Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : evropa ne potrebuje super država - NE EVROPSKI USTAVI!!!

porota3
26.01.2007, 17:47
Evropska ustava bi onemogočila tekmovanje med državami, ker bi vse države morale poenotit zakonodajo. Zato sem proti Evropski ustavi!

d28
27.01.2007, 19:21
Evropska ustava bi onemogočila tekmovanje med državami, ker bi vse države morale poenotit zakonodajo. Zato sem proti Evropski ustavi!

Nisem seznanjen z vsebino evropske ustave in je ne morem komentirat konkretno.

Samo čudno se mi pa zdi, da si proti tej ustavi samo zaradi poenotenja zakonodaje. Saj takšno stanje je že sedaj v veliki meri pri vseh članicah EU. :O

In neka skupnost ne more obstajati brez nekih bistvenih skupnih točk, ker potem to ni več skupnost.
Saj vsi vemo, da če hočemo uživati neke beneficije skupnosti se moramo odpovedati dela lastne suverenosti. Lep primer tega je sprejem nove valute v Sloveniji.

A obstaja še kakšen drug argument zakaj naj se ta ustava ne bi sprejela?

eisenhower
01.02.2007, 09:30
ti kr bot proti ustavi, naš parlament jo je že ratificiral;)

Drgač pa je pregled po državah članicah tule (http://evropa.gov.si/aktualno/teme/pregled-stanja/)

redfax
01.02.2007, 13:22
v smislu globalne konkurencnosti je potrebno presegati nacionalne razlike... v to smer gre ustava... cilj - Zdruzene drzave Evrope?

Saso
11.02.2007, 07:45

Ja, ocitno si res. In to tako zelo proti, da se ti niti ne da samemu glasovati na tvoji anketi.

Bravo.

nofear2009
23.02.2007, 23:46
Viva La Constitucion Europea!!!

massive
11.03.2007, 18:01
[QUOTE=eisenhower;1140179]ti kr bot proti ustavi, naš parlament jo je že ratificiral;)

/QUOTE]

mah naš parlament jo je ratificiral najbrž že preden je bla sploh napisana.

arturius
26.04.2007, 11:21
Ustava v trenutni knjižni obliki se mi zdi nekoliko preveč neživljenjska in resen problem za ljudi, ki bi se jo na raznih upravnih izpitih po celotni EU morali učiti na pamet. V osnovi pa sem za tovrsten dokument, ker mislim, da moramo Evropejci najti neko skupno identiteto in v svoji "naddržavi" videti več kot le koliko sredstev iz proračuna bomo dobili