ni zame.

Lencka
26.01.2007, 16:22
Ne maram betona, asfalt se manj, v gneci postanem zivcna, obozujem mir, najraje se vrzem v travo... pa kljub temu "na vasi", kjer sem, ne uzivam, ker sem odrezana od sveta, pocutim se boguzahrbtom in prekipi mi, ko mi kdo rece, da imamo res podezelski mir, pozabi pa, da moram vohat sosedovo gnojnico in da po nasih ljubih podezelskih cestah tovornjakarji norijo se bolj kot po avtocesti.

silence
27.01.2007, 11:24
Zame itak narava :shy:
Po skor 15ih letih Ljubljane, komi cakam, da spyzdim nazaj na Gorenjsko.:P

Ljubljana je prirocna, ker ne rabis avto - samo kolo. :approve: Sploh za zurat, ker ni treba vozit domov.:cool: Eh, studentski cajti.:blush:
Drugac bi bla pa jest najrajs neki na samem, pod vznozjem kakega fajnega kucla v eni mali kocici. Samo na tole kocico bo treba se mal pocakat :shy:

d28
27.01.2007, 13:03
Narava vedno! Še najboljši arhitekt tega sveta ne more proizvesti takšne lepote kot jo narava.

In ljudje se bomo vse bolj začeli vračati k naravi, upam le, da je do takrat že ne bomo povsem uničili.

TuNina
27.01.2007, 13:06
sem djevojka sa sela, ki ji je mesto priraslo k srcu. in nekje bogu za levo uho bi umrla od dolgčasa. narava je finofajna za izlete, se bom pa vedno znova vrnila na beton.

Pikado
27.01.2007, 14:38
Ko bomo v Sloveniji končno dobili mesto, se bom lahko odločal o mestu ali vasi...dokler pa imamo samo kurnike, vasi in velike vasi, odločanje ni možno...

Lencka
27.01.2007, 14:40
Ja, to je slisat od mnogih... pa me zanima - kako veliko mesto pa bi bilo dovolj veliko???

Pikado
27.01.2007, 14:54
Mesto se ne meri z velikostjo...lahko imaš na enem mestu milijon vaščanov in imaš pač veliko vas in ne mesto...

Lencka
27.01.2007, 15:27
;) Je res.

Balthazar
28.01.2007, 10:12
Po dolgoletnem življenju v centru lj mi je bilo to že taka muka, da tam nisem mogel več živet. Človek v mestu izgubi zdravo pamet. Preveč ljudi na kupu s preveč problemi. Zdaj smo tri leta v naravi, obdani z gozdom, brez bližnjih sosedov. Razlika je neprimerljiva, užitek za dušo in telo, čeprav se vozim delat v lj.

spartan
28.01.2007, 10:19

mislim da bolj narava:approve:

Ko sem se odločal, kje bom....se pravi mesto ali vas in sem šel pogledati par stanovanj, me je kr minilo.

Ne "samo" zaradi zasoljenih cen stanovanj v mestu; ampak ko so mi "mestni" kazali kako zelo dobro živijo v stanovanjih. Npr...imajo vrt....imajo celo zelenico (eno stanovanje, ki sem si ga ogledal je bilo v spodnji etaži in je imelo majhno zelenico, ca. 20 kvadratov), celo trgovine in nočni lajf je blizu:angel:. Glede njegove zelenice sem skoraj lastniku rekel, naj si pride pogledat moje zelene hektare:clown::D

V bistvu je zame katastrofa živeti na 55 ali kakšnih 10 kvadratnih več v mestu med samim betonom; zgradbe prepletene z visokonapetostnimi električnimi polji, nenehen hrup, neznanci (ki se brigajo samo zase in za svojo rit) pa še kaj.

Pa ne se hecat.....ni dnara, da bi živel v nekem natlačenem mestu. Mislim pa da kar nekaj ljudi deli moje razmišljanje....v zadnjem času tisti "mestni", ki imajo nekaj "pod palcem" množično gradijo bajte na podeželju.

Ko enkrat to sprobaš, nočeš ničesar drugega:approve:

...da pa mi ne boste zamerli.....glede opazke "mestni":)

spartan
28.01.2007, 10:21
sem djevojka sa sela, ki ji je mesto priraslo k srcu. in nekje bogu za levo uho bi umrla od dolgčasa. narava je finofajna za izlete, se bom pa vedno znova vrnila na beton.

ne laži se....ko enkrat tam zrasteš je to v tebi.....nekaj divjega in diši na šmarnico:clown::D

v bistvu so eni v mestu full hecni, ko ne vejo kaj je sekolar:angel:

Sploh sem gledal nekaj malega na TV; ko so se ljudje v stanovanjih kregali kar v etru o tistih garažnih lopah čigavo je kaj:veryfunny:

TuNina
28.01.2007, 11:03
jaz tud ne vem, kaj je sekolar :shy:

saj ne pravim, da nimam rada podeželja.. doma mi je super, ko stopim iz bajte in sem sredi zelenja. ampak vseeno.. mestno življenje mi dosti bolj ustreza.

Landon89
28.01.2007, 15:45
predmestja so zakon

nattka
28.01.2007, 16:03
iz lj sem se preselila v mahno, zaspano mestece ... ni zame ...

po 20 letih sem prišla nazaj ... obožujem mesto, njegov utrip ... to, da nisem vedno vsem na očeh ... da se lahko skrijem v vrvežu ... da si lahko privoščim nočni lajf ... da se vedno najde kaj, kar se dogaja ...

narava pa ostaja za užitek med vikendi ...:approve:

Balthazar
28.01.2007, 21:16
Mesto ima svoje prednosti in čare. V bolj človeškem mestu bi se celo dalo živeti :D. Žal je ljubljana še daleč od tega, ima pa lepe kotičke in trenutke.

Smaug
28.01.2007, 22:36
Moram reci, da sem se v teh letih kar navadil zivljenja v Ljubljani. Pocasi mi zacenja ugajati majhna kolicina populacije, topel utrip mesta, to, da se vedno lahko najdem đabe parking kaksno minuto od vsake destinacije (odkar sem enkrat fasal lisice jim iz principa ne dam niti tolar...pardon, centa), da si lahko zagotovim vsakdanje potrebe, ki jih imam sam/firma (tako ali tako se vecina stvari naroca preko neta in tukaj so ljudje dokaj azurni, ce parkrat dozivis zivcni zlom), kulturoloska razvejanost poletja,...
Ne vem, ko sem zacel malo laziti po Evropi, sem se kar zaljubil v Ljubljano. Povsod je lepo, a doma najlepse :shy:
Drugace pa imam zeljo nekoc imeti hiso na samem, da ne vidim nobenega soseda, s svojim vrtom, gozdom, psi...in terabtinim dostopom do interneta :D

Lencka
28.01.2007, 22:55
Zanimivo, kako romantično je vedno prikazano podeželje. Saj ne rečem, je lepo, ampak večina ga pa ni takega - hiška na samem, sredi gozda, potoček žubori in ptički pojejo.
Velik del našega kvazi urbi-ruralnega območja je precej manj romantičnega: malomeščanstvo, sosedje gledajo, kdaj greš na wc in kaj kupuješ v trgovini in ojoj, pa nič več ne hodi tisti k vam? Tista samota je tako-tako, ker imaš sosede vsenaokoli, če imaš srečo, pa je eden od njih težak kmet, ki ima kar pred hišo odpadke iz hleva... tisto o terabitnih povezavah pozabi... če v kakem mestu zmanjka elektrike za 10 minut, je to po poročilih, pri nas pa je lahko zmanja za dan, dva, vode tudi, dobrih avtov se ne splača imet, ker so ceste preslabe (pozimi si lahko odrezan od sveta, in včasih je to romantično, včasih pa prav za***ano)...
Ok, zdaj sem malo predstavila vse slabo, samo trapasto se mi zdi nekaj romantiziras vse znajmestno, nazajknaravi pa to... Ni tako črno-belo (oziroma beton-drevesa). Tiste hiške sredi ničesar pa z vsemi pritiklinami modernega sveta so bolj na redko posejane.

Smaug
28.01.2007, 23:02
:D, ni mi potrebno razlagati negativnih lastnosti. Sicer se grdo slisi, ampak denar je sveta vladar; nekega dne si bom privoscil kaj takega samo v primeru, ce se bo ujemalo z mojimi ideali in bo temu primerna financna podpora v ozadju. V nasprotnem primeru bom pak nasel najboljsi priblizek temu.
Taksna idila mi tako ali tako pritice sele potem, ko se odlocim, da je cas, da koncam s sluzbenimi aktivnostmi (ok, nikoli :D), imam vzgojenih in razrastlih tistih X pankrtov, ki sem jih/jih bom zelel prinesti v ta svete. Potem si bom koncno lahko vzel cas samo zase (zeno bom zakopal na vrtu :D) in vzil se tisti par minutk, ki mi jih je ostalo.

Cavallo
29.01.2007, 05:08
Vas-narav = mir :) zakon :) Že tko nonstop neki ruputa okol kamorkol gres tko da ko sem doma hocem met mir in pika :) Ce pa hocem met ringilspil se pa usedem v avto in ga imam za 10 min :) Kaj ces lepsega :)

spartan
29.01.2007, 06:05
jaz tud ne vem, kaj je sekolar :shy:

saj ne pravim, da nimam rada podeželja.. doma mi je super, ko stopim iz bajte in sem sredi zelenja. ampak vseeno.. mestno življenje mi dosti bolj ustreza.

bova šla enkrat drevje ven iz goše vlačit, pa rezat:clown::D

no...saj...če mi pa še rečeš, da ne znaš furat bečeeske, pa bom res mislil, da si že čist urbanizirana...;)

Cavallo
29.01.2007, 06:07
hahahahah :D :D :D

spartan
29.01.2007, 06:08
...no...ko sem videl poste, glih nisem imel v mislih neki zakotni kraj, kjer se vozijo s traktorji okoli:clown:

Podeželje je dans urbanizirano, z vsemi prometnimi povezavami in tehnološkimi dodatki modern lajfa.

Gre se za prostor....življenjski prostor posameznika je večji, bolj zdrav in potemtakem sklepam kakovostnejši:blush:...kar pa je seveda subjektivna ocena:)

lady_lucifer
29.01.2007, 07:40
Zanimivo, kako romantično je vedno prikazano podeželje. Saj ne rečem, je lepo, ampak večina ga pa ni takega - hiška na samem, sredi gozda, potoček žubori in ptički pojejo.
Velik del našega kvazi urbi-ruralnega območja je precej manj romantičnega: malomeščanstvo, sosedje gledajo, kdaj greš na wc in kaj kupuješ v trgovini in ojoj, pa nič več ne hodi tisti k vam? Tista samota je tako-tako, ker imaš sosede vsenaokoli, če imaš srečo, pa je eden od njih težak kmet, ki ima kar pred hišo odpadke iz hleva... tisto o terabitnih povezavah pozabi... če v kakem mestu zmanjka elektrike za 10 minut, je to po poročilih, pri nas pa je lahko zmanja za dan, dva, vode tudi, dobrih avtov se ne splača imet, ker so ceste preslabe (pozimi si lahko odrezan od sveta, in včasih je to romantično, včasih pa prav za***ano)...
Ok, zdaj sem malo predstavila vse slabo, samo trapasto se mi zdi nekaj romantiziras vse znajmestno, nazajknaravi pa to... Ni tako črno-belo (oziroma beton-drevesa). Tiste hiške sredi ničesar pa z vsemi pritiklinami modernega sveta so bolj na redko posejane.

kar se tice narave, hiske na samem in tega...mogoce pa nimamo vsi v mislih slovenije?:shy::approve:

nattka
29.01.2007, 07:50
kar se tice narave, hiske na samem in tega...mogoce pa nimamo vsi v mislih slovenije?:shy::approve:

ah da, drugje folk ni zvedav... obrekljiv ... foušljiv... ne gleda skozi zaveso ... ljubi tujce, naravo in živali ...;)

slovenija je zaplankana, mala, tečna in zaprašena ... vse ostalo je pa animal planet channel ...

lady_lucifer
29.01.2007, 07:52
ah da, drugje folk ni zvedav... obrekljiv ... foušljiv... ne gleda skozi zaveso ... ljubi tujce, naravo in živali ...;)

slovenija je zaplankana, mala, tečna in zaprašena ... vse ostalo je pa animal planet channel ...

ne sploh nism tega misla:shy:
misla sm tko...kle najdt eno hiso nek na samem je precej tezje kot recimo nekje na norveskem, ze sam zarad tega, ker je pr nas 20x (ce ne se veckrat) manj placa kot tam.

in ne, ne mecem vse slovence v isti kos.

Grey
30.01.2007, 13:54
Osebno mi je zelo všeč ideja sodobnega urbanega mesta z veliko dreves, trave, visokih blokov in avtomobilov na električni pogon, ker se mi to zdi en kompromis med tema dvema skrajnostima. Imaš svež zrak, naravo in vse je pri roki.

veska
30.01.2007, 20:08

Bravo lencka, tako se govori!!!!!!!!!!!!!:2thumbs:

Aldebaran
31.01.2007, 08:19
Lahko rečem, da sem doma v mestu in hkrati na vasi... V soseski, kjer sem je prijetno, do večjih centrov imam 10 minut peš, hiše so z vrtovi, nekaj zelenic ...

Seveda pa bi bilo idealno sledeče: nekje na samem hišica, pred njo travnik in na njem ene tri luknje za golf... daleč na okrog nobene ulične svetilke in kakršne koli oblike svetlobne onesnaženosti... Pa seveda optika do bajte! :)

se pravi narava!

Z750
02.02.2007, 16:30
sam sem odraščal v zaselku ... gozd, potok, travniki ... :P sedaj 10 let živim v naselju in moram reči, da ljudje živijo eden mimo drugega, da o kakšni medsoseski pomoči in solidarnosti ni govora. Me pa vedno bolj vleče nazaj na deželo in močno upam, da se bo to tudi zgodilo:approve:

vejca
05.02.2007, 10:25
Živim na vasi, raje pa bi v mestu. (sedaj imam 20 km do mesta) V bližini nimamo trgovine, bifeja, prva trgovina je 15 km stran.Slabe avtobusne veze, zato sem tudi brez službe, otroci pa imajo tudi probleme s prevozom v šolo in nazaj, tudi dragi avtobusni prevozi. Pa nisem doma v kakšnih rovtah ampak ob glavni magistralni cesti.

ain
05.02.2007, 16:53
ta vikend sm ugotovila da ne bom nikol živela v ljublajni... učir sm se misnla nekam umaknt v naravo za pou urce pa ne moreš nikamor!!
blok pri bloku....:nonono: :nonono:

Lencka
05.02.2007, 19:34
Živim na vasi, raje pa bi v mestu. (sedaj imam 20 km do mesta) V bližini nimamo trgovine, bifeja, prva trgovina je 15 km stran.Slabe avtobusne veze, zato sem tudi brez službe, otroci pa imajo tudi probleme s prevozom v šolo in nazaj, tudi dragi avtobusni prevozi. Pa nisem doma v kakšnih rovtah ampak ob glavni magistralni cesti.
:2thumbs: Pa še na najbolj obično pijačko moram hodit 5km stran. No ja, se vsaj razgibam. :rolling:
Zdi se mi, da tisti v mestih vidijo le lepote podeželja (narava pa čist zrak, jaaa), tisti, ki pa se počutimo odrezani od sveta, pa verjetno sicer ne bi šli v betonsko kocko, ampak bližje dobrinam civilizacije pa le...

Katrin
05.02.2007, 20:33
ta vikend sm ugotovila da ne bom nikol živela v ljublajni... učir sm se misnla nekam umaknt v naravo za pou urce pa ne moreš nikamor!!
blok pri bloku....:nonono: :nonono:

Joj, kakšno pretiravanje, kot bi bili milijonsko mesto... kjerkoli v Lj. se nahajaš, je narava največ 10 min stran, pa magari Tivoli.

ain
06.02.2007, 09:02
Joj, kakšno pretiravanje, kot bi bili milijonsko mesto... kjerkoli v Lj. se nahajaš, je narava največ 10 min stran, pa magari Tivoli.
tivoli je res krasna stvar... sečaš polovico kolegov, sosedov... in ostelega ljudstva

ne gre se tuki za nek izlet, sam za pol urce offa... in v pol ure ne dosežeš nekega manj obljudenega območja k ni blizu obvoznice slučajno...

ain
06.02.2007, 09:06
:2thumbs: Pa še na najbolj obično pijačko moram hodit 5km stran. No ja, se vsaj razgibam. :rolling:
Zdi se mi, da tisti v mestih vidijo le lepote podeželja (narava pa čist zrak, jaaa), tisti, ki pa se počutimo odrezani od sveta, pa verjetno sicer ne bi šli v betonsko kocko, ampak bližje dobrinam civilizacije pa le...
js sm probala oboje in bi ostala nekje bolj na samem.. je pa res da je mal drugače, mam te dobrine kot so trgovina, lokal, banka, pošta... na dosegu roke, gre le za malce večji kraj... maš pa tudi čisto nbaravo, brez enga samega ljudka 3min hoje stran... po drugi strani pa dokaj blizu večja mesta... men je tko the best...

g.Gospod
06.02.2007, 16:16
ma, če hočeš mal narave v ljubljani, pa da ni nobenga bloka v bližini, greš lah tud na ŽALE.. tam je tolk cvetja pa grmovja pa dreves-pa nobenga bloka

ain
06.02.2007, 19:44
ma, če hočeš mal narave v ljubljani, pa da ni nobenga bloka v bližini, greš lah tud na ŽALE.. tam je tolk cvetja pa grmovja pa dreves-pa nobenga bloka
to pa res, pa še delč ni... pa še arhitekturo lahko opazuješ in občuduješ...:rolling:

g.Gospod
07.02.2007, 10:48
ja, pa taka tišina je tam... pa včasih kaj na trobento zaigrajo...pa lepe pesmi pojejo...

ain
07.02.2007, 12:14
pol pa sploh super;)

kabala
08.02.2007, 09:37
navijam za kompromis. nekje na obrobju mesta, torej.

v naravi je že vse lepo in prav, ja, samo to pravijo tisti, ki jo vidijo mogoče za vikende ali pa še redkeje. če živiš nekje v rovtah, imaš res lep razgled, čist zrak in potencialno še mir.

ampak iz osebnih izkušenj lahko povem, da ravno zaradi tega v času šolanja nisem bila vpisana v nobeno glasbeno šolo, športni klub ali kaj podobnega, ker je to predaleč in bi me bilo treba vozit vsaj 20 km daleč. v kraju, kjer sem se šolala, razen pravljičnega in novinarskega krožka ipd. ni bilo, tudi bazena ne ...

ni vse zlato, kar ...